team IOK in minder jaar een hechter SPORT jasshoppers staat voor sleutelwedstrijd naar play-offs 6,5 Nieuwe sponsor marathon ns rugbytrots zag 'een complete generatie verloren gaan' BALLETJE MET Wie is die gast met die vlag? Leidenaar prolongeert nationale titel Aruba Dominoramp dupeert LSG donderdag 3 maart 2005 SPORT SPEL BILJARTEN Het team van De Plas uit Lan- geraar versloeg in een spannen de strijd nummer drie van de ranglijst in de nationale kader competitie, het Sassenheimse Sportrust/Van Diemen, met 6- 0. Anders dan de eindstand doet vermoeden waren de con frontaties veelal gelijkopgaand. René Overgauw won zijn duel bijvoorbeeld met slechts drie caramboles van Sassenheimer Niels van Noord. Omdat koplo per HWA/Swatch verrassend verloor, nam de Langeraarse ploeg de koppositie over. De Engel/Van der Aart uit Lisse no teerde na een hele reeks van nederlagen eindelijk weer eens een matchpunt. Tegen het team Euro Amusement, dat di rect boven de Lissese biljarters op de ranglijst staat, werd het 3-3. Cas Juffermans speelde re mise in twaalf beurten, captain Louis Opstal won zijn duel in tien beurten. De Sport/Music Mining uit Weteringbrug ging met 4-2 onderuit tegen het la ger geklasseerde Visprox. Stand aan kop: 1. De Plas 20- 32; 2. HWA/Swatch 20-30; 3. Sportrust/Van Diemen 20-24; 4. De Sport/Music Mining 20-22; 5. Concordia 20-20. BOWLING Paula van Hemert gaat met 153 rankingpunten nipt aan de lei ding in de stand voor Bowlster van het seizoen 2004-2005 bij BV Leiden Zuid-West. Van He mert heeft een gemiddelde van 191,2. Ze wordt op de hielen ge zeten door de Leidse Angelique Petit met 150 punten. Zij be reikte tot dusver een gemiddel de van 193,1. Bij de mannen gaat Marco van der Griend aan de leiding met 104 rankingp un ten, gevolgd door Eelco Men ken met 99 punten. Van der Griend heeft een gemiddelde van 195,3 en Menken gooide gemiddeld 195,2. De nummer vier in het klassement, Jan Snik, heeft nog wel altijd de hoogste serie en game op z'n naam met 662 en 299. Het Leidse Elbee (voorheen De Stalgasten) verstevigde dankzij een 10-0 zege op hekkensluiter De Botte Speer zijn koppositie in de regionale eredivisie (DBBR). Jan Honsbeek maakte z'n comeback in de eredivisie voor Elbee. Runner-up Bolle Olifant 2 won met 7-3 van Jam- bessies, waardoor Elbee iets kon uitlopen. Brandewijn Uni ted blijft goed volgen dankzij een 9-1 winst op Wim's Tattoo Team. Onderaan zijn Jambes- sies en Bull s Eye in een degra datiegevecht verwikkeld voor de tweede degradatieplek. In de eerste klasse A strijden Freddy en de Bacoboys en het eerste team van Bolle Olifant voor promotie en in 1B zijn dit The Outsiders en Warmondertach tig- POOLBILJART Drie poolteams van de Hoge Rijndijk kwamen in de twaalfde speelweek van de regionale eer ste klasse in actie. Het pool- team van captain Marcel Plug. Dijkjes Stickman, drukte de col lega's van Dijkjes The Sins vas ter op de laatste plaats dankzij een 8-1 overwinning. Runner- up Dijkjes Predators, met onder anderen de vrouwen Diane Par- levliet, Claudia Hundersmarck en Sonja Hoogeveen in de ploeg, versloeg Duintjes Pool Odyssey met 7-2. Het Katwijkse The Pocket gaat nog altijd ruim aan de leiding. Stand aan kop: 1. The Pocket 11-82; 2. Dijkjes Predators 12- 68; 3. Franse Bulldog 1 12-64; 4. Hague Five Negen 12-63; 5. Dijkjes Stickman 12-60. SNOOKER De nummer twee in de natio nale eredivisie snooker, Jumbo- /Van der Kamp, won afgelopen zaterdag nipt met 5-4 van RAXX uit Groningen. Stefan Mazrocis en Xander van Rossum wonnen beiden twee duels en Daan Hoekstra greep één punt via een zege. Hierdoor zakten de Warmonders een plaats op de ranglijst naar de derde plek. In het Open kampioenschap van Warmond zegevierde Pa trick Matthiessen door in de fi nale Florian Moederscheim te verslaan. Bernard Perdaan won in de verliezerfinale van Ronald Blok, maar Blok greep daarmee wel punten voor het algemeen klassement. Stand aan kop: 1. Henk Ver steeg 202; 2. Blok 177; 3. Nico Seisveld 172; 4. Moederscheim 168; 5. Vincent Simmer 132. leiden - De Leiden Marathon heeft een nieuwe sponsor ge vonden voor een van de afstan den. Deurwaarderskantoor Buik en Van der Horst adop teert voor drie jaar de estafette- marathon, een nieuwe afstand tijdens het hardloopevene ment. Sinds hoofdsponsor 3M wegviel is de organisatie van de mara thon op zoek naar nieuwe geld schieters. Daarbij richt zij zich op het vinden van een sponsor per afstand, zodat het wegval len van een sponsor minder hard aankomt. De hele mara thon wordt nog altijd gesteund door Zorg en Zekerheid. De halve marathon is nog vrij, voor de tien kilometer is een spon sorverbintenis ophanden. De Leiden Marathon is dit jaar op 12 juni. Itbalploeg wil zich revancheren tegen concurrent Wildcats >n Diedrich Grasshoppers kan vanavond stap zetten naar de play-offs, etbalsters uit Katwijk spelen ecte concurrent Wildcats. Die eft twee punten minder in de De eerste acht plaatsen zich nacompetitie om het lands- Hischap, de concurrentie is 2 'iach René Mulder van Grass- ^heeft er het volste vertrouwen ijnweer opgang." was vorig seizoen na een promotie nieuw in de eredivisie. Dit seizoen doen ze plotseling mee. Ben je daardoor verrast? „Nee. Wildcats speelt ongeveer net als wij. Ze werken hard, ze blijven vech ten, ze geven nooit op. Vorig seizoen kwamen ze wat lengte tekort, maar de ploeg heeft zich versterkt met twee speelsters van Groningen en center Marian Dinnissen van Lieshout. Voor al zij maakt het verschil tussen onder in hangen en meedoen om een play- offplaats. Daarnaast hebben ze twee jonge meiden die bij het Nederlands team betrokken zijn. We wisten dat ze dit seizoen sterker voor de dag zouden komen." Wat stellen jullie daar tegenover? „Een groot revanchegevoel. De uit wedstrijd verloren we met 19 punten verschil. Dat was zonder twijfel onze slechtste wedstrijd van het seizoen. We willen vanavond revanche nemen op onszelf." Hoe doorslaggevend is de wedstrijd van vanavond? „Het is in mijn ogen beslissend. Als we winnen, staan we vier punten los en zij moeten nog tegen de topvier van de copmpetitie. Ik zei hen de rest van het seizoen weinig punten meer halen, dus dan zijn wij geplaatst." Heb je daarmee aan je doelstelling voldaan? „Ja. We wilden het vorig seizoen eve naren. In de beker is dat al meer dan gelukt: vorig jaar kwartfinale, dit keer de halve finale. Maar als je eenmaal in de play-offs zit, wil je natuurlijk zo ver mogelijk komen." En dat met een team dat vier belang rijke speelsters mist, vergeleken met vorig jaar. „Dat klopt. Gabriëlle Versteeg en Tinka Bröring zijn gestopt, Tanya Bröring is vertrokken naar BV Lely, Carola de Jong moet binnenkort bevallen. Maar met Alie Rousseau en Jessica Kemp hebben we heel goede buitenlandse versterkingen erbij gekregen. En het hele team helpt mee om de absentie van die vier meiden op te vangen. Tanya speelde elke wedstrijd dertig tot vijfendertig minuten, nu moeten an deren dat dat doen. Het is een compli ment aan het team hoe goed dat gaat." standige zet geweest. „Om die jongens te halen en te houden kostte zo ontzettend veel tijd, geld en energie. Terwijl ze meestal na een jaar of twee weer vrolijk terug gingen naar hun eigen land. Dat zet natuur lijk geen zoden aan de dijk." Daarnaast is Arkestijn van me ning dat de tijd dat er veel bui tenlandse spelers gehaald wer den zeer slecht was de club. „In die periode is er een gewoon een hele generatie rugbyers ver loren gegaan. 'The lost genera tion', noem ik die. Jongens die absoluut talent hadden, maar nu alleen nog maar op de club komen om een biertje te drin ken. Er was in die tijd namelijk geen plek voor hen. Wanneer dat gebeurt ben je als vereni ging natuurlijk niet goed be zig." De nieuwe aanpak leek zijn vruchten af te werpen. De ploeg sloop langzaam weer terug naar de top van de Ereklasse. Met als hoogtepunt voorlopig de derde plek van afgelopen seizoen. Dit seizoen moest het nog beter gaan, maar dat is er niet van ge komen. Desondanks koestert de Leidse rugbyclub goede hoop voor het komende sei zoen. Absoluut", zegt De Wal resoluut. „We hebben na de kerst laten zien de we de top- ploegen goed partij kunnen ge ven en met een aantal verster kingen op komst kunnen we volgend jaar zeker weer mee doen." De versterkingen waar De Wal op doelt zijn met name jongens die doorstromen uit de talent volle jeugdopleiding. „Prachtig om cfie jonge gasten aan het werk te zien. Als ik er naar kijk word ik er al moe van." Hij schaamt zich er niet voor hoog van de toren te blazen. „Dat de den we voor dit seizoen al, door aanwijsbare oorzaken is het er niet uitgekomen. Dan moet het volgend jaar maar gebeuren." Zeeman Vlooie plannen vielen in ,an Het begin van het /aren de verwachtingen tlub DIOK hooggespan- Ie derde plek van afge- wioen, werd er dit jaar seuisterd over een even- nstipioenschap. 'Als onze die fit is, kunnen we n gaan gooien', was de in september. 0 dit alles bleek waar. e rugbytrots presteerdè ïn onder de maat. Met ar een duel voor de an de Leidenaars met n op een teleurstellen de plaats. „Natuurlijk iet supertevreden over en", spreekt clubicoon rkestijn (32) in de be- ■ner op sportpark De vlaar ik ben wel van dat we dit jaar een be- zijn geworden, met de jp 'team'." ie rugbyer, die niet al- er is maar die nog veel ngen doet binnen de II is zeven jaar bestuurs- est, en thans nog trai- de jeugdopleiding en _jiissielid), spreekt zelfs ucorebordjournalistiek' lar de stand kijkt op dit dan mag je inderdaad van een teleurstellend L maar in werkelijkheid I illemaal wel mee. Om- I iet zo veel blessures te f lebben gekregen, viel ede voorbereiding in ïr. Maar daarentegen we ons geweldig her- liste sleutelspelers en igens moesten dat gat g opvullen. Dat begon tn, maar langzamer- üg het zelfvertrouwen ^n de ploeg. En ook de Bi kregen weer een stij- Arthur Arkestijn (links) en Chris de Wal hopen komend seizoen de hoge verwachtingen wel waar te maken. Foto: Mark Lamers Illustratief voor het herstel van DIOK vindt Arkestijn de wed strijden tegen koploper Den Haag. „In de eerste wedstrijd werden we echt afgedroogd, maar vorige week verloren we nipt in een heel spannende wedstrijd. Dan zie je toch een zekere progressie." Teamgenoot Chris de Wal (32) is het roerend met Arkestijn eens. En dan met name over het feit dat DIOK in het afgelo pen jaar een hechter team ge worden is. „Dit team is nu al een paar jaar zonder al te veel wisselingen bij elkaar gebleven. En dat is komend jaar niet an ders. Op Thijs Verheijen na, die vertrok naar The Bassets, gaat er niemand weg uit Leiden." Zes jaar al zijn ze in Leiden be zig om DIOK weer terug te brengen naar de top. Het ver haal is bekend. In de jaren ne gentig werd er in Leiden rugby gespeeld van een andere pla neet. Tien jaar achter elkaar haalde de club het kampioen schap van Nederland binnen. „Dat staat volgens mij zelfs in het Guinness Book of Records", volgens De Wal. Maar in 1999 stokte de machine dramatisch. In dat jaar ontliep DIOK ternauwernood degrada tie en ook de jaren daarna ston den nou niet bol van de succes sen. Het begon te rommelen bij de club. Toeschouwers en spe lers waren duidelijk verwend geraakt en konden maar niet aan de nieuwe situatie wennen. „Dat klopt inderdaad wel", beaamt De Wal. „De kampi oensspelers konden maar niet begrijpen dat we opeens zo zwak presteerden en ook het publiek was van mening dat we ieder jaar voor de titel moesten gaan." Een aantal jaar geleden besloot het DIOK-bestuur dan ook een andere koers te varen. Weg met alle gehaalde buitenlanders en beginnen met bouwen aan een team dat jaren bij elkaar kan blijven. Het besluit om te stop pen met de buitenlanders is volgens Arkestijn een heel ver- (bij)zaken in de sport e met' testte gehaktbal- portkantines en beoor- voetbalterreinen in de re- komende maanden is het rt aan websites van sport- lijn ze informatief, zijn ze ormgegeven, zijn ze actu- jze week: handbalvereni- iturnus uit Leiden. beschrijving: naar het loeten we het doen met nduiding 'achter de 5- in Leiden'. Gelukkig is een plattegrond bijgele- een link naar de route- {ijving van de sporthal. 'en: de mannen doen [mee om het kampioen- de eerste klasse, maar niks van terug te vinden, itste ingescande kranten- dateert van januari (dat 'el weer eens worden bij- ^ct), maar een link naar de ■;en en stand is er niet. lyiteit: die krantenknipsels vinden onder het kopje rs'. De laatste maand is er Iks nieuws gebeurd? Dat ?3ns sterk. Gelukkig staat Ut voorlaatste clubblad op 1 It, maar dat willen we niet ^aal hoeven doorworste- Qeving: in de categorie knutselwerk van een >eillende hobbyist'. De _Jiellende handballer op Drpagina is gelukkig ver in als je verder komt op De clubkleuren moeten rood en wit zijn. Dat joed naar voren. ors: ze bestaan, ze staan boven elke pagina van :e, je kunt doorklikken, geregeld. Via de site van WWW.BALLETJE. NET De supporters van de bezoe kers dachten: 'Wat is dat voor een malloot die daar met een vlag langs de lijn rent bij de wedstrijd Rijnsburgse Boys Dl tegen FC Zoetermeer Dl?' Langs de lijn liep een deftige heer in trainingspak onwennig met een vlag te zwaaien, terwijl een andere meneer hem schadu wend vertelde wat hij moest doen", lezen wij in het wed strijdverslag op de internetsite van FC Zoetermeer. „Bij na vraag bleek het hier om de bur gemeester van Rijnsburg te gaan die optrad als gastvlagger", zo vervolgt het verslag. De Rijnsburgse burgemeester Van der Lee als grensrechter? Fluks bellen we met het ge meentehuis. De burgervader verschaft zelf opheldering. „Bij de veiling van Rijnsburgse Boys vorig seizoen heb ik mezelf aangeboden als coach. Iemand heeft dat item gekocht. En belof te maakt schuld. Heeft het nog wat opgeleverd op die veiling, meneer Van der Lee? „Iemand heeft 800 euro geboden en betaald. Zo, dat is meer dan Ronald Koeman verdient! „Ja, maar ik coach en ik vlag ook nog. Van der Lee, met de vlag in de hand. Particuliere foto Bij FC Zoetermeer waren ze niet zo tevreden over de presta tie van Van der Lee. Op slag van rust (bij de stand 0-0) kende de scheidsrechter een strafschop toe aan de Zoetermeerders, maar de burgemeester stapte de lijnen binnen en vertelde de scheidsrechter dat de overtre ding buiten het penaltygebied had plaatsgevonden. Duidelijke zaak, aldus de bur gemeester. „De sliding werd buiten het strafschopgebied ingezet!" Juist, ja. Toch een strafschop dus. Bij FC Zoetermeer kunnen ze er inmiddels wel om lachen. „Maar het voetbal van deze jon gens is een serieuze zaak, daar bij passen dit soort grappen niet", vindt de verslaggever van FC Zoetermeer Arie van der Zwan. Dus Van der Lee hoeft zich niet kandidaat te stelen voor een burgemeesterschap in Zoetermeer? Van der Zwan: „Laat 'm maar dichter bij huis blijven. Dat wordt vast al moeilijk genoeg. Klassement 1 Fluks 7,5 10 De Columbiaan 6,0 2 De Danaïden 7,0 Gemini Kangeroes 6,0 RCL 7,0 RDC 6,0 Foreholte 7,0 13 Alphense Boys 5,5 Stompwijk '92 7,0 14 BS Leiden 5,0 Alkmania 7,0 LSG 5,0 7 Saturnus 6,5 Meerburg 5,0 Donar 6,5 17 Docos 3,5 w Leiden 6,5 Saturnus kan een potentiële Dat verdient een pluim. sponsor informatie vinden over sponsoring en zich aanmelden. Overige informatie: er staan foto's op, maar van wanneer? Leuk is het onderdeeltje 'hand balles', waarop je langs een eenvoudige tekening en een paar actiefoto's een bal kunt le ren vangen. Eindoordeel: doe iets aan de uitslagen en de stand! Al is het maar een linkje naar de site van de handbalbond, waar die din gen te vinden moeten zijn. De titel 'Sportman van het jaar' ging deze keer nog aan zijn neus voorbij, maar Leide naar Eric van der Geest werpt zich nu al op als een van de fa vorieten voor de eretitel in 2005. Hoeveel nationale kampi oenen heeft Leiden nou onder de bevolking? Van der Geest prolongeerde af gelopen week zijn kampioen schap op de mountainbike. Hij was en blijft 'campeon nacio- nal' van Aruba bij de sub-mas ters; mannen tussen de 35 en 45 jaar. Van der Geest (42) is in Aruba gestationeerd als belastingamb tenaar. Fietsen door de berg streken van Zuid-Europa was zijn hobby en in Aruba bleef hij de pedalen ranselen. Als grap schreef hij zich in voor de titel strijd en won nog ook. Had hij vorig seizoen nog het nodige geluk bij het behalen van de ti tel omdat enkele concurrenten uitvielen, deze keer behaalde Van der Geest het kampioen schap op eigen kracht. Zelfs een valpartij kon de 'campeon' er niet van weerhouden solo naar de finish te rijden. Hij eindigde twee minuten voor nummer twee. De Arubaanse vlag mag weer uit. Het Leidsch Schaakge nootschap viel afgelo pen weekeinde ten prooi aan een dominoramp. Het eerste team van LSG miste een paar vaste waar den en moest het team vol maken met invallers uit het tweede. LSG 1 verloor dra matisch. LSG 2 miste een paar vaste waarden, omdat zij bij het eerste moesten invallen. LSG 2 verloor be schamend. LSG 3 moest spelers afstaan aan het tweede en verloor kansloos, hoewel de invallers uit het vierde hun best deden. LSG 4 miste een paar man die noodgedwongen met het derde mee moesten doen en verloor dik. Tom Middelburg is drie maanden in Nieuw-Zee- land, Michiel Bosman is op wintersport en meteen ver liezen de eerst^er teams van LSG hun wedstrijd. Had dat niet voorkomen kunnen worden, Stefan van Blitters- wijk, teamcaptain van het eerste? „Tsja, het is een afweging die je moet maken. Als je mensen uit een lager team haalt, hoeveel impact heeft dat op het team? Het tweede moest tegen een sterke te genstander en had toch al een invaller nodig, dus was het niet zo erg dat ze een paar man moesten afstaan. Maar vervolgens drong de schokgolf door tot de lagere regionen. „Wij hadden ook niet verwacht dat het effect zo dramatisch zou zijn al dus Van Blitterswijk. „Dat doen we volgende keer beter. Ik heb al een invaller gere geld die niet vast in een team zit.

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 23