Winst TPG verdubbeld ECONOMIE Solliciteren na je vijftigste vergt andere aanpak I IIII I Nieuwe zaak Leaseleed tegen Dexia NMa steunt ah in koek-ruzie Postbedrijf verder als TNT rme afname itie eurozone -&URG - De inflatie in de iden is in januari plotse- ilderd. Op jaarbasis be- le geldontwaarding 1,9 it, tegen 2,4 procent in >er. Op maandbasis is van een ongekende ne- inflatie van 0,6 procent, eerder sinds de huidige nethoden worden ge- j is er zo'n sterke negatie- ...atie gemeten, meldde Eu- gisteren. Het europees j i ging eerder uitging van 5 Batie op jaarbasis van 2,1 It voor januari. ielijke groei itverkeer - De internationale pas- j sluchtvaart heeft in janu- J l groei doorgemaakt van )cent in vergelijking met de maand vorig jaar. Dit je IATA, de internationale isatie voor de burger part, bekendgemaakt. In leef de groei beperkt tot ïcent. Dat kwam doordat 1 po eind december getrof- i :rd door de tsunami. I-Amerika kende een fikse 1 van 11,8 procent, onder door de lage koers van de In Europa kwam de pit op 9,9 procent. Zuid- ka beleefde een groei van icent. te overname nico in Italië iol - Het voedingscon- Jumico gaat de Italiaanse ^edingsproducent Mellin men. Daarmee is een be an 400 miljoen euro ge- 1 De overname wordt Ie helft betaald in contan- i voor de helft in nieuw uit en aandelen. De onderne- is op haar thuismarkt de "ner twee in babyvoeding en marktaandeel van 21 nt, aldus Numico. In 2004 |lde ze een omzet van 130 ;n euro. Numico is een grijke producent van ba lding met merken als 01- tn Bambix. 16 rokkanen Ik zonder werk li iaag - De werkloosheid 1 niet-Westerse allochto- i Nederland is afgelopen iet twee procent gestegen 4procent. Deze stijging vooral voor rekening van irokkanen die relatief vaak oos zijn. De groei van de losheid onder allochto- ls totaal neemt evenwel af. blijkt uit gisteren gepubli- e cijfers van het Centraal fu voor de Statistiek. On- utochtonen groeide de Rosheid in 2004 met één ijnt tot 5,2 procent. Niet- irse allochtonen zijn ge- pld driemaal zo vaak 4,bos als autochtonen. On- (arokkanen is de werk meid sinds 2001 meer dan ibbeld. jer resultaat lamco Europe 3^rdam - Rodamco Europe, 2pedbelegger in de Europe- 2hkelsector, heeft vorig jaar Nettowinst behaald van 416 3pn euro. Dit is bijna 65,7 2jint meer dan in 2003. 4^1 een herwaardering van 2Jrtefeuille veroorzaakte de lging. De beleggingsporte- 2p van Rodamco Europe le met ruim 6 procent tot ojiljard euro. Het directe re- 2®t na belastingen, exclusief ardering, steeg met 7,4 it naar 321 miljoen euro. <i der Hoop jjrdt zakenbank 2>erdam - Eenmalige baten 2 en vorig jaar bij Van der l'Bankiers voor een winst- 23ig gezorgd. Netto kon de 2jnbank een winst van 4jOO euro bijschrijven tegen 2 00 euro in 2003. De onder- 2! ng verdiende onder meer verkoop van haar dochter 2; Alliance Trust en op het 2- ten van de activiteiten in 59 strentende waardepapie- 21 )ok was er een belasting- 31'aller van 0,5 miljoen. Be- 7 svoorzitter P. van Hooij- jy verklaarde dat 2004 voor 23 akenbank een transitiejaar 79 Van der Hoop werd meer 11 lgemene bank in plaats en effectenbank. e-voorzitter IV ook weg cht - Het CNV moet niet n op zoek naar een nieuwe fitter, maar sinds gisteren laar een vervanger voor vi- lorzitter Josine Wester- -Huitink. Zij wordt per 1 :mber directeur van de oe- enische fondsenwervende nisatie Wilde Ganzen, dat Westerbeek het CNV lat, vervangt zij vanaf 1 mei fitter Doelde Terpstra. In ari werd bekend dat Terp- de nieuwe voorzitter wordt de HBO-raad, de overkoe- ide organisatie voor hoge- llen. dinsdag 1 maart 2005 Resultaten TPG 2004 Omzet per divisie JN T D C in miljoenen euro T q „^7 Nettowinst in miljoenen euro 2003 2004 +/- Post 3.915 3.900 -0,4% Express 4.251 4.696 10,5% Logistiek 3.735 4.081 9,3% Bedrijfsresultaat per divisie (EBITA) in miljoenen euro Post 820 865 Express 276 373 Logistiek 24 153 5,5% 35,1% 537,5% 2003 2004 anp - bron: TPG schiphol-oost/gpd-anp - Het post- en logistiekbedrijf TPG heeft de winst het afgelopen jaar meer dan verdubbeld ten opzichte van 2003. De onderne ming behaalde in 2004 een re sultaat van 667 miljoen euro, te gen 300 miljoen euro een jaar eerder. De omzet steeg met 6,5 procent tot 12,6 miljard. Dat heeft TPG vanmorgen bekendgemaakt. De resultaten waren niet verras send. In 2003 stond het resultaat on der druk door problemen in de divisie Logistics. Een reorgani satie heeft de grootste proble men verholpen. De omzet steeg het afgelopen jaar met 9,3 pro cent, maar de divisie blijft met een percentage van 3,7 procent de laagste winstmarges houden van de drie divisies. Het be drijfsonderdeel was goed voor een omzet van afgerond 4,7 miljard euro. De andere divisies, Post en Ex press, behaalden minder spec taculaire omzetstijgingen. De omzet van Mail daalde zelfs met 0,4 procent tot 3,9 miljard. Het leeuwendeel van de omzet kwam door de Nederlandse postbezorging. Express, waar toe de koeriersdiensten beho ren, boekte een omzetgroei van 10,5 procent tot 4,7 miljard eu ro. Het komende jaar verwacht TPG vooral groei in de divisies Express en in Logistics. De winsttoename uit de Logis tics moet behalve uit autonome groei komen uit de activiteiten van de Zweedse expediteur Wil son, die afgelopen zomer door TPG is ingelijfd. Het bedrijf wil ook de winstmarges verbeteren. De divisie Post verwacht het ko mende jaar een stabiel resul taat. Deze afdeling, waaronder de postbezorging in Nederland valt, is de kleinste, maar meest winstgevende divisie van TPG. Het bedrijf verwacht krimp in de Nederlandse markt, maar denkt dit te kunnen opvangen door de kosten te drukken. Zo werkt het bedrijf meer met parttimers en zijn er nieuwe grotere postsorteermachines aangeschaft. Bestuursvoorzitter Peter Bakker ziet de komende jaren ook goede mogelijkheden om nog meer voet aan de grond te krijgen op nieuwe markten. Hij rekent erop dat bij de post- divisie dit jaar meer marktaan deel buiten Nederland wordt gewonnen dan het in het eigen land verliest. Dan gaat het onder meer om kleine successen die het post en logistiekconcern hoopt te boeken bij het binnendringen op de postmarkten in Engeland en Duitsland. Dit jaar is het laatste jaar van het bedrijf onder de naam TPG. Peter Bakker, topman van TPG, dat vanaf volgend jaar verder gaat als TNT. Foto: GPD/Phil Nijhuis De merknaam voor het gehele concern veranderd in TNT. Daar werd in de oranje gekleur de hangar op Schiphol al op vooruitgelopen. De in dezelfde oranje aankleding getoonde nieuwe postauto en vrachtwa gen van TNT en de buiten de hal geparkeerde Boeing 737 moesten laten zien dat het con cern steeds internationaler wordt en er daarom beter aan doet de merknaam TNT te voe ren zoals het bedrijf al buiten 's lands grenzen heet. „Vooral in Nederland zijn de veranderingen groot omdat het postrood verdwijnt", zei be- rijswijk/anp - De Stichting Leaseleed begint een tweede rechtszaak tegen Dexia en bemiddelaar Spaar Select om compensatie te krijgen voor ge dupeerden van een spaarleaseconstructie. De belangenbehartiger gaat daarmee niet in op de uitgestoken hand van Dexia, dat vorige week aankondigde afspraken te willen maken met de clubs die de bankverzekeraar juridisch achtervol gen. Leaseleed spant de zaak aan namens 340 ge dupeerde gezinnen. Een eerste rechtszaak loopt sinds afgelopen zo mer. De stichting richt zich in die zaak op het leasen van effecten, die gedupeerden financier den uit de overwaarde van hun woningen. In de nu aangespannen zaak gaat het om de zo geheten spaarleaseconstructie van Dexia. Tus senpersonen van Spaar Select adviseerden gezin nen aandelen te leasen. Om de vooruitbetaling van een aantal leasetermijnen te financieren, meestal voor drie tot vijf jaar, namen de gedu peerden veelal een tweede hypotheek op hun woning. Nadat de vooruitbetalingen waren vol daan, kwamen de gedupeerden er achter dat ze nog geruime tijd (15 tot 17 jaar) de leasetermij nen uit eigen middelen moesten betalen. Volgens een woordvoerder van Leaseleed levert dat maandelijks gemiddeld 700 euro aan extra kosten op. Daarbij komen nog de kosten van de genomen tweede hypotheek (gemiddeld 200 eu ro netto per maand). Leaseleed gaat met zijn optreden voorbij aan het aanbod van Dexia om rechtszaken tegen gedu peerde beleggers voorlopig stil te leggen. Op die manier wil de bankverzekeraar de bemiddelings poging van Wim Duisenberg niet te veel hinde ren. De oud-bankpresident zoekt sinds enkele weken een oplossing in het conflict tussen Dexia en klanten die hebben belegd met geleend geld. Dexia kondigde vorige week ook aan afzonderlij ke afspraken te willen maken met verenigingen en stichtingen die namens ontevreden beleggers optreden. Leaseleed is nog niet benaderd, zo laat de woord voerder weten. den haag/gpd - Supermarkten mogen zelf bepalen welke prijs zij vragen voor een product. Als leveranciers een minimum ver koopprijs willen afdwingen, zijn zij in overtreding. Verticale prijsbinding is verboden krach tens de Mededingingswet. Dat stelt de Nederlandse Mede dingingsautoriteit (NMa) in re actie op de ruzie tussen super marktketen Albert Heijn en koekfabrikant Peijnenburg. De koekfabrikant is begin janu ari, ondanks een leveringsover eenkomst, gestopt met de leve ring van de populaire ontbijt koek van 600 gram. De koeken bakker protesteert daarmee te gen de lage verkoopprijs die Al- bert Heijn hanteert. De koek lag onder de inkoopprijs in het schap. Peijnenburg kreeg welis- door Sylvia Marmelstein den haag - Bij bureaus die ontslagen werknemers weer aan het werk probe ren te helpen zijn ze een bekend ver schijnsel: 50-plussers die zich zo scha men dat ze hun baan kwijt zijn dat ze het thuis niet aan vrouw en kinderen durven te vertellen. Buurtbewoners mo gen er al helemaal geen lucht van krij gen. Om de schijn te wekken dat ze naar hun werk gaan, rijden ze elke ochtend om 8 uur met de auto weg om pas na vijven weer terug te keren. „Triest", vindt Paul Donkers, manager bij Lee Hecht Harrison één van de grote re outplacementbureaus in Nederland. Ook hij ziet deze mensen met enige re gelmaat opduiken bij zijn bedrijf. „Men sen hoeven zich niet te schamen voor ontslag. Meestal ligt er een reorganisatie aan ten grondslag en kunnen ze er niets aan doen. Het is pure pech." Ontslagen ouderen zijn volgens Donkers eerder in paniek dan jongeren. „Ze ken nen de verhalen dat werkgevers niet op hen zitten te wachten. Maar daar moe ten ouderen zich niet door laten ont moedigen." Uit onderzoek van Lee Hecht Harrison blijkt dat vijftigplussers nog prima kansen hebben op de ar beidsmarkt. „De zoektocht kan wat lan ger duren, maar het lukt vrijwel altijd." Uit het onderzoek is een duidelijk beeld ontstaan welke ouderen het snelst een baan hebben, hoe ze zich best kunnen gedragen en welke wegen ze moeten be wandelen. „Solliciteren op je vijftigste vergt een andere aanpak dan op je twin tigste", zegt Donkers. De eerste truc is om de kalmte te bewaren. „Wij zien dat Mensen van boven de 50 zijn niet kansloos bij het vinden van een nieuwe baan. Foto: GPD/Phil Nijhuis ouderen die in paniek raken zich een slag in de rondte gaan solliciteren. Ze schrijven op alle vacatures die ze tegen komen in kranten en op vacaturesites op internet. Meestal leidt dat nergens toe." Ouderen die op deze vacatures schrijven kunnen ervan uitgaan dat ze bij de se lectie op de verkeerde stapel belanden. „De stapel mensen die niet wordt uitge nodigd. Want werkgevers die uit een grote hoeveelheid sollicitanten kunnen kiezen, pakken steevast de mensen eruit die tussen de 30 en 35 jaar zijn. Die heb ben al werkervaringmaar kunnen ook nog doorgroeien." Ruim 80 procent van de ouderen die snel een baan vindt, komt daar via via aan. Donkers raadt mensen daarom aan altijd te netwerken, dus niet alleen wan neer ze vermoeden dat in hun bedrijf een reorganisatie komt. „Zorg dat je in contact blijft met mensen die in dezelf de sector werken, bijvoorbeeld door be stuursvoorzitter Bakker. De transformatie van rood naar oranje gaat geleidelijk en valt samen met het vervangen van de auto's. „Het gehele proces neemt drie a vier jaar in beslag en gaat naar schatting 9 miljoen euro kos ten." waar zijn gewenste verkoop prijs door Albert Heijn betaald, maar de producent voorziet een neerwaartse spiraal omdat AH de lagere prijs in zijn winkel uiteindelijk ooit deels zal willen doorberekenen aan Peijnen burg. In een kort geding, dat Al- bert Heijn begin februari aan spande tegen Peijnenburg om de levering af te dwingen, stel de de rechter de koekfabrikant in het gelijk. Volgens kartel waakhond NMa wordt een su permarkt beperkt in de concur rentiemogelijkheden als een le verancier dwingt om een be paald minimum prijsniveau te hanteren. Albert Heijn bereidt momenteel een hoger beroep voor en voelt zich gesteund met deze uitspraken van de Mede dingingsautoriteit. eenkomsten van vakverenigingen te be zoeken. Het is verreweg het makkelijkst een baan te vinden als je terug kunt val len op een actief netwerk op het mo ment dat het nodig is. Houdt bijvoor beeld ook contact met oud-collega's en bel ze niet alleen als je op zoek bent naar een baan." Maar waarom is een netwerk zo belang rijk? „Zodra in een bedrijf een vacature ontstaat, wordt door chefs in het rond gevraagd of werknemers iemand ken nen. Deze mensen worden het eerst uit genodigd. En als een werknemer zegt dat hij een leuk enthousiast iemand kent met de juiste werkervaring, maakt het de chef plots niet meer uit dat iemand ou der is." Als mensen eenmaal binnen zijn voor een sollicitatiegesprek zijn er nog een paar zaken waar ze op moeten letten. „Verras een werkgever en zorg dus dat je juist niet aan de vooroordelen voldoet van ingeslapen oudere die alles al een keer gezien heeft. Ga niet zeggen dat je bij je oude werkgever het werk zus of zo deed en dat je dat het beste vindt. Sta open voor veranderingen." Ook blijkt dat ouderen die vitaal overko men het snelst een baan hebben. „Pre senteer jezelf als bij de tijd. Zorg dus dat je op de hoogte bent van de nieuwste ontwikkelingen in de sector. Let ook op je uiterlijk: er verzorgd en netjes uitzien is belangrijk." Als de sollicitant de werkgever overtuigt dat hij wat waard is voor zijn bedrijf is het laatste obstakel, de hoogte van het salaris, vaak vanzelf opgelost. Als een werkgever echt onder de indruk is van een sollicitant heeft hij dat ervoor over." van 2-12 MAART 10 DAGEN LANG SPETTERENDE AANBIEDINGEN EXTRA VOORDEEL OP WOENSDAGAVOND 2 MAART Nicoli hanglamp 1 Malibu CO-kast Lummar spiegel

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 9