NOS vult Ned. 1 en 2 met sport MEDIA Forensisch onderzoek is ineens sexy SBS Desperate Housewives: vuile was in Vine: laat zien dat er meer 'Tokkies' bestaan 6 AVRO zoekt jong talent Wegener presenteert weekkrant in Zuiden Smartlap op Gelderse kabel Acteurs gaan los in Nieuw-Zeeland Glossy Pink Ribbon succes Televisie-comeback vooi? 't Schaep met de 5 Pootc Sportweekeinde op twee netten arnhem - De levensliedzender Het Gelders Geluid is vanaf vandaag in heel Gelderland via de kabel te beluisteren. Daar mee krijgt Gelderland ondanks de mislukking van een provin ciaal initiatief toch de provin- ciebrede smartlappenzender. SP'er Paul Freriks presenteerde vorig jaar met een aantal uit de lucht geplukte Arnhemse pira tenzenders het idee voor een le vensliedzender. Het idee leek door de provinciale politiek te worden overgenomen, maar op het laatste moment trokken CDA en PvdA hun steun in. De Elster groenteboer Mario de Bruijn nam het initiatief over en begon in juli vorig jaar Het Gel ders Geluid. Die zender zendt 80 procent Nederlandstalige muziek uit en de rest schlagers en country. Hilversum - 'Kicken' heet het nieuwe realitydrama dat televi siezender Yorin vanaf 4 april tien weken lang uitzendt. In de serie draait het om zeven jon geren die twee maanden een avontuurlijke reis maken door Nieuw-Zeeland, omdat ze nog één keer willen losgaan voordat ze het 'serieuze' leven instap pen. De jongeren filmen zelf hun belevenissen: van activitei ten als bungeejumpen tot emo tionele gebeurtenissen binnen de groep. Actrice Caro Lensen, bekend van de televisieserie Meiden van De Wit en films als Stille Nacht en 06/05, speelt een van de hoofdrollen. Voor de overige acteurs is de serie de eerste stap naar het grote pu bliek. Amsterdam - Het Nederlandse Pink Ribbon Magazine heeft ruim 0,5 miljoen euro opge bracht voor de gelijknamige pa tiëntenvereniging voor mensen met borstkanker. Het blad waaraan bekende Ne derlandse vrouwen meewerk ten kwam in september uit en ging 94.000 keer over de toon bank. Naast de verkoop lever den advertenties in het blad 240.000 euro op. Het geld gaat naar de stichting Pink Ribbon. Met het geld wil de stichting voorlichting geven aan patiën ten die net te horen hebben ge kregen dat ze borstkanker heb ben. eke ,Poi door onze mediaredactie Hilversum - 't Schaep met de 5 Pooten, de legendarische ko medie die de KRO uitzond in 1969 en 1970, zal binnenkort herleven op televisie. „De tijd geest is rijp voor een nieuwe versie van de successerie die de speelsheid, onschuld en puur heid van de zestiger jaren beli chaamt", aldus Frank Krom van Kemna Casting, dat momenteel druk bezig is met de rolbezet ting. Tal van bekende Nederlanders doen deze dagen auditie voor de rollen van de vaste bezoe kers van een Amsterdamse bruine kroeg, onder wie Kootje, destijds vertolkt door Pief9-0 mer, Tante Door (Adèle fj1^! meridaal) en Lukas (Leeniieri gewaard). Daarnaast komfl5 a divers pluimage aan caFD1 tiers, acteurs en popartiesten, aanmerking voor een vanksh vele gastrollen. -151 Voor het personage K^' heeft Kemna onder an4ge: Cees Geel of René Froger oji.oi oog, zegt Krom. Ook Gord|us" langs geweest. Cabaretiers}®® b Klaassen (onder meer Kopaga; kers) en Marc-Marie HuijW5 T zijn in de race voor de rofj3^ Lukas, als Tante Door zou 4ckc Bloemen of Martine Sandu.o volgens Krom heel gesi zijn. Top 10 meest bekeken programma's 1. Studio Sport zo. 19 u. NOS 2. Journaal (zo, 20u) NOS 3. Kopspijkers VARA 4. Boer zoekt vrouw KRO 5. PSV-Monaco NOS 6. Barcelona-Chelsea NOS 7. Goede tijden slechte tijden RTL 4 8. Feyenoord-Lissabon NOS 9. Vermist TROS 10. Memories KRO Top 10 meest bekeken kinderprogramma's Totally spies! Jeugdjournaal Rocket Power Max Zoop! Lucky Luke Rangers Spongebob squarepants Bende van vijf Kids from room 402 Jetix NOS Nickelodeon Jetix Nickelodeon Nickelodeon Jetix Nickelodeon Jetix Jetix Marktaandelen in Nederland 1 13,9 (14,0) Nederland 2 20,7 (19.57) Nederland 3 7,0 (7.3) - RTL 4 17,0 (17,0) +/- RTL 5 4,3 (3,7) Yorin 5,5 (5,5) +/- SBS 6 9,3 (10,0) - NET 5 4,7 (4,9) Veronica 3,2 (3,7) De weekcijfers zijn afkomstig van de afdeling Kijk- en Luis! onderzoek van de Publieke Omroep. Het aantal kijkers x 10s' De lijst met meest bekeken kinderprogramma's bestaat uit kers van 3 tot en met 12 jaar. Tussen haakjes staan de mai aandelen van vorige week. 25 C iu vo 2l(ïr: G' ause. 20(den t 20( 19S 192 181 18; 17^ lfr 1 WE let ritr 'erRoi te mu; let ritr let ge. ip mu: op m NO loord- tendo loord- «jn.1i 30 He toord- flet he' it 00 Ra. hilversum/gpd - Wie worden komend najaar de opvolgers van Klaartje en Nicky? De AVRO is weer op zoek naar jonge talenten om muzikaal hoge ogen te gooien op het Junior Songfestival 2005. De AVRO maakt uit alle inzen dingen een selectie van vijftig liedjes, waarvan de vertolkers auditie mogen doen. De tien beste zangers en zangeressen krijgen begeleiding van de producers Tjeerd Oosterhuis en Paskal Jakobsen, zangles van Esther Hart en dansin- structie van Lucia Marthas om met hun liedjes in de twee halve finales in september zo goed mogelijk voor de dag te komen. In de nationale finale valt uit eindelijk de beslissing wie Ne derland mag vertegenwoordi gen in het Belgische Hasselt, waar al weer de derde editie van het internationale liedjes festijn voor kinderen wordt gehouden. In Noorwegen vo rig jaar won Spanje, de Neder landse Klaartje en Nicky ein digden op de elfde plaats. Kinderen tussen de acht en vijftien jaar worden opgeroe pen om voor 8 april hun zelf geschreven liedjes in te stu ren. De spelregels staan op www.juniorsongfestival.nl. Crime Scene Investigation (CSI) is de best bekeken buitenlandse tv- serie. De populariteit heeft er voor gezorgd dat het imago van forensisch onderzoek flink is op gekrikt. ledereen wil een inspec teur Grissom zijn. door Geert Willems den haag - Het splinternieuwe gebouw van het Nederlands Fo rensisch Instituut (NFI) in Den Haag is een populaire plek. In dit superlaboratorium, waar de sporen en bewijsmaterialen van vrijwel alle spraakmakende po litiezaken in Nederland worden onderzocht, wil iedereen wer ken. Bij vacatures reageren uitzon derlijk veel sollicitanten, ook werkzoekenden die niet eens de geschikte technische/chemis che/fysische opleiding hebben gevolgd. De hoeveelheid ver zoeken tot snuffelstages is fors toegenomen. Forensisch on derzoek is ineens 'sexy\ Inspec teur Gil Grissom uit de politie serie CSI (Crime Scene Investi gation) is in belangrijke mate verantwoordelijk voor de hype. Met gemiddeld 1,2 miljoen kij kers per aflevering is CSI de best bekeken buitenlandse se rie. De spin off CSI Miami, met inspecteur Horatio Caine als held, is een goede tweede. En voor de fans is er meer goed nieuws. Komende zondag be gint Yorin met een derde serie: CSI New York. De kijkers kunnen zich in de CSI's vergapen aan nieuwe technische snufjes, waarmee de forensisch onderzoekers de meest ingewikkelde zaken we ten op te lossen. De televisiese rie laat zien dat de wetenschap een steeds prominentere rol speelt in het politieonderzoek. De technische ontwikkelingen in de laatste twintig jaar zijn spectaculair geweest en gaan nog steeds door. Daardoor doen de traditionele -wat meer 'psychologische'- politieseries zoals de Duitse Krimi's en Baantjer inmiddels wat ouder wets aan. Forensisch adviseur Jan Vlogtman van het NFI kijkt ook regelmatig naar CSI. „De serie geeft natuurlijk niet een erg realistisch beeld," zegt hij. „De rechercheurs kunnen altijd werken met ideale sporen, terwijl die in werkelijkheid vaak moeilijk te vinden of verminkt zijn. De zaken worden ook al tijd opgelost. Het zijn altijd we reldrecords: alles zit mee. En in werkelijkheid is het niet dezelf de persoon die op de plaats van het delict komt onderzoeken, de verdachten verhoort én ook nog eens het werk in het lab doet. Ook zou ik zelf nooit in mijn burgerkloffie, met wappe rende haren, boven sporen gaan hangen. Een paar hand schoenen is écht niet genoeg." door onze mediaredactie Hilversum - De NOS zendt ko mend weekeinde tegelijk live sport uit via Nederland i en 2. Op die manier zijn zowel het WK Af standen Schaatsen (Ned. 2) als het Davis Cupduel Zwitserland - Nederland (Ned. 1) rechtstreeks te volgen. Het komt niet vaak voor dat de NOS via twee zenders tegelijk li ve sport uitzendt, aldus een woordvoerder. Dat komt omdat het lastig is de uitzendschema's om te gooien. Zo had de NOS graag het ABN Amro-tennis- toernooi en het schaatsen afge lopen weekeinde beide live uit gezonden, maar het lukte niet een extra zender vrij te plan nen. Deze week lukt dat wel. De NOS begint donderdagmiddag al met het schaatsen via Neder land 2. Dat duurt tot en met zondag. Alle dagen wordt de hele middag tot ongeveer zes uur live uitgezonden. Vrijdag begint de live verslagge ving van het Davis Cupduel Zwitserland - Nederland via Nederland 1. Deze wedstrijd duurt tot en met zondag. De uitzendingen zijn steeds ook de hele middag. De uitzending op zondag gaat alleen door als de enkelspelen nog van invloed zijn op het eindresultaat. Mocht tegen zessen op Nederland 1 het tennis nog spannend zijn, dan gaat de uitzending gewoon door, aldus de NOS. Zaterdag- en zondagmiddag zijn via Nederland 2 ook sa menvattingen te zien van het EK Indoor atletiek in Madrid. eindhoven - Eindhoven krijgt als eerste stad in Nederland een weekkrant speciaal voor twinti gers en dertigers. De krant, die na de zomer voor het eerst moet gaan verschijnen, brengt de hoogtepunten van een week nieuws, achtergrondverhalen, discussies en geeft uitgaan- en thuisblijftips. Dit alles met als uitgangspunt de regio Eindhoven, met een speciale nadruk op de stad. De nieuwe krant is een initiatief van uitgeverij Wegener. De uit gave verschijnt vlak voor het weekeinde, in combinatie met een internetsite en een mobiele nieuwsdienst in de vorm van sms, mms of i-mode. Op deze manier wil de uitgeve rij jonge, nog niet gesettelde le zers bereiken, een groep die de traditionele krant steeds vaker links laat liggen. Als proef wordt de weekkrant eerst een jaar in Eindhoven uitgebracht, onder de vlag van het Eindhovens Dagblad. „Als na een paar maanden het concept blijkt aan te slaan, krijgen ook andere grote steden zoals Tilburg, Bre da en Nijmegen een soortgelijk product", zegt directeur Nienke Meyer van het Eindhovens Dagblad. De weekkrant moet twee euro gaan kosten en in de losse verkoop op alle plekken komen te liggen waar jongeren komen. Hilversum - Het is SBS 6 weer gelukt. De tv-zender komt dit voorjaar met twee programma's die alleen door SBS 6 op deze manier uitgezonden kunnen worden: Undercover (journalist gaat undercover en legt mis standen bloot) en Probleemwij ken, rauwe portretten van, zeg maar, collega's van de familie Tokkie. Vanavond is de eerste aflevering over een aantal be woners van de wijk Assen-Oost. De komende weken laat SBS 6 ook zien hoe bewoners van Woensel-West in Eindhoven, De Wielenpolle in Leeuwarden, De Bartjes in Den Bosch en Duindorp in Den Haag hun le ven doorgaans doelloos door brengen. De andere twee wij ken die volgen, houdt SBS 6 nog even stil. De opnamen zijn nog niet helemaal klaar en de vrees bestaat dat bewoners hun medewerking opzeggen als ze doorkrijgen hoe er op het pro gramma wordt gereageerd. In de kranten verschenen een paar weken geleden berichten dat de mensen in het program ma 'erger dan de Tokkies' zijn. Daarop begon meteen een aan tal mensen bij wie de opnamen nog liepen, te twijfelen over hun medewerking, aldus een SBS-woordvoerder. „De verge lijking komt niet van ons. Wij laten gewoon zien hoe het toe gaat in wijken in Nederland waar armoede en achterstan den zichtbaar zijn. Inmiddels doet iedereen weer mee en zijn alle opnamen bijna klaar." Toch is de omschrijving 'erger dan de Tokkies' zo gek nog niet Afbraak in Scheveningen. Foto:1 om samen te vatten wat SBS 6 met de serie Probleemwijken laat zien. Volgens de zender is de eerste aflevering, het portret van een paar families uit Assen- Oost, exemplarisch voor wat komen gaat. De families leven zonder uitzondering van een uitkering, slijten hun dagen met bier drinken, kleine criminali teit en overlast veroorzaken. Ruzie maken behoort ook tot de hoofdactiviteiten en het meeste contact hebben ze met de sociale dienst en de politie. Kortom, het zullen je buren maar zijn. Een duidelijk zelf beeld ontbreekt: ze verlenen hun medewerking aan het pro gramma omdat ze 'zich ner gens voor schamen' en 'zo slecht nog niet zijn'. Bart uit Assen-Oost vanavond: „Werk is niets voor mij. Dat moet in je aard liggen. De een werkt tot aan zijn dood, de an der blijft thuis tot aan zijn dood. Je weet wat voor uitke ring je hebt. Daar moet je het^ mee doen. En als ik niet rond kom? Tja, dan moet je toch wat. Wat? Dat kan van alles zijn." „Maar als ze nou eens de uitkering omhoog gooiden, dan Geïnterviewde hoefde ik ook niet zo veel te doen." SBS 6 brengt op de typische Hart van Nederland-manier de probleemwijken in beeld. De programmamakers laten sim pelweg zien wat er gebeurt en kiezen dan vooral voor de meest rauwe taferelen. Op die manier wordt alleen het pro bleem in kaart gebracht. De programmamakers gaan niet op zoek naar oorzaken, gevol gen, laat staan oplossingen; Na deel van deze aanpak is, dat de indruk wordt gewekt dat heel Assen-Oost uit alcoholverslaaf- in het woord in Scheveningen. Fc de steuntrekkers bestaat. Maar dat klopt niet. Hele delen van Assen-Oost liggen er prima bij, zeiden bewoners direct nadat bekend werd dat de serie op te levisie komt. Aan de andere kant is het te hopen dat de serie Probleemwijken tot in politiek Den Haag tot de nodige discus sie gaat leiden. Want er zijn meer probleemgevallen in Ne derland te vinden, dan SBS 6 nu laat zien. En daar wordt bijzon der weinig aandacht aan be steed. Politici hebben hun pij len nu vooral gericht op de in tegratie van minderheden. y. GPD Maar wat schieten we er mee op, als ze het gedrag van de ge portretteerde inwoners van As sen-Oost gaan kopiëren? Dus als er door allochtonen geïnte greerd moet worden via inbur- geringscursussen, is het wel licht een idee de autochtonen uit Probleemwijken ook te ver plichten dat diploma te halen. Dolf Rogmans Probleemwijken, SBS 6, van avond om 22.55 uur en daarna zes keer op donderdag om 21.55 uur. De cast van de nieuwe serie Desperate Housewives. Foto: Bob d'Amico/ABC Hilversum - De faam is de da mes van Wisteria Lane vooruit gesneld: de nieuwe, broeierige hitserie Desperate Housewives - vanaf vanavond bij Net 5 - wordt door veel Nederlandse kijkers reeds gretig bekeken via de Belgische televisie en inter net. Amerikaanse kijkers - per aflevering zo'n 17 miljoen - be toonden zich bij de première afgelopen najaar al laaiend en thousiast over de in inktzwarte humor gestoofde soap, die draait om een paar gedepri meerde vriendinnen die de da gen in hun perfect ogende woonomgeving o zo moeizaam doorkomen. Volop vuile was in de Vinex, al ligt het groene gras er nog zo keurig gemillimeterd bij, wordt de krant zowaar op tijd bezorgd en schijnt de zon er altijd. „Ik wil een scheiding. Ik kan ge woon niet meer leven in deze wasmiddelen-reclame", ver zucht de moedeloze Rex Van de Kamp tegen zijn echtgenote Bree (Marcia Cross), de vleesge worden neurose. De kijker krijgt overigens al veel sneller door dat het leven in Wisteria Lane niet is wat het lijkt. Aflevering 1 opent met het commentaar van buurvrouw Mary Alice Young (Brenda Strong), die zichzelf zojuist door het hoofd heeft geschoten en de kijker nu vanuit haar graf laat meegenieten met moord, lust, overspel en achterklap, af persing en andere groezelige geheimen. De net gescheiden Susan (Teri Hatcher) strijdt met straatsloe rie Edie (Nicolette Sheridan) om de gunsten van de geheim zinnige loodgieter Mike Delfi- no. Voormalig carrièrevrouw Lynette's (Felicity Huffman) da gen zijn gevuld met het zoeken naar nieuwe manieren om haar vier onhandelbare monsters van kinderen schadevrij door supermarkten en warenhuizen te loodsen, terwijl het verveelde model Gabrielle Solis (Eva Lon- goria) onderzoekt of de door haar bazige echtgenoot aange schafte peperdure Venetiaanse eettafel wel stevig genoeg is om het gezamenlijke gewicht van haar en de tuinman te houden. Gaandeweg de serie trekt Mary Alice Young de ene na de ande re beerput rond deze persona ges open, wat, geheel volgens de klassieke soapwetten, een I 1 fantastische brij aan absun/ verhaallijnen oplevert. „He< Peyton Place met een hippl valshoek", vindt bedenker f Cherry. I Hij bedacht de serie nadat l moeder opmerkte dat ze 'eF gens' best kon meevoelen iF Andrea Yates, een Amerika huisvrouw die vier jaar geli l in zwaar depressieve toestjF haar vijf kinderen in de bat F verdronk. „Ik wilde de tooi s Sex and the City en Six Fee 2 der combineren, maar ik w F ook terug naar de wortels v F de tv-soap, die simpelweg F draait om gewone mensen F hun problemen." C Cherry was dan ook stomvi F baasd over de heftige react F die deze soap in de VS opri S Grote adverteerders trokke T hun commercials terug, vri F wenorganisaties en de invij k rijke American Family Assc T tion protesteerden om het F hardst vanwege de aantasti li van waarden en normen. E F ook in Nederland staan de F ste 'deskundigen' alweer te T trappelen om er publiekelij F wat diepgravende analyses genaan te gooien. Net als b Z slot van Sex and the City, t< C zowel serieuze dag- en wee V! bladen als NOVA en B&W 2 N geroepen voelden de serie 1F te lichten. g1 Maar hoezo analyseren? Oi E vreden, ongelukkige huisvr wen en wankele huwelijkei van allen tijden, moord en kere geheimen zijn altijd al misbare ingrediënten gewe van spannend drama en in* aps voeren bizarre verhaall nen immer de boventoon. Pn' perate Housewives is gewoj?^ televisie, weliswaar heel gos c geschreven, verslavende tej) C sie, maar ook niet méér daioli) dat. KJ Gewoon kijken dus, genietiho over tot de orde van de voFKa de dag. Of, zoals een nuchFu^ fan deze week in een aan dj, 2 rie gewijd internetforum ofi3.2 merkte: „Desperate Houset-21 ves is absurd drama, en ni#ennc mand zou er een diepere bi kenis achter moeten zoekepTV Het leven is te kort om sit-<AN' serieus te nemen. pgi am: \5Z Desperate Housewives, van avond, Net 5, 20.30 uur n dj Monique Brandt

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 10