favorieten bestand egen zware druk SPORT 7 •)IOK is zijn voorzitter nog steeds een presentje schuldig [iels Zuidweg wijst zijn ploeg in derby de weg 1886 slaagt erin niet één doelpunt te maken Foreholte haakt af Leidse atleten zijn veldlooptitel kwijt n ÏFermans en Mau-Asam pakken shorttracktitels HDC 987 maandag 28 februari 2005 Pieter van der Vliet zev - Nervositeit en inzet deen om voorrang bij DIOK, in.: confrontatie met lijstaan- Den Haag. De zenuwen chjen het uiteindelijk van de eritdruppels (DIOK verloor mèO-24), maai- coach Robert oefs was niettemin een tevre- reiman. „Er zijn niet veel oaen die met klein verschil w4e koploper verliezen." gets was niet alleen content het resultaat, ook de uit- leö voering kon zijn goedkeuring wegdragen. „Ik vind dat we goed gespeeld hebben. De op dracht was om bij de tegen stander Jop Wolff zoveel moge lijk uit de wedstrijd te houden en dat is gelukt. Hij is vaak de spil waar de Haagse aanval om draait. Dat we vervolgens niet veel geluk hadden in het afron den van de kansen, is dan jam mer." Zonde ook voor DIOK-voorzit- ter Marga Deenen, die eigenlijk maar één cadeau wilde voor haar verjaardag; een overwin ning op Den Haag. Kansen wa ren er. Ondanks het feit dat DI OK alle concentratie nodig had om zich de gasten van het lijf te houden, kwamen de Leidenaars geregeld tot vlak voor de palen. De hechte Haagse defensie sloot daar echter als een bus. Na twee penalty's van Jordi Bonhof was het de beurt aan Den Haag. Met twee vijfpunters vanuit de voorwaartsen en twee uit de rappe driekwarten liepen de gasten uit naar 6-24. Een af getekende overwinning voor de Hagenaars leek in het verschiet te liggen. Maar slordigheden in hut spel zorgden ervoor dat DIOK steeds verder kon opschuiven naar de scorelijn. Met een beetje hulp van referee Huiskamp kreeg de thuisclub een penaltytry toebe deeld, die door Bonhof gecon verteerd werd voor 13-24. Broers: „Volgens mij hadden we al eerder recht op die straf- try als je ziet wat er in die Haag se verdediging allemaal gebeur de. De manier en het moment waarop we hem nu toegewezen kregen was voor de Haagse de fensie uiterst ongelukkig. Nu leek het echt op een cadeautje, maar mij hoor je niet klagen." Den Haag ondervond veel meer tegenstand dan in de eerste ontmoeting van dit seizoen. Toen, in de Hofstad, werd DI OK met 87-3 zwaar vernederd. Dat was deze keer wel anders. Vanuit de voorwaartsen boekte de thuisclub veel terreinwinst en langzaam maar zeker schoof het spel op naar de Haagse try- lijn. Toen daar ruimte ont stond, dook Wilnus Versteijnen uit de diepte op en bracht de bal over de scorelijn bracht. Bonhof converteerde 20-24 en er bleek nog tijd over om op jacht te gaan naar het cadeau voor de voorzitter. Maar zo ver liet de lijstaanvoerder het niet komen. In Amsterdam won het Ne derlands vrouwenrugbyteam met 17-12 van Frankrijk. Voor Oranje speelden DIOK-speel- sters Femke Bakkers en Mieke van Hove in de basis. De in de tweede helft ingevallen Leidse Mo van Ark speelde slechts elf minuten. Zij werd in de 66ste minuut door referee Kerstin Ljungdahl van het veld ge stuurd wegens het slaan van een tegenstander. Of deze rode kaart gevolgen voor Van Ark heeft voor haar deelname aan de komende Europese kampi oenschappen, is nog niet dui delijk. en ion /a^eter van der Hulst Ro ^Srmeer - Cees Juffermans In Zoetermeer rond met het stil alsof er een pistool op e8was gericht. „Het NK is een van de moeilijkste van het jaar. leder- hier van mij winnen, er el publiek op de tribune en f éicurrenten weten allemaal rijd. Dat maakt het zo las- luffermans bewees met de ïdjm te kunnen gaan. De in(j>wijker werd voor de vier- 16 pr nationaal kampioen track. Bij de vrouwen pro- aaerde zijn vriendin Liesbeth teltsam de nationale titel, tigj inènans had voor de laatste ran het NK een simpele, de zware opdracht. Hij de twee laatste afstanden sn. Door een diskwalifica- 1 de 500 meter stond hij na dag tweede achter iruggenaar Robbert-Kees Toch ging de titelverdedi- kerdagavond met een ge woel slapen, omdat Niels lolt, in zijn ogen de groot- incurrent, op achterstand stond. „Ik was in de finale van de 500 meter te laat met een in haalactie. Niels gooide de deur voor mij dicht. Mijn diskwalifi catie was terecht, maar onder tussen schoot Niels er ook niets mee op. Hij werd derde en om dat ik de 1500 meter al had ge wonnen stond ik in het klasse ment voor hem. Robbert-Kees is een goede schaatser, maar ik voelde dat het verschil met hem overbrugbaar was." Juffermans bewees dat gisteren op het ijs van de Silverdome in Zoetermeer. Hij zegevierde zo wel op de 1000 meter als de af sluitende drie kilometer. Boer maakte het hem wat gemakke lijker door een knullige uitscha keling in de kwartfinale van de kilometer. „Mijn schaats was bot toen ik het ijs op kwam, maar normaal mag dat geen beletsel zijn. Ik ging gewoon te laat van start, ik heb de rit on derschat", aldus Boer. De Woubruggenaar bracht Juf fermans vervolgens in een zetel naar de titel. Om Kerstholt in de strijd om het zilver voor te blij ven nam hij op de drie kilome ter een ronde voorsprong, met alleen Juffermans in zijn kiel zog. De titelverdediger deed niets, volgde Boer alleen maar. „In het wielrennen noemen ze dat linkeballen, bij ons is dat gewoon tactisch rijden", aldus de nationaal kampioen. Boer, die anderhalve week gele den overstapte op nieuwe schaatsen, slaagde in zijn opzet en mag daardoor Juffermans vergezellen op het WK dat over twee weken in Beijing wordt ge houden. Kerstholt, derde op het NK, is aangewezen als reserve. Juffermans denkt op het mon diale toernooi een grotere rol te kunnen spelen dan in het verle den. Sinds lange tijd kent hij weer een seizoen zonder nare kwetsuren. „Bovendien was de opbouw dit seizoen heel gelei delijk. Ik nil soms te graag en dus hebben de bondscoaches Jan Herman Mogendorff en Wilf O'Reilly de rem er een beetje op gezet. In de voorgaan de jaren stortte ik na het EK he lemaal in, maar nu voel ik me nog fit voor het WK." De Stompwijker voldeed op de 1500 meter al aan de eisen voor een olympische nominatie. In Liesbeth-Mau Asam werd gisteren in Zoetermeer voor de tweede keer nationaal kampioen. Haar vriend Cees Juffermans pakte de titel voor de vierde keer. Archieffoto: Mark Lamers Beijing wil hij zich op dezelfde afstand nogmaals bewijzen. „Ik wil de halve finale halen en op de 1000 meter de kwartfinale." Juffermans schaarde zich met zijn vierde nationale titel naast Dave Versteeg, maar ligt nog een kampioenschap achter op Charles Veldhoven die in de ja ren tachtig furore maakte. „Dat is knap, want het is ontzettend moeilijk om zo lang aan de top te blijven. Nadat Dave voor de spelen van Nagano een wereld record op de 500 meter reed dacht ik dat hij makkelijk zes jaar lang het Nederlandse shorttrack zou domineren, maar ik weet nu uit ervaring hoe moeilijk het is om de talen ten van je lijf af te houden." Liesbeth Mau-Asam prolon geerde de titel bij de vrouwen. De Woubrugse pakte net als Juffermans drie van de vier af standszeges. Op de 1500 meter moest ze Annita van Doorn voor laten. Mau-Asam: „Het was zwaar, want iedereen ver wacht dat ik hier zomaar even de titel pak. Ik was best wel ze nuwachtig, maar ik kan er de laatste tijd beter mee omgaan. Dit seizoen heb ik veel interna tionale races gereden en dan weet je wat je wel en niet kan." door Lukas van der Storm handbal - Foreholte is na de 26-20 nederlaag bij VHC defini tief afgehaakt in de strijd om de titel in de hoofdklasse B. De Voorhoutse vrouwen staan zes punten achter op koploper Wings, met nog vijf wedstrijden voor de boeg. Een geluk bij een ongeluk was dat ook nummer twee Loreal verloor, zodat deze positie in zicht blijft. Saturnus ging in eigen hal zeer ruim langs Quintus: 33-15. Door de winst verstevigt Satur nus de koppositie. Gisteren startte de ploeg sterk, maar liet naar de rust toe de teugels wat vieren (13-7). In de tweede helft liep Saturnus uit naar een zeer ruime overwinning. Trainer An- dré van Es kon het zich dan ook permitteren om wat wisselspe lers speeltijd te gunnen. Keeper Marijn van der Sterren maakte na veel blessureleed zijn come back. Ook Rijnstreek blijft meedoen voor promotie naar de regio klasse. De ploeg van trainer Wim Reijn was na een stroeve wedstrijd met 29-21 de meerde re van Walburg. Pas in de slot fase liepen de Alphenaren weg, toen de tegenstander de klus met twee man minder moest klaren. Voornaamste zorg was echter het uitvallen van top schutter Remco Pabst. Door de overwinning blijft Rijnstreek ge lijk op gaan met Oliveo, dat het niet makkelijk had tegen Stompwijk '92. Stompwijk-be- geleidster Ria Kieft was dan ook tevreden over het spel van haar ploeg: „We hebben de koploper lang bij kunnen houden. Helaas deden enkele domme overtre dingen en commentaar op de leiding ons de das om. Maar het resultaat biedt zeker hoop voor het cruciale degradatieduel te gen Ventura op de laatste speel- dag. De vrouwen van Stompwijk '92 wonnen wel van Oliveo. Zonder al te veel moeite zette de ploeg van trainer Tom van der Beek de opponent opzij (20-5). OASE kende een slechte dag tegen koploper Vires. Door de 21-9 nederlaag moet de ploeg uit Oud Ade Stompwijk '92 een gat van twee punten toestaan. ipoio - AZC heeft zater- nd minder moeite met 1-LGB/Vivax gehad dan ipenaren vooraf hadden :ht. De 10-6 overwinning AZC vaster op de derde 'd[ ^ijfer André de Jeu was blij met het vertoonde spel ijn pupillen. „Het ging lek- dat was ook wel nodig na %iindere wedstrijden. Ik wat meer weerstand ^je Zijl-LGB verwacht. Toen -"Etmaal op 5-1 stonden was /ai|dstrijd eigenlijk gespeeld. n ft het gevoel dat die marge nth gevaar zou komen, ook Telden we nog een paar uur '^gespeeld. We staan nu op de ranglijst, maar het looi zijn als we nog een je opschuiven in verband iet thuisvoordeel in de Spijker van De Zijl-LGB- vond dat zijn ploeg voor- invallend opzicht te kort „We kregen wel de kan- lar we benutten ze niet. |idien gaven we Niels te veel ruimte. In de istrijd konden we hem banden leggen, nu fiels Zuidweg is gelijk de ';er aan Alphensè kant ld. De routinier zorgde de tweede periode voor marge van 2-1 naar 5-1 Andre de Jeu: „In de ;en de eerste en tweede hadden we afgespro- it we Niels wat meer in moesten laten ko- 'at werkte voortreffelijk. Ivo Dietz van De Zijl/LGB-Vivax (10) probeert de bal te onderscheppen. Zijn ploeg verloor met 10-6 de derby van AZC. Foto: Mark Lamers In de eerste periode hadden we genoeg schotkansen maar gin gen we er niet goed mee om. Niels liet in de tweede periode drie projectielen los die echt niemand gestopt zou hebben." AZC bediende zich van een press-verdediging. De Zijl-LGB had het daar moeilijk mee. De voorwaartsen kwamen bijna niet onder de Alphense dmk uit. Toch kreeg de Leidse for matie nog wel wat kansen maar het verzilveren daarvan was een te grote opgave. De zone-verde diging van De Zijl werkte zeker niet slecht. Alleen drie minuten in de tweede periode waren fu nest. Niels Zuidweg voerde in die tijdspanne zijn show op. Na de 5-1 halverwege probeer de De Zijl nog wel van alles maar dichterbij kwam de ploeg niet. Op elke goal kwam direct een Alphens antwoord. Vooral de man-meer liep goed aan Al phense zijde. De laatste periode was De Zijl/LGB wel feller, maar meer dan een uitsluiting met vervanging van Roeland Spijker leverde dit niet op. Jacob Spijker raakte niet in pa niek na de nederlaag. „De vier de plaats blijft toch het doel, dit houdt in dat we in de playoffs dan de eventuele extra wed strijd thuis spelen. We zijn nog zeker niet kansloos voor deze positie." Periodestanden: 1-1, 5-1, 9-4 en 10-6. Doelpunten De Zijl-LGB/Vivax; Niels Joor (2), Ivo Dietz (1), Joachim de Ruysscher (1), Paul Verwey (1) en luri- aan Menagie (1). Doelpunten AZC: Kiell Boom (3), Niels Zuidweg (3), Chris Boot (2) en Kimmo Thomas (2). Zaagman overleden Bert Zaagman is donderdag in zijn woonplaats Leider dorp overleden. De 54-jarige oud-waterpoloër maakte na de overstap van het Leider- dorpse DKD in de jaren ze ventig deel uit van het suc cesvolle herenteam van De Zijl-LGB. Hij stond niet be kend als een begenadigd wa- terpolotalent maar door zijn inzet en imposante postuur ontwikkelde hij zich tot een vaste waarde. Zaagman speelde onder anderen sa men met Jacob en Albert Spijker en Theo Uittenhout en hij trainde onder de hoe de van Rob Schouten en Henny Henzing. De laatste jaren ontplooide hij nog maar weinig polo-activitei ten, maar was nog steeds een graag geziene gast bij De Zijl-LGB. IPOLO - LZ 1886 was niet opge- n tegen ZPB. De Barendrechters (en de klus vrij simpel door met zegevieren. De waterpolo-equi- m invaller-coach Wim Siera de in het Vijf Meibad in Leiden jnJiorm gebrek aan schotkracht ten q 3in het tweede gedeelte waren de n |iaars nog wel dicht bij een treffer 0{ de hatelijke nul verdween niet 1 s !t scorebord. ligend zat het wel snor bij LZ Doelman Jan Schrama was goed les en stond na twee periodes der doelpunten toe. Vooral ZPB- c0 er Marco Booy werd door de 0 hoofdklasser goed aan banden 1- De oud-international trof maar 8al doel, uit een strafworp. In het tweede gedeelte waren beide ploegen aan elkaar gewaagd. Doelpunten van Leidse makelij bleven echter niet. Schoten van Joeri Klein en Mirko Zuid weg eindigden op de onderkant van de lat. Vlak voor tijd leek Arnold Spros de spreekwoordelijke eer te redden. Zijn poging strandde echter op de handen van oud-international Gijs de Koek. Katwijk liet zich in de luren leggen door het laaggeklasseerde Hoorn. De tweedeklasser koesterde vlak voor tijd nog een 7-6 voorsprong, maar een misverstand in de Katwijkse aanvalsli- nie bracht Hoorn toch nog onver wacht balbezit. Een seconde voor het laatste fluitsignaal kwam de thuisploeg nog gelijk: 7-7. Voor Katwijk scoorden Alex Sieval (4), Hans van Duyn, Ferry Spros en Pieter van Duyvenbode. Sassenheim verstevigde de positie in de subtop door met 10-6 te winnen van De Dolfijn. De tweedeklasser legde de basis voor de zege al in de eerste periode. Onder leiding van de goed spelende broertjes Odems kwam de thuisploeg op een 5-1 voorsprong. De coach van de Amsterdammers kon zijn ergernis niet verkroppen en richtte zijn woede op het arbitrale duo. In de laat ste periode incasseerde hij de rode kaart. Zijn weigering om het zwembad te verlaten was voor de scheidrechters aanleiding het duel te staken. Voor Sassenheim zal het voortijdig beëindi gen van het duel geen gevolgen heb ben. Lars Eikelenboom maakte zijn debuut in de hoofdmacht. De doel punten kwamen van Arjan Odems (3), Jerry Lepel en Martijn Odems (2), Er- win de Bruin, Remco de Bruin en Ro bert Langeveld. Koudekerk leverde een puike prestatie door koploper DWT in eigen huis een punt af te snoepen. Halverwege het duel leek de lijstaanvoerder uit Haar lem op de zege af te stevenen. De 2-0 voorsprong haalde de streep niet. Koudekerk krabbelde langzaam terug. Rob Westgeest maakte met een fraaie omhaal 2-1, waarna René Overes in de vierde periode 2-2 maakte. Koudekerk bewees streekgenoot Al kemade met de remise een goede dienst. Zelf won de ploeg uit Roelof- arendsveen met 7-3 van NVA/HHC en zag daarmee de achterstand op de lijstaanvoerder DWT tot drie punten teruglopen. De andere ploeg uit Haar lem (NVA/HHC) kon alleen in de ope ningsfase aanhaken (2-2). In de twee de periode was de ploeg van trainer Frank van der Akker oppermachtig. Het sterk spelende Alkemade liep uit naar 6-3 om daar in de laatste minuten van de ontmoeting nog een doelpunt van Frank de Hey aan toe te voegen. Verder scoorden nog Ronald van der Tang (2), Guido Bongers, Daan Eist- geest, Ton Kloosterman en Peter Zon- derop. De vrouwen van Alkemade slaagden er ook niet in de wedstrijd tegen de re serves van Rapido in winst om te zet ten. De Haarlemse ploeg won vrij een voudig met 8-2. door Lukas van der Storm atletiek - De mannenploeg van Leiden Atletiek is er in het Limburgse Roggel en Neer niet in geslaagd om voor de derde keer op rij het ploegen- klassement bij het NK veld loop te winnen. De titel ging, net als drie jaar terug, naar Prins Hendrik uit Vught. De Brabantse vereniging mag als kampioen volgend jaar de Ne derlandse eer hooghouden bij de Europese kampioenschap pen voor clubteams. Leiden Atletiek verloor de titel vooral doordat de ploeg in de breedte moest toegeven op de concurrent. De Leidse equipe had het voordeel van topper Kamiel Maase, die zijn abon nement op de Nederlandse ti tel weer met een jaar verleng de, maar de ploeg uit Vught scoorde beter in de subtop. Mede door het uitvallen van de aan zijn knie geblesseerde nieuweling Joost Blokland, de nummer twee van Nederland op de steeple chase, moest Leiden Atletiek genoegen ne men met een tweede plek. Leiden Atletiek-trainer Bram Wassenaar reageerde laconiek op de verloren titel: „Zilver is ook mooi. We hebben de afge lopen twee jaar die tickets ge haald, nu een keertje niet. Het is jammer voor die jongens, maar volgend jaar beter. Dan kunnen we waarschijnlijk weer een wat breder team op stellen. Maase stuitte op aanzienlijk meer tegenstand dan voor gaande jaren. De in Zeist woonachtige atleet snelde pas in de laatste ronde weg van de concurrentie. Hij bleef over de 11.850 meter de Limburgers Sander Schutgens en Koen Raijmakers respectievelijk acht en zestien seconden voor. Positieve uitschieter aan Leidse zijde was Edgard Cree- mers. De 29-jarige Leidenaar begint na de baan en de weg ook op de cross steeds hoger te eindigen. Met name op de wat vlakkere en hardere terrei nen, zoals mede door de vorst in Limburg het geval was, kan Creemers met de besten mee. Hij finishte als veertiende en was daarmee de tweede troef van zijn vereniging. „Ik ben erg tevreden over mijn eigen race", zei hij. „Ik ben niet al te hard gestart, en heb vervol gens een lekker tempo opge pakt. In de laatste ronde hoor de ik iemand Noël Keijsers van concurrent Prins Hendrik aanmoedigen, die moest ik natuurlijk koste wat kost ach ter me houden." Niet ver achter Creemers kwam Pieter van der Luijt als 21ste over de meet. De Noord- wijker gaf maar 24 seconden toe op zijn clubgenoot. Met deze klassering sloot hij zijn sterke winterseizoen in stijl af. Veteranen Tim Brouwer de Koning (29ste) en Jaap van Duijvenvoorde (33ste) com pleteerden het Leidse vijftal dat in aanmerking kwam voor het ploegenklassement. René van Dijke en Ralph Apeldoorn eindigden verder naar achte ren. Zij eindigden respectieve lijk als veertigste en 42ste. Een Europees avontuur ligt voor de vrouwen van Leiden Atletiek wel in het verschiet. Eigenlijk was bij de start al duidelijk dat de Leidse vrou wen 'Europa in' mogen, om dat de vereniging als enige een ploeg van drie (zelfs vier) op de been kon krijgen. Dat - achter de sterke achtste plaats van kopvrouw Claartje Raedts - het grootste gedeelte van het team (Brigitte Pletting, Marti ni Hendnksen en Sylvia de Vries) een achterhoedege vecht leverde deed er niet meer toe. Door het zeer smal le veld vertekenden de lage klasseringen van het trio nog al. De laatste jaren is met na me bij de vrouwen een steeds smaller veld op de been voor de kampioenschaprace waar bij vooral de middemnoot het af laat weten. Slecrarachttien vrouwen kwamen aan de fi nish. Op de korte cross (4.900 me ter) boekte de nog altijd tob bende Jaco Luijendijk een hoopvol resultaat. De Leide naar, die in 2005 door diverse blessures en vormcrises een rampjaar kende, eindigde in de door Simon Vroemen ge wonnen wedstrijd als 29ste. Hij bleef daarmee clubgeno ten Michiel Molevelt (32ste) en Pascal Noort (39ste) voor. Bij de veteranen waren er ere plaatsen voor Hans Wubben van AAV '36 (derde 40+) en Arie van Tol van Leiden Atle tiek (tweede 60+). Junior Roel van Opdorp verraste met een negende plaats.

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 27