PSV neemt lastige horde SPORT 3 AZ is klaar voor kraker tegen Ajax Leonardo kan wel huilen van blijdschap Resultaat maar zelden beter na trainerswissel joze NAC-supporters keren zich tegen eigen club Protest PSV ilijkspel deert =ircelona niet lANciA - Barcelona heeft za- ,jjag in de Spaanse competi- \ee punten laten liggen. De g van trainer Rijkaard bleef [ekkensluiter Numancia ste- ,op 1-1. Het puntenverlies ^:de de koploper echter geen jj^de op. Real Madrid verloor n„2-0 bij Deportivo la Coruna n_ag de achterstand op Bar- ^a oplopen tot acht pun- esHet duel in La Coruna tl in de tweede helft voor vJe tijd stilgelegd wegens li(jsende spreekkoren van het iaJiek aan het adres van de l0iiliaan Roberto Carlos. Na ^proep van de clubleiding rïJDeportivo hervatte de ^jidsrechter de wedstrijd. n'oef met ip in voetbal itrisant - Bij een interna- paal jeugdtoernooi in sep- Mjer (WK onder zeventien) bru, gaat de FIFA voor de te keer experimenteren met Depassing van moderne mologie. Een microchip in al geeft een rechtstreeks te aal naar de scheidsrechter, <le bal de doellijn is gepas- d. Videobeelden voor de nffle official zijn hierdoor P- fbodig. De FIFA kondigde orler aan de de buitenspelre- n log strikter te gaan definië- öwaar het gaat om 'actief w%kken zijn bij het spel". Dn ëjzman helpt elsea aan prijs va)iff - Mateja Kezman heeft mede aan de eerste e^van het seizoen geholpen. Im.ondense voetbalclub won h1? finale van de League Cup ërlenging van Liverpool, 3- eilid-PSV'er Kezman maakte e%rde doelpunt. De zege in haftinst belangrijke beker- :ohooi van Engeland was het 3ute concrete succes van José l°Wnho bij de club. De coach iortugal maakte het niet al- lal van de bank mee. Hij 1 door de scheidsrechter de tribune gestuurd, nadat demonstratief met de vinger e lippen het Liverpool-le- het zwijgen had willen op- ïn. maandag 28 februari 2005 door Harry Arts Tilburg - De landstitel komt waarschijnlijk in Eindhoven te recht, maar AZ heeft nog altijd de beste papieren als het gaat om het tweede Champions Lea gue-ticket. Een week voor de kraker tegen Ajax behield de ploeg van Co Adriaanse zijn voordelige marge ten opzichte van de Amsterdammers door de uitwedstrijd bij Willem II re delijk overtuigend naar zijn hand te zetten: 1-3. Adriaanse was er vooraf niet helemaal gerust op geweest. De AZ-coach wist dat hij op zijn oude werkplek een tot op het bot gemotiveerde tegenstander zou treffen. Willem II is bezig met een dramatische tweede seizoenshelft en trainer Robert Maaskant liet na het debacle van vorige week tegen RBC we ten dat hij de knoet er bij zijn spelers overheen zou halen. Daar kwam bij dat AZ de lood zware UEFA-Cupwedstrijd van donderdag tegen Alemannia Aachen nog in de benen had. Na ruim twee uur - scheids rechter Sterk laste in de tweede helft een extra pauze in nadat de Tilburgse toeschouwers hem massaal voor hoerenjong uit scholden - moest Adriaanse concluderen dat zijn ploeg de belasting goed aan kan. „Het team is erg fit, het positiespel was erg goed en we kregen veel kansen. Met name Van Galen speelde geweldig. Barry is een geniale speler, vandaag speelde hij ook nog eens gediscipli neerd. Hij was bij alle treffers betrokken en ook donderdag maakte hij al een belangrijk doelpunt." Ondanks de loftuitingen van hun coach hadden de bezoe kers het een halfuur lang moei lijk. De problemen begonnen al in de zevende minuut toen doelman Timmer hard in aan raking kwam met de knie van Willem Il-spits Redan. Timmer werd ijlings naar het ziekenhuis vervoerd. Daar werd geconsta teerd dat er niets gebroken is, waarschijnlijk heeft hij een her senschudding. Theo Zwarthoed, Timmers on ervaren vervanger, ging na een kwartiertje vreselijk in de fout. Hij kreeg een lastige terugspeel bal van Mathijsen te verwerken. Met zijn zwakke linker produ ceerde de Volendammer een vuurpijl die door de wind ge vangen het doel in dreigde te waaien. Zwarthoed twijfelde of hij de bal mocht vangen, be sloot dat toch maar te doen, maar greep na een duwtje van Ceesay compleet mis. De Gam- biaan hoefde de bal nog maar een tikje te geven: 1-0. „Een on- gelukkkig begin", vond Zwart hoed na afloop. Als gevolg van de blessure van Timmer verlengde Sterk de eer ste helft met vijf minuten. De extra tijd was bijna voorbij toen Willem Il-middenvelder Smit de bal inleverde bij Van Galen, die geen bedenktijd nodig had: 1-1. Na de hervatting had de thuis club niets meer in de melk te brokkelen. AZ begon steeds ge makkelijker te voetballen en gooide de wedstrijd eenvoudig in het slot. In de 55ste minuut schoot Lindenbergh - hij houdt 'Mister AZ' Buskermolen mo menteel op de bank - op aange ven van Van Galen droog maar akelig zuiver raak. En in de 69ste minuut bepaalde Van Ga len na een aarzeling van doel man Moens met het hoofd de eindstand op 1-3. willem ii: Moens; Van der Struijk, Kreek, Van Nieuwstadt en Van der Haar; Caluwé, Smit en Agustien (46. Van Mosselveld); Ceesay, Redan (72. Lepoint) en Bobson (72. Denissen). az: Timmer (10. Zwarthoed); Krom kamp. Mathijsen, Opdam en De Cler; Landzaat (79. Jaliens), Van Galen en Lindenbergh; Sektioui (67. Meerdink), Nelisse en Perez. EREDIVISIE Scheidsrechter René Temmink wijst naar de stip. PSV-doelman Heurelho da Silva Gomes is het niet eens met de beslissing. Foto: GPD/Catrinus van der Veen door Frans van den Nieuwenhof heerenveen - Uitgerekend de warmbloedigste PSV'ers bleven gistermiddag het meest koel in een ijzig koud Heerenveen. Doel man Heurelho da Silva Gomes stopte na een uur wedstrijd een strafschop, die PSV puntverlies had kunnen opleveren in de race om het landskampioenschap. Twee doelpunten én een prima assist van Jefferson Farfan be zorgden de Eindhovense ploeg de zekerheid van een nieuwe overwinning (0-3). Een blik op het resterende pro gramma leerde al dat de wed strijd in Heerenveen één van de lastigste zou zijn op de weg naar de vierde PSV-titel in zes jaar tijd. ,Als je zo'n zware week op deze manier afsluit, zet je een zéér goede stap", conclu deerde coach Guus Hiddink. De penalty-fout van Kasper Bo- gelund op Klaas Jan Huntelaar was het enige moment dat het duel een andere wending had kunnen geven. Huntelaar trapte zijn strafschop niet slecht in, maar de reactie van PSV-doel man Gomes was fenomenaal. Een stoïcijns PSV bleef verder zonder veel moeite overeind. Het ontbreken van Alex (enkel blessure) bleek in de praktijk geen grote handicap. André Ooijer verving hem in het cen trum van de verdediging en hield zich prima staande tegen Huntelaar. Ooijer voelt zich centraal achterin beter op zijn gemak dan op rechts, waar hij veel meer met de opbouw be last is. Huntelaar kende zijn beste mo menten bij vrije trappen van neo-international Ugur Yildi- Kalou draagt doelpunt op aan gepasseerde Feyenoord-vriend idWietse Dijkstra sfè entRDAM - De meest bespro- Is feyenoord-speler zat gis- )r jiddag met de pest in zijn traen een lichte verkoudheid - )ob op de bank. „Maar als ik gët stadion had gezeten, was leiltveld in gesprongen", liet Vitor Santiago na af- de 3-0 zege op RBC ai. De Braziliaan, door trai- Gullit gepasseerd, huilen' van blijdschap lühij hoorde dat Salomon zijn doelpunt aan hem dejdagen na de tumultueuze teA-Cupuitschakeling tegen defting Lissabon, bleef het aakerk in de Kuip dit keer 1 ferwege. Zowel op de tribu- en bewaakt door extra ste rn Is en de in ere herstelde :ih(netten achter beide doelen in op het veld, waar Feyen- tolvoor de verandering een niet met scherp schoot te- btfeen laagvlieger. De late 2-0 invaller Kalou was een van 25 laarzame momenten die in stille stadion voor er nding zorgde, in de laatste plaats door de j ziier waarop de Ivoriaan zijn ïr vierde. Kalou trok zijn uit en bleek tot verrassing edereen het tricot van Leo- 0 te dragen. Een provoca- zjaar zijn trainer? „Absoluut VJverklaarde Kalou. „Ik heb fcdaan voor mijn vriend, naakt een moeilijke perio- mDor en bij iedere goal die ik laik, denk ik aan hem. Op de- tbanier probeer ik hem te Jaan. Ik heb de trainer ook dat deze actie niet tegen y Vgericht was." Gullit kon vièven met die uitleg van zijn Iets minder met de ge- pin. „Dat hij daardoor een kaart kreeg, was gewoon vond de coaph. „Maar is jeugdigheid." Hji was zich echter wel dege- van de nieuwe spel- iojS. „Ik wist dat ik geel zou ncfen, maar dat was voor mij iniOelangrijk. Het is volgens ïltöch pas mijn eerste van het in. Het ging mij om Leo, etejoet sterk blijven." di Want hoewel Leonardo, die veertien maanden revalideerde na een zware knieblessure, twee weken geleden zijn ren tree maakte bij Feyenoord, hoort hij sindsdien niet meer bij de laatste achttien. Gullit vindt de Braziliaan niet fit ge noeg. „Dat merkje op de trai ning", aldus Gullit. „Hij is door onze conditietrainer getest en daar kwam hij niet goed uit. Ik heb Leo de kans te geven door hem mee te nemen naar de uit wedstrijd tegen De Graafschap en in te laten vallen tegen Wil lem II. Dat was een gebaar waarmee ik hem het gevoel wil de geven dat hij weer bij de se lectie hoort. Ik verwacht nu een gebaar terug." „Maar dat gebaar kan ik pas maken als de trainer me een keer laat invallen", reageert Leonardo. „Als ik dan scoor, doe ik iets terug voor de trainer. Ik weet niet goed wat ik hier van moet vinden. Ik heb hard gewerkt. Wat moet ik meer doen? Ja, ik ben fit. Natuurlijk niet voor negentig minuten, maar omverder te komen heb ik speelminuten nodig." Zijn vriend snapt dat als geen ander. „Ik weet hoeveel pijn het doet als je niet kunt spelen," zegt Kalou. „Zelf heb ik ook een half jaar niet kunnen voetballen vanwege een knieblessure. Met Leo komt het wel goed. Hij moet geduld hebben." Kalou heeft dit jaar ook moeten wachten op zijn kans nadat hij, mede door een hamstringbles sure, niet meer zo flitsend voor de dag kwam als voor de win terstop. Hij raakte zijn plaats kwijt aan Danko Lazovic, kreeg donderdag tegen Sporting toch weer de voorkeur, maar moest gisteren tegen RBC andermaal op de bank beginnen. Lazovic kon tegen de slim ver dedigende Brabanders echter geen potten breken. De Serviër had bovendien de pech dat vrij wel niemand bij Feyenoord zijn dag had. Zelfs Dirk Kuijt was niet in goeden doen, al stond dat zijn 21ste competitiedoel- punt - met dank aan de blunde rende doelman Erwin Friebel - niet in de weg (1-0). Feyenoorder Cory Gibbs troeft Donny de Groot van RBC af. Foto: ANP/Ed Oudenaarden Feyenoord, dat geluk had dat Donny de Groot een enorme kans op de gelijkmaker miste, stelde pas in de slotfase via de invallers Kalou (2-0) en Ono (3- 0) orde op zaken. En met die uitslag had vooral RBC-trainer Jan van Dijk wel vrede. „Een grote nederlaag is ons bespaard gebleven", sprak hij. „Ik wilde de Kuip met een goed gevoel verlaten en dat is gelukt." feyenoord: Lodewijks; Ostlund, Saïdi, Gibbs en Basto (69. Ono); Caste- len, Hofs, Paauwe en Goor; Lazovic (56. Kalou) en Kuijt. rbc roosendaal: Friebel; Loran, Molenaar, Fortes Rodrigues (66. Vied- raa) en Lammens (46. Fleur); Oliseh (77. Guijt), Hesp, Smolders en De Lan ge; Hammond en De Groot. ïltiich pas mijn eerste van het punt - met dank aan de blunde- invallers Kalou (2-0) en Ono (3- verlaten en dat is gelukt." ma) en Lammens (46. Fleur); oiist 5ttjen. Het ging mij om Leo, rende doelman Erwin Friebel - 0) orde op zaken. En met die (77. Guijt), Hesp, Smolders cn De stejoet sterk blijven." niet in de weg (1-0). uitslag had vooral RBC-trainer feyenoord: Lodewijks; Ostlund, ge; Hammond en De Groot, dil 'Pij- 10a/anp - In Breda was het zaterdag- mensen van NAC geraakt. Een ruit bij de hoofdingang sneuvelde, gen gingen elkaar te lijf met knuppel 'anp - In Breda was het zaterdag- illdd na afloop van de wedstrijd NAC- •ningen onrustig. De politie voer- gishnd het stadion enkele charges uit "Lite twee waarschuwingsschoten. Ze vijf supporters aan. agenten raakten lichtgewond rondvliegende stenen en fietsbel- lovendien werden twee veiligheids mensen van NAC geraakt. Ongeveer vijftig Bredase voetbalssup porters waren volgens de politie teleur gesteld over het resultaat van hun club. NAC verloor met 1-4 van FC Groningen. De fans wilden na de wedstrijd verhaal halen bij de spelers. Ze gingen richting spelershome. Daar hebben ze staan roepen. Een ruit bij de hoofdingang sneuvelde. Ook de ruiten van een bushokje werden ingegooid. Een zendwagen van een tele visieploeg werd bekogeld. Rond 22.00 uur was het weer rustig in Breda. De avond ervoor was het ook al onrustig tussen aanhangers van beide clubs. Twee groepen van circa zeventig aan hangers van NAC Breda en FC Gronin- rim. Na ruim een kwartier raak te de voormalige PSV-spits via het hoofd van Cocu de paal. Net daarvoor had Cocu al een keer koppend redding moeten brengen.Verder had Heeren veen hoegenaamd niets in te brengen tegen PSV, dat weer een uiterst gedegen, geconcen treerde en gedisciplineerde in druk achterliet. Al in het eerste kwartier zette de ploeg van Hid dink het duel naar zijn hand. Twee acties van Park over de rechterflank bleven echter zon der doelgevaar doordat de voorzet twee keer matig was. Park, die weer zeer overtuigend speelde, brak het duel vlak voor rust open uit een voorzet van Farfan, die een prima steekpass van Van Bommel op waarde schatte. Kansen bleven vervol gens uit, totdat Hiddink besloot om Vennegoor of Hesselink te vervangen door Beasley. Met Farfan als nieuwe centrumspits was PSV veel beter toegerust om via de counter toe te slaan. Dat lukte uiteindelijk nog twee keer: Farfan was in beide geval len de koele schutter. Hiddink kon niet anders dan gelukzalig grijnzen. „Dit soort wedstrijden zie je toch met eni ge zorg tegemoet. We zijn niet in de problemen geweest, ston den weer goed, stralen vertrou wen uit en kunnen op elk mo ment van de wedstrijd gevaar lijk zijn." heerenveen: Vandenbussche; Bak- kati, Hansson, Seip en Rzasa; Vayry- nen (76. Samaras), Radomski en Hes- tad; Yildirim, Bruggink (70. Sikora) en Huntelaar. psv: Gomes; Bogelund. Ooijer, Bouma en Lee; Van Bommel, Cocu en Vogel; Park. Vennegoor of Hesselink (76. Beasley) en Farfan. gen gingen elkaar te lijf met knuppels en andere slagwapens. De politie moest met 35 man meerdere charges uitvoeren om de Groningen-aanhang de stad uit te krijgen. Een agent raakte tijdens de schermutse lingen lichtgewond. Vijf mannen werden aangehouden. Korbach: 'Ik had effect' door Barry van der Hooft den haag - Wat hebben Wan- derley Luxemburgo, Cees Lok en Ruud Krol met elkaar ge meen? Ze losten dit seizoen alledrie een vertrokken trainer af en boekten in hun eerste duel met respectievelijk Real Madrid, NEC en Ajax een overwinning. Met de eerste twee clubs is het daarna ech ter niet veel beter gegaan. Real bijvoorbeeld verloor ook de laatste twee competitieduels. Ruud Krol, die met Tonny Bruins Slot gisteren Ronald Koeman tijdelijk opvolgde bij Ajax, is gewaarschuwd. Het ef fect na een trainerswissel is op lange termijn vaak niet zoals gewenst. In de eerste wedstrij den zijn de ogen van de nieu we oefenmeester nog dwin gend en is zijn aanpak verfris send. Maar na verloop van tijd blijkt vaak dat ook 'de opvol ger van' het tij niet kan keren. Een onderzoek in Duitsland leverde anderhalf jaar geleden een opmerkelijke uitkomst op. Twee sportwetenschappers hadden 206 trainerswissels onderzocht die sinds de start van de Bundesliga in 1963 hadden plaatsgevonden. Vol gens het duo was het goed om uit elkaar te gaan als de che mie tussen trainer en spelers was verdwenen. Maar een trainer ontslaan, om op die manier betere resultaten te verkrijgen, bleek zelden effect te hebben. De laatste maanden haalde Martin Jol de Engelse club Tottenham Hotspur uit de problemen. Maar als er in Ne derland één trainer is die kan meepraten over de gevolgen van een trainerswissel, dan is het Fritz Korbach wel. Het woord 'effect' is onlosmakelijk verbonden aan zijn naam, omdat Korbach in zijn lange trainerscarrière verscheidene malen als verlosser werd bin nengehaald. Wat vindt Kor bach eigenlijk van het opstap pen van Ronald Koeman? „Met alle respect voor Ronald, maar het was de hoogste tijd om te vertrekken", zegt de voormalig trainer van onder meer Wageningen, PEC Zwol le, Volendam, Go Ahead Eag les, FC Twente, Heerenveen, Cambuur, De Graafschap en Heracles. „Zijn positie was onhoudbaar geworden en ik vind dat hij in overleg met de mensen bij Ajax de juiste be slissing heeft genomen." Om er vervolgens cryptisch aan toe te voegen: „Er is een Vo- lendams gezegde: wanneer de bladeren komen of de blade ren vallen, raken mensen in de war. Nou, de bladeren gaan nu weer komen, dus was het voor Koeman een goed mo ment om te vertrekken." Het verbaast Korbach dat trai ners tegenwoordig zo lang op hun plek mogen blijven zitten. „Als je een aantal jaren terug vier keer op rij verloren had, lag je er bij de vijfde keer uit. Of je nou Happel, Michels, Cruijff of Menotti heette; het was gewoon gebeurd met je. Ik heb het zelf ook meege maakt bij Heerenveen. Op een gegeven moment kwam Rie- mer van der Velde naar me toe voor een wedstrijd tegen Zwolle. Fritz, als we morgen niet winnen, wordt het erg moeilijk, zei Riemer. Doe niet zo raar, zei ik, we winnen morgen gewoon. Maar we ver loren met 2-1 en ik kon mijn spullen pakken." Fritz Korbach leerde ook de andere kant van de medaille kennen, zoals bij Volendam. „Ik werd gevraagd André Staf- leu op te volgen, maar ik stap te er natuurlijk niet zomaar in. Ik had die groep vooraf goed geanalyseerd en door spelers als Zoetebier, Steur, Molenaar, Pastoor en De Freitas dacht ik: daar kan ik iets mee. Als trai ner moet je er vervolgens je capaciteiten en kwaliteiten op loslaten en dat heb ik gedaan. Het werkte, maar toen ik voor de tweede keer bij Cambuur kwam was dat niet het geval. Ach, volgens mij heb ik het al tijd wel aardig gedaan, want er is toch niet voor niets zoiets als een Korbach-effect ont staan. En met die onderzoe ken dat een trainerswissel op de lange termijn niet werkt, ben ik het niet eens. Ik heb het bewijs toch zelf een paar keer geleverd?" FC Twente - De Graafschap 0-0. Scheidsrechter: Gumienny (Bel). Toe schouwers: 13.151. Gele kaart: Van- denbroeck (De Graafschap). NAC - FC Groningen 1-4 (1-1). 7. Petö 1-0, 15. Nevland 1-1. 62. Van Gessel 1-2, 71. Seedorf 1-3. 84. Krstev 1-4. Scheidsrechter: Jol. Toeschouwers: 12.316. ADO Den Haag - FC Utrecht 1-0 (0-0). 85. Edson 1-0. Scheidsrechter: Van Huiten. Toeschouwers: 5413. Roda JC - Ajax 1-2 (0-2). 33. Charisteas 0-1, 42. Escudé 0-2, 64 Cristiano 1-2,. Scheidsrechter Haverkort. Toeschou wers: 17.500. Gele kaart: Senden (Ro da JC), Heitinga (Ajax). FC Den Bosch - Vitesse 1-2 (0-1). 42. Jansen 0-1, 46. Schulp 1-1, 83. Knop- per 1-2. Scheidsrechter: Wegereef. Toe schouwers: 5378. Gele kaart: Schaars (Vitesse). Feyenoord - RBC Roosendaal 3-0 (1-0). 25. Kuijt 1-0, 80. Kalou 2-0, 82. Ono 3-0. Scheidsrechter: Koopman. Toe schouwers: 35.000. Gele kaart: Lazo vic. Kalou (Feyenoord). Willem II - AZ 1-3 (1-1). 26. Ceesay 1- 0, 45. Van Galen 1-1, 56. Lindenbergh 1-2, 69. Van Galen 1-3. Scheidsrech ter: Sterk. Toeschouwers: 12.500. Ro de kaart: 77. Van Mosselveld (Willem II) Gele kaart: Caluwé (Willem II), Perez (AZ). Heerenveen - PSV 0-3 (0-1). 39. Park 0-1, 81. Farfan 0-2, 90 Farfan 0-3. Scheidsrechter: Temmink. Toeschou wers: 19.700. Gele kaart: Bakkati. Hes- tad (Heerenveen), Bogelund, Ooijer, Co cu (PSV). Bijzonderheid: 63. Huntelaar (Heerenveen) mist strafschop. Topscorers: 1. Kuijt (Feyenoord) 21, 2. Vennegoor of Hesselink (PSV) 14, 3. Huntelaar (SC Heerenveen), Kalou (Fey enoord) 12, 5. Perez (AZ) 11, 6. Hofs (Feyenoord), N'Kufo (FC Twente), Hoo- gendorp (RKC Waalwijk) 10, 9. Cristia no (Roda JC), Den Ouden (ADO Den Haag), Boussaboun (NAC Breda) 9. PSV 23 18 4 1 58 61-13 AZ 23 16 6 1 54 53-16 Ajax 23 15 5 3 50 50-21 Feyenoord 23 13 5 5 44 62-27 Vitesse 23 11 4 8 37 39-32 FC Utrecht 23 10 5 8 35 26-24 Heerenveen 23 10 5 8 35 38-40 FC Twente 23 9 5 9 32 28-27 Roda JC 23 8 6 9 30 40-37 RKC 23 8 6 9 30 28-31 Groningen 23 8 5 10 29 32-38 NAC 23 7 6 10 27 30-47 ADO 23 7 5 11 26 29-35 Willem II 23 7 4 12 25 26-45 NEC 23 5 8 10 23 25-33 Graafschap 23 4 6 13 18 25-52 RBC 23 4 2 17 14 23-55 Den Bosch 23 2 3 18 9 12-54 Programma, 4 maart: RBC Roosendaal - NEC, 5 maart: AD0 Den Haag - SC Hee renveen, RKC Waalwijk - FC Utrecht, Vi tesse - Willem II, 6 maart: FC Groningen - PSV, Ajax - AZ, FC Den Bosch - Feyen oord, De Graafschap - NAC Breda, Roda JC - FC Twente. EERSTE DIVISIE Stormvogels Telstar - Haarlem 3-1 (1-0). 43. Salden 1-0, 58. Lettinga 2-0, 76. Mulders 2-1, 90. Mihci 3-1. Scheids rechter: Van der Hilst. Toeschouwers: 2127. Gele kaart: Pater (Stormvogels/Telstar), Mesaoudi (Haar lem). Topscorers: 1. Van den Bergh (Sparta) 19, 2. Mustapha (Sparta) 16, 3. Derksen (Fortuna Sittard) 14, 4. Hamming (BV Veendam), Koevermans (Sparta) 13, 6. Hofstede (VW-Venlo) 12, 7. Cvetkov (Helmond Sport), El Hamdaoui (Excelsi or) 11, 9. Monteiro (AGOW Apeldoorn) 10, 10. Rigters (FC Dordrecht), Kantel berg (Stormvogels/Telstar), Ten Heuvel (HFC Haarlem) 8. Sparta 22 13 7 2 46 60-25 Heracles 22 14 4 4 46 41-21 VW 22 11 7 4 40 39-22 FC Zwolle 23 11 7 5 40 39-27 Volendam 23 11 5 7 38 33-2$ Dordrecht 23 10 5 8 35 34-33 Helmond Sp. 23 9 7 7 34 40-33 Telstar 22 8 8 6 32 32-26 Veendam 22 9 5 8 32 39-36 Cambuur L. 23 9 5 9 32 24-29 AGOW 23 10 1 12 31 38-40 Haarlem 23 8 5 10 29 35-36 GA Eagles 23 7 7 9 28 29-36 Excelsior 23 7 5 11 26 32-35 TOP 23 7 5 11 26 31-48 MW 23 5 6 12 21 19-33 Fortuna S. 23 5 7 11 19 33-48 Eindhoven 23 4 7 12 19 31-49 Emmen 23 4 5 14 17 25-52 Derde periode Cambuur L. 6 5 0 1 15 10- 3 Heracles 5 4 1 0 13 13- 3 FC Zwolle 6 3 3 0 12 12- 6 Sparta 5 3 2 0 11 16- 4 Telstar 5 3 2 0 11 12- 6 AGOW 6 3 0 3 9 11-14 VW 5 2 2 1 8 9-5 Veendam 5 2 2 1 8 7-6 MW 6 2 2 2 8 3-6 Eindhoven 5 2 1 2 7 11- 7 Dordrecht 6 2 1 3 7 10-10 Helmond Sp. 6 1 3 2 6 11-10 GA Eagles 6 1 3 2 6 8-10 Excelsior 6 1 3 2 6 6-9 Volendam 6 1 2 3 5 5-9 TOP- 6 1 2 3 5 3-12 Emmen 6 1 1 4 4 6-18 Haarlem 6 0 2 4 2 5-11 Fortuna S. 6 0 2 4 -1 4-13 Programma, vrijdag 4 maart: Cambuur Leeuwarden - Sparta Rotterdam, Emmen - Fortuna Sittard, Excelsior - Heracles Al melo, Haarlem - AGOW Apeldoorn, Hel mond Sport - FC Dordrecht, MW - VW- Venlo, FC Zwolle - FC Eindhoven, zondag 6 maart: TOP Oss - BV Veendam, FC Vo lendam - Stormvogels Tejgar heerenveen - PSV legt zich niet neer bij de gele kaart die André Ooijer gisteren ontving in de wedstrijd tegen SC Heerenveen en die hem een schorsing voor één wedstrijd oplevert. De club dient vandaag bij de KNVB offi cieel protest in tegen de beslis sing van scheidsrechter Tem mink. Ooijer kreeg geel omdat hij bij Temmink verhaal ging halen, toen Heerenveen-spits Huntelaar de bal bij een straf schop niet op de juiste plek leg de. ,De scheidsrechter erkent dat de bal niet goed lag en Ooij er heeft hem daar in keurig Ne derlands op gewezen", zei trai ner Guus Hiddink.

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 23