Ajax vindt rust in zege op Roda JC luick Boys kan alweer niet scoren Tristan Hoffman wil stoppen op de fiets 1 oren ar Ajax ^ïard werken blijft in Scheveningen zonder resultaat Renner wacht lange revalidatie na val in Het Volk maandag 28 februari 2005 PORT lyens een echt die n winnen dam/gpd - Martin Jol liet afwijzend tegenover enstverband bij Ajax. De in de Hagenaar werd dit ide genoemd als moge- ivolger van Ronald Koe- iie afgelopen vrijdag zijn als trainer in de Arena de. Jol heeft het erg naar f %i bij zijn huidige club A ham Hotspur, maar heeft •fcnder stoelen of banken ^en dat hij ooit bij één van Nederlandse topclubs len werken. bronnen rond Martin zou zijn zaakwaarnemer laiola op zeer korte ter iet Ajax om de tafel gaan de nabije toekomst te ..leen, iets wat overigens '®aiola zelf wordt ontkend, infekwaarnemer geeft wel Mjt Jol interesse heeft in het schap van Ajax, de Hage- 1 leeft zelfs belangstelling fne post van technisch-di- Overigens benadrukt dat Ajax zich niet for- ij hem heeft gemeld, ictie van technisch-direc- vacant sinds Louis van et in oktober voor gezien 3j Ajax. Martin Jol, die bij u zijn aanbevolen door Cruijff, debuteerde in ij Roda JC als trainer in aaide voetbal. Hij maak- :al naam bij RKC Waal- Hagenaar zette vorig kaarten op Feyenoord, rd uiteindelijk assistent jues Santini bij Totten- totspur. Toen de Frans- aan het begin dit sei- irtrok, promoveerde Jol ite Hart Lane tot hoofd door Peter van Duyl kerkrade - Een Ajax-week die bol stond van sportief leed en die werd gedomineerd door het afscheid van Ronald Koeman kwam gisteren in het diepe zui den van Nederland tot bedaren. Het eerste duel in het post-Koe- man-tijdperk, de uitbeurt bij Ro da JC, leverde Ajax drie punten op. Glibberend, glijdend en niet geheel zonder fortuin vochten de Amsterdammers zich naar een 1-2 zege. De overwinning werd emotio neel bejubeld, niet in de laatste plaats door Ruud Krol en Ton- ny Bruins Slot, het duo dat het voorlopig voor het zeggen heeft op de bank van Ajax. De twee voormalige assistenten van Ro nald Koeman vonden elkaar na het eindsignaal in een harts tochtelijke omhelzing. Het er varen tweetal was zich bewust van de waarde van een goede start van hun interim-periode. Het vertrek van Koeman, zo be nadrukten alle betrokkenen bij Ajax, was vrijdag emotioneel en ingrijpend. Maar vanaf het mo ment dat de oude trainer het parkeerdek van de Arena afreed, keerde de zakelijkheid terug. „Het is spijtig voor Ro nald, maar ik heb niet getwij feld om erin te stappen", zei Krol gisteren. „Ik ben in dienst bij Ajax, dat is m'n cluppie. We zijn eraan begonnen en hebben ons vervolgens alleen maar ge focust op deze wedstrijd." Hoe lang Krol en Bruins Slot bij Ajax de eerste viool zullen spe len, weten ze zelf niet. Aanvoer der John Heitinga zei het niet onlogisch te vinden als zij het seizoen afmaken, maar Krol deed geloven dat hij zich met die vraag niet bezighoudt. „Sa men met Tonny doe ik mijn best tot er een nieuwe hoofd trainer komt. De rest is aan de directie, daar bemoei ik me niet mee. Het is al moeilijk genoeg om er zo in te stappen", vond de voormalig recordintematio- nal. Het duel met Roda JC maakte in elk geval duidelijk dat er voor Ajax geen noodzaak is om de snelle komst van een nieuwe trainer te forceren. De Amster dammers speelden bepaald niet briljant, maar op de instel ling en werklust van de lands kampioen was in Kerkrade to taal niets aan te merken. De meest opvallende wijziging die de interim-trainers hadden aangebracht, betrof de positie van John Heitinga. De aanvoer der gold onder Koeman sinds de winterstop als middenvel der, maar stond gisteren op zijn vertrouwde positie achterin. „Ik heb gekeken naar spelers die honderd procent fit waren", zei Krol. „Of Heitinga nu achterin blijft weet ik niet. We bekijken het van week tot week." Heitinga's plaats op het mid denveld werd ingenomen door Hedwiges Maduro. De 20-jarige Ajacied maakte donderdag in Auxerre als invaller zijn formele debuut in de hoofdmacht en kreeg gisteren dus meteen een basisplek. De fysiek sterke Ma- duro speelde de Braziliaan Ser gio - toch niet de minste aan vallende middenvelder van de eredivisie - fluitend uit de wed strijd en verloor zelden of nooit de bal. Het moet wel heel vreemd lopen wil de jeugdin- ternational de komende weken niet meer speeltijd krijgen. Ajax legde de basis voor de zege in de eerste 45 minuten, een fa se waarin de Amsterdammers overigens wel heel weinig in de weg werd gelegd. De penibele situatie waarin Ajax zich be vond, vroeg om een gezonde agressieve aanpak. In het be- Ruud Krol en Anthony Obodai vallen elkaar in de armen na de zege van Ajax op Roda JC. Foto: GPD sneeuwde decor van het eigen stadion speelde Roda JC echter onbegrijpelijk slap. Op de Amsterdamse voor sprong bij rust (0-2) was dan ook weinig af te dingen, hoewel Krol schromelijk overdreef toen hij zei dat Ajax een 'fantasti sche' eerste helft had gespeeld. Na ruim een half uur smaakte Angelos Charisteas het genoe gen van zijn eerste doelpunt in de Nederlandse competitie. De Griek, de laatste grote aankoop van Koeman, verzilverde min of meer tot zijn eigen verbazing de rebound, nadat Roda-doelman Kujovic een schot van Maduro had afgeweerd. Drie minuten voor rust scoorde Julien Escudé 0-2 na een vrije trap van Wesley Sneijder. Echt leuk werd het duel pas na de onderbreking. Nadat Cristia- no in de 64ste minuut met een prachtige omhaal voor 1-2 had gezorgd, was Ajax net zo vaak bij de definitieve beslissing als Roda bij de gelijkmaker. De mooiste kansen waren voor Cristiano en Ger Senden, die beiden vrij mochten inkoppen. Omdat zij misten, constateerde Krol tevreden dat Ajax 'onder moeilijke omstandigheden een zeer goede collectieve prestatie' had geleverd. RODA JC: Kujovic; Senden, Kah, Luij- pers en Filipovic; Vicelich, Bodor (56. Jongen), Sergio en Colinet (56. Sonko); Koné en Cristiano. AJAX: Stekelenburg; Trabelsi, Heitinga, Escudé en De Jong (46. Van der Vaart); Sneijder (65. Obodai). Maduro en Maxwell; Rosales, Charisteas (72. Ba- bel) en Boukhari. Koeman nam besluit direct na Auxerre Ronald Koeman wist donder dagavond direct na het duel met AJ Auxerre al dat hij zou opstappen als hoofdtrainer van Ajax In de catacomben van de Abbé Deschamps-sta- dion lichtte hij zijn assistenten Ruud Krol en Tonny Bruins Slot in, dat hij er geen brood meer in zag om nog langer in Amsterdam te blijven. Ofschoon Krol en Bruins Slot hem nog wel trachtten op an dere gedachten te brengen, kwam Koeman niet meer terug op zijn besluit. Een dag later vertelde hij de leiding van Ajax dat hij ontslag nam. „Ik heb gevraagd of hij er nog een nachtje over wilde slapen", zei Ruud Krol gisteren in Kerkra de. „Om niet te snel een be slissing te nemen, we zijn ten slotte nog altijd in de race voor twee prijzen. Dat heeft niet ge holpen. 1 Voor de spelersgroep kwam het besluit van Koeman, on danks het debacle in Auxerre, toch nog als een verrassing. „Na die wedstrijd ben je ook met jezelf bezig, let je niet di rect op anderen zei aanvoer der John Heitinga gisteren. „Vrijdag werden we boven ge roepen. De trainer heeft tegen ons hetzelfde gezegd als tegen jullie: dat hij het niet kon op brengen om zijn schouders er nog een keer onder te zetten." Volgens Heitinga, die net als de overige Ajacieden gisteren in Kerkrade voor het eerst weer met de pers sprak, zijn alle spelers voor Koemans ver trek nog bij hem langs geweest om hem te bedanken voor de samenwerking. „Dit is een jon ge groep. Veel spelers hebben onder Koeman een kans ge kregen. Dat vergeet je niet." HDC 981 s Bennie van Fruchten mist de beste kans van Quick Boys. Hij schiet naast het lege doel. Foto: Cees van Hoogdalem buigen en deed daar zeker na rust alles aan. Scheveningen bleef gevaarlijk met snelle uit braken, maar de Katwijkers sleurden, trokken, knokten en vochten om de koppositie op de ranglijst vast te houden. Het lukte niet. De beste kans was voor Van Fruchten. Bekx stoof op het doel af, had zelf kunnen schieten, maar legde af. Een onbegrijpelijke misser van Van Fruchten, symptomatisch voor het spel van Quick Boys de laat ste twee wedstrijden. Quick Boys mist een afinaker, sterker nog, het heeft een spit senprobleem. Marnix van der Gun herstelt langzamer van zijn knieblessure dan was gehoopt, Remco Torken moet wedstrijd ritme opdoen in het tweede elf tal, dus staat Van Fruchten er alleen voor - zeker als Van Bee- len niet thuis geeft. In arren moede stuurde trainer Gert Aandewiel de kopsterke Schon- eveld naar de punt van de aan val in de laatste twintig minu ten. Ook dat hielp niet. Aandewiel wil het ontbreken van een alternatief in de spits niet als excuus gebruiken voor de twee nederlagen op rij (vori ge week won Deltasport met 0- 2). „We doen het al het hele sei zoen zonder die andere jon gens", zei de trainer na afloop. Maar hij moet toch ook zien dat zijn elftal een impuls nodig heeft, een doelpunt, zelfver trouwen. Aandewiel vindt dat het ook met deze spelers moet kunnen. „Als het niet loopt, loopt er ook niemand. Dan staan er plotseling een paar ex tra toeschouwers op het veld", verweet hij zijn ploeg. „Vooral in het begin van de wedstrijd was dat slecht. Over de tweede helft kan ik niemand iets kwa lijk nemen." Met zes wedstrij den te gaan staat Quick Boys een punt achter op IJsselmeer- vogels. De strijd is nog niet ge streden. „We kunnen alleen maar keihard ervoor blijven werken", vindt Aandewiel. Keihard werken deed Quick Boys. Maar de ploeterende ploeg maakte achterin weer een beslissende fout en miste in de aanval een doelgerichte spits. Een afwerker. Een doelpunt. door Ad Pertijs gent - Zaterdagmiddag kwart voor twee rinkelde de telefoon in Huize Hoffman. „Hallo pa pa", begroette dochter Iris de beller. Vera Hoffman keek di rect verschrikt op. „Je denkt: dit klopt niet. Hij hoort nu op de fiets te zitten. Toen ik de te lefoon overnam en de sirenes op de achtergrond hoorde loeien wist ik dat het goed fout zat." En goed fout zat het. Tristan Hoffman meldde zijn vrouw vanuit de ambulance dat hij zwaar gevallen was in de Om loop Het Volk. Bij aankomst in het ziekenhuis van Geraards- bergen werd een gebroken lin ker scheenbeen en kuitbeen vastgesteld. Later die middag werd de 35-jarige renner van CSC overgebracht naar het Universitair Ziekenhuis van Gent, waar hij 's avonds werd geopereerd door dokter Ver dorde. Hoffman, die in principe aan zijn laatste seizoen begonnen is, had bij de val ook een her senschudding opgelopen en zwaar aangeslagen vreesde hij voor het einde van zijn carri ère. „Dat was zaterdagavond. Mentaal gaat het nu al weer wat beter. Ik ben hier in goede handen, weet ik nu. Natuurlijk gaat het in je hoofd om dat het wel eens het einde zou kunnen zijn, maar ik leg me er nog niet bij neer. Als de hoofdpijn weg is, ga ik eens nadenken hoe het nu verder moet." Pijn, Tristan Hoffman voelde het gisteravond overal. Ook geestelijk. „Ik had me voorge nomen nog een jaar te gaan knallen", zei de man die vorig jaar nog tweede werd in Parijs- Roubaix Die koers en het hele voorjaar kan hij vergeten. Wat dan nog rest zijn de najaars wedstrijden. „Hij zag zaterdag avond enorm op tegen de re validatie", zegt Vera Hoffman. Bliton Diedrich Djningen - John Blok stond mengde gevoelens na te ren over de wedstrijd. Hij in huidige ploeg Scheve- met 1-0 zien winnen ^)loper Quick Boys. Maar •-*3 ook zijn nieuwe ploeg Sjtarstelen. De vormdip livoort bij de regerend "%mpioen. Voor de twee achtereen scoorden de ;ers niet. loys mist een afmaker, van Fruchten werkt zich lits drie slagen in de maar een spits van toys hoort ook te scoren, lere wedstrijden stelde ichten de opkomende van Beelen in staat de iet doel te jassen, maar leien is Van Beelen niet De beste speler van toys gaat, sinds zijn ver- lar Haarlem is rondgeko- üet meer zo fel de duels daarvoor. Begrijpelijk, l^pn blessure zou hem dit- ^Dorgoed een carrière in voetbal kunnen Maar zijn meerwaarde veel minder. li Bak en Martin Bekx op de flanken wel dringen tot diep in de cj tiingse defensie, maar ■I daar te vaak een af- Het vloeiende com- l'oetbal waar Quick Boys Ilgenstander mee onder houdbare druk kan zet- iveg. Dat zal wel tijdelijk "^ar in de tussentijd is het fen. Veel inzet, veel lange hopen dat er eentje It. En zeker geen dom- lllpunten incasseren. Hs was een fout van Eef :ld beslissend. De cen- rdediger pikte de bal op ninger Steven Kene- ïen mooie actie op de ld geschoten en schoof jde voeten van Kevin van Die schoot in de ide minuut onberispe- Joys had nog anderhalve ®r5n de wedstrijd om te „De arts die hem heeft geope reerd, heeft hem echter weer moraal gegeven. Het is de man die ook Johan Museeuw onder handen heeft gehad. Er is vol gens hem een stabiele pen het been ingegaan en dat verhoogt de kansen op een goed her stel." „Ook Gerrie Knetemann is ooit door Verdonk geholpen. Maar zelf moest ik direct denken aan Wilfried Nelissen. Hij is des tijds (in 1996) ook op een paal tje gereden en door hem ge holpen." Hoffman trof het zij ne na de passage van de Muur van Geraardsbergen. Hij werd gedwongen tot een uitwijkma noeuvre en knalde er toen par does op. „Ik geef niemand de schuld. Ook mezelf niet. Je volgt de renners voor je. Ik zag twee paaltjes staan, wilde er tussendoor rijden en vervol gens raak ik een ander. Waar om die anderen niet, weet ik niet. Hoef ik ook niet te weten. Het is gebeurd." Hij lag er op de grond, om ringd door veel toeschouwers en voelde direct dat het mis was. „Het deed verschrikkelijk zeer. Ik greep naar mijn been en voelde het bot kraken. Dan zie je ook nog een put in je been en is het wel duidelijk. Van alles gaat er dan door je heen. Het is zo vreemd daar te liggen, met al die mensen om je heen." Drie of vier dagen moet Hoff man nog in het ziekenhuis blijven om te herstellen van de operatie. Vanwege de hersen schudding slaapt hij in een donkere kamer. Vermoedelijk donderdag mag hij naar huis in Nieuwmoer. Daar kan de breuk verder herstellen. Veel verder gaat de planning nog niet. „Over fietsen heb ik het nog niet gehad met de dokter. Wel dat ik zo snel mogelijk weer wat moet gaan doen. Vera Hoffman denkt dat Tris tan het aankan: een zware re validatie om nog enkele maan den te kunnen koersen. .Als hij stopt, dan niet zo. Als hij stopt is het op de fiets. Met op geheven hoofd." Tristan Hofman liep bij zijn val een gebroken linker scheenbeen en kuitbeen en een hersenschudding op. Foto: ANP/Yves Boucau

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 21