paar mee voor $0 Veel meer Kamerleden bedreigd ADEMBENEMEND V <s SPEURDERS ganisatie haakt af na geschil Tranen bij Hirsi Ali Feyenoord moet vrezen voor sancties ^ntrekkelijke korting j Intratuin! kelders in de nt voor meer brmatie over ze actie. ntratuin Leidsch Dagblad COMMENTAAR Door omstandigheden is de Puzzelmarathon nr. 2 niet in de bijlage UIT van 24 februari geplaatst. U vindt deze versie in de bijlage van 3 maart a.s. Leidsch Dagblad Operatie paus geslaagd Kottervissers dreigen met blokkade haven IJmuiden X vrijdag 25 februari 2005 r> 1 Leidsch OPGERICHT 1 MAART 1860 Dagblad Plaats nu uw speurder via www.speurders.nl of mail naar speurders@hdc.nl Tel.: 072 5196868 Fax: 072 5196869 Rusland en VS nader tot elkaar na top REGIO 'Huurders moeten protesteren tegen WOZ-beschikking' Bewolkt Guzman vraagt zich af waarom ze hem moeten hebben fic-Jan Berendsen De 20ste editie van de akenfeesten, die dit jaar >t en met io juli zou wor- iouden, gaat niet door. incieel geschil over euro voor het gebruik rjneentegrond is voor de »tie reden de handdoek ig te gooien. Stephan van - g, secretaris van de Stich- p drafes die de Lakenfees- aniseert, is het zat. „Het Ie gemeente altijd wat." an het geschil tussen de i, ite Leiden en Pedrafes is ir van het terrein rond de Valk, waar de paas- wordt gehouden, en de imarkt, waar tijdens de ïesten eveneens een ker- ■aat. Beide lunaparken Bi door Pedrafes georga- m maar er is in het verle- Aoit betaald aan de ge- voor het gebruik van de Het geld dat daarmee espaard, werd gebruikt organisatie van de La- ten. Dit jaar wil de ge- echter 23.000 euro zien et parkeerterrein bij de n de Beestenmarkt. „En g hebben we simpel- aldus Van den Berg. het bestuurslid is het ppel en emmer ver- •p 10 februari werden der Luit, voorzitter van en ik tijdens een ge sprek met de gemeente ineens met de bedragen geconfron teerd. Tarieven die waren inge gaan per 1 januari 2005, zo werd ons verteld, maar wij wis ten van niks. Bedenk wel dat de organisatie van de feesten toen al in volle gang was. Tijdens dat gesprek is door ons aangegeven dat wij die extra kosten niet kunnen dragen. Vervolgens werden wij door wethouder Geertsema uitgenodigd voor een gesprek waarin hij uitleg gaf. Ook werden wij gewezen op de mogelijkheid om via de gemeente subsidie aan te vra gen. Maar subsidie aanvragen is iets anders dan subsidie krij gen." Volgens Van den Berg is het be drag van 23.000 euro de drup pel die de emmer doet overlo pen. „We zijn in het verleden door de gemeente steeds met allerlei kostenposten gecon fronteerd. Dat varieerde van de huur van marktkramen tot schoonmaakkosten van een plein. Wij zijn vrijwilligers en doen dit vanuit particulier initi atief. En als de gemeente dan steeds wéér met andere kosten posten komt, houdt het ge woon een keer op." Verantwoordelijk wethouder Geertsema ziet nog mogelijkhe den dat de feesten komende zomer wel worden gehouden. Pagina Ri: Leiden schrijft feesten nog niet af den haag - Zichtbaar aangedaan nam WD-politica Ayaan Hirsi Ali gisteren de Harriët Freezerring van het feministisch maandblad Opzij in ontvangst, in de Oude Zaal van de Tweede Kamer kreeg ze de jaarlijkse emancipatieprijs van het tijdschrift uit handen van hoofdredacteur Cisca Dresselhuys. Lezers van Opzij kenden de 35-jarige politica de prijs toe wegens haar inzet voor de emancipatie van vrouwen met een isla mitische achtergrond. Het Kamerlid had gisteren nog een reden om blij te zijn. Het ministerie van justitie heeft een veilige woning voor haar gevonden. Foto: ANP/Marcel Antonisse Rotterdam - Feyenoord moet vrezen voor sancties van de UEFA. De fans misdroegen zich tijdens het Europa Cup-duel met Sporting Lissabon (1-2). Ze gooiden vuurwerk en projectie len. Het duel werd in de tweede helft tien minuten onderbro ken. Feyenoord werd uitge schakeld door de Portugezen. In het verleden hebben zich in Europese duels vaker ernstige incidenten voorgedaan met supporters van Nederlandse clubs. De zwaarste sanctie kreeg Ajax in 1989, toen de UEFA de club voor twee jaar uitsloot van Europees voetbal. Een Ajax-supporter had met een ijzeren staaf de doelman van Austria Wien getroffen. Het was gisteren sowieso een donkere avond voor het Neder landse voetbal. Van de vier Ne derlandse vertegenwoordigers in het UEFA Cup-toernooi sneuvelden er drie. Behalve Feyenoord eindigde ook voor Ajax (3-1 nederlaag in en tegen Auxerre) en Heerenveen (2-1 nederlaag in Newcastle) het Eu ropese avontuur. Alleen AZ haalde de volgende ronde, al ging dat moeizaam. AZ stuit in de vierde ronde op Sjachtar Do netsk. Pagina Sport (advertentie) KASTEN EN INTERIEURS OP MAAT het HOUTPALEIS (advertentie) do T 6I0ENE WARENHUIS O POPULISME den hjtag/gpd - Er worden veel meer Tweede-Kamerleden be dreigd dan tot nu toe bekend was. Dat blijkt uit een rondgang onder ruim 110 parlementari ërs. Van de ondervraagde volksver tegenwoordigers zijn er vijftien ernstig bedreigd sinds eind mei 2003 het kabinet Balkenende-2 aantrad. Zij hebben aangifte bij de politie gedaan. Nog eens acht Kamerleden zijn wel be dreigd, maar vonden het niet nodig aangifte te doen. Vrijwel alle Kamerleden worden bestookt met agressieve e-mail- berichten. Sommigen wilden onder geen beding vragen over bedreigingen beantwoorden. WD-Kamerlid Ayaan Hirsi Ali en het onafhankelijke Kamerlid Geert Wïlders worden zoals be kend al geruime tijd permanent beveiligd. Maar zij zijn zeker niet de enige Kamerleden voor wie politie en justitie de laatste tijd in actie zijn gekomen. Ook de fractievoorzitters Van Aartsen (WD), Verhagen (CDA) en oud-LPF-fractievoorzitter Herben hebben de afgelopen twee jaar enige tijd bewaking gehad in verband met verhoog de risico's. Het bedreigen van Kamerleden blijkt wijd verbreid. CDA-vice- fractievoorzitter Gerda Verburg vertelt dat zij met de dood is bedreigd, geïntimideerd én ge- stalkt. Eén man gaf meermalen aan dat hij de hele CDA-kliek wilde 'arresteren'. PvdA-Ka- merlid Leerdam onthult dat hij is bedreigd en bespuugd. WD- 'er Weekers schrok van een in gezonden brief waarin werd opgeroepen hem 'aan de hoog ste boom op te hangen'. De Kamerleden zijn het er alle maal over eens dat het maat schappelijk klimaat de afgelo pen jaren enorm is verhard. Na een televisieoptreden of debat glimlach of het 'lékkere maar wel de vakbe- ïeid en betrouwbaarheid >oliticus bepalen de keu- Ie kiezer. Wat meer aan- )or de persoon kan dan emaal geen kwaad, be- PvdA-leider Wouter Bos lek. De vieze bijklank die Drd 'populisme' heeft is 11 betreft niet terecht. In ste heeft Bos gelijk. Maar :r is niet zo onnozel dat j zich laat lei- or de karakte- |uie beloftes Itici. ^ndse politici W lang de nei- ihad zich tel- _Jfer jaar op te sluiten in de Hbi van de macht, of dat Rgemeentehuis is of het tof. Enkel bij verkiezin- lieten zij die veste, op lar de kiezer. Die vorm irtstondig eenrichtings- heeft geleid tot ver- Vg, omdat maar al te k was dat buiten verkie- 1 de molens van de in de bureaucratie in een ïempo draaiden. Om die "njeken politici steeds va- j doordeweekse discussie Ir ook hebben ze de nei- h meer als personality te gedragen dan als drager van be leid. Hoewel er alle reden is tot cynis me over de waarde van verkie zingsprogramma's, helpt het weinig daar een grotere aan dacht voor de persoonlijkheid van de lijsttrekker voor in de plaats te stellen. De kiezer be oordeelt namelijk al lang of de woorden van de politicus ook betrouwbaar klinken. Wanneer kandidaten hun eigen karakte rologische kwaliteiten nog uitbundiger gaan schilderen, wordt het snel gênant zoals de er varingen in de VS leren. Bos trachtte het 'popu lisme' van zijn kwade reuk te ontdoen, maar verviel in personalisme. Populisme vereist dat politici de stemmingen on der het volk scherper verwoor den, zoals Fortuyn het failliet van de multiculturele droom be noemde. Sinds die tijd praten politici minder met meel in de mond. Dat is winst, maar de echte test is of ze die stemming van het electoraat in verstandig beleid omzetten. Politici staan al regelmatig voor de spiegel. Ze hoeven niet vaker naar de kap per, ze moeten aan het werk. Peter de Vries (advertentie) De nrs. 3 t/m 6 worden derhalve 1 week verplaatst. PUZZELBLADEN in de Tweede Kamer stromen de scheldmails en bedreigingen soms al na vijftien minuten binnen. Een aantal Kamerleden neemt daar inmiddels geen kennis meer van. PvdA'er Van Heemst: „Ik kieper ze weg zo dra ik de geur van verrotting ruik." Hirsi Ali en Wilders worden be dreigd vanwege hun opvattin gen over de islam. Kamerleden die het woord voeren over on derwerpen als landbouw, mi lieu, de auto en sociale zeker heid begeven zich eveneens in een mijnenveld. „Als je zegt dat allochtone WAO'ers twee keer gekeurd moeten worden, komt er een lawine over je heen", al dus CDA'er Verburg. Maar wei nig Kamerleden zwichten voor het verbale geweld. Slechts drie parlementariërs zeggen zich te matigen in hun uitspraken om geen onnodige agressie uit te lokken. vaticaanstad/gpd - PaUS Jo- hannes Paulus II heeft gister avond een succesvolle operatie ondergaan om zijn ernstige ademhalingsproblemen te ver lichten. De 84-jarige kerkvorst onderging een tracheotomie, waarbij een gaatje in de keel is gemaakt en een buisje inge bracht om het ademhalen te vergemakkelijken. Volgens het Vaticaan gaat het redelijk met de paus. Hij zou de nacht op zijn eigen kamer doorbrengen en niet op de in tensive care van het Gemelli- ziekenhuis in Rome. De ingreep duurde een half uur. In het Vaticaan heerste gisteren grote bezorgdheid voor het le ven van de paus. Johannes Pau lus II werd 's morgen onver wacht opnieuw opgenomen in het Gemelli-ziekenhuis omdat hij ernstige ademhalingsproble men had, volgens zijn woord voerder Navarro-Valls een ge volg van de zware griep die hem drie weken geleden ook in het ziekenhuis bracht. door Danny Drenth ijmuiden/katwijk - Boze kot- tervissers overwegen volgende week de haven van IJmuiden te blokkeren en daarmee ook het scheepvaartverkeer naar Am sterdam. De kottervissers zijn woedend over het zojuist ver schenen rapport van de stuur- groep-Nijpels, waarin verre gaande maatregelen in de vis serij worden geadviseerd. Zo moet volgens Nijpels de Neder landse kottervloot flink inkrim pen. De vissers noemen het 'de zoveelste poging de visserij in Nederland de nek om te draai en'. Zaterdag gaat een groep Urkse vissers rond de tafel om moge lijke blokkades te bespreken. „Mocht minister Veerman niet heel snel met hogere vangst quota komen, dan lijken harde acties niet meer te vermijden", zegt UK227-schipper Johan Versloten. „We hebben een soort actiecomité gevormd. Het zou goed mogelijk kunnen zijn dat de havens, net als vier jaar geleden, weer worden afgeslo ten. De actiebereidheid is over al groot onder de jongens." Volgens de actieleider is het al tijden onrustig onder de vissers, maar is het zojuist verschenen rapport van Nijpels de druppel die de emmer doet overlopen. Versloten wil niet zeggen wan neer of waar de acties plaats zullen vinden, maar refereert aan de blokkades in 2001. Toen blokkeerden zestig vissersboten de IJmuidense haven volledig waardoor het scheepvaartver keer naar Amsterdam onmoge lijk werd gemaakt. Ook Rotter dam en Delftzijl werden toen door de actievoerders platge legd. De vissers eisten compen satie voor het vangstverbod op kabeljauw van toenmalig staatssecretaris Faber. (advertentie) Nu ruim €1.300 voordee Nu op de SEAT Toledo het Sportrider pakket met 16" lichtmetalen velgen, sportinterieur, airco, sportonder stel, stuur en pookknop met leer bekleed, je hebt al een adembenemende SEATToledo vanaf 22.325,-. Er Is ril een SEATToledo vanaf 22.325,- Inclusief BTW/BPM. exclusief kosten rt|klaar maken m verwijderingsbijdrage Gemiddeld brandstofverbruik SEATToledo S.5 - 9,11/lOOkm (1:18.2 1:11.0). C02 emisieg/km 1*9 218 Genoemde prijzen zijn vrijblijvende adviesprijzen 'af importeur* Importeur Pon Car B.V.. Leusden. Internet: www.seat.nl Speciale pagina over Hiswa Vandaag in uw krant een speciale pagina over de vijftigste Hiswa wa- tersportbeurs, die op 1 maart door prins Wïllem-Alexander in Amster dam Rai wordt geopend. De boten- show duurt tot en met 6 maart. Lubbers per direct weg bij de VN genève - Ruud Lubbers is giste ren met onmiddellijke ingang afgetreden als Hoge Commissa ris voor de vluchtelingen. Hij kreeg van zijn baas Kofi Annan, de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, niet meer de gelegenheid om lopende zaken af te wikkelen. De VN streeft naar een snelle opvolging van Lubbers. Als mogelijke opvolger wordt Bill Clinton, oud-presi dent van de VS, genoemd. Pagina Buitenland Kabinet blijft bij sluiting Borssele den hjlag - Er is geen sprake van dat de kerncentrale Borsse le langer open blijft dan tot eind 2013. Dat verklaarde mi nister Brinkhorst van economi sche zaken tijdens een debat in de Tweede Kamer over de slui ting van de centrale. De opposi tiepartijen vreesden dat het ka binet de centrale langer open wil houden. Minister Bot pleitte afgelopen week voor kernener gie en staatssecretaris Van Geel zei dat sluiting van de kerncen trale mogelijk een miljard euro gaat kosten. Groenlinks, de So cialistische Partij en de PvdA waren bang dat het kabinet op deze manier probeerde de geesten rijp te maken om Bors sele langer open te houden. Zaak Jackson begint maandag santa maria - De inhoudelijke behandeling van de rechtszaak tegen Michael Jackson begint maandag om 8.30 uur plaatse lijke tijd in het Califomische Santa Maria (17.30 uur Neder landse tijd). Dat maakte rechter Rodney Melville gisteren be kend. Jackson is onder meer aangeklaagd wegens misbruik van een minderjarige jongen. Waarnemers verwachten dat het proces tegen de Amerikaan se superster ongeveer vijf maanden gaat duren. Lees nu Leidsch Dagblad in de ochtend en ontvang de eerste 2 weken gratis! I I Ja, ik neem een vast I kwartaalabonnement en ontvang: I de eerste 2 weken gratis! I ik betaal: 1 automatisch 56.20) per acceptgiro 56.70) M/Q V I Naam: Adres: Geboortedatum: Uitsluitend by automatische irirs—i Stuur deze bon op in een ongefrankeer- de envelop naar Leidsch Dagblad, t a v afd. Lezersservice. Antwoordnummer 127. 1800 VB Alkmaar, of bel OSOO-1711 (gratis) E-mail. lezersservices hdc.nl of surf naar www.leidschdagblad.nl. Deze aan bieding is geldig tot 31 maart 2005 Mijn wereld, mijn krant. Leidsch Dagblad

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 1