BINNENLAND 2 Man doodt en verminkt zijn moeder Pedofiel: meestal man werkzaam in ykinderberoep Nieuw boek antisemitisme Nieuwe wallen op de Wallen Nederland heeft minste verkeersdoden KIA CERATO VAIUAF 15.495,- Kl£ loners Zeist met met tbc [Onderzoek heeft bij drie in Zeist tbc en bij een on open tbc vastgesteld, j vermoeden dat de inwo- iet open tbc niet erg be dijk is. De andere drie n volgens de gemeente en niet besmetten. Een ia\ (huidtest) bracht deze iten aan het licht. Eerder zoek toonde aan dat 408 :n met de bacterie waren it. Zeist verwees hen door e Tuberculosebestrijding it. men en reigers idgeschoten lekkerland - De politie lijf mensen aangehouden jenking van het dood- invan tientallen zwanen, en eenden in de Alblas- ird. De vogels werden ge net geweren en buksen. in leeftijd variërend van J2 jaar, en voor het me- il afkomstig uit Nieuw- land, worden verder ver- ran handel in eenden die een zogeheten vangkooi i gevangen. Limburgse en vervuild ticHT - Ongeveer 20 tot :ent van de Limburgse ijken is zo ernstig ver at de toplagen ervan i worden afgegraven, t om circa 30.000 ton le grond, die moet wor- evoerd en vervangen. Oometer aan groene dij- inu vervuild blijken, zijn ïpo gebouwd of opge- in verbreed na de over igen van de Maas in 1995. vervalsers laspoorten am - De Nationale Re- heeft deze week in Den ie Bulgaren opgepakt ïoedelijk op grote aspoorten en andere ïmenten hebben ver- nvan de verdachten is arige man, in wiens wo- )en Haag de recherche ipoorten en blanco rij- van verschillende lan- d. Volgens het OM man, die inmiddels t tend, ook verblijfsver- nagemaakt. amsterdam/anp - De Anne Frank Stichting in Amsterdam heeft voor het eerst in zestien jaar een boek uitgebracht over antisemitisme. Het naslagwerk 'Vijftig vragen over antisemitis me' geeft inzicht in de geschie denis en de actualiteit van het fenomeen aan de hand van vra gen en antwoorden. Zo gaat het boek in op de historische relatie tussen joden, christenen en moslims, de rol van joden in landen als Marokko en Turkije en het conflict tussen Israël en de Palestijnen. Het boek sluit aan bij de vraag om informatie over antisemitisme. door Eelco van den Heuvel niimegen - Een schooldirecteur uit Veenendaal wordt verdacht van het bezit van kinderporno. Dit is niet voor het eerst. Pedofielen zorgen ervoor dat ze zo dicht mogelijk in de buurt van kinderen kun nen komen. Via een vrijwilligerscentrale werkte de Arnhem mer in zijn vorige woonplaats Groningen als kin deroppas. Een alleenstaande moeder liet hem op haar zoontje passen, zodat de jongen weer een vaderfiguur had. De Arnhemmer vergreep zich aan het jochie; volgende maand dient het hoger beroep in zijn zaak. Voor seksuoloog Jos Frenken is dit een bekende situatie. „Moeders vinden het leuk dat er weer een man over de vloer komt." In alle beroepen en organisaties die verband houden met kinde ren, kun je pedofielen tegenkomen, zegt Fren ken. „Bij de zeeverkenners tot en met de kinder cardioloog. Of ze hangen rond bij speelplaatsen, doen vrijwilligerswerk of raken bevriend met mensen met leuke kinderen. We moeten er wel voor oppassen dat we het niet omdraaien. Het is dus niet zo dat in die beroepen alleen maar pedofielen werken." Volgens Frenken is de alertheid groot. „Alle orga nisaties zijn zich ervan bewust dat ze een bewijs van goed gedrag moeten eisen. Als iemand dat niet wil overleggen, is dat op z'n minst ver dacht." Ook het openbaar ministerie heeft een instru ment om ervoor te zorgen dat mensen die ver oordeeld zijn wegens seksueel misbruik van kin deren en/of het bezit van kinderporno niet op nieuw in 'kinderberoepen' terechtkomen'. Een officier van justitie kan een werkgever op de hoogte stellen als een verdachte van seksueel misbruik van kinderen bijvoorbeeld in een on derwijsinstelling wil werken. Dat kan op het mo ment dat er een verklaring omtrent het gedrag, zoals het tegenwoordig heet, wordt aangevraagd. De rechter heeft de mogelijkheid een veroordeel de tijdelijk een beroepsverbod op te leggen. Dit kan alleen als het om een ambtelijke functie gaat, een directeur van een openbare school bijvoor beeld. Officieel heet dit dat iemand wordt 'ontzet uit het recht een ambt te bekleden'. Sommige organisaties die met kinderen van doen hebben, hebben protocollen opgesteld voor de melding van seksueel misbruik, zoals Scouting Nederland. Daarin staat: 'Het is niet toegestaan het jeugdlid zodanig aan te raken, dat het jeugdlid en/of de leidinggevende deze aanra king als seksueel, erotisch of een vorm van ge weld zal ervaren. Bepalend hierbij ziin de gevoe lens van het jeugdlid en niet de gedachte van de volwassene'. Dit jaar voert Scouting Nederland waarschijnlijk de verplichting in om aspirant-lei dinggevenden een verklaring omtrent het gedrag te vragen. Uit wetenschappelijk onderzoek blijkt dat kinde ren in de meeste gevallen seksueel worden mis bruikt door een bekende. Vaak gaat het dan om een relatie van lange duur, die niet uitsluitend seksueel van aard is. Er wordt geen geweld ge bruikt, maar het kind wordt wel gemanipuleerd. Veelal betreft het hierbij relaties tussen mannen en jongens. De spreekwoordelijke 'man uit de bosjes' is een zeldzaamheid. Hij heeft meestal een persoonlijkheidsstoornis en gebruikt het kind niet vanwege een seksuele voorkeur, maar omdat het een makkelijk doelwit is. vlaardingen/gpd - De 76-jarige vrouw die op 4 februari in haar woning in Vlaardingen door haar geesteszieke zoon (42) werd ver moord, is na het gewelddadige delict gruwelijk door hem ver minkt. Volgens de politie heeft hij z'n moeder deels gevild en is hij daarna 's avonds met de huid van zijn moeder de straat op gegaan, waar hij enige tijd on der het roepen van bijbeltek sten heeft rondgelopen. De verdachte heeft de moord op zijn moeder bekend. Nadat hij op de bewuste avond in een nabijgelegen straat in verwarde toestand door agenten werd aangetroffen, meldde hij hen kort daarvoor zijn moeder te hebben gedood. Toen agenten een kijkje in de flatwoning ging nemen, troffen ze het ontzielde en deerlijk verminkte lichaam van de vrouw aan. Sectie op het lichaam heeft vol gens het Openbaar Ministerie (OM) uitgewezen dat de vrouw 'vermoedelijk om het leven is gekomen door een aantal harde slagen op haar hoofd'. Een woordvoerder van het OM wil geen verdere details over de zaak geven zolang het onder zoek nog loopt. „Bovendien is het een heel triest verhaal. Ook voor de familie van de vrouw." Een week na de mensonterende gebeurtenis reageren de buren van de vrouw nog steeds met afgrijzen op dat wat zich in de woning heeft afgespeeld. Een enkeling zegt via een bekende bij de politie te hebben verno men wat de zoon zijn bejaarde moeder heeft aangedaan. De man, een computerdeskundige, verkeerde af en toe in een psy chose, aldus de buurtbewoners. Het slachtoffer is in haar woon plaats begraven. Haar zoon zit nog in voorlopige hechtenis. Amsterdam - De Oudezijds Achterburgwal in Amsterdam ondergaat een flinke opknapbeurt. Twee stukken walmuur worden vervangen, de bestrating wordt opnieuw gelegd en zieke bomen maken plaats voor gezonde exemplaren. De werkzaamheden duren nog tot april. Foto: GPD/Koen van Weel den haag/gpd - Nederland is internationaal koploper in de verkeersveiligheid. Dat blijkt uit een Australisch onderzoek dat het aantal verkeersdoden in dertig landen met elkaar heeft vergeleken. Met 0,8 doden per honderd miljoen gereden kilo meters heeft Nederland de laagste score. Ook in verhouding tot het in wonertal scoort ons land laag als het om doden in het verkeer gaat. Nederland volgt de in dit opzicht best presterende lan den (Zweden en Engeland) op de voet. Het ministerie van ver keer en waterstaat is blij verrast met de resultaten. Een overzicht van het aantal doden in het verkeer sinds 1975 geeft aan hoezeer de veiligheid is verbeterd. In dat jaar telde ons land nog 17 verkeersdoden per 100.000 inwoners. Tien jaar later was dat aantal al gedaald naar 10 en en in 2002 vielen per 100.000 inwoners nog maar 6 doden in het verkeer. De veiligheid nam toe door on der meer de aanleg van rond wegen om steden, de maatrege len om dronken rijden tegen te gaan, de verplichte autogordels, de aanleg van snelheidsrem- mende rotondes en de toege nomen snelheidscontroles. (advertentie) I TOTAALGARANTIE: 6 JAAR CARROSSERIEGARANTIE 3 JAAR VOLLEDIGE FABRIEKSGARANTIE 3 JAAR LAKGARANTIE LEVENSLANGE INTERNATIONALE WEGENHULPGARANTIE ALPHEN A/D RIJN Kia Center Fase, Curieweg 11, 0172-474933 LEIDERDORP Automobielbedrijf Oudshoorn, Touwbaan 5, 071-5410141 NOORDWIJKERHOUT Autobedrijf Kleverlaan, Gieterij 2, 0252-373724 Jcoopprijs is inclusief BTW/B PM, exclusief metallic lak, kosten rijklaar maken, leges en verwijderingsbijdrage Getoond model is de Cerato 2.0 EX Sport. Actie loopt tot en met 31 maart 2005, is niet geldig in combinatie met andere acties en loopt zolang de voorraad strekt. Het gemiddeld brandstofverbruik varieert J van 4,91/100 km - 11 op 20,4 km tot 8,31/100 km - 11 op 12,1 km. CO2 uitstoot: van 128 g/km tot 198 g/km. *Leasetarieven op basis van 48 maanden en 20.000 km per jaar Full Operational Lease Tarieven zijn exclusief BTW en brandstof en omvatten: reparatie, onderhoud en banden, houderschapsbelasting. |j all-risk verzekering, inzittenden verzekering, vervangend vervoer. Onder voorbehoud van kredietacceptatie, SE&O. Vraag uw dealer naar alle voorwaarden. Wijzigingen en drukfouten voorbehouden. E-mail: info@kia.nl. Kijk voor meer informatie en dealeradressen op www.kia.nl of bel 0347 - 324 300 IDE NIEUWE KIA CERATO MAAK NU EEN PROEFRIT Wilt u de nieuwe Kia Cerato hatchback zelf wel eens aan de tand voelen? Maak dan een afspraak voor een proefrit of ga langs bij de Kia-dealer. Kijk voor meer informatie en dealer adressen op www.kia.nl mm da DOORDACHT DYNAMISCH De nieuwe Kia Cerato laat zien hoe opwindend een auto kan zijn. Uitgerust voor perfecte technische prestaties, met een sportieve wegligging, een zeer aantrekkelijke prijs en tijdelijk ook nog eens met een high-tech portable PDA navigatie! Gratis! STIJLVOL EN COMPLEET De zeer complete uitrusting is een mix van functionaliteit en stijl. Met standaard o.a. ABS, EBD (elektronische remkrachtver- deler), BAS, dubbele airbags, actieve hoofdsteun op de bestuurdersstoel, elektrisch bedienbare ramen voor en centrale portiervergrendeling. De Cerato is leverbaar als stijl volle sedan of sportieve hatchback. Met 1.6 16V of 2.0 liter CWT benzinemotor of met een pittige 1.5 of 2.0 liter CRDi diesel krachtbron. De nieuwe Kia Cerato - met gratis PDA navigatie - is er al vanaf 15.495,-. Leaseprijs vanaf 419,- /mnd*.

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 5