SPORT Bob de Jong neemt revanche Groenewold twijfelt Timmer steekt al in WK-vorm Toernooi Rotterdam: zonder Nederlanders, maar met Federer over de 1500 meter Rol doelman Babos lijkt uitgespeeld bij Feyenoord net op weg juniorentitel Ki - Schaatser Sven Kra- |t na de eerste dag van jvoor junioren aan de be Nederlands all- ^npioen bij de senioren e in de Finse plaats |a als zesde op de 500 )8,24) en zegevierde op 3.57,31. In ^nklassement heeft de E schaatser uit Oude redelijke voor de Canadees Dennis die de 500 meter j de junioren-vrouwen ien de 500 meter afge- e afstand leverde een voor de Zuid-Koreaan- Jwa Lee (39,93). An- rritsen werd tweede oor Ireen Wüst: 40,74. Scheppingen in Davis Cup m - Dennis van Schep- iiaakt na negen jaar ee in het Davis-Cup- behoort tot het kwar- sers dat captain Tjerk gisteren in Rotterdam ïaakte voor het uitduel fitserland. De andere Sjeng Schalken, Rae- ter en debutant Peters net Melle van Gemer- serve. De 29-jarige Wilnis, 115de op de nglijst, hoopt mini- belangrijke partij te jelen tussen 4 en 6 Fribourg tegen Zwit- rbaan de beste Rogier Oosterbaan eren met overmacht de slalom bij het NK et Oostenrijkse Wa- onnen. Voor de skiër ;en was het zijn vijfde 1 op rij. Hij won ook jfde keer de combina- ran der Riet uit werd tweede, plus campioen bij de juni- 11a Krabshuis uit c won de slalomtitel iwen. eva springt iw record Polsstokhoog- felena Isinbajeva ren in Birmingham record indoor op een 4 meter en 88 centi- acht. Daarmee ver- ar eigen, bijna een recordhoogte van opvoetballer overleden res - Voormalig top- Omar Sivori, die in en voor zowel Argen- ilië heeft gespeeld, is op 69-jarige leeftijd [Hij had alvleesklier- ori speelde in de ja- 1 voor Juventus en club in 1958, 1960 i Italiaanse titel. In 'hij bovendien verko- iopees voetballer van de aanvaller naar voetbalde hij voor het Argen- jnale elftal. Later lok nog negen keer %ië en maakte in die lacht goals. In 1962 ^voor Italië op het ■jpioenschap in Chili. ijl Standard jjjtoch spelen van de jlub Standard Luik 2'hun voorgenomen °[maakten donderdag •it te willen spelen te- n, uit protest tegen ding en het verhoor élers van de club. fsloten ze daar als- te zien. Standard middelpunt van een verdachte geld- I waardoor justitie :d bij de club en bij u ikken spelers ÏConceicao, Dragut- jumlek). De selectie daarover zo boos werd met een sta- zaterdag 19 februari 2005 door Fardau Wagenaar Rotterdam - Natuurlijk, Ri chard Krajicek heeft zo zijn voorkeuren. Toen Sjeng Schal ken tegen Ivan Ljubicic speelde, juichte hij van binnen voor de Nederlander. Als Roger Federer op de baan staat, hoopt de toernooidirecteur van het ABN Amro-toernooi dat de Zwitser wint. Nederlanders en grote tennisnamen doen het nou eenmaal goed bij het publiek. Dat de mannen van Oranje er achter elkaar uitvlogen, was dan ook even slikken. De droomfinale van het ABN AMRO toernooi in Rotterdam van vorig jaar: Lleyton Hewitt tegen Juan Carlos Ferrero. He witt won in drie, lange, vlam mende sets. Een perfect slot. Twee dagen eerder had Rae- mon Sluiter - Nederlander en Rotterdammer - in de kwartfi nale van Ferrero verloren, ook in drie sets. Het was op vrijdag avond in Ahoy', de tennissers maakten er een spektakel van. En het publiek steunde de loka le held als stond hij in de finale van Wimbledon. Dit jaar verliep het heel wat treuriger voor de Nederlanders. Sluiter haalde de tweede ronde niet en ook Peter Wessels kwam niet verder dan een wedstrijdje op het centre court. Toer nooidirecteur Richard Krajicek hoopte dat de beste Nederlan der van het moment, Sjeng Schalken, het langer vol zou houden. Dat was ook zo, maar na twee wedstrijden verdween ook de Limburger - te vroeg - uit het toernooi. Het droevige resultaat: het was donderdag en er stond geen Nederlander meer op het pro gramma. Krajicek: „Ik kijk naar de mensen op de tribune. Die willen dat Schalken wint, dus ik ook. Sjeng speelde woensdag zijn eerste wedstrijd en hij kwam achter te staan. Ik dacht echt: kom Sjeng, niet verliezen. Helaas verloor hij een dag later alsnog. Ik kijk niet veel wedstrij den, maar tijdens zijn laatste partij ben ik toch een paar keer opgestaan van mijn eten om te zien hoe hij er voor stond." Krajicek eet zijn nagels er van spanning niet bij op, zegt hij. En het gevoel van teleurstelling blijft ook niet te lang hangen als een belangrijke speler verliest. „Ik vind het jammer en baal even. Maar dit is sport, het hoort er nou eenmaal bij. Een goede speler is een belofte, geen garantie." Krajicek is moe, fysiek dan, zei hij gisteren. Zijn lijf kan wel wat rust gebruiken na vijf dagen topsport, maar zijn geest is nog fit. Roger Federer - de beste tennisser van de wereld zit nog in het toernooi, dat is belangrijk voor hem. Maar 'trekkers' als Coria, Nalbandian en de nieuwste tennisheld Joachim Johansson sneuvelden al voor de kwartfinale. En dat maakt het toernooi toch iets minder aansprekend dan vorig jaar. „In het begin is het niet erg dat een Krajicek denkt aan vrouwentoernooi Richard Krajicek denkt erover om ook een vrou wentoernooi te organiseren tijdens het ABN Amro-toernooi in Rotterdam. De voormalige tennisser is sinds vorig jaar toernooidirecteur, zijn contract loopt na deze editie af. „Maar de intentie van beide kanten is om door te gaan", zegt Krajicek. Er zijn plannen tot uitbreiding. „We denken eraan om een vrouwentoernooi op te zetten, maar we moeten alles nog goed uit zoeken. In Antwerpen wordt nu ook een vrou wentoernooi gehouden. In dezelfde week en binnen een straal van 150 kilometer, daar zitten restricties aan. Op z'n vroegst wordt het dan ook 2007." Nederlander en een paar top pers verliezen, dat hoort erbij. Ik weet dat een tennisser niet steeds kan pieken en wel eens in de eerste of tweede ronde verliest", zegt de oud-tennisser. „Maar je hoopt wel dat er op vrijdag nog een Nederlander in het toernooi zit, net als Raemon vorig jaar. En dat er nog een paar topnamen zijn." Liever Coria dan Ljubicic. Liever Nal bandian dan Thomas Johans son „Het publiek wil met het zelfde gevoel naar huis als vorig jaar. Ik moet trouwens zeggen dat de reacties ook nu heel po sitief zijn." Zonder Sluiter, maar met Fede rer en Henman was de vrijdag avond ook dit keer niet bepaald slapjes. „Het is fantastisch om Federer aan het werk te zien. Ik" ben er zelf ook even voor gaan zitten om hem te zien spelen. Ik hoop dat hij er morgen (zon dag, red) nog is." door Martijn van Beeten heerenveen - De avond van de revanche van Bob de Jong werd vooral de avond van de grote vraagtekens. Pas dit weekeinde wordt duidelijk of Gianni Rom- me of Jochem Uytdehaage als derde Nederlander mag starten op de vijf kilometer van het WK- afstanden, over anderhalve week in Inzeil. Gedragen door revanchegevoe- lens na een afgang op het WK- allround (hij weigerde op de tien kilometer de jacht op de Noor Oystein Grodum in te zet ten) snelde De Jong tijdens de wereldbekerfinale in Heeren veen naar zijn eerste wereldbe kerzege van het seizoen en een baanrecord van 6.19,28 secon den. De Jong was vooral onderdeel van een felle strijd om drie Ne derlandse tickets voor het WK- afstanden. Een strijd die gister avond onbeslist bleef door een bizarre speling van het lot. Eén Gr0dum ook snel op de weg De Noorse schaatser 0ystein Grodum is woensdag door de Nederlandse politie van de snelweg geplukt, omdat hij het gaspedaal iets te hard had ingedrukt. De concur rent van Gianni Romme reed met een snelheid van 180 ki lometer per uur over de Ne derlandse wegen, op weg naar Heerenveen. De toege stane snelheid was 120 kilo meter per uur. Tot zijn verbazing kreeg de Noor geen boete opgelegd. De politieagent vertelde Gro dum dat-ie eigenlijk een bon van 700 euro moest krijgen. „Ik weet niet waarom hij mij geen bon gaf', aldus Gro dum. De schaatser is niet trots op zijn actie. Grodum zegt nog nooit een boete voor te hard rijden te heb ben gekregen. „Ik houd hier dan ook geen goed gevoel aan over. startbewijs was beschikbaar voor de nummer één in het we reldbekerklassement van de vijf kilometer. Die plek delen De Jong en Romme, de man die al zeker leek van het WK-afstan- den. Romme stelde teleur met een zevende tijd van 6.29,81 minu ten en was langzamer dan Carl Verheijen (6.23,97) en Jochem Uytdehaage (6.25,85). Na af loop was niet duidelijk of Rom me nu als de nummer één in het klassement moet worden aangemerkt en of hij dus recht heeft op deelname aan het WK- afstanden. Is dat niet zo, dan gaat Uytdehaage, die de derde Nederlandse tijd neerzette. Topsportcoördinator Ab Krook stelde dat dit weekeinde de re gels nog goed worden bekeken en dan wordt de knoop doorge- hakt. Waarschijnlijk morgen pas. Na de vele skate-offs dus weer een rariteit in het schaat sen. Een beslissing op basis van hele kleine lettertjes. Gerard Kemkers, coach van Uytdehaage, wacht met span ning af. „Het is nu de vraag wie als nummer één in het klasse ment wordt aangemerkt. Door gaans wordt gekeken naar de laatste wedstrijd en dan is het De Jong. Maar kijk je naar de meeste overwinningen, dan is het Romme. Een lastige zaak." Krook voegt toe: „Kijk je naar de regels van de ISU (de inter nationale schaatsunie, red), dan telt het aantal overwinnin gen." Volgens Romme is er geen ruimte voor twijfel. Hij is met De Jong eerste in het klasse ment en dus moeten beiden worden aangewezen. „Het is heel simpel. Ik zou niet weten hoe je daar een andere regel tussen moet pompen." Krook ziet een skate-off niet echt zitten en peinst niet eens over het opgooien van een muntje, de manier waarop Tom Prinsen als reserve werd aange wezen voor het WK-aLlround. „Dat past niet bij deze sport. Je kunt voor beide partijen iets zeggen. Gianni heeft een goed seizoen gedraaid, Jochem was nu de beste. In elk geval gaat ie mand zich benadeeld voelen." De Jong deed wel wat hij vooraf had gehoopt. Nu wel. Twaalf dagen terug, in Moskou, werd hem nog stevig de les gelezen door Peter van der Hulst heerenveen - Vermoeidheid blijft Renate Groenewold dit seizoen als een spook achter volgen. Voor het WK allround nam de schaatsster al de nodige rust en ook in de voorbereiding op de wereldbekerfinale in Heerenveen gooide ze haar schaatsen twee dagen ter zijde. De onderbreking deed haar goed. Als snelste Nederlandse (zesde) plaatste ze zich op de 1500 meter met gemak voor de WK afstanden. Toch blijft ze be ducht voor een te zwaar pro gramma. Groenewold denkt dat haar WK-programma met de drie en vijf kilometer en de ploegenachtervolging al overvol is. „Ik beslis pas in Inzeil of ik de 1500 meter rijd." Groenewold gaat ervan uit dat ze op de langere afstanden een grotere kans heeft op individu eel succes. Het hele seizoen al presteert ze daarop beter dan op de 1500 meter. Zeker na het zien van de winnende race van Cindy Klassen werd de twijfel groter. „Zij rijd 1.56,02, ik zit daar 2,5 seconden achter." Een eventuele beslissing van Groenewold om de 1500 meter in Inzeil te schrappen, is goed nieuws voor Marja Vis. Zij mag in dat geval Wieteke Cramer en Barbara de Loor op die afstand vergezellen. Voor Frédérique Ankoné is dat zuur. Zij was in Heerenveen waarschijnlijk sneller geweest dan Vis, maar kwam hard ten val. Aanvanke lijk was er paniek op het ijs, omdat Ankoné bloedde, maar de kwetsuur viel mee. Ze had een snee in haar linkerduim die na de race is gehecht. Ankoné was niet de enige die teleurgesteld op de 1500 meter terugkeek. Anni Friesinger maalcte bij de warming-up een misstap en blesseerde haar klei ne teen. Haar voet werd dik. Onderzoek moet nog uitwijzen hoe serieus de blessure is. Ze kon in ieder geval niet starten. Daardoor verspeelde ze haar tweede plek in het wereldbeker- klassement. Jennifer Rodriguez passeerde haar. Klassen, die eerder dit seizoen al in Berlijn en Heerenveen won, pakte met afstand de we reldbeker. Dat ze gisteren met een nieuw baanrecord (1.56,02) Daniela Anschütz en Chiara Si- mionato ruim voorbleef, ver baasde haar ook. Twee weken geleden presteerde ze tijdens het WK allround in Moskou door ziekte ondermaats. Haar coach stuurde de Canadese naar huis om de batterij op te laden. „Ik was bang dat het een verkeerde beslissing was. Door de jetlag raak je uit je ritme, maar het heeft alleen maar goed uitgepakt." Bob de Jong wint de vijf kilometer in Thialf. Foto: Reuters/Michael Kooren door zijn coach Ingrid Paul. Op de tien kilometer van het WK- allround weigerde de stayer de strijd aan te gaan met de onver slaanbaar geachte Noor Oystein Grodum. Die fout zette De Jong gisteravond recht. De Jong stuitte opnieuw op Grodum en weer ging de Noor als een gek uit de startblokken. Hij opende onder het wereldre cord en dus volgde de Leimui- denaar op gepaste afstand. Al leen zette De Jong nu al snel een inhaalrace in, met rondjes onder de dertig seconden. Snel bleek dat Grodum wel degelijk te pakken is. In de laatste ronde kruiste de Nederlander zelfs voor zijn opponent langs naar de binnenbaan. De genadeklap. „Dit was een mooie Bob show," aldus een breed grijn zende De Jong. Rotterdam - De bijna 38-jarige Patrick Lodewijks is voor de rest van het seizoen eerste keeper bij Feyenoord. Daarmee lijkt de rol van Gabor Babos (30) in de Kuip binnen een jaar al weer uitgespeeld. Trainer Ruud Gul- lit hoopt desondanks dat de op nieuw gepasseerde Hongaar zich weer terugknokt. Dreigt voor Babos, die deze zo mer transfervrij overkwam van NAC en voor vier seizoenen te kende, een vroegtijdig afscheid? „Dat hoeft niet", sprak Gullit gisteren. „Het kan immers gek lopen in de voetballerij. Hans Vonk was derde keeper bij Ajax en étond er op een gegeven moment ook gewoon weer in. Het zal van Gabor zelf afhan gen. Ik verwacht dat hij zich op stelt als een prof. Lodewijks kan zomaar geblesseerd raken en dan moet hij er weer staan." Toch lijken de kansen voor Ba bos, die de hoge verwachtingen in Rotterdam niet heeft kunnen waarmaken, gekeerd. De Hon gaar krijgt volgend seizoen con currentie van Maikel Aerts (RBC) en Lodewijks heeft al aangeven dat hij graag nog een jaar verder wil als doelman bij Feyenoord. Over de routinier is Gullit zeer tevreden. „Ik heb mijn keuze ook gebaseerd op wat ik de laatste weken op de training heb gezien", aldus Gul lit. „Dit was voor mij een hele moeilijke beslissing, maar ik kon er niet omheen. De statis tieken liegen niet. En als je ook op de training steeds dezelfde fouten blijft maken..." Feyenoord kan morgen in Utrecht niet beschikken over Alexander ösdund. De Zweed, deze week in Lissabon ook af wezig omdat hij voor de Rotter dammers niet speelgerechtigd is in de Uefa Cup, kampt met de naweeën van een zware griep. Ook de geblesseerden Hossam Ghaly, Chris Gyan en Patrick Mtiliga ontbreken in Nieuw Galgenwaard. De licht geblesseerde Nicky Hofs (kuit) verliet de training van gisteren voortijdig, maar kan volgens Gullit spelen. Het herstel van Shinji Ono (enkel) verloopt voorspoedig. De Ja panner is echter nog niet klaar om in basis te starten. door Peter van der Hulst heerenveen - Marianne Tim mer lijkt op tijd in topvorm te zijn voor de WK afstanden. De sprintster werd gisteravond in Heerenveen tweede op de 500 meter. Haar beste klassering dit seizoen in de wereldbekers. Timmer stond eerder wel op de 1000 meter op het podium. Ze moest op het ijs van Thialf al leen Manli Wang voor laten gaan. De Chinese stelde daar mee de eindzege in het wereld bekerklassement al zeker. Mor gen rijden de mannen en vrou wen nogmaals een 500 meter. Timmer won vorige week al de 1000 meter in Erfurt. „Ik heb toen een stap voorwaarts ge maakt. Hoe? Wist ik dat maar, dan reed ik elk weekeinde zo." Ze klokte gisteren een tijd van 38,42 seconden. In Thialf was ze nog nooit sneller. Timmer kon in Heerenveen on bevangen rijden. Ze hoefde zich niet druk te maken over plaat sing voor de WK afstanden. Af gelopen woensdag wees de Commissie Topsport haar op de 500 en 1000 meter al aan voor het toernooi, dat over twee weken in Inzeil wordt gehou den. „Toch is het wel vreemd. Ik moest een skate-off rijden om me te plaatsen voor de we reldbeker van Erfurt en nu word ik zomaar aangewezen." Morgen wordt duidelijk wie Timmer zullen vergezellen op de 500 meter. Voorlopig heb ben Frouke Oonk en Sanne van der Star de beste papieren. Bij de mannen dreigt Erben Wennemars buiten de boot te vallen. De wereldkampioen sprint reed van de Nederlan ders met 36,03 seconden de vierde tijd. Hij moest Gerard van Velde, Beom Nijenhuis en in de B-groep Jan Bos voor la ten gaan. Wennemars moet morgen de tijd van Bos (35.81) minimaal verbeteren en dan hopen dat hij bij de drie snelste Nederlanders zit. Dmitry Lob- kov won de 500 meter (35.11) voor Jeremy-Wotherspoon, die zich met de tweede plek verze kerde van de eindzege in het wereldbekerklassement. UITSLAGEN Vietnam 0-2, Nederland - Arai 2-0 (15-3 15- jDe Bruijn - Umeda 0-2 (14- ,304). nd 2-3 (sets 6-2/1,160), 2. ej,066), 3. Vietnam 2-2 (4- nrijk 2-0(3-8/0,801). ^rlsberg Malaysian Open, Eu- 1 Jaidee (Tha) 130 slagen 132. 3 Stenson (Zwe), :33, 5. Gustafsson (Zwe). Ji- 11 9 Lateber (Ned) 137, 23. rp 'Asvragen llf- WJ8 februari. Jl9, 26, 30, 34,35,41,46, (Onder voorbehoud van typefouten) schaatsen Heerenveen. WB-finale. Mannen, 500 meter: 1. Lobkov (Rus) 35,11, 2. Wotherspoon (Can) 35,13, 3. Kato (Jap) 35,27. 4. Oikawa (Jap) 35,28, 5. Shimizu (Jap) 35,30, 6. Cheek (VSt) 35,33, 7. Van Vel de (Ned), Kobayashi (Jap) 35,41, 9. Fedricks (VSt) 35,48, 10. Nijenhuis (Ned) 35,50, 15. Wennemars 36,03. B-groep: 1. Bos (Ned) 35,81, 2 Yu Li (Chn) 36,04, 3. Wetten (Noo) 36,10, 5. Solinger 36,24. WB-stand: 1 Wotherspoon 688, 2. Kato 528, 3. Lobkov 473. 9. Van Velde 321, 10. Wenne mars 318, 15. Nijenhuis 189, 19 De Koning 128. 5000 meter: 1 De Jong (Ned) 6 19.28, 2. Grodum (Noo) 6.20,94, 3. Hedrick (VSt) 6.21,01, 4 Verheijen (Ned) 6 23,97, 5. Uyt dehaage (Ned) 6.25,85, 6 Ervik (Noo) 6.26,62, 7. Romme (Ned) 6.29,81, 8. Dan- kers (Can) 6.31,40, 9. Veldkamp (Bel) 6.32,01,10 Zygmunt (Pol) 6.33,05. WB-stand 5/10 km: 1. Grodum 420, 2. Rom me 400, 3. De Jong 360, 4. Verheijen 305, 5. Uytdehaage 166, 10. Kramer 127. Vrouwen, 500 m: 1 Manli Wang (Chn) 38,34, 2. Timmer (Ned) 38,42, 3. Osuga (Jap) 38,45. 4. Yoshu (Jap) 38,46. 5. Okazaki (Jap) 38,51, 6 Watanabe (Jap) 38,54, 7 Ren (Chn) en Kotioega (W Ru) 38,59, 9. Beixing Wang (Chn) en Wolf (Dui) 38,63. 15. Oonk 39.15, 17. Van der Star 39,31 Stand WB: 1 Wang 810, 2. Kotioega 614. 3 Okazaki 585, 7. Timmer 300, 20. Oonk 95, 21. Van der Star 89 1500 m: 1. Klassen (Can) 1.56,02, 2. An schütz (Dui) 1.57,49, 3. Simionato (Ita) 1.57,82, 4 Rodriguez (VSt) 1.58,06, 5 Völ- ker (Dui) 1.58,47, 6. Groenewold (Ned) 1.58,48, 7. Groves (Can) 1.58,64, 8. De Loor (Ned) 1 58.85, 9. Witty (VSt) 1.59,03. 10. Ishino (Jap) 1.59.23, 11. Cramer 1 59.31, 19. Ankoné val. Eindklassement wereldbeker: 1 Klassen 450, 2. Rodriguez 310, 3. Friesinger 262, 6. Groe newold 217, 9 De Loor 149. 13. Ankon e 133,15. Timmer 94.19 Cramer 47 tennis Rotterdam. ABN Amro World Tennis Tourna ment, mannen Kwartfinale: Federer (Zwi/1) - Davidenko (Rus/6) 7-5 7-5, Thomas Johansson. (Zwe) - Stepanek (Tsj) 6-2 7-6 (5), Ljubicic (Kro) - Sri- chaphan (Tha) 3-6 6-4 6-2. voetbal Eredivisie. RBC - Willem II 2-0 (0-0). 59. De Groot 1-0, 90. Hammond 2-0 Scheidsrechter: Haverkort Toeschouwers: 5000 Gele kaart: Hesp, Ham mond (RBC), Smit, Van der Struijk (Willem II) Eerste divisie. Helmond Sport - AGOVV 7-1 (3-0). 3. Cvetkov 1-0. 23. Cvetkov 2-0, 33. Cvetkov 3-0, 53. Ju liana 3-1, 57. Razic 4-1 (strafschop), 60. Wil son 5-1. 78 Streppel 6-1, 79 Van der Ven 7- 1 Scheidsrechter: Wouters. Toeschouwers: 2283. Gele kaart: Wau, Hese (Helmond Sport) Stegeman. Winklaar (AGOW). Heracles Almelo - FC Dordrecht 4-1 (1-1). 22 CarrilhoO-l, 45. Quansah 1-1, 47. Van Muyen 2-1 (eigen doel). 53 ten Hoeve 3-1, 56. de Vries 4-1. Scheidsrechter: Van Dongen. Toe schouwers: 5612. Gele kaart: Leurink (Hera cles Almelo), Dennis de Nooijer (FC Dordrecht) Haarlem - VW Venlo 0-2 (0-1). 16. Jacobs 0- 1, 71. Platvoet 0-2 Scheidsrechter: Liesveld. Toeschouwers: 1825. Gele kaart: Sinester (Haarlem), Jacobs (VW Venlo) Go Ahead Eagles - Fortuna Sittard 1-1 (0-0). 68. Bartels 1-0, 90. Van Barneveld 1-1 Scheidsrechter: Sterk Toeschouwers: 1800 FC Volendam - FC Eindhoven 3-1 (1-0). 37 Martis 1-0 (eigen doel), 56. Van der Kerkhof J- 1, 72. Calabro 2-1, 81. Steur 3-1. Scheids rechter: De Lima Scheepens. Toeschouwers: 2342. Rode kaart: 85 Steur (FC Volendam) Gele kaart: Wijker (FC Volendam), Laponder (FC Eindhoven). Excelsior - BV Veendam 1-2 (1-0). 16. Curth 1-0, 70. Weerman 1-1, 90. Wiekens 1-2. Scheidsrechter: Smit Toeschouwers: 1431 Gele kaart: De Nijs (Excelsior). Pander. Slor, Weerman (BV Veendam). Emmen - Sparta 0-5 (0-1). 4. Koevermans 0- 1. 47. Mustapha 0-2, 61. Mustapha 0-3. 64. Mustapha 0-4, 80 Van den Bergh 0-5 Scheidsrechter: Braamhaar. Toeschouwers: 3500. Gele kaart: Inia (Emmen). Levchenko (Sparta). Cambuur Leeuwarden - MW 2-0 (1-0). 16. Houwing 1-0, 70. Brack 2-0. Scheidsrechter: Van der Hilst. Toeschouwers: 4482. TOP Oss - FC Zwolle 0-0. Scheidsrechter: Nij- huis Toeschouwers: 1172 Rode kaart: 83 Berger (FC Zwolle). Gele kaart: Berger. Hooi veld (FC Zwolle). Heracles 22 14 4 4 46 41-21 Sparta 21 12 7 2 43 55-25 VVV 21 11 7 3 40 39-20 Volendam 22 11 5 6 38 32-23 FC Zwolle 22 10 7 5 37 37-26 Dordrecht 22 10 5 7 35 33-31 Helmond Sp 22 9 7 6 34 40-30 Telstar 21 7 8 6 29 29-25 Veendam 21 8 5 8 29 37-35 Haarlem 22 8 5 9 29 34-33 Cambuur L. 22 8 5 9 29 22-29 AGOW 22 9 1 12 28 35-38 TOP 22 7 5 10 26 31-43 GA Eagles 22 6 7 9 25 26-36 Excelsior 22 6 5 11 23 31-35 Fortuna S. 22 5 7 10 22 33-47 MW 22 5 6 11 21 19-29 Emmen 22 4 5 13, 17 23-49 Eindhoven 22 3 7 12 16 27-49 Derde periode Heracles 5 4 1 0 13 13- 3 Cambuur L. 5 4 O 1 12 8- 3 FC Zwolle 5 2 3 0 9 10- 5 VW Telstar MW Dordrecht Helmond Sp AGOW Veendam Volendam TOP Eindhoven Emmen Excelsior GA Eagles Haarlem Fortuna S. 5 13 1 6 11- 7 5 2 0 3 6 8-12 5 12 2 5 5 12 2 5 5 0 3 2 3 5-9 5 0 3 2 3 5-10 5 0 2 3 2 4-8 wielrennen Vila Do Bispo Lagos. Ronde van de Algar- ve. Derde etappe: 1 Markov (Rus) 200 km in 4.59,35. 2. Eisel (Oos), 3. Dekkers (Ned). 4. Pollack (Dui). 5. Förster (Dui), 6. Sabido (Por), 17. Reinerink. 18. Van Katwijk, 22. Giling, 30. Van der Ven. 38. Vierhouten, 41. Koerts, 46. Schmitz, 51. Sneeboer, 68. Van der Wal, 79. Reus, 87. De Maar, 89. Van Bon, 97. Clement, 105. Stamsnijder, 128. Veelers. Algemeen klassement: 1Eisel 13.41.44. 2. Steels (Bel) 0.02, 3. O'Grady (Aus) 0.03, 4 Polla*ÉD.06. 5 Markov. 6. Van der Wal 0.09, "B. Dekkers 0.12, 19. Reinerink 0.16. 23. Van der Ven. 30. Vierhouten. 36. Giling. 37. Sneeboer. 39. Schmitz. 50 De Maar, 51 Van Katwijk. 55. Koerts. 59 Veelers, j 62. Reus. 89. Stamsnijder. 107. Cle ment, 118. Van Bon. Sydney. WB baan. Mannen Keirin: 1. Bos (Ned) 10,475, 2. Gane (Fra), 3. Buran (Tsj). Individuele achtervolging: 1Heimans (Ned) 4 km in 4.25,873, 2. Clancy (GBr) 3. Kovalev (Rus). 15 km scratch: 1. Stroetinga (Ned) 18.29.575. 2. Rasmussen (Den). 3 Henderson (NZe) 1000 meter tijdrit: 1. Kersten (Aus) 1.01,645, 2. Veldt (Ned) 1.02,615, 3 Pervis (Fra) 1.02,711. Vrouwen Sprint: 1. Neares (Aus). 2. Guo (Chn), 3. Hijgenaar (Ned), 8. Kanis. Puntenkoers: 1 Gilmore (Aus). 2. Bron- zini (Ita), 3. Wu (Chn) 6. Binnendijk.

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 23