ING: Winst vergroten op eigen kracht KLM ECONOMIE Olieprijs tegenvaller Air France-KLM JUJ DSM stopt extra geld in Dyneema Prijzenslag mobieltjes gaat gewoon door Nutreco: Van vlees naar voer Randstad richt blik Oost-Europa en Az Hogere winst en lag omzet bij Reed Else Onverwachte cU van aantal werklo} Huizenprijzen in januari omhoog Apeldoorn - Een woonhuis is in januari gemiddeld 2,2 procent duurder geworden. De gemid delde koopsom liep op van 210.150 naar 214.758 euro. Dat blijkt uit gisteren gepubliceerde cijfers van het Kadaster. De prijsstijging is tegen de trend. In december was meestal spra ke van een piek, gevolgd door een daling in januari. Vrijstaan de woningen en twee-onder- een-kapwoningen werden ruim 5 procent duurder. De prijzen gingen alleen in Noord-Hol land, Utrecht, Gelderland en Noord-Brabant omhoog. In de overige provincies was er spra ke van een daling. Corus investeert in Scunthorpe Amsterdam - Het Brits-Neder- landse staalconcern Corus gaat zijn fabriek in het Britse Scunt horpe (4000 werknemers) nieuw leven inblazen. Corus trekt daarvoor 130 miljoen pond (193 miljoen euro) uit. Er komt een nieuwe gietmachine en een deel van de walserij wordt vernieuwd. Scunthorpe neemt van de vestiging in Wor kington de productie van spoorrails over. De investerin gen en verplaatsing leiden tot een verlies van 161 banen. Top man Varin wil de Britse staalfa brieken met 26.000 werknemers snel winstgevend maken. Grote merken leveren flink in zaltbommel - De grote merken hebben vorig jaar ernstig gele den onder de prijzenslag in de supermarkten. De omzet van de top-100, waaronder Campi- na, Douwe Egberts, Coca Cola, Lay's en Knorr, liep met 6 pro cent terug. Ook de koele zomer leidde tot een tegenvallende omzet, vooral bij dranken en ijs. In 2003 was er juist nog sprake van een stijging van 2 procent. Dat blijkt uit onder zoek van IRI Nederland. De in breng van zogeheten A-merken in de supermarktomzet daalde van 27,5 naar 25,8 procent. Thuismerken namen de plek in. Stakers van ENCI vergeefs in Brussel brussel - De stakende mede werkers van cementfabriek EN CI hebben gisteren in Brussel bot gevangen bij de directie van Cembene, waaronder ENCI valt. Ongeveer 300 stakers uit Maastricht, IJmuiden en Rotter dam waren met bussen naar het hoofdkantoor gegaan en boden een petitie aan. Twee di recteuren deden echter geen enkele toezegging, zo liet be stuurder Verheggen van vak bond de Unie weten. De stakers eisten het openhouden van de cementoven in Maastricht en een werkgelegenheidsgarantie. Illgeale verkoop van Krivorizjstal kiev - Een rechtbank in Kiev heeft de privatisering van Kri vorizjstal, het grootste staalcon cern van Oekraïne, gisteren als illegaal bestempeld. Daarmee vernietigt de rechtbank een uit spraak van vorig jaar die de transactie goedkeurde. Het vonnis komt een dag nadat de nieuwe Oekraïense premier Ti- mosjenko had verklaard dat haar regering de privatisering van een paar duizend bedrijven opnieuw bekijkt. Worden onre gelmatigheden gevonden dan gaat een streep door de ver koop van het staatsbedrijf. Schikking in zaak Executive Life los angeles - Justitie in de VS heeft een schikking van 600 miljoen dollar getroffen met de Franse bank Credit Lyonnais en de Franse regering over de om streden overname van de Ame rikaanse verzekeraar Executive Life in 1991. De Fransen hing een proces boven het hoofd waarin restitutie geëist werd van 3,7 miljard dollar wegens de illegale overname van Exe cutive Life. Ook had een jury tot hoge boetes kunnen besluiten als fraude bewezen werd ge acht. De Franse houdstermaat schappij Artemis, die een for tuin aan de transactie verdien de, valt buiten de schikking. Microsoft roept kabels terug los angeles - De Amerikaanse softwareproducent Microsoft 'gaat wereldwijd de voedingska bels van 14,1 miljoen Xbox- spelconsoles terugroepen we gens mogelijk brandgevaar. Bij minder dan een op de 10.000 stuks is een storing opgetreden en bij dertig gevallen is er daad werkelijk schade aan goederen aangericht, aldus het concern. Het brandgevaar kan zich voor doen door een gebrekkige elek triciteitskabel. Het gaat om spelcomputers die voor 13 ja nuari 2004 in Europa zijn ge maakt en modellen die voor 23 oktober 2003 in andere vesti gingen zijn geproduceerd. vrijdag i8 februari 2005 amsterdam/anp - Bankverzeke raar INC ligt er goed bij, zei top man Tilmant gisteren. De nieu we bestuursvoorzitter ontdeed zich het afgelopen jaar van be drijfsonderdelen die onvoldoen de opbrachten. Het financiële concern wil zijn winst nu vooral op eigen kracht vergroten. Ver koop van pensioenen, de inter netbank en opkomende landen moeten daarbij als aanjagers fungeren. ING kijkt nog wel naar overna mes, maar verwacht geen grote klappers te maken. Momenteel zijn er gesprekken met de Bank of Beijng. ING zal waarschijnlijk een belang nemen in de Chine se bank, maar is niet plan de onderneming helemaal in te lij ven. De onderhandelingen pas sen in het uitbreidingsplaatje zoals de financiële topman Maas schetste. Volgens hem richt ING zich op 'aanvullende acquisities', waarbij vooral wordt gekeken naar opkomen de landen in Azië en het gebied rond de Stille Zuidzee. Over het eerste jaar dat Tilmant de hoogste post bij ING be kleedde, kon hij gisteren een re cordwinst publiceren. De net towinst steeg met 48 procent tot 5,97 miljard euro en lag bo ven de verwachtingen. De winstgroei kwam voor een groot deel op het conto van het bankbedrijf. De divisie hoefde opvallend weinig geld opzij te leggen voor dubieuze leningen. De reserveringen hiervoor daal den van 1,13 miljard naar 465 miljoen euro. Ook zette de internetbank van ING zijn opmars door. ING Di rect haalt inmiddels 6 procent van de concernwinst binnen en groeit nog stevig. „Toen we met ING Direct begonnen, hadden we deze resultaten niet ver wacht", erkende Tilmant. Toch heeft hij geen concrete plannen voor expansie naar nieuwe lan den. De leningenportefeuille en de internetbank zorgden samen met de vrijval van belasting voorzieningen voor een stijging van de operationele winst met ruim 55 procent. Het winstcijfer van het bankbedrijf bedroeg 2,4 miljard euro tegen 1,55 miljard in het voorgaande jaar. Bij het verzekeringsbedrijf steeg de winst uit de dagelijkse be drijfsuitoefening met 19 pro cent tot bijna 3 miljard euro. Vooral in Azië en rond de Stille Zuidzee deed het concern goe de zaken, net als in de VS. De verzekeringsactiviteiten in Eu ropa leverden wat minder op dan in 2003, voornamelijk om dat er minder eenmalige mee vallers in de boeken kwamen. De bankverzekeraar verruilde het afgelopen jaar een deel van zijn Nederlandse beleggingen voor vastgoed. Samen met an dere aandelenverkopen leverde Operationele nettowinst (voor belastingen in min euro) 2003 2004 Verzekeringbedrijf 3.486 Bankbedrijf 2.371 4.005 3.414 Totaal 5.857 Balanstotaal in miljarden euro 7.419 2003 ^ÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊm "y Medewerkers (gemiddelde FTE's) 2000 2001 I 2002 j 2003 2004 92 650 112 000 113 060 115 200 113.000 anp - bron: ING Groep dat 579 miljoen euro op. De fi nanciële man Maas verwacht niet dat de aandelenportefeuille dit jaar verder wordt vermin derd. Zoals gewoonlijk stonden de jaarcijfers van ING bol van de eenmalige boekhoudposten. De zoektocht van Tilmant naar on rendabele onderdelen heeft voor een serie verkopen ge zorgd. Per saldo leverden de bijzondere posten een meeval ler op van 339 miljoen euro, iets minder dan in 2003. Dat geld wordt deels geïnvesteerd in het eigen bedrijf en in kleine over names. ING-topman Tilmant meldde gis teren een recordwinst van 5,97 miljard euro. Foto: WFA/Fotoburo Dijkstra tilmant heeft een winstver wachting direct bij zijn aantre den afgezworen. Zijn financiële rechterhand Maas zei wel dat de marktomstandigheden min der gunstig zijn. Het is de vraag of de reserveringen voor lenin gen weer zo laag zullen zijn en ING heeft zich dit jaar niet in gedekt tegen de zwakke dollar. Ook neemt het verschil tussen de lange en de korte rente af. Die ontwikkeling remde de groei in de tweede helft van vo rig jaar al wat af. Resultaten DSM 2004 bedrijfsresultaat (EBIT) per sector in miljoenen euro heerlen/anp - DSM kondigde gisteren bij de presentatie van de jaarcijfers aan 50 miljoen dollar extra te investeren in de productie van Dyneema, de sterkste vezel ter wereld. In de Verenigde Staten komt een der de productiefaciliteit. En de ve zelproductie in Heerlen wordt uitgebreid. Nu ligt de capaciteit op 3800 tot 4000 ton. Daar komt straks nog eens 1400 ton bij. Het Nederlandse concern is de uitvinder en fabrikant van Dy neema, dat onder andere wordt toegepast in kogelwerende ves ten en -platen om bijvoorbeeld vliegtuigcockpits af te scher men. De vraag naar de kunstve zel neemt volgens DSM og al tijd toe door de steeds grotere behoefte aan persoonlijke be veiliging en bescherming tegen terrorisme. DSM kijkt overigens met opti misme uit naar de resultaten over het lopende jaar. In het eerste kwartaal rekent het che mieconcern erop dat het be- drijfsresulaat 20 procent of ho ger uitkomt dan in dezelfde pe riode 2004. Vorig jaar nam de nettowinst met 88 procent toe tot 262 miljoen euro. De omzet steeg met 28 procent naar 7,75 miljard euro. Topman Elverding rekent op een verdere versterking van DSM tenzij een verdere ver zwakking van de dollar, duur dere grondstoffen en politieke ontwikkelingen roet in het eten gooien. De divisie, die zich de afgelopen jaren toelegde op de fabricage van chemische speci aliteiten en voedingsingrediën ten, draaide vorig jaar beter. De uitzondering was de divisie Life Science Products, dat produc ten maakt voor de farmaceuti sche industrie. Het bedrijfsre sultaat daalde daar 49 procent naar 83 miljoen euro. De omzet zakte van 2,02 naar 1,98 miljard euro. DSM schrijft dat toe aan de ma laise op de antibioticamarkt. De prijzen van penicilline G en de rivaten doken naar recorddiep te door overcapaciteit en sterke concurrentie uit China. Het concern kondigde in december al ingrepen aan bij het onder deel anti-infectives van deze di visie, ten koste van 400 banen. 2003 2004 netto-omzet in miljoenen euro Life Science Products 164 83 DSM Nutritional* 30 203 Performance Materials 90 147 Industrial Chemicals 60 108 Overige -25 -29 319 512 Afschrijving goodwill -25 -23 Totaal 294 489 '2003 gebaseerd op 1 kwartaal nettowinst in miljoenen euro 262 lay anp - bron DSM De kosten van deze reorganisa tie droegen eraan bij dat DSM in het vierde kwartaal netto ro de cijfers schreef. De ingrepen moeten de komende twee jaar leiden tot 40 tot 50 miljoen euro besparingen. DSM Nutritional Products amsterdam/gpd - Wie nog gauw een goed kope gsm met beltegoed wil aanschaffen, hoeft zich niet te haasten. Prijsvechters als Telfort en Tele2 gaan stug door met bo demprijzen. De door KPN aangezwengelde bodemprijsacties leiden soms tot buiten kansjes. Tele2 bood enkele weken geleden via drogist Schlecker en textielketen Zee man een Motorola Cl 15 telefoontje aan voor 9,95 plus beltegoed van 10 euro. De klant hoefde alleen 2,95 euro verzendkos ten te betalen. Hetzelfde toestel wordt op internet aangeboden voor een nieuwprijs van 56 euro. Zonder beltegoed. Slimme handelaren ontfermen zich over dit soort goedkope toestellen, halen de sim-lock eraf en verkopen het toestel door naar het buitenland. Het verwijderen van een simlock is kinderachtig eenvoudig. Voor tarieven vanaf 2,49 euro zijn via inter net de codes te koop om het toestel van dit elektronische slot te ontdoen. „Handelaren doen dat in een automatische straat, ver bellen het gratis tegoed naar 0900-num- mers die vaak nog hun eigendom zijn. Zo kunnen ze dat tegoed nog contant maken", zegt Ed Achterberg van Telecompaper.nl. De toestellen worden niet alleen in Oost- EuropA of Afrika doorverkocht. De Nokia 3410 telefoon die Orange nu aanbiedt via speelgoedketen Bart Smit voor 37 euro (in clusief 15 euro beltegoed) kost in België rond de 80 euro, zonder beltegoed. Achter berg: „Een handelaar verkoopt de toestel len met een tientje winst. Als je er dan 100.000 wegzet loop je aardig binnen." Strippen en doorverkopen is niet nieuw. In 2001 deelde de Postbank 500.000 gratis gsm's uit aan klanten die geld overboekten naar hun spaarrekening. Zo'n 30.000 toe stellen werden van hun sim-lock ontdaan en verdwenen naar het buitenland. Alle maal het gevolg van de drang van de belbe drijven naar een groter marktaandeel. Dat begint ze nu op te breken. De gemiddelde prepaidbeller levert geen fluit op. Ze ver bellen gemiddeld voor 12 euro per maand. Van dat bedrag moet de gsm betaald wor den, de werving, aansluiting en moet het netwerk intact worden gehouden. Van de ruim 13 miljoen mobiele telefoons in Ne derland is 60 procent prepaid. KPN heeft inmiddels genoeg van de jacht op marginale klanten. „Het rondpompen van mensen die toch al aan het hoppen zijn", zo omschrijft Achterberg de onder kant van de belmarkt. Tot dramatische ver anderingen zal de aangekondigde prijsver hoging van KPN en T-Mobile danook niet leiden. Op de KPN-website is een prepaid Toshiba TS 222i in prijs verlaagd van 39,99 naar 29,99 euro. Op Speurders.nl te vinden voor 50 euro nieuwprijs, simlockvrij. s door Richard Mooyman parijs - De kwartaalwinst van Air France-KLM is met 61 mil joen euro gelijk gebleven. On danks een fors hogere omzet lukte het de Frans-Nederlandse luchtvaartgroep niet om meer geld te verdienen dan in de pe riode oktober-december 2003, toen beide vliegbedrijven nog op eigen benen stonden. Grote boosdoener is de hoge olieprijs. Vooral de resultaten bij het pas sagiersvervoer vielen tegen. Air France-KLM vervoerde 5,9 pro cent meer reizigers en de bezet tingsgraad nam toe, maar moest daarop 39 miljoen euro toeleggen. Hetzelfde kwartaal een jaar eerder leverde nog een winst op van 114 miljoen. De sterke groei van het vrachtver voer (10,3 procent) zorgde met een plus van 63 miljoen euro voor bijna een verdubbeling van de winst. De brandstofrekening viel met 786 miljoen euro bijna 58 pro cent hoger uit. Slechts een deel van de sterk gestegen kerosine- prijs kon worden gecompen seerd door een brandstoftoe- iiiiiinit I i Foto: ANP/Toussaint Kluiters slag op de vliegtarieven. Ook bespaarde de onderneming 85 miljoen euro dankzij termijn contracten. Een andere tegen valler was het uitblijven van economisch herstel. De omzet groeide met 5,7 pro cent naar 4,86 miljard euro. Onderhoudswerkzaamheden droegen bij aan de winst. De overige activiteiten, voorname lijk de Nederlandse prijsvechter Transavia, leverden een opera tioneel verlies op van vier mil joen euro. Het totale werkne mersbestand nam af met een procent tot 102.250 personen. De kostenverlagingen door de fusie (op jaarbasis 90 miljoen euro) liggen volgens de top op schema. Ondanks de hoge ke- rosineprijs verwacht Air Fran ce-KLM een hogere operatione le winst dan vorig jaar. Sinds half december trekt het vervoer flink aan, zo meldde de top gis termiddag. Daarnaast zullen de uitgaven voor kerosine licht da len. Air France-KLM verwacht het komende zomerseizoen een groei van vijf procent. Vooral de intercontinentale vluchten wor den sterk uitgebreid (plus 6,4 procent). Op Europese routes is sprake van een groei van 2,2 procent. Vanwege de zware concun'entie van de TGV is Air France niet van plan het aantal binnenlandse vluchten in Frankrijk uit te breiden. (DNP), vorig jaar ontstaan uit de overname van de vitamine- poot van het Zwitserse Roche, droeg, met een bedrijfsresultaat van 203 miljoen euro en een omzet van 1,9 miljard euro, in belangrijke mate bij aan het be drijfsresultaat. amersfoort/anp - NutteCO concentreert zich voortaan niet meer op de vleesproductie maar op veevoer. „De produc tie van vlees kent veel risico's als ziekten en plagen. Dan gaat wellicht het hok op slot, maar eten moeten ze toch", verklaar de topman Dekker gisteren de stap bij de presentatie van de jaarcijfers. Door de verkoop van varkensvleesbedrijf Hendrix en de verzelfstandiging van zalm- kweekbedrijf Marine Harvest komt de omzet dit jaar onge veer een kwart lager uit. Over 2004 kwam de omzet bij het concern uit op 3,9 miljard euro, een stijging van 5 procent ten opzichte van een jaar eer der. Er werd een nettowinst ge boekt van 76,9 miljoen euro te gen een verlies van 137 miljoen een jaar eerder. Op de verkoop van Hendrix is een boekwinst van 20,5 miljoen euro gemaakt. Zonder die boekwinst kwam het nettoresultaat hoger uit dan analisten verwachtten. Nutreco bestaat uit de twee on derdelen: aquacultuur en agri cultuur. Tot vorig jaar was de omzet redelijk gelijk verdeeld tussen de vlees- en veevoerbe- drijven. Bij aquacultuur verbe terden de resultaten van de zalmkweek door reorganisaties en hogere zalmprijzen. In Ca nada werd een flink verlies ge leden. In voer ging het beter. Het resultaat in zalmvoer was goed, maar iets lager door over capaciteit en toenemende prijs concurrentie. Bij agricultuur waren de resul taten in de pluimveesector la ger. Vooral in de Benelux was het minder goed. „We kijken naar mogelijkheden voor onze activiteiten. De pluimveesector is erg veranderd, maar er blijft zeker nog een industrie be staan", zei Dekker. De lagere resultaten zijn te wijten aan ho gere voerprijzen. diemen/anp - Uitzendbureau Randstad was het afgelopen jaar vooral bezig met overna mes in de nieuwe EU-lidstaten in Oost-Europa. Het bedrijf is begonnen in Polen en inmid dels ook actief in Hongarije. Verder kijkt de onderneming naar uitbreidingsmogelijkhe den in Azië en is het een sa menwerkingsverband begon nen met de ontwikkelingsorga nisatie VSO om vakspecialisten en vrijwilligers uit te zenden naar arme landen. Randstad heeft een goed jaar achter de rug. De nettowinst van het op drie na grootste uit zendconcern van de wereld be droeg vorig jaar 199,6 miljoen euro. Dat is ruim 2,5 keer zo veel als in 2003. De uitzender profiteerde in het laatste kwar taal van vorig jaar vooral van een verlaging van de vennoot schapsbelasting in Nederland. Dit leverde eenmalig een voor deel op van 44 miljoen euro. De winst bedroeg in de laatste drie maanden 95 miljoen euro. Dat is een groei van 148 procent ten opzichte van 2003. De omzet in 2004 nam toe met 10 procent naar 5,7 mi ro. Dat is volgens topm boom de hoogste omz< zes jaar tijd. De uitzent sinds medio vorig jaaj beterende hand. Me verdere expansie is N ook optimistisch over taten voor dit jaar. In de meeste marktei uitzender last van eei mate van prijzendn werd nog gecompenst betere marktomstam in België en Duitslai Randstad had door d siedrift ook te maken gende bedrijfskosten e ding van het persi stand. Bovendien moi geld worden uitgetrol reorganisaties in Nedi Duitsland. Randstad wist op d landse markt onder n de kostenbesparingei productiviteit te verh zijn diensten. De omzt zender in zijn thuisma de 4 procent tot 2,2 n ro. Daarmee haalde h1 ongeveer 39 procent totale omzet uit Nedei Resultaten Randstad 2004 netto-omzet naar regio miljoenen euro 2003 2004 +/-% Nederland 2.075.2 2.163,8 +4 Duitsland 548.1 616,1 +12 Belgiê/Lux. 574,2 675,8 +18 Frankrijk 365,8 402,6 +10 Spanje 322,3 385,2 +20 Ver. Koninkrijk 151,9 179,9 +18 Italië 115,8 154,6 +34 Overig Europa 67,2 93,1 +39 Noord-Amerika 1.036,9 1.093,1 +5 Totaal 5.257.4 5.764,2 +10 -\r rands nettowinst in miljoenen euro 1'« amsterdam/anp - In een jaar waarin een lagere dollarkoers de resultaten aantastte, maar de economie licht aantrok, boekte Reed Elsevier een hoge re winst en een lagere omzet. Voor belastingen kwam de winst in 2004 uit op 826 miljoen euro tegen 752 miljoen in 2003. De omzet daalde met 1 procent tot 7,07 miljard euro, zo blijkt uit voorlopige cijfers, die het uitgeversconcern gisteren pu bliceerde. De winst voor belas tingen, afschrijving van good will en bijzondere posten, waarop analisten zich richten, steeg met 3 procent tot 1,5 mil jard euro. Topman Davis zei dat zijn con cern er goed voorstaat om te profiteren van verbeterde marktomstandigheden. „De af gelopen jaren hebben wij enor me vooruitgang geboekt met het uitvoeren van onze groei strategie. De markten waarin we opereren waren niet gemak kelijk, maar we staan duidelijk op een keerpunt." Reed Else vier verwacht dit jaar een om zetgroei van minstens 5 procent te behalen en de winstgroei moet in de dubbele cijfers te rechtkomen. Aandeelhouders van landse stukken krijgt cent meer, de houder se aandelen 8 procei derscheid heeft te n° wisselkoersverschillei1 bedrijfsonderdelen vn gens Reed Elsevier alc sultaten bij de medisi tenschappelijke divi De omzetgroei bleef i11 procent achter bij der tingen doordat uni moesten bezuinigen 1 nementen en de lan 1 enkele nieuwe prod traging opliep. 15 Reed Business, waai0 schriften als Elsevier en de organisatie va vallen, zag voor het ejj jaar marktherstel. nam 2 procent toe I daling van 5 procei Voor dit jaar is ee_ groei voorzien. Bij dat juridische uitj1 zorgt, en de schoolt^ sie Harcourt Educati omzet met 7 procers Voor Harcourt veru Elsevier dit jaar een tot 10 procent, doort1 schoolboeken weer 1 ging toe zijn. D Resultaten Reed Elsevier 2004 omzet per sector in miljoenen euro Elsevie winst voor voor belastinpl miljoenen euro 2003 2004 ^2.002 2.004 LexisNexis 1.911 1.899 Hartcourt Education 1.302 1.276 Reed Business 1,926 1.895 Totaal 7.141 7.074 den hjlag/gpd - De werkloos heid is de afgelopen maanden onverwacht afgenomen. Het aantal werklozen bedroeg in het kwartaal tot en met januari 2005 gemiddeld 479.000. Dat is weliswaar een lichte stijging van 0,4 procent ten opzicht van een jaar eerder. Maar als dit wordt gecorrigeerd voor sei zoensinvloeden, dan daalt de werkloosheid met 6000 ten op zichte van de periode oktober- december 2004. Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statis tiek. Eerder leek het er op dat de werkloosheid deze winter weer verder zou stijgen. Dat zou vooral worden veroorzaakt doordat zich weer meer men sen op de arbeidsmarkt mel den. Het Centraal Planbureau verwacht dat het aantal nieuwe banen voorlopig nog onvol doende is om de vraag naar ar beid op te vangen. rc Dat het aantal wertór wintermaanden ietsg is normaal. Veel uit de landbouw, q grond-, weg en wat! ken dan tijdelijk gelfl WW. Ook het Cel Werk en Inkomen - senteerde gisteren lin ve werkgelegenheidte aantal werkzoekenio gens het voormalig«di reau in januari mede stegen. Maar die st|e lager dan in januatfi gemeten, toen M werkzoekenden melgi maand. Br Ook het aantal vactBi toe, meldt het CWfa pen maand werdele gemeld en dat isl meer dan in januajei duidt eveneens opirj op de arbeidsmarktrsi

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 6