Heerenveen blijft met kater achter AZ blijft op de been in kokende Keulse Pot SPORT Ljubicic roept fitte Schalken halt toe Dubieus aanbod Mare Overmars van Atletico Jan Bos voelt zich gepasseerd operatie ran Lottum L - John van Lottum h dinsdag opnieuw K geopereerd. In no- fa het vorig jaar werd bi daar ook al aan ge- jn 3D-scan had uitge- (een pin in Van Lot- fcgen een slagader bt bleek levensbe- fe zijn", aldus de ten- jiporter lid bij rellen fcorafgaande aan de hjssen Alemannia Aa- P zijn in het centrum i rellen uitgebroken, van de Duitse club it centrum van de arse fans aan. Ze van aanhangers De Duitse politie ïpporters van de ■nkele keren schei- n van AZ kreeg tij- Bgeldheden glas gezicht. Hij moest dekenhuis laten be- t Standard staken etballers van Stan- reigen morgen te ipelers willen de uit- j Lokeren boycot- de Belgische justitie fier spelers van Stan- training plukte en lervraging onder staat een vermoe- ude bij enkele trans- e in slotrit :abris - Gianni Romme nd tijdens de we- ale in Heerenveen ometer tegen de ico Fabris. De Bra- edigt in die race positie in het WB- dassement meter. Een rit eer- lomme's grootste n op het ijs: Bob de tein Grodum uit peratie taradona :go Maradona zal q ondergaan om iets zijn zorgwekkende jBij de ingreep, die t komend weekein- kenhuis in de Co- plaats Cartagena de 6heeft, wordt zijn i jind. Maradona is er agd op een andere vallen. Zijn vet- nsbedreigend. abij irussia Borussia Dort- j foor de financiële )e enige beursge- itse voetbalclub 11 ;en situatie die het 01 bedreigt. Borussia tijd financiële maar door nieuwe f1 le eerste helft van "boekjaar 2004/05 1 oen euro is de situ- geworden. Als Sl uitblijven, vreest tuidige boekjaar af t een verlies van 1 euro. onderzoek enkreten Spaanse antige- ssie, ingesteld ring, is een onder- k en naar racistische het publiek tijdens fdstrijd tussen Real "Barcelona afgelo- e Vooral aanvaller van Barcelona ia tgelden. Elk bal- a iem werd begroet liden. Toen hij een j akte, wierpen sup- a i's op het veld. déf aanbod isparov wereldschaak- il de match tussen J eldkampioen v en Kasparov asparov heeft de ssj tot 26 februari om a het aanbod. Dat n nilj oen dollar prij- [(j de winnaar van de y 1 en mei in Istan- .1 loor><uin jsnog zilver leet Willem Noor- ulgeveer een half llsnog een zilveren de Paralympische ene. Noorduin vrijdag 18 februari 2005 het najaar van het onderdeel laar de winnaar "[Oostenrijker )in, is betrapt op 1 moet zijn me- £n. heerenveen/anp - Zo goed spe len en toch met een kater van het veld gaan. Dat overkwam Heerenveen in het Abe Lenstra stadion tegen Newcastle United (1-2) in de UEFA-beker. De Frie zen gaven in de laatste twintig minuten een dik verdiende voor sprong weg. De ervaring van boegbeeld Shearer (1-1) en Bowy- er (1-2) zorgden voor een grote domper. Dat Bowyer in de slotfa se nog rood kreeg (2x geel), kon de wedstrijd niet meer doen kantelen. Maar met het gegeven dat Hee renveen dit seizoen Europees in de uitduels tegen Benfica en Dinamo Zagreb steeds twee keer scoorde, heeft het elftal van trainer Verbeek volgende week donderdag in St. James' Park zeker kansen om de kwart finale te bereiken. Zelfs het afhaken op het laatste moment van aanvoerder Ra- domski wegens griep had geen gevolgen. Trainer Verbeek gooi de zijn elftal niet overhoop, maar posteerde de 18-jarige Oostenrijker Prager op de plaats van Radomksi, centraal op het middenveld. De jeugdin- ternational speelde op Patrick Kluivert en hield zich knap staande in een ploeg die posi tioneel zeer sterk was. Na een aarzelend begin groeide Heerenveen met de minuut. De ploeg kende geen zwakke linies. Achterin leidde Hansson soeve rein zijn verdediging en op het middenveld blonken Vayrynen en Hestas uit. Maar de kracht van de Friezen lag net zo goed voorin. Yildirim en Huntelaar waren voortdurend in bewe ging en gaven het logge centra le duo O'Brien en Bramble geen moment rust. Halverwege de eerste helft ont plofte het Abe Lenstra-stadion bijkans toen Huntelaar met een fraai schot 1 -0 maakte. Aan het doelpunt ging een fout van Bramble bij de achterlijn voor af. Tot de rust kon Newcastle United daar weinig tegenover stellen, alleen een mogelijkheid van boegbeeld Shearer. Verder hield Breuer de gelouterde spits goed in bedwang. Op het mid denveld probeerde Kluivert te vergeefs enige lijn in het Engel se spel te krijgen. In de tweede helft schoof Klui vert door naar de spitspositie, naast Shearer. Dat veranderde aanvankelijk weinig aan het spelbeeld. Heerenveen kreeg volop kansen op 2-0, maar mis te net dat beetje geluk. De dom per kwam onverwacht in de 69e minuut toen Shearer op randje buitenspel doelman Vanden- bussche passeerde: 1-1. Een goede actie van Kluivert in de 82e minuut zorgde voor de 1-2 van Bowyer. Daarna redde doelman Given zijn ploeg nog door een schot van Vayrynen te keren. Verder kwam Heerenveen niet meer. Patrick Kluivert knuffelt doelpuntenmaker Lee Bowyer. Foto: REUTERS/Michael Kooren door Harry Arts keulen - AZ heeft prima voor uitzichten om zich te plaatsen bij de laatste zestien van het UEFA-Cuptoernooi. De ploeg van trainer Co Adriaanse hield gisteravond Alemannia Aachen op 0-0 en zal volgende week in eigen huis weinig moeite heb ben met de tweederangsclub uit Duitsland. Alemannia bestaat al meer dan een eeuw, maar sinds het ont staan van de Bundesliga in 1962 acteerde de club uit de grens streek alleen in de jaren zestig een paar seizoenen op het hoogste podium. Alemannia is ongemeen populair in Aken en omstreken, het krakkemikkige Tivoli-stadion puilt bij elke thuiswedstrijd uit, maar met een begroting van 7,5 miljoen euro zijn de financiële moge lijkheden uiterst beperkt. Toch zijn ze er in Aken van overtuigd dat het niet lang meer gaat duren voor de club mag aanschuiven bij de grote jongens van het Duitse voetbal. De torenhoge schulden uit het verleden zijn goeddeels wegge werkt en sportief gaat het de laatste jaren weer crescendo. Alemannia miste vorig seizoen de promotie op een haar en haalde bovendien de Duitse be kerfinale, onder meer via een zege op Bayern München. De eindstrijd tegen Werder Bre men ging weliswaar met 3-2 verloren, het leverde Aachen wel een plaatsje op in het UEFA-Cuptoernooi. Co Adriaanse deed daags voor het duel een vermakelijke po ging zijn ploeg in de rol van un derdog te positioneren. De AZ- coach hield zijn gehoor voor dat je de Tweede Bundesliga niet zomaar met 'onze' eerste divisie kon vergelijken en wees erop dat Aachen dit seizoen een paar imposante scalpen (Lille, AEK Athene) had buit gemaakt. De lach op zijn gezicht verraad de evenwel dat Adriaanse zijn eigen woorden nauwelijks seri eus nam. Zijn collega Dieter Hecking is op zijn beurt een oprecht be wonderaar van het spel van AZ. De oud-speler van Borussia Mönchengladbach vertelde gis teren dat hij - nog voor het re sultaat van de loting bekend was - 'zum Spass' al vier keer naar de Alkmaarse ploeg was wezen kijken. Kennelijk acht Hecking het nog wat te vroeg om het AZ-concept over te nemen. Alemannia speelt oer-Duits countervoet bal. Daarbij opteert de ploeg schaamteloos voor de strafcor- nervariant. Omdat het elftal fy siek erg sterk is en veel lengte herbergt, is men voortdurend op zoek naar hoekschoppen en vrije trappen. Belangrijkste speerpunt is uiteraard Erik Meijer. De 35-jarige Limburger is boegbeeld, aanvoerder en topscorer van het team. Meijer vocht spectaculaire duels uit met zijn bewaker Joris Mathij- sen, waarbij de Nederlandse in ternational meestal als winnaar uit de strijd kwam. Hoewel AZ kwalitatief mijlenver verheven is boven de Duitse opponent, hadden de Noord- Hollanders het gisteravond niet gemakkelijk in het goed gevul de, vernieuwde stadion van 1. FC Koln. Gesteund door bijna 40.000 toeschouwers - een clubrecord voor Alemannia - won de thuisclub veruit de meeste persoonlijke duels. Maar uitgespeelde kansen le verde het overwicht niet op. In feite waren de bezoekers in de eerste helft nog het dichtst bij een treffer. Na een mooie aan val over Obdam en Huysegems probeerde Meerdink de bal Alemannia-verdediger Klitzpera houdt AZ-invaller Nelisse vast. Foto: ANP/Koen Suyk achter het standbeen in te tik ken, doelman Straub redde ter nauwernood. Ook na de hervatting hield de Alemannia-goalie zijn ploeg op de been. Nadat een langdurig offensief van de thuisclub niets meer had opgeleverd dat een handvol afstandsschoten, leek AZ twintig minuten voor tijd naar de volle winst te kunnen counteren. Invaller Robin Nelisse schoot echter op het lichaam van de Duitse keeper, zodat AZ ver plicht is volgende week donder dag de klus in eigen huis te kla ren. UITSLAGEN epe/anp - Mare Overmars heeft in 1997 vlak voor de wedstrijd in de Champions League tussen zijn toenmalige club Ajax en At letico Madrid een dubieus aan bod van de Spaanse voetbal club gekregen. De inmiddels gestopte international schrijft dat deze week in zijn eerste co- lumn voor het Veluws Nieuws. K Overmars laat in zijn column zijn licht schijnen op het om koopschandaal rond de Duitse scheidsrechter Hoyzer. „Zelf heb ik nooit te maken gehad met omkoping. Een gebeurte nis was wel op het randje. We speelden in de kwartfinale van de Champions League tegen At letico Madrid. De avond voor de wedstrijd werd ik op mijn hotelkamer gebeld door de technisch directeur van Atletico met een aanbod voor een gran dioos contract. Het is natuurlijk niet netjes om dat juist op zo'n moment te doen." Ajax won het duel met 3-2 na verlenging. heerenveen/gpd - Schaatser Jan Bos is kwaad op de commissie topsport van de KNSB, omdat die Erben Wennemars en Beorn Nijenhuis heeft aangewezen voor de 1000 meter van het WK afstanden in Inzeil. „Ik voel me gigantisch gepasseerd." Bos kan er nog mee leven dat Wennemars voor de wereldbe kerfinale, vanaf vandaag in Heerenveen, al zeker is van een ticket naar Inzeil. „Erben zat het hele seizoen constant bij de besten, dus dat is niet zo gek. Maar van de laatste vier ont moetingen heb ik Beorn drie maal geklopt. Dat is dus raar." De commissie topsport baseert zich op de tussenstand in de wereldbeker. Daarin staat Wen nemars eerste en Nijenhuis tweede. Bos neemt een negen de positie in, maar dat komt mede doordat hij de eerste we reldbekerwedstrijden in Naga no en Harbin heeft laten schie ten. „Daar word ik nu voor ge straft. Dit beleid is ook niet consequent. Renate Groene- wold staat eerste in de stand op de drie en vijf kilometer, maar zij wordt niet aangewezen. En Gianni Romme. bij de mannen leider op de vijf en tien kilome ter, ook niet. Terwijl hij in de World Cup op één na alle wed strijden heeft gewonnen. Voor mij is hier sprake van wille keur." Bos begon dit seizoen laat met trainen, door zijn optreden als baanwielrenner op de Olympi sche Spelen in Athene. Hij mik te met opzet op de tweede helft van het seizoen, waarin hij Nij enhuis dus geregeld versloeg. Bos, die nu met Gerard van Vel de en Simon Kuipers strijdt om één ticket, baalt ook van het tijdstip waarop Wennemars en Nijenhuis zijn aangewezen. „Dat had de commissie top sport maandag al kunnen doen, de dag na de worldcup in Er furt. Nu krijg ik een paar dagen van tevoren te maken met een gewijzigde situatie. Al moet ik gewoon hard schaatsen, daar is niets in veranderd. BASKETBAL door Cas Overzier Rotterdam - De tennisbal in zijn linkerhand drukt hij even tegen het racket. Het lichaam diep gebogen naar voren. Op gooi en rammen. De service van Ivan Ljubicic is nagenoeg identiek aan die van Goran Iva nisevic. Het is ook het belang rijkste wapen waarmee Ljubicic zich ook dit jaar alweer nadruk kelijk in de kijker slaat. Gisteravond schudde de in Bos- nië-Herzegovina geboren ten nisser een hevig spartelende Sjeng Schalken van zich af. De Limburger worstelde evenals afgelopen woensdag tegen An- drej Pavel, maar kwam dit keer niet boven: 6-4, 5-7, 6-3. Het was de derde opeenvolgen de keer dat Schalken moest buigen voor Ljubicic. De kaal geschoren nummer negentien van de wereldranglijst boezemt alleen al door zijn verschijning ontzag in. Soms is het alsof de sporen van een zwaar verleden nog op zijn gezicht staan af te lezen. Ljubicic vluchtte op der tienjarige leeftijd voor de Ser viërs uit Bosnië-Herzegovina. Een vliegreis en een autorit van 48 uur op Servisch territorium brachten Ljubicic, diens broer en moeder uiteindelijk in Kroa tië. Daar zat hij een jaar lang in een vluchtelingenkamp. Via een zijdeur kreeg hij in het Italiaan se Turijn de gelegenheid zijn tennistalenten te ontwikkelen. Duizenden trainingsuren New York. NBA Boston Celtics - Memphis Grizzlies 90-88, To ronto Raptors - Chicago Bulls 115-121, Phila delphia 76-ers - Detroit Pistons 75-93, Char lotte Bobcats - Denver Nuggets 94-88, Cleve land Cavaliers - Atlanta Hawks 111-89, In diana Pacers - Portland Trailblazers 95-87, New Jersey Nets - Sacramento Kings 96-85, New York Knicks - Milwaukee Bucks 108-90, Miami Heat - Los Angeles Clippers 113-95, New Orleans Hornets - San Antonio Spurs 78- 101, Seattle Supersonics - Golden State War riors 110-117. BILJARTEN Viersen. WK driebanden landenteams. Groep A: Nederland - Vietnam 2-0. Jaspers Anh Vu Duong 2-0(15-6 15-14/1,500-1.052) De Bruijn - Dinh Tien Tran 2-0 (15-12 15 14/0,681-0,604). Japan - Oostenrijk 2-0. GOLF Kuala Lumpur. Maleisië Open, Europese Tour. Stand na le ronde: 1 Jaidee (Tha) 64 slagen (-8). 2. Canonica (Ita). Edberg (Zwe), Fasth (Zwe). Moseley (Aus), Pilkadans (Aus) 67, 14 Lafeber (Ned) 69, 60 Derksen level par(na 12 holes) Ronde afgebroken wegens duisternis na onderbreking van 2 uur wegens onweer PRIJSVAGEN Sjeng Schalken kijkt wat verdwaasd naar de bal. Foto: ANP/Toussaint Kluiters maakte hij. Onder meer met (voormalige) Italiaanse toppers als Furlan en Camporese. Ge volg: de laatste jaren bivakkeert Ljubicic steevast onder de beste dertig tennissers ter wereld. Dit jaar begon hij als een speer: fi nale in Doha, waarin hij van Fe- derer verloor, halve finale Mi laan. Met een finaleplaats vori ge week in Marseille op zak meldde hij zich vol vertrouwen aan de poorten van Ahoy'.Ver trouwen dat juist zijn tegen stander van gisteravond nog ontbeert. Al deed de fysiek weer volledig herstelde Schalken er werkelijk alles aan het leven van de Kroaat zuur te maken. Tijdens de thriller van ruim tweeëneenhalf uur die zich in een met ruim negenduizend volgepakt Ahoy'ontspon, lukte dat Schalken uiteindelijk alleen in de tweede set toen hij van strategie veranderde en meer de aanval aan het net opzocht. Schalken, die in de eerste set al een voorsprong van 4-2 had verspeeld, had in de beslissen de set geen antwoord meer op het geweld dat opslagkoning Ivan de Verschrikkelijke bleef produceren. Ondanks de nederlaag is Schal ken op de goede weg terug na de ziekte van Pfeiffer. „Het ging vanavond alweer wat beter dan woensdag, maar het was niet goed genoeg", baalde de verlie zer. „Voorlopig heb ik het even helemaal gehad." Lucky Day 3633, 17.02.2005 6.16.21.22.24.25.26.28.30.33. 46.52.53.54.62.66.74.75.79.80 Onder voorbehoud van typefouten TENNIS Rotterdam. ABN Amro World Tennis Tourna ment, mannen. Tweede ronde: Ljubicic (Kro) - Schalken (Ned) 6-4 5-7 6-3, Federer (Zwi/1) Wawrinka (Zwi) 6-1 6-4, Thomas Johansson (Zwe) - Joachim Johansson (Zwe/5) 6-4 6-4, Ancic (Kro) - Oli vier Rochus (Bel) 6-4 6-3, Tim Henman (Eng) - Michael Lodra (Fra) 6-4 6-1 Memphis. Mannen. Eerste ronde: Saulnier (Fra) - Kendrick (VSt) 5- 7 6-3 6-4, Haas (Dui/2) - Salzenstein (VSt) 6-4 6-4. Arthurs (Aus) - Melzer (Oos) 7-6 (5) 7-6 (4) Tweede ronde: Roddick (VSt/1) - Clement (Fra) 6-3 6-3, Ginepri (VSt) Fish (VSt/6) 6-1 7-5. Gamb.ll (VSt) - Labadze (Geo) 7-6 (2) 7-6 (3), Carlsen (Den) - Arthurs 6-4 7-6 (5). Malis- se (Bel/5) - Dancevic (Can) 6-2 6-2, Dupuis (Fra) - Spadea (VSt/3) 7-5 2-0 opgave Memphis. Vrouwen. Tweede ronde: Bondarenko (Oek) Haynes (VSt) 7-6 (3) 7-5. Kwartfinale: Shaughnessy (VSt/3) - Cho Yoon Jeong (ZKo) 6-1 6-2, Vaidisova (Tsj/7) - Jakc- son (VSt) 6-2 6-7 (2)6-4. Antwerpen. Vrouwen. Eerste ronde: Golovin (Fra) - Safina (Rus) 6-4 6-7(10) 6-3. Tweede ronde: Mauresmo (Fra/1) - Pierce (Fra) 6-4 6-1, Koukalova (Tsj)- Schaul (Lux) 6-4 6- 3, Srebotmk (Slv) -.Tsjakvetadze (Rus) 4-6 6-1 7-6 (12). Molik (Aus/4) - Maleeva (Bul) 4-6 6- 2 7-6 (7). Miskina (Rus12) - Golovin 6-3 6-7 (6)6-4. Bogota. Vrouwen. Eerste ronde: Loit (Fra/3) - Czink (Hon) 6-4 6- 1, Kurhajcova (Slw/8) - Cervgnova (Slw) 6-2 7- 6 (5). Tweede ronde: Castano (Col) - Alves (Bra) 6-2 6-4, Birnerova (Ts|) - Sanchez-Loren zo (Spa/4) 6-4 7-6 (6). Gagliardi (Zwi) - Marti nez (Spa) 6-1 6-4 Costa do Sauipe. Mannen. Tweede ronde: Zabateta (Arg/7) - Garcia-Lopez (Spa) 6-2 6-2, Martin (Spa) - Mathieu (Fra) 6- 2 7-5, Venutra (Spa) - Corret|a (Spa) 6-4 6-4. Ricardo Metlo (Bra/9) - Vassallo Arguello (Arg) 6-3 1-0, Luczak (Aus) - Sa (Bra) 3-6 6-0 6-3, Massa (Arg) - Costa (Spa) 6-7 (3) 6-1 7-6 (7). Calleri (Arg) - Chela (Arg/3) 7-6 (2) 6-1. Nadal (Spa/6) - Calatrava (Spa) 6-3 6-3 VOETBAL Derde ronde, eerste wedstrijd Alemannia Aachen (Dui) - AZ (Ned) 0-0. Scheidsrechter: Kasnaferis (Gri). Toeschou wers: 38 008 Gele kaart: Noll Rolfes (Ale mannia Aachen). Buskermolen. Nelisse, Land zaat (AZ). SC Heerenveen (Ned) - Newcastle United (Eng) 1-2 (1-0). 24 Huntelaar 1-0, 69. She arer 1-1, 82 Bowyer 1-2 Scheidsrechter: Sza- bo (Hon). Toeschouwers: 19.500 Rode kaart: 86. Bowyer (Newcastle) 2x geel Gele kaart: Hansson (Heerenveen), Ameobi, Jenas (New castle). Dinamo Kiev (Oek) - Villarreal (Spa) 0-0. selbaink 1-2, 78. Kollmann 2-2 Rode kaart: 80. Kollmann (GAK/2x geel). CSKA Moskou (Rus) - Benfica (Por) 2-0 (1-0). 12. Berezoetski 1-0, 61. Vagner Love 2-0 FC Basel (Zwi) - Lille (Fra) 0-0. Ostrava. EK futsal. Groep A: Nederland Tsjechië 4-3 (4-2). Oe kraïne - Rusland 2-1 Eindstand: 1 Oekraïne 3-6 (7-4), 2. Rusland 3-6 (10-6), 3 Nederland 3-3 (8-12), 4 Tsje chiê 3-3 (6-9). Groep B: Spanje - Italië 1-3. Portugal - Honga rije 5-3. Eindstand: 1. Italië 3-9 16-4), 2. Spanje 3-6 (8-6), 3. Portugal 3-3 (9-14), 4 Hongarije 3-0 (5-14). Bijzonderheid: Het onderling resultaat is bepa lend voor de eindrangschikking. WIELRENNE Ronde van de Algarve. Tweede etappe. Monte Gordo - Portimao: 1 Steels (Bel) 207 km in 5.05.54. 2. O Grady (Aus). 3 Pollack (Dui). 4 Markov (Rus). 5 Garrido (Arg). 6. Förster (Dui), 12 Vierhouten, 14 Van der Ven. 16 Reinennk. 22. Giling. 32. Dekkers, 35 Reus, 37 Sneeboer, 43 Stamsni|der, 60. Schmitz, 104. Koerts, 133. Van Bon, 144 Kemna, 149. Ten Dam 5 04 Algemeen klassement: 1 Steels 8.42.11, 2. Pollack 0 04, 3 Eisel (Oos), 18 Reinerink, 19 Dekkers. 23. Van der Ven, 26 Vierhouten, 36. Sneeboer, 42 Schmitz. 47. Giling. 53 Reus, 68 Koerts. 77 Stamsnijder, 125 Van Bon. 127 Kemna. 133. Ten Dam 6 55 Ruta del Sol. Vijfde en laatste etapj»e, Sevilla - Chiclana: 1 Petacchi (Ita) 162 km in 3 54.25, 2 Freire (Spa). 3 Van Heeswi|k (Ned). 4 Zabel (Dui). 5. Gardeyn (Bel). 6 Castresana (Spa), 39 Kroon, 54 Löwik 0.07. 56 De Jongh. 81. Den Bakker, 87 Knaven 0.50. Eindklassement: 1 Cabello (Spa) 20.33.25, 2 Moreno (Spa) 1.30, 3. Jose Luis Martinez (Spa) 2.36, 44. Kroon 36 10, 49. Knaven 38.57, 50. De Jongh 38.58, 54. Van Heeswi|k 40.24, 61 Den Bakker 42.57. 91 Lówik 1.00.17

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 15