Wessels: ziek, zwak én verliezer SPORT Europees voetbal leidt Ajaxaf van teleurstellende realiteit Lichaam laat Davis Cup-tennisser op ABN/Amrotoernooi wederom in de steek Willem II op eigen veld 'gegijzeld' Gabor Babos opnieuw ter discussie bij Feyenoord Omkoopschandaal: Duitse bond laat duel overspelen Raemon Sluiter Clijsters succes terug ipen - Kim Clijsters heeft rond in Antwerpen een rolle rentree gemaakt op isbaan. De Belgische, n oktober voor het actie kwam, won in de onde van de „Diamond in twee sets van de ;he Jelena Kostanic: 6-2 21-jarige Clijsters werd ir geplaagd door pols- i. In juni werd een cyste ikerpols operatief ver- Een comeback in het nislukte, waardoor ze maandenlang moest iren. voetballer iet jaar -Samuel Eto'ois in gekozen tot Afrikaans er van het jaar. De 23- ameroenese spits van na is voor de tweede iuccessie gekozen door genwoordigers van de ise Voetbalunie (CAF). fde Ivoriaan Didier (nu Chelsea, voorheen :jue Marseille) en Nige- y-Jay Okocha (Bolton ers) ruim voor. go Schiphol ssa voor Kuijt Met een brede grijns irk Kuijt gistermiddag liegtuig naar Lissabon, aller van Feyenoord op Schiphol nuttig ge- n de vertraging van i half uur. Hij ging het en won tot zijn eigen g 500 euro bij een gok- international had as- nodig van het casino- el om alle euro's uit het de apparaat op te van- dinho wint imi-benefiet na - De benefietwed- lotball for Hope" tus- ereldselectie van Ro- gecoacht door Frank en de Europese ploeg ej Sjevtsjenko is gister- wonnen door de Bra- let werd 6-3 in Nou ehalve negen doelpun- de het duel ook een rag, naar verwachting i euro, op voor de ers van de zeebeving in ga-spits Samuel Eto'o Camara van Sout- scoorden beiden Ronaldinho maakte SLAGEN woensdag 16 februari 2005 BASKETBAL ivisie: Zwolle-Rotterdam 102-88 76ers - New York Knicks 106- Trailblazers - Charlotte Bobcats it Pistons - Milwaukee Bucks Orleans Hornets - Washington Phoenix Suns - Utah Jazz 136- RIJSVRAGEN Day 3631, d.d. 15.02.2005 28 29.33.35.36.42.52.61.66 76.78 houd van typefouten) TENNIS VOETBAL door André Hoogeboom Amsterdam - De bordjes waren wat minder chique, een gevouwen A 4-tje dit keer. De persmap was een gesten cild stapeltje gegevens. Er waren minder camera's, minder officials en minder buitenlandse journalisten. Gisteren maakte Ajax zijn officiële en tree in het tweede Europese voetbal toernooi, waarin alles net een beetje minder allure heeft dan in de Cham pions League. Ook de persconferen tie. Vorig jaar was het Europese beker- avontuur na het verlies in Brugge ab rupt voorbij, maar was de jacht op de nationale titel nog in volle gang. In 2005 is het landskampioenschap op gegeven en moet Ajax het doen in het B-toernooi van Europa. Een troost prijs, dat zeker, maar wel een die de gemoederen bezig houdt en de geest afleidt van de teleurstellende realiteit. „De honger is er nog steeds", zei Ro nald Koeman gisteren. Alsof er niets gebeurd was. „We willen Europees ver komen. De kans daarop is in de UEFA Cup groter dan in de Cham pions League, want ik zie niet direct één ploeg die er bovenuit steekt." De weg ligt tamelijk open. Als de Am- sterdamrhers erin slagen van Auxerre te winnen, is de volgende tegenstan der ook geen Europese topploeg; de winnaar van de confrontatie tussen Basel en Lille, waarmee de kwartfina le binnen bereik ligt. Maar eerst vanavond om acht uur Auxerre. De Franse ploeg staat vijfde in de nationale competitie en maakt, zo merkte Koeman gisteren op, niet een van z'n beste seizoenen door. „Maar dat zullen zij ook van ons vin den", relativeerde de trainer van Ajax z'n eigen conclusie. Ajax heeft een negatief saldo tegen de Fransen. De Amsterdammers werden Koeman: Van Bommel in plaats van Heitinga Eigenlijk wilde Ronald Koeman er liever niets over zeggen, maar de Ajax-trainer kon het, een week na dato, niet laten. „Ik zou Van Bom mel in plaats van Heitinga kiezen." Daarmee gooit hij nog wat olie op het Oranje-vuur, dat ongetwijfeld nog eens hoog zal oplaaien. Bonds coach Marco van Basten verkoos vorige week John Heitinga in de ba sis van het Nederlands elftal in het oefenduel met Engeland (0-0). Dat was tegen het zere been van de PSV- in 1993 in de kwartfinale van de UEFA Cup uitgeschakeld, dankzij on der meer de inmiddels legendarische blunder van keeper Stanley Menzo, die de bal in eigen doel sloeg en daar mee Ajax en z'n carrière om zeep aanvoerder. Heitinga speelde im mers net drie wedstrijden als mid denvelder bij Ajax, terwijl Van Bom mel met PSV regeert op de Neder landse velden. „Marco en John (van 't Schip)", verduidelijkt Koeman zijn mening, „kennen Heitinga nog van hun tijd als jeugdtrainers van Ajax. Toen speelde hij ook op het mid denveld en misschien wilden ze hem een keer uitproberen, omdat ze toch wel weten wat ze aan Van Bommel hebben." hielp. In Auxerre werd het 4-2, thuis stond Edwin van der Sar in doel en won Ajax met 1-0. In 1996 verloor Ajax thuis in de groepsfase van de Champions League (2-1), maar won wel in Frankrijk (1-0). Recent klopte AZ Auxerre eenvoudig, maar dat was, zo zei Koeman, onder andere omstandigheden. „Dat was een groepswedstrijd, dit is een knock- outronde waarbij je toch voorzichti ger moet manoeuvreren. Maar we hebben er in zoverre van geleerd dat het zaak is om Auxerre vroeg onder druk te zetten en een snelle goal te forceren. Dan wordt het voetballen voor ons wellicht wat makkelijker." De problemen aan Amsterdamse kant zijn bekend. Galasek, Grygera, Vonk, Sneijder en Charisteas ontbre ken. Pienaar stapte wat aangeslagen van het trainingsveld, maar bleek niets anders dan lichte klachten aan de onderrug te hebben en zal kunnen spelen. Koeman deed ook niet moei lijk over de opstelling. Hij trainde in de formatie die vanavond de basis zal vormen: Stekelenburg, Trabelsi, De Jong, Escudé, Maxwell, Pienaar, Hei tinga, Van der Vaart, Rosales, Babel en Boukhari. John Heitinga klonk weliswaar nog wat schor, maar is hersteld van zijn lichte griep en zal kunnen spelen. Er is een belangrijke rol voor de aan voerder weggelegd. Hij wordt geacht ex-Feyenoorder Bonaventura Kalou, de aanvaller die bij AZ voor de mooi ste Franse actie tekende, aan banden te leggen. Auxerre is inmiddels een open boek voor de technische staf van Ajax. „Vier middenvelders, vier verdedigers en twee spitsen." Het elf tal van Guy Roux speelt daarmee het zelfde als de meeste Italiaanse ploe gen waar Ajax zoveel slechte ervarin gen mee heeft gehad. De ogen zullen gericht zijn op Ryan Babel, die in de spits mag staan, om dat Charisteas Europees niet speelge rechtigd is. Babel had al tegen Juven- tus en Bayem een basisplaats en zal dus, zo zei Koeman „niet wakker lig gen van Auxerre." BN Amro World Tennis Tourna- Llodra (Fra) - Wessels (Ned) 6-7 Stepanek (Tsj) - Nalbandian 5 61, Olivier Rochus (Bel) - Lo- i-4 7-6 (4), Henman (GBr/3) - -5 6-4, Ancic (Kro) - Dent (VSt) eerste ronde: Sluiter/Wessels ich/Pavel (Ts]/Roe) 6-1 opgave Krajicek (Ned) - McCain (VSt) 6- nessy (VSt/3) - Granville (VSt) 6- i (Jap) - Sucha (Tsj/4) 6-4 7-5, Washington (VSt/5) 6-3 7-5, - Lee-Waters (VSt) 6-2 6-3, Craybas (VSt) 4-6 6-4 7-5 te ronde: Fish (VSt/6) - Blake 7-6 (7), Mirni (WRu/8) - Baker -7(1)7-6 (9). Kim (VSt) - Jenk- 6-7 (5) 7-6 (4), Carlsen (Den) - 4 3-6 7-6 (0), Dancevic (Can) - Tai) 6-2 6-4, Dupuis (Fra) - Mor- 6 (7) 7-6 (5), Malisse (Bel/5) - (Dui) 6-3 6-3, Gambill (VSt) - 6-4 6-0, Labadze (Geo) - Björk- 7-6(1). Petrova (Rus/5) - Medina Garri- 6-1, Koukalova (Tsj) - Dechy 4, Pin (Fra) - Marrero (Spa) 6-1 (Rus) - Sprem (Kro/8) 7-5 6- Slo) - Camerin (Ita) 3-6 6-2 6-4, Ivanovic (SMo) 6-3 2-6 6-3, Kostanic (Kro) 6-2 6-3, Pierce ra (Tsj) 6-2 6-1. door Cas Overzier Rotterdam - Geblesseerd, ziek of onderweg. Als er een mysteri eus virus rondwaart, dan is hij onherroepelijk de klos. Een zon nesteek op Wimbledon? Dat kan slechts één tennisser overko men. Vorige week had Peter Wessels zijn rug nog laten kra ken. Gisteren verloor hij in de openingsronde van Rotterdam; ziek, zwak en kotsmisselijk door een voedselvergiftiging. Ahoy' begint steeds meer op een ziekenboeg te lijken. De een (Sjeng Schalken) vraagt een extra dag uitstel vanwege een voetblessure, zijn tegenstander van vanmiddag (Andrej Pavel) geeft zich in zijn dubbelpartij vroegtijdig gewonnen omdat een griepje opspeelt, weer een ander waagt maar krijgt geen extra rust om voldoende te her stellen van een voedselinfectie. Peter Wessels moet zich zo langzamerhand afvragen of hij wel het lichaam heeft waarin een tennistalent als hij zich vol ledig kan ontwikkelen. Kenners afficheerden de belofte destijds als 'de nieuwe Krajicek'. Dat klopt, tot op heden, in twee op zichten: met speelstijl (service volley) en ontelbare fysieke on gemakken als overeenkomsten. Het lijkt een gebed zonder eind voor Wessels. Enkels, schouder, voet, lies. Altijd is er wel wat. „Ik moet meer naar mijn li chaam luisteren", nam hij zich nog niet zo heel lang geleden voor. Een loze belofte, zo blijkt. Ook in Ahoy' eigende de 26-ja- rige Amsterdammer zich moei teloos de rol van wandelend patiënt toe. Zondag at hij in het spelersrestaurant van het ABN/Amrotoernooi een salade. Een gezonde maaltijd, zo dacht hij. Zondagavond en maandag kon hij zijn bed niet uit. Geveld door diarree. „Ik kon niet eens van mijn bed naar het toilet lo pen. En ik moest wel zo'n dertig keer", verklaarde Wessels giste ren na zijn nederlaag in drie sets (7-6, 4-6, 2-6) tegen de Fransman Michael Llodra, die vorig jaar nog verrassend won op het gras van Rosmalen. Peter Wessels probeert met zijn backhand tegenstander Michael Llodra te passeren. Foto: ANP/Toussaint Kluiters De verliezer zat er een half uur tje na de partij nog behoorlijk bleekjes bij. Die wedstrijd had hij als het ware in een roes naar het einde gesleept. Wessels voelde zich nadien nog duize lig. De uitslag van de derde en beslissende set moest hij zelfs schuldig blijven. Nadat het sco rebord de 2-6 aangaf, liep hij naar zijn handdoek om zich te prepareren op de volgende game. „Ik wist niet eens dat de partij was afgelopen. Dacht dat het 5-1 stond toen ik game, set and match hoorde," zei hij la ter. Ondanks alle rampspoed had Wessels zich behoorlijk ver weerd. Hij verprutste zelfs een opgelegde kans de wedstrijd naar zich toe te trekken. Bij 4-4 in de tweede set bleek de servi- cegame van Wessels cruciaal. Llodra, die voornamelijk be kendheid geniet als de tennis ser die drie jaar terug in Mel bourne een met een (ongewil de) forehandkogel een vogel in diens vlucht doodde, verzilver de het vijfde breakpunt en trok vervolgens de set naar zich toe. In de derde was de kracht volle dig uit Wessels' ranke lichaam verdwenen. Het mag een wonder heten dat de pechvogel van het Neder landse tennis zich heeft opge werkt naar de 74ste plaats op de wereldranglijst. Onder meer door eindzeges in vier Challen gers (Istanbul, Scheveningen, Helsinki en Groningen) mag hij zich na Martin Verkerk (65ste) en Sjeng Schalken (70ste) de derde Nederlander in de pikor de noemen. Davis Cup-coach Tjerk Bogtstra, dagelijks in Rot terdam aanwezig, selecteerde Wessels voor de ontmoeting met Zwitserland in het eerste weekeinde van maart. Wessels gaat ei-van uit zijn Da- vis Cup-debuut te maken. Als dubbelspeler aan de zijde van Raemon Sluiter. De twee heb ben in Hugo Ekker dezelfde coach en willen een vast koppel gaan vormen op de Tour. „Ik kan me er op dit moment nog geen voorstelling van maken hoe het spelen in de Davis Cup zal zijn. Raemon zegt dat ie lie- aTne - Nederland 4-1, Tsjechië - land 2-6 (9-4), 2. Oekraïne 2-3 hië 2-3 (3-5), 4 Nederland 2-0 Hongarije 5-0, Portugal - 2-6(13-3). 2 Spanje 2-6(7- 2-0(4-111.4 Hongarije 2-0 dklasse: Rapido '82 - Polar Sol, Vegas del Genil - Jaén: 1. Ba- km in 4.25.47, 2. Schreck s(Spa), 4. Ivanov (Rus), 5. Van Ekimov (Rus). 42 Knaven teel. 74. De Jongh, 76. Löwik, |k, 80 Den Bakker, 98. Kroon Bement: 1 Cabello (Spa) toreno (Spa) 1.30. 3. José Luis 2 36. 52 Kroon 36.01, 54. 62. De Jongh 38.51. 70 Van I. 80. Den Bakker 42.20, 85. 9 Traksel 44.20. Laigueglia. •i 183 km in 4.50.00, 2. Pelli- iralongo (Ita), 4. Frigo (Ita), 5 37. 6. Gobbi (Ita), 39. Lotz els 9.00. tilburg - De voetballers van Willem ii zijn gister morgen door eigen supporters op hun trainings veld 'gegijzeld'. Vlak voor het verstrijken van de training deden de fans twee kettingen met hang sloten om het hek dat toegang geeft tot het veld. Ook toonden zij een spandoek met de tekst 'Trai nen tot jullie het kunnen'. Met de acties reageer den de fans op de magere resultaten van de laat ste weken, met verliespartijen tegen FC Twente (o- 3), Roda JC (0-4) en Feyenoord (7-0). De woede bij de supporters is groot. „Verliezen kan. Zolang er voldoende strijd en werklust is zul je ons niet ho ren. Maar daar ontbreekt het aan. Spelers moeten tonen dat ze het waard zijn om het rood, wit en blauw te dragen. Zelfs een club als AGOW verliest niet met 7-0 van Feyenoord in De Kuip", zo legde een van de actievoerders van de Kingside uit. Hij noemde het opsluiten van de spelers nog een mil de actie. „Maar ik sluit niet uit dat er nog meer gaat volgen als Willem II vrijdag tegen RBC in Roo sendaal opnieuw een wanprestatie levert." Die kans lijkt klein, want de boodschap kwam wel aan bij de spelers. „Die mensen hebben een punt. Maar het is eigenlijk een bevestiging van wat wij al wel wisten", reageerde aanvoerder Michel Kreek. Foto: GPD/Marie-Therese Kierkels schopgebied, provoceren, dat soort dingen kunnen ons uit ons spel halen. Daar moeten we alert op zijn." Dat alleen Patrick Paauwe, in middels omgevormd tot mid denvelder, Europees gezien er varen is, vindt Gullit geen pro bleem. „De andere jongens hebben hun wedstrijden ook al gespeeld. Saïdi bijvoorbeeld ge noot in Boedapest tegen Feren- cvaros en Gibbs is een Ameri kaan, die ziet dit als een uitda ging" De aanval van de Portugezen bestaat uit de gemakkelijk sco rende Braziliaan Liedson, die al 18 doelpunten maakte in de Portugese competitie en 5 voor de UEFA Cup, en de Portugees Sa Pinto. Gullit is op beiden be ducht. „Ze zijn gevaarlijk, sco ren gemakkelijk. Daar zullen wé in de zone een oplossing voor vinden. Als je er spelers aan koppelt, verandert de vorm van je eigen elftal te veel. Dat ge beurt Europees ook nog amper. Gelukkig hebben we zelf ook een team dat gemakkelijk doel punten maakt." De Feyenoord-trainer bekijkt vandaag ook of Shinji Ono fit genoeg is om op de bank plaats te nemen. Gisteren haakte hij echter nog geblesseerd af tij dens de training. Vermoedelijke opstelling Feyenoord: Lodevvijks/Babos, Gibbs, Saïdi, Zuiver- loon, Basto, Paauwe. Hofs. Goor, Cas- telen, Lazovic, Kuijt door Hans Leber Lissabon - Feyenoord-trainer Ruud Gullit overweegt opnieuw zijn doelman Gabor Babos te passeren. Hoewel de Hongaar is hersteld van een kleine wond boven het oog en fysiek geheel fit is, weigerde Gullit hem giste ren zijn eerste doelman te noe men. Vandaag beslist hij of Ba bos vanavond in de UEFA Cup tegen Sporting Lissabon speelt: „Ik wil een goede beslissing ne men, daar neem ik dus de tijd voor. Lodewijks heeft hem te gen Willem II goed vervangen." Babos bracht aan het eind van de eerste competitiehelft al een periode op de bank door na een aantal regelrechte fouten en minder sterke optredens voor Feyenoord. Direct na de win terstop gaf Gullit hem zijn plaats in de basis terug, maar maakte Babos zowel in de met 1-2 verloren thuiswedstrijd te gen Vitesse als bij de 2-7 uit- overwinning bij De Graafschap een blunder. Aan de vooravond van de ont moeting tegen Sporting, die wordt gespeeld in het prachtige EK-stadion José Alvalade met 52.000 zitplaatsen, zei Gullit er rekening mee te houden dat Portugezen „comfortabel aan de bal zijn, maar ook vaak non chalant." Verder wees hij op „geniepige dingen" in het spel van de Portugezen. „Het extra vallen, duikelingen in het straf- rijswijk/anp - De Duitse voet balbond DFB en het Openbaar Ministerie (OM) in Berlijn ma ken overuren in een poging grip op het omvangrijke omkoop schandaal te krijgen. De DFB nam gisteren twee maatregelen, waarvan het overspelen van de wedstrijd Wacker Burghausen tegen LR Ahlen in de tweede Bundesliga de verstrekkendste is. Dit duel werd op 22 oktober vo rig jaar gespeeld onder leiding van Robert Hoyzer, de scheids rechter met wie de affaire be gon. Ahlen won de uitwedstrijd met 0-1 door een zeer omstre den strafschop in de 66ste mi nuut. Hoyzer zou 30.000 euro voor zijn daad hebben gekre gen. Het besluit van de bond kan grote gevolgen hebben, aange zien het aantal wedstrijden dat mogelijk is gemanipuleerd kan oplopen tot tientallen. In een eerder geval werd Hamburger SV nog financieel gecompen seerd wegens het onverwacht verlies voor een door Robert Hoyzer geleide en verloren wedstrijd tegen SC Paderbom. Dat ging echter om een beker duel. Besluit de DFB nog meer reguliere wedstrijden te laten herhalen, dan kan dat op ter mijn flinke gevolgen hebben voor het verloop van de compe tities. Dat het wellicht om veel wed strijden gaat, werd gisteren eveneens duidelijk. De gedeti neerde Hoyzer moet van het OM om te beginnen uitleg ge ven over 63 wedstrijden waar hij sedert 1 januari 2003 bij be trokken was. Hij was in 36 ge vallen de scheidsrechter, zes keer grensrechter en 21 keer de vierde official. Hoyzer is slechts één van de scheidsrechters die bij het schandaal zijn betrokken. De Duitse bond verzamelde de af gelopen dagen tegen Hoyzers collega Dominik Marks inmid dels zoveel belastend materiaal, dat er voldoende grond be stond hem met ingang van gis teren te schorsen. De DFB heeft het zware ver moeden dat Marks in elk geval twee wedstrijden manipuleer de. Het gaat om Karlsruhe SC - MSV Duisburg (0-3), gespeeld op 3 december vorig jaar. Ver der de amateurwedstrijd Her- tha BSC Berlin tegen Arminia Bielefeld (2-1), van 11 augustus 2004. In het eerste geval zou Marks 30.000 euro hebben ge ïncasseerd, voor het duel tus sen de amateurs 6.000 euro. Franz Beckenbauer, president van het organisatiecomité voor het wereldkampioenschap dat in 2006 in Duitsland wordt ge organiseerd, mengde zich gis termiddag eveneens in de zaak- Hij sprak de hoop uit dat het schandaal snel wordt ontrafeld en aangepakt. Hij is bang dat anders het imago van het WK straks blijvend wordt bezoe deld. ver de Davis Cup wint dan een ATP-toernooi. Dat gevoel heb ik niet. Maar dat kan na het duel met Zwitserland natuurlijk an ders zijn." In Rotterdam nam het duo gis teren alvast een voorproefje. Al hoefden de Nederlanders tegen het Tsjechisch/Roemeens paar Tomas Berdych/Andrej Pavel slechts een set aan de bak. Bij een voorsprong van 6-1 zagen Sluiter en Wessels hun tegen standers afhaken. Pavel voelde zich nog beroerder dan Wessels en trok zich uit voorzorg terug uit het dubbelspel. Vanmiddag wordt hij immers verwacht voor de wedstrijd tegen Schal ken. De Tsjech luistert in ieder geval wel naar zijn lichaam. TT ij zei ooit dat hij zijn naam ii graag 'op die richel' wil zien staan. Daarmee bedoelt Rae mon Sluiter dat hij zo vreselijk, ontzettend graag eens dat toer nooi van Rotterdam wil win nen. Afgelopen maandag was hij daar heel ver vandaan en een eenvoudige berekening le verde op dat hij uit de beroemde tophonderd zou verdwijnen. Simpel beredeneerd: Sluiter hoort niet meer bij het elitekorps van de mannen, hij mag het verdergaan zoeken in satelliet- toernooien op bijbaantjes en in steden waar geen televisie-uit zendingen vandaan komen. Te rug in de ano nimiteit dus, een degradatie waar je maar tegen moet kunnen als sportend mens. Het gekke is dat Sluiter met zijn enthousi asme vaa k de - m indruk wekt WEL bij de eli te te horen. Hij is typisch zo'n speler die van iÜ|^, iedereen op enig moment kan winnen, inclusief van toppers en spe lers met grote namen. Natuurlijk heeft de Rotterdam mer zijn faam in eigen land te danken aan zijn spel en gedra gingen rond Davis-Cupwedstrij- den. Sluiter kan je altijd opstellen als er voor koningin en vaderland gespeeld moet worden. Oranje werkt bij hem als een aanjager naar nog meer onverzettelijk heid, wat hem een faam mee geeft die niet helemaal de lading van zijn tenniskwaliteiten dekt. Maar omdat hij overborrelt van enthousiasme en die eigenschap blijkbaar voor zo'n volle zaal hossende tennisfans ineens weet om te zetten in felle concentratie en goed geslagen passeerballen, denken wij dat hij echt top is. Zijn spel afgelopen maandag, tegen het Argentijnse ettertje Co- ria, liet onvastheid zien. Sluiter had geen wedstrijdritme en ga dan maar eens tegen een swler als Coria staan: schier onmoge lijk om van zo'n man te win nen. En toch probeerde de Rotter dammer het en toch kreeg hij het publiek in de Ahoy' (en waarschijnlijk ook thuis aan de buis) aan zijn zijde. Dat pleit voor de man. Hij knokt, gokt, gaat het zoeken in onmogelijk te maken ballen en verliest vewolgens zo dik, dat hij het zelfweet. Zijn commentaar direct na af loop was reëel en zinvol; hij wist waar hij te kort gekomen was en maakte er verder geen punt van. Snelle berusting voor een teleur gestelde man. Op maan dagmiddag in je geboor testad wegge slagen wor den is ook geen pretje. Toen deze wedstrijd er bij de loting uitkwam, zag je de te- w leurstelling f op het be- i baarde ge zicht van Sluiter. Spe len op maan dagmiddag. Stiekem had \jf hij gehoopt op een avondpartij, want dan.. Inder daad, in zijn systeem zit ook al opgenomen dat hij hetbest speelt voor volgepaktmribunes. Vanaf nu mag hij dus weer gaan zoeken naar tennisgeluk. Hij moet gaan reizen en toer nooien gaan uitzoeken waar hij punten kan gaan rapen. Zelfs in dat tweede en derde circuit moet je mazzel hebben en goed spe len. Er rijden geen luxe toer nooi- wagens voor je en de ho telletjes zijn 'gewoonen de handdoeken dun. maar het vormt je wel. Sluiter mag (weer eens) gaan knokken en bewijzen dat hij niet alleen maar een Davis- Cupspeler is die goed gedijt in hoempapamuziek, oranjege- juich en de golven van opportu nisme. De harde wereld wacht hem nu weer vies grijnzend op. Mart Smeets

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 21