puwsector hikt voor NieuweVacatures 'Vampier' die peuter beet moet jaar naar kliniek MRSA-bacterie in Leiderdorps verpleeghuis \?alentiinsda£! jm in de fout met kabels speurders 40 JÉ' Bus in brand bericht via sms jouw of de website Kijk snel op www.leidsdidagblad.nl Compensatie voor hoge lasten van OERLE Word jij de Formule 1 Teammanager van 2005? Oudste Leidse Lena Otten 105 Valentijn verslaat moeder bij Flora Auto-inbrakengolf in de Bollenstreek Toneelschrijver Arthur Miller dood V Leidsch OPGERICHT 1 MAART 1860 np - De bouwbedrij- •kken waren bij de betalen de ge- ivincies en ministe- n euro. De overhe- hiermee gecompen- le schade die ze door taken hebben gele- Ivoerder van bran- C ïtie Bouwend Ne- ïnadnikte gisteren, lernemingen geen •nnen. „De sector jep onder het verle- Hiermee voorko- 'e in een oeverloos aject terechtko- okomst tussen de ren en de overhe- goed als rond. De e voor de schade eeld over de Unie schappen, de ge- irenigd in de stich- Bouwnijverheid, de en de gemeenten Rotterdam en de neer. Ook het feaan opvang asiel- [eist Telecombedrijven rschijnlijk honder iers van hun onder- wezelnetwerk op- Op tientallen Nederland is het ifgelopen jaren te K gasnet gelegd, wat jeo's met zich mee pds Arbitrage Insti- jheeft bepaald dat onrechtmatig Ideld bij de aanleg Haarlemmer- lekken waar onder- l ruimte was zijn liizen boven op het n. De in Hoofddorp gasdistributeurs nmermeer en Net- tlemmermeer had- r een arbitragezaak „Er ontstond Igenomen risico op lof erger, gasbran- COMMENTAAR 3ENVALLER OF MEEVALLER? Die is het een meeval- ander een zware te- .-itorijdende burgers i .4gen de rekening bij tl «ion weer oplopen ende olieprijs, maar Qpprijs zorgt er voor Zalm meer geld in ijgt. Liefst 1,5 mil- 8chatkistbewaarder •er' inboeken, loeft niet •brast te Qf het zou EBRU8 zijn als RDHTur8er er antje van n merken dezer da- v«iriht krap bi) kas ziin ten. De eerste loon- P fte geen meevaller. a's van het energie- eropvang, ziekten- eraar en de ge- belastingen waren bijna zonder uit- eldtfrs hoger dan vorig prijs |uête van de regio- is heten, waaronder deze zateien dat het niet al- ri 2OP mensen met een kering zijn die *n de eindjes aan Mffen. Ook de mid deninkomens klagen steen en been en moeten stevig bezuini gen op het huishoudbudget. Dat de regeringspartijen ge schrokken zijn van de financiële problemen van veel gezinnen, is niet erg geloofwaardig. Het in grijpende koopkrachtverlies is voor een deel het gevolg van de loonmatiging, maar wordt ver ergerd door de bezuinigingen bij de overheid. Nogal wat gemeenten wente len de rijksbezuinigin gen af op de burgers door de lokale belastin gen te verhogen. CDA, WD en D66 zijn daar medeverantwoordelijk voor. Met de meevaller van Zalm moet voorzichtig worden omge gaan. De schatkist vertoont nog steeds tekorten, en er zijn nog tal van maatschappelijke noden te lenigen. De anderhalf miljard hoeft dan ook niet volledig uit gekeerd te worden aan de bur gers. Maar als aandeelhouders in de BV Nederland mogen ze er best iets van krijgen. Dat kan heel goed in de vorm van lagere sociale premies. Peter de Vries Dagblad zaterdag 12 februari 2005 Plaats nu uw speurder via www.speurders.nl of mail naar spetirdersöhdc.nl Tel.: 072 5196868 Fax: 072 5196869 Lichting 2005 in startblokken voor Cabaretfestival 'WSB wint morgen van Feyenoord' Op de particuliere onderwijsmarkt is van alles te koop Regen en veel wind 4-5° 8 10 w 11 |5"7 \g/noordwijk - Een 34- jaar in een supermarkt in duurde even voordat deze los- geweest. De man heeft ten tijde bij de politie zei meneer den haag/noordwijk - Een 34 jarige Noordwijker die in no vember vorig jaar zijn tanden in de hals van een peuter zette, wordt waarschijnlijk een jaar opgesloten in een psychiatri sche kliniek. De man - een vluchteling uit Cambodja - hoorde die straf gisteren tegen zich eisen voor de Haagse rechtbank. Een moeder stond eind vorig jaar in een supermarkt in Noordwijk af te rekenen toen zij opeens haar zoontje van 2 hoorde gillen. Een man had zich over het ventje in het win kelwagentje gebogen en zijn tanden in het kinderhalsje ge zet. 'Stemmen' in het hoofd van de man hadden hem opdracht gegeven bloed te gaan drinken. De radeloze moeder sloeg wild op de 'vampier' in, maar het duurde even voordat deze los liet. De afdrukken van zijn hoektanden bleven in de hals van het kind achter. Gisteren bij de rechtbank in Den Haag moest de 34-jarige Noordwijker zich verantwoor den wegens 'poging tot zware mishandeling'. Daar bleek dat de man geestelijk gestoord is. Hij zou ten tijde van het delict paranoïde en psychotisch zijn geweest. De man heeft ten tijde van het schrikbewind van dic tator Pol Pot in een heropvoe dingskamp gezeten. De man verblijft in Nederland als erkend vluchteling. Hij was al onder psychische behande ling. Dat het in november mis ging, kwam omdat hij zijn me dicijnen niet had ingenomen. Officier van justitie Hemstede vreesde voor herhaling. „Want bij de politie zei meneer dat, als hij weer op straat zou komen, hij opnieuw mensen zou bijten om bloed te drinken." Advocaat Evers kon zich vinden in de strafeis: een verplichte opname in een gesloten psychiatrische kliniek voor de duur van een jaar. Ook de Noordwijker zelf wil dat. De rechtbank doet op 25 febru ari uitspraak. zoekers (COA) en spoorbeheer- der Prorail delen mee in de schadevergoeding. De bouwbedrijven kopen met de schikking 1100 claims op het gebied van weg- en waterbouw en utiliteitsbouw (overheids kantoren) af. De gedupeerde overheden zien af van verdere procedures. Er is nog niet be sloten hoeveel elk bouwbedrijf bijdraagt aan de schadevergoe ding. Er wordt nog niet naar buiten gebracht hoeveel scha devergoeding de overheden elk krijgen toegewezen. Volgens dagblad Het Parool krijgt Am sterdam 6 miljoen euro. De NMa maakte eind januari bekend dat de bouw voor 135 miljoen euro aan boetes krijgt opgelegd, nadat eind 2003 al voor ruim 100 miljoen aan sancties was uitgedeeld. De bouwbedrijven moesten voor aanstaande dinsdag de schade vergoeding met de gedupeerde overheden rond hebben om aanspraak te kunnen maken op korting op die boetes. Pagina Economie: Rechter beloont klokkenluider den en explosies", zegt woord voerder Randsdorp namens beide bedrijven. „Herstel en onderhoud werd ook belem merd. KPN weigerde de man telbuizen te verleggen." In Haarlemmermeer alleen gaat het om vijf tot tien kilometer netwerk. Volgens Randsdorp is er overal in Nederland in de on dergrond een gevecht ontstaan tussen beheerders van energie- netten en telecomaanbieders. Het NAI houdt KPN Telecom aansprakelijk voor de schade aan de gasleidingen. Hoe groot die schade is, moet nog worden bepaald. Op straffe van een dwangsom moet KPN meewer ken aan herstel van een veilige situatie. Mantelbuizen die ern stige risico's veroorzaken op gaslekken en gasbranden moe ten binnen zes maanden wor den verwijderd. KPN Telecom kon gisteren nog niet reageren op de uitspraak van het NAI. katwijk - Lijn 90 van Connexxion, op weg naar Haarlem, chauffeur kwamen met de schrik vrij. Voordat de chauf- haalde gistermorgen de eindbestemming bij lange na feur de bus aan de kant zette, had hij al 'iets' geroken, niet. Op de Zeeweg in Katwijk vatte het voertuig door Weggebruikers die hadden gezien dat de bus rookte, nog onbekende oorzaak vlam. De tien inzittenden en de maakten de bestuurder al toeterend daarop opmerk zaam. Het onderstel van de bus stond toen al in brand en dat zorgde voor grote rookwolken. De brandweer was snel ter plekke. Een eerste 'diagnose' is dat de brand is ontstaan in de motor. Foto: Frans Roomer Besmette patiënten en verpleegkundigen lopen geen gevaar door Bas de Rue leiderdorp - Bij zes bewoners en drie verpleegkundigen van het Leiderdorpse verpleeghuis Leythenrode is de gevreesde bacterie MRSA geconstateerd. De bacterie is tijdens een routi- neonderzoek aangetroffen op een afdeling voor mensen met een langdurige lichamelijke aandoening. De besmette bewoners en ver pleegkundigen maken het goed. Voor de afdeling, waar dertig mensen verblijven, geldt een tijdelijke opnamestop. De ziekenhuisbacterie is onge vaarlijk voor gezonde mensen, maar kan bij patiënten met minder weerstand infecties ver oorzaken. In uitzonderingsge vallen kan de bacterie dodelijk zijn. Daar hoeven de bewoners van Leythenrode niet bang voor te zijn. „In een verpleeghuis be vinden zich in de regel weinig mensen met een verminderde weerstand. Mensen lopen hier minder gevaar dan in een zie kenhuis", zegt woordvoerder Schrijnemaekers van het Lei derdorpse verpleeghuis. De besmette bewoners worden nu met een neuszalf en desin fecterende shampoo behan deld. Zij mogen een aantal da gen geen andere afdeling betre den. Buiten een luchtje schep pen mag wel. Verplegend per soneel dat de bacterie heeft op gelopen, mag drie dagen niet aan het werk. Ook zij krijgen een behandeling met zalf en shampoo. Daama kunnen ze gewoon weer aan de slag, al moeten de werknemers wel be schermende kleding en neus kapjes dragen. Om besmetting van meer men sen uit te sluiten, onderwerpt het verpleeghuis alle bewoners en medewerkers volgende week aan een onderzoek. Totdat de (advertentie) Stuur een Valentijn! bacterie definitief uit de instel ling is verdwenen, worden be smette bewoners en verpleeg kundigen wekelijks gecontro leerd. Het is de eerste keer dat Leythenrode met de zieken huisbacterie te maken krijgt. Hoe de bacterie precies in het verpleeghuis terecht is geko men, is onbekend. „Veel mensen lopen met de bacterie rond zonder dat ze het zelf weten", zegt Schrijnemae kers. „Mensen dragen de bacte rie over via direct huidcontact. Nieuwe besmettingen ontstaan dus vrij gemakkelijk." De bacterie wordt niet alleen overgedragen van mens tot mens, MRSA nestelt zich in ve zels van beddengoed of gordij nen en in kleding. Ook zit de bacterie op wastafel- kranen, tv-afstandsbedienin- gen, deurknoppen en lichtscha kelaars. Vooral in buitenlandse zieken huizen - in Zuid-Europa bij voorbeeld - is de ziekenhuis bacterie een bekend verschijn sel. den haag/gpd - Middeninko mens krijgen volgend jaar via de kinderkorting compensatie voor de hogere bedragen die zij kwijt zijn aan het levensonder houd. Volgens minister De Geus (Sociale Zaken) komt het kabinet gezinnen met kinderen die een inkomen tot 45.000 eu ro bruto hebben tegemoet. Hij trekt hiervoor 150 miljoen euro uit. Uit een onderzoek van de GPD (Geassocieerde Pers Diensten), waarbij deze krant is aangeslo ten, bleek donderdag dat mid deninkomens stevig moeten bezuinigen om financieel niet in de problemen te raken. (advertenties) IPPM'RKEN BV Bedrijfsschoonmaak: kantoren, bedrijfspanden, sportcentra en instellingen voor informatie: 071-5232308 Kijk op www.leidschdagblad.nl/flteammanager en doe mee! vandaag in deze vacaturekrant: Van der Wiel Bouw Uitvoerder nieuwbouw Grondstoffenbank ZH Administratieve duizendpoot Heembouw Calculator/werkvoorbereider leiden - Lena Otten-Zeegers, de oudste inwoonster van Leiden, is gisteren 105 jaar geworden. Dat vierde de krasse Leidse in haar huis aan de Haagweg, waar ze nog altijd zelfstandig woont. Otten-Zeegers komt uit een oersterk nest, want acht van haar negen broers en zus ters zijn 90 jaar of ouder gewor den. De ene broer die dat niet haalde werd 89. Burgemeester Lenferink bezocht gisteren de jarige, die de actualiteit nog al tijd op de voet volgt. Pagina R1 rijnsburg - Valentijnsdag heeft moederdag verslagen. Althans bij de bloemenveiling FloraHol- land, waar de afgelopen week voor 64,3 miljoen euro aan bloemen werd omgezet. Dat is een nieuw record voor de vei ling met vestigingen in Rijns- burg en Naaldwijk. In de week voor moederdag werd voor 64 miljoen euro omgezet. Rode bloemen - vooral rozen - ble ven populair als Valentijnsca- deau. Ook tulpen waren dit jaar populair. bollenstreek - De Bollenstreek wordt geteisterd door auto-in brekers. Deze week werden in Hillegom, Sassenheim, Oegst- geest, Warmond en Rijnsburg in totaal 44 aangiftes gedaan van inbraken. De eigenaren missen audioapparatuur, cd- spelers, cd's en versterkers. De meeste autokraken werden ge pleegd in de nacht van woens dag op donderdag. In Oegst- geest werden alleen al in de Haaswijk zestien auto's open gebroken. den haag - De beroemde Ame rikaanse toneelschrijver Arthur Miller is donderdagavond over leden. De schrijver die wereld faam verwierf met het toneel stuk Death of Salesman (Dood van een handelsreiziger) over leed in aanwezigheid van fami lie en vrienden. Hij is 89 jaar geworden. Miller was al gerui me tijd ziek en verloor uiteinde lijk de strijd tegen kanker, een longontsteking en een hartaan- doening. Pagina Kunst Cultuur Lees nu Leidsch Dagblad in de ochtend en ontvang de eerste 2 weken gratis! Ja, ik neem een vast kwartaalabonnement en ontvang de eerste 2 weken gratis! De betaal i automatisch 56.20) l per acceptgiro 56.70) DM/dV Naam: I Postcode: I Plaats: I Telefoon. Geboortedatum I Bankgiro" Handtekening Uitsluitend bij automatische incasso Stuur doze bon op in een ongefrankeer- de envelop naar Leidsch Dagblad, t a v. afd. Lezersservice. Antwoordnummer 127, 1800 VB Alkmaar, of bel 0800-1711 (gratis) E-mail lezersservuwhdc nl of surf naar www.leldschdagblad.nl Deze aanbieding is geldig tot 31 maart 200S. Wij gaan zorgvuldig om met persoons gegevens In het colofon van de krant vmdt u nadere informatie Mijn wereld, mijn krant. Leidsch Dagblad

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 1