iamer wil iparatie popkracht iRENALINE- iTOOT 'Als 't moet maakt het corso alleen een rondje Bollenstreek' 30 Jaar Verboden liefde' 4 7/8° II1/3 Man rijdt in op agenten Noord-Korea spreekt met niemand Üquête over middeninkomens Einde lijkt in zicht voor Haarlem als corsoplaats Pyongyang zegt kernbom te bezitten Charles en Camilla op 8 april man en vrouw Nu ruim €1.600,- j V> voordeel j IBIZA ERT o emöción vanaf 12.495. inclusief BTW/BPM. exclusief kosten rijkla :rtmuk SEAT Ibiza: 4,7 7.9L/100 km (1:21,3 1.12.7) C02. adviesprijzen 'af importeur". Importeur Pon Car B Vleusdi REGIO Studentenpartij wil onderzoek moslimextremisme De moeizame relatie tussen Van Gogh en de Haagse School vrijdag ii februari 2005 gQ SPEURDERS Plaats nu uw speurder via wwrw.speurders.nl of mail naar speurders@hdc.nl Tel.: 072 5196868 Fax: 072 5196869 Zonnige perioden laOÖBjzw Werk Kaagbrug week uitgesteld sassenheim - De Kaagbrug op de A44 wordt dit weekeinde niet open gezet. Rijkswaterstaat verplaatst de werkzaamheden naar het volgende weekeinde. Dat heeft te maken met de ver wachte storm. De brug moet tij dens het werk omhoog staan en dat kan gevaar opleveren voor de wegwerkers. De werkzaam heden zijn nu gepland tussen vrijdag 18 februari 10.00 uur en maandag 21 februari 5.00 uur. Dan worden de rijroosters in de rijbaan richting Amsterdam aangepakt. Hierdoor is er voor het verkeer in beide richtingen slechts één rijbaan beschikbaar en wordt er gerekend op veel fi les. Twee weken geleden zijn de rijroosters in de richting van Den Haag hersteld. Het werk leidde toen tot veel hinder voor het verkeer, met onder meer twee kop-staartbotsingen. Aantal huwelijken op dieptepunt den haag - Trouwen is uit de gratie. Volgens het Centraal Bu reau voor de Statistiek traden in 2004 76.056 paren in het huwe lijk. Dat is een diepterecord sinds de Tweede Wereldoorlog. Het aantal huwelijkssluitingen daalt al jaren. In 1970 traden de meeste mensen in het huwelijk: 123.631 paren, per duizend in woners trouwden toen 9,5 stel len. In de jaren negentig was er nog even een kleine opleving; het ging economisch goed en trouwen was in de mode. Maar de laatste jaren heeft de daling zich voortgezet. In 2004 trouw den per duizend inwoners nog maar 4,7 paren. Viagra als nieuwe epo? sittard - Viagra kan de nieuwe epo worden, zo vrezen doping- jagers. Volgens de Belgische sportarts Renno Roelandt werkt de erectiepil niet alleen in bed stimulerend, maar ook in het zadel. De mededeling sloeg meteen in als een bom op de populaire wielersites. Pagina Sport (advertentie) KASTEN EN INTERIEURS OP MAAT het HOUTPALEIS Madame Cunotmji 12 Sassenheim Showroom zal 10 00-16.00 uur open Tel. 0252-223128 OPGERICHT 1 MAART 1860 ^gpd - Het koopkracht ig middeninkomens %orden gerepareerd, 'arde voornemen' rea dme Kamermeerder- gisteren gepubliceer- van deze krant, jkt dat middeninko- g moeten bezuinigen grote financiële pro aken. nenspositie van die loet worden verbe- i wat mij betreft de iteit op de politieke Dr 2006 en 2007", al- -Kamerlid Bakker, trlid Verburg erkent lat mensen met een Dmen (tot twee keer rca 60.000 euro bru- i een benarde positie itgekomen. „Be heb paar keer onder de Iran het kabinet ge- ereen erkent die pro- zegt Verburg. Het n de toekomst alle die het kabinet iordelen op de ge- ir de middeninko- ïgen wekken gro- i)ij de PvdA. „Ik heb stellen gedaan om :ht van de midden- te ontzien. Op het kinderopvang, kor ting op energieprijzen en ziek tekostenpremie. Telkens gaf met name het CDA niet thuis", aldus PvdA'er Crone. Groenlinks wil de middeninko mens beschermen door de las ten voor de topinkomens te verhogen. „De sterkste schou ders moeten de zwaarste lasten gaan betalen", aldus Kamerlid Van Gent. Uit het onderzoek, dat in opdracht van deze krant werd uitgevoerd door het Am sterdamse onderzoeksbureau Motivaction, blijkt dat veel ge zinnen de eindjes nauwelijks meer aan elkaar kunnen kno pen. Het gaat om gezinnen met thuiswonende kinderen, die maandelijks tussen de 1500 en 3100 euro kunnen besteden. Liefst 68 procent van de onder vraagden zegt fors te moeten snoeien in de uitgaven om het hoofd boven water te houden. Ook de derde regeringsfractie, de WD, vindt dat er wat voor de middeninkomens moet wor den gedaan. Maar net als het CDA vindt de WD dat een re paratiebeurt niet mag leiden tot een oplopend financieringste kort. De twee grootste coalitie genoten CDA en WD denken vooral aan een verlaging van premies. Mogelijk wordt vol gende week al een Kamerdebat aan de positie van de midden inkomens gewijd. hengelo - Raymond van Barneveld kreeg gisteravond tijdens het Master of Darts toer nooi in Hengelo flink op zijn falie van zijn eeuwige rivaal Phil Taylor. De twee treffen elkaar niet zo vaak. De laatste keer was in 1999 toen Barney ook dik verloor. Beide spe lers mogen zich weliswaar wereldkampioen noemen, maar zij komen uit voor verschil lende dartsfederaties. Taylor voor de Professional Darts Corporation en Barney voor de British Darts Federation. Het werd gisteravond 4-0 in sets voor Taylor. Pagina Sport. Foto: ANP/Koen Suyk Ja, ik neem een vast kwartaalabonnement en ontvang de eerste 2 weken gratis! Ik betaal: automatisch 56.20) per acceptgiro 56.70) M/a v Naam: Adres: Geboortedatum e-mail: Bank/giro* Handtekening Uitsluitend bij bi Stuur deze bon op in een ongcfrankeer- de envelop naar Leidsch Dagblad, t a v. afd LezersserviiT-, Antwoordnummer 127. 1800VB Alkmaar, or bel 080O-1711 (gratis) E-mail: lezerssorvu«Ha hdc.nl of surf naAT www lcidschdagblad.nl. Deze aan bieding is geldig tot 31 maart 200S Wij gaan zorgvuldig om met persoons gegevens. In het colofon van de krant vindt u nadere informatie Mijn wereld, mijn krant. Leidsch Dagblad Dagblad U door Gerard Baas voorhout - Het Bloemencorso van de Bollenstreek, dat dit jaar op zaterdag 23 april rijdt, twijfelt eraan of Haarlem na 2007 finishplaats kan blijven. Haarlem wil vanaf dat jaar zo'n 47.000 euro van het corso voor het plaatsen van hekwer ken en schoonmaakkosten en dat is bij L. van der Zon, voorzitter van het corso- bestuur, in het verkeerde keelgat ge schoten. Van der Zon: „We dreigen niet alleen een rekening te krijgen van 47.000 euro, aan de andere kant lopen we ook de jaarlijkse subsidie van 25.000 euro mis. Dat is voor ons ontzettend veel geld." Het Haarlemse collegebesluit, dat nog door de gemeenteraad goedgekeurd moet worden, is onderdeel van het ver nieuwde evenementenbeleid. Daarin speelt het doorberekenen van kosten die gemeentelijke diensten tijdens evene menten maken een belangrijke rol. Niet alleen het bloemencorso dreigt de dupe te worden van dé Haarlemse bezuini gingsdrift, ook andere evenementen als Bevrijdingspop, de Honkbalweek en de Avondvierdaagse worden met een fikse rekening geconfronteerd. Volgens Van der Zon rest het bloemen corso niets anders dan 'zich te beraden op alternatieven'. „Helaas, want Haar lem is voor ons een belangrijke stad. Op zondag staan de praalwagens midden in het centrum en dat is uitgegroeid tot een goed bezocht en leuk evenement." Maar, zo zegt de Voorhouter tussen neus en lippen door, het corso kan zon der Haarlem. „Tja, als het moet maakt het bloemencorso alleen een rondje door de Bollenstreek, of we draaien de route om en beginnen ten zuiden van Haarlem, in Heemstede of Bennebroek en eindigen weer in Noordwijk. En je kan er aan denken om Haarlemmer meer op te nemen in de route. "Van der Zon schudt de alternatieven uit zijn mouw, maar dat komt omdat het Haar lemse plan om geld te gaan vragen al een tijdje in de lucht hing. „Vanaf maan dag 25 april gaan we pas over andere routes nadenken. Tot dat moment is on ze energie erop gericht om het bloemen corso van 2005 goed te laten rijden." (advertentie) leiden - Een aanrijding op de Voorschoterweg in Leiden is gisteravond flink uit de hand gelopen toen een boze omstan der met zijn auto op twee agen ten inreed. Het ongeval gebeur de rond half acht. Ter hoogte van de Trekvlietbrug kwam een personenauto op de verkeerde weghelft en botste frontaal op een tankwagen. De bestuurders van beide voertuigen liepen hierbij onbekend letsel op en moesten worden afgevoerd naar het ziekenhuis. Terwijl twee agenten bezig wa ren met het opzetten van een wegafzetting rond de plek van het ongeval, werden zij aange sproken door een Voorschote naar. De man wilde vertellen hoe onveilig de weg was. De agenten wilden daar op dat moment echter niet over pra ten, en bevolen de man om weg te gaan. Hierop stapte hij in zijn auto en reed recht op de agen ten bij de afzetting af. Deze actie bracht de boze Voor schotenaar niet veel verder. Door het drukke verkeer moest hij al snel stoppen. Omdat hij vervolgens de auto afsloot en weigerde uit te stappen, sloeg een agent een ruitje van de auto in, waarna een collega de man 'met gepast geweld' uit de auto haalde. Hierbij raakten de agent die het ruitje in sloeg, de agent die de Voorschotenaar uit de auto haalde en de Voorschote naar zelf licht gewond. Alle drie moesten in het ziekenhuis worden behandeld. De Voor schoterweg is tot tien uur 's avonds afgesloten geweest. door Peter van Nuijsenburg tokyo - Maandenlang liet Noord-Korea de we reld in het ongewisse. Soms leek het of het stali nistische regime in Pyongyang bereid was te on derhandelen over haar kemwapenprogramma. Maar die hoop werd steeds weer met de gebrui kelijke scheldkanonnades de bodem in geslagen. Nu lijkt er eindelijk duidelijkheid te zijn. Pyongy ang gaat niet meer naar de onderhandelingstafel. En voor de goede orde bevestigde het bewind van de 'Dierbare Leider', Kim Jong II, gisteren of ficieel wat iedereen al wist: dat het in het bezit is van kernwapens. Aanleiding tot het opschorten van het overleg, is volgens een verklaring van het Noord-Koreaanse persbureau de vijandelijk hou ding van de VS. „De intentie van de regering van president George W. Bush om de Volksrepubliek koste wat het kost te isoleren en te verstikken, is nu duidelijk", aldus de verklaring. Pyongyang nam ook aanstoot aan de typering van VS-minister van buitenlandse zaken Rice, die de Volksrepubliek onlangs 'een buitenpost van de tirannie' noemde. Mogelijk ter geruststelling van de nerveuze buitenwereld meldde het pers bureau verder dat de kernwapens bedoeld zijn 'ter zelfverdediging'. Na deze weinig diplomatieke klaroenstoot kun nen de 'Pyonyangwatchers' beginnen met specu leren. Veel meer kunnen ze niet doen, want wat het meest geheimzinnige en grillige bewind ter wereld echt in zijn schild voert, weet niemand. Betekent de verklaring dat de onderhandelings tafel in Beijing voorgoed naar de rommelzolder kan, of is het een manoeuvre om Washington on der druk te zetten? Spelen de tegenstellingen tus sen de VS en Europa over Iran, dat ook aan kern wapens schijnt te denken, een rol en zo ja, welke? Dit zijn slechts twee punten op een lijst, die elke expert naar believen kan uitbreiden. Leidsch Quick Boys krijgt niets cadeau van John Blok SEAT Ibiza het Sportrider pakket met 15" licht- ïlgen, sportstoelen, semi-automatische airco, ccenten in metaalkleur, mistlampen voor, spiegel- portiergrepen in carrosseriekleur, bekerhouder, j I een opwindende SEAT Ibiza vanaf 12.495,-. Hamas tart Abbas met raketbeschieting van Gaza-strook COMMENTAAR GOEDE DOELEN .doelen, woningbouw- k ziekenhuizen en lan jaarlijks miljarden Deels belastinggeld, ages of giften van par- Maar bij bijna alle in- is de wijze waarop ze ike geld' besteden on- f. De roep om meer en verantwoording is irdigd. tsbureau hield liefst rverslagen ilieke en )pelijke es tegen De uit- i zijn op- Waar een i Shell al eind januari Uk jaarverslag presen- de aandeelhouders, meeste goede doelen, tt ziekenhuizen pas na met een onleesbaar af. Vergeleken met de len die aan de financi- •riages van bedrijven csteld, is het broddel- t adviesbureau geeft etigend laag rapport- Jee en maatschappelij- Isaties', zoals ze met meiterm worden aan geduid, mogen in hoge mate zelf bepalen hoe ze hun zaakjes re gelen. Inspecties voor bijvoor beeld het onderwijs en de ge zondheidszorg controleren wel of de scholing en patiëntenzorg aan de minimale eisen voldoen. Maar als een ziekenhuis er een rommeltje van maakt, heeft de minister weinig tot geen moge lijkheden een bestuur naar huis te sturen en orde op zaken te stellen. Dat is niet be vredigend. Het zou schromelijk overdreven zijn als ministers weer op elke school, woningbouw vereniging of collecte rende instelling een controleur afsturen. Op bureaucratisch staatstoezicht zit niemand te wachten. Maar aan de publieke organisaties kunnen wel hogere eisen gesteld worden: dat het jaarverslag snel gepubliceerd wordt en bepaalde minimumin formatie bevat De politiek kan gemakkelijk het goede voor beeld geven door te zorgen dat de politieke partijen als eerste gedetailleerdere jaarverslagen gaan opstellen. Peter de Vries door Esther Gotink londen/gpd - Na dik dertig jaar 'verboden liefde' wordt de rela tie tussen de Britse kroonprins Charles en zijn vriendin Camil la Parker-Bowles op 8 april be zegeld met een bruiloft. De lief de blijkt alle kritiek, zelfs haat, te hebben doorstaan. Het ko ningshuis, de regering, de me dia en het volk geven het paar hun zegen. Camilla en Charles ontmoetten elkaar in 1970 tijdens een polo wedstrijd in Windsor. De zelf verzekerde vrouw en de verle gen prins leken eikaars absolute tegenpolen, maar hun vriend schap ontwikkelde zich al snel tot een romance. Camilla was herhaaldelijk te vinden in het appartement van de prins in Buckingham Palace. Omdat een huwelijk uitbleef, besloot Camilla in 1973 te trou wen met Andrew Parker-Bow les. Charles huwde Diana Spen cer in 1981. Desondanks bleven de 'sweethearts' elkaar zien. Ze kochten presentjes voot elkaar en gebruikten de koosnaampjes 'Fred' en 'Gladys', iets wat Diana ziedend maakte. Omdat Diana zo geliefd was, kreeg ze het Britse volk achter zich. Ca milla werd één van de meest gehate vrouwen van Engeland. De affaire van Charles en Ca milla bleef tot begin jaren ne gentig geheim. Toen barstte de bom, een gebeurtenis die be kend werd als 'Camillagate'. Een serie heimelijk opgenomen telefoongesprekken tussen de prins en zijn maitresse werd doorgespeeld aan de roddel pers. De prins fluisterde tijdens die gesprekken dat hij wel Ca milla's slipje wilde zijn of, liever nog, haar tampon. Door het schandaal durfde de kroon prins zich een tijdlang niet meer te vertonen. Het konings huis stond op zijn kop en het Britse volk sprak er schande van. Charles bekende in een te levisie-interview zijn affaire met Camilla. Kort daarop werden de huwelijken van beiden ontbon den. Een krantenkop in 1996 schreeuwde: 'Bed her. but don't wed her': slaap met haar, maar trouw haar niet. Vier op de vijf Britten bleek tegenstander van een huwelijk tussen Charles en Camilla. De woede jegens de prins werd nog heviger toen Diana een jaar later overleed bij Prins Charles. Foto: Reuters een auto-ongeluk in Parijs. De Britten gaven Charles de schuld van haar dood en waren woest over hoe de koninklijke familie haar had behandeld. Inmiddels leeft Camilla al enke le jaren met Charles samen. Ze verschijnt ook met hem op so ciale evenementen. De konin gin erkende de relatie voor het Camilla Parker Bowles. Foto: Reuters eerst op 3 juni 2000, toen ze er voor koos een verjaardagslunch bij te wonen waar ook Camilla was. Twee weken later gaven Charles en Camilla elkaar voor het eerst in het openbaar een zoen. Gesprek van de Dag Meer over huwelijk

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 1