'Boulahrouz is een winnaar' SPORT Publiek fluit Barney uit Sleutelbeenbreuk Bram de Groot Wordt Viagra nieuwste dopingtrend in het peloton'? Jos Hermens verliest regie in Rotterdam F T Neo-international ontwikkelt zich tot topverdediger Herminator slalomreus bormes-les-mimosas/anp - Wielrenner Bram de Groot heeft bij een val tijdens de Ronde van de Middellandse Zee een sleutelbeen gebroken. De Rabo-renner kwam ten val na de finish van de tweede etappe, waarin hij vierde werd. De aankomst was een sprint, De Groot botste na de finish op een motor. De 30-jarige renner uit Lana- ken is onderzocht in een zie kenhuis, waarbij de breuk werd geconstateerd. De Groot keert vandaag terug naar Ne derland. Volgens de Rabo- bank-ploeg ondergaat hij in een ziekenhuis in Amersfoort vervolgens nader onderzoek. Ploeggenoot Erik Dekker, die vlak achter De Groot arriveer de in het grote peloton, sprak van een schandalige aan komst. Op zijn website meldde Dek ker dat de strijd in de laatste vijf kilometer ontbrandde, met een „belachelijke afdaling en een dito finish, waarbij ik alle moeite had overeind te blij ven." reert al te isiaste fans kC gaat optreden te- acende fans die te en- iuichen in het vak van je club. De Brabantse hoopt hiermee escala- Lsupporters te voorko- zullen eerst door op hun gedrag wor- esproken, maar kun- ha ook van hun plek in i worden verwijderd. onderzoek in ^tasjesdief' ^aanklager betaald lein de KNVB is een zoek begonnen naar fl pren die zondag tójdens de competitie- %issen FC Utrecht en Supporters van de infcongen 'Diba is een gericht tegen aa, de oud-speler van r'e bij NAC voetbalt. :hter Blom legde na faet het slachtoffer de -Viiet stil. Diba vond Jf)dig. Toch wil de aan- "ijt beide clubs weten cies is gebeurd. ur ej droomt «n rentree drievoudig olympisch clifen Alberto Tomba ïblkpeeld op een come- teris de Winterspelen igdvolgend jaar. „Ik >a<an er bij de alpine in iele zijn", zei de 38-jari- refesteren. 'Tomba la n*ot zijn carrière af in 3J teyers in '^in opgepakt ïei - De Zweedse ijs- el is gisteren danig in id gebracht door de leqan drie internatio- tionale ploeg moest ïujuel spelen tegen velaar in de aanloop prijdstrijd pakte de po- spelers op. De poli- if b(geen reden voor de indien. Jjjians reikt ve finales staShorttracker Cees n, üs bij de wereldbe- ilijoen in de Slowaakse it bjVes tot de halve fi- g aajen op de 1500 me- melipwijker won zijn isievoorronde en weiknaar slaagde er volde plaats in de hal- jalfct in de eindstrijd te ond HHoyzer pe Duitse voetbal- igpieeft scheidsrechter gbai^er formeel ge- £5-jarige arbiter al temggetrokken enbaar Ministerie t onderzoek naar itie van wedstrijden ..fesluit van de DFB ivooravond van de ijnc|le klacht die de ag in Frankfurt in -angj neemt. Dat betreft Jp Hamburger SV [et lies vorig jaar au- >rjt [,en bekerwedstrijd nijjierbom. ?lroc rent minder audi is op WK HjgVereldkampioen Bos heeft een con- 1R n(der op het WK nen, dat eind ver- ^Angeles wordt joe|)isch kampioen e i^pioet het toernooi jooify blijkt, naast een j^QoPken ribben, ook in zijn schouder- ejjen te hebben tij - >taaï>artij half januari.. re cl en Cocu lie voor AZ |"n(. Trainer Guus Hid- an an uit dat hij mor- -en Per tegen AZ kan (ver zowel de Bra- vinst Robert als iaeai «obert als Uip Cocu. De Bra- ien weling maakte de lub: en een g°ede in- ink. Cocu trainde v dagen weer mee sgroep. Cocu »rso<Puari de voorbe- ik bveede competi ng wegens een rout Peking. Later liep >n ïingblessure op. b ik or: ddosj n tiji 1: ik het due ti mmen Montreal 'e wereldkampi- zwemmen wor- en met 31 juli eal gehouden. De INA heeft dat be- idese stad raakte c in januari door blemen kwijt. iu en Athene stel- ipt/P kandidaat om strijd over te ne- vrijdag 11 februari 2005 Taylor geeft: Hagenaar geen schijn van kans Toen Raymond van Barneveld nog kon lachen. De begroeting met zijn rivaal Phil Taylor is allerhartelijkst. Maar het lachen zou Barney snel vergaan. Foto: ANP/Koen Suyk door Dennis Jansen hengelo - Phil Taylor mag zich voor even de beste darter ter wereld noemen. In het duel der giganten maakte Raymond van Barneveld een diepe buiging voor 'The Power' tijdens de Masters of Darts: 0-4 (1-3, 2-3, 0-3, 1-3). De vernedering deed denken aan de veegpartij in 1999 toen 'Barney' in een uur tijd naar een monsternederlaag werd gespeeld (21-10). Dat was in een uur, gisteren deed de kleine Engelsman er een kwar tiertje langer over om te laten zien wie, voorlopig althans, de beste is in dartsland. Hoe hard kan een kampioen vallen? Na het pak slaag werd de Haagse dartsprof, begin dit jaar nog ge fêteerd na zijn vierde Lakeside- titel, door het 3700 koppige pu bliek uitgefloten. Het spektakelstuk waarop beide darters en een uitzinnige me nigte in de zaal hadden ge hoopt bleef uit: 'Barney' kon de door Roel Wiche sittard - Viagra kan de nieuwe epo worden, zo vrezen doping- jagers. Expert Harm Kuipers ge looft er echter niks van. „Een bloedmooie dame langs de kant en je bent verloren." Het zal je maar gebeuren. Je rijdt de Tour de France van je leven, danst als een adelaar naar de top van de Alpe d'Huez en dan staat daar plots de over treffende trap van Brigitte Bar dot. Blijf dan maar eens in het ontketende Engelsman geen se conde verontrusten. „Dat doet pijn", stamelde Van Barneveld, die later wel weer de steun van de toeschouwers kreeg. „Ik heb er geen moment een wedstrijd van kunnen maken. Zo jam mer, maar het was mijn avond niet." Phil Taylor is dus voorlopig de 'Master', maar mogelijk krijgt Van Barneveld morgen, tijdens de kruisfinales, al een revanche. Dan moet de Hagenaar overi gens wel tweede worden in de poule (eerste kan niet meer) en dus met grote cijfers winnen van Wayne Mar die. Hoe lang had het dartsminnen- de publiek al niet uitgekeken naar de titanenstrijd. Barney- Taylor, dat is niet zomaar een partijtje darts. Dat is het duel der giganten, dat is Mohammed Ali versus George Foreman. Dat is de 'Rumble in the Jungle' van het darts, maar dan in Hengelo, of all places. Even na negen is de start, maar zadel zitten! Het is een scenario dat niets eens zo ver weg lijkt. Tenminste, volgens de Belgi sche sportarts Renno Roelandt. De medicus, lid van het wereld wijde anti-dopingbureau WA- DA, kwam deze week met een opwindende boodschap terug van een vergadering in Canada: de erectiepil Viagra werkt niet alleen in bed stimulerend, maar ook in het zadel. De nieuwe epo? De mededeling sloeg meteen in als een bom op de populaire drie uur voor de eerste pijl wordt gegooid, staan de rijen dik aan de kassa's, schuifelen auto's centimeter voor centi meter een paar kilometer in de file voor het terrein van het Ex- poCenter. Niet eerder kwamen meer dan 3700 mensen, drie maal zoveel als bij de 'Lakeside' in Engeland, af op een spelletje pijltjes gooien. Dan is het moment daar. Pu bliek op de banken bij de op komst van de twee wereldkam pioenen. Zelfs als je niks om darten geeft, kruipt het kippen vel metersdik over je huid. In golfkarretjes wordt het tweetal naar het podium, een openge klapt dartbord, gereden door twee schone dames. Een beetje koddig gezicht, die twee naar corpulentie neigende darters, in zo'n krap karretje. Who cares „Elke pijl die PhU gooit, heeft eèn doel", heeft Roland Schol ten een paar dagen eerder ge zegd. Van Barneveld toont zich al ja- wielersites. Zo regent het grap pen en grollen op het veelgele zen discussieforum wielren- nen.pagina.nl. Toch is Viagra, zo betoogt dokter Roelandt, een zaak van grote ernst. Even de feiten op een rij. Het blauwe wonderpilletje verwijdt de bloedvaten, waardoor de erectie gestimuleerd wordt. De verwijding kan echter ook de zuurstofopname bevorderen. Testen wijzen uit dat dit boven 5000 meter hoogte zeker het ge val is. Grote vraag is nu of dit ren de ware prof, maar op deze historische avond is er doodge woon iemand die beter pijltjes gooit: Phil Taylor uit Newcastle- under-Lyme. Die ooit zei: „Ik ben niet zo slim. Dat is wel handig voor een darter, want hoe kunnen je gedachten af dwalen op het podium als je ook geldt voor zeeniveau. De WADA-jagers gaan dat nu, zo beweert Roelandt, onderzoe ken. Als het antwoord ja is, dan is de kans groot dat Viagra op de zwarte lijst komt. Zover zal het echter nooit ko men, verzekert Harm Kuipers, dopingexpert van de Universi teit Maastricht. Volgens de oud schaatser, die zelf jaren zitting had in een WADA-commissie, bevordert Viagra inderdaad heel wat prestaties. „Maar al leen in bed." Kuipers meent dat bijna geen gedachten hebt?" De gedachten van 'Bamey' gingen, zo nodig gedwongen door jour nalisten, in de vooravond nog wel eens terug naar die nare dag in november 1999 toen Taylor hem in een uur tijd langs het fileermes haalde met een monsterscore: 21-10. „Dit is be de erectiepil 'geen enkel effect' op wielrenners heeft. Integendeel, je bent eerder op slag kansloos. „Viagra bevor dert vooral de af- en toevoer van bloed in de penis. Stel dat je met een lading pillen een zware col op fietst en je ziet plotseling een geweldig stuk langs de kant. Gegarandeerd dat je niet meer normaal in het zadel kan zitten. Het helpt hele maal niets." De wetenschapper waarschuwt liever voor de vele gevaren die ter dan sex", schreeuwde Tay lor voor een uitzinnige zaal met Engelsen. Sinds die vernedering is 'Bar ney' uit op revanche. Maar daar zal hij nog even op moeten wachten. Gisteravond kwam er in Overijssel in ieder geval niks van terecht. aan stimulerende middelen kle ven. Dus ook aan Viagra. „Je bloeddruk gaat omhoog. En dat is bepaald niet gunstig." Zijn Belgische collega neemt het in ieder geval hoog op. Roe landt durft al van een 'nieuwe trend in het peloton' te spre ken. Maar ook dat is, meent Kuipers, niets om direct wakker van te liggen. „Sporters kun je van alles wijs maken. En wielrenners al hele maal." UITSLAGEN BASKETBAL New York. NBA. Boston Celtics - Los Angeles Clippers 94-89. Indiana Pacers - Charlotte Bobcats 94-87, Philadelphia 76'ers - Memphis Grizzlies 95- 98, Washington Wizards - San Antonio Spurs 95-87, Toronto Raptors - Milwaukee Bucks 107-110, New Jersey Nets - Los Angeles La kers 103-104 nv, New York Knicks - Miami Heat 110-116 nv, Minnesota Timberwolves - Denver Nuggets 98-92, Portland Trailblazers - New Orleans Hornets 80-91 PRIJSVRAGEN Lucky Day 3628. 10 februari 2.10 16.18.20.21.28.39.40.50 52.54 55.57.59 66 68 71.72.75 Onder voorbehoud van typefouten SKI Bortnio (Ita). WK. Mannen, reuzenslalom: 1 Maier (Oosl 2.50.41 (1.25,05-1.25,36). 2. Raich (Oos) 2.50.66, 3. Rahlves (VSt) 2.51,09, 4. Palan- der (Fin) 2.51,45, 5. Grandi (Can) 2.51,82, 6 Lund Svindal(Noo) 2.51,99. TENNIS Marseille. Mannen. Tweede ronde: Joachim Johansson (Zwe/3) Simon (Fra) 7-6 (3) 6-3, Lopez (Spa/6) - Karlo- vic (Kro) 7-6 6-4, Ljubicic (Kro/8) - Andreiev (Rus) 6-3 6-4, Ancic (Kro) - Berdych (Tsj) 7-5 7-6, Beck (Slw) - Clément (Fra) 6-4- 6-4. Cle ment (Fra) - Stepanek (Tsj) 4-6 6-2 6-1, De Chaunac (Fra) - Rusedski (GBr) wo, Dent (VSt) - Nalbandian (VSt/2) 7-6 (3) 6-2 Parijs. Vrouwen. Tweede ronde: Mauresmo (Fra/2) - Pierce (Fra) 6-4 6-3, Golovin (Fra) - Mamic (Kro/8) 6-3 6- 4, Bartoli (Fra) - Dechy (Fra/5) 6-4 6-2, Safina (Rus) - Doetsievina (Rus) 6^. 6-4. Malejeva (Bul) - Jankovic (SMo) 6-4 6JB San Jose. Mannen. Eerste ronde: Roddick (VSt/1) - Goldstein (VSt1 6-3 6-4, Malisse (Bel) - Lu (Chn) 6-2 6-3. En qv.st (Zwe) - Fish (VSt/6) 7-6 (6) 6-1 Tweede ronde: Spadea (VSt/4) - Blake (VSt) 6- 3 6-0. Saulnier (Fra) - Zib (Tsj) 6-1 7-6 (3) WIELRENNEN Palmanova. Wielerweek van Mallorca. Vijfde etappe. Magalluf - Palmanova: 1 Colom (Spa) 148.3 km m 3.52,00, 2. Pecharroman (Spa) 0.02, 3. De la Fuente (Spa). 4. Valverde (Spa) 0 09. 5. Perez (Spa), 6 Edo (Spa), 19 Engels. 27. Veneberg. 36. Den Bakker. 45 De Jongh 1.24. 57 Kroon 1.27. Eindklassement: 1 Valverde 17.26.13, 2 Munoz (Spa) 1.18. 3 Perez 1.21. 4 Serrano (Spa). 5. Garcia (Spa) 1.38, 6. Tauler (Spa) 2 42. 11. Lotz 3 41 Bormes-les-Mimosas. Ronde van de Middel landse Zee. Tweede etappe. Bormes-les-Mimosas: 1, Gil bert (Bel) 3 10,45, 2. Schleck (Lux), 3 Kir chen (Lux) Algemeen klassement: 1 Voigt 6.28.46, 2. Gilbert 0.17, 3. Schleck 0.21. 4 Kirchen 0.23. 6 Erik Dekker. 13. Tankink 0.31,19 Thomas Dekker Wielrenners met rode koontjes de Alpe d'Huez op Khalid Boulahrouz belet Michael Owen de doorgang. Foto: EPA/Nick Potts door Sven Remijnsen den haag - De ontwikkeling van Khalid Boulahrouz tot topvoetbailer is nu ook tot het grote publiek doorge drongen. De mensen die hem omhoog hebben geholpen, zien hun gelijk bevestigd. Khalid Boulahrouz is „een ech te winnaar, zoals je ze nog maar zelden ziet". De 23-jarige Marokkaanse Nederlander, in dienst van Hamburger SV, leidde woensdagavond tegen Engeland (0-0) de verdediging van Oranje alsof hij nooit iets an ders had gedaan. De vergelijking met zijn voorganger - en voorbeeld - Jaap Stam drong zich op: sober, koel, afschrikwekkend en meedogenloos. Martin Jol, onder wie Boulahrouz tot wasdom kwam bij RKC Waalwijk, glom van trots. „De beste die er rondloopt", zei de Tottenham-trainer voor de camera van de BBC. Bij Excelsior Maassluis hadden weinigen gedacht dat de kleine krullenbol die op z'n zesde Üd werd van de club, zeventien jaar later de rots in de branding van het Nederlands elftal zou zijn. „Hij was een dribbelaartje", vertelt Mikos Gouka, des tijds jeugdleider van het Fl-team. „Hij deed niets liever dan pingelen zoals ie dat op straat had geleerd. Een groot talent, dat zag iedereen, maar dat hij een lange, pezige verdediger zou worden... Nee, dat niet." Op een paar oude voetbalschoenen zette Boulahrouz zijn eerste schreden op het gras. Gouka: „Zoals veel jongens van Marokkaanse edkomst was hij al heel zelf standig. Hij kwam altijd zelf met zijn tasje naar het trai ningsveld." Het gezin Boulahrouz vormde een elftal: vader, moe der en negen kinderen. Als het regende, mocht de jon ge Khalid niet voetballen, omdat zijn kleren dan te vies zouden worden - en zijn moeder had al wasgoed ge noeg. Khalid Boulahrouz was zestien toen hij zijn vader ver loor. Ook sportief ging het mis: hij moest vertrekken uit de jeugdopleiding van Ajax en was een eigenwijze pu ber toen hij terechtkwam bij AZ. Trainer Hans de Koning kreeg hem onder zijn hoede bij AZ Al. „Omdat zijn vader was overleden, moest ie mand zich over hem ontfermen. We hadden een haat liefdeverhouding, met grote botsingen. Hij dacht soms dat hij alles al kon. Hij kon niet meer gecorrigeerd wor den van huis uit en 'vergat' nogal eens naar school te gaan. Daar ben ik tegenin gegaan." Daar kwamen de cultuurverschillen nog bij. De Ko ning: „Marokkaanse jongens zijn erg trots. Hij vond het vervelend als ik hem in de groep aanpakte. Dat was hij niet gewend. Maar als je wilt slagen, moet je luiste ren. Dat heeft hij opgepakt. En kijk nu eens naar Kha lid: een toonbeeld van gedisciplineerd en professioneel gedrag op het voetbalveld. Van 'een schuw ventje' heeft De Koning Boulahrouz zich zowel mentaal als fysiek enorm zien ontwikkelen. „Hij is een echte winnaar, zoals je ze nog maar zelden ziet. Nooit een stapje minder, altijd keihard werken. Hij is heel sterk in één-tegen-één-duels en ook in bal bezit; alles één keer raken. Zijn uitstraling lijkt soms hautain, maar boezemt iedere tegenstander angst in. 'Kom maar op, ik regel het wel', lijkt hij te zeggen." Na een voor zijn gevoel mislukte testwedstrijd, waarin alleen Martin Jol in hem een verdediger van formaat herkende, kwam Boulahrouz via AZ terecht bij RKC. In 2002 debuteerde hij in de eredivisie, twee seizoenen la ter riep bondscoach Marco van Basten hem op voor Oranje en haalde HSV hem naar de Bundesliga. In Hamburg is hij in korte tijd uitgegroeid tot een sen satie. 'Voor velen is Boulahrouz de beste HSV-aankoop van de laatste tien jaar. Op z'n minst', schreef het Hamburger Abendblatt vorige maand. De viervoudig international, die in zijn carrière nog nooit met een directe rode kaart van het veld is ge stuurd, droomde in dezelfde krant al van de volgende stap. „Ik wil altijd naar boven, elke dag beter worden. Dit is nog lang niet mijn top", zei Boulahrouz. „Ik wil altijd winnen, niet alleen in het voetbal, maar ook in het leven. Ik heb al veel meegemaakt, ook al veel verlo ren - daarom wil ik nu alleen nog maar winnen." door Loet van Schellebeek Rotterdam - Jos Hermens zit tijdens de komende marathon van Rotterdam nog wel achter op de motor, maar de regie is hem uit handen genomen. Na vanaf het allereerste begin (in 1980) een belangrijke rol te hebben gespeeld in de aanloop naar en het verloop van de Rot terdam Marathon, is het con tract met het bedrijf van Her mens, Global Sports Communi cation, niet verlengd. Hermens blijft wel atleten leve ren aan de marathon. Die bege leidt hij ook tijdens de race van af de motor. „Maar de regie be rust vanaf nu bij ons", aldus di recteur Mario Kadiks van de Fortis Marathon Rotterdam. Namens de organisatie zal Joop Adelmund op 10 april motor nummer 1 bemannen. Behalve voor Hermens, is ook voor diens collega-makelaar dr. Ga- briela Rosa een plaats bij de kopgroep gereserveerd. Jos Hermens reageerde teleur gesteld op het besluit van het marathonbestuur. „Het minste dat je toch zou mogen ver wachten is dat ze je de 25 jaar vol laten maken. Ik denk te mo gen zeggen dat ik dat wel heb verdiend." De oud-atleet zegt niet te be grijpen dat de marathonorgani satie een Nederlands bureau links laat liggen „dat vijftien mensen in dienst heeft en ze ven, acht managers rond heeft lopen die fulltime met atletiek bezig zijn. Maar het zij zo, ze willen kennelijk alles zelf doen." De echte steen des aanstoots lijkt te zijn dat Jos Hermens de laatste jaren nauw betrokken is bij de Amsterdam Marathon. De voormalig werelduurrecord- houder doet daar grofweg het zelfde werk als in Rotterdam: adviseren in het voortraject en regisseren op de dag zelf. Sinds enige tijd maakt hij ook deel uit van het bestuur in de hoofd stad. De Amsterdam Marathon heeft de laatste jaren een paar aardige successen geboekt en is 'Rotterdam' op de ranglijst van 's werelds snelste marathonste den zelfs even voorbijgestreefd. „Natuurlijk waren we niet blij met Jos' bemoeienissen met de Amsterdam Marathon", geeft Kadiks toe. „Dat hij daar be stuurslid is geworden, heeft het proces zeker versneld." Hermens vindt het afzetten te gen Amsterdam getuigen van „die typische Erasmus-visie waar ook anderen in Rotterdam last van hebben. De marathons in Amsterdam en Rotterdam hoeven elkaar helemaal niet te bijten." bormio/anp/rtr/d- pa - Van de acteur aan wie hij zijn bij naam dankt, Arnold Schwarzenegger, keek hij de kunst van de comeback af. 'I'll be back' was de gevleugelde uit drukking van de Terminator, maar de Herminator, ski- er Hermann Maier, brengt het op de piste in de praktijk. Gisteren verraste hij bij de wereldkampi oenschappen vriend en vijand op de reuzenslalom. De Oostenrijker blijft een onvoor spelbaar fenomeen. In 1998 werd hij in Nagano olympisch kampioen op de reuzenslalom en de Super-G, maar op WK's lukte het Mai er tot gisteren nooit ook maar een me daille te veroveren op de reuzenslalom. In Bormio, waar hij eerst niet in zijn op zet was geslaagd in de combinatie en de Super-G, sloeg de 32-jarige skiër uit Flachau gisteren alsnog keihard toe op de piste.

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 19