PvdA wil cafés sluiten na discriminate LEIDEN REGIO Te dure bankjes zijn helemaal niet zo duur Hoedt u voor goedgelovigheid in de 'massagesalon' Quick Boys op zoek naar één miljoen Protest Leidse home hij minister Hooger Universitair 'Talentencei Damtoernooi voor scholieren leiden - In het Da Vinei College vestiging Leonardo aan de Noachstraat wordt woensdag 16 februari een damtoernooi voor basisscholen gehouden. Er doen 14 teams mee verdeeld over twee poules van zeven. De wedstrijden beginnen om half twee en de prijsuitreiking is om tien over vier. Rijnvogels even zonder kantine katwuk - De Katwijkse voetbal vereniging Rijnvogels begint binnenkort met de bouw van een nieuw clubhuis op de Kool tuin. Komende zondag wordt de kantine op de Kooltuin ont ruimd, daarna volgt de slopers hamer. De aannemer hoopt het 'geraamte' voor de zomer te hebben opgeleverd. Vrijwilli gers maken het gebouw, ont worpen door de Katwijkse ar chitect Chris Warmenhoven, daarna af. Medio september hoopt de Rijnvogels, een fusie van de voetbalclubs KRV en MVKV, gebruik te maken van het clubhuis. Dat bestaat uit drie lagen, waarvan het onder ste gedeelte onder de grond komt te liggen. De voetbalclub gebruikt als vervangende ruim te voor de kantine twee contai ners van de watersportvereni ging Skuytevaert, die dit sei zoen een nieuw 'klaphuis' in gebruik neemt. donderdag 10 feb katwijk - Voetbalclub Quick Boys gaat proberen om zelf 1 miljoen euro bij te dragen aan de grootscheepse ver bouwing op het sportveld Nieuw-Zuid. De Katwijkse club is in gesprek met ban ken over een lening en wil met financiële acties een deel van het geld binnen zien te krijgen. Maar daar mee is Quick Boys er nog niet. Uitgaande van een ge meentelijke bijdrage van 900.000 euro, resteert nog steeds een gat van 6 ton op de begroting. Voor realisatie van onder meer een nieuwe hoofdtri bune en kleedkamers is in totaal 2,5 miljoen euro no dig, zegt voorzitter J. Kuijt. De gemeente Katwijk kan ruim 9 ton beschikbaar stel len, blijkt uit een voorlopig overzicht van wensen en plannen van diverse sport verenigingen. Volgens een woordvoerster van de ge meente wordt er nog over legd over de totale kosten van het plan en de bijdrage van de gemeente. Kuijt gaat echter van boven staande cijfers uit en heeft de afgelopen weken gesprek ken gevoerd met de gemeen teraadsfracties. Of zij bereid zijn om de voetbalclub uit de brand te helpen, wil Kuijt niet op voorhand zeggen, want vanavond wordt daar over vergaderd in de raads commissievergadering over sportzaken. „Toezeggingen worden nooit gedaan. Maar ik heb de indruk dat de Kat wijkse politiek een warm ge voel heeft bij onze plannen. Ik denk dat er voldoende draagvlak voor is." door Eric-Jan Berendsen leiden - De Leidse PvdA-fractie wil de algemene plaatselijke ver ordening aanpassen zodat de sluiting van horecagelegenhe den mogelijk wordt als er aan de deur wordt gediscrimineerd. Daartoe moet ook een conve nant met de horeca worden af gesloten en moet het regionale Meldpunt Discriminatie blijven bestaan. En door elk kind in de eigen wijk naar de basisschool te laten gaan, wordt het fenomeen zwarte scholen gestopt. Dat staat in de notitie Leiden Stad van Integratie. Volgens de PvdA is het aantal allochtonen in Leiden relatief beperkt, zeker in vergelijking met de vier grote steden. Toch ziet de partij een aantal veront rustende tendensen. Zo neemt in Leiden het aantal zwarte scholen toe en blijft deelname van allochtonen in het vereni gingsleven en bij vertegenwoor digende instellingen achter bij die van autochtonen. Door elke leerling in de eigen wijk naar school te laten gaan, kan de se gregatie in het onderwijs wor den aangepakt. De PvdA pleit ook voor een sluitende aanpak voor alle werklozen en minder regels voor ondernemers. Ook wil de PvdA betrokkenheid van alloch tonen bij de wijkvernieuwing stimuleren en de participatie van vrouwen bevorderen. Zo zouden buurthuizen meer een Andersom inburgeren In Delft is een begin gemaakt met 'andersom inburgeren'. Delftenaren kunnen gratis cursussen volgen over de taal, gebruiken en gewoonten, ge schiedenis, politiek en geloof in landen als Marokko en Tur kije. Wegens het succes van de eerste twee cursussen wordt daar nu een vervolg aan gege- ontmoetingsfunctie moeten krijgen met, waar nodig, ruime re openingstijden. „We willen met deze notitie een krachtig signaal afgeven naar alle Leidenaars dat hun hulp nodig is om integratie tot een ven. De Leidse PvdA hoopt dat dit initiatief ook in Leiden succesvol kan worden inge voerd. Volgens de partij moet er samen met de universiteit en de Leidse educatieve in stellingen een proefproject worden opgezet voor Leide naars die andersom willen in burgeren. succes te maken", aldus fractie voorzitter Conny Broeyer. „De PvdA wil dat autochtonen en allochtonen vreedzaam in dit land en in Leiden met elkaar kunnen samenleven. Om dat te bereiken moet op kortere ter mijn worden voorkomen dat bevolkingsgroepen verder uit elkaar worden gedreven en zelfs tegenover elkaar komen te staan. Er zijn ontwikkelingen in de maatschappij die dat in de hand werken. Met een veel krachtiger integratieaanpak dan tot nu toe en een bestrijding van vijandbeelden is dat te voorkomen." Centraal daarbij staat voor de PvdA dat van twee kanten niet langer wordt geaccepteerd dat mensen niet aan de integratie mee willen doen. Mensen die hier geboren en getogen zijn, mogen verwachten dat nieuw komers regels en gebruiken in de maatschappij respecteren. Omgekeerd mogen nieuwko mers die hier volkomen legaal Het had wat voeten in de aarde, maar ineens staan ze er dan toch: twee bankjes aan de Admiraal Banckertweg. Foto: Mark Lamers leiden - En nu staan ze er dan toch: twee zo gewenste bankjes langs het Rijn- Schiekanaal aan de Admiraal Banckert weg. Twee bankjes, samen voor 814 eu ro, inclusief btw. Het leek onmogelijk om ze daar te krijgen, maar kennelijk was het toch niet zo moeilijk. En niet zo duur. Dat het onmogelijk of in elk geval heel erg moeilijk zou worden en zeker heel erg duur, daar leek het nog op in mei, toen bewoner Reinier Zandvliet van de Zeeheldenbuurt bij de gemeente het verzoek neerlegde. Elders in de stad stonden ook bankjes, zei hij. En hier lo pen veel ouderen, die graag even uitrus ten onderweg, genietend van de voorbij varende bootjes. Dat kan niet, zei het college, dat wordt te duur. Vier bankjes zouden, inclusief kosten voor onder houd, 6000 euro kosten en dat geld was er niet. 'Schandalig, belachelijk en klein zielig', noemde Zandvliet de reactie van de gemeente. Vervolgens besloot raads lid Jacques de Coo van LWG/De Groe nen een poging te wagen tijdens de be grotingsbehandeling. Zijn motie, afgera den door het college, werd niet aange nomen. Maar nu staan er dan toch twee bankjes langs het Rijn-Schiekanaal. Betaald uit het Fonds Wijkinitiatieven, vertelt een woordvoerder van de gemeente. De aanvraag is gedaan door een bewoner, via de buurtvereniging uit de Zeehel denbuurt, die verantwoordelijk is voor het onderhoud. En waardoor het bank jesplan 'binnen de doelstellingen' valt van het Fonds, zo beoordeelden de be trokken ambtenaren. „En er was bud get." Sterker nog: de pot van 29.000 euro per jaar voor maatregelen die een wijk schoner of groener maken is nog nooit opgemaakt. De twee pleitbezorgers voor de bankjes hebben ze inmiddels zien staan. Reinier Zandvliet heeft niet te horen gekregen dat en door wie ze werden geplaatst, maar de bewoners zijn 'blij', laat hij we ten. „Misschien komen er nog twee bankjes bij langs het water. Er is ruimte zijn ook verwachten dat ze open en op een respectvolle manier worden ontvangen en opgenomen. „We mogen nie mand uitsluiten, iedereen is ge lijkwaardig", vindt Broeyer. Het gaat er volgens de PvdA niet om allemaal nieuwe maat regelen te bedenken, maar eer der om het hele pakket aan maatregelen van een nieuw elan te voorzien. „En we moe ten niet alleen met elkaar pra ten, maai- ook werkelijk wat doen", aldus Broeyer. „Het ac cent ligt op samen bouwen aan de samenleving, waarbij we de kansen die er zijn in het onder wijs, bij maatschappelijke en culturele activiteiten en in de woonomgeving, beter benut ten." Asielzoeker! aan het wei Asielzoekers mo loos toekijken hi landse samenlei schrijdt, terwijl op een beslissin; ting. De PvdA in vindt dat deze g mogelijkheden i om na een inbui ject verdere opli volgen en moet deelnemen aan markt. De social dan ook voor he de Leids Paspoo asielzoekers tijd taald) kunnen v door Silvan Schoonhoven leiden - Beledigd is hij: alsof hij dertig jaar lang een beetje water heeft zitten voorschrijven aan zijn patiënten. De Leidse ho meopathisch arts Pieter van Kempen is boos op minister Hoogervorst, die niet gelooft dat homeopathie werkt. Hij biedt hem daarom deze week een open brief aan om hem van het tegendeel te overtuigen. Hoogervorst moet niet veel hebben van de homeopathi sche geneeskunst, zo heeft hij meer dan eens laten doorsche meren. Tijdens een spreekbeurt in Rotterdam waarschuwde hij vorig jaar voor 'knoeiers en charlatans'. „Hoe bestaat het dat huisartsen die jarenlang een wetenschappelijke opleiding hebben gevolgd, zich serieus bezighouden met homeopa thie", zei hij toen. Hoogervorst sprak toen de hoop uit dat de dood van actrice Sylvia Mille- cam veel mensen de schellen van de ogen doet vallen. Mille- cam liet zich behandelen door een alternatieve genezers en overleed aan borstkanker - me de door hun schuld, zo oor deelde de Inspec zondheidszorg. E eniging voor hon geerde woedend king. Ook Van Ke praktijk heeft aai schansweg, voelt en niet alleen doi „Ik krijg de indru pathisch arts dat lega's mij als een arts zien en me t versitaire circuit Homeopathie ga idee dat een gent stof sterker werk sterker verdund standers wijzen i meopathische ge zó sterk verdund geen molecuul v spronkelijke stof lossing is te vind kan het geneesir ken, vinden ze. I „De chemicus ze meer. De ministi water. De homei zegt: het werkt." Of de minister re heeft Van Kempi hoofd in. „Ik wa jaar op erkennin wacht ik nog vijf genoeg." Jacques de Coo wil het naadje van de kous weten en heeft over de bankjes zes schriftelijke vragen gesteld aan het college van burgemeester en wethouders. Of de heren de geschiede nis nog kennen, wil hij weten: dat het verzoek van de Zeeheldenbuurt werd af gewezen en dat de motie van Leiden Weer Gezellig/De Groenen werd ver worpen. „Zou het college zich kunnen voorstellen dat het pp z'n minst wat ver wonderlijk overkomt dat nu ineens er wel bankjes op genoemde locatie zijn geplaatst?" En of het college een en an der eens wil uitleggen, 'niet alleen ten behoeve van de raad maar ook voor het betrokken burgerinitiatief leiden/den haag - De Universi teit Leiden en het Johan de Witt College in Den Haag zetten sa men een Talentencentrum op. De school wil de leerlingen zo een kans geven om door te stromen naar het hoger onder wijs. Het multi-etnische Johan de Witt College slaagt daar niet altijd in, omdat leerlingen 'niet in het geschikte leertraject blij ken te zitten'. E de school, die in nenstad gevesti door 'witte vluc tencentrum is i breed toegankel de binnenstad t Universiteit Leic T alentencentrui zoek. De geme geeft 100.000 eu (advertentie) We zullen hem Kees noemen. De man uit Leiden die reageer de op een advertentie van One to One massage, een kleine 'massagesalon' op een bedrij venterrein aan de Roosevelt - straat. Kees werd daar als een vorst ontvangen, voorgesteld aan een aantal spiernaakte da mes en had na een heerlijke 'massage' de dag van zijn le- Kees kwam regelmatig terug in de Rooseveltstraat want de seks was daar goed. Zo leerde hij een van de daar werkzame meisjes wat beter kennen. „Ik kreeg een goede band met haar. Ze kwam uit Amsterdam, maar werkte in Leiden omdat niemand haar hier kent", aldus Kees. „Op een gegeven mo ment vroeg zij mij 1000 euro te leen. Haar vriend was achter De Blauwe Steen, die al 700 jaar in de Breestraat ligt, Is het symbóllsche middelpunt van de stad. Onder redactie van Tlmoteus Waarsenburg en Eric-Jan Berendsen TELEFOON 0 71 - 53 56 424 haar werkzaamheden gekomen en had haar op straat gezet. Ik betaal het geld op mijn ere woord terug, zei ze erbij." Kees rook onraad, weigerde maar trok uiteindelijk toch zijn portefeuille. „Via een notaris was er een schuldbekentenis opgesteld die het meisje heeft ondertekend. Dat zat volgens mij dus wel goed. De volgende dag belde ik naar de seksclub want ik was benieuwd wat zij met het geld had gedaan en hoe de problemen met haar vriend waren afgelopen. Toen zij hoorde dat ik aan de tele foon was; heeft ze haar jas aan getrokken en is nooit meer te ruggekomen." Kees voelt zich opgelicht en zegt niet de enige te zijn. „Er zijn drie mensen belazerd. Een voor een onbekend bedrag, een ander voor 3000 euro en ik dus voor 1000 eurö. Ik wil mijn geld terug, minimaal 1500 euro Want ik heb al allerlei kosten gemaald om mijn recht te ha len. Ik heb me beklaagd bij de vrouwelijke manager van de seksclub maar die wil het adres van het meisje niet geven. Zij wil wel een meisje van 17 aller lei leuke dingen met me laten doen maar daar pas ik voor. Ik wil geen seks met een minder jarige." Kees verbaast zich over nog iets in de seksclub. „Er hangen allerlei camera's boven de bed- De prostitutie is soms een schimmig wereldje. Archieffoto: GPD den, zogenaamd voor bewa king. Maar ik heb het vage ge voel dat er een kans bestaat dat ik mezelf later terugzie op een of andere seksfilm die in een videotheek wordt verhuurd. De seksclub was namelijk ooit ei gendom van een videotheek houder uit de Duin- en Bollen streek die het aan de huidige eigenaresse heeft verkocht." Kees heeft inmiddels aangifte gedaan bij de politie. „Maar de kans dat er meer mannen zijn die dat doen, is uiterst klein. Als je thuis bij moeder de vrouw aankomt met zo'n ver haal zijn de rapen natuurlijk gaar." De eigenaresse van One to One was niet voor commentaar be reikbaar. Eric-Jan Berendsen Hastens Store Den Haag Plaats 24 - Den Haag - tel. 070 363i Hastens Store Noordwijk aan Hoofdstraat 12 - Noordwijk aan Zee - tel. 07

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 14