Voedselbank in Den Haag razend druk Bericht voor heel Noord-Holland 1 BINNENLAND 2 Ex-atleet Monsels verdacht van Decembermoorden Klaar voor de start Wekelijks 600 voedselpakketten Hazen knabbelden aan proefveld gen-gewassen (maak een afspraak met de pensioenadviseur) eroefening ogh-rovers m - De twee verdach- Van Gogh-roof in en door een gat in arton klauteren om innen bepalen of zij irkelijke daders zijn. iet gerechtshof in a gisteren bepaald eerdere behandeling lichtmakende kunst- i- en uitstapoefening, bij het Nederlands a Instituut (NFI), ge- ^rzoek van een van Sten zelf. Beide man- altijd ontkend iets nstal van twee schil- te hebben. jbuurman door vloer - Tijdens een rustig 'levisiekijken kreeg ge bewoner aan de rade in Amsterdam de hzijn leven. De man 'erdagavond plots final en ontdekte gapend gat in zijn een patroon van een vloer. De kogel was de bovenbuur- politie gisteren we ierbuurman, die on- •f, hoorde stemmen ig boven hem en Ie daarop de politie, jsrde even later de Ihutter. Hij verklaar- dat het vuur- bns het ontladen per voor bedreiger n - De politierechter den heeft de61-jari- Oudehaske giste- ;eld tot een geld- euro wegens be de dood van twee ïeesters. L. kreeg ?n voorwaardelijke straf van twee weken weemaal eerder >ft bedreigd. De po- s man in november in, nadat hij de bur- De Jonge (Heeren- iper (Skarsterlan) ;t de dood had be boer in Oudehaske jt hij door een sa- l tussen Heeren- rsterlan een deel d moet verkopen. dinsdag 8 februari 2005 Amsterdam - Ze staan al op hun plek in een van de tentoonstellingshallen, maar het plastic zit er nog omheen, want er wordt nog druk geboord, getimmerd en gezaagd. Don derdag gaat in Amsterdam de tweejaarlijkse AutoRai open voor het publiek en zullen deze Chryslers, net als de vele andere modellen, de bezoekers tegemoet glimmen. De Auto- Rai, het jaarlijkse hoogtepunt van autoliefhebbers en tevens de grootste autoshowroom van Nederland, duurt van 10 tot en met 20 februari. Foto: ANP/Olaf Kraak amsterdam/gpd - De Suri naamse oud-atleet Sammy Monsels wordt door het open baar ministerie in Paramaribo verdacht van betrokkenheid bij de Decembermoorden in 1982. Monsels zou één van de schut ters zijn geweest. Monsels (51), die vooral bekend is door zijn achttien sprinttitels die hij behaalde tussen 1972 en 1990, hield zich de afgelopen jaren bezig met het trainen van jongeren in de Bijlmer. Justitie in Suriname verdenkt hem nu, samen met 44 ande ren. Volgens justitie zou Mon sels zelfs tot de schutters beho ren. Dat maakt dat Monsels sa men met Desi Bouterse en twintig anderen tot de groep van 'dwingers' behoort waar de andere verdachten als 'meelo pers' zijn bestempeld. Op de lijst van de verdachten van het parket van de procureur-gene raal staat hij op plaats 31. Monsels gaf dit weekeinde in verschillende media te kennen dat hij op de bewuste 8 decem ber op Fort Zeelandia is ge weest. In het Fort werden die dag vijftien critici van het regi me - advocaten, vakbondslei- Justitie denkt dat hij een van de beulen van Bouterse was ders, journalisten en militairen - geëxecuteerd. De ex-atieet gaf echter wel aan dat hij op het moment van de moorden al weer was vertrokken. Monsels zou tot op heden geen dagvaarding hebben ontvan gen. Om zijn onschuld in de zaak te bewijzen, is Monsels gisteren naar Suriname afge reisd voor een bezoek aan zijn jarige moeder. Daarnaast wil hij zich bij de rechter-commissaris melden. Bang om gearresteerd te worden is hij niet. ,,Ook de hoofdverdachte (Bouterse, red.) in de zaak is op dit moment nog vrij. Dan hoef ik mij denk ik ook geen zorgen te maken", liet hij weten. Romeo Hoost, voorzitter van het Comité Herdenking Slacht offers Suriname, is deels verrast over de mogelijke rol van Mon- den haag/gpd - Steeds meer mensen in Den Haag en omge ving zijn afhankelijk van pakket ten met gratis eten en drinken die worden uitgedeeld door de Voedselbank. Inmiddels worden zeshonderd pakketten per week uitgedeeld. Maar het einde is nog niet in zicht: elke week melden zich tussen de tien en vijftien nieu we mensen. Dat zegt de voorzitter van de Stichting Voedselhulp Haaglan den, Dick Vos. Op dit moment staan zeventig mensen op een wachtlijst omdat er niet vol doende voedsel is. Zij moeten waarschijnlijk twee weken wachten voordat ze ook pakket ten krijgen. De PvdA in de Haagse gemeen teraad hebben b. en w. inmid dels om opheldering gevraagd. De partij zegt 'geschrokken' te zijn van het grote aantal men sen dat eten krijgt. ,,Wij willen weten hoe dat komt. Hoe kan het dat er men sen zijn aangewezen op de Voedselbank, ondanks al onze voorzieningen?", aldus fractie voorzitter H. Kool. De Voedselbank zamelt bij pro ducenten en distributeurs van levensmiddelen producten in die om één of andere reden niet kunnen worden verkocht maar nog wel goed zijn. Deze voedingsmiddelen wor den wekelijks verdeeld onder gezinnen en organisaties. Men sen die in aanmerking willen komen voor steun van de Voed selbank, kunnen zich niet zelf melden, maar zijn afhankelijk van de hulpverlening. seis. „Het was vanaf zijn komst naar Nederland bekend dat hij een Bouterse-man was. Opmer kelijk is dat hij misschien de trekker heeft overgehaald." Hoost noemt de eventuele be trokkenheid van Monsels 'heel wrang'. „Monsels is een rolmo del voor Surinaamse sporters en kinderen." Monsels werd in 2003 door het Parool uitgeroepen tot één van de Amsterdammers van het jaar. Vorig jaar december over handigde prinses Maxima hem een prijs voor zijn maatschap pelijke inzet. wageningen/anp - Hazen heb ben een deel van een proefveld van genetisch aangepaste ap pelbomen van de Wageningen Universiteit vernield. Dat is uit onderzoek van het ministerie van VROM gebleken. Staatssecretaris Van Geel (Mi lieu) was er van uit gegaan dat tegenstanders van gentechno logie verantwoordelijk waren voor de vernieling van het veld met ongeveer vierhonderd bij zondere appelbomen. Onder zoek wees echter andere daders aan. Knaagsporen vormden het bewijs. Volgens Wageningen Universi teit hebben de hazen een ge deelte van het veld aangevre ten; een ander deel van de ver nielingen zou wel degelijk men senwerk zijn, aldus een woord voerder. De vernieling zorgde, eind november, voor veel op hef. Begin 2004 was hetzelfde proefveld wel een prooi van gentech-opponenten geweest. (advertentie) Weet je zeker dat je na je pensioen genoeg te besteden hebt? Het is nu heel eenvoudig om daar duidelijkheid over te krijgen: via de pensioenadviseur van de Postbank. Die vertelt je in één gesprek precies wat je inkomen zal zijn als je later met pensioen gaat. Zodat je weet waar je aan toe bent en een eventueel pensioengat nü nog kunt dichten. Hoe eerder je dit doet, hoe beter. Bel direct om een afspraak te maken met de pensioenadviseur: 0900 8650 (5 ct p/m). Of ga naar postbank.nl Dat is de kracht van de Postbank onderdeel van ING i&L CV ïer'

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 5