Ook Kramer heeft zijn grenzen SPORT tuna: Strenge beveiliging rond WK schaatsen drie punten eraf, één erbij Vermoeidheid begint tol te eisen bij Fries schaatstalent Landman wint opwarmer Arjen Robben weer tijdje uit roulatie DFB: Hoyzer manipuleerde zeker vier duels Raich suist naar wereldtitel in Bormio 'io en Ono n selectie Leonardo en Shin- en vanaf vandaag rst sinds lange tijd jt van de selectie oid voor het duel jafschap. De Brazili- 4 He in maart 2003 in tegen Volendam 1 kruisband af en «dien aan zijn her- —^ram na het duel in liet ADO Den Haag P* i actie voor Feyen- panner keerde met jmen terug naar zijn 27 id en onderging •jeratie. 19 kiest niet 18 Dornbos ■|7 rdan heeft het de- >bert Doornbos in 17 1 een stuk onwaar gemaakt. De Britse 16 Je Indiër Narain .R en de Portugees 1 eiro achter het 14 13 weer saing MHCristian Chivu mag 3 ïjiervatten. De Roe- BUflhaller stond het af- PPl jaar grotendeels n met een teenbles- femeense bonds- Piturca hoopt Chi li opstellen in de Ja tie wedstrijd tegen Hp 26 maart. langer Vitesse ■ward Sturing blijft ir langer trainer- l/itesse. De 41-jarige inal tekende bij tot mi 2007. DeApel- i zijn tweede sei- s hoofdtrainer van b eredivisieclub. iccent «n kweek iFA gaat clubs die :oen 2006/2007 ian de Champions jiUefaCup ver- 11 minimaal vier 'ei- Jop te stellen. Ze per se spelen, in detmaken van de se- i/rore spelers. Dat 'ei- nansotum' groeit het n wel naar zes spelers, g op Ir later neemt dat nanst acht. agop ,e^jr te sterk ?ie balken le Ko hij img Schalken is in januinde van het ten- ïk, wran Milaan uitge- malil Duitser Rainer it has gisteren te sterk Bou\|)urger. Schalken pets onderuit: 3-6 ;':>s voor kb,i !in Haag igen 1DO Den Haag t is Ctsterkt met de Por- tij Difidson Rolando Sil- twettweg Edson. De igomler, afkomstig van nen tsche eilanden, jaan.er bij diverse Por- WijsPSV, FC Baden en e klaiotspur. De 1.87 igentpits speelde bui- cüe krland in totaal 35 veedbtrijden. uit U lans? W'llt ispef met' ;t NK» Cipollini heeft de at is e van de Ronde van i wie naam gebracht. renner versloeg i: we ïr 169 kilometer in niginjTom Boonen en >m alken in de sprint. we 2 de eerste twee vrijvaar. Het was voor l, maCipollini zijn eerste gi var sinds zijn winst in ioonb Georgië vorig jaar ïertig len ei iet ka ilijveif ie da) de lrf Ier ml I at cap nanj idiel;- Fortuna Sittard en cÈ! de spelerssalaris- romi maar is gisteren is als P bestraft met drie F een ïk. De club had naar I op tijd een belas- in een paar ton af n NK at ik ét eerst in de histo- tiet h£derlands betaalde ïeb g«en club wegens fi- :egen|beleid competitie- u mat inleveren. Klopt ;en kiling op 15 februari a zouin volgt opnieuw innertftrek. nsqiferen van de drie iveadkelde Fortuna Sit- e werfn weer een puntje ïwenjk te spelen tegen ij de t- numi Sittard eindigde ijst. Epoekers in 1-1. Ge- lers uijer opende in de We lie score voor Dor- grote" Derksen maakte vrijdag 4 februari 2005 door Peter van der Hulst moskou - Sven Kramer leeft al maanden in een roes. Begrijpe lijk wanneer je als debutant de nationale titel allround opeist en op het EK Jochem Uytdehaage slechts nipt voor moet laten gaan. Toch mag de pas 18-jarige schaatser nog zo'n supertalent zijn, hij weet inmiddels ook dat zijn lichaam soms moeite heeft met zijn ambitieuze plannen. „Na het EK dacht ik alles aan te kunnen, maar de vermoeidheid van een lang seizoen begint zijn tol te eisen." Kramer heeft daarom besloten om het WK af standen - over twee weken in Heerenveen - te laten schieten en te kiezen voor een minder belastend programma met het WK junioren. Dat wordt het zelfde weekeinde gehouden in het Finse Seinajoki. Hoe nuchter zijn Friese inborst ook is, zelfs Kramer wordt het wel eens te veel. Hij merkte dat tijdens de skate-off twee weken geleden, toen hij een vergeefse poging deed om zich op de 1500 meter te plaatsen voor de laatste wereldbekers van het seizoen. Het lijntje knapte daar na tijdens een trainingskamp in het Italiaanse Collalbo. „Ik ging daar heen om goed uit te rus ten, maar ik kwam er niet beter vandaan. Ik was minder scherp, had er ook minder zin in. Zowel fysiek als mentaal is het erg zwaar. In het begin had ik er nog niet zo'n last van, maar ik merk nu dat ik steeds meer moeite heb om me, vooral voor mezelf, te bewijzen. Gelukkig ging het vorig weekeinde tij dens de Worldcup in Baselga beter. Ik was nog niet eerder vijfde geworden op de vijf kilo meter, zodat ik toch nog met een goed gevoel aan het WK be gin." Verbaasd over de terugslag is Kramer niet. „Ik reed het NK af standen, de wereldbekers, het NK en EK allround en nu dus het WK. Elk weekeinde was er wel een grote wedstrijd. Er zijn mannen die hier al tien of vijf tien jaar mee bezig zijn. Dit is pas mijn eerste seizoen, ik moet nog groeien." In Collabo won het verstand het daarom van het hart. Voor die tijd dacht Kramer de hele wereld aan te kunnen. Hij reed de skate-off niet voor niets. Via de wereldbekerfinale, over twee weken in Heerenveen, hoopte hij zich te plaatsen voor het WK afstanden. Maar dat plan heeft hij nu dus laten varen. Kramer besluit zijn seizoen met het WK junioren in het Finse Seinajoki. „Ik kan het seizoen wel langer willen maken, maar dan ga ik misschien geforceerd door en begin ik vermoeid aan de zo mer. Met het oog op het vol gende seizoen is dat niet goed. Ik ben goed wakker geschud en weet dat het ook wel eens wat minder kan gaan." Toch vergde het van Kramer de nodige innerlijke overredings kracht om zijn gevoel terzijde te schuiven. Want als Fries schrap je niet zomaar een wereldbe kerfinale in een vol Thialf. „Ze ker daarom heeft het zo lang geduurd om die beslissing te nemen. Als schaatser rijd ik het liefste elke wedstrijd. Erben Wennemars opperde nog om vrijdagavond in Heerenveen te rijden en dan zaterdag op het vliegtuig te stappen om dezelf de dag nog in Finland te schaatsen. Later bleek dat het WK junioren al op vrijdag be gint. Anders was het natuurlijk wel een stunt geweest. Aan de andere kant is het mijn laatste kans om wereldkampioen bij de junioren te worden", aldus de Fries die vorig jaar de titel aan de Canadees Justin Warsy- lewicz moest laten en zilver pakte. Dat Kramer zich als junior al maanden staande houdt tussen zijn oudere collega's, is een prestatie op zich. De verlokkin gen liggen op de loer. Sponsors en ploegen trekken aan hem en media en publiek vragen om zijn aandacht. „Naarmate je be ter presteert, wordt het alleen maar erger. Ga je overal op in, dan kost het je de kop. Iedereen wil wat van je. Tot op zekere hoogte is dat niet erg, want het is toch ook mooi dat je erken ning krijgt." Zo leverde de opening van een autozaak hem een splinternieu we BMW op, zodat Kramer zich niet meer hoeft te vervoeren in de auto van zijn moeder. Veel belangrijker nog dan dat is zijn toekomst. Na het WK in Moskou buigt hij zich over de aanbiedingen. „Ik zal alles af wegen. Wat vooral zwaar weegt is waar ik als schaatser beter kan worden. In het jaar van de Olympische Spelen wil ik niet dat alles allemaal anders gaat." Het is daarom niet uitgesloten dat Kramer een eigen ploeg for meert. „Dat is niet ondenk baar." Het zijn zorgen voor later, eerst wil Kramer een goed WK rijden. „Ik ben tevreden als mijn pun tentotaal in de buurt van mijn score op het EK komt. Natuur lijk wil ik graag het podium ha len, maar Chad Hedrick, Shani Davis en Jochem Uytdehaage zijn de afgelopen weken veel beter geworden. Zij zijn de gro te kanshebbers en dan zijn er nog enkele Nederlandse rij ders." door Peter van der Hulst moskou - De schrik zit er in Moskou, na een aantal aansla gen door Tjetsjenen goed in. Politiecontroles langs de weg, elektronische beveiliging in ho tels en bewakers op straat zijn de normaalste zaak van de we reld. Ook het WK allround- schaatsen ontkomt niet aan de strenge veiligheidseisen. Toeschouwers die morgen en overmorgen het toernooi in de nieuwe schaatshal Krylaskoje bezoeken, moeten eerst door detectiepoortjes alvorens ze hun plek op de tribune kunnen opzoeken. De schaatsers ko men ook niet zonder beveili- gingshindemissen in de arena. Alle spullen moeten door een röntgenapparaat. „Het is een heel aparte ervaring. We wisten het van tevoren, daarom kijken we er niet van op", zegt schaatsster Wieteke Cramer. De Nederlandse schaatsers wa ren al gewaarschuwd door hun jongere collega's, die twee maanden geleden in de Russi sche hoofdstad deelnamen aan de Junior Games. Sven Kramer werd opgesloten toen de burge meester met een gevolg aan be wakers het complex in Krylas koje betrad. „Ik werd in een kast geduwd. Die bewakers leunden met hun rug tegen de deur, zodat ik er niet uit kon. Ze geven hier klaarblijkelijk niet zo veel om schaatsers. Regels zijn regels en hier worden die wat strenger nageleefd dan elders." In de schaatshal alleen al zijn tijdens het WK 92 bewakers. Daarnaast wordt met behulp van zestig camera's gecontro leerd of er niets illegaals ge beurt. Zowel hoofd beveiliging Evgeni Gulinskii als ijsbaandirecteur Mikhail Zagainov zwijgen over een eventuele relatie tussen de zware beveiliging en de aansla gen door Tjetsjenen. „Dit is ge woon een regel van de Interna tionale Schaats Unie", zegt Gulinskii. Toch blijft het opmerkelijk dat Thialf zijn toernooien door suppoosten in goede banen laat leiden, terwijl de ijsbaan in Heerenveen met twaalfduizend toeschouwers een grotere capa citeit heeft. De baan in Krylas koje kan 8700 mensen herber gen. Volgens Zagainov is het WK op beide dagen uitver kocht. „Dit is de eerste keer dat het toernooi hier wordt gehou den. We willen het daarom vei lig laten verlopen. We verwach ten zeker geen bomaanslagen." start te gaan. Andres Landman weigerde ver stoppertje te spelen en won. De schaatser uit Landsmeer toon de zich in de eindsprint de snelste van een kopgroep van negen man. Yoeri Lissenberg en Haico Bouma werden tweede en derde. techendorf/anp - De laatste opwarmronde voor de Alterna tieve Elfstedentocht op de Oos tenrijkse Weissensee werd door de schaatsers op velerlei ma nieren beleefd. Sommigen za gen het criterium over 40 kilo meter puur als training, ande ren besloten helemaal niet van U ITS LAG E N met zijn veertiende doelpunt van het seizoen vlak na rust de gelijkmaker. Nog geen acht uur na afloop van het voor Fortuna positief verlopen raadsdebat - de ge meenteraad van Sittard-Geleen stemde in met aanpassing van het bestemmingsplan rond het stadion zodat er zich winkels kunnen vestigen -, kwam de clubleiding met geld voor de salarissen op de proppen. Het bedrijf Westerhout Groep uit Weert, dat ook betrokken is bij de bedrijvenplannen rond het stadion, stelt per direct 70.000 euro beschikbaar. Om zicht te krijgen op een structurele oplossing wil Fortu na dat een aantal crediteuren een deel van hun vorderingen intrekt. Ook de gemeente krijgt van daag of morgen een verzoek coulant om te springen met een openstaande schuld; Sittard- Geleen heeft nog ruim twee miljoen euro tegoed van Fortu na. De gemeenteraad heeft woensdag bepaald dat dit geld hoe dan ook moet terugkomen. Commissaris J. Nuijen van For tuna verwacht dat de gemeente desondanks een deel van de schuld kwijtscheldt. De gemeenteraad van Sittard- Geleen is woensdagnacht na een bijna zes uur durend debat akkoord gegaan met de door Fortuna zo gewenste verrui ming van het bestemmingsplan dat de vestiging van bedrijven mogelijk maakt. Een aantal raadsleden is tijdens een schor sing door fractie- en coalitiege noten flink onder druk gezet. Tegenstanders van verruiming van het bestemmingsplan kre gen voor de voeten geworpen dat zij een streep zouden zetten door vijftig jaar betaald voetbal in Sittard-Geleen. De WD kon niet leven met de gang van za ken. De partij zal uit de coalitie stap pen, een WD-wethouder is gis teren opgestapt. Gemeenteraadsfracties die woensdagnacht tegen aanpas sing van het bestemmingsplan rond het stadion van Fortuna stemden, toonden zich ver baasd over de onverwachte veerkracht van de club. Kon Fortuna begin deze week zonder een gemeentelijke injec tie van eerst vijf miljoen euro en later drie miljoen niet over leven, een paar dagen later is er plotseling weer geld om salaris sen te betalen. Een aantal fractievoorzitters zegt zich belazerd te voelen door de Fortuna-top die de fi nanciële positie van de club veel te negatief zou hebben voorgesteld. BASKETBAL Mannen eredivisie: Rotterdam - Astronauts 70 -75. GOLF Melbourne. Heineken Classic, Europese Tour Stand na le ronde: 1 Lonard (Aus), Immel- man (ZAf), Webster (Eng) 65 (-6). 4 Villegas (Col), Lamb (Aus) 66. 6. Dyson (Eng), Craw ford (Aus), Jarrod (Aus), Nitties (Aus), Montgo- merie (Sch), Foster (Eng), Dougherty (Eng), Wakefield (Eng) 68, 31, Lafeber (Ned) 70 (-1). Wegens invallende duisternis 24 spelers niet gefinisht onder wie Muntz (Ned) +1 (na 17 ho les). PRIJSVRAGEN Lucky Day 3622, 3 februari 2 12.15.16.18.20 23.32.35.38 39 41.46.50.56.60 62.64.69.72 Totol3: 1133131221332 Onder voorbehoud van typefouten SCHAATSEN Techendorf (Oos). Criterium Weissensee. Mannen (40 kilometer): 1. Landman, 2. Lis senberg, 3. Bouma. Vrouwen (30 kilometer): 1. Bekkering, 2. Ver douw, 3. Sterk Bormio. WK. Mannen, combinatie: 1 Raich (Oos) 3.19,10. 2 Svindal (Noo) 3.20.01, 3 Rocca (Ita) 3.20,08, 4. Walchhofer (Oos) 3.20.55, 5. Zur- briggen (Zwi) 3.20.98. 6. Kjus(Noo) 3.21.34 TENNIS Milaan. Mannen Tweede ronde: Schüttler (Dui/6) - Schalken (Ned) 6-3 6-4, Stepanek (Tsj/4) - Karlovic (Kro) 7-6 (7) 4-6 7-6 (5), Soderling (Zwe/5) - Monfils (Fra) 6-3 6-4, Stachovski (Oek) - Ancic (Kro/3) 6-4 4-6 7-6 (3). Mirni (WRu/8) - Aldi (lta)6-3 7-6 (5), Behrend (Dui) - Pavel (Roe/1) 7-5 7-6 (3). Ljubicic (Kro/2) - Heuberger (Zwi) 6-1 6-2 Delray Beach. Mannen Tweede ronde: Spadea (VSt/1) - Gabasjvili (Rus) 4-6 7-5 6-3, Maltsse (Bel/3) - Guzman (Arg) 6-4 3-6 6-1. Kim (VSt/8) - Widom (VSt) 6-2 6-3. Delgado (Par) - Sun Peng (Chn) 6-7 (8) 6-1 6-1. Moodie (ZAf) - Mello (Bra/5) 6-4 6-4. Dubbelspel, eerste ronde: Van Scheppingen /Wessels (Ned) - Fisher/Oliver (VSt) 7-5 6-4, Coetzee/Parrott (ZAf) - Sa/Wassen (Bra/Ned) 6- 1 3-6 6-3. Tokio. Vrouwen Tweede ronde: Davenport (VSt/1) - Obata (Jap) 6-4 6-3, Dementjeva (Rus/4) - Morigami (Jap) 6-2 6-2, Hantuchova (Slw/8) - Kirilenko (Rus) 4-6 6-0 6-2, Lichovtseva (Rus) - Craybas (VSt) 7-5 4-6 6-2, Asagoe (Jap) - Vinei (Ita) 6-0 6-2 8enesova (Tsj) - Nakamura (Jap) 3-6 7-5 6-4. VOETBAL Eerste divisie Helmond Sport - BV Veendam 2-2 (1-0). 29 Razic 1-0, 46 Cvetkov 2-0, 65 Weerman 2-1. 87 Weerman 2-2 Scheidsrechter. Janssen Toeschouwers: 2491 Gele kaart: De Vries, Van den Broek Humphrey, MacAndrew (BV Veen- dam). Fortuna Sittard - FC Dordrecht 1-1 (0-1). 36 Gerard De Nooijer 0-146. Derksen 1 -1 Scheidsrechter: Zeinstra. Toeschouwers: 2499. Gele kaart: Janssen, Den Kamp, Dassen (Fortuna Sittard) TOP Oss - Cambuur Leeuwarden 2-0(1-0). 27 Wiinands 1-0, 70. Van den Berg 24). Scheidsrechter: Kuipers Toeschouwers: 1147 Gele kaart: Schoofs, Bezzai (TOP Oss). Van Steeg (Cambuur Leeuwarden) Bijzonderheid: 17 De Vogt (TOP) stopt straf schop Van Ri|swi|k (Cambuur) Sparta 19 11 6 2 39 49-24 Heracles 19 11 4 4 37 31-20 Dordrecht 20 10 5 5 35 31-25 Volendam 19 10 4 5 34 29-20 VW 18 9 6 3 33 31-18 FC Zwolle 19 9 5 5 32 33-24 Helmond Sp. 20 8 6 6 30 33-29 Haarleio 19 8 3 8 27 30-27 Veendam 20 7 5 8 26 35-34 Storm v. 19 6 7 6 25 27-24 AG0W 19 8 1 11425 30-28 4 9^5 31-41 TOP 20 7 GA Eagles 19 6 6 7 24 24-29 Cambuur L. 20 6 5 9 23 18-28 Excelsior 19 6 3 10 21 27-30 Fortuna S. 20 5 6 9 18 32-43 MW 19 4 5 10 17 17-27 Eindhoven 19 3 6 10 15 23-42 Emmen 19 3 5 11 14 21-39 WIELRENNEN Doha. Ronde van Qatar. Vierde etappe, Al Zubarah - Doha: 1. Ci pollini (Ita) 169 km in 3.31.37, 2. Boo nen (Bel). 3. Vierhouten. 4. Schröder (Dui), 5. Hunter (ZAf). 6 Putsep (Est) Algemeen klassement: 1. Michaelsen (Den) 15.22.00, 2. Breschel (Den) 1.14. 3. Guidi (Ita) 1.28, 5. Tjallmgn 5.43 Saint-Ambroix. Ster van Bessèges. Tweede etappe, Nimes - Saint-Ambroix: 1. Steels (Bel) 149,2 km in 4.01,36, 2. Kirsipuu (Est), 3. Nazon (Fra), 4. Napoli- tano (Ita), 5. Eeckhout (Bel), 6 Gardeyn (Bel). 8. Traksel. Algemeen klassement: 1. Bichot (Fra) 7.26.54,2. Monfort (Bel) 0.08. londen/gpd - Hoe ernstig de voetblessure precies is en hoe lang de kwetsuur hem aan de kant houdt, kan hij nog niet aangeven. „Maar", zegt Arjen Robben, „het gaat zeker een tijdje duren voordat ik weer kan spelen." Robben doet zeker niet mee in de oefeninterland van volgende week woensdag tegen Engeland. Blackburn Rovers-Chelsea was woensdagavond een minuut of tien onderweg toen de oud-Aja- cied Aaron Mokoena met een wilde sprong Robbens linker voet kraakte. Vlak daarvoor had de Nederlander nog zijn hand tekening gezet onder het, naar later zou blijken, enige doel punt van de wedstrijd. Vergezeld door vader Hans bracht Arjen Robben gisteren een groot gedeelte van de dag door in een Londens zieken huis. „Door de zwelling is nog niet goed vast te stellen wat de schade precies is. Het is ook nog geen vierentwintig uur ge leden dat het gebeurd is. De vochtproductie is nog niet uit gewerkt. Volgende week wordt er opnieuw een scan gemaakt. Er zijn bandjes beschadigd en het herstel daarvan heeft tijd nodig." Arjen Robben had gisteren ei genlijk heel andere plannen. In het gezelschap van zijn vader zou hij per privé-jet naar Ma drid vliegen, waar opnames plaatsvonden van een grote commercial van Adidas. Rob ben moet daarin één van de blikvangers worden. Samen met David Beckham en Zinedi- ne Zidane. Maar in plaats van met kwieke tred een opname studio in Madrid in te stappen, strompelde hij een ziekenhuis in Londen binnen. frankfurt/anp/dpa - De in on genade gevallen Duitse arbiter Robert Hoyzer heeft de uitslag van vier voetbalwedstrijden ge manipuleerd. Hoyzer heeft in twee andere wedstrijden gepro beerd het verloop te beïnvloe den, maar slaagde daar niet in. Al met al is hij in zeven wed strijden betrokken bij het wed schandaal dat het Duitse voet bal in zijn greep heeft. De duels die de 25-jarige Hoy zer zeker heeft beïnvloed zijn SC Paderbom - Hamburger SV, Wuppertal - Werder Bremen Amateurs, Eintracht Braun schweig - St. Pauli en Ahlen - Wacker Burghausen. Dit waren geen van al duels in de hoogste liga. De DFB heeft verder bevestigd dat 25 personen betrokken zijn bij de omkooppraktijken, onder wie ook de arbiters Jürgen Jan sen, Felix Zwayer en Dominik Markes. Veertien spelers wor den verdacht van het aanne men van aanmoedigingspre mies. De Nederlandse aanvoer der Thijs Waterink van Pader bom is een van hen. De Belgische politie heeft gis teren vijf voetballers en een trainer opgepakt voor verhoor over een mogelijke omkopings zaak. Ze hebben wellicht geld aangenomen om degradatie kandidaat Charleroi te laten winnen. Charleroi ontsnapte eind vorig seizoen miraculeus aan degra datie. Dit gebeurde mede door een overwinning op Sint-Trui- den. De zege leidde tot de de gradatie van Antwerp, dat later de politie tipte over de mogelij ke omkoping. De politie van Hasselt heeft onder anderen Jacky Mathijssen opgepakt voor verhoor. Hij was vorig seizoen oefenmeester van Sint-Truiden en nu van Charleroi. bormio - De Oostenrijker Benjamin Raich heeft bij de wereldkampioenschappen alpineskiën in het Italiaanse Bormio het goud veroverd op de combinatie. Hij kwam na een afdaling en twee superieure slaloms op de Stel- vio-piste tot de snelste tijd van 3.19,10. Het zilver ging naar de Noor Aksel Lund Svindal (3.20,01). De Italiaan Giorgio Rocca pakte het brons (3.20,08). De Noor Kjetil Andre Aamodt zette aanvankelijk de tweede tijd neer, maar hij werd gediskwalificeerd. De favoriet Bode Miller, al wereldkampioen op de Super-G, verdween voortijdig uit de wedstrijd. De Amerikaan verloor een van zijn ski's en kon geen tijd neerzetten. De Oostenrijker Michael Walchhofer, die de snelste tijd maakte op de afdaling (1.51,76), zakte door twee matige slaloms naar de vierde plek. Raich is een specialist op de slalomonderdelen. Hij won al veertien keer een wereldbeker op de technische disciplines. De 26-jarige skiër uit Arzl heeft inmiddels ook de snelle onderdelen onder de knie. Dat bewees hij eer der deze week met de bronzen medaille op de Super-G. Ook donderdag was hij goed op de afdaling met een vierde tijd. „Ik was zeker van mezelf en voelde geen druk. Ik kon de ski's het werk laten doen en dat leverde drie perfecte races op. Ik ben trots op mezelf', aldus de wereldkampioen. Foto: EPA/Mirko Guarriello Sven Kramer bindt in de nieuwe schaatshal van Moskou zijn schaatsen onder. Trainer Aart van der Wulp bekijkt de concurrentie. Foto: ANP/Vincent Jannink

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 15