Bestuur Meerburg wijst verhuizing af REGIO pi bord bruine bonensoep als bruiloftsmaal oralaan Oegstgeest vindt wethouder tegenstrijdig 'Gallaslaan Leiderdorp net zo gevaarlijk als Spanjaardsbrug' R3 'Onze toekomst ligt in Zoeterwoude-Rijndijk' Masten op hogesnelheidslijn 3 [O blijft zitten eiderdorp dorp - De aankoop van Omgrenzend kantoor en p grond maken duidelijk lilverwerker Vliko uit Lei- van plan is op de hui- laats blijft zitten. De di van de firma en de ge- te zagen liever dat Vliko k van bedrijventerrein de üjde. Vooral het vracht- I ;r dat langs de Oranjewijk #{kwijk van en naar de I-jrvverker rijdt, wordt als Jfobleem gezien. De zoek- naar een nieuwe locatie cte en daardoor breidt het k ipmtegebrek kampende npp de huidige stek uit. ge scouts doen ledenwerving aaGEEST - Twaalf jonge wel- le it Oegstgeest in de leeftijd veitot 11 jaar gaan actief hun i Aigvereniging Sagara pro- et bij leeftijdsgenootjes, leden te werven n de kinderen posters ge en die in winkels en ge- instellingen opge- din. Op 19 februari tussen >ewn 12.30 houden de Ei bij hun clubhuis aan de 2b in Oegst- chjpen dag voor kinderen seijaar. era vrijdag 4 februari 2005 Pf garijn Roos P^eest - Als het aan Dick en Joke ligt, blijft hun huis aan de Floralaan gewoon staan. l|ien er immers al 41 jaar naar alle jenheid. Het college van burge en wethouders heeft daar ech- te't veel boodschap aan. Dat is van f stemming te geven voor de ont- g van vijftig nieuwe woningen vierkante meter aan commerci- gpite op het gebied van het Esso- aan de Irislaan. m>t benzinestation verdwijnt, vindt gravers niet erg. „Maar dan moet h, kleinschalige laagbouw komen, ^pien onze flat en de sporthal ook de slopershamer. De klankbord- v(Lange Voort heeft bedongen dat er niet meer gebouwd mag worden in de omgeving van het winkelcentrum. Dat heeft ze zwart op wit staan. Nu wordt het een getto." Hij pakt de tekeningen er maar eens bij, die hij van woningbouwvereniging Bui tenkist heeft gekregen. „Kijk, overal komt bebouwing. Vijf hoog en er onder nog een parkeergarage voor 75 auto's. Gelukkig mag die supermarkt er niet meer komen." Het echtpaar mag, net als de andere bewoners, wel terugkomen. Er komen twaalf sociale huurwoningen terug in het complex. Al met al begaat verantwoordelijk wet houder Meester in hun ogen een grote fout. „In een bewonersbijeenkomst be gin januari heeft ze laten weten dat de projectontwikkelaar door mag gaan met het ontwikkelen van zijn plannen en dat zij bereid is de grond van de sporthal te verkopen. Wij zien dat als een toezeg ging. Ze staat met haar voeten in de aar de en kan niet meer terug. Maar toen kregen we eergisteren een brief, waarin staat dat er nog niets besloten is over de bouw en dat de gemeenteraad pas be slist na het vaststellen van de structuur visie. En dat terwijl ze al heeft ingestemd met de ontwikkeling. De bewonerscom missie heeft haar een brief gestuurd om deze tegenstelling te verklaren." Joke Stravers hoopt in ieder geval dat de beslissing snel valt. „Dan weten we waar we aan toe zijn." Mevrouw Regeer-Del- meer (77) die een portiek verder woont, denkt daar hetzelfde over. „Verhuizen is voor mij niet zo makkelijk meer. Ik schrok wel, toen ik het hoorde. Hoe moet ik in mijn eentje naar een ander huis? Ik kan niet altijd de kinderen las tigvallen. Maar als het door gaat, mogen ze van mij opschieten. Je krijgt er wel een mooi huisje met een lift en centrale verwarming voor." De winkeliers in winkelcentrum Lange Voort lijken op het eerste gezicht niet bang te zijn voor extra winkels. Bij bak ker Tijsterman hopen ze alleen dat er geen nieuwe bakker komt en ook Fro- magerie Du Patron is positief. Eigenaar Michel van der Burg: „Hoe meer win kels, hoe meer mensen hier komen. Ik ben niet bang voor een overschot, want in Warmond, Haaswijk en Poelgeest heb je zowat geen winkels. Je ziet het aan de winkelcentra in Katwijk en Lisse. Die zijn uitgebreid en daar gaat het veel be ter. Als je hier niets doet, verpaupert het." door Judy Nihof zoeterwoude-rijndijk - De toe komst van voetbalvereniging Meerburg ligt in de Meerburger polder in Zoeterwoude-Rijndijk, en niet in Leiderdorp of Hazers- woude. Dat heeft het clubbe stuur de gemeente gisteren in een gesprek op het hart gedrukt. „Het heeft onze absolute voor keur om in de Meerburgerpol der te blijven. Wij vinden dat de ruimte er in de polder ook is, als je op de tekeningen kijkt. Wij willen creatief meedenken met de gemeente om in de Meerburgerpolder een kwalita tief goed sportcomplex aan te leggen", zegt Meerburg-be stuurslid Michiel Stuijt. Woensdag maakte wethouder Ates tijdens een informatie-bij- eenkomst voor inwoners van Zoeterwoude-Rijndijk bekend dat de gemeente overweegt om de voetbalclub te verplaatsen naar een plek buiten de ge meentegrenzen. Plekken die volgens Ates in aanmerking ko men, zijn een locatie bij de Doeshaven in Leiderdorp en een terrein in Hazerswoude- Rijndijk, even voorbij de grens met Zoeterwoude-Rijndijk. Het idee om Meerburg te verplaat sen sloeg bij de aanwezigen in als een bom. Volgens Meerburg-bestuurslid Stuijt is verplaatsing slecht voor zowel de club als voor Zoeter woude-Rijndijk. Meerburg heeft, aldus Stuijt, een sterke sociale functie binnen het dorp, dat in de afgelopen jaren veel voorzieningen zag verdwijnen. Het bestuur denkt dat veel jeugdleden afhaken als de club in een ander dorp gaat zitten. „Meerburg is de afgelopen ja ren explosief gegroeid. Met na me het aantal jeugdleden is sterk toegenomen. Verplaatsing leidt tot inkrimping van de in stroom van jeugdleden, wat op termijn ook zal leiden tot een kleinere toestroom van de vrij willigers die je als club zo hard nodig hebt." Meerburg had tot voor kort de garantie dat zij in de Meerbur gerpolder kon blijven, zij het op een andere plek. Door een aan tal nieuwe ontwikkelingen wordt het op die nieuwe plek voor Meerburg wel erg krap, vindt de gemeente. Op de schetsen staan drie velden in getekend en een klein trai ningsveld. Voor zaken als een Verbazing in Leiderdorp De Zoeterwoudse wethouder Ates opperde de Leiderdorpse Zandpunt als een mogelijke stek voor voetbalvereniging Meerburg. Dat leidt in dié ge meente tot verbaasde reacties. Zo is voorzitter Grootendorst van De Munnik buitengewoon verwonderd. Hij is al een tijd in onderhandeling met de ge meente Leiderdorp over ver plaatsing van de tennisclub. Tegen de zin van De Munnik moet de vereniging plaatsma ken voor woningbouw op de huidige locatie aan de Hoog- madeseweg. De Zandput is volgens de gemeente de enige geschikte plaats voor een nieuw tenniscomplex. „Wat krijgen we nou?", reageert Grootendorst lachend. „Ken nelijk zijn er meer gegadigden. Dat behoor ik wel te weten, want wij maken in de aanloop naar de verhuizing kosten die ik dan stop kan zetten. Ook voorzitter Pret van RCL vindt het geopperde plan uit Zoeterwoude merkwaardig. „Twee voetbalverenigingen in Leiderdorp? Dat lijkt me niet haalbaar en daar staat de poli tiek waarschijnlijk niet om te trappelen", aldus Pret die eventuele concurrentie niet vreest. „Het zou RCL leden kunnen kosten, maar het kan natuurlijk net zo goed dat Lei derdorpse leden van Meer burg terugkeren bij ons." Pret pareert met een andere oplossing..Als de verplaat sing van Meerburg een pro bleem is, lijkt het me een zaak voor Zoeterwoude om dat clubhuis of een tribune is geen ruimte meer. Volgens Stuijt is een volwaardig complex op die plek wel moge lijk. Hij beseft dat de voetbal club een uitbreiding op deze plek wel kan vergeten, maar dat neemt hij voor lief. „Die keuze maken we", zegt hij stellig. m De Zoeterwoudse wethouder Ates. Foto: Mark Lamers binnen de gemeentegrenzen op te lossen. Eén complex voor zowel SJZ en Meerburg aan de Weipoortseweg? FC Zoeterwoude? Laat ze die mo gelijkheden eerst eens onder zoeken." Zelfs wethouder Molkenboer keek vreemd op toen hij gis terochtend de krant open sloeg. Molkenboer weet wel waar de uitlatingen van Ates vandaan komen. „Bij een re gionaal overleg is dat wel eens uit de losse pols geopperd: mocht de verhuizing van De Munnik niet doorgaan - door dat bijvoorbeeld archeologi sche vondsten op de huidige lek van de tennisclub een ouwplan niet toestaan - dan kan Meerburg naar de Kleine Zandput. Echt een serieuze optie is dat nooit geweest. Ik ben optimistisch dat uiteinde lijk de tennisclub op de Zand put belandt", aldus de wet houder. Cathrien van Diemen en Leen van Wetten kijken terug op een gelukkig huwelijk, waaruit elf kinderen werden geboren. Foto: Hielco Kuipers HDC 973 'Hongerwinterhuwelijk' staat al zestig jaar als een huis Nihof woude-rijndijk - „We beginnen aan elkaar te wennen." Dat 189-jarige Leen van Wetten altijd erend, als iemand vraagt hoe het ét hem en zijn vrouw Cathrien p 6 februari is het paar uit Zoeter- ,-Rijndijk zestig jaar getrouwd, mooi om samen oud te mogen vinden ze. „Ik zeg wel eens te- is het niet heerlijk om 's och- jls je wakker wordt, lekker met el- Bcunnen kletsen?", zegt Cathrien stten. „Het klinkt misschien een plechtig, maar daar ben ik echt ïance tussen Leen van Wetten uit kerk aan den Rijn en Cathrien van bloeide ongeveer 64 jaar gele- I De twee kenden elkaar omdat per met haar zus was getrouwd, pjke Leen zag wel wat in het meis- peterwoude-Rijndijk met haar plvende haar. Bij Cathrien duur- Janger voordat de vonk oversloeg, dag was ze bij haar zus in Den Haag. Leen was daar ook. Zij zou wor den opgehaald door drie vriendjes, maar ze kwamen niet opdagen. Leen zag zijn kans schoon en bracht Cathrien naar huis. Daarna vertoonde hij zich steeds vaker in de koffietent van haar ouders, waar Cathrien werkte. Ze trokken steeds meer met elkaar op en van het een kwam het ander. Toen ze een huis konden krijgen in de Groenendijk in Hazerswoude-Rijndijk, trouwden ze. Dat was middenin de hon gerwinter van '45. Omdat er niks te krij gen was, viel er ook weinig te feesten. Toch moeten de gasten gesmuld hebben van het bruiloftsmaal: een bord bruine bonensoep. Het paar kijkt terug op een gelukkig hu welijk, waaruit elf kinderen werden ge boren. „Hoe dat ging met elf kinderen? Het ging eigenlijk allemaal vanzelf', al dus Van Wetten. Zijn vrouw beaamt dat. „Met jonge kinderen was het natuurlijk wel druk. Maar toen ze eenmaal groter werden niet. Toen was het enkel maar gezellig." Ze vindt dat ze het heeft ge troffen met haar echtgenoot met zijn opgeruimde karakter. „Zodra hij wakker is, begint hij te zingen." Leen, die werkte als grossier in vlees, droeg zijn steentje bij in het huishou den. Hij kookte twee keer in de week een grote pan soep en braadde elke avond het vlees. Regelmatig nam hij de jongste kinderen mee en zei hij tegen zijn vrouw: ga jij maar even lekker slapen. „Leen is dól op kinderen", aldus Ca thrien van Wetten. En kinderen zijn vol gens haar dol op hem.Als buurkinde ren vroeger zagen dat wij thuis waren, dan was het: „Hij is thuis." Ook de 31 kleinkinderen zijn gek op opa. Een paar jaar geleden dacht Leen van Wetten dat hij zijn langste tijd gehad had. Van de kleinste inspanning raakte hij uitgeput. Voor zijn dagelijkse fiets tocht door de regio kon hij de energie niet meer opbrengen. Hij kon niet eens de trap meer op. Maar een pacemaker deed wonderen. Sindsdien stapt Van Wetten weer dagelijks op zijn fiets. De bijna negentigjarige komt uit een sterk geslacht. „Maar ik moet wel uitkijken", zegt Van Wetten quasi-serieus. „Mijn overgrootvader werd 102, mijn grootva der 96 en mijn vader 92. Het loopt te rug." Drieëndertig jaar geleden verhuisde het echtpaar van Hazerswoude-Rijndijk naar Zoeterwoude-Rijndijk. Zonder dat zijn vrouw het wist, had Van Wetten er een huis gekocht, aan de Nassaulaan. „Daar ben ik wel boos over geweest, ja", zegt zijn echtgenote. „Want ik wou hele maal niet weg uit de Groenendijk." Toch voelde ze zich er na verloop van tijd he lemaal thuis. Toen de kinderen ouder werden, werd ze actief in het vrijwilli gerswerk, onder meer bij de oprichting van de ouderengym en als medewerk ster van de soos en De Zonnebloem. Sa men hebben ze ook nog jarenlang maal tijden bezorgd bij ouderen en gehandi capten. Anno 2005 zit het vrijwilligerswerk erop. Zij mag graag een potje kaarten in de ouderensoos in De Eendenkooi. Hij trekt er liever alleen op uit, op de fiets. „Die soos is voor oude mensen, zegt hij wel eens", aldus Cathrien van Wetten. „Daar komt hij nog niet." Gemeente is niet van plan iets aan situatie te doen door Loman Leefmans leiderdorp - De controverse over de ene verkeerssituatie in Leiderdorp is nog niet geweken of er ontstaan klachten over een ander kruispunt. Bewoner Heestermans van de wijk Bin nenhof stelt in een brief aan de gemeente dat de T-splitsing van de Gallaslaan met de Voorhof laan net zo onoverzichtelijk is als die bij De Spanjaardsbrug. „Op de Gallaslaan valt vandaag of morgen ook een dode of zwaargewonde doordat ge meentebestuurders hun verant woordelijkheid niet nemen", schrijft Heestermans onheil spellend. Bij de Spanjaardsbrug kwam eind vorig jaar een 36-jarige fietser om het leven na een on geval met een vrachtwagen. Buurtbewoners, die ook voor het ongeval over de onveilige situatie klaagden, eisten maat regelen. Verantwoordelijk wet houder MacGillavry (Groen links) zegde vorige week toe dat er tijdelijk veranderingen komen. De uitkomst van een onderzoek door een ingescha keld verkeersbureau moet lei den tot een definitieve herin richting. Het genoemde kruispunt op de Gallaslaan is twee jaar geleden volledig op de schop gegaan. Voor een 100.000 euro gemeen schapsgeld werd onder meer de middenberm verbreed waar door de positie van voetgangers van en naar winkelcentrum Winkelhof veiliger moest wor den. Daarnaast werden ze brapaden vernieuwd en opge hoogd om zo het autoverkeer af te remmen. Desondanks komen ongeluk ken en bijna-ongelukken nog regelmatig voor. Volgens Hees termans, die dagelijks langs het genoemde punt rijdt, worden die mede veroorzaakt door twee fietspaden aan de Florijn die eveneens op de splitsing uitkomen. Daardoor komt er verkeer van vier kanten en dat zorgt voor hachelijke momen ten. 'Handel onmiddellijk, mor gen kan het te laat zijn', advi seert Heestermans de verant woordelijken bij de gemeente Leiderdorp. De gemeente laat echter in een reactie weten helemaal niets aan de bestaande situatie te gaan doen. „De afdeling ver keer en vervoer heeft nogmaals naar het kruispunt gekeken", verklaart een woordvoerster. „De conclusie luidt: als ieder een zich aan de regels houdt, is het er niet gevaarlijk." Het kruispunt op de Gallaslaan dat ook als onveilig wordt ervaren. Foto: Hielco Kuipers $ade - En ineens ziet het betonnen pad dat bij Hoogmade de rijksweg a4 over- aanlegt overal druk bezig. Het duurt nog zo'n twee jaar voordat de eerste treinen itr uit als een spoorlijn. Nu de aanleg van de 'onderbouw' van de HSL bijna is af- daadwerkelijk over het hogesnelheidsspoor zullen rijden. '4 is de aannemer die de rails, de bovenleidingen en allerlei andere voorzieningen Foto: Henk Bouwman

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 11