Franssen lag al eerder onder vuur LEIDEN 81 DEGIA Katwijkse carrosseriefabriek bouwt vakantiehuisjes Mevrouw Cupido maakt liefdesgedichten voor Afrika lil E 1 lü CMI lm mm Ifeff I Uitbreidi betaald parkeren Noordwij Koploper der commissarissen heeft inmiddels dertig bijbanen bericht via SMS of de website Kijk snel op www.leidsdidagbiad.ni Subsidie Joodse begraafplaats katwijk - Katwijk trekt 30.000 euro subsidie uit voor de jood se begraafplaats aan de Rijn straat. Het geld wordt gebruikt om de begraafplaats te restau reren. De eigenaar, de Joodse Gemeente in Leiden, heeft 130.000 euro nodig om de in zeer slechte staat verkerende begraafplaats op te knappen. De Joodse Gemeente krijgt ook bijdragen van Maror-gelden, waarin de overheid geld geeft tep behoeve van joodse oor- lQgsslachtoffers. Ook het Prins Öemhard Cultuurfonds en Fonds 1818 dragen bij in de kosten. Tegen het besluit van ae provincie om geen geld uit te trekken voor de restauratie, heeft de Joodse Gemeente be zwaar aangetekend. Provincie steunt life meets Science heiden - De Leidse stichting 'Li- fh meets Science' ontvangt 450.000 euro van de provincie Zpid-Holland. Het geld is be stemd om samenwerking te sti muleren tussen Leidse kennis instellingen, zoals de Universi teit Leiden, het LUMC, Natura- lis, biotechbedrijven, de Hoge school Leiden, TNO en de Ka mer van Koophandel. De stich ting wil onderzoekers stimule ren om hun kennis met het be drijfsleven te delen of zelf be drijven te beginnen. De provin cie subsidieert 21 projecten in Zuid-Holland ter bevordering van de kenniseconomie. Student geëerd met beurs Nuffic leiden - Studenten die in het buitenland willen studeren op het gebied van de podiumkun sten, kunnen in aanmerking komen voor een beurs van het Nuffic, een organisatie die in ternationale samenwerking in het hoger onderwijs bevordert. Scheidend directeur Pieter van Dijk maakte afgelopen week de instelling van de Julian van Dijk-beurs bekend, die bestemd is voor 'een jong talent, dat maximaal een academisch jaar in het buitenland wil studeren'. De beurs is vernoemd naar Van Dijks zoon Julian, die aan de Universiteit Leiden geschiede nis studeerde. In 2001 overleed hij op 20-jarige leeftijd aan 'een zware ziekte'. Meer informatie: www.nuffic.nl/ talentenprogramma. LAPP-TOP groeit tot 240 leerlingen leiden - In totaal 240 leerlingen zijn aan het Pre University Col lege van de Universiteit Leiden begonnen met het LAPP-TOP studieprogramma. De universi teit biedt vijftien lesprogram ma's aan, waaronder 'religies in de wereld van vandaag', 'mens en machine' of onderzoek naar het literaire genre van de detec tive. Twee vakgebieden doen dit jaar voor het eerst mee: Ta len en Culturen van Zuid-Oost Azië en Oceanië en Indo-Euro- pese Taalwetenschap. De leer lingen volgen in februari, maart en april colleges en werkgroe pen en gaan soms ook op ex cursie. Het programma LAPP- TOP staat in principe open voor alle vwo'ers uit klas 5 en 6. De aanmelding voor het studiejaar 2004-'05 is gesloten. vrijdag 4 februari 2005 door Robert Toret katwijk - Ziet u zich de zomer vakantie al doorbrengen in een laadbak van een vrachtwagen op het strand? Waarschijnlijk niet. Toch is het misschien niet zo gek als het klinkt. Carrosse riefabriek Kees Mulder uit Kat wijk is onlangs namelijk begon nen met de productie van strandhuisjes die van hetzelfde materiaal worden gemaakt als de vrachtautolaadbakken, die het bedrijf doorgaans fabri ceert. Het balletje ging rollen toen Mulder BV bijna drie jaar gele den door een paar mensen uit Zandvoort en omgeving werd gevraagd of het bedrijf ook mo biele vakantiehuisjes kon ople veren. „Die mensen huren elk jaar een stuk grond op het strand en daar mogen ze dan tussen april en september met een huisje staan", aldus Niels Mulder, hoofd verkoop bij het familie bedrijf. „Buiten die periode moeten ze het huisje ergens an ders stallen, bijvoorbeeld op een camping. Nu zochten ze ie mand die zulke verplaatsbare huisjes voor ze kon bouwen." Terwijl andere 'schoenmakers' (of in dit geval carrosseriebou wers) te kermen gaven zich lie ver bij hun leest te houden, rea geerde Mulder meteen enthou siast. „Het is eens wat anders. In dit wereldje denken we altijd in wielen, maar waarom?", vraagt Mulder zich af. „Ik vind dat je een open blik moet hou den. Of je nu een vakantiehuis je of een lade voor een vracht wagen bouwt, het principe blijft hetzelfde. In feite bouw je nog steeds een ombouw, maar nu de 'carrosserie' van een huis. Vloeren, wanden en een pla fond." Volgens Mulder leent het mate riaal dat zijn bedrijf in het 'nor male' productieproces gebruikt, zich bovendien uitstekend voor de productie van vakantiehuis jes. „We werken met hoogwaardig polyester uit Italië. Dat is uiterst duurzaam materiaal, waar je weinig onderhoud aan hebt en dat gemakkelijk schoon is te Dick Parmentier is bezig aan zijn strandhuisje op het terrein van carrosseriebouwer Mulder in Katwijk. Foto: Dick Hogewoning maken. En als een laadbak - waar heftrucks dagelijks in en uit rijden en die dus heel wat te verduren krijgt - heel blijft, dan houdt zo'n ombouw het ook wel op het strand." Inmiddels heeft carrosseriefa briek Kees Mulder al tien van deze strandunits gebouwd. De huisjes staan nog opgesteld op het buitenterrein van het Kat wijkse bedrijf, waar de kopers kunnen komen klussen. Mulder: ,,Af en toe wordt het wel erg druk, dus dat is wel eens vervelend. Maar als je el kaar goed aanvoelt, is dat geen probleem. Het is voor ons ook een proef. Mijn vader en ik moeten nog maar eens kijken hoe we dat in de toekomst gaan doen." Eén van de klanten op het ter rein is Dick Parmentier (65) uit Velserbroek, die al zestig jaar el ke zomer op het strand van Zandvoort staat. Bijna elke dag is hij in Katwijk om zijn huisje aan te kleden. „Ik hels al een houten vloer gelegd en een keukenblok geplaatst en nu ben ik bezig met het maken van de slaapkamer." Parmentier was één van de per sonen die Mulder destijds be naderde met het ietwat vreem de verzoek. „Ik weet nog goed dat ik hier kwam met drie vrienden en we het in eerste in stantie eigenlijk niet aandurf den. Ik had zoiets van: 'Zouden ze dat wel kunnen?' Ik bedoel, laadbakken van vrachtwagens leunen op een onderstel, maar bij strandhuisjes moet de vloer toch zelfdragend zijn. Maar Kees (Mulder, de vader van Niels) lachte onze argument en daarmee onze twijfel meteen weg." Parmentier is in elk geval vol lof over de Katwijkse carrosserie bouwer. „Dat we hier elke dag mogen klussen is fantastisch. Je loopt ze toch maar voor de voe ten. Het is een leuk bedrijf en de mensen zijn enorm behulp zaam. Hé Niels, weet jij nog een firma die schuiframen kan zet ten?" noordwijk - Noordwijk betaald parkeren op 1 n nieuw uitbreiden. B en 1 len de raad voor om o( keerautomaten te plaat de Daniël Noteboomstri Egbert de Grootstraat, 1 dolph Berkemeierstraa Duinweg (alleen aan de zijde), de Albert Verwe (achterzijde winkels) en c trixstraat. Alle straten be zich ten noorden van de les van Uffordstraat. Het college volgt daarm advies van het bureau driks/Rademakers, dat d sen en klachten van be' heeft geïnventariseerd. E geleden waren veel bei van de auteurs- en scl wijk en de hele prinsesse nog tegen betaald parken Mogelijkheden om de p; gelegenheid in Noordwij] breiden, zijn er vooralsnc De gemeenteraad heef begin vorig jaar om gevra Uit het onderzoek is naar voren gekomen d daling van ongeveer tie cent is geconstateerd op 1 te parkeerterreinen roi Hoofdstraat in Noordwi Zee. Ondernemers 1 daarom gevraagd om d keertarieven in elk geval winter te verlagen om t( komen dat hun omzet d en W willen daar vooi niet aan. Zij wijzen er 1 ook andere factoren e spelen, zoals de econoi ontwikkelingen, waarvan hele land sprake is mooie weer in 2003, hi waarmee de cijfers zijn vl ken. Wel stellen B en W vi proef om het tarief op ningin Wilhelminaboi van 1 oktober tot 1 april lagen van 1,80 euro na euro voorlopig voort te in afwachting van de res van dit experiment. KORT EN ZAKELIJK den haag - De vele bijbanen van commissaris der Koningin Jan Franssen zijn afgelopen najaar onderwerp van gesprek geweest tijdens zijn functioneringsge sprek. In het vertrouwelijke ge sprek tussen vertegenwoordi gers van politieke partijen in Provinciale Staten en Franssen zijn kritische vragen gesteld over de tijd die de bijbanen kosten. Dit bevestigen betrokkenen bij de provincie Zuid-Holland. Franssen is in Nederland kop loper met het aantal van dertig bijbanen naast zijn functie als commissaris der Koningin. Tijdens het functioneringsge sprek, dat een commissaris heeft voorafgaand aan een her benoeming, is ook gesproken over mogelijke belangenver strengeling en de hoeveelheid van nevenfuncties. Het gesprek heeft niet geleid tot grote wijzi gingen in de nevenfuncties die Franssen bekleedt. Volgens de betrokkenen vond de commis saris dat het aan Provinciale Staten is om aan te geven of zijn functioneren als commis saris lijdt onder de vele bijba nen. Dat is niet gebeurd. Frans sen wil niet reageren op de op hef over de bijverdiensten van commissarissen der Koningin. Hij schaart zich achter het standpunt van collega-commis saris Nijpels (29 bijbanen), die zich beroept op het recht op privacy. Het is voor een commissaris niet verboden om (betaalde) bijbanen te hebben. Het kabi net wil echter meer openheid Stuur eei naar JOUW Valentljnl over de topinkomens in de pu blieke sector. Minister Remkes van Binnenlandse Zaken wil de bijverdiensten van commissa rissen openbaar maken. De bijbanen van Franssen leid den vorig jaar april al tot vragen van de fractie van de SP, die vindt dat Franssen beter meer tijd in het provinciewede kan steken. Op de lijst stonden toen 24 bijbanen. Naderhand bleek deze lijst niet actueel. De mees te nevenfuncties van Franssen liggen op het gebied van onder wijs, welzijn en omroepen. Franssen is ook commissaris bij een bouwbedrijf en heeft een adviesfunctie bij een dochter bedrijf van Deloitte en Touche. Leidenaars Wim Findhammer en Jos Rath hebben Uitgeverij Compres gekocht van de Mer- curius Groep in Wormerveer. Findhammer was al directeur van Compres en verwacht dat de 'herwonnen zelfstandigheid van de uitgeverij leidt tot een nieuw elan'. Compres behoor de al een tijd niet meer tot de kernactiviteiten van de Mercu- rius Groep. Rath heeft ervaring als marketeer en ervaring met het opzetten van nieuwe media. Uitgeverij Compres geeft vooral vakbladen uit, zowel voor eigen rekening als in opdracht. Daar naast verzorgt het bedrijf oplei dingen en seminars voor de grafïmedia-industrie. Een nieu we activiteit is het opzetten van relatietijdschriften en e-zines (internettijdschriften). Daarmee helpt Compres bedrijven stellingen die direct wille communiceren met hun ties. Het Leidse biotechnolo drijf Pharming heeft een ring gekregen op de Ams damse Small Cap Index van Euronext NV (de ber Amsterdam). DeAScX-in de graadmeter voor klein beursfondsen, zoals de A dat is voor middelgrote e AEX voor grote fondsen, nieuwe index begint op 1 te lopen. Eerder maakte 1 mings buurman Crucell I een notering te hebben g gen op de AMX. Directeu cis Pinto verwacht dat de baarheid en de liquiditei zijn bedrijf toeneemt doe notering. AGENDA Wilt u iets melden? Bel 071-5356421, dagelijks tussen 9.00 enl uur. Faxen mag ook: 071-5356415. E-mail: stadsredactie.ld Ze noemt zich mevrouw Cupi do maar is ook bekend als Pink Meltzer. Een bekende verschij ning in het Leidse, de culturele wereld, het uitgaanscircuit en ook in de politieke hoek is ze geen onbekende. Mevrouw Cupido heeft een plannetje op gevat. Morgen, zaterdag 5 fe bruari, gaat zij in sociëteit De Burcht liefdesgedichten verko pen voor Afrika. Handig omdat het 14 februari Valentijnsdag is. Volgens Meltzer heeft iedereen het tegenwoordig alleen nog riiaar over de tsunami die Tweede Kerstdag vorig jaar grote delen van Azië verwoest te. „Maar men vergeet dat er in Afrika ook nog steeds enorme gebieden zijn waar het een en al ellende is. Daarvoor ga ik liefdesgedichten maken die vervolgens worden verkocht. Ik zit achter een tafel en mensen die een gedicht willen, kunnen naar mij toekomen, informatie geven over de persoon voor wie het gedicht is en dan ga ik aan de slag. Ja, net als vroeger Willy Alfredo deed, die snel dichter. Mensen krijgen het ge dicht, na betaling, kant-en klaar mee naar huis. Het optreden van mevrouw De Blauwe Steen, die al 700 jaar in de Breestraat ligt, Is het symbolische middelpunt van de stad. Onder redactie van Tïmoteus Waarsenburg en Erlc-Jan Berendsen TELEFOON 0 71 - 53 56 424 Cupido maakt deel uit van een grote culturele manifestatie die morgenmiddag om twee uur door wethouder Ruud Hessing wordt geopend. In de middag zijn er optredens van allerlei muziekgroepen en dragen dichters voor uit eigen werk. 's Avonds zijn er ook diverse op tredens op muzikaal gebied en is er een grote veiling waar kan worden geboden óp het werk van gerenommeerde kunste naars. Meltzer zoekt voor haar dicht- prestaties nog een paar spon sors voor hartjesballonnen, crêpepapier, romantische poë- zieplaatjes en hartjeslint. „Ik wil de tafel van waarachter ik dicht, namelijk bedekken met rood crêpepapier en de ge dichten met plaatjes verfraaien en met lint aan een hartvormi ge ballon hangen. Het lijkt me zo leuk om dan al die ballon nen door de Burgsteeg te zien dansen. Bij sponsors denk ik aan zaken als Paddenburg, V &D of een handelaar in relatie geschenken. Ik hoop dat ieder een een flinke buidel poen meeneemt, want het is voor het goede doel. En de op brengst vah de hele manifesta tie wordt door de gemeente verdubbeld." Mevrouw Cupido (2) Pink Meltzer heeft naar aanlei ding van het Aalmarktplan al eens een gedichtenbundel ge schreven. Een van de gedich ten heet Vrolijke Voorgevel. Vrolijke voorgevel Zoekt man van staal en Stavast Die na het slaan Van de eerste paal Nog heel lang bij me Past Het is een voorproefje van wat de bezoekers aan De Burcht morgen te wachten staat. Men sen die Meltzer met ballonnen, lint, plaatjes en papier willen sponsoren, kunnen haar berei ken op 071-5134039. Eric-Jan Berendsen Pink Meltzer alias mevrouw Cupido komt in actie voor het goede doel. Archieffoto: Mark Lamers Roeiers met een lichamelijke handicap kunnen zaterdagmid dag een oefenles volgen in het Rijnlands Revalidatie Centrum (Wassenaarseweg 501). Om 15.00 uur is er een powerpoint- presentatie over veilig zwem men; om 16.00 uur zijn er prak tijkoefeningen en een demon stratie in het zwembad van het revalidatiecentrum. Ruim veertig kraamhouders doen mee aan een rommel markt in buurtcentrum de Kooi (Driftstraat 49), op zondag 6 fe bruari van 10.00 tot 15.00 uur. De WD Leiden houdt maan dag 7 februari om 20.30 uur een politiek café in de Branderij (Middelweg 7). Gast is Tweede- Kamerlid Fadime Orgü. Thema van de bijeenkomst is het Ne derlandse mediabeleid. Merenwijkers kunnen maan dag om 14.00 uur bingo spelen in buurthuis Op Eigen Wieken (Valkenpad 5). De bingo is be doeld voor 50-plussers. Chinezen uit de regio kunnen 9 februari een lentefeest vieren aan Steenstraat 55. De bijeen komst begint om 14.00 uur. Bij Feta begint de cursus We- relddans voor gevorderden woensdag met een open les, vanaf 20.45 uur in het Wachtge- bouw bij de Morspoort, Mors- straat 62. De cursus bestaat uit 19 lessen en kost 80 euro. Woensdag is in het Wachtge- bouw ook de eerste van zes les sen Israëlische dans (19.15 uur) Voor mensen die willen na denken over wat ze willen en hoe ze de juiste, bij hen passen de, keuzes kunnen maken is er de cursus EigenWijs Leven, op vier dinsdagavonden in Speel tuin Vogelenwijk aan de Nach tegaallaan. De cursus kost 115 euro, de eerste bijeenkoi op 8 februari. Voor meei made: 071-4015435/4081 Vrijdagavond wordt er gekaart en gesjoeld in h( gebouw van Wijkverenij tief aan de Berlage vang 20.00 uur. Het Erfgoedhuis Zuid-1 land begint met drie curs op het gebied van histoi onderzoek en het archive hanteren van museale ol De cursus is bedoeld voi van historische verenigii oudheidkundige kamersj meer informatie: www.ej huis-zh.nl of tel. 071-51 Bij de bibliotheek bej_ dag de cursus 'kennism; met de computer en int! Meer informatie is verkri bij de centrale vestigingj Nieuwstraat (tel. 071-51É Er zijn nog plaatsen vil de cursus creatieve loop planning, die op zaterda j bruari begint. Er zijn zev a eenkomsten en de kostei dragen 215 euro. De cun 3 wordt verzorgd door de baanbegeleiders Maria 1 n mans en Klaas Wits. In Park Cronesteyn is z j een dialezing over het oi i, van het park. De lezing i! i! 13.00 tot 14.00 uur in he t zoekerscentrum. p] Voor patiënten, hun fat a den en andere belangstel£ den is er zondagmiddag concert in de Kapel van Diaconessenhuis. Van li j 16.30 uur treedt het Voc< Kwartet Sine Nomine op j.- wereldlijke en geestelijk! J( ziek, van vroeger en nu. 0 In buurthuis De Pancri a delstegracht 85) is zond. c dag om 13.30 uur een bi

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 10