Staatssteun zware kluif voor Kroes ECONOMIE 'Ze komen op tijd, werken hard en zijn goedkoop' Beoogd FNV-voorzitter Jongerius kent alle trucs Vendex KBB vindt koper voor elektronicaketens Commissaris scherpt regels aan Duitse brouwerijen dicht Franse werkweek staat onder druk Plastic flesjes zijn sinds deze week geld waard Arbeidsinspectie jaagt op gewilde illegale klussers Bijbaantje van scholieren kost vele miljoenen sft levert an China - Het Russische bedrijf 5 gisteren begonnen vering van ruwe olie a. Deze maand gaat )0.000 ton. Dit jaar zal iij elkaar 4 miljoen ton hebben gestuurd, jaar zal Rusland 15 on leveren. Russische jgen verband met de ïndertekende leve- 'eenkomst van Rosneft Chinese staatsoliebe- C ter waarde van 6 [ollar en de overname mskneftegaz door Ros- hnskneftegaz vormde ran Ruslands grootste schappij Yukos, maar last van het Kremlin pet en verkocht. o BMW's naar garage - De Duitse autofa- ;MW roept bijna 13.000 :ug naar de garage we- fout in het dieselinjec- 'm. Het gaat om model- je 3-, 5- en 7-serie en X3 en X5. In Nederland j3m ongeveer 100 au- js BMW Nederland. De jomp wordt gemaakt jch. De productie in de >)riek in Dingolfing is 'aantal dagen stilge- 't DaimlerChrysler en 'iter Audi zijn getroffen problemen. Bi jMerce- ndelfingen is overge- >op de productie van et benzinemotoren. <i breidt uit nderland Het Japanse autocon- >{an steekt 223 miljoen ling (321 miljoen eu- "uitbreiding van de jb in het Britse Sunder- lecember 2006 moet 'abricage van een |bdel beginnen. Er wer- nu 4100 mensen. De |hg levert 200 extra ar isen op. Van het nieu- «1 zullen er in eerste in- >$0.000 stuks per jaar and lopen, Daarmee productie in Sunder- '100.000 auto's per jaar. it overheid subsidieert :iding met 5 miljoen ,2 miljoen euro). al WW'ers dit jaar am - In 2005 stijgt het W-uitkeringen met [t 341.000. Die schat- kte het uitvoeringsin- jWV gisteren bekend, jg jaar ontvingen «ensen WW. „Het aan- 'jmers neemt dit jaar 58.000. Dat is 34.000 !i in 2004. Het aantal Jdat weer uit de WW jemt toe van 387.000 in '434.000 in 2005", schat j. Uit derde kwartaalcij- ket CBS blijkt dat het cAO-uitkeringen zakte naar 964.000. woensdag 2 februari 2005 door James McConigal Amsterdam - Vanwege haar betrokken heid bij de zwakken in de samenleving heeft Agnes Jongerius, de beoogd op volger van Lodewijk de Waal bij de FNV, intern wel de bijnaam 'Moeder Teresa'. Maar dan wel een met spierballen en als het moet een hele grote waffel. „Zijn wij dan zo weinig waard, dat ze ons een vrouw op het dak sturen?" Dat vroegen kaderleden van de toenmalige Vervoersbond NW zich af toen de 27- jarige studente sociaal-economische geschiedenis Agnes Jongerius zich in 1987 meldde als de nieuwbakken dis trictsbestuurder binnenscheepvaart en beroepsgoederenvervoer. De Vervoersbond wilde vernieuwen en had nadrukkelijk een aantal hoogopge leide vrouwen aangezocht. Jongerius (1960) wilde per se een baan en nog voor haar (cum laude) afstuderen had ze er een: ze was beland in de wereld van ruige mannen in een socialistische strijdorganisatie. Zij wist zich wonderwel te handhaven. Jongerius: „Ik wilde per se werken. Ik zag als eerste een advertentie van de Vervoersbond en werd samen met vier andere academica aangenomen voor een vernieuwingsproject van de bond." Na een korte inwerkcursus werden de dames in het diepe gegooid. Maar Jon gerius vond het fantastisch. Zij kon haar kennis van de sociaal-economie combi neren met haar knokkersmentaliteit en haar vermogen om mannen - gestaalde kaders én werkgevers - onverschrokken tegemoet te treden. Zo staat Jongerius anno 2005 nog steeds in het leven. Zij kent haar zaakjes, is voor niemand bang en heeft leren on derhandelen in heel wat moeilijker om standigheden dan air conditioned zaal tjes in dure gebouwen. In de periode bij de Vervoersbond leer de zij haar trucs van professioneel on derhandelaar te verfijnen. „Als het moet, ga ik er met gestrekt been in", zei Jongerius eind vorig jaar in de Volks krant. ,,Als het moet, kaffer ik even hard mee. Als ik verwacht er meer uit te sle pen door me als een charmant meisje te gedragen, hang ik het charmante meisje uit. Echt, ik kan het." Vriendelijk zijn, boos worden, verdriet over zoveel onbegrip laten doorsche meren, schreeuwen, stampvoeten, weg lopen en weer terugkomen - zij kent de trucjes allemaal. Jongerius weet ook dat roepen 'Wat een geliti is dit' een gekrijtstreept gezel schap kan wakker schudden. Dan maar af en toe een uit de hand gelopen woe de-aanval. Najaar 2002 stampte zij op het parkeerterrein van het SER-gebouw in Den Haag letterlijk de hak van haar schoen, maar ze ging wel weer naar binnen. In juni 1997 werd zij benoemd in het bestuur van de FNV. Haar eerste porte feuille was sociale zekerheid. Uit die tijd dateert haar bijnaam 'Moeder Teresa'. Jongerius kan zich er ook nu nog kwaad om maken dat 360.000 kinderen jaar lijks in Nederland in armoede moeten leven omdat bijstandsmoeders en an dere ouders financieel klem zitten en slecht zijn gehuisvest. Later werd zij CAO-coördinator, als op volger van de huidige FNV-voorzitter Lodewijk de Waal. Sinds vier jaar is zij vice-voorzitter en daarmee de beoogd opvolger van De Waal - deze maakte gisteren bekend dat hij in mei opstapt als voorzitter van 's lands grootste vak centrale. we financiële lan Getronics am - Automatiseerder s heeft in Theo Janssen we financieel directeur n. De 41-jarige Janssen i SNS Bank, waar hij )1 dezelfde functie ver aandeelhouders moe- ikkoord gaan in april. I bedoeling dat Janssen in dienst treedt. Jans- .te ook bij Buhrmann. ndelsondememing in irtikelen was hij onder antwoordelijk voor het overnamebeleid. we EU-boete t voor Akzo De Europese Com- eeft 18 chemiebedrij- ronder Akzo Nobel la lt een kartelprocédure tien wegens prijsafspra- le markt voor water- xide. De procedure kan Etes opleveren. Akzo [eeg 19 januari al 84,38 feuro boete opgelegd kartelvorming op de >or monochloorazijn- in december was er een jn 21 miljoen euro voor te vergrijp bij vitamines tvoeding. Ook dreigen oor Solvay (België), De- luitsland), Arkema jk) en Kemira (Finland). talarm Maas iam - De logistieke irlener Frans Maas ver at de nettowinst over lopen jaar „aanzienlijk II uitkomen dan de 10,1 euro in 2003. Dat heeft ijf gisteren bekendge- )e voornaamste oor- de winstafname be- .gens Frans Maas uit ex- tt die het bedrijf heeft nemen voor de afwik- in een eerder gemelde lak in Spanje. Daar- eken de operationele ïn in Frankrijk en Span- te vallen. door onze correspondent Hans Gertsen brussel - Neelie Kroes krijgt een zware dobber aan het hervor men van de regels voor staats steun in de Europese Unie. Duits land, Frankrijk, Groot-Brittannië en Oostenrijk hebben gisteren schriftelijk bezwaar gemaakt te gen het voornemen van de Ne derlandse Europees commissaris voor concurrentiebeleid om die regels aanzienlijk te verscher pen. De vier landen vrezen dat veel bedrijven verhuizen naar goedkopere landen en ook zijn ze bang voor een groot verlies aan banen als Kroes haar zin krijgt. Kroes kondigde vorige week aan dat ze later dit jaar met voorstellen zal komen om de regels voor staatssteun ingrij pend te veranderen. Als het aan Kroes ligt, krijgen rijke lidstaten in de toekomst veel minder mogelijkheden om bedrijven met subsidies naar armere re gio's te lokken. Daarnaast wil zij ook de moge lijkheden die lidstaten nu heb ben om grote, noodlijdende be drijven te ondersteunen, aan zienlijk inperken. Als er al staatssteun gegeven wordt, kan die beter naar kleine, vernieu wende ondernemingen gaan dan naar grote, logge bedrijven die zichzelf zonder hulp niet meer kunnen redden, zo vindt liberale commissaris. Ze om schreef de beoogde hervorming als „een van de belangrijkste speerpunten" van de nieuwe Europese Commissie. Hoewel Kroes pas tegen de zo mer met uitgewerkte plannen komt, maakt de zorgvuldig ge coördineerde brief van de vier lidstaten duidelijk dat de plan nen veel weerstand oproepen. De vier willen „een zekere mate van flexibiliteit" behouden om bedrijven in armere regio's te kunnen steunen. Als die moge lijkheid wegvalt, zullen nog meer bedrijven verkassen naar armere EU-lidstaten die nog wel volop staatssteun en subsi dies mogen verstrekken, zo vre zen ze. Met Frankrijk, dat de afgelopen jaren veruit de meeste steun verstrekte aan noodlijdende be drijven, ligt Kroes ook in een andere zaak overhoop. De Franse autoriteiten kregen vorig jaar van Kroes' voorganger Ma rio Monti toestemming om het noodlijdende Franse bedrijf Alstom, onder andere bouwer van de TGV-treinen, te steunen met een grote kapitaalinjectie. Voorwaarde was dat de Franse markt voor rollend materieel uiterlijk per 1 januari 2005 zou worden geopend voor buiten landse concurrenten. Dat is tot op heden echter niet gebeurd. Kroes dreigt nu Frankrijk voor het Europese Hof van Justitie te slepen als het niet snel alsnog de beloofde maatregelen neemt. dortmund - De grootste Duitse bierproducent Dr. Oetker kondigde gisteren aan de brouwerijcapaciteit op twee plaatsen te concentre ren. De Brinkhoff-brouwerij in Dortmund (op foto) wordt volgend jaar gesloten en de 130 jaar oude Kindl-brouwerij in Berlijn gaat ook dicht. De twee overblijvende brouwerijen, DAB in Dortmund en Schulheiss in Berlijn, worden uitgebreid. De bierconsumptie in Duits land is de afgelopen jaren gedaald en veel kleinere brouwerijen kwa men in buitenlandse handen. Foto: EPA/Franz-Peter Tschauner parijs/gpd - De 35-urige werk week in Frankrijk staat onder zware druk. Het paradepaardje van de socialistische regering- Jospin blijft formeel weliswaar buiten schot maar zal, als het aan de regerende UMP-partij ligt, dusdanig worden geam puteerd dat er in de praktijk vrijwel niets van zal overblij ven. De vakbonden hebben voor zaterdag al een grote de monstratie aangekondigd. Opiniepeilingen wijzen nog steeds uit dat de Franse werk nemers in grote meerderheid hun 35-urige werkweek willen houden. Logisch, want korter werken tegen hetzelfde loon wil iedereen. Regering en werkgevers daarentegen willen zo snel mogelijk af van de 'wet- Aubry'. Het blokkeert de Fran se concurrentiepositie en ver hindert de hoognodige inves teringen, luiden de twee voor naamste argumenten. Maar een nieuwe confrontatie met de vakbeweging is wel het laatste waarop premier Raf- farin zit te wachten. Vandaar dat niet de regering met een wetsvoorstel is gekomen maar dat de aanval op de kortere werkweek is overgelaten aan vier UMP-parlementariërs, die drie dagen lang hun initiatief voorstel in het Franse parle ment zullen verdedigen. Mor gen wordt over hun voorstel gestemd. Formeel blijft de 35-urige werkweek intact, maar voort aan moet het voor iedere werk nemer mogelijk zijn om langer dan 35 uur te werken. De 35-urige werkweek is vooral voor de kleinere bedrijven een probleem omdat zij minder in staat bleken nieuw gekwalifi ceerd personeel aan te trekken. In de publieke sector ontston den met name in de gezond heidszorg knelpunten. Langere wachtlijsten waren het gevolg, vooral bij de ziekenhuizen. De verwachting is dat het initi atiefvoorstel van de UMP-par- lementariërs het zonder al te veel problemen zal halen. amsterdam/anp - Detailhan delsconcern Vendex KBB heeft een koper gevonden voor de wit- en bruingoedwinkels van It's, Modern Electronics en Prij stopper. Deze winkels zijn on dergebracht in een bedrijf met de naam Impact Retail. De te verwachten kopers zijn het ma nagement van de winkels en de investeringsbedrijven Van Lan- schot Participaties en Loeves- tein Beheer. Een woordvoerder van Vendex KBB verklaarde gisteren dat de verkoop nog niet helemaal ge regeld is, maar dat die waar schijnlijk op korte termijn wordt afgerond. Een verkoop prijs wilde hij niet bekend ma ken. Het bedrijf bestaat uit 140 winkels, waarvan 73 onder de vlag van It's, 54 met de naam Modern Electronics en 13 Prij stoppers. Vendex KBB, onder meer eige naar van V&D, HEMA en de Bij enkorf, had al eerder aangege ven af te willen van de elektro nicaketens. De afgelopen jaren heeft het concern een herstruc turering doorgevoerd bij de winkels om ze weer winstge vend te krijgen. Of de ketens al winst maken, wilde de woord voerder van Vendex KBB niet zeggen. In het boekjaar 2003/2004 boekten de winkels in elk geval nog geen winst, maar ze zaten volgens be stuursvoorzitter Hamming wel goed in hun vel. De winkels in de wit- en bruin goedsector hebben het moei lijk. De komst van Media'Markt vanuit Duitsland naar Neder land in 2000 heeft de branche geen goed gedaan. Door de ex tra concurrentie kwamen de toch al magere winstmarges verder onder druk te staan. Vo rig jaar ging mede daardoor de keten Megapool failliet. Vendex houdt de winkels van Dixons en Dynabyte wel in por tefeuille. De 140 winkels van Impact Retail en die van Dixons en Dynabyte boekten in het ge broken boekjaar 2003/2004 een omzet van 603 miljoen euro. De woordvoerder wilde de indivi duele omzetcijfers niet vertel len. Wel wilde hij kwijt dat de verkoop van de elektronicawin kels voorlopig de laatste ver koop van Vendex KBB is. rotterdam/gpd - Hij is feloran- je: de nieuwe container voor het inzamelen van PET-flesjes. De plastic flesjes die daarin ver dwijnen, rijn sinds deze week geld waard. Een zak met 200 exemplaren levert een school of sportvereniging 7 euro op. Dat moet vooral jongeren stimule ren hun afval in de oranje bak ken te storten. Een school met 1000 leerlingen kan zo naar schatting jaarlijks een kleine 3000 euro incasse ren, rekende De Mol van Otter- loo gisteren voor. Hij is voorzit ter van de nieuwe Stichting In zameling PET-flesjes, opgericht door frisdrankfabrikanten en verkopers. Die hebben met het ministerie van VROM afgespro ken dat 55 procent van de 220 miljoen flesjes, die jaarlijks in Nederland worden verkocht, moet terugkomen voor recy cling. Dit moet de milieuschade com penseren die ontstaat als grote hervulbare PET-flessen worden vervangen door eenmalige re- cycle-flessen in 2006. Verder is de inzameling een aanval op het zwerfvuil. Eind dit jaar moet er 80 procent minder van dit zwerfafval op straat belanden dan in 2001. Lukt dat niet, dan wordt alsnog statiegeld voor blikjes en flesjes geheven. Rotterdam heeft de primeur. Bij 1000 scholen en sportvereni gingen worden de containers de komende weken geplaatst. Daarna volgen Zwolle, Emmen en Helmond waar de bakken ook komen te staan bij tanksta tions en supermarkten. Als de inwoners massaal hun plastic Rotterdam heeft de primeur met inzamelbakken voor PET-flessen. Foto: GPD/Jaap Rozema inleveren, worden de oranje containers ook in de rest van het land een vertrouwd gezicht. Het plastic wordt opnieuw ge bruikt voor nieuwe flesjes en in de vezel- en kledingindustrie. De inzamelkosten, begroot op 2,5 miljoen euro, worden opge bracht door drie partijen: de Nederlandse Frisdrankenindu strie, het Centraal Bureau Le vensmiddelenhandel en de Ver eniging van de Nederlandse Groothandel in Dranken en Horecabenodigdheden. De in zameling mag dan geld opleve ren, maar na de proef worden de kosten verwerkt in de prijs van de populaire frisdrankfles jes. „Degene die consumeert, betaalt," aldus De Mol van Ot- terloo. door Mathijs Rotteveel en Gert van Harskamp den haag - Dakkapelletje bou wen, elektriciteit aanleggen of een nieuwe waterleiding: kijk uit! De arbeidsinspectie jaagt op particulieren die illegale klussers in huis hebben. De boetes voor het in dienst hebben van illega len zijn verdubbeld. Maar de pakkans blijft klein. Werkdagen van minstens 12 uur, slapen onder stoffige de kens tussen het steengruis en koud douchen in een zelfge bouwde badkamer. „Maar bijna iedereen die ik in Polen vraag om mee te gaan naar Neder land, stapt graag in de auto", zegt Vladimir in redelijk goed Nederlands. „Hier verdienen we namelijk minstens twee keer zoveel." Vladimir(50) werkt al zo'n 10 jaar 5 tot 7 maanden per jaar il legaal in Nederland. Hij doet al le mogelijke klussen bij verbou wingen in woonhuizen: van stucen, metselen en tegelzetten tot het aanleggen van de elek triciteit en waterleidingen. „Voor 7 tot 8,5 euro per uur plus overnachting en eten, ex clusief materiaal", zegt hij. De kans dat de opdrachtgever van Vladimir gepakt wordt, is niet heel groot. „We zijn afhan kelijk van tipgevers, zoals de buren of bouwbedrijven", zegt Magda de Vetten, woordvoer ster van de Arbeidsinspectie. „Het is ondoenlijk om het hele land rond te rijden en te stop pen bij iedere auto met Pools kenteken. Heel veel Polen mo gen hier namelijk wel gewoon werken." Volgens Henk, die zelf 'bemid delt' tussen particulieren en il legale Poolse bouwvakkers, rijn er alleen in het particuliere cir cuit in Amsterdam al duizen den Polen actief. „Ze werken hard en secuur en kunnen alle mogelijke klussen aan", zegt hij. „Ik werk samen met een Pool die ooit mijn huis heeft verbouwd. Hij heeft zo'n 15 man ter beschikking." Het relaas van Henk bevestigt het vermoeden van het Econo misch Instituut Bouwnijver heid. (EIB). Het instituut bere kende dat een derde van de kleine verbouwingen beneden een bedrag van één miljoen eu ro, illegaal is. De bouwsector zou hierdoor naai' schatting zo'n 1,8 miljard euro mislopen. Maar dat kleine bouwklussen meer en meer door buitenlan ders worden verricht, staat als een paal boven water. De ar beidsinspectie heeft vorig jaar 220 particulieren beboet voor het in dienst hebben van bui tenlanders zonder werkvergun ning. In 2003 waren dat er nog 65. Een illegale Pool kost tussen de 10 a 15 euro per uur. Zeker drie keer minder dan een legale Ne derlandse aannemer. Volgens bemiddelaar Henk hebben de Polen het eigen ondernemers schap hoog in het vaandel. „Ze rijn vaak opgegroeid onder het communistische regime en zien nu de kans om met hard wer ken iets te bereiken", zegt hij. „De Nederlandse aannemers Illegale Polen werken graag in Nederland. Foto: GPD/Ben Steffen moeten op korte of lange ter mijn de concurrentiestrijd met de Polen aangaan. En die ver liezen ze." Maar het inhuren van illegale klussers kent niet alleen voor delen. Opdrachtgevers krijgen geen bonnetje, waardoor het lastig is de kosten in de hypo theek mee te nemen en de ren te van de belasting af te trek ken. Daarnaast hoeven klanten niet te rekenen op enige vorm van garantie. En wat als een il legale klusser een ongelukje krijgt? Dan zou de opdrachtge ver zomaar kunnen opdraaien voor torenhoge ziektekosten. Een architect 'die wel telefoon nummers heeft van enkele Po len', zou ze in zijn huis geen elektrische leidingen laten leg gen. „Daar zijn ze minder goed in en een foutje kan vergaande gevolgen hebben: zoals kort sluiting. En een verzekering vergoedt gen schade als ze er achter komen dat een en ander door een illegaal is aangelegd." Voor Rik Bakers sloeg de balans toch uit in het voordeel van Po len. Hij heeft verschillende Ne derlandse aannemers gevraagd een offerte op te stellen. Ze wa ren te duur, hadden geen zin 'omdat de klus te klein was' of kwamen niet opdagen. Toen kwam hij in contact met Wlodi, die meteen kwam kijken. „Bin nen een week had ik drie Polen in mijn huis rondlopen", zegt hij. „Ze leverden perfect werk en betaalden de materiaalkos ten vooruit. Ik kon alle bonne tjes controleren, dat is bij Ne derlandse aannemers ook wel anders." Een klant als Bakers is een doorn in het oog bij de Neder landse bouwondernemers, weet Hubert Heutink van werk geversorganisatie BouwendNe- derland. Hij krijgt regelmatig klachten van aannemers dat ze particulieren een prijsopgave doen. Een maand later staat er voor dat huis een busje met Pools kenteken. „Onze leden vragen al heel lang om op te treden tegen dit soort praktij ken", zegt hij. „Een Nederland se aannemer kan hier niet te genop concurreren, want een bouwvakker krijgt netjes een CAO-loon en moet voldoen aan allerlei kostbare veiligheids maatregelen. De illegale klus sers lappen de veiligheidsmaat regelen aan hun laars." Alle namen rijn om redenen van privacy gefingeerd. Feiten en cijfers Sinds 1 januari heeft de Arbeidsinspectie extra be voegdheden bij het speu ren naar illegale klussers. De inspectie mag nu zelf boetes opleggen. Vóór 1 januari kon de dienst al leen melding maken en kreeg de fraudeur een dagvaarding. Controleurs vragen bij binnenkomst eerst de identiteitspapieren van de klussers. Als rij van buiten de EU komen of uit een nieuw EU-land, dan moet de opdrachtgever een werkvergunning kunnen tonen. Een particulier die ille gale klussers in huis heeft, krijgt direct een boete van 4000 euro per werknemer. Vóór 1 januari was de boete 980 euro. De opdrachtgever heeft twee weken om in beroep te gaan, maar moet de boete vooraf betalen. Wordt hij in het gelijk ge steld, dan krijgt hij dat be drag teruggestort. Illegale klussers worden het land uitgezet als rij van buiten de EU komen. Komen zij uit een nieuw EU-land, zoals Polen of Tsjechië, dan mogen zij het land niet uitgezet wor den. Allen mogen rij hun klus niet afmaken. Een Poolse bouwvakker kost ongeveer 800 euro voor twee weken, terwijl een Nederlandse bouw vakker al gauw 4800 euro kost. delft/anp - De 480.000 scholie ren en studenten met een bij-' baantje kosten per jaar ruim 132 miljoen euro aan admini stratieve lasten. Dat bedrag moet en kan volgens werkge versorganisatie MKB Nederland omlaag. Dat scheelt niet alleen de werkgevers geld, maar ook de jongeren. Ruim driekwart heeft een baan tje van maximaal 15 uur per week. Werkgevers betalen voor een bijklussende scholier voor allerlei werknemersrechten (als WW, arbowet, pensioenwet) vaak net zoveel als voor een werknemer met een volledige baan. Maar ze maken niet of nauwelijks gebruik van die rechten, blijkt uit onderzoek dat MKB gisteren presenteerde. Recht op WW hebben de jonge ren meestal niet, omdat zij niet aan de eisen voldoen. Toch rijn zij daarvoor verplicht verze kerd. Bij een arbodienst komen ze zelden of nooit en toch dra gen werkgevers samen jaarlijks bijna 30 miljoen euip voor hen af. Hetzelfde geldt tflin of meer voor de Ziektewet en de WAO. Zo'n 300.000 scholieren en stu denten bouwen pensioen op, vaak zonder dat rij het zelf we ten. Bijna niemand maakt later aanspraak op die rechten. De opbouw kost de werkgevers aan administratieve lasten wel bijna 6 miljoen euro per jaar. Pensi oenfondsen rijn aan kosten voor jonge deeltijdwerkers per jaar 13 miljoen euro kwijt. De jongeren met een bijbaantje hoeven meestal geen inkom stenbelasting te betalen. Toch moet de werkgever daarvoor geld inhouden op hun loon. De administratieve kosten daar van: 44 miljoen euro. MKB pleit voor een vereenvoudiging van al deze wettelijke plichten.

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 9