F Vier wielen n altijd een goede keus JE BINNENLAND 2 Hulporganisaties hebben genoeg geld voor twee jaar Eerste Veilige' pinautomaat Elke dag bewegen VP-TV, een programma van de Volkskrant jerkbazen de cel in Id woensdag 2 februari 2005 De twee directeuren f:plofte vuurwerkbe- reworks uit Ensche- de gevangenis in. De - het hoogste van ons land - in cassatie al- n van Rudi Bakker en Daarmee is het het gerechtshof on- Het hof in Arnhem serder een jaar cel op 'fandeel in de vuur- itn de Enschedese foeek, op 13 mei directeuren over- 'naar het Europees atsburg te stappen. rkoopt kiste cursus g)e Open Universiteit denkt een dezer da- ^joenste cursus te Daarom geeft de on- eelling, die nu twintig t, vijftig gratis cur- De weggeefactie onder het motto aan een kennis', of geen stu- Open Universiteit, ad voordragen die tatis cursus in aan- Imt", aldus een _der, „iemand die de 1 impuls wil geven rap bij kas zit bij- Nomineren kan via /miljoenstecursus. nen e klas Veteranen gaan scholen langs om te 'er hun ervaringen taire missies, zoals Irak of Afghanistan, orlichting gegeven :r de Tweede We- Het is de bedoeling vijftig tot honderd zocht worden, meldt 'oerster van het mi- 1 Defensie. Het scho- s een initiatief van Nederlandse Vete iet doel is meer be- n waardering onder verkrijgen voor het ederlandse militai- .gebieden en tijdens eindhoven/anp - Woonzorgcentrum Kronehoef in Eindhoven neemt morgen op verzoek van de bewoners een eigen pinautomaat in gebruik. Het is landelijk de eerste automaat die is geplaatst in een omgeving die door de toekomstige gebrui kers op voorhand als 'veilig' is bestempeld. Het gaat om een proef die een jaar duurt. Een woord voerster van het project heeft dit gisteren ge meld. Kronehoef is niet alleen een trefcentrum voor be jaarden en gehandicapten die er zelf wonen maar ook voor de mensen uit de omliggende wijk. „Ouderen en gehandicapten voelen zich vaak niet veilig bij bestaande pinautomaten, zelfs niet wanneer die in een gebouw staan", aldus de woordvoerster. In Kronehoef komen geen mensen die er niets te zoeken hebben, is de verwachting. „Bovendien ligt er niemand op de loer die kan zien dat je geld pint." De automaat is bovendien aangepast, zo dat ook gehandicapten er goed mee overweg kunnen. den haag/gpd - Het houdt een keer op, zegt de woordvoerster van Mensen in Nood. „Je moet reaftstisch zijn, we hebben nu genoeg geld om alle projecten uit te voeren." Vandaar dat de Samenwerkende Hulporganisa ties (SHO), waartoe Mensen in Nood ook behoort, vorige week hebben opgeroepen om voor de door de tsunami getroffen gebieden geen acties meer te beginnen. Het lijkt vreemd dat hulporga nisaties, die normaal gesproken om geld zitten te springen, een dergelijke oproep doen. „We kunnen het geld natuurlijk al tijd goed gebruiken", erkent een woordvoerder van Novib. „Wat dat betreft is het uniek wat er gebeurt. Er zijn zoveel donaties binnengekomen, dat we de komende twee jaar ge noeg geld hebben om onze projecten in Azië op te zetten en draaiende te houden. Wan neer we meer giften aannemen, zouden we niet verantwoord bezig zijn." De leden van de SHO hebben met elkaar afgesproken de do naties binnen twee jaar te be steden. Het geld dat voor een bepaalde regio binnenkomt, mag alleen gebruikt worden voor dat gebied. Op deze ma nier streven de hulporganisa ties duideüjkheid na, zodat een donateur zeker weet dat zijn geld op de juiste plek terecht komt. Met extra geld zouden projec ten groter gemaakt kunnen worden, zodat meer mensen geholpen kunnen worden. Maar zo simpel werkt het niet, zegt Tineke Ceelen, directeur van Stichting Vluchteling. „In het rampgebied zijn al zo veel collega's actief dat je goed moet nagaan wat je kunt doen, zon der elkaar voor de voeten te lo pen. Het is geldverspilling om bijvoorbeeld vier scholen te bouwen omdat er genoeg ver mogen is, terwijl twee scholen meer dan voldoende is. Genoeg is genoeg." Ook wegens personeelsgebrek kunnen de projecten niet wor den uitgebreid. „Op een gege ven moment kunnen we geen mensen meer aannemen", zegt de woordvoerder van Novib. „Net als veel andere hulporga nisaties werken wij met lokale mensen. De plaatselijke vaklie den worden dus door iedereen ingehuurd. Na een tijdje heb ben ze allemaal werk. Dan kun je wel genoeg geld hebben voor 300 timmerlieden, maar als die er niet zijn, houdt het op. Het enige wat je ermee bereikt, is dat je de lonen opdrijft." AzG wil geld anders besteden Artsen zonder Grenzen (AzG) benadert donateurs om te in formeren of het toegezegd geld mag uitgeven aan ander goede doelen dan de slachtof fers van de zeebeving in Azië. Volgens AzG overtreffen de ontvangen donaties voor hulp in de door tsunami getroffen gebieden de verwachte finan ciële behoeften. Het waagt de donoren daarom of bijdragen mogen worden gebruikt voor hulp bij andere noodsituaties, zoals in de Sudanese regio Darfur of in Congo. Indien ge wenst worden donaties wor den teruggestort. Artsen zonder Grenzen gaf eerder deze maand al aan dat ze voldoende geld heeft voor Azië. De organisatie richt zich immers alleen op de eerste noodhulp en is dus nauwelijks betrokken bij de wederop bouw. Als gevolg daarvan gaf AzG ook aan niets te willen hebben van de opbrengst van giro 555 van de Samenwer kende Hulporganisaties, ter wijl het daar wel deel van uit maakt. Rotterdam - Kinderen van basisschool De Boog in Rotterdam doen een warming-up bij de start van het project 'Elke dag bewegen'. Bij wijze van proef krijgen de groepen 3 en 7 van twee basisscholen in Rotterdam vijf keer in de week gymnastiek. Het project is onderdeel van het actieprogramma Voeding en Beweging, waarmee de ge meente Rotterdam het probleem van overgewicht bij kinderen aan pakt. Behalve de extra gymlessen krijgen de kinderen ook lessen over de balans tussen voeding en beweging. Foto: ANP/Koen Suyk door Dikla Zeidler Hilversum - „Wij willen serieuze informatie overbrengen, gegoten in een leuk televisie jasje", aldus Suzanne Weusten, adjunct hoofdredacteur van de Volkskrant. Deze gaat samen met tv-productiebedrijf Palaz- zina Productions televisieprogramma's maken onder de naam VP-TV. De samen werking is nog in een pril stadium, wel is duidelijk dat deze joint venture wil inspe len op het aldoor veranderende media landschap. „Wij willen samen een creatieve denktank vormen, die nieuws- en actuali teitenprogramma's ontwikkelt. Een soort van multimedialisering van de krant", legt Weusten uit. De krant heeft steeds meer moeite om abonnees vast te houden. Door deze flirt met de tv, probeert de Volkskrant het hoofd boven water te hou den. „Niet dat dit onze laatste krampachti ge poging is om te overleven. De samen werking is vanuit een optimistische visie ontstaan, het was een weloverwogen keuze. Wij hebben redacteuren met veel kennis en een enorme expertise. Deze willen we ook op een andere manier gebruiken dan enkel gedrukt. De eerste en belangrijkste priori teit blijft echter het maken van de Volks krant", benadrukt Weusten. Een samenwerking tussen een krant en een productiemaatschappij is uniek in Neder land. „In Duitsland is de Spiegel al op deze manier actief en in de VS kunnen we een voorbeeld nemen aan de New York Times", aldus Taco Zimmerman, algemeen direc teur van Palazzi. „Deze maken documen taires en enkele van de beste nieuwspro gramma's." (advertentie) €7.950,- 1 5 deuren zuinig en ruim voor zijn Nubira Stationwagon Tijdelijk alle modellen uitgerust met gratis parkeersensoren ter waarde van 450,-. En tijdelijk op diverse modellen een sportpakket leverbaar voor slechts 250,- (consumentenvoordeel van 1.00r Met Chevrolet kunt u alle kanten op. Of u nu een slimme stadsauto, een pittige mpv, een ruime familiewagen of een elegante sedan zoekt, u rijdt altijd in een auto voorzien van talloze extra's. Met lekker veel binnenruimte en een eigentijds design. Bovendien is een Chevrolet heel betaalbaar, uiterst betrouwbaar en krijgt u standaard drie jaar garantie en gratis Euroservice. Kijk voor meer informatie op www.chevrolet-nederland.nl. Kom snel eens langs voor een proefrit, de koffie - in een gratis Chevrolet mok - staat voor u klaar. Chevrolet Four wheels and a heart De Chevrolet dealer bij u in de buurt Hillegom Het Motorhuis Hillegom, Arnoudstraat 10, 0252-241260 Hoofddorp Autobedrijf Klomp Hoofddorp B.V., Wijkermeerstraat 19, 023-5650708 Katwijk Het Motorhuis Katwijk, Ambachtsweg 1, 071-4023200 Leiden Het Motorhuis, Vondellaan 80, 071-5351800 Prijs Intl. BTW. «cd. kosten rtjklaarmaken en verwijderingsbijdrage. Gemiddeld brandstofverbruik en C02 uitstoot Math: 6,1 - 6.4 1/100 km. 158 -161 gr/km. Kalos: 6.6 - 7,6 1/100 km, 159 - 178 gr/km, Nubira: 7.1 - 9.11/100 km. 171 - 218 gr/km, Tacuma: 8.3 -10.8 1/100 km. 208 - 265 gr/km Vraag de dr Kalos 3-deurs vanaf 9.995,- standaard uitgerust met düfbbele airbags radio-/CD-speler óok verkrijgbaar in 5-deürs Tacuma TACllMAl

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 5