Griepvirus verziekt laatste kans SPORT 8 De Treffers haal; uit in eigen huis? Sporting Trigon bedwingt voor het eerst een topper in Vijf Meihal It. DIOK: tegen pech valt niet te spelen B Sterke verdediging bezorgt Leiden wins Samen Sterk wint derby van LDG Verzwakt TOP vecht een bij voorbaat verloren strijd uit met Deetos: 14-23 Gegil deert Gemini niet HDC988 maandag 31 januari 2005 Rob Scholtes derde in Hattem biljart - Kunststoter Rob Scholtes uit Voorschoten is der de geworden bij de Grand Prix- wedstrijd in Hattem. Met 289 punten had hij een flinke ach terstand op winnaar Ruud de Vos (353), maar toch was Schol tes tevreden. „Dit was mijn eer ste wedstrijd met kunststofbal- len", zei hij. „Ik had gehoopt op 270 punten en verwachtte vijfde of zesde te worden." Scholtes heeft een grote voorkeur voor ivoor, maar dat wordt niet meer gebruikt bij internationale wed strijden. Hij geeft zichzelf twee jaar om aan het kunststof te wennen. „Dat ging deze keer best goed, ondanks het feit dat ik vijfentwintig van de honderd verplichte figuren nog nooit had gespeeld." Bax verliest top uit het oog zaalvoetbal - Langzaamaan raakt Bax het uitzicht kwijt op de top van de ranglijst. De Voorhoutse zaalvoetballers ver loren vrijdagavond van het re serveteam van Volendam: 5-4. Tot enkele minuten voor tijd was de stand nog in evenwicht, door treffers van Oswalda de Pina, Jan-Willem Baas, Youssef Swaghi en Sonny Kastelein. Bax verzuimde daarna te profiteren van een één-tegen-éénsituatie, waarna Volendam een razend snelle counter plaatste. Bekker voor Lardé in Leidse selectie korfbal - René Bekker is op de valreep uitgenodigd voor de Leidse selectie, die het van avond opneemt tegen het Ne derlands team. Coach Ruud van der Horst riep Bekker op als vervanger van Stanley Lardé, die afhaakte met een ontstoken teen. De wedstrijd in de Vijf Meihal begint vanavond om 20.45 uur. Het Leidse team be staat ook dit jaar uit spelers van TOP (Sassenheim), De Meervo- gels (Zoetermeer), BlauwWit (Amsterdam) en Sporting Trig- on (Leiden). Het tweede regio - team speelt in de voorwedstrijd om 19.00 uur tegen de Neder landse jeugd. door Jan Bey dammen - In de derby tussen Samen Sterk en het Leids Damgenootschap (LDG) kon den de Hazerswoudenaren op nieuw de winst noteren. Evenals vorig seizoen kwam LDG snel op achterstand en ging het geflatteerd onderuit. Micha van Tol versloeg LDG'er Hans Kreder - die de betere stelling had - met een verras sende combinatie van vijf-om- vier naar dam. Linda Schnie- ders bracht de stand op 4-0 door Arend van Beelen op een nederlaag te trakteren. Tot aan de eindspelfase bleef deze stand op het wedstrijdformu lier en nadat enkele Leidenaars winstkansen hadden gemist (onder anderen Evert Bron- string tegen Raymond van Es) werd de wedstrijd op de laatste borden uitgetikt door Samen Sterk. Dick den Ouden scoorde voor LDG nog wel tegen (6-4), maar enige zwaar bevochten remises en winstpartijen van de Hazerswoudenaren Richard Treur en aanvoerder Bram Doeves bepaalden de eind stand op 13-7. De Rijnsburgse Damclub (RDC) ging nipt met 11-9 on deruit tegen PWG 's-Graven- polder. Door verliespartijen van de regionale kampioen Ri chard Meijer, Eric-Jan van Ree- nen en Fons van der Plas tegen PWG's topbordspelers aan de lagere borden keek RDC snel tegen een 6-0 achterstand aan. Nadat de RDC-toppers Richard Kromhout, Dick van Dijk en captain Cor van Dusseldorp niet verder kwamen dan te leurstellende- remises was de nederlaag - ondanks twee af sluitende winstpartijen van Ar jen de Mooij op het kopbord en van Eric Hogewoning - een feit. Voor de RDC-reserves lijkt het sprookje na de 15-5 zege op Van Stigt Thans 3 werkelijk heid te worden. Het kampi oenschap in de tweede klasse ligt, met drie punten voor sprong en nog twee ronden te gaan, voor het oprapen. Een knappe ongeslagen wedstrijd met vijf remises en vijf winst partijen van Frerik Andriessen, Nico Mul, Rinus Kromhout, Jan Schijff en Arno Kooloos kwam op het wedstrijdformu lier. door Michel van Gent korfbal - Het lukte Sporting Trigon voor het eerst om in eigen huis een topper in toom te houden. Tegen Ready werd het in de Vijf Mei hal 17-17. De overgangsklasser uit Leiden ver dedigde gedreven en sprong goed met de kansen om, zodat de marge lang één punt bleef. Trigon toonde veerkracht bij een ach terstand van 12-15. Mirjam Duin, Patty Groen en Meta Kleer herstelden het evenwicht, waarna René Bekker met twee schoten onder druk zelfs 17-15 maakte. In de resterende drie minuten ging deze marge nog verloren. EERSTE KLASSE De verdediging van Pernix was bij Vitesse goed op dreef, maar de aanval had te veel kansen nodig om te scoren. Dat resulteerde in een 6-5 achterstand bij de rust. De forma tie van trainer Kees van Vliet begon na rust meer te profiteren van de onderscheppingen. Saar Karstens bracht haar ploeg met 10-11 voor het eerst aan de leiding, waarna ze lutte le seconden later door haar enkel klapte. De ze tegenslag haalde even het ritme uit de ploeg. In de slotfase zorgden Irene van der Burg en Huig Schoonderwoerd voor een mi nieme voorsprong, die niet voldoende was voor de winst. Het werd uiteindelijk 14-14. TWEEDE KLASSE Het zag er even naar uit dat Tempo makkelijk zou winnen van ZKC'31, getuige de 3-9 rust stand. De Alphenaren raakten echter uit hun spel door het 'zuigen' van hun tegenstanders, die allerlei kleine overtredingen maakten. Dit leidde ertoe dat het verschil tot drie pun ten slonk (7-10), totdat de scheidsrechter in greep. Martijn Hooijer (4) en Erik Holthausen (2) verzilverden zes strafworpen die samen met een veldgoal van Suzanne Zeilstra een af getekende 11-17 zege opleverden. Fiks miste door de absentie van twee basis speelsters teamverband tegen Good Luck, maar bovenal zuiverheid in het schot. Het achttal van Peter Star zag de 9-8 voorsprong bij rust in een mum van tijd veranderen in 11-15. Invallers Nadine Bouwman en Rick van der Kraan brachten bij 13-15 nieuwe im pulsen. De laatstgenoemde leverde tezamen met Tineke de Visser, Fenno van den Berg en Michiel Vreeken genoeg treffers om met 17- 17 een punt veilig te stellen. DERDE KLASSE Met een drievoudige wissel forceerde De Da naïden de ommekeer in de stadsderby tegen KZ Leiden, die tot dan toe gelijk opging. Coach Hans van Huis zette op 10-10 Marian van Meurs, Sacha van Nood én Mark Heg- nauer in bij de beginaanval, omdat zijn ploeg na rust (6-6) steeds op achterstand was ge raakt. Van Nood schoot in krap twee minuten twee keer raak, waarna Stephan van Nierop haar voorbeeld even snel navolgde (14-10). Deze tussenspurt was bepalend voor de 15-12 overwinning. „Het is zo'n enorme gok die je neemt met drie wissels, maar er moest wat gebeuren. Ik ben verschrikkelijk blij dat het zo goed uitpakte", jubelde Van Huis na afloop. Ook Erik van Lunteren van KZ Leiden onder kende de impact van de ingreep van zijn col lega. „Wij waren hard bezig om de wedstrijd naar ons toe te trekken. Bianca (Witteveen) zat best boven op Sacha, maar als zij die bal len er onder die druk toch in gooit, dan doe je daar niets aan." Stephan van Nierop en Mark Rietbergen waren met vier goals topscorers bij De Danaïden. Joost Kwestro benutte vier strafworpen voor KZ Leiden, terwijl Sandra Langezaal, Christel van Lunteren en Frank van Heijningen elk twee keer scoorden. Velocitas zag zijn titelkansen nagenoeg ver vliegen door de dramatische 12-13 nederlaag tegen Weidevogels. De Leiderdorpers speel den zonder veel schot en afvang, zodat zij al leen drie strafworpen en een veldgoal maak ten (4-6 rust). Emanuel Vlagsma, André van Wallinga (2), Janneke Olderikamp en Bart van Dooremaal zorgden voor een opleving van amper elf minuten tussen 5-9 en 11-10, maar het lukte niet door te drukken. Invaller Joachim Jagel leek een verdiendpunt te redden voor de Leiderdorpers, maar in de slotminuut ging het alsnog verkeerd. „Het was dramatisch, iedereen had pap in de benen", bromde coach Theo van der Leek van Fluks naar aanleiding van de kansloze 17-11 nederlaag bij DSO. De Leidenaar, die voor een jaar bijtekende bij de Noordwijkers, zag zijn ploeg tal van kansen missen, waart der drie strafworpen. Manon Oosting (2), T Caspers en Arno van Haarlem haalden na 7 nog op tot 13-11maar daar bleef het bij. Al na drie seconden incasseerde Madjoe eerste tegentreffer van Rapid. De Rijnsburgers keken daarna steeds teg een achterstand aan (6-4 rust). Zij wisten er het derde kwartier terug op 7-7 te komt maar gingen door dit succes te geforcee eni aanvallen. Dat werkte averechts: 12-7 verlies. Stev 3 Grootswagers, Joop Heemskerk (2), Willian Dolle, Bas Heemskerk en Corden Star scot den. Crescendo liet zich totaal overbluffen do het harde spel van Dubbel Zes. Het acht van trainer Martin Verhorik kwam na rust 4) nauwelijks meer aan goedlopende aam len toe. Gertjan Hensing (2) en Michel Wiji maakten enkel twee strafworpen en een vi bal af. Dat bleek te weinig om een 8-7 nederlaag voorkomen. Wijnen was in de eerste helft 0 vanaf de stip succesvol en dat waren mete3 alle wapenfeiten van zijn vak. Tim Bakker leidt de aanval iv, !er om Z dri ms door Menno Schraven basketbal - Koploper BS Leiden had voor eigen publiek niet al te veel moeite met De Hoppers - nummer vijf van de eerste di visie - en won met 72-53. Aanvallend zat de ploeg van Ri chard den Os niet helemaal lek ker in zijn vel. Dat gebrek werd ruimschoots gecompenseerd door een sterke verdediging en een overwicht in de rebound. Den Os: „Aan dat laatste heb ben we de afgelopen tijd veel aandacht op de training be steed. Dat betaalde zich nu uit. Vooral in het aantal aanvallen de rebounds; twintig in totaal." Leiden, dat met het ontbreken van de grieperige Kenrick Zon dervan over relatief weinig lengte beschikte, nam al vroeg een 17-6 voorsprong. HahfC wege had de ploeg die mai vastgehouden: 34-23. Tim Bakker was ook aanvalle G weer op eens dreef. Hij leid zijn ploeggenoten later in EN. wedstrijd (met in totaal s*' driepunters) naar een 551 d voorsprong. De Hoppers dn ''c nog even aan en kwam terug 'd 59-45. Verder liet Leiden l^1 niet komen. Den Os: „We ber alj ken niet meer de hoge sco e| van het begin van dit seizo nt We hebben ook met de nodlvc blessures te kampen. Dit vrc een echte teamoverwinni 6e waarbij onze verdediging eni goede 'rebounden' de doors z' gaven." Scores BS Leiden: Bakker 21, Ve c 14 (10 rebounds), Hoste 11 (10 O bounds), Van Dorp 8(13 rebounds] lit Een karakteristiek beeld: ervaren rot Aart Heijbeek van Deetos troeft voor de zoveelste keer TOP-invaller Bas van Amsterdam af. Heijbeek kwam in sporthal De Wasbeek tot ne gen treffers. Foto: Mark Lamers door Maarten Dekker sassenheim - Niet de tegenstander, maar TOP zelf werd geveld. Een griepvirus greep om zich heen en dunde de Sassenheimse selectie zodanig uit, dat de cruciale con frontatie met Deetos veranderde in een bij voorbaat kansloze missie. Met drie invallers en twee halffitte spe lers in de gelederen kwam TOP er zaterdagavond niet aan te pas: 14-23. De griep deed zijn desastreuze werk op vrijdagavond, uitgerekend de vooravond van wat gold als de belang rijkste wedstrijd van het seizoen voor TOP. Een over winning op Deetos had de ploeg van trainer Harold Jellema nog enig perspectief verschaft op het vinden van de heilige graal in korfballand: deelname aan de Korfbal League, een topklasse waarin de beste tien ploegen van Nederland vanaf volgend seizoen hun krachten meten. TOP zal er niet bij zijn, zeker niet na zaterdag. De griepgolf die in den lande rondwaart, passeerde ook Sassenheim niet onopgemerkt. Stanley Lardé, Felix van der Sommen, Judith Kok, Marion Broekhuizen en San- der Harmzen hoorden bij de pechvogels die hoestend en proestend het bed moesten houden. Jellema pro beerde er nog voor te zorgen dat het duel met Deetos werd uitgesteld, maar de Friese oefenmeester vond geen gehoor bij dé hoge heren van de korfbalbond. „Het is volledig van de zotte. Dat wij vanavond hebben gespeeld, is pure competitievervalsing. Ook de andere laaggeklasseerde ploegen zijn hier namelijk door gedu peerd, niet alleen wij." Jellema zag zich geconfronteerd met een puzzel: met welke spelers kon hij een zo representatief mogelijke ploeg op de been brengen, zonder daarbij de belangen van het tweede en het derde team te schaden? De slechts halffitte Broekhuizen en Harmzen kregen zo doende toch een basisplaats toebedeeld, net als Nisha Verweij, Bas van Amsterdam en Steven Baart, de routi nier die eigenlijk was afgezwaaid, maar dit seizoen al meermalen zijn rentree maakte in de hoofdmacht van TOP. Al die aanpassingen gingen logischerwijs ten kos te van de routine. „Het vaste ritme ontbrak", beaamde Jellema. „We zijn gewoon gaan spelen om te zien waar het schip zou stranden." Dat pakte aanvankelijk niet eens zo slecht uit, wellicht omdat de trainer bij hoge uitzondering zijn goedkeu ring gaf aan de alom gehanteerde speelwijze met het tollen rond de paal, met als doel de beste reboundpo sitie te veroveren. „Helaas kon het niet anders, met al die invallers. Ik gruwel ervan, want het is dodelijk als iedereen zo blijft spelen. Daarom wil ik anders korfbal len, vol op de aanval en zonder vaste afvanger. Ge woon alles raak schieten en de tegenstander op die manier afstraffen. Maar daar heb ik mijn beste spelers voor nodig." Alhoewel de ploeg grote moeite had met het verzilve ren van kansen, hield TOP Deetos bijna een helft lang in het vizier. Vlak voor de pauze sloegen de Dordtena- ren een gaatje: van 7-8 naar 7-10. Daarna bleef de mar ge tot 9-12 overzichtelijk. Toen stootten de bezoekers door naar 9-16 en was het pleit beslecht. Maar dat was het eigenlijk al op voorhand. TOP - Deetos 14-23 (7-10). Doelpunten TOP: Steven Baart 4, Ma rion Broekhuizen 3, Sander Harmzen 2, Bas van Amsterdam 2, Nisha Verweij, Marijke van der Berg en Daniël Harmzen Scheids rechten Rensen. Toeschouwers: 200. door Ron Hoogendam tafeltennis - De tafeltennis ploeg van De Treffers heeft het gelijkspel tegen TTCV van vori ge een goed vervolg gegeven. De eerstedivisionist uit Roelof- arendsveen won thuis met 8-2 van het GroningseTabak Bouw materialen. Riko van Veen was in grote vorm en won redelijk vlot drie enkelpartijen. Simon Goessens won net als Marcel Warmerdam twee singles. Bei den kwamen met 3-1 te kort te gen de linkshandige Van der Greft. Pecos moest het in Emmen op nemen tegen DTK. Het verloor met 9-1 van de titelkandidaat in de tweede divisie groep 2, die alleen de dubbel moest inleve ren tegen de Oegstgeestenaren. Voor Kish Prashad was het een duel om gauw te vergeten. In de openingspot moest hij het op nemen tegen de in Leiderdorp woonachtige Fred van Oosten rijk, die al 36 jaar actief is. Pras had koesterde in de vijfde game twee matchpoints, maar werd beide keren onsportief beje gend door van Oostenrijk. „Hij haalde bij 7-8 en 10-11 het bloed onder mijn nagels van daan door óf een netservice te claimen óf om een letbal te vra gen terwijl er niets aan de hand was. Buitengewoon onspoi 1( en vreemd, want buiten de t ra is hij erg vriendelijk." Avanti (groep 3) moest in 1 zerswoude zijn meerdere kennen in Tanaka. De bezv' kers uit Etten-Leur waren 1 6-4 net iets te sterk. Mai Groenewold won nog tv* maal, maar moest buigen n Verschuren. Ronald Vijverb wist nog wel van Baks te v nen, maai- kon verder niets 1 richten. Jaap Schilperoort bln met een score van nul ondei t maat. r Scyila 2 dolf, ondanks een ceUerende Martijn van Le wen (2x), met 6-4 het onder tegen Kluis 2. In Geleen ble Michiel Sijstermans (3x) en dy Sneijders (2x) te sterk t de Leidse ploeg. Jesse Bremi j en Pim Mosterd keerden den met een zege op huiswaarts. VROUWEN De vrouwen van Docos hiel op de tweede speeldag gastli Vice Versa uit Oudenbo keurig op 5-5. Een resultaat voor een groot deel de verd ste was van Nadia Huizer en Ling Wu, die beiden tween wonnen. Sheila Tol won enkelpartij. The Bassets verpulvert Te Werve: 47-5 door Pieter van der Vliet rugby - In Naarden liet DIOK tegenstander 't Gooi, dat nog in de race is voor een plaats in de play-offs, ontsnappen. Na een enerverend duel gin gen de Leidenaars zonder punten naar huis: 30-20. „Ik vind het vooral sneu voor mijn spelers", zei DIOK- coach Robert Broers. „Er is heel hard gewerkt en tot vlak voor het eindsignaal was de stand nog 23-20. Winst zat er gewoon in, maar tegen pech valt niette spelen." Dat winst erin zat, leek er in de openingsminuten hele maal niet op. DIOK kwam maar moeizaam uit de start blokken en toonde te veel ontzag voor de tegenstander. Een verloren fine-out en scrum betekenden balverlies en punten op het scorebord voor de thuisclub, 17-6. Jordi Bonhof verzilverde twee pe nalty's voor DIOK. Toen de schroom eenmaal was afgeschud, schakelden de Leidenaars een versnelling bij. Vijfpunters van de jonge lingen Roger Scheffer en Harm van Os werden gecon verteerd door Bonhof voor 23-20. Tot op het laatst hing een overwinning in de lucht, maar pogingen van Tim Schumacher en Wilnus Ver- steijnen om de zege veilig te stellen liepen stuk in het zicht van de haven. „Dat 't Gooi dan toch nog 30-20 van maakt, is spijtig en vertekent het beeld van de wedstrijd", aldus Broers. „Een overwin ning was zo dichtbij. The Bassets won zonder full back Thijs Verheijen met 47-5 van Te Werve uit Rijswijk. Dat de uitslag niet groter was, kwam doordat de thuisclub vooral in de eerste helft zich zelf in de weg liep. The Bassets miste Thijs Ver heijen met een hamstring blessure. Voor de volgers van de Sassenheimse rugbyclub was dat natuurlijk jammer, want met zijn onnavolgbare acties en scores heeft de van DIOK overgekomen fullback zich in een kort tijdsbestek populair gemaakt aan de Vijf- meiweg. De thuisclub kwam moei zaam op stoom. In de eerste helft haalden slordigheden van de driekwarters het tem po uit de wedstrijd. Eersterij- er Michiel van der Plas stak in volle sprint een half veld over op weg naar zijn eerste score. Rob van der Heiden conver teerde tot 7-0. Pas na een halfuur kwamen de Sassen heimse driekwarters beter in de wedstrijd, waardoor er meer ruimte kwam voor avontuur. Jimmy Berbee vond het gat in de Rijswijkse defensie en drukte de vijf punter, die door Van der Hei den geconverteerd werd voor 14-0. In de tweede rondgang was de fut er bij de bezoekers al snel uit. Van der Plas maakte nog eens twee breaks, schroefde zijn totaal op tot 15 en bracht de stand op 33-0. Halverwege kwam Co van Ruiten uit het niets voor een try, waarna Heins met zijn tweede vijfpunter en de con versie de eindstand bepaalde op 47-5. volleybal - De volleybalvrouwen van Gd mini/Kangeroes hebben het drie plaatsel lager geklasseerde Cito uit Zeist verslage met 3-1. Alleen de eerste set werd verlor! met 19-25. De ploeg uit Voorschoten kon verzachtende omstandigheden aanvoert „We begonnen rommelig", verklaarde tl ner Daan Meijs. „De wedstrijd ervoor lie| uit, waardoor we weinig tijd hadden vo< een warming-up. Bovendien had de tegi stander veel vrouwen op de bank die on zettend gingen gillen als Cito een punt maakte. Daardoor raakten wij van slag.' ploeg herstelde zich snel en trok de twe set met degelijk volleybal naar zich toe: 21. Sanne Honselaar die zeer goed servet de, had daar een groot aandeel in. In de derde set ging het met dezelfde opstelii gelijk op. Mede hierdoor bracht de coad Vera Versluis in. Door haar sterke verde gende inbreng hielp ze Gemini uit de br waardoor de ploeg de set met 26-24 wo Ook in het vierde bedrijf (25-22) was Vei sluis belangrijk. „Ze was aanvallend he< goed en pakte belangrijke punten", roe Meijs zijn speelster. Op de foto tikt Mar Hogeveen de bal langs het eenmansblo Foto: Dick Hogewoning

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 20