Zegetocht AZ is een zoektocht geworden Feyenoord vooral bang te verliezen Jederlanders etrokken bij kschandaal SPORT 3 Van Bommel neemt PSV aan de hand tegen RKC aterreus Rangers ider de lat Erbarmelijk duel in Enschede 2 Zege Barcelona O Den Haag lirt spits Edson iaac - Net voor het sluiten e internationale transfer- t heeft ADO Den Haag een L ire centrumspits aange- en. Voor de rest van het IJ ;n hebben de Hagenaars apverdiaan Edson Rolan- va Sousa van Tottenham lur gehuurd. De 21-jarige iller heeft een Portugees eïort. Door de komst van is Rik Platvoet bij ADO laag overbodig geworden, ikker wordt voor de rest it seizoen aan VW ver- L maandag 31 januari 2005 EREDIVISIE Jencia wil mkamp ;ch - Valencia wil zich iet volgende seizoen met omkamp versterken. De ïse club heeft AZ inmid- an de belangstelling voor rhtsback op de hoogte ge- Beide clubs willen op dit ent de onderhandelingen le vorig jaar onder bonds- Marco van Basten debu- de international niet toe door Theo Brinkman den bosch - De zegetocht van AZ is een zoektocht geworden. Een zoektocht naar het gevoel van twee, drie maanden gele den, toen het elftal bijna als vanzelf tien keer op rij won. In Den Bosch vond AZ het zater dag nog niet terug, de overwin ning (0-1) ten spijt. Het gejuich in de kleedkamer deed zaterdag vermoeden dat AZ zojuist had afgerekend met een concurrent in de strijd om het kampioenschap. Tegen stander was echter de club met de laagste begroting van de ere divisie, de nummer zeventien van de ranglijst, de ploeg die van alle clubs in het betaald voetbal het minst wist te sco ren: elf doelpunten pas in acht tien wedstrijden. Dat AZ tegen dat kwaliteitsarme FC Den Bosch in de slotfase twee keer ontsnapte aan de gelijkmaker, was veelzeggend. AZ is nog niet de oude en is nu al dolblij met een benauwde zege bij Den Bosch. „Voor de winterstop hadden we een gevoel van onoverwinne lijkheid. Dat ontstond zo'n beetje na de overwinning op Auxerre. Die zorgde voor een houding van 'laat nou iedereen maar komen'. Dat gevoel is er nu duidelijk even niet", zei Bar ry Opdam na afloop in Den Bosch. De zege bracht nog geen verandering in die gemoedstoe stand. „Nee, daarvoor hebben we vanavond niet goed genoeg gespeeld", vond de centrale verdediger. Blijdschap dus, maar vooral ook opluchting in het Alkmaar- se kamp. Punten pakken is im mers dé manier om critici de mond te snoeren. Spelers heb ben het idee dat de buiten wacht zit te wachten op de val van de club die zich onver wacht in de titelstrijd heeft ge mengd. „Spelen we een keer gelijk tegen NEC, wordt er met een geschreven dat 'de magie weg is'. Aan ons de taak om dat de kop in te drukken. Dat kan alleen maar door te winnen", zei Jan Kromkamp. Daarbij had AZ het zichzelf een stuk gemakkelijker kunnen ma ken. In het eerste half uur had het de mogelijkheden om af stand te nemen van Den Bosch en daarmee voor rust in de ei gen ploeg te zorgen. In die pe riode leek AZ weer de oude. De Alkmaarders waren opper machtig, gaven Den Bosch geen gelegenheid op te bouwen en kwamen op voorsprong via Stein Huysegems. De Belg schoot na ruim een kwartier knap raak uit de draai. Bij die ene treffer van de Belg bleef het echter, hoewel Sektio- ui en Lindenbergh dichtbij een doelpunt waren. Na een half uur werd AZ allengs slordiger. Kort voor rust begon het zo te klungelen dat Den Bosch bijna langszij kwam via Mourad en Biyadat. Na rust was de thuis ploeg via Powel en Van de Laak nog dichter bij de gelijkmaker. Vooral bij de misser van Powel trok trainer Henk Wisman zich de haren uit het hoofd. Duide lijk werd waarom zijn ploeg in negentien wedstrijden pas elf keer scoorde. Na afloop was er het zoeken naar verklaringen voor het moeizame spel van AZ. De af wezigheid van de geschorste Perez en Van Galen - ze werden vervangen door Sektioui en Ramzi - kon er een zijn. Maar vorige week tegen NEC was het tweetal er wel bij en ging het ook moeizaam. Vermoeidheid kon een andere verklaring zijn. De midweekse krachtproef te gen Feyenoord, waarin AZ een uur met negen tegen elf speel de, had veel energie gekost, beaamde Opdam. „We zochten te vaak de moei lijkste oplossing", was een uit leg van Olaf Lindenbergh, de middenvelder die ook tot zijn eigen verrassing in de basis stond, ten koste van Michael Buskermolen. „En we hadden na de beginfase meer de zijkan ten moeten zoeken. We hebben het onszelf moeilijk gemaakt. Maar uiteindelijk telde vandaag maar één ding: winnen." FC DEN BOSCH: Van Stnen; Ver- haegh, Uneken. Olfers en Snoyi; Mourad, Van den Ouweland (75. Beek mans), Van de Laak en Biyadat (84. Biekman); Janssen en Powel (63. Ca- les). AZ: Timmer; Kromkamp, Mathijsen, Opdam en De Cler; Landzaat, Ramzi (84. Jaliens) en Lindenbergh; Meer- dink, Huijsegems (68. Nelisse) en Sek tioui (80. Elkhattabi) T I Elshot gr NAC - Kurt Elshot speelt vanaf |nd seizoen voor NAC Bre- je Brabantse club neemt ;htsback transfervrij over 3 Groningen. Elshot te- n Breda een verbintenis kier of vijf seizoenen. De kige verdediger speelde de bpen tien seizoenen voor roningen. ow/gpd - Van het ene op idere moment ziet de we- ran Ronald Waterreus er s uit. Gisteren was hij nog eede doelman bij de En- middenmoter Manchester vanaf vandaag is Water- eerste keus bij Glasgow its FC. roormalige doelman van tekent vandaag een con- voor anderhalf jaar bij de se topclub. De 35-jarige urger vervangt de Duitser Klos, die lang is uitge- eld wegens een zware '1 lessure. 3e ansfer komt ook voor Wa- us onverwacht. Morgen de termijn, waarop clubs internationale transfers n doen. Manager Kevin was niet van zins om reus af te staan aan Ran- Daarom eiste Manchester ^aeen afkoopsom van zo'n m()0 euro. Toen beide clubs aarover eens waren, kon reus gisteren in de auto :n om naar Glasgow te rij- reus werd bij Rangers on- aandacht gebracht door ;ler Arthur Numan en ex- Dick Advocaat, die hem 1 nog kennen uit hun ge- ïlijke periode bij PSV. door Hans Leber enschede - Feyenoord blijft kwakkelen. Een kleine opleving in Alkmaar werd zaterdagavond gevolgd door een nieuwe teleur stelling in Enschede. Daar kreeg het bange FC Twente in een arm zalige wedstrijd twee keer zo veel kansen. Illustratief voor de Rotterdamse armoede was de constatering van trainer Ruud Gullit dat er toch iets positiefs te ontwaren viel: „Verdedigend stonden we goed. We hebben geen doelpunt tegen gekregen." Trainer Rini Coolen van FC Twente had in de Rotterdamse sores van de laatste maanden geen reden gezien om lef te to nen. Het was dat de zon niet scheen, anders had Twente- spits Blaise N'Kufo de eerste helft net zo goed een primusje en een goed boek mee kunnen nemen; hij stond alleen op een eiland. Dat de 29-jarige Zwitser, geboren in het Zaïre van Mobu tu, er op dat eiland nog wat van maakte, kan dus geheel op zijn individuele conto worden ge schreven. In de eerste helft slalomde de merkwaardige speler zijn lange lijf vanaf de achterlijn langs de Feyenoorders Karim Saidi en Hossam Ghaly. Zijn schot werd met een driebander onschade lijk gemaakt; Feyenoord-doel- man Gabor Babos kreeg er de voet tegenaan, waarna de bal via de grond tegen de lat stuitte. Ook in de tweede helft wurmde N'Kufo zich een keer fraai rich ting Feyenoord-goal, waarmee alle highlights van de wedstrijd zijn genoemd. De Rotterdam mers zagen in de tweede helft nog een kopbal van de vrij staande Danko Lazovic in de handen van Twente-doelman Sander Boschker verdwijnen. Daarmee was voor het publiek de koek op, qua echte kansen. Een enkel schot werd nog ge keerd door Feyenoords uitblin ker Babos. En toch zaten achteraf twee trainers blij te zijn dat er niet was verloren. Gullit lijkt zich daarbij te hebben voorgeno men geen publieke standjes meer aan spelers uit te delen. Die sprak vooral lovend over zijn defensie die tegen FC Twente, maar eigenlijk dus te gen Blaise N'Kufo, overeind was gebleven. Laatste man Cory Gibs kreeg een pluim. „En hij was nog ziek ook, maar wilde zelf spelen. Het is een Ameri kaan, die zeurt niet." Dat Karim Saidi een zware avond had te gen N'Kufo gaf Gullit toe, maar: „Saidi voelde zich ook niet zo lekker." Het gebrek aan creativiteit in het Feyenoord-spel neemt on dertussen immense vormen aan. Ook de Chileen Sebastian Pardo, in de winterstop nog succesvol op die positie, kon daarin geen verandering bren gen. Het middenveld van Fey enoord speelt, in welke samen- FC Twente - Feyenoord 0-0. Scheids rechter: Vink. Toeschouwers: 13.250. FC Den Bosch - A2 0-1 (0-1). 18. Huijsegems 0-1. Scheidsrechter: Ha verkort. Toeschouwers: 6.123. Gele kaart: Mourad, Uneken (FC Den Bosch). Opdam (AZ). Vitesse - RBC 1-3 (1-1). 6. Frankel 1-0, 21. De Groot 1-1, 63. Luyten 1-2, 90. De Groot 1-3. Scheidsrechter: Luinge. Toeschouwers: 20.400. Gele kaart: Ya- kubu. Schaars (Vitesse). Hesp, Hakans- son. De Groot (RBC). RKC - PSV 1-4 (1-2). 20. Hoogendorp 1-0, 35. Beasley 1-1, 38. Vennegoor of Hesselink 1-2, 69. Vennegoor of Hesse- link 1-3, 82. Vennegoor of Hesselink 1- 4. Scheidsrechter: Jol. Toeschouwers: 6500. Gele kaart: Molhoek, Hoogen dorp, Greene. Oost (RKC). Alex, Bouma (PSV). Ajax - ADO Den Haag 0-0. Scheidsrech ter: Bossen. Toeschouwers: 45.199. Gele kaart: Verhoek (ADO Den Haag). FC Groningen - De Graafschap 1-0 (1-0) 36. Nevland 1-0. Scheidsrechter: Van Egmond. Toeschouwers: 12.500. Gele kaart: Salmon (FC Groningen), Van Beu kering, Berck Beelenkamp, Robbem- ond, Van Leerdam en Van der Kruis (De Graafschap). NEC - FC Utrecht 0-0. Scheidsrechter: Temmink. Toeschouwers: 11.500. Gele kaart: Barreto (NEC), Schut, Kruys (FC Utrecht). NAC Breda - SC Heerenveen 1-1 (0-0). 88. Lurling 1-0, 90. Huntelaar 1-1. Scheidsrechter: Wegereef. Toeschou wers: 11.042. Gele kaart: Kerstens (NAC Breda). Radomski (SC Heeren veen). Bijzonderheid- 61. Arbiter Wege reef valt uit met beenblessure. Vierde official Van Huiten vervangt hem. Topscorers: 1. Kuijt (Feyenoord) 14, 2. Vennegoor of Hesselink (PSV), Hunte laar (Heerenveen) 12, 4 Perez (AZ), Kalou (Feyenoord) 11, 6. Boussaboun (NAC Breda) 9, 7. Landzaat (AZ). Hoo gendorp (RKC), Cnstiano (Roda JC) 8, 10. Den Ouden (ADO Den Haag). Amo- ah (Vitesse), Denneboom (NEC). Koné (Roda JC). Sergio (Roda JC), Van de Haar (FC Utrecht). N'Kufo (FC Twente) 7. Kopduel tussen Feyenoorder Cory Gibbs (links) en Dmitri Shoukov van FC Twente. Foto: ANP/Robert Vos stelling dan ook, veel te ge woon. Er valt geen patroon in de speelwijze te ontdekken. Za terdag werd zelfs om de haver klap balverlies geleden. Als voorin dan ook Dirk Kuijt nog eens uit vorm is en daardoor de rol van aanjager niet kan ver vullen, houdt het helemaal op. Zelfs de Katwijker die al het he le seizoen trekt en sleurt met een arbeidsethos dat havenba ronnen zal aanspreken, leverde met grote regelmaat de bal in bij de tegenstander. „Het lijkt misschien niet zo, maar als groep groeien we naar elkaar toe, het komt wel goed", zei Kuijt na de wedstrijd. On dertussen klonk uit het Feyen- oord-supportersvak de yell 'bloed, zweet en tranen' en werd daar het slaap-waakritme van de coach aan de orde ge steld: 'Ruudje wordt wakker!'. Dat hij ook nog eens Feye- noofds aanvoerder Bart Goor naar de kant haalde en Gerson Magrao inbracht, kwam hem op een fluitconcert te staan. Ook Goor voelde zich volgens Gullit niet helemaal gezond, wat het zwak, ziek of misselijk- gehalte van de ploeg wel erg hoog maakte. De jonge Brazili aan Magrao liep als altijd te veel met de bal en kon geen potten breken. Nieuweling Nick Hofs (ge schorst) is er vrijdag tegen de Graafschap weer bij en dat geldt wellicht ook voor Feye noords wonderboy Salomon Kalou die met een liesblessure zit. Ondertussen grijpt Gullit naar het bijgeloof. „Tegen AZ stond ik niet op het veld bij de warming up en hebben we ge wonnen. Daarom ben ik van daag ook weggebleven." Staat Gullit er tegen De Graaf schap vrijdag weer wél, na de teleurstellende 0-0 tegen Twen te? In zijn antwoord klonk op- 'cpd - Voetballer Thijs uit Arnhem is betrok- ü<®ij het grote gokschandaal teI t Duitse voetbal. De aan- ve ervan SC Paderborn heeft rik I euro aangenomen van n oatische maffia uit Berlijn, (richtten Duitse media gis- 00 spnk zou het geld hebben s (pgen vlak voor de veelbe- j in bekerwedstrijd Pader- :h lamburger SV (4-2). Ook erp&m van ex-Ajacied Nando van Hertha BSC wordt in 3 n'ke genoemd. is de Duitse krant Sport oejeeft Paderborn-voorman iar bevestigd dat een speler hfln club geld heeft aange- n."h van wat in Duitsland Oatische gokmaffia' wordt ij |md. De televisiezender pa meldde gisteravond dat viof1 Waterink gaat. lcji invoerder zou het geld n ontvangen en meteen a de clubleiding van Pa- m hebben ingelicht. Na ïctaculaire winst op HSV geld, dat bedoeld was om o elers van de club uit de taliiga extra op scherp te onder de noemer spon- d naar de spelerspot ge- Het bestuur van SC Pa- e n heeft de Duitse voet- 'e id DFB hierover geïnfor- fin Volgens de WDR moet rink zich vandaag verant- |en bij de DFB. ink wilde gisteravond zelf niet reageren op de ontwikke lingen in het wedschandaal. „Ik kan er nu niets over zeggen", aldus de 36-jarige Waterink, ex- speler van onder meer TOP Oss en FC Den Bosch. „Ik moet eerst overleggen met mijn club." De Duitse justitie heeft in het weekeinde vier mannen gear resteerd in verband met het scheidsrechtersschandaal dat de Bundesliga al een paar da gen in zijn greep houdt. De 39- jarige Kroatische eigenaar van het gok-établissement Café King in Berlijn, waar wedden schappen op professionele voetbalwedstrijden worden af gesloten, werd samen met twee van diens broers en de zakelijk leider ingerekend. De mannen worden ervan verdacht in sa menwerking met de 25-jarige scheidsrechter Robert Hoyzer wedstrijden in het betaalde voetbal te hebben gemanipu leerd. Hoyzer heeft bekend minstens drie wedstrijden met dubieuze beslissingen te heb ben beïnvloed. Hij zou hiermee 50 duizend euro hebben ver diend. De scheidsrechter is in middels uit zijn functie onthe ven. Volgens het Duitse weekblad Focus zouden drie spelers van de Berlijnse Bundesliga-club Hertha BSC eveneens bij het schandaal zijn betrokken. Ook de naam van ex-Ajacied Nando Raffel valt in dat verband. De Nando Rafael (links) gisteren in actie voor Hertha BSC tegen Bayern München. Foto: Reuters/Fabrizio Bensch spelers zouden in Café King zijn gesignaleerd en op de wedstrijd Hertha BSC tegen Eintracht Braunschweig hebben ingezet. De bekerwedstrijd werd op 22 september 2004 door Hertha onverwacht met 2-3 verloren, ondermeer door een eigen doelpunt van Alexander Ma- dlung. Madlung is een van de genoemde spelers. Het Hertha-management en de zaakwaarnemers van de spelers ontkennen de aantijgingen. „Geen van onze spelers heeft met gokrtianipulaties ook maar iets te maken", reageerde een verbolgen Hertha-manager Dieter Hoeness. Zaakwaarne mer Sören Lerby zagtr dat ra- fael van niets weet en woedend is. „Hij zal een advocaat inscha kelen." Ex-scheidsrechter Ro bert Hoyzer heeft al laten weten dat bij het schandaal ook spe lers zijn betrokken. Hij zegt niet welke, maar volgens de krant Der Tagesspiegel heeft Hoyzer bevestigd dat het niet om spe lers van Hertha BSC gaat. Het scheidsrechtersschandaal is de grootste fraudezaak in de Bundesliga sinds 1971, toen de Duitse voetbalwereld werd op geschrikt door een omvangrijk omktfpingsschandaal. door Frans van den Nieuwenhof waalwijk - Geleid door de dwingende hand van Mark van Bommel zette PSV zijn titelaspi- raties gisteren kracht bij. Van Bommel was tegen RKC Waal wijk direct betrokken bij alle vijf doelpunten. PSV won met 4-1, had in Jan Vennegoor of Hesse link een gretige goaltjesdief en zag later hoe Ajax twee punten liet liggen. In zijn evaluatie van de zondag kan trainer Guus Hiddink ogen schijnlijk dus louter meevallers noteren. Zo was het niet hele maal. PSV miste tegen RKC Waalwijk twee van zijn belang rijkste spelers door ziekte en blessures. Phillip Cocu heeft last van zijn hamstrings en tobt met een slepende verkoudheid. En Young-pyo Lee meldde zich gisterochtend op De Herdgang met 39 graden koorts. De Kore- aan wilde wel meedoen 's mid dags, maar werd na een kort onderzoek naar huis gestuurd. Wie door de ruime uitslag heenkeek, zag hoeveel moeite PSV aanvankelijk had om de af wezigheid van Cocu en Lee te compenseren. Met Kasper Bo- gelund als linksback was de ploeg defensief kwetsbaarder en ontbeerde ze de aanvallende impulsen van Lee, die vaak als een veredelde linksbuiten speelt. En zonder Cocu ontbrak in de as van het veld toch de sluwheid om het enthousiasme van RKC Waalwijk te beteuge len. PSV liet zich bijna een halfuur lang de les lezen door het elftal van grwin Koeman. RKC Waal wijk toonde zich gretig en am bitieus, speelde beweeglijk en dwingend voetbal, waar PSV zichtbaar moeite mee had. De Eindhovenaren kwamen maar moeizaam in hun spel, vooral omdat de opbouw bij matige passers als André Ooijer, Alex en Kasper Bogelund snel werd verstoord. RKC Waalwijk nam dan ook verdiend de leiding. Mark van Bommel liet zich in de twintig ste minuut simpel aftroeven door spits Bernardo Vasconce- los, die Rick Hoogendorp een gemakkelijke kans gunde: 1-0. Typerend voor het spel van PSV in die eerste fase was een op het oog kansrijke counter, die via DaMarcus Beasley en André Ooijer uiteindelijk eindigde bij doelman Heurelho Gomes. De koploper leek er de schou ders over op te halen. Een tweede levensgevaarlijke aanval van RKC Waalwijk schudde PSV pas wakker. Gomes kwam dit keer goed weg, Michael Krohn- Dehli verknalde een opgelegde kans. Nu pas kwam Van Bom mel echt in het geweer. „We misten wel dat RKC dat hoge tempo uit de beginfase niet kon vasthouden, maar er moest er bij ons eentje kwaad worden om de boel aan de gang te krij gen", zei de aanvoerder na af loop. De eerste goede aanval van de middag (opgezet door Van Bommel en gevaarlijk gemaakt door Beasley) eindigde nog in een hoekschop. Drie minuten later zette Van Bommel een combinatie op, die wel renda bel w^s. Ooijer en Vennegoor of PSV 19 15 3 1 48 50-11 AZ 19 14 4 1 46 46-13 Ajax 19 12 5 2 41 43-17 Feyenoord 19 9 5 5 32 43-25 Heerenveen 19 9 5 5 32 33-30 Vitesse 19 9 3 7 30 31-27 Roda JC 19 8 5 6 29 36-28 FC Utrecht 19 8 5 6 29 23-21 NAC 19 7 6 6 27 28-38 Groningen 19 7 4 8 25 28-33 RKC 19 6 6 7 24 23-27 FC Twente 19 6 4 9 22 22-25 Willem II 19 6 4 9 22 22-32 NEC 19 4 7 8 19 21-25 AD0 19 4 4 11 16 21-31 Graafschap 19 2 5 12 11 19-44 RBC 19 3 2 14 11 20-47 Den Bosch 19 2 3 14 9 11-46 Programma: 2 februari: PSV - RBC Roo- nieuw een lage verwachting door: „We hebben toch niet verloren?" Ondertussen liep dit weekeinde de achterstand tot koploper PSV op tot het gigantische aan tal van 16 punten, maar daar letten ze in Rotterdam al niet meer op. FC TWENTE: Boschker, Weilenberg (33. Schuurman), Majstorovic. Zomer en Heubach; Tourna. Culina. Shoukov, Niemeyer (56. Cziommer) en Bouchi- ba (84. Ouedraogo); N'Kufo. FEYENOORD: Babos; östlund, Saidi, Gibbs en Basto; Castelen, Pardo, Ghaly en Goor (67. Magrao); Lazovic en KuijL sendaal, 4 februari: De Graafschap - Fey enoord, Willem II - NEC, 5 februari: AD0 Den Haag - FC Den Bosch, SC Heeren veen - AZ, 6 februari: FC Utrecht - NAC Breda, RKC Waalwijk - FC Groningen, Ajax - FC Twente, Vitesse - Roda JC. eer5te divisie FC Dordrecht - TOP Oss 4-0 (2-0). 34 v Muyen 1-0, 43. de Nooijer 2-0, 50. El Khalifi 3-0, 75. Heerkens4-0. Scheidsrechter: Smit. Toeschouwers: 1211. Gele kaart: de Nooijer, Breinburg (FC Dordrecht), Wijnands, Versluis, Bez- zai (TOP Oss). Topscorers: 1. Van den Bergh (Sparta) 17, 2. Derksen (Fortuna Sittard) 13, 3. Hamming (Veendam) 12, 4. El Ham- daoui (Excelsior) 11. 5. Koevermans (Sparta). Mustapha (Sparta) 10, 7. Monteiro (AG0W Apeldoorn), Hofstede (VW-Venlo) 9, 9. Kantelberg (Stormvo gels Telstar), Rigters (FC Dordrecht) 8. Hesselink zetten Beasley vrij voor doelman Sinouh: 1-1. Weer drie minuten later was de wedstrijd eigenlijk alweer voor bij. Een steekpass van Van Bommel belandde op het hoofd van Vennegoor of Hesselink, die de bal controleerde en ver volgens droog binnenknalde. RKC Waalwijk was, behoudens een schot op de lat van Robert Fuchs, niet bij machte om nóg een krachtsinspanning te doen die PSV in verlegenheid zou brengen. Een uitstekende rush van Van Bommel over dertig, veertig meter brak het verzet definitief. Via Beasley kwam de bal bij Vennegoor of Hesselink, die 1-3 maakte. Een vrije trap van Van Bommel stelde de lan ge Tukker later in 'staat een der de treffer binnen te koppen. Hiddink kon dus best een beet je glimlachen na afloop. „Je moet je zaken hier goed voor elkaar hebben, anders word je zomaar verrast. Dat gebeurde dus ook. Het baltempo was lan ge tijd te laag, waardoor we een vlakke wedstrijd speelden. Ge lukkig reageerde de ploeg zoals dat hoort. Maar het zou natuur lijk beter zijn als we zo'n attitu de vanaf het begin hadden ge had. Uiteindelijk hebben we een professionele overwinning geboekt." RKC: Sinouh; Greene, Vermaelen, Teixeira en Van Hintum (83. Rusten- berg); Krohn-Dehli (66. Oost), Van Diemen. Fuchs en Molhoek (58. Mar tens); Vasconcelos en Hoogendorp. PSV: Gomes; Ooijer. Alex. Bouma en Bogelund; Van Bommel. De Jong en Vogel (75. Lucius); Park (70. Farfan). Vennegoor of Hesselink en Beasley Sparta 19 11 6 2 39 49-24 Heracles 19 11 4 4 37 31-20 Volendam 19 10 4 5 34 29-20 Dordrecht 19 10 4 5 34 30-24 VW 18 9 6 3 33 31-18 FC Zwolle 19 9 5 5 32 33-24 Helmond Sp. 19 8 5 6 29 31-27 Haarlem 19 8 3 8 27 30-27 Stormv. 19 6 7 6 25 27-24 AG0W 19 8 1 10 25 30-28 Veendam 19 7 4 8 25 33-32 GA Eagles 19 6 6 7 24 24-29 Cambuur L. 19 6 5 8 23 18-26 TOP 19 6 4 9 22 29-41 Excelsior 19 6 3 10 21 27-30 Fortuna S. 19 5 5 9 20 31-42 MW 19 4 5 10 17 17-27 Eindhoven 19 3 6 10 15 23-42 Emmen 19 3 5 11 14 21-39 Derde periode Dordrecht 2 2 0 0 6 6- 1 Cambuur L. 2 2 0 0 6 4-0 Stormv 2 1 1 0 4 7-4 FC Zwolle 2 1 1 0 4 6-3 Sparta 2 1 1 0 4 5-3 Heracles 2 1 1 0 4 3-2 MW 2 1 1 0 4 1-0 Eindhoven 1 1 0 0 3 3-0 AG0W 2 1 0 1 3 3-2 GA Eagles 2 0 2 0 2 3-3 VW 1 0 1 0 1 1- 1 Veendam 2 0 1 1 1 1- 2 Helmond Sp. 2 0 1 1 1 2- 4 Emmen 2 0 1 1 1 2- 5 Excelsior 2 0 1 1 11-4 Volendam 2 0 1 1 1 1- 4 TOP 2 0 1 1 1 1- 5 Haarlem 2 O 0 2 0 0-2 Fortuna S 0 2 0 2*- 7 Programma: 3 februari: Fortuna Sittard FC Dordrecht, Helmond Sport - Veen- dam, TOP Oss - Cambuur Leeuwarden. 4 februari: Heracles Almelo - AG0W, Go Ahead Eagles - Stormvogels Telstar, Em- men - FC Eindhoven. Haarlem - FC Zwol le, Excelsior - VW Venlo, FC Volendam - MW. seviiia - Barcelona heeft zater dag in de Spaanse voetbalcom petitie een ruime zege (4-0) be haald op Sevilla. Eto'o, Ronal- dinho en Giuly scoorden voor Bar^a, Baptista maakte namens Sevilla nog een eigen doelpunt. Barcelona blijft aan kop van de Primera Division, met 51 pun ten uit 21 wedstrijden. Eerste achtervolger Real Madrid heeft 7 punten achterstand, de Ko ninklijke won gisteren met 1-2 bij Numancia. Sevilla staat na de nederlaag van zaterdag nog vierde, op zestien punten van Barcelona.

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 15