Robert is het zwerven moe SPORT Vechtjas Hewitt kust de grond die hij zo verfoeit ,#s Ton Boot:AZ moet Barry van Galen aansprakelijk stellen voor de schade istanden a brmule 1 bij i veldrijden Blangé wil wel parttime werken als bondscoach Jaliens mag van trainer niet voor de rechtbank verschijnen Braziliaanse spits wil bij PSV in voetsporen treden van Romario en Ronaldo ikantoor haalt iaal bij Hoyzer ien - Het wedkantoor t doet aangifte tegen srechter Robert Hoyzer. itse voetbalarbiter be- donderdag dat hij be- redstrijden heeft gemani- t d. Erwin Horak van Odd- r ijferde de schade voor drijf gisteren op circa 1 n euro. Oddset meent dat hts bij twee wedstrijden van onregematigheden 2 e bekerwedetrijd SC Pa- =}:n tegen Hamburger SV n de ontmoeting Ein- Braunschweig tegen FC li (2-1) in de Regionalliga. urger SV overweegt even- ïridische stappen tegen r, alsmede tegen de Duit- :balbond DFB. Barneveld eschakeld jven - Raymond van Bar- is gisteren bij de Open andse dartskampioen- >en vroegtijdig uitgescha- )e Lakeside-kampioen en rdediger uit Den Haag in de achtste finale ver- d van de Brabander Ma- jbe: 2-3. Co Stompe ging dezelfde setcijfers uit te rn Walton. Deze Engels- eft zondag in de kwartfi- ncent van der Voort. wint dressuur msterdam Edward Gal heeft n bij Jumping Amster- e Grand Prix dressuur ge- n. De ruiter uit Kootwij- ek reed voor het eerst p zijn troefpaard Lingh, voor de Olympische in Athene geblesseerd Lingh liep vanaf de eer een geconcentreerde de jury beoordeelde reden met 74,042 pro- Ie Zweed Brink werd met Is Briar tweede (73,542 t) en de Deen Andreas rand met Blue Horse Ca- rde (71,917 procent). zaterdag 29 januari 2005 utrecht/anp - AZ moet mid denvelder Barry van Galen aan sprakelijk stellen voor de spor tieve en financiële schade die hij afgelopen woensdag in de bekerwedstrijd tegen Feyen- oord (1-3) heeft aangericht. Die grappig bedoelde opmerking maakte de doorgewinterde bas- ketbalcoach Ton Boot gisterenn op een lichtvoetig congres in Utrecht. Centraal thema was de inhoud van het boekje 'Sportie ve conflicten en de houdbaar heid van de coach' Naast Boot traden ook AZ- coach Co. Adriaanse en hockey- coach Maurits Hendriks, de bondscoach van Spanje, als sprekers op. „Na zijn rode kaart tegen Feyenoord heeft Van Ga len schuld bekend", betoogde Boot, als veeleisend coach goed voor ondermeer dertien natio nale basketbaltitels. „Maar hij zei er wel bij dat de boete van AZ niet al te hoog moet uitval len. Nou vraag ik je. De schade van AZ na zijn domme elle boogstoot loopt misschien wel in de miljoenen. Eigenlijk zou AZ hem daarvoor aansprakelijk moeten stellen." Die suggestie van Boot ging Adriaanse iets te ver. Maar de scheidende AZ-coach, die te genwoordig als geen ander op zijn eigen houdbaarheidsdatum let, hield zijn gehoor wel een re kensom voor. „De KNVB heeft Van Galen geschorst voor vier duels. Zijn contract bij AZ is on dermeer gebaseerd op 34 com petitiewedstrijden. De club zou hem dus voor 4/34e deel moet korten op zijn salaris. Boven dien heeft Van Galen de homo geniteit van het team aangetast. Dus een hoge boete is op zijn plaats. Maar nu heeft hij al la ten weten dat hij dat geen goed idee vindt. Een conflict ligt dus op de loer. Daarom hebben we deze boetezaak over het week einde heen getild, omdat we za terdag bij FC Den Bosch wel willen en moeten winnen." Boot: „Conflicten zijn van alle dag voor een coach. Een coach zonder conflicten bestaat niet. Niet dat wij erom vragen. Heeft Ronald Koeman bij Ajax om die opgestoken middelvinger ge vraagd van Sneijder? Of Adri aanse om die elleboogstoot van Van Galen? Conflicthantering is voor een coach het belangrijk ste. Niet bang zijn voor een conflict. Wel zo snel mogelijk aanpakken. Na de oplossing van een conflict volgen snel groei en verbetering, als het goed is." Boot vergeleek een coach met een pak melk. „Voor beide wordt het zuur als de houd baarheidsdatum is overschre den. Die ellende kun je als coach beter maar voorblijven. Dat is mij altijd gelukt, deels door toeval en geluk, maar ook doordat ik meestal na drie jaar zelf opstap en een lange rust pauze neem om bij te tanken. Ook succes gaat ten koste van Mdel/gpd - Het lijkt wel of mule 1 in het Duitse St. is neergestreken. De ken aan de rand van het rcours gaan over maar derwerp: banden, fikse laag sneeuw is ge- zoeken alle deelnemers WK veldrijden naar de met de beste grip. Ri- Groenendaal denkt een voorsprong op de con- üe te hebben genomen, ïtselde afgelopen zomer verloren uurtjes een ind in elkaar met opti- ïouvast. „Ik heb mijn rk gedaan." ndaal zocht en vond een nountainbike-band, met oppen van 5,5 millime- een crossband zijn die il gesproken slechts 2,5 ;ter. De Rabobank-prof le het loopvlak los van e en liet deze op een ird crossband plakken, sultaat is onder ijzige idigheden verbluffend, troenendaal. iciale banden zal Groe- il morgen naar eigen nauwelijks oppompen, samenstelling van het geeft Groenendaal het te comfort. „Met van die rubber noppen glijd je aar dit is heel zacht rub- et plakt bijna vast, zo de grip." ndaal verkende gister- 1 een uurtje het traject, klim zullen de verschil- naakt worden, verwacht ndaal. „Daar is het te lat zag ik snel." Na een indjes keerde Groenen eden naar het hotel te- kan wel uren rondrij- aar zondag is alles weer Robert de Pinho de Souza: „Ik kon deze kans niet laten lopen." Foto: GPD/René Manders door Frans van den Nieuwenhof eindhoven - Na een omzwer ving over de wereldbol moet Eindhoven het nieuwe thuis worden van Robert de Pinho de Souza. De 23-jarige spits uit Bra zilië speelde de laatste vier sei zoenen voor zeven verschillende clubs. Als alles goed gaat, staat hij tot medio 2009 onder con tract bij PSV. Gisteren werd Ro bert na een nachtelijke bliksem- transfer gepresenteerd in het Philips Stadion. Om drie uur in de ochtend kon den gisteren in het huis van Guus Hiddink de kurken van de flessen. De bevestiging dat de transfer rond was, werd einde lijk afgegeven door zijn Mexi caanse werkgever Atlas uit Guadalajara. PSV moet een dik ke drie miljoen euro betalen voor de spits, die in de voetspo ren wil treden van Romario en Ronaldo. Zijn contract bij Atlas liep nog drie jaar door. Hiddink maakte gisteren be kend, dat PSV ruim een maand aan de transfer heeft gewerkt. Voor de kerst werd duidelijk, dat er te praten was over een overgang van de Braziliaan die in 2000 naam maakte op het WK voor spelers tot 20 jaar. Hij maakte deel uit van een genera tie, waartoe ook Adriano (van Inter) en Kaka (van AC Milan) behoorden. „Hij komt niet floep uit de hoed. We kennen hem al een tijdje", aldus Hid dink gisteren. De grillige loopbaan van Robert moet bij PSV uitmonden in een lange periode van stabiliteit. Hiddink: „Hij is aan het zwer ven geweest. Voor zichzelf heeft hij nu gezegd: ik wil vastigheid in mijn carrière. Hij wil een goede stap maken, de dollars staan nu niet voorop." Het zwerven lijkt Robert in het bloed te zitten. Al op 14-jarige leeftijd verliet hij zijn geboorte plaats Salvador in het noorden van Brazilië (Bahia) om zijn kans te wagen bij Curitiba in het zuiden van het land. Het was het begin van een wonder lijke rondreis door voetballand. Via de Braziliaanse topclub Botafogo en Servette Genève (Zwitserland) keerde hij in ei gen land terug bij Sao Caetano. Die club verkocht hem in 2003 aan Spartak Moskou (Rusland), dat hem vervolgens stalde bij Kawasaki in Japan. Begin 2004 vond Robert een nieuwe uitda ging bij Atlas in Mexico. Daar, in Midden-Amerika, be gon zijn loopbaan pas goed. Het afgelopen jaar speelde Ro bert 43 competitiewedstrijden voor Adas, waarin hij 32 keer scoorde. Met dat gemiddelde stond de Braziliaan aan de ba sis van een ongekende opmars van de club, die in december jongstleden voor het eerst in de historie doordrong tot de halve finales van de play-offs in Mexi co. Adas ging daarin, ondanks twee treffers van Robert, met 4-3 en 2-1 onderuit tegen UNAM. In Mexico vond PSV de bevesti ging, die het zocht. Ex-trainer Hans Westerhof bracht goede rapporten uit over Robert en af gelopen weekeinde bezocht scout Hans van der Zee nog een wedstrijd van Adas. Hiddink zelf zag de speler alleen op vi deobeelden. Robert liet gisteren weten, dat zijn avonturen in Rusland en Mexico hem sterk gevormd hebben. Hij verwacht in Neder land meer met 'georganiseerd voetbal' te maken te krijgen. „Voor mij is PSV een grote kans in mijn leven. Het is de grootste stap die ik tot dusverre in mijn carrière heb gezet. Een belang rijk stap op een cruciaal mo- Na acht mislukte pogingen bereikt tennisser finale van Australian Open eare Molenaars irne - Het is hem dan toch ge acht mislukte pogingen is Hewitt er eindelijk in geslaagd e te bereiken van 'zijn' Austra- en. In een afgeladen Rod Laver jonde de vechtjas uit Adelaide c in het duel met Andy Roddick eigen huis. vijftienduizend Australiërs zo er het stadion afbraken, bouw- itt onverstoorbaar aan zijn re- van mannetjesputter. Zoals wel 1 dit toernooi vocht hij zich op oze wijze terug van een achter- Va eerdere krachtproeven tegen n Nalbandian, twee moorden- itters, viel nu ook Roddick ten in de dadendrang van de eer- Australier: 3-6 7-6 7-6 6-1. ling is een finale voor eigen tegen Marat Safin, die eerder Federer verschalkte. Bang dat hij zal sneuvelen onder al te hoge ver wachtingen van het thuispubliek is Hewitt allerminst. „Dat baart me geen zorgen. Ik sta tenslotte al mijn hele le ven in de schijnwerpers." Dat Hewitt uiteindelijk nog tamelijk eenvoudig zou aft ekenen met de on derkoning van het mannentennis, daar was vooraf niet op gerekend. Op weg naar de halve finale had de sterke Amerikaan nauwelijks enige tegen stand van betekenis gekend. Roddick opende ook sterk, pakte vlot de eerste set, maar maakte daarna een weinig geïnspireerde indruk. Nadat Hewitt eenmaal het oog had gekregen in de harde opslagen van Roddick ('Het was wachten tot de storm ging liggen') was het dan ook snel gedaan met de Ame rikaan. Hewitt moest weliswaar 31 aces incas seren maar lokte naarmate dé partij vorderde, zijn tegenstander steeds va ker in de rally. In die slagenwisselin gen werden de beperkingen van Rod dick, gezegend met de beste service van de wereld, genadeloos blootge legd. De US Open-winnaar van 2003 beschikt slechts over een beperkt arse naal aan slagen en legt zoveel risico in die klappen dat geen ballenjongen of lijnrechter zijn leven zeker is. Andy moet nog veel leren, ook al denkt hij daar zelf anders over", ver klaarde zijn coach Brad Gilbert nadat hij een ontslagbrief op de deurmat had aangetroffen. Aan Roddick waren de tactische lessen van Gilbert, die eerder grote successen vierde met Andre Agassi, na anderhalf jaar samenwer king niet langer besteed. Aan de hand van Dean Goldfine hoopt hij zich ver der te ontwikkelen. Gezien zijn teleur stellende optreden van gisteravond ('Ik ben behoorlijk kwaad op mezelf) is er voor hem nog heel wat werk aan de winkel. De strategie die Roddick in de halve fi nale hanteerde was even doorzichtig als naïef. Leunend op zijn imposante opslag probeerde hij Hewitt met mo kerslagen vanaf dé achterlijn omver te blazen. Tegen tegenstanders van min der kaliber komt Roddick daar door gaans ook mee weg, nu ketsten de ka nonskogels af op een muur van men tale weerbaarheid. Slechts een enkele keer probeerde Roddick zijn tegen stander te verrassen aan het net, maar die bliksemaanvallen hadden toch vooral een wanhopig karakter. Hewitt daarentegen speelde met de flair die hem eerder grote titels bracht in New York (2001) en op Wimbledon (2002). Het maakt de confrontatie met Safin allerminst tot een routineklus. „Marat beheerst alle slagen. Ik zal een hele goede dag moeten hebben om hem te verslaan. Hoe ik me op die strijd ga voorbereiden? In ieder geval niet door naar dë vrouwenfinale te kijken. Ik heb niet zo veel meer met vrouwentennis", lachte hij de verbroken relatie met Kim Clijsters weg. Het grapje is de opmaat naar een charme-offensief dat morgen zijn hoogtepunt moet bereiken. Met zijn uitgesproken gedrag maakte He witt de laatste tijd niet bepaald vrien den. In de media vocht hij de voorbije we ken een stevig robbertje met toer nooidirecteur Paul McNamee over de snelheid van de banen aan Batman Avenue. De nummer een van Austra lië, die voorheen in eigen huis nooit verder kwam dan de vierde ronde, vindt de huidige ondergrond te traag en in het nadeel van de lokale spelers. „Geen wonder dat zo weinig Australi sche spelers doorbreken. Maar goed, als ik de Australian Open moet winnen op koeienstront, dan moet het maar", verzuchtte Hewitt, toen hem duidelijk werd dat McNamee geen duimbreed zou toegeven. Gisteravond kuste hij de grond die hij zo verfoeit. je houdbaarheid als coach. Je moet daarom altijd proberen te voorkomen dat je als coach in de vuilnisbak eindigt, zoals een pak melk." Adriaanse, evenals Boot verbaal in grote vorm, gebruikte de ci troen als metafoor. „Op een ge geven moment bereik je de uit- knijptolerantiegrens, zoals col lega Boot het mooi omschreef. Dan vervormt de citroen als je toch weer het maximale eruit wil halen. Dat gebeurt ook bij spelers, die je kunt beschadigen in hun trots, eer en psyche als je hen steeds weer met dezelfde trucjes probeert optimaal te motiveren." Adriaanse:Als je een aap hebt leren klimmen en je krijgt dan van hem ineens een kokosnoot naar je hoofd gegooid, ben je te lang gebleven. Niet de dokter, maar de patiënt moet het einde kunnen bepalen. Dat heb ik nu bij AZ gedaan. Gevoelsmatig was ik liever gebleven, maar dan was ik op den duur toch gesneuveld. De voetballerij is streetwise. Het is een strijd op leven en dood tussen de spelers en de coach. Ik bepaal nu liever zelf wanneer ik vertrek." rotterdam/gpd - Peter Blangé sluit een functie als parttime bondscoach van de volleybal mannen niet bij voorbaat uit. De coach van Ortec.Nesselande werd vorige maand gepolst door de voÏÏeybalbond NeVoBo om leiding te geven aan Oranje, maar bedankte voor de eer. Dat ging echter om een fulltime functie. Als de oud-internatio nal de baan als bondscoach kan combineren met zijn werk voor landskampioen Nesselande, is Blangé bereid er serieus over na te denken. „Het Nederlandse volleybal is gebaat bij een sterk nationaal team. Iedereen moet bereid zijn daar zijn steentje aan bij te dragen, ook ik", zegt de 40-jarige coach uit Oegst- geest. „Maar het mag nooit ten koste gaan van mijn werk in Rotterdam." In de zoektocht naar een opvol ger van Bert Goedkoop klopte de NeVoBo aan bij Maaseik- coach Anders Kristiansson. De Zweed liet eerder deze week weten te bedanken voor de eer. Blangé staat in elk geval open voor een gesprek. „Ik ben nog niet gevraagd, maar ze weten me te vinden. Het valt of staat natuurlijk ook met de mede werking van mijn club." breda/gpd - Voetbalclub AZ, enkele weken terug nog trots herfstkampioen, blijft dezer da gen niets bespaard. Bekerver- lies tegen Feyenoord, rode kaarten, schorsingen. Co Adri aanse kan geen man meer mis sen; hij verbood verdediger Kew Jaliens gisteren voor de rechtbank in Breda te verschij nen. De 26-jarige Jaliens, tot afgelo pen zomer jarenlang steunpi laar van Willem 11, reed volgens Justitie op 20 april vorig jaar langs Breda, ofschoon hij door een rechterlijk vonnis zijn rijbe wijs kwijt was. Gisteren moest hij voor dat vergrijp, waar al gauw een werkstraf en een be hoorlijke voorwaardelijke ge vangenisstraf op staan, voorko men. Jaliens verscheen echter niet voor de rechter in Breda. Via zijn advocaat stuurde hij een briefje: „Ik kan niet komen, ik moet trainen. De trainer geeft me geen vrij." De manschappen van Co Adri aanse bereidden zich gisteren voor op de wedstrijd van van daag tegen FC Den Bosch. De rechter verdaagde de zaak tot donderdag 31 maart. Het week einde daarop speelt AZ tegen Feyenoord. UITSLAGEN GOLF VOETBAL Singapore. Singapore Masters, Europese Tour. Stand na tweede ronde: 1. Dougherty (Eng) 135 slagen (-9), 2. Montgomerie (Sch) 136, 3. Björn (Den), Donaldson (Wal), Liang (Chn), Chia (Mal) 138. 7. Lafeber (Ned) 139, uitge schakeld: 111. Muntz(Ned) 150 (+6). HOCKEY Guangzhou. Oefeninterland, mannen China - Nederland 2-4 (1-2). Doelpunten Ne derland: Weusthof (2), Koops, Matthijs Brou wer. PAARDENSPORT ment", zo verwoordde Robert zijn ambities. De herinnering aan Romario en Ronaldo krijgt weer vorm nu PSV andermaal een Braziliaan se spits heeft binnengehaald. „Deze club heeft een grote naam bij ons. Romario en Ro naldo zijn mijn grote voorbeel den. Aan hen spiegel ik me graag. Daarom ben ik heel te vreden met deze transfer. PSV haalt altijd een hoog niveau", oordeelde Robert. „Ik kon deze kans niet laten lopen." Hiddink wil de verwachtingen rond Robert, die met rugnum mer 29 gaat spelen, niet te hoog opkloppen. „Hij krijgt de kans en de tijd om te acclimatiseren. Maar het is wel: aansluiten en presteren. Ik ben blij dat we met hem erbij meer mogelijk heden krijgen." Nieuwsgierig is de coach zeker: "Robert de Pin ho de Souza. Alleen de naam al belooft veel." Amsterdam. Jumping Amsterdam. Dressuur, Grand Prix: 1 Gal (Ned) Lingh 74,042 procent. 2. Brink (Zwe) Bjorsells Briar 73,542, 3. Helgstrand (Den) Blue Horse Ca- van 71,917, 4. Ikle (Zwi) Salieri 71,708, 5 Rothenberger (Ned) Barclay II 70.875, 12 Beckers/Broere Jazz 66,167, 14. Van Lieren- /Hexagon's Ollright 65,042, 15. Van Silfhout- /Nimbly 64,833. Springen. Telegraaf-prijs, na barrage: 1. Offel (Dui) Cim Cristo 4-48.19, 2. Houtackers (Ned) Granni G opgave; zonder barrage: 3. Raymakers (Ned) Van Schijndel's Optical 4-73,82, 4 Brouwer (Ned) Nikons Caribean 4-74,35, 5. Smolders (Ned) Equis Rodenburg's Colorado 4-75,21 PRIJSVRAGEN Lucky Day 3617, 28 januari. 1, 2, 3, 5, 7, 26, 32, 33, 34, 39, 43, 44, 52, 54, 57,60, 63,69,71,73. (Onder voorbehoud van typefouten) SCHAATSEN Turijn. EK kunstrijden. Korte küt. Vrouwen: 1. Sloetskaja (Rus) 65,02, Sebesty- en (Hon) 61,28, 3. Poykio (Fin) 56,63, 19. Venhuizen (Ned) 40,43. SCHAKEN Wijk aan Zee. Corustoernooi. Grootmeestergroep A, elfde ronde: Van Wely (Ned) - Adams (Eng) 1/2-1/2, Sokolov (Ned) - Topalov (Bul) 1/2-1/2, Polgar (Hon) - Anand (Ina) 1/2-1/2, Leko (Hon) - Bruzon (Cub) 1-0, Svidler (Rus) - Morozevitsi (Rus) 1/2-1/2, Po- nomariov (Oek)- Short (Eng) 1/2-1/2, Kramnik (Rus) - Grisjoek (Rus) 1/2-1/2. Stand: 1 Leko 7.5, 2. Adams, Anand, Topalov 6,5, 5. Kramnik, Grisjoek 6, 7 Polgar. Bruzon 5,5, 9. Van Wely. Svidler. Short, Ponomariov 5. 13. Morozevitsj 4, 14. Sokolov 3. Grootmeestergroep B, elfde ronde: Nielsen (Den) - Stellwagen (Ned) 1-0, Ernst (Ned) - Ra mirez (CRi) 1-0, Onisjoek (VSt) - Smeets (Ned) 1/2-1/2, Stefanova (Bul) - Nijboer (Ned) 0-1, Karjakin (Oek) - Kostenjoek (Rus) 1-0, Carlsen (Noo) - Nikolic (Bos) 1-0, Mamedjarov (Aze) - Cheparinov (Bul) 0-1. Stand: 1. Karjakin 8,5, 2. Mamedjarov 7,5, 3. Carlsen 7, 4. Smeets, Cheparinov 6,5, 6. Stell wagen, Nielsen 6, 8. Onisjoek 5,5, 9. Ernst, Kostenjoek, Stefanova 4,5, 12. Nijboer, Nikolic 3,5,14. Ramirez 3. Grootmeestergroep C. elfde ronde: Alekseiev (Rus) - Pliester (Ned) 0-1, Lanchava (Ned) - Georgiev (Mac) 0-1, L'Ami (Ned) - Zjoekova (Oek) 1/2-1/2, Negi (Ina) - Jonkman (Ned) 1- 0. Bosboom (Ned) - Wempe (Ned) 1-0. Muh- ren (Ned) - Spoelman (Ned) 0-1, Mamedjarova (Aze) - Korotilev (Rus) 0-1. Bijzonderheid: Tea Lanchava trok zich voor de elfde ronde terug uit het toernooi wegens ziekte. Stand: 1 L'Ami. Georgiev. Korotilev 8,5, 4. Zioekova 8. 5. Aleksejev 7.5. 6. Spoelman. Negi 5,5, 8. Bosboom 5. 9. Jonkman 4.5. 10 Lanchava 4. 11 Muhren, Pliester 3.5. 13 Mamedjarova 3,14 Wempe 1.5 TENNIS Eredivisie. Roda JC - Willem II 4-0 (2-0). 7. Kah 1-0.41, Vicelich 2-0, 87. Koné 3-0, 90. Cristiano 4-0. Scheidsrechter: Braamhaar. Toeschouwers: 12.800. Gele kaart: Sergio en Kah (Roda JC), Van der Haar, Van Nieuwstadt en Caluwé (Wil lem II). Eerste divisie. MVV - Haarlem 1-0 (1-0). 6. Muhamadu 1-0. Scheidsrechter: Zeinstra Toeschouwers: 2860. Gele kaart: Miceli (MW), van Toor (Haarlem). FC Eindhoven - Excelsior 3-0 (1-0). 40. Van der Kerkhof 1-0, 56. Laponder 2-0 (straf schop). 75. Van de Langenberg 3-0. Scheids rechter-. Koopman Toeschouwers: 1841 Rode kaart: 55. van Driel (Excelsior). Stormvogels Telstar - Heracles Almelo 2-2 (1- 0). 27. Pater 1-0, 60 Kantelberg 2-0. 81. Sluijter 2-1. 89. Quansah 2-2 Scheidsrech ter: Kuipers. Toeschouwers: 1498 Gele kaart: Pinto (Stormvogels Telstar). Sluijter (Heracles Almelo). BV Veendam - Go Ahead Eagles 1-1 (0-0). 53. AydinO-1, 55. Hamming 1-1 Scheidsrechter: Blom. Toeschouwers: 2700 Gele kaart: Hel- linga, Hoogeveen (BV Veendam). Cambuur Leeuwarden - FC Volendam 3-0 (2-0) 23. Zimmerman 1-0, 39. van Rijswijk 2-0, 74. Houwing 3-0. Scheidsrechter: Nijhuis Toeschouwers: 3824 Gele kaart: Brack. Hou wing (Cambuur Leeuwarden), Huisman (FC Vo lendam). AGOW - Fortuna Sittard 2-0 (0-0). 53. Monteiro 1-0, 82. Monteiro 2-0 (strafschop). Scheidsrechter: Steegstra. Toeschouwers: 1933. Gele kaart: Derksen, Oaemen, Baart (Fortuna Sittard). Sparta - Helmond Sport 3-1 (1-1). 5. Levchen- ko 1-0, 17. Wau 1-1. 63 Koevermans 2-1. 83. Koevermans 3-1 Scheidsrechter: Sterk Toeschouwers: 4676 Gele kaart: Schenkel, de Fauw (Sparta). M. van Dijk (Helmond Sport) FC Zwolle - Emmen 5-2 (2-2). 33. Wolters O-1 38. Janssen 1-1. 43 Berger 2-1. 45. Junquei- ra 2-2. 51. Janssen 3-2. 73. Janssen 4-2. 81 Berger 5-2 (strafschop) Scheidsrechter. Van der Hi 1st. Toeschouwers: 3100. Gele kaart: Jo- chemsen. Berger (FC Zwolle). Oosting. Wolters (Emmen). Melbourne. Australian Open. Mannen, halve finale: Hewitt (Aus/3) - Roddick (VSt/2) 3-6 7-6(3)7-6(4)6-1. Vrouwen, dubbelspel, finale: Koeznetsova/M olik (Rus/Aus/6) - Davenport/Morariu (VSt/15) 6-3 6-4. Gemengd dubbel, halve finale: Draper/Stosur (Aus) - Ram/Martinez (Isr/Spa) 7-5 6-3 Stand: Sparta Heracles Volendam VW FC Zwolle Dordrecht Helmond Sp Haarlem Telstar AGOW Veendam GA Eagles Cambuur L. TÓP Excelsior Fortuna S. MW Eindhoven Emmen Derde periode: Cambuur L. Telstar FC Zwolle Sparta Heracles MW Eindhoven Dordrecht AGOW GA Eagles TOP VW Veendam Helmond Sp Emmen Excelsior Volendam Haarlem Fortuna S. 2 39 4 37 5 34 3 33 5 32 5 31 6 29 8 27 6 25 10 25 8 25 7 24 8 23 8 22 10 21 9 20 10 17 10 15 11 14 49-24 31-20 29-20 31-18 33-24 26-24 31-27 30-27 27-24 30-28 33-32 24-29 18-26 29-37 27-30 31-42 17-27 23-42 21-39 2 2 0 0 6 2 110 4 2 110 4 2 110 4 4- O 7- 4 6- 3 5- 3 3- 2 1- 0 3- 0 1 1 0 0 3 2- 2 10 13 2 0 2 0 2 10 10 1 10 10 1 2 0 111 2 0 111 2 0 111 2- 4 2- 5 1- 4 1- 4 0- 2 2- 7

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 25