AZ helpt Feyenoord een handje SPORT Duitse schandaalarbiter beticht van contacten met onderwereld Hewitt rekent af met vloek van Melbourne Skil keert terug in wielerpeloton El Hamdaoui recordtransfer voor Excelsior els tekent Quick-Step m II huurt er Arvid Smit Willem II heeft giste- Smit tot het einde van oen overgenomen van 24-jarige rechtsbenige er/middenvelder de Eindhovense club en nog niet in actie, cunt vandaag voor het jn Tilburg mee en is mor- eetbaar in de uitwedstrijd iRoda JC. Smit gold lang jn groot talent. PSV nam lier over van Stormvogels r, maar hij slaagde er niet vaste waarde te worden. d verhuurd aan De fehap en FC Groningen. len - Addy Engels fietst imende seizoen voor het che Quick-Step. De 27-ja- (ielrenner bereikte giste- n akkoord met ploegbaas Lefevere. Engels zat het verdwijnen van Bank- oterij zonder ploeg. Hij ch al bijna neergelegd bij ide zijn loopbaan, kkig heb ik de hele winter s doorgetraind en ben ik '.etbaar. Waarschijnlijk :op 6 februari in Italië ;te wedstrijd voor Step." Quick-Step is En- irde werkgever in het loton. Van 2000 tot en reed hij voor Rabo- torig jaar beleefde hij ipvallend seizoen bij oLoterij. dub deels I Heerenveen - SC Heerenveen is jenaar van de Finse ivisionist FC Hameen- worden. Heerenveen erde al langer een samen- igsverband met een club land aan te gaan. De nkomst met KuPS Kuo- als die er in 2001 was, chter afgebroken, omdat jes van SC Heerenveen en p te veel verschilden. uk - Marc van Hintum a dit seizoen met voet- De 37-jarige speler van aalwijk zegt dat in de verschenen Voetbal In- inal. Volgens Van Hin- eft de Waalwijkse club n aanbieding gedaan een seizoen te blijven len. De ex-international voorkeur aan een happelijke carrière als egeleider bij de WCS. ey op proef uthampton :n - Michael Lamey komende twee dagen in een contract af te n bij de Engelse club npton. De verdediger /komt in Eindhoven jks aan spelen toe en g vertrekken. Eenande- ïdiger van PSV, de Deen [Jakobsen (19), is ver bij de koploper in de ie. Hij gaat naar Aalborg jn vaderland. i vergunning on ADO g - De gemeente Den "t in december 2003 hte een milieuvergun- Ifleend voor de bouw nieuw stadion voor foub ADO Den Haag. ft de Raad van State gis- paald. Den Haag kan n de beslissing in be- i. Dat betekent dat B n nieuwe beslissing |nemen. Ondanks de af- /erwacht de gemeente jouw op bedrijventer- fepark toch in augustus leyers pen China - Het Nederlands (hockeyteam heeft gis- eerste uit een serie van fnwedstrijden in en te- a met winst afgesloten, [ersloeg in Guangzhou en met 7-3. Vooral frid maakte Nederland uk. Verdedigend liet Ivan Roelant Oltmans |eken vallen. Alle Ne- e treffers werden door nde spelers gemaakt. Jrouwer en Jesse Ma nen niet in actie we- Ssures. Isea naar League Cup iester - Chelsea heeft iteren tijdens de uitwed- lij Manchester United finale van de League (laatst. De koploper van ipetitie won met 2-1. In itrijd wacht Liverpool, won dinsdag in de idstrijd van Watford (0- :a dankte de zege aan Lamp ar d en Duff, takte in de 67ste mi- gelijk. Hintum stopt voetballen berlijn/gpd - De Duitse voetbal scheidsrechter Robert Hoyzer (25), die ervan wordt verdacht minstens vijf wedstrijden in het betaalde voet bal te hebben gemanipuleerd, zou contacten onderhouden met de Kro atische gokmaffia in Berlijn. Hoyzer, afkomstig uit de hoofdstad, wordt er van beschuldigd te hebben gewed op de uitkomst van wedstrijden die on der zijn leiding stonden en het score verloop ervan te hebben beïnvloed. Het zou gaan om inzetten van rond de honderdduizend euro. De perswoordvoerder van de Duitse voetbalbond (DFB), Harald Stenger, bevestigt tegenover het weekblad Stern dat er aanwijzingen zijn dat Hoyzer bevriend is met twee Kroati sche broers, die deel uitmaken van de Kroatische onderwereld. „Er bestaan aanwijzingen dat de georganiseerde misdaad hier achter zit", aldus Sten ger. Volgens de openbare aanklager, die de zaak onderzoekt, zijn er mogelijk ook spelers betrokken bij het schan daal, dat steeds grotere vormen aan lijkt te nemen. Hoyzer werd vorige week wegens 'ongerijmdheden' aan gegeven door collega's, maar hij ont kent nog altijd de beschuldigingen. De DFB heeft voor vandaag een bui tengewone vergadering bijeengeroe pen in Frankfurt am Main met alle 43 scheidrechters die fluiten in de Eerste en Tweede Bundesliga. Afgelopen weekeinde kwamen ver moedens naar buiten dat Hoyzer de bekerwedstrijd SC Paderborn - Ham burger SV, die door de Derde Liga club Paderborn met 4-2 werd gewon nen, naar zijn hand zou hebben ge zet. Paderborn kreeg in die wedstrijd twee omstreden strafschoppen, bo vendien kreeg HSV-spits Mpenza van Hoyzer een dubieuze rode kaart. De DFB onderzoekt nog de uitkom sten van vier andere duels, in de Tweede Bundesliga en in de Regio- nalliga, die onder leiding stonden van Hoyzer. Ook deze wedstrijden wer den gekenmerkt door twijfelachtige arbitrale beslissingen. Robert Hoyzer, die op non-actief is gesteld, wordt vertegenwoordigd door de bekende raadsman Stephan Holthoff-Pförtner, die eerder onder anderen oud-bondskanselier Helmut Kohl (CDU) bijstond. De advocaat verwijt de DFB de reputatie van zijn cliënt ernstig te hebben geschaad door met 'ongegronde beschuldigin gen' naar buiten te treden. Hij bepleit de terugkeer van Hoyzer als arbiter. Een van de collega's die Hoyzer aan gaven, Felix Zwayer, was assistent- scheidsrechter bij de wedstrijd Rot- Weiss Essen -1. FC Köln op 22 okto ber 2004. Kort voor het begin zou hij door Hoyzer zijn gebeld met het drin gende verzoek de wedstrijd te beïn vloeden. „Ik heb het gesprek afgebro ken en wilde er niets mee te maken hebben", aldus Zwayer. Duitse media vermoeden dat meer scheidsrechters onder invloed van de maffia wedstrijden hebben beïn vloed. De DFB wijst deze beschuldi gingen van de hand. Maar nu de aan klager vermoedens heeft dat ook spe lers bij illegale weddenschappen zijn betrokken, krijgt de affaire een ande re dimensie. door Hans Leber alkmaar - Bekerduels hebben een eigen dynamiek, maar zoals AZ gisteren onderuit ging tegen het in grote problemen verke rende Feyenoord is zelden ver toond. Dom, dom, dom. Twee rode kaarten in zes minuten maakten van de kampioenskan didaat in de competitie een gro tendeels weerloze figurant in de beker. Feyenoord kon dankzij de stommiteiten van Barry van Ga len en Kenneth Perez eindelijk wat zelfvertrouwen tanken in Alkmaar: 1-3. En als er nou een hete sfeer in de wedstrijd had geheerst, maar daarvan was geen sprake. Van Galen, die zich in en buiten het veld wel vaker als een dom merd gedraagt en bekend staat om zijn malle fratsen, dacht na een afgeslagen corner even in een boksring te staan met Feye- noorder Alexander Östlund. Eerst een klein tikje, vervolgens haalde hij vol uit op de kaak, Cassius Clay indachtig. Een van de beste spelers in het Neder landse voetbal kon zijn biezen pakken. Van Galen had 'Attilla de Hun' geveld, dat wel, maar rijn ploeg (en ösüund) moes ten er voor bloeden. Scheidsrechter Luinge vernam het bericht van de klap van zijn grensrechter, die zijn vlag ech ter nimmer opstak. Navraag in het tumult gaf toch de juiste be slissing: rood. Voor AZ betekent het de wederopstanding van een probleem. Het is geruime tijd geleden dat Barry van Galen voor het laatst een waas voor ogen kreeg, al thans op het voetbalveld, 's Mans rol in de afdeling politie berichten van de krantenko lommen is in de Alkmaarder- hout niet van belang. Nog geen zes minuten later haalde Kenneth Perez met zijn aim een bal van de doellijn. Aangezien niet hij maar Henk Timmer keeper is bij AZ bete kende het opnieuw rood en een penalty. Dat Timmer keeper is, bewees hij vervolgens door Dirk Kuijts inzet vakkundig te keren. Maar met negen tegen elf stond AZ voor een onmogelijke opga ve tegen Feyenoord, dat de eer ste 22 minuten ook tegen elf man zeker niet de mindere was. Het elftal speelde compact zo als trainer Ruud Gulit tevoren aankondigde, en zeker niet slecht. De hete sfeer in Alkmaar kwam vooral van de tribunes, waar de arme suppoosten met gevaar voor lijf en leden en tegen belo ning van een kop koffie en een warme hand moesten voorko men dat supporters het veld op kwamen om verhaal te halen bij Luinge. Het lukte één man, die een stadionverbod van vijf jaar tegemoet kan zien, de rest werd in het doorgaans als braaf te boek staande Alkmaar tegenge houden door de dappere vrij willigers. Na de teleurstellende 1-1 vorige week thuis tegen NEC moest de ploeg van Co Adriaanse aldus opnieuw een tegenslag verwer ken. Kuijt maakte de gemiste strafschop goed door in de 35ste minuut hoog boven ie dereen uit torenend raak te koppen. Lazovic maakte in de 41ste minuut de 0-2 uit de re bound nadat een schot van Kuijt door Timmer was ge- AZ-speler Barry van Galen (10) slaat Feyenoorder Alexander Östlund en krijgt even later de rode kaart. Kort daarop kan Van Galens ploegge noot Kenneth Perez na een handsbal inrukken. Foto: GPD/Joop Boek Van de Haar van kraamkamer naar voetbalveld Hans van de Haar prijkte gisteren in het beker duel met NAC in de basisopstelling van FC Utrecht, maar ontbrak toen beide teams het veld betraden. De spits was te laat in Breda maar had een geldige reden. Hij was kort voor de wedstrijd vader geworden van een zoon, ge naamd Jesse. Van de Haar arriveerde halverwe ge de eerste helft alsnog in Breda en viel twaalf minuten voor tijd in. Het mocht niet baten, want bekerhouder FC Utrecht verloor met 2-1. De Bredanaars. die voor het eerst sinds novem ber 2002 een thuiswedstrijd speelden in het be kertoernooi, sloegen toe in de verlenging met een doelpunt van Yuri Comelisse. FC Utrecht beëindigde het duel met negen spelers. Keiler en Leitoe verdwenen voortijdig met rood naar de kant Ook trainer Booy van FC Utrecht werd in de slotfase door scheidsrechter Van Egmond naar de tribune verwezen. Top Oss heeft als enige club uit de eerste divisie de laatste acht van het Amstel Cup-toernooi be reikt. De club schakelde RKC Waalwijk uit na het nemen van strafschoppen. Ook ADO Den Haag bereikte de kwartfinales na strafschoppen. Dat ging ten koste van FC Twen te. keerd. Het in de competitie zo geteisterde Feyenoord kan tot de wedstrijd van zaterdag tegen Twente uit even in een rustiger klimaat verder bouwen aan een hechtere ploeg met al die nieu welingen. AZ probeerde het nog wel, het publiek ging er ook nog eens flink voor ritten, maar de ploeg miste heel sneu steeds die twee makkers. Over tien tegen negen willen ze in het voetbal nog wel eens zeggen dat het een voor deel kan zijn, hoewel gek ge noeg geen trainer er af en toe tien opstelt, maar met negen man is het verhaal over, excen trieke uitzonderingen daargela ten. Adriaanse bracht twintig minu ten voor tijd nog een nieuwe ar mee in het veld. Robin Nelisse, Olaf Lindenbergh en Ali Elkliat- tabi kwamen Martijn Meerdink, Michael Buskermolen en Stein Huysegems vervangen. Dat Feyenoord nog veel aan voet ballende kwaliteit moet win nen, bleek uit het feit dat de ploeg de voorsprong niet verder kon uitbouwen. Sterker nog, in de 82ste minuut wist Denny Landzaat rijn enorme kwalitei ten nog eens te tonen met een volley vanaf twintig meter: 1-2. Feyenoord kwam zowaar nog onder druk te staan, maar hield zich tegen de negen van AZ staande. In de 88ste minuut was het Dirk Kuijt die een plaats in de kwartfinale veilig stelde door vliegend een voor zet van Hofs onder Timmer door het doel in te koppen. rotterdam/gpd - Mounir el Hamdaoui stapt over naar Tot tenham Hotspur. De 20-jarige spits kwam gisteren met de Londense club tot overeen stemming over een contract voor drieënhalf seizoen. De Spurs trokken gisteren ook Ah med Hossam (Mido) aan. De oud-Ajacied wordt voor ander halfjaar gehuurd van AS Roma. Met de transfer is voor Excelsi- or-begrippen een ongekend be drag gemoeid. Naar verluidt gaat het om 750.000 euro. De Rotterdamse club gaat dat geld niet alleen gebruiken om de boekhouding op orde te hou den. Wellicht wordt een vervan ger voor El Hamdaoui aange trokken. ,Het is een geweldige kans die Mounir krijgt", vindt trainer John Metgod. „Uiteraard heb je mensen die roepen dat hij te jong is. De mensen zullen mis schien ook zeggen dat hij beter langer in Nederland had kun nen blijven spelen. Maar ik zeg dan simpel: niet geschoten is altijd mis." Metgod speelde zelf in het sei zoen 1987/1988 twaalf wedstrij den voor de Spurs. Hij verhuis de een jaar later naar Feyen oord, de club die het volgende station had moeten rijn van El Hamdaoui. De spits kon na moeizaam en lang onderhan delen een verbeterd contract tekenen bij Excelsior (tot 2007) en zou volgend seizoen naar de Kuip verhuizen. Zo ver kwam het niet, omdat de voetballer en rijn zaakwaarne mers voor een ander traject ko zen. El Hamdaoui treedt in de voetsporen van zijn vriend en voormalig buurtgenoot Robin van Persie. De linksbuiten van Arsenal genoot ook een groot deel van rijn opleiding bij Ex celsior, alvorens hij naar Feyen oord verhuisde. El Hamdaoui brak drie jaar ge leden via het tweede elftal van Excelsior door. Vorig seizoen veroverde de spits een basis plaats. Hij speelde 74 competi tieduels, waarin hij 32 doelpun ten maakte. Australiër vecht zich op nationale feestdag naar halve finale kaatsheuvel/anp - Gereedschapfabrikant Skil keert terug in de wielersport. Het bedrijf uit Bre da is de sponsor van een wielerploeg rond Bart Voskamp, zo werd gisteren in Kaatsheuvel be kendgemaakt. De ploeg gaat door het leven als het Skil - Moser Pro Cycling Team. Behalve Voskamp komen ook Jan van Velzen en Bert Hiemstra over van Choco lade Jacques, de Belgische ploeg waar na een fu sie voor het drietal geen plaats meer was. Manager wordt Bert van der Tuuk, die lid is van het stichtingsbestuur van Team Moser-AH-Tren- tino. De reeds bestaande ploeg gaat onder die naam verder als opleidingsploeg. Van der Tuuk slaagde er eerder niet in voor rijn nieuwe ploeg de Pro Continentale status van de internationale wielrenunie UCI te krijgen. Ook met de conti nentale status wil hij met rijn team een interna tionaal programma gaan rijden, in afwachting van mogelijke promotie volgend jaar. Skil was in de jaren tachtig al sponsor van een wielerploeg met daarin onder andere de vorig jaar overleden Genie Knetemann. Oud-renner Gerry Takens gaat functioneren als ploegleider van het nieuwe team. Hij was al en kele jaren aan Team Moser verbonden. Behalve Voskamp, Van Velzen en Hiemstra telt de ploeg nog drie Nederlanders: Frank Kwanten, Roel de Vries en Wouter Mol. Zij krijgen gezelschap van een Duitser, twee Belgen en vier Polen van wie Peter Mazur en Arkadiusz Wojtas de bekendsten zijn. Lleyton Hewitt had het moeilijk tegen David Nalbandian. Foto: Reuters/Ad rees Latif door Mare Molenaars Melbourne - Toen Ueyton He witt in de kwartfinale van de Australian Open ook de tweede set naar zich toetrok, ontstak een groots vuurwerk boven Melbourne. Ruim twee uur la ter werd het volksfeest nog bij na wreed verstoord. De miracu leuze inhaalrace van David Nal bandian smoorde pas diep in de vijfde set: 10-8. Met zijn bliksemstart strooide Hewitt zand in de ogen van het Australische publiek, dat duide lijk niet bekend was met de vloek van Melbourne. Vorig jaar kwamen op Australia Day, de nationale feestdag, zowel He witt als Philippoussis ten val. Tot overmaat van ramp verloor die dag ook Patrick Rafter in het dubbelspel. Gisteren dreigde een soortgelijk scenario. Alicia Molik, de rij zende ster in het vrouwenten nis, bracht Lindsay Davenport weliswaar aan het wankelen, maar de krachtpatser uit Mel bourne trok na een spannende derde set aan het kortste eind: 6-4 4-6 9-7 in Amerikaans voor deel. Het scheelde niet veel of enkele uren later verdween met Hewitt ook de laatste Australiër uit het enkelspel bij de mannen. In de beslissende vijfde set had Nal bandian, die in de kolkende arena het hoofd opmerkelijk koel hield, lange tijd de beste papieren. Zelfs een lelijke duw van Hewitt tijdens een baan- wissel bracht hem niet uit zijn evenwicht. De watervlugge Argentijn toon de zijn hele repertoire: een de gelijke opslag, snoeiharde fore hands, vlijmscherpe backhands en een handvol toverballen. Hewitt heeft geen uitgesproken wapens en was voortdurend aangewezen op achtervolgen. Puur op karakter haakte hij aan. In de rug gesteund door vijf tienduizend uitzinnige landge noten plaatste hij in de verlen ging de beslissende demarrage. Op 8-8 brak hij de service van Nalbandian om de partij daar na, zonder nog een punt te morsen, naar zich toe te trek ken: 6-3 6-2 1-6 3-6 10-8. Met de zwaarbevochten over winning („Ik moest heel diep gaan") trakteerde Hewitt het Australische publiek op de ge droomde halve finales: Federer tegen Safin, Hewitt tegen Rod dick. Het is lang geleden dat de eerste vier spelers op de plaat singslijst, op papier dus de vier besten van de wereld, zo laat in het toernooi nog actief zijn. De praatjesmaker Hewitt is, ook in eigen land, een omstreden fi guur. Niet iedereen is gechar meerd van de provocatieve ma niertjes van de straatvechter in tenniskleren. Die weerzin wordt de komende dagen ongetwij feld overboord gezet. Hewitt, na zijn verbroken verloving met Kim Clijsters verwikkeld in al lerhande affaires, is prompt weer de trots van de natie. Sinds Pat Cash (twee verloren finales) is geen enkele Austra liër zo dicht in de buurt geko men van de kroon die Mark Ed- mondson al sinds 1976 draagt. Het portret van een juichende Hewitt domineert al dagen de voorpagina's van de Australi sche kranten. Dat was enkele maanden geleden wel anders. Hewitt dook met de regelmaat van de klok op in de roddelbla den vanwege een vermeende scharrel met Tatiana Golovin, een Franse tennistiener die zich doorgaans beweegt in dermate minuscule rokjes dat de textiel industrie daar nauwelijks aan kan verdienen. Die geruchten zijn inmiddels ontzenuwd, maai- sinds Hewitt een relatie is begonnen met het soapsterretje Bec Cartwright is hij opnieuw dagelijkse kost voor de pu blieksbladen. Met grootse prestaties op de tennisbaan hoopt Hewitt de aandacht te kunnen verleggen. Na rijn zege op Nalbandian is hij beter op weg dan ooit in ei gen huis. Ook al wacht hem, na eerdere marathons tegen Chela en Nadal, in de halve finale te gen Roddick opnieuw een krachtproef. ..Ik ben er klaar voor en geef mezelf een goede kans", sprak Hewitt zichzelf al vast moed in. BASKETBAL New York. NBA. Boston - Charlotte 97-92, Phoenix - New York Knicks 133-118. Memphis - Orlando 95-83. Chicago - Denver 111-107. Sacramento - New Jersey 113-93. Seattle - Los Angeles Lakers 104-93. BIUARTEN Veghel. Masters driebanden, eerste dag. Groep A: Burgman - Weijenburg 3-0(15-6 15- 11 15-13/1,451-1.034), Breur - Arnouts 3-1 (15-13 15-9 3-15 15-12/1,200-1,076). Groep B: Jaspers - Van der Stappen 3-0 (15-5 15-11 15-8/2,045-1,200), Koorevaar - Van Erp 3-2 (14-15 15-8 15-12 2-15 15-6/1,418- 1,333) Groep C: De Bruijn - Demming 3-1 (15-8 15-5 11-15 15-10/1,166-0,808), Van de Ven - Ha- braken 3-1 (15-8 15-14 9-15 15-13/1,038- 0.980). Groep D: Ti|ssens - Valentijn 3-0 (15-3 15-13 15-8/1,285-0.727), Van Wanrooi| - Van Beers 3-1 (15-12 2-15 15-5 15-5/1.021-0,822). HOCKEY Guangzhou. Mannen, vriendschappelijke inter land. China - Nederland 3-7. Doelpunten Neder land: Matthiis Brouwer, Van Esseveldt. Klaver. Van der Weide. Evers, Delmee (sc), De Nooi)er Opstelling Nederland: Vogels: Rob Derikx. Del- mee, Van der Weide en Geert-Jan Derikx; Hoy- ng, Evers en Reekers; De Nooijer, Klaver en Matthijs Brouwer Wissels: Van Kessel. Weist- hof, Van Esseveldt, Knoops. PRIJSVRAGEN Lucky Day 3615, 26 januari. 1, 6. 7. 8. 25 .27. 31. 34. 35. 41. 42. 45, 51.55.60, 63. 70. 74,76. 78. Toto 13, week 4A. 1,2,2,2, 1,3,3,3,3.3,3.2.2. (Onder voorbehoud van typefouten) UITSLAGEN SCHAKEN Wijk aan Zee. Corustoemooi. Grootmeestergroep A, tiende ronde: Anand (Ina) - Van Wely (Ned) 1/2-1/2, Bruzon (Cub) - Sokolov (Ned) 1-0. Adams (Eng) - Kramnik (Rus) 1/2-1/2. Grisjoek (Rus) - Ponomariov (Oek) 1-0, Short (Eng) - Svidler (Rus) 1/2-1/2, Morozevitsj (Rus) - Leko (Hon) 1/2-1/2, Topal- ov (Bul) - Polgar (Hon) 0-1 Stand: 1. Leko 6. 2. Topalov. Adams. Anand 6. 5. Kramnik, Grisjoek, Bruzon 5.5, 8 Polgar 5, 9. Van Wely. Short, Svidler. Ponomariov 4,5,13. Morozevitsj 3,5, 14. Sokolov 2,5. Grootmeestergroep B, tiende ronde: Stellwa- gen (Ned) - Mamedjarov (Aze) 1/2-1/2, Smeets (Ned) - Stefanova (Bul) 1-0, Nijboer (Ned) - Ernst (Ned) 0-1, Nikolic (Bos) - Onisioek (VSt) 1/2-1/2, Cheparinov (Bul) - Carlsen (Noo) 0-1, Ramirez (CRi) - Karjakin (Oek) 0-1. Kostenjoek (Rus) - Nielsen (Den) 1/2-1/2. Stand: 1 Karjakin, Mamedjarov 7,5, 3 Smeets, Stellwagen, Carlsen 6, 6. Cheparinov 5,5, 7. Nielsen, Onisjoek 5,9. Stefanova, Kos tenjoek 4,5, 11. Ernst, Nikolic 3,5, 13. Rami rez 3, 14. Nijboer 2.5. Grootmeestergroep C, tiende ronde: Spoelman (Ned) - Bosboom (Ned) 1-0. Pliester (Ned) - Mamedjarova (Aze) 1/2-1/2, Korotilev (Rus) - Muhren (Ned) 1-0, Wempe (Ned) - Negi (Ina) 0-1, Jonkman (Ned) - L'Ami (Ned) 0-1, Zjoek- ova (Oek) - Lanchava (Ned) 1-0. Georgiev (Mac) - Aleksejev (Rus) 1/2-1/2. Stand: 1 L'Ami 8. 2 Aleksejev. Georgiev. Zjoekova, Korotilev 7.5. 6. Jonkman. Spoel man, Negi 4,5. 9. Bosboom. Lanchavfe 4, 11. Muhren 3.5. 12. Mamedjarova 3. 13. Pliester 2.5. 14 Wempe 1.5. TENNIS Melbourne. Australian Open. Mannen, kwartfinale: Hewitt (Aus/3) - Nal bandian (Arg/9) 6-3 6-2 1-6 3-6 10-8. Rod dick (VSt/2) - Davidenko (Rus) 6-3 7-5 4-1 (opgegeven). Vrouwen, kwartfinales: Davenport (VSt/1) - Mo lik (Aus/10) 6-4 4-6 9-7, Dechey (Fra/19) - Schyder (Zwi/12) 5-7 6-1 7-5. Mixed dubbel, kwartfinale: Ram (lsr)/Martinez (Spa) - Nestor (Can)/Stubbs (Aus) 7-5 6-7 7-6 VOETBAL Amstel Cup, vierde ronde. AZ - Feyenoord 1-3 (0-2). 36. Kuijt 0-1. 41 Lazovic 0-2. 83 Landzaat 1-2. 89. Kuijt 1-3. Scheidsrechter: Luinge. Toeschouwers: 7500 Rode kaart: 24. Van Galen (AZ). 28. Perez (AZ) Gele kaart: Castelen (Feyenoord). Bijzonder heid: 29. Doelman Timmer (AZ) stopt straf schop van Kuijt (Feyenoord). NAC Breda - FC Utrecht 2-1 n.v. (1-1 1-1). 9 Van den Bergh 0-1, 33. Zonneveld 1-1, 116.. Yuri Cornelisse 2-1 Scheidsrechter: Van Eg- mond. Rode kaart: 87. Keiler (FC Utrecht). 119. Leitoe (FC Utrecht). Gele kaart: Slot. Zonneveld (NAC Breda), Leitoe (FC Utrecht) Toeschouwers: 10.084 Bijzonderheden: 120 Utrecht-trainer Booij van het veld gestuurd, na aanmerkingen op de leiding. TOP Oss - RKC Waalwijk 1-1 (1-1 1-1). Top Oss wint na strafschoppen: 6-5. 23 Van der Sloot 1-0. 41 Hoogendorp 1-1 (strafschop). Scheidsrechter: Janssen. Toeschouwers: 2189. ADO Den Haag - FC Twente 1-1 (0-1) ADO Den Haag wint na strafschoppen: 5-4. 22 Tourna 0-1. 65. Van der Gun 1-1 Scheids rechter: Van Huiten Toeschouwers: 3500 Ge le kaart: Tourna, Wellenberg (FC Twente). Swerts, Bodde. Grujic (ADO Den Haag). Frankrijk, competitie. Lyon - Rennes 2-1. Ajaccio - Toulouse 1-0. Auxerre - Bastia 4-1. Bordeaux - Metz 1 - 0. Lens - Caen 0 - 1Nantes - St.Etienne 0-0, Nice - Lille 1 - 1Pans SG - Istres 2-2 Stand aan kop: 1 Olympique Lyon 23-48; 2 Lille 23-43; 3. Auxerre 23-41; 4 Monaco 22- 39. A A

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 21