DIOK op Amerikaanse toer SPORT Helen van Goozen grijpt dit seizoen overal naast Nieuwe fase breekt aan voor Sporting Trig Svesjnikov is popu Quick Boys vormt top Elftal van de week René Bekker: 'Het eerste doel is een stabiele overgangsklasser worden' woensdag^6 januari 200 DUIVENTIL Hendrik van Beelen. Archieffoto: Dick Hogewoning Haarlem praat met Van Beelen katwijk - HFC Haarlem heeft een eerste gesprek gevoerd met Hendrik van Beelen. De eerste- divisionist wil de 25-jarige aan valler van Quick Boys contrac teren. Van Beelen is bij Haar lem aanbevolen door de nieu we trainer Gert Aandewiel, die momenteel met hem werkt bij de amateurkampioen uit Kat wijk. Haarlem zou de vijfde be taalde club zijn voor Van Bee len. Op 18-jarige leeftijd begon hij met dorpsgenoot Dirk Kuijt zijn profloopbaan bij FC Utrecht. Daarna voetbalde Van Beelen bij Heracles; Cambuur en Willem II. Leidse selectie voor interland leiden - De Leidse Korfbalfede ratie (LKF) heeft de namen be kendgemaakt van de Leidse se lecties, die op 31 januari oefen wedstrijden spelen tegen de na tionale senioren- en jeudploe- gen. Het eerste team bestaat uit Marion Broekhuizen, Judith Kok, Mascha Nieuwenhuijsen, Sander Harmzen, Stanley Lardé (TOP), Nanda van Achteren, Sa bine van Meeteren, Thijs Have naar, Arjan Theil (De Meervo- gels), Bianca Joustra (Blauw Wit)Maarten van Vliet en Mischa IJzerman (Sporting Tri- gon). Ruud van der Horst treedt op als coach. In het tweede team spelen Ma rijke van den Berg, Nisha Ver- weij, Daniël Harmzen, Michael Star (TOP), Mirjam Duin, Patty Groen, Koen Ruwaard, Gerben van Vliet (Sporting Trigon), Fer- 1 ry Janssen, Stephan van Nierop (De Danaïden), Dominique Roest (Fiks) en Bianca Witte- veen (KZ Leiden), met Denise Christiaanse (De Danaïden) en Leon Bekken (KZ Leiden) als re serves. Erik van Lunteren en 1 Robin Sommeling fungeren als begeleiders. De wedstrijden worden om 19.00 en 20.45 uur gespeeld in de Vijf Meihal. Anderlecht in beroep brussel - Anderlecht gaat in be roep tegen de beslissing om de voetbalwedstrijd tegen La Lou- vière over te spelen. Anderlecht won het duel (2-1), waarin een doelpunt werd goedgekeurd nadat de bal vlak voor de lijn was ontploft. De beroepscom missie van de Belgische voet balbond besliste vorige week dat de uitslag van de wedstrijd ongeldig is en het duel moet worden overgespeeld. door Peter van der Hulst hoogmade - De tweede werel- bekercyclus moet nog begin nen, maar voor Helen van Goozen zit het schaatsseizoen er al op. „Het is raar dat je eind januari al klaar bent, terwijl ik vorig jaar in maart nog het WK afstanden reed." De progressie die de Hoogmadese boekte, lijkt teniet gedaan. Deze jaar gang geen wereldbekers en dus ook geen WK afstanden. Een toernooi waarop ze in 2004 nog tiende werd op zowel de drie als vijf kilometer. Na een mis lukte skate-off vergooide Van Goozen gisteren de laatste kans om haar seizoen nog te redden. Behoudens een opleving tijdens het NK allround, presteerde Van Goozen de afgelopen maanden teleurstellend. Even zag het er nog naar uit dat ze als reserve mocht invallen tij dens het EK allround, maar Ireen Wüst die in de aanloop naar dat toernooi een virusin fectie opliep, was op tijd her steld. Rechtstreekse plaatsing voor het WK zat er daardoor niet in, waardoor ze vorige week vrijdag op een skate-off was aangewezen. Ze probeerde daarbij naast een WK-plek ook startplaatsen voor de wereldbe kers iop de 1500 en 3000 meter te veroveren. Ze bleef met lege handen staan. Vooral op de drie kilometer kwam ze kracht te kort. Gisteren bleek op de vijf kilometer het euvel nog niet verholpen. „Het ging gewoon niet. Mijn race was vergelijk baar met de drie kilometer van vrijdag. Ik blies me na twee rondjes al op." Ze werd vierde in de skate-off op ruime achter stand van Jenita Hulzebosch- Smit en Marja Vis die zich wel voor de wereldbekerfinale in Heerenveen plaatsten. Over de oorzaak tast Van Goozen in het duister. „Ik moet nog met mijn trainers om de ta fel gaan zitten. Ik hoopte de goede lijn van vorig jaar door te kunnen trekken, maar dat is niet gelukt. Daar ben ik dan de hele zomer en winter voor in touw geweest. Ik wil wel, maar het gaat niet. Dan valt het rauw op het dak dat het seizoen nu over is." Van Goozen, die ook een licentie voor de marathons heeft, zal Zich nu op de langere afstanden gaan richten. Daar naast mag ze deelnemen aan de landelijke allroundwedstrijd om de VPZ Bokaal. „Ik probeer zo snel mogelijk alles op een rijtje te krijgen en dan maar vroeg beginnen aan de voorbereiding op het olympische jaar." Of ze dat kan doen met de steun van haar privésponsor DSB, is nog maar de vraag. Haar contract met de geld schieter loopt na dit seizoen af. Een gesprek met DSB moet nog plaatsvinden. „Ben ik sponsor loos dan hoop ik gebruik te ma ken van de faciliteiten van de Regiotop." In deze KNSB-for- matie zitten schaatsers die geen team hebben, maai' die nog wel potentie hebben om de top te bereiken. In de Regiotop profi teren rijders van de medische faciliteiten en de trainingskam pen die de ploeg geregeld houdt. De trainingen blijft ze gewoon in het gewest volgen bij Wim den Eisen en Arnold van der Poel. Van Goozen kan nog een slecht seizoen missen als kiespijn. „Ik kan zo niet lang doorgaan. Ik moet op een gegeven moment ook aan mijn toekomst denken. Van het schaatsen word ik niet heel erg rijk. Ik bekijk per jaar of ik vooruitgang boek. Misschien moet ik als het niet goed gaat wel een combinatie van schaat sen en studie overwegen. Eerst wil ik er nog alles aan doen om volgend jaar veel beter te pres teren." Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (sportredactie) tussen io.< 14.00 uur. Fax: 071-5356415. E-mail: sportredactie.ld@hdc.nl Justin Ramon verdeelt zijn tijd tussen rugby en hiphop door Anton Diedrich leiden - Een vakantie bracht Jus tin Ramon naar Nederland, mu ziek hield hem hier. De Ameri kaan (22) maakt muziek met een hiphopband in Den Haag en stapt dan op de trein naar Leiden om zich aan zijn andere hobby te wijden: rugby bij DIOK. De New Yorker was drie jaar ge leden met vrienden op vakantie in Nederland. Hij kwam in con tact met een groep in Den Haag die hiphopmuziek maakte. Een maand lang verbleef Ramon in Leiden, waar hij zich aanmeld de bij DIOK. „Ik speelde in de Verenigde Staten al American Football en rugby. Football was mijn eerste liefde, maar rugby is nog net even wat leuker", zegt Ramon. Dat eerste verblijf bij de Leidse vereniging duurde slechts een maand, toen vertrok de Ameri kaan weer naar de 'Big Apple'. Maar hij is terug. „Ik houd even pauze van mijn werk en oplei ding", zegt de computertechni cus. Hij keerde terug naar Den Haag om met de hiphopband aan de slag te gaan. Een ander logisch gevolg: hij pakte ook de rugbydraad weer op. „Rugby is mijn favoriete sport, leuker dan American Football. Er zit meer 'flow' in een rugby wedstrijd. Bij football ligt het spel elke keer stil, en maakt de coach de keuzes. Rugbyers moeten dat zelf doen, op het veld, tijdens de wedstrijd", ver klaart de Amerikaan zijn voor liefde voor de Engelse kost- schoolsport. Ramon woont nu in Den Haag, maar speelt zijn rugby in Lei den. Het gevolg van die ene maand, drie jaar geleden, dat hij al eens in Nederland rond liep. „Ik heb bij HRC rondgeke ken", zegt Ramon. „Het leek me handiger om in de stad te spelen waar ik woon. Maar dat beviel me niet zo. Ik voelde me niet welkom bij de club. Ik heb een paar keer meegetraind, Simon van der Linden blijft bij Leidsche Boys. De trainer van de zondagselectie heeft voor een jaar bijgetekend. Ook zondagvierdeklasser ASC heeft zijn trainer, John Verschoor, voor nog een seizoen aan zich verbonden. Bij voetbalvereniging SJC heb ben damestrainer Alexander van Vliet en jeugdcoördinator Eugene Vijlbrief hun contracten verlengd. Beide trainers blijven nog twee jaar aan de Noord- wijkse club verbonden. Bij de internationale veldrit in Hoogerheide in Sebastian Lan- geveld als negende geëindigd in het beloftenveld. De renner uit Lisse was daarmee de beste Ne derlander in zijn categorie. Stephan Diek van turnvereni ging Slank en Kwiek uit Voor schoten haalde zaterdag in Al phen een eerste prijs bij de ju nioren 1 (LOS 4). Wouter van der Laan deed hetzelfde bij de junioren 2 (LOS 4). Het bestuur van voetbalver eniging Warmunda uit War mond heeft het contract met hoofdtrainer André van Velzen met een jaar verlengd. Van Velzen is aan zijn tweede sei zoen bij Warmunda bezig. Voormalig topatleet Han Kul- ker reikt vrijdag 28 januari in Don Bosco de prijzen uit van de Zoeterwoudse sportverkiezing. De beste sportprestaties van 2004 worden beloond. Iedereen is om 20.00 uur welkom om de bekendmaking en prijsuitrei king bij te wonen. Rijnsburgse Boys heeft de trai nersstaf voor de jeugd voor vol gend seizoen rond. Paul Zweek- horst (Al), Berry Kralt (BI), Arie van Dijk (Cl) Martin den Haan- /Jaco Hogewoning (Dl) en Le on van Delft (El) nemen de se lectieteams onder hun hoede. Amateurclubs hebben tot 20 maart de tijd om kaartjes te be stellen voor het FIFA wereld kampioenschap voetbal jaar dat in Nederland wo houden. De kortingsacti verenigingen loopt derhi weken langer dan g dat is gebleken dat clubs belangstelling hebben vi kaarten, maar liever eersn weten hoe het speelsche d na de loting op 6 maart i t Utrecht uit komt te zien. n krijgen 2,50 euro korting l besteld kaartje en makei 1 vendien kans op vrijkaan, voor een wedstrijd van li 11 derlands elftal tijdens h< 2006 in Duitsland. jj Erwin van der Lugt (ex se) heeft besloten IJsseli gels aan het eind van dit zoen te verlaten. De een verdediger zal zijn heil b andere zaterdag-hoofdl gaan zoeken, mogelijk Boys, Noordwijk of Rijn Boys. >i Saïd Saïdi Amor, de spf het Amsterdamse DWV, n op een overgang naar ei in het betaald voetbal 0 club in de Duin- en Bol ei streek. a: Philip den Haan, die a ner vertrekt bij IJsselme ei gels, treedt mogelijk in 1 bij Capelle. Taekwondoka Joeri Es een pupil van de Leidse Gerard van den Berg, hi ver behaald bij het NKi megen. d Bep Botman wordt tra n van de hockeyheren vaie lis. Zij neemt die taak 0 ai Marc Kijzers, in wie de ri groep geen vertrouwen >i had. Botman combine: J functie met die van hot ie leidingen bij hockeyclu t Kieviten uit Wassenaar,jo Michiel van Straten is ger van Hans Broere bi g balclub Leython. De Le per krijgt het eerste en mannenteam onder zij Justin Ramon: „American Football was mijn eerste liefde, maar rugby is nog net even wat leuker." Foto: Taco van der Eb maar kreeg geen contact. Bij DIOK herinnerde ik me dat de sfeer veel béter was." En ook de Leidse rugbyers zijn blij met de terugkeer van de New Yorker. „Hij is wel een beetje lijp", meldt ploeggenoot Joost Leemans tussendoor. „Typisch Amerikaans eigen lijk." Dat laatste bevestigt Ra mon onomwonden. „Het is een van de dingen die ik toevoeg aan de ploeg; snelheid en flair. Noem het de Amerikaanse 'atti tude'. Mijn spel straalt mijn persoonlijkheid uit", zegt Ra mon. „Explosief en op intuïtie." Karaktertrekken die hij ook in zijn muziek legt. En daarmee zit hij in Nederland op de juiste plaats, vindt de New Yorker. „Voor jonge mensen is hiphop op het moment muziekstijl nummer één",'zegt Ramon. ,Als hiphop érgens een cultuur kan beïnvloeden, dan is dat wel in Nederland. Het land is erg geamerikaniseerd, maar de jon ge mensen zien hier alleen maar de commerciële hiphop op televisie. Die zit dicht tegen pop aan. Er is ook een under ground-scene, net als in New York. Je moet er alleen naar op zoek." Ramon zit vol plannen voor zijn muziek. „De manier waarop we nu bezig zijn is heel goed. We zitten dagelijks in de studio, die een van de jongens in Den Haag heeft gebouwd." Maar of zijn gezicht ooit in een brede kring bekend wordt, kan hij niet zeggen. „In de muziekwereld is het zo: je krijgt een kans of je krijgt 'mniet." „Hiphop is mijn muziek en rug by is mijn sport. Op zich is het een grappige combinatie, maar ik zoek niet naar vergelijkingen tussen die twee dingen", zegt Ramón. Hij blijft bij DIOK tot het einde van het seizoen. Daarna staan alle wegen weer voor hem open. „Ik moet even terug naar New York, eens kijken waar mijn vrienden daar mee bezig zijn geweest", zegt Ramon. „Mocht mijn muziekcarrière plotseling in een stroomver snelling komen, dan ga ik daar natuurlijk al mijn tijd in steken. Maar het lijkt me ook schitte rend om in het nationale rug- byteam van de Verenigde Sta ten te komen. Daarvoor moet ik me nog wel verder ontwikkelen. Natuurlijk kan dat, je kunt je vaardigheden altijd verbeteren, op welk niveau je ook zit." Tot de omstandigheden hem dwingen een keuze te maken, blijft hij vrolijk alles naast el kaar doen. En dat bevalt hem best. „Ik neem alles zoals het komt. Voorlopig heb ik geen klagen. Ik maak muziek, dat vind ik leuk. En ik speel rugby, dat vind ik leuk." wijk aan zee - Als er Buma- rechten in het schaken zouden bestaan, zou Jevgeni Svesjnikov multimiljonair zijn. De 55-jari- ge Rus bedacht in de begin ja ren zeventig een variant in de Siciliaanse opening, die zijn naam kreeg. Voor zijn pionierswerk ontving hij geen cent. Alleen de eeuwige vermelding van zijn naam. Na jaren van hoon door oud-we reldkampioenen Petrosjan en Karpov groeide de Svesjnikov uit tot de populairste opening bij de schakers. Elke topper heeft de variant in zijn repertoi re. Als de thans in Letland wo nende Moskoviet één euro zou ontvangen voor elke keer dat zijn bedenksel op het schaak bord verschijnt, zou hij de Bill Gates'in de schaakwereld zijn. In het Corns 2005 kwam de Svesjnikov al tientallen keren op het bord. Loek van Wely zocht gisteren in de negende ronde met zwart tegen Vladimir Kramnik zijn heil in de mode variant. De wereldk :r piekerde zich vijf uur vond nergens aani punten om de zwarte kraken. Na 47 zetten yit mise onvermijdelijk. Het betekende de acht se voor Van Wely in Zee. De vierde tegen in hun elfde partij. Va rige zeven won hij ei verloor er vier. „Ik wai zwart tegen Kramnik. I ren op mijn voorbui Vandaag wacht een z j vuurproef, met zwale An and van wie hij noo I Dat deed Sokolov no Morozevitsj. Gisteren Bosniër met Nederla poort zijn derde ne< gen de Rus in vier pi de kop kreeg Topal: tegen Anand) gezelst Leko (winst op Short] den voor het einde twee een half punt op Anand en Ad: heel punt op Kr ami Quick Boys heeft niet alleen de koppositie in de hoofdklasse B overgenomen. Ook in het Spe lersklassement van het jaar is er sprake van een Katwijks machtsblok. Vorige week bezet te ARC'er Edgar van Schie nog alleen de derde plek. Hij is afge zakt naar de zesde positie. Zijn ploeggenoot Remco Tuinen - burg staat nu op de 'bronzen' positie, maar moet die wel de len met Quick-Boysspelers Bri an Mussche en Martin Bekx. Hun ploeggenoten Eef Schone- veld en Hendrik van Beelen ne men de plaatsen één en twee in. De beste cijfers van het afge lopen weekeinde kwamen bij de Katwijkse ploegen terecht. Bij Quick Boys vielen vier 'ach- ten' te noteren, bij Katwijk drie. Buljs (Katwijk)! Flaton (Quick Boys) K. Winter Kolder (FC Lisse) (Rijnsb' Boys) Brauny^y Mussche Hensenx (Noordwijk) W (Quick Boys) W (Katwijk) Verkuijlen Van Beelen Bak (Katwijk) W (Quick Boys) W (Quick Boys) Spelersklassement speler 1. Eef Schoneveld 2. Hendrik van Beelen 3. Martin Bekx Brian Mussche Remco Tuinenburg 6. Edgar van Schie 7. Bartjan Onderwaater 8. Justin Stuy 9. Kevin Winter 10. Raymond Kolder 11. 6 spelers scoorden gemiddeld een 7,00 Clubklassement club gem. Quick Boys 7,33 Quick Boys 7,29 Quick Boys 7,18 Quick Boys 7,18 ARC 7,18 ARC 7,13 Rijnsburgse Boys 7,11 Rijnsburgse Boys 7,08 FC Lisse 7,07 Rijnsburgse Boys 7,06 vSSÉSjjfys- club 17de speeldag 1. Quick Boys (7,08) BÊÈÊ jttHj 2. Rijnsburgse Boys (5,83) 3. FC Lisse (5,75) 4. ARC (5,85) 5. Ter Leede (5,08) 6. Noordwijk (6,31) Kevin Winter: negende in het 7. Katwijk (6,38) klassement. 8. UVS (-,--) Archieffoto: Dick Hogewoning 9. Voorschoten '97 (6,00) gem. 6,77 6,68 6,57 6,56 6,51 6,49 6,38 6,23 6,21 door, Anton Diedrich leiden - Niet lang geleden speelde Sporting Trigon nog in de hoofdklasse. De ploeg zakte weg door twee degradaties, maar is sinds dit seizoen terug op het op één na hoogste ni veau. Na de overwinning van afgelopen zondag is de eerste doelstelling zo goed als bereikt: handhaving in de overgangs klasse. „De basis is gelegd, maar we hebben ons topniveau nog niet bereikt", zegt René Bekker, met zijn 26 jaar één van de ouderen in het team. Bekker, promovendus in de wiskunde, is best tevreden met het zaalseizoen dat hij en zijn ploeggenoten doormaken. Sporting Trigon staat weliswaar derde van onderen, maar het gat met de onderste twee is zo goed als onoverbrugbaar. „Daarnaast hebben we tegen de topploegen goed gespeeld", zegt Bekker. „We zitten in een heel zware poule. Een ploeg als Oost Arnhem heeft bijvoor beeld jaren in de hoofdklasse gespeeld en acteert nu voor het eerst een stapje lager." Wat Trigon daar tegenover stelt, is degelijk en verzorgd korfbal. „We proberen lange aanvallen te spelen", zegt Bekker. „Als je gaat overhaasten, dan word je op dit niveau overlopen. Met een degelijke basis kun je jezelf over een dood punt heenwer- ken - en elke ploeg heeft een paar dode punten in een wed strijd. Wij hebben nog best een jong team, maar toch al be hoorlijk wat ervaring." René Bekker in actie voor Sporting Trigon: „Ik zie geen enkele reden om naar een andere club te gaan." Archieffoto: Dick Hogewoning Aan dat team moet een nieuwe coach de komende jaren gaan bijslijpen. Trainer Robin Som meling houdt het na vijf jaar Trigon, waarvan drie jaar bij de hoofdmacht, voor gezien. Hij gaat terug naar Crescendo. Bek ker begrijpt de keuze van zijn coach. „Een coach moet zijn vi sie kunnen blijven overbren gen. Na een paar jaar is het voor een ploeg goed om het spelletje eens vanuit een andere hoek te bekijken. Hij heeft goed werk gedaan en ons terugge bracht naar de overgangsklasse, nu breekt voor Trigon een nieu we fase aan." Bekker hoopt dat de nieuwe coach een paar jaar de tijd krijgt om Trigon beter te ma ken. „Vooral ook bouwen aan de individuele spelers. De laat ste tijd zijn we vooral groepsge richt bezig geweest, om te zor gen dat we een solide tactische basis hebben." Bekker denkt dat hij vooral nog wat slimmer kan gaan spelen. „Sporters zijn rond hun 28ste op hun top. Dan hebben ze de juiste mix van snelheid, kracht en erva ring. Ik ga er voor het gemak van uit dat dat bij mij ook zo is, over twee jaar." Dan speelt Bekker nog steeds bij Sporting Trigon, zegt hij. „Ik zie geen enkele reden om naar een andere club te gaan." Zijn vriendin, Saar Karste bij Pernix in de eer: Bekker: „Wij zijn nog hoogst spelende club Maar als mensen ensi pen, of naar een au gaan, missen we de b dat op te vangen." DC van de redenen dat afzakte. Mensen al u van Duijn en BianQ gingen het hogerop „Maar als je ons verj j( een DKOD zijn wij ni heel erg weggevalle Bekker. Zijn vriendin en hij t niet zo lang geleden ij om de Leidse korfba gen elkaar. Vooral ploeggenoten van b g. bailers konden daaro a „We stonden nog bi] het vak ook", zegt „Maar als je met de bezig bent, dan ben^ met de wedstrijd bez^ met elkaar." Zij over^ wel de overstap van PT Trigon te maken. „W probeert toch het 1 bereiken in je sport, ten we met elkaar in komen, dan houden ningsverschillen keu veld." Nu kijken de t na elke wedstrijd bij zien ze elkaar nog avonden per week g. zijds op aan korfba^ niet goed heeft gesply ben we het er wel eje zegt Bekker. Karstenr keerd ook. Maar je 1 der eerst even tien m 6| razen."

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 18