>e Zijl-LGB/Vivax laat AZC ontsnappen SPORT 7 Nog puntloos LZ verliest 'eentonig' e Treffers begint jet puntendebng Vlak voor de zoemer toont MSV veerkracht dienaars manoeuvreren zich naar favorietenrol Tennisclinic Elise Tamaela door Dirk Kloos waterpolo - LZ 1886 zit nog al tijd op het eerste puntje te wachten. De ploeg uit het Vijf- Meibad was in Barendrecht geen partij voor ZPB. De Baren- drechters wonnen gemakkelijk met 13-4. „Het wordt eento nig", meldde trainer Michel van der Zeeuw. „Maar fysiek komen we tekort. ZPB scoort gemakke lijk vanaf de midvoorplaats; voor ons is dat niet weggelegd. Omdat we bovendien maar twee van de acht keer uit de man-meer-situatie scoorden is de nederlaag gemakkelijk ver klaard." Alleen de eerste periode was er sprake van een wedstrijd. Het tweede speldeel kon LZ 1886 de Barendrechters niet meer bijbe nen. Van 3-2 werd het 8-3. De tweede wedstrijdhelft was dan ook alleen van waarde voor het bepalen van de eindstand. De punten waren al verdeeld. Doelpunten LZ 1886: loeri Klein (2), Timmo Bongers (1) en Ar nold Spros (1). Sassenheim leed een nederlaag tegen het Amsterdamse Dolfijn. In de eerste twee parten leek er geen vuiltje aan de lucht. Dol fijn kon alleen bijblijven, omdat Sassenheim verzaakte de kan sen te benutten. Het leek een kwestie van tijd voordat de 4-4 tussenstand zou worden omge bogen tot een klinkende over winning. Niets bleek minder waar. Er viel een onbegrijpelijke matheid over Sassenheim, dat keeper Donald van Leeuwen miste. Vooral aanvallend lukte er niets meer. Dolfijn was blij verrast en kon invaller doelman Rudi Posthuma nog vijf maal passeren en zo de 9-4 zege bin nen halen. Doelpunten Sassen heim: Jerry Lepel (2), Arjan Odems (1) en Martijn Odems (1). Katwijk nam revanche voor de nederlaag van vorige week te gen Sassenheim. Hoorn was een maatje te klein en verloor met 12-2. Na de eerste minuten was de wedstrijd al gespeeld. Onder aanvoering van een met scherp schietende Hans van Duin was het al snel 4-0. Het veel sterkere Katwijk bepaalde de eindstand op 12-2. Nick Driebergen maakte zijn debuut en zette dat luister bij met twee treffers. De overige doelpunten van Katwijk kwamen van Hans van Duin (3), Kjeld Boonstop pel (2), Ferry Spros (2), Wim Schaap (2) en Corne Hus (1). Alkemade won na een fysiek zware wedstrijd met 11-7 van NVA/HHC. Na drie perioden waren de ploegen nog in even wicht (6-6). In het laatste part was Alkemade oppermachtig. Minder balverlies en scherpe aanvallen brachten Alkemade de zege. Topscorers Alkemade: Martijn Oosterveen (3), Daan Elsgeest (3) en Ton klooster man (2). Koudekerk kreeg wel de kan sen maar verzilverde ze niet. Gevolg was een 3-5 nederlaag tegen DWT. Goed veldspel bracht de Koudekerkse voor- waartsen in kansrijke positie. Scoren was echter te veel ge vraagd. Doelpunten Koudekerk: Niels Martha (1), Pim Speel (1) en Rob Westgeest (1). De vrouwen van Alkemade ver loren met 2-6 van Rapido. Zr f MSV'er Edwin Engelhart scoorde 33 punten tegen Landstede. Archieffoto: Taco van der Eb BV Leiderdorp wint met ruime cijfers door Menno Schraven basketbal - MSV keek tegen Landstede 2 de gehele wedstrijd tegen een achterstand aan, maar sloeg in de laatste twee minuten alsnog toe: 89-85. Bei de teams leden veel balverlies (38 om 30 voor MSV) en scoor den allebei veel punten. Halver wege leidden de Zwollenaren, zoals in drie van de vier kwar ten, met 46-41. Alleen het laat ste (15-26) werd in het voordeel van de thuisploeg beslist. MSV- coach Burhan Afibegovic: „De intensiteit waarmee we speel den was niet goed, net als de velé punten tegen. Op die ma nier wordt een wedstrijd al snel een loterij." In de slotfase toonde MSV - dat zonder de geblesseerde en bes te speler Zeeger van Leeuwen aantrad - net op tijd veerkracht. Met de nodige agressiviteit in de verdediging en scores op het beslissende moment werd de overwinning binnengesleept. Alibegovic: „Onze aanvallende rebounds (18 in totaal) gaven mede de doorslag. Daardoor kregen we een hoop extra kan sen." Scores: Engelhart 33 (14 rebounds), Snijders 11 (9 rebounds), Westerlaken 10 (9 rebounds), Van Vilsteren 10. BV Leiderdorp voldeed aan de plicht om in eigen huis laagvlie ger DAS Delft te verslaan: 60-43. Voor rust had de nieuwkomer in de eredivisie nagenoeg niets in te brengen en kon Leider dorp eenvoudig uitlopen naar een grote voorsprong (31-10). Ondanks alle waarschuwingen van coach Joris Zandbergen, kwam DAS aan het begin van de tweede helft nog even drei gend naderbij. Onder meer door enkele rake driepunters. Het verschil bleef echter boven de tien punten, waardoor Lei derdorp kon voldoen aan de opdracht: winnen. Zandbergen: „Het was een taaie tegenstan der. Je denkt dat je ze hebt lig gen, maar daar wensen ze ver volgens niet aan mee te werken. Het was zeker geen fraaie wed strijd van onze kant, maar we hebben nu weer twee weken de tijd om aan onze zwaktes te werken." Scores: LeCuyer 27 (17 rebounds). Leitner 11. Grasshoppers kon tegen een sterk Landsmeer Lions niets an ders doen dan de schade be perkt houden. Met een forse 95-61 nederlaag slaagde de ploeg van René Mulder daar - zonder de nog geblesseerde Alie Rousseau - echter nauwe lijks in. Een vroege 13-7 achterstand vertaalde zich na het eerste kwart in een al bijna kansloze positie (25-9). De Katwijkse vrouwen hadden aanvallend onder de ring vMnig in te bren gen en hadden grote moeite de Amerikaanse speelster Rhona McKenzie af te stoppen. De in tentie in het tweede kwart was nog wel goed, maar via een 33- 19 tussenstand was het verschil bij rust al opgelopen naar 41- 23. Mulder: „We leverden op elke positie tien centimeter lengte en tien kilo gewicht in. Als de tegenstander dan ook nog heel fysiek mag spelen, krijg je het met zeven speelsters heel zwaar." Ook na rust bleef Landsmeer veelvuldig scoren, zij het nu vooral van afstand, en liep de ploeg via 68-43 uit naar nog ruimere cijfers. Mulder: „Het enige voordeel van deze wedstrijd is dat ik de beide juni oren Marloes van Klaveren en Diana van der Boon de nodige speeltijd en ervaring heb laten opdoen." Scores: De Zwart 22, Kemp 17 (10 re bounds) JZ6- (I de Ruyscher (Zijl-LGB/Vivax) probeert bij de bal te komen. Ploeggenoot Sebastiaan Goed (6) kijkt toe. De Zijl-LGB/Vivax-AZC eindigde in 6-6. Foto: Eric Taal AC'75 c m Siera - De Zijl-LGB/Vivax teert zich als een regel- utsider voor de titel in Iklasse. De Leidenaars hun zinnen gezet op een Ij de eerste vier maar na inl gelijke spel tegen streek- - 5 IAZC moeten de ambities bijgesteld. 5 erpoloploeg van trainer tpijker mag door geen topploeg meer over het vorden gezien. Met 17 uit 11 wedstrijden vol- Kooiploeg ruimschoots verwachtingen en heeft nder twijfel al geplaatst nacompetitie waarin de ■h'Jcht ploegen strijden om het kampioenschap van Neder land. Ondanks het aanspreken de resultaat was er zaterdag avond in zwembad De Zijl geen sprake van uitzinnige vreugde. De Leidenaars beseften dat een zege tot de mogelijkheden be hoorde. De Zijl-LGB/Vivax ver zuimde in het tweede gedeelte van de ontmoeting definitief af stand te nemen. De landskam pioen pakte bijna nog de volle winst maar een laat en omstre den doelpunt van Joachim de Ruysscher bracht toch nog de 6-6 eindstand op het scorebord. Voor De Zijl-LGB/Vivax was een goede opening van de tweede competitiehelft van groot belang. Een overwinning was uiterst welkom om de bit tere nasmaak van de twee ne derlagen van vlak voor de win terstop weg te spoelen. AZC was daarvoor de uitgelezen ploeg. De landskampioen is minder sterk dan vorig jaar maar nog steeds de te kloppen ploeg. De Leidse midvoor Joa chim de Ruysscher stak na een uur buffelen zijn bewondering niet onder stoelen of banken. „AZC is nog steeds de beste ploeg. Jongens als Zuidweg en Thomas zet je niet zomaar op zij." Bovendien dateert de laat ste overwinning van alweer 13 jaar geleden. Op 22 november 1991 verloor AZC verloor het laatst (15-14). Anton Heiden en Mark van Belkum maakten toen de laatste treffers. De glo rie van weleer kwam zaterdag goeddeels terug. De Zijl- LGB/Vivax schoot opvallend sterk uit de startblokken en zonder dat de Alphenaren maar aan balbezit dachten, viel de eerste treffer al voor de thuis ploeg (De Ruysscher 1-0). AZC liet zich nauwelijks van zijn stuk brengen en leek de strijd aan te gaan alsof het een zo meravondwedstrijdje betrof. De controle over het spel is echter het handelsmerk van de kampi- oensploeg geworden. De spe lers van trainer André de Jeu ra ken nooit in paniek en betrach ten veel geduld bij het uitspelen van de aanval. De eerste twee doelpunten van Björn Boom waren daar een goed voorbeeld van. Hij mikte elke keer in de slotseconde raak. Het initiatief lag toch lang bij de thuisploeg. De meeste aandacht ging uit naar de 19-jarige linkshander Koen Plasmeyer die zijn vorm crisis lijkt te hebben overwon nen en tweemaal fraai afdrukte (4-2). Hij bewees ook fysiek weer zijn mannetje te staan door vlak voor het einde de be paald niet misselijke Kjell Boom de bal te ontfutselen. In de laat ste periode, bij een stand van 5- 5, kwam het duel meer tot le ven. De Zijl-LGB/Vivax miste een overtalsituatie en Paul Ver- wey teisterde het domein van Ronald Sol nog eens met een bal op de lat. Halverwege het duel verving de doelman Sjoerd van der Lee. De gasten voelden de bui al hangen en schakelden voordat de verveling toesloeg een tandje hoger. Pieter Boot ontsnapte op rechts en schoot tot ontsteltenis van het thuis publiek de bal kruislings achter doelman Robert van Berkel (5- 6). De streekderby ging echter niet de boeken in als een over winning voor de bekerwinnaar. Arbiter Bras stuurde Michiel Vork na een onschuldig duel met Paul Verwey de kant op. De Ruysscher was er als de kippen bij om vlak voor tijd nog een beetje Leidse geschiedenis te schrijven. De Zijl-LGB/Vivax - AZC 6-6. Perio destanden 2-2, 2-2, 1-1 en 1-1. Doel puntenmakers De Zijl-LGB/Vivax: Koen Plasmeyer (2), Joachim de Ruy scher (2), Paul Verwey en Mike van Beukering. Doelpuntenmakers AZC:1 Björn Boom (3), Kjell Boom (2) en Pie ter Boot. Hoogendam 'Nis - Scylla heeft na de leurt in de openingsron- x. s tegen. Westa weer van Clwen spreken. In Zutphen het Leidse trio, op- anv< kanshebber voor de non? weinig fouten tegen ball ad. Zee gedreven greep ninj en 5-2 overwinning. De ;ims punten werden tegen len irenstad-trio Bosman, 1 l f en Pastoors binnenge- 'oor Gerard Bakker, dit weer kopman bij Scylla, Sab ;ar Malchasian. Thijs Igen ld bleef ook in zijn duel voor Scylla met le- bi en achter. In Overijssel üj Bosman en Brinkhoff tered schudden. Tegen de e, Brinkhoff koesterde juwfild een 2-0 voorsprong, upei sed jammerlijk met 11-8 voor fde game onderuit, rten r de eerste divisie gede- het de De Treffers opende eerste duel tegen TTCV llernjn remise (5-5). In het se Veghel was er een lang I weggelegd voor Simon ie si's. die knap het drietal en Wellens be- n en Riko van Veen en spe- taal h Marcel Warmerdam Ik I winst in de single te- or 1 ens. veede divisie (groep 2) ecos enigszins teleur te- lassa 2: 5-5. Met name voor (straf Friso Reitsma verliep 12 van de voorjaarscom- alum !r8 stroef, met slechts 74. p Frederiks. Ook Ron lboord kwam (ook te- deriks) tot slechts één zege. Kish Prashad kon wel te rugkijken op een redelijk goede partij. Hij triomfeerde twee maal. Tegen Veenendaler Geert Verhaegh had hij geen verweer. Avanti deelde in de tweede di visie (groep 3) de punten met Scylla 2: 5-5. Bij de Leidse reser ves presteerden Jesse Bremmer en Pim Mosterd prima met twee zeges. Beiden wonnen van Ronald Vijverberg en Ronald Peeters. Avanti-kopman Martin Groenewold liet zich niet ver rassen en won driemaal aan de Leidse Brahsmlaan, waar Scyl- la-speler Martijn van Leeuwen op één winstpotje bleef steken. Vrouwen Docos mag opnieuw in de eer ste divisie uitkomen ondanks het feit dat het team van coach Wim Jagers vorig seizoen was gedegradeerd. Er was een plaats vrijgekomen op het één na hoogste podium. De Leidse club hoefde daarom niet af te dalen naar de tweede divisie. In" de openingsronde, thuis tegen Red Stars 2, bleek alleen afde lingskampioene Nadia Huizer mee te kunnen komen in het met 7-3 verloren duel. Zij won van Wietjes en Smit. Sheila Tol zorgde in Leiden voor het derde punt met winst op Smit. Sabri- na Mac Mootry (afkomstig van het Noordwijkse TOV) neemt voor Docos de plaats in van de naar Play Fair vertrokken Dian- ne van der Meer. Van der Meer, die in Leimuiden hoofdklasse speelt bij de mannen, blijft wel voorhout - De beste tennisspeelster van beschikbaar als invalster voor Nederland, Elise Tamaela, gaf gisteren een de Leidse club. tennisclinic voor de selectie van de tennis- vereniging Voorhout. De club stelde in de Sassenheimse tennishal Terwegen de selec- tie van het nieuwe seizoen voor. De club van tennistrainer Jack Manuputty behoort bij de jeugd tot de beste van de regio. Foto: Eric Taal

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 19