Heineken weer op overnamepad ECONOMIE Wintermans bouwt nieuwe sigarenfabriek Van Gennip hoopt op meer Chinese bedrijven Duur en hoogte WW bij Abvakabo bespreekbaar Bierreus doet bod op Duitse brouwer en richt vizier op China Douwe Egberts juicht te vroeg over octrooiwinsf Wij zijn een modewinkel in voeding 'Crisis dreigt bij NS Internationaal' Beter Bed krikt prognose voor winst 2004 weer op Kroes wil af van voordeel Gibraltar zaterdag 22januari 2005 leuters/Alex Grim uw kantoor in Frankfurt - furt - Een maquette van »uwe hoofdkwartier van Si ropese Centrale Bank in N furt. De kosten van circa .1 ljoen euro worden ge- uit de kasreserves van de „j Het gebouw moet in 2010 rijn. Het innovatieve ont- V ran twee in elkaar ge- 1( Ie torens van 184 meter /s [omt uit de koker van een i architectenbureau. De vlakte van de nieuwe 11 oofdzetel bedraagt rond U 5.000 vierkante meter. Er )r ïzo'n 2500 mensen te J n. Nu zijn de werknemers n iECB nog verdeeld over I ibouwen in het financiële tvan Frankfurt. De ont- rs gaan de grote markt I ankfurt in het gebouw rjl nen. Dit overdekte plein irt nu nog als het bezoe- ntrum. Brink: Nog rechtszaak - Nina Brink heeft nl :en besluit genomen over ogelijke rechtszaak tegen >e blad Quote. Dat heeft een a voerder van de zaken- q vrijdag laten weten. „Of a ppen ondernemen, is iderwerp van studie." schrijft in zijn februari- ler dat Brink de toenmali- 8 iident-commissaris van itemetbedrijf World On- ichael Schulhof, in 1998 len heeft gedwongen Ivooropgezet seksschan- Igens het zakenblad tweetal een seksuele re- :n het uit ging, zou :acht hebben gege- ïofs bordeelbezoek jleggen met verborgen 's. Brink ontkende eer- week alle aantijgingen. ingconcern tex failliet R - De 397 personeelsle- in Bentex komen op te staan. De 55 winkels Jt textielbedrijf in Noord- it-Nederland kampen n schuld van zes miljoen bie last is Bentex fataal den. Van Arkel, eigenaar ntex, verkocht het nood le bedrijf eind september oor één euro aan textiel- iketen Ter Stal. Ter Stal lit Bentex echter een dag hveer door aan twee Lim- investeerders. Die willen failliete boedel reorgani- en daarmee de doorstart :t bedrijf garanderen. enteveiling in problemen De omzet van groente- itverkooporganisatie ZON lo is het afgelopen jaar 'procent gedaald naar liljioen euro. De veiling r vorig jaar 130 leden. In waren dat er 200. Het aan- en liep vooral terug door [trek van komkommerte- ie een eigen afzetorgani- egonnen. De omzetda- volgens de veiling te wij- n de slechte prijzen die roenten en fruit werd be- rant de totale aanvoer roducten steeg in 2004 procent. ipagne: Pas >ij lage rente x>rn - Een op de twee landers met een koopwo- aat zich bij het afsluiten hypotheek vooral lei oor de lage rente. Zij kij- et naar andere zaken zo- looptijd, of de vorm van 'otheek, zo blijkt uit on- ikvan de Bruggen Ad- iep. Directeur Van Brug- larschuwde gisteren dat enzijdige blik onverstan- kortzichtig is. „Een lage- 'ekan namelijk alsnog maandlasten met zich engen." De adviesgroep een landelijke campagne msen te wijzen op de val- bij het afsluiten van een [eek. Uit het onderzoek it in 2004 in Nederland miljard euro aan hypo- is afgesloten. In 2003 't 75 miljard euro. shenzhen/anp - Nederland is een veel belovende werkgever rijker. Het Chinese telecomconcern Huawei maakte giste ren bekend een vestiging te openen in ons land. Staatssecretaris Van Gennip (economische zaken) hoopt dat nu ook andere Chinese ondernemingen naar Nederland komen. Huawei wil vanuit Nederland Europa bedienen. Binnenkort opent het in Am sterdam een marketing- en verkoopaf deling. Nog dit jaar komt er nog een on- derzoeks- en ontwikkelingspoot bij. Ver der komt een trainingscentrum voor personeel en klanten en een distributie centrum. Voor de komst van de vijf on derdelen is ongeveer drie jaar uitgetrok ken. Victor Haijun Chen, die het kantoor in Amsterdam gaat leiden, verwacht dat de komst van Huawei dit jaar 100 arbeids plaatsen zal opleveren. Daarna kunnen er nog een paar honderd bijkomen, af hankelijk van hoe Huawei het in Europa gaat doen. Hoeveel geld met de investe ring in Nederland is gemoeid, wil hij niet kwijt. Chen studeerde ooit in Ne derland. Huawei is gevestigd in de zuidelijke stad Shenzhen, dat in enkele jaren is uitge groeid tot een van de grootste groeire- gio's van China. Van Gennip hoopt ook dat ook ander bedrijven in de regio be langstelling krijgen voor Nederland. „Als er een schaap over de dam is, vol gen er meer", zei de staatssecretaris na een bezoek aan Huawei. „Chinezen zit ten graag bij elkaar, net als wij." Veel andere bedrijven in Shenzhen zijn net als Huawei geïnteresseerd in Europa en bekijken nu wat ze daar gaan doen. Vol gens de bewindsvrouw gaat het met China dezelfde kant op als indertijd met Japan en Zuid-Korea, die ook een snelle economische ontwikkeling hebben doorgemaakt en hun vleugels uitsloegen naar het buitenland. Huawei heeft de afgelopen jaren een stormachtige groei doorgemaakt. Het bedrijf werd in 1988 opgericht en is in middels uitgegroeid tot een telecom concern van formaat. Vorig jaar boekte het bedrijf een omzet van 5,6 miljard dollar. De verkopen in het buitenland alleen al leverden 2,3 miljard op. Het concern verwacht dat dat laatste cijfer dit jaar kan oplopen tot 4 miljard dollar. Huawei werd in 1988 opgericht. Het be drijf is eigendom van het personeel en heeft 24.000 mensen in dienst. Het gros heeft een hoge opleiding. Eind vorig jaar zette het bedrijf zijn eerste stappen in Nederland. Het sloot toen een contract met Telfort voor de levering van een netwerk voor umts, de derde generatie mobiele telefonie. Chinese bedrijven hebben sinds kort meer bewegingsvrijheid in het buiten land. Door onder meer een versoepeling op de wet op de kapitaaluitvoer kunnen zij hun vleugels buiten China uitslaan. Huawei is al actief in meer dan 70 lan den en is een grote concurrent van het Amerikaanse Cisco. De komst van Huawei vormt een hoog tepunt van de handelsmissie onder lei ding van Van Gennip in China. Ruim 50 bedrijven knoopten contacten aan met mogelijke partners. Vandaag vliegt de delegatie terug naar Nederland. amsterdam/anp - Bierconcern Heineken heeft een bod gedaan op een Duitse brouwer en oriën teert zich op het vergroten van zijn belang in China. Via zijn joint venture Brau Holding Inter national heeft Heineken een bod gedaan op 90,7 procent van de aandelen van de Duitse brouwer Würzburger Hofbrau. De overna meprijs is 34 miljoen euro. In het samenwerkingsverband Brau Holding International heeft Heineken een belang van 49,9 procent en Schörghuber Corporate Group 50,1 procent. Würzburger Hofbrau bestaat sinds 1643 en is gevestigd in Noord-Beieren. De onderne ming bezit een brouwerijen in Würzburg en Poppenhausen. Volgens Heineken is het de be langrijkste brouwer in de regio met een volume van 360.000 hectoliter. Het bedrijf voert merken als Würzburger Hof brau, Wemer Brau, Lohrer Bier en Wachtersbacher. Met de belangrijkste aandeel houder van de Chinese King- way Brewery, GDH, bespreekt Heineken mogelijkheden om zijn belang in deze Chinese brouwerij te vergroten. Nu bezit de Amsterdamse biermaker via zijn joint venture Heineken APB, Asia Pacific Breweries Chi na, 21 procent van het aande lenkapitaal. Volgens de Britse Financial Times wil Heineken het voor het zeggen krijgen in de brouwerijen van Kingway. Zo kan Heineken beter concur reren met het Amerikaanse An heuser-Busch en andere grote concerns die actief zijn op de Chinese biermarkt. Ook deze transactie verloopt via een joint venture, Heineken- APB, Asia Pacific Breweries. De ze gemeenschappelijke onder neming is weer deel van een sa menvoeging van Heineken en Fraser Neave. Volgens Heine ken zijn de gesprekken nog in een 'zeer vroeg stadium' en is het niet zeker of het tot een uit breiding komt. Heineken kocht vorig jaar zijn 21-procentsbe- lang voor 71 miljoen dollar (16,5 miljoen euro). China produceert meer dan 250 miljoen hectoliter bier en is de VS gepasseerd als grootste bier markt van de wereld. Heineken neemt 250.000 hectoliter voor zijn rekening. Dat gebeurt deels door de productie van het eigen merk in de brouwerij van Hei- neken-APB in Shanghai. De topman van de divisie in China, Ric Link, zei dit jaar een groeipercentage te verwachten in de dubbele cijfers. Heineken is niet van plan in China enorm uit te breiden. Vorig jaar liet de financiële topman van Heine ken weten bedenkingen te heb ben door de geringe rendemen ten. „China staat garant voor 15 procent van de wereldwijde bierafzet maar dat levert slechts 2 procent van de wereldwijde bierwinst op", aldus Hooft Graafland. „We zoeken daarom selectief en in ons eigen tempo naar winstgevende samenwer kingsverbanden", lichtte een woordvoerster toe. amsterdam/anp - De maxi mumduur en de hoogte van de WW zijn voor FNV-bond Abva kabo bespreekbaar. Als dat no dig is om de afgesproken bezui nigingen op de WW te halen en ervoor te zorgen dat ook jonge ren recht op een WW-uitkering houden, moet op de hoogte en de duur gekort kunnen worden. Dat heeft Voorzitter Snoey ge zegd in een interview met de Volkskrant. Zij zegt daarin ook het 'last-in first-out'- principe ter discussie. Dat houdt in dat bij reorganisaties mensen die het kortst bij een bedrijf wer ken, het eerst worden ontsla gen. „Dat systeem bevoordeelt ouderen, omdat jongeren het eerst worden ontslagen", aldus Snoey. Nu krijgen mensen, afhankelijk van het aantal jaren dat zij heb ben gewerkt, maximaal vijf jaar lang WW. De uikering bedraagt 70 procent van het laatstver diende loon. Om voor WW in aanmerking te komen moet ie mand minstens vier jaar heb ben gwerkt. Wie korter heeft gewerkt - en dat zijn vaak jongeren en flex- werkers- krijgt nu zes maanden lang 70 procent van het mini mumloon. Het kabinet wilde deze kortdurende WW afschaf fen. Met de sociale partners is afgesproken dat zij met een al ternatief kunnen komen, maar dat moet wel net zoveel aan be zuinigingen opleveren. Om die afspraak na te komen wil Snoey kijken naar de hele WW. Zij ziet veel in een op bouwsysteem, waarin werkne mers „per dag, week en maand WW-rechten opbouwen". „Als dat meer kost, moet extra wor den bezuinigd om onze af spraak na te komen. Dat kan door te korten op de hoogte en de duur van de WW-uitkering", zegt zij in het interview. Binnen de FNV is het onder werp WW nog volop in discus sie. „Dit ligt heel gevoelig", zei FNV-bestuurder Heerts. Hij be schouwt het als 'een standpunt van een FNV-bond'. den haag/gpd - De Nederlandse keten Oil Vinegar gaat 135 winkels openen in de Verenigde Staten en Zuid-Afrika. In 1999 begon bedenker en directeur John Blogg met alleen een idee, nu zwaait hij de scepter over één van de succesvolste nieuwe win kelformules van de laatste jaren. - Naar Amerika? Het land van de mega-supemiarkten. Wat moet een winkeltje als Oil Vi negar daar tussen? „Wij zijn ook niet zelf gegaan, maar Amerikanen hebben ons benaderd of ze de formule mochten gebruiken. Sinds de zomer zijn er vier vestigingen geopend, onder meer in Dallas en Chicago en de reacties wa ren overweldigend. We kregen meteen een prestigieuze prijs als het beste nieuwe Ameri kaanse winkelconcept van 2004." - Wat is dan het vernieuwende, u bent toch gewoon een soort cadeauwinkel voor producten uit de Mediterrane keuken „Bij ons staat niet het product en de prijs voorop. De totale beleving van de winkel en het concept heeft de prioriteit. Je loopt bij ons binnen voor het plezier en om bijvoorbeeld 'Toscane' te voelen. Je kunt ook bolsward/gpd - Douwe Egberts juicht te vroeg als het bedrijf denkt het octrooigevecht rond de Senseo-koffiebuiltjes te gaan winnen. Dat vindt advocaat Ar- mand Killan van koffiebranderij Drie Mollen in Bolsward. Uit eindelijk zal het octrooi on houdbaar blijken en zal zijn cli ënt aan het langste eind trek ken, verwacht hij. Het Europees Octrooibureau in München bevestigde deze week het octrooi van Douwe Egberts op de combinatie van koffie- pads en padhouder in de Sen- seo. Dat is volgens de koffie- branders uit Utrecht en Joure een belangrijk wapen in de ge rechtelijke procedures tegen concurrenten die meeliften op het succes van de Senseo door ook builtjes voor die machine op de markt te brengen. In Ne derland is een op elke drie Sen- seo-builtjes namaak. Voor Drie Mollen in Bolsward, dat onder meer voor huismer ken van supermarkten produ ceert, is het eenkops koffiebuil- tje een topper. Een batterij Itali aanse machines braakt ze on ophoudelijk uit. Directeur Kees Krikke wil geen omzetcijfers ge ven, maar noemt het 'een be langrijke marktontwikkeling'. Douwe Egberts heeft het wiel niet uitgevonden, vindt hij. „Vooral in zuidelijke landen be staan zulke systemen al lang." Zijn advocaat Killan relativeert de overwinning van Douwe Eg berts. Het Europees Octrooibu reau heeft weliswaar het patent van DE bevestigd, maar de oc trooien op de beide afzonderlij ke onderdelen zijn niet erkend. Killkan: „Dat kan ook niet, want zulke builtjes bestaan al veel langer. Een octrooi geldt alleen voor iets dat echt nieuw is." Het octrooi op de combinatie pad en padhouder, dat voor Drie Mollen ook een forse sta- in-de-weg is, gaat er volgens Killan in hoger beroep ook nog wel aan. „We hebben nu een uitspraak van dezelfde man die het octrooi verleend heeft. In beroep komen we bij een onaf hankelijke commissie, die kijkt er anders tegenaan. Bovendien zijn bij de uitspraak allerlei be wijzen buiten beschouwing ge laten." Killan baseert zijn vertrouwen onder meer op eerdere uitspra ken van Nederlandse rechters in kort geding, die ook het oc trooi op de combinatie in twij fel trokken. Al met al zal de juri dische strijd nog jaren duren. Als Douwe Egberts wint, kan het bedrijf forse bedragen clai men van de namakers. Als het bedrijf verliest, zal het veel lan ger duren eer het de ontwikke lingskosten van het Senseo-sys- teem heeft terugverdiend. In tussen zet de samen met Phi lips ontwikkelde Senseo zijn opmars voort tot in Amerika. alles proeven. Dat is een andere benadering dan gebruikelijk in de voedingdetailhandel." - Een Nederlandse keten die het Mediterrane gevoel verkoopt? „Dat blijkt juist onze kracht. Wij zijn Nederlands en dus interna tionaal gericht. Dat geeft ons binnen het concept de ruimte om ook andere dingen te doen. Wij zijn eigenlijk een modewin kel in voeding." - U heeft inmiddels bijna hon derd winkels in tien landen. Waar zitten uw beste klanten? „Dat is absoluut Vlaanderen, gevolgd door Nederland. Maar ook de Duitsers, Britten en in de Scandinavische landen zijn ze enthousiast. In Nederland zou ruimte zijn voor 68 winkels, maar we stoppen nu bij veertig. Het moet wel een beetje exclu sief blijven." - U waagt zich niet in Zuid-Eu ropa? „Jawel, we hebben een winkel in Portugal en dat loopt waan zinnig. Wij dachten ook: dat hoef je niet te proberen, maar het werkt. We gaan nu ook naar Spanje en Italië komt misschien ook nog wel een keer." - U begon in 1999 slechts met een idee en gaat nu Amerika veroveren. Een jongensdroom? „Tijdens de onderhandelingen met de Amerikanen dacht ik wel eens: dat hebben we als klein 'klote' bedrijfje uit de pol der toch maar geflikt. Maar ver geet niet, ik ben 55 en heb heel wat vlieguren in de detailhan del achter de rug. Ik had dit natuurlijk op mijn 35ste willen bedenken, maar dat kan bijna niet. Hier zit alle ervaring in." utrecht/anp - Personeel van de internationale divisie van NS heeft geen enkel vertrouwen in de reorganisatieplannen van de directie. Een ernstige crisis dreigt en wilde acties zijn in voorbereiding. FNV Bondgenoten eist onmiddellijke stopzetting van de reorganisatie. Dat heeft de vakbond in een gisteren verzonden brief aan de top van NS Internationaal geschreven. Bestuurder Van den Berg woonde donderdag een personeelsbij eenkomst bij. „Die deed mij denken aan de sfeer die in de donker ste dagen van het conflict over het 'rondje rond de kerk' onder het rijdend personeel van NS Reizigers voelbaar was." Dat conflict leidde tot stakingen in 2001. NS Internationaal wil 150 banen schrappen en de verkoopbalies op in ieder geval de stations in Lei den, Groningen en Eindhoven sluiten. uden/gpd - Slaapkamerspecia list Beter Bed heeft vorig jaar aanzienlijk beter geboerd dan eerder verwacht. Voor de derde keer verhoogde het Udens be drijf gisteren de winstverwach ting maar rond 8 miljoen euro. Het concern met ketens als Be ter Bed, Matratzen Concord, Beddendump en Dormaël ging aanvankelijk uit van een netto winst van 6 miljoen euro en in oktober verhoogde het bedrijf dit cijfer tot 'minimaal 7 mil joen'. In 2003 bleef de winst nog steken op 1,8 miljoen euro. De omzet steeg vorig jaar ech ter met 9 procent naar 255 mil joen euro. Op 11 maart komt Beter Bed met de defintieve re sultaten. Vooral de beddenzaken in Duitsland en Oostenrijk dragen bij aan het resultaat. In beide landen nam de verkoop met 14 procent toe. De omzetstijging (5 procent) in Nederland bleef daarbij achter. Volgens topman Geelen blijft Nederland een 'vlakke markt'. "De omzet is ge stegen vooral door een snellere uitlevering. Als ik puur naar de orderintake kijk, zie ik nog wei nig verbetering. Kleinere ketens als BeddenDump groeien wel wat, maar Dormaël heeft het matig gedaan." De omzetgroei werd vooral ge haald dankzij de opening van nieuwe winkels. Netto groeide Beter Bed met zijn diverse for mules naar 682 winkels. Er wer den 79 winkels en 41 gesloten. "Vooral in het vierde kwartaal zijn we geaccelereerd", aldus Geelen. Dit jaar denkt Beter Bed 40 winkels 'of misschien wel meer' te openen, aldus Geelen. „Het grootste deel in Duitsland, in Nederland ver wacht ik dat er tussen de vijf en tien winkels bij komen." brussel/anp - Eurocommissaris Kroes (concurrentiebeleid) vraagt de Britse regering om een einde te maken aan een fis caal voordeel voor onderne mingen zijn gevestigd in de kroonkolonie Gibraltar. Bedrij ven met een speciale status be talen jaarlijks hooguit 300 pond (425 euro). Volgens Kroes is dit een vorm van ongeoorloofde staatssteun. Historisch gezien konden de nodige postbusmaatschappijen in Gibraltar gebruik maken van de bijzondere regeling. Onder handelingen met de Britse re gering hebben al een voorlopig akkoord opgeleverd. Kroes wil nu dat de regering-Blair dit ak koord zo snel mogelijk officieel uitvoert, waardoor er in 2010 een einde aan komt en vanaf eind 2006 geen nieuwe bedrij ven zich kunnen inschrijven voor het gunstige fiscale stelsel. De gewone bedrijfsbelasting in Gibraltar bedraagt 35 procent. eersel/gpd - Henri Wintermans bouwt een nieuwe sigarenfa briek in Eersel. „We zijn uit ons jasje gegroeid," aldus directeur Zwarts. Daarmee gaat het bedrijf in tegen de trend dat sigarenfa brieken hun activiteiten steeds meer naar het buitenland ver plaatsen. Zo kondigde Ritmees ter in Veenendaal deze week aan dat de productie vanaf 1 augus tus in Duitsland gebeurt. Swedish Match (o.a. La Paz, Wil lem II, Justus van Maurick, Wings) wil het hoofdkantoor van de sigarendivisie en de distribu tie naar het Belgische Houthalen verplaatsen. Over het resultaat van zijn be drijf is Zwarts 'onder de gege ven omstandigheden absoluut tevreden', wijzend op de steeds strengere tabakswetgeving en het reclameverbod voor tabaks artikelen. Henri Wintermans maakte vorig jaar ruim 1,3 mil jard sigaren, twee procent meer dan het jaar tevoren. Ook de winst groeide, met 2,8 procent. In Eersel werden ongeveer 300 miljoen stuks geproduceerd. "Wij zijn de laatste grote siga renfabrikant die ook het bin nengoed in Nederland maakt", aldus Zwarts. Het bedrijf heeft in totaal 2130 mensen in dienst: 250 in Eersel (van wie 18Q in de productie), 180 in Geel (België), 300 in twee Met de hand gemaakte sigaren in Culemborg. Foto: GPD/Raphauel Drent fabrieken in Denemarken en 1400 in fabrieken in Indonesië en in de Dominicaanse Repu bliek. Een andere grote Neder landse producent, Agio in Eer sel, heeft vorig jaar 9 procent meer geproduceerd dan in 2003 en bereikte daarmee een nieuw record van ruim 800 miljoen si garen. De feitelijke productie voor Agio gebeurt op Sri Lanka, de Dominicaanse Republiek en in België. In totaal werken er bij Agio 2750 mensen: 250 in Dui zel, 250 in Geel/Westerlo, 200 in de Dominicaanse Republiek en 2000 in Sri Lanka. Swedish Match, met vestigin gen in Valkenswaard, België (Houthalen), Duitsland, Indo nesië en de VS, produceerde vorig jaar ongeveer 1,1 miljard sigaren. De omzet kwam 9 pro cent lager uit, met name door valuta-effecten. Het marktaan deel in West-Europa bleef on geveer gelijk: 15 procent. Bij Ritmeester in Veenendaal, dat vorig jaar 90 miljoen sigaren maakte (o.a. de merken Rit meester, Oud Kampen en Haje- nius) resteren er na de verplaat sing van de productie per 1 au gustus nog 84 van de bijna 200 arbeidsplaatsen. De nieuwbouw in Eersel, waar voor Henri Wintermans 4,5 mil joen euro heeft uitgetrokken en die eind dit jaar klaar moet zijn. wordt volgens directeur Zwarts een 'heel mooie, moderne fa briek'. De bestaande fabrieks hal gaat helemaal dienst doen als opslagruimte. Het aantal medewerkers in Eersel blijft ge lijk, maar door de vergaande mechanisatie zal de productie toenemen. Van der Donk Het Culemborgse sigarenfa- briekje Van der Donk denkt er niet aan om te sluiten of de productie naar het bui tenland over te hevelen. „Naar onze sigaren is meer vraag dan we aankunnen." zegt Richard van der Donk. Het fabriekje van het familie bedrijf sinds 1919, waar nog sigaren met de hand worden gemaakt, staat in het cen trum van Culemborg en meet pakweg SMj 5 meter. Het zou zo overplaatst kunnen worden naar het Openlucht Museum, want er is niet zo bar veel veranderd aan het interieur. „Mensen zijn blijkbaar nog steeds be reid om te betalen voor onze kwaliteitssigaren. We leveren nu in Nederland via 40 win keliers en we hebben er nog zeker een stuk of tien op de wachtlijst staan." De 77-jari ge Co van der Donk werkt er nog steeds vijf dagen per week van een uur of half tien tot acht uur 's avonds. „En ook op zaterdagochtend. Za terdagmiddag doe ik dan de administratie. Ook mijn vrouw en schoondochter werken mee. Mijn vrouw be zorgt als het niet te ver is de bestellingen bij de winke liers," vertelt Co gehuld in een groene stofjas en de rookwolken van zijn eigen si gaartje. John Blogg, oprichter van de winkelketen 'Oil and Vinegar'. Foto: GPD/Roland de Bruin

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 9