leis Slottje mag bouwen aan de Boys SPORT idse kung fu-master haalt WK-medailles 1 5 5 5 Rerbehande- 6,5 Nu nog een snorkelsetje R8 sport en spel iiense tweedeklasser stelt jonge jeugdtrainer (27) aan voor de toekomst Wubben zet speler uit Voorschotense selectie BALLETJE MET belletje met: Michel van der Zeeuw naamkaartje z donderdag 20 januari 2005 end doel docent sportschool Hong Ying: Peking 2008 BILJARTEN POOLBILJART >bert Minkhorst Twee leerlingen en een van de Leidse school irtial arts hebben uit- deelname aan de che Spelen in Peking in ing-fu, hun specialiteit, demonstratiesport. De Mark Horton, behaalde op de wereldkampi- ppen in Peking een en zilveren medaille, voor mij fantastisch ge blikt Horton terug op het toernooi in de Chinese hoofdstad. „De organisatie had er ook echt een Olympisch eve nement van gemaakt." Op de WK deden zo'n 3000 sporters uit 102 landen mee. „De ope ningsceremonie was enorm. Voor mij werd het hele toernooi een onvergetelijke ervaring." Ondersteuning van het ge meentelijk Sportbedrijf maakte Hortons deelname mogelijk. Dat een West-Europeaan in een Aziatische tak van sport gloreert en uit het hol van de leeuw twee medailles meeneemt, dankt hij - naar eigen zeggen - 'aan heel veel trainen'. „Ik was ook verbaasd", erkent Horton, „maar ik had me zeer goed voorbereid." Op het onderdeel 'handen' en bij de wapens - in casu met het dubbelbreed- zwaard - viel hij in de prijzen. „Vooral het dubbelbreed- zwaard is een erg moeilijk on derdeel. Je moet in anderhalve minuut wat laten zien. Net als bij bijvoorbeeld het turnen of het kunstschaatsen word je prestatie beoordeeld. De jury kijkt naar je snelheid, vaardig heid, kracht en houding." Horton is de hoofdleraar van de Leidse school voor martial arts Hong Ying, die is gevestigd in de Vrijplaats Koppenhinksteeg, het kraakbolwerk waar ook een restaurant, een uitgaansclub, een deel van Eurodusnie, de Weggeefwinkel en de Fabel van de Illegaal onderdak hebben. Horton is een Brit die al sinds 1995 in Leiden woont en met een Nederlandse is getrouwd. De kung-fu-master heeft zijn volgende doel al voor ogen: meedoen aan de Olympische Spelen in 2008, samen met twee van zijn leerlingen in Lei den. „Kung-fu is dan sowieso demonstratiesport, en mis schien zelfs meer. De sport moet dan op zijn minst in 75 landen worden beoefend." Aan de recente WK deden zoals ge zegd meer dan honderd natio naliteiten mee. Kans op uitzending naar de Spelen maken Leidenaar Tony Wittebol en Leiderdorper Tang Chi Kin, die een Chinese vader heeft. „Mensen die aan de WK hebben meegedaan", kondigt Horton aan, „worden sowieso uitgenodigd." Het is aan hun trainer, die overigens ook de hoofddocent is van de Europe se federatie in zijn specialiteit, om de twee de komende jaren op een WK te laten debuteren. „Ze zijn heel bijzonder bezig. Nu zijn ze nog jong, maar over een jaar of twee, drie, zijn ze klaar voor de Spelen." In de nationale kadercompeti tie is het aan kop stuivertje wis selen. De Plas uit Langeraar kwam dankzij een 4-2 overwin ning op Visprox mede aan de leiding. Sportrust/Van Diemen uit Sassenheim heeft nog een inhaalwedstrijd tegen koploper HWA/Swatch en kan bij winst aansluiting verkrijgen. De En gel/Van der Aart uit Lisse kruipt langzaam uit de onderste regio nen. Dit keer werd met 4-2 van subtopper Honky Tonk 3 ge wonnen. BRIDGE irt Minkhorst aan den rijn - Nee, hij tzeggen dat Alphense I even promoveert of n wordt. Te veel mensen dat de afgelopen jaren al Bindt Niels Slottje (27). %e trainer van de zon- peklasser wil de spelers- iter maken-en dan kans om hogerop te ko- js nog wel. de potentie in de spe- 1, onze jeugdopleiding putatie van de club, is Boys een vereniging e eerste klasse thuis- leen, het is de afgelo- 0 zo vaak geroepen en n toch nog steeds in de dasse", merkt Slottje ind: als we de stap ma- !ten we zorgen dat we t moment ook een sta- steklasser zijn. Ik wil :en een extra druk op leggen van 'we gaan 11 kampioen worden'. niet reëel." oezijn leeftijd (27) is hij larschijnlijk de jongste dit niveau in het dis- ilk geval is hij jong ge- Iop dat niveau zelf te n. Slottje doorliep als r de jeugdopleidingen en Alphense Boys. Hij n de hoofdmacht van Demde club en van I eiderdorp. -i voetbal je niet nog ge- Sin 2001 voor de keuze Of volledig het trai- ^n, o blijven voetbal- fa het eerste gekozen - ienwel iets achterlatend, ;mr spelen is natuurlijk 5- astisch. Je kunt niet elft trainer zijn. Ik be- vol voor te gaan en ner van de Cl bij de t voetbal had mis- og gekund, maar we met de Cl al drie keer Niels Slottje: „Onze beste spelers moeten op zondag spelen." Foto: Hielco Kuipers per week. Daarnaast ben ik do cent op een middelbare school. Ik ben er vol ingestapt en heb nooit meer achterom gekeken. Ik ben trainer geworden en daar zit mijn passie nu." Dit seizoen is Slottjes tweede jaar als coach van de A-jeugd van Alphense Boys. „Vorig jaar hebben we ons heel goed ge handhaafd. Dit jaar is handha ving weer de doelstelling en daar zijn we nog volop mee be zig. Meer moet je nu niet wil len. De tweede divisie is een mooi niveau voor deze groep. Met de aanstelling van Slottje kiest het bestuur weer bewust voor iemand uit de eigen gele deren. De huidige coach Wil lem Berckenkamp houdt het na een jaartje alweer voor gezien in Alphen. Berckenkamp maak te ARC in 1998 kampioen in de 'eredivisie' van het zaterdag voetbal, de hoofdklasse A. Slot tje heeft daarentegen geen en kele ervaring als hoofdtrainer bij de senioren. Voel je je in het diepe gegooid? „Ik kreeg het verzoek en ik hoefde er niet zo heel lang over na te denken. Ik zag de uitnodi ging als een eer en als de belo ning voor het werk dat ik in de jeugd heb gedaan. Ik kom nu bij de laatste stap van dë jeugd opleiding: de uitdaging om zo veel mogelijk jongens uit de ei gen jeugd in het eerste te krij gen." „Gezien mijn leeftijd is het een sprong in het diepe. Ongetwij feld zal ik met dingen te maken krijgen waarop ik niet was voor bereid. Aan de andere kant ken ik de vereniging goed. Ik ken de spelersgroepen. Ik weet wie ik om advies kan vragen en waar ik ondersteuning kan krijgen. En ach, dat het ook wel eens te gen kan zitten, weten we alle maal." De club heeft zelfs zoveel ver trouwen in je, dat je een tweeja rig contract kreeg aangeboden. „Daar ben ik zelf heel gelukkig mee. Ik krijg ook echt de kans om aan iets te bouwen." Alphense Boys maakt een roeri ge periode door. Los van het verwachtingspatroon, eindigt het contract met een succes- trainer. Bovendien is er nog al tijd geen tweede elftal, nadat dat vorig seizoen naar de zater dag was overgestapt. Spelers vonden dat ze onvoldoende de gelegenheid kregen om zich te kunnen bewijzen. De prestaties zijn zeker de laatste maanden teleurstellend. De ploeg bezet slechts de achtste plaats, ver van koploper SJC. „Het is voor mij heel moeilijk om over het vertrek van Willem Berckenkamp iets zinnigs te zeggen. Het is jammer dat hij alweer weggaat, maar hoe dat komt, kan ik en wil ik niet be oordelen. Het was een geza menlijke keuze om niet verder te gaan. Daarmee is voor mij de kous af. Voor de rest van het seizoen houdt hij de boel wel op de rit. De kwaliteit in de se lectie is ook te goed om het mis te laten gaan."" Lastiger is de verdwijning van het tweede. „Ik ga ervan uit dat het bestuur zijn best doet om volgend seizoen een tweede elftal neer te zetten - dat heeft mijn voorkeur, maar ik vind het vooral een zaak van de club." Slottje belooft dat spelers de kans krijgen zich in de kijker te spelen. „Er is nu een selectie van achttien man. Dat betekent dat er drie niet op zondag mee kunnen. We lossen dat nu op door die drie, samen met de wissels van het zaterdagelftal, plus een aantal A-junioren een wedstrijd te laten spelen tegen een andere club." Hij verwacht dat de zaterdagafdeling blijft bestaan. „De zaterdag zien we als opleidingsteam. Onze beste spelers moeten op zondag spe len. Het is de bedoeling dat jon gens die het één, twee jaar goed doen op zaterdag een kans moeten krijgen op zondag. Ik zie het meer als samenwerking dan als rivaliteit." Slottje vindt dat Alphense Boys nu baat heeft bij rust. „Dat is mijn uitdaging voor volgend seizoen: de club een goede, po sitieve uitstraling geven door met het elftal 'lekker bovenin' mee te draaien. In de huidige, jonge en goede groep zit veel rek. Daar wil ik mee aan de slag. Het is onbegrijpelijk dat we in de tweede klasse spelen." De afgelopen jaren haalde Slot tje zijn diploma's trainer/coach 3 en 2, maar uiteindelijk wil hij als trainer hogerop. Daarom haalt hij ook het diploma oe- fenmeester 1, kondigt hij aan. „In eerste instantie wil ik zo hoog mogelijk komen met Al phense Boys. En waar mijn schip dan strandt, is afhankelijk van een aantal geluksfactoren." Het Leidse bridgeteam PAS met Erik Kein, Martin van Duijl, Frans Merkus en Rini Kuijf deed in de vijfde ronde van de regionale hoofdklasse goede za ken. Zelf wonnen ze met 20-10 van LBC 3 en de concurrentie leed verlies. Lijstaanvoerder Crash 8 hield het verlies binnen de perken: 16-14 tegen Sassem Troef. Hierdoor bleef de ploeg nog wel aan kop. Het Leider- dorpse Bridge Club 1 viel na een 20-10 nederlaag terug naar een vierde plekop de ranglijst. Het Leidse Elbee en Bolle Oli fant 2 (Nieuw Vennep) blijven aan kop in de regionale eredivi sie. Elbee versloeg Bullseye met 9-1 en Bolle Olifant 2 was met dezelfde cijfers Wim's Tattoo Team uit Leiden de baas. Bran dewijn United blijft goed vol gen na een 6-4 zege op De Gou we. Het Veense Ramses Sjaffies was met 7-3 te sterk voor Downstairs. Hekkensluiter blijft De Botte Speer dat 9-1 klop kreeg van The Happy Family. Het poolteam van The Pocket uit Katwijk heeft zijn koppositie tegen runner-up Hague Five Negen uit Den Haag met succes verdedigd. De ploeg van cap tain René van Duijn speelde met 4-4 gelijk. Dijkjes Stickmen won met 7-2 en Dijkjes Preda tors was met maar liefst 9-0 succesvol in de negende com petitieronde. Deze Rijndijk teams staan vooralsnog op de vijfde en zesde plaats, maar het derde Rijndijk-team in de eerste klasse, Dijkjes The Sins, verloor met 8-1 en staat angstig dicht bij de rode streep. SCHAKEN Jan Smeets uit Oegstgeest heeft een voorzichtige start in de grootmeestergroep B van het Corns schaaktoernooi te Wijk aan Zee. In de eerste vier ron den kwam hij evenzovele keren niet verder dan remise. Smeets hoopt in dit toernooi een slech te periode af te kunnen sluiten. De grootmeester verloor in be trekkelijk korte tijd zo'n 75 ra- tingpunten en dat is op zijn ni veau een fors verlies. SNOOKER Het eredivisie snookerteam van Jumbo kroop een beetje dichter op de koploper. Dank zij een 7- 2 overwinning op Parker Duijks (Zevenaar) heeft het Warmond- se team weer uitzicht op een topnotering.Tam Mustafa won drie duels, Rogier van der Kamp en Florian Moeder- scheim wonnen ieder twee par tijen. Het team van Jumbo krijgtde komende anderhalf jaar versterking van Nederlands kampioen Stefan Mazrocis. door Robbert Minkhorst voorschoten - Trainer Peter Wubben van Voorschoten '97 heeft verdediger José Almeida uit de selectie gezet. De speler kwam stelselmatig te laat op wedstrijddagen, geeft Wubben als reden op. De speler voert zijn drukke werk als makelaar aan als ex cuus. Hij heeft begrip voor het besluit van de trainer, maar verwacht binnen afzienbare tijd 'gewoon weer terug te keren' bij de selectie van de zaterdag- hoofdklasser. Volgens Almeida zijn hij en Wubben 'na onder ling overleg overeengekomen' dat hij niet langer deel utimaakt van de spelersgroep. „Mijn bedrijf gaat nu even voor", meldt de voetballer. „Voor de trainer was het elke keer knijpen: komt hij op tijd of niet? Dat lukte me bijna nooit. Ik vind het terecht wat de trai ner heeft gedaan. Hij kon het ook niet meer maken naar de andere spelers." Voor de Rot terdammer met Portugees bloed is het het eerste seizoen in dienst van de club. Almeida speelde eerder bij Capelle en Zwart Wit '28. De verdediger rekent op een snelle terugkeer in de selectie. „Ik heb binnenkort een gesprek met de trainer. Ik heb iemand in dienst genomen die mij op zaterdag kan vervangen." Zijn rentree in het eerste is in zijn ogen slechts een kwestie van tijd. „De trainer heeft niemand voor die positie die zo kan spe len als ik. Ik wil graag terug, als linksback, of aanvallend op links. Sterker: ik ben een aan vallende speler. Bij mijn oude clubs speelde ik ook zo." Wubben neemt het woord ren tree niet in zijn mond. „Ik heb hem uit de selectie gezet. Hij kwam te vaak te laat." De trai ner merkt verder op: Daarbij dient vermeld: Ik had niets op zijn wedstrijdmentaliteit aan te merken. En als mens is hij een fantastische gozer. Alleen als selectiespeler bij een hoofdklas ser tellen ook andere zaken mee." (bij)zaken IN DE SPORT i van Ter Leede, Gootjes, heeft an de ogen on- De spits en waren de eer- Itvan de com- ïiet bijster suc- 3e club heeft zeker tegen de [ezegd: „Zeg zou jij niet ar je OGEN la- en. We hebben iet idee dat je et waar het doel ie oogbehande- J iioponzekos- t dus niet ge- e spits heeft oten zich te la- andelen. Tot de op speelde hij NTACTLEN- erkte -3,5). van de behan- wel dat Goot- .#antal wedstrij- een DAVIDS- oet lopen. „Het chte beper- prtelt de voet- ,De eerste brl ft>beerde, was omfortabel. i/bfze zit goed. Het lijkt op een skibril, je ziet alles iets don kerder." Eigenlijk is voetballen na een laserbehande ling niet aan te raden. „Het risico is dat er een vinger of nagel in contact komt met je OOG", aldus Gootjes. „Dat risico is zo uitge bannen." Afgelopen zaterdag, te gen Noordwijk, liet Gootjes een goede kans onbenut, de bal schoot onder zijn voet door. „Dat had niets met die bril te maken", stelt Gootjes stellig. De voetballer van Ter Leede kreeg natuurlijk wel reacties op zijn uit rusting. Natuurlijk is hij ook al slachtoffer geworden van VOET BALHUMOR. „Mijn ploeggenoten kwam het veld op met een snorkelsetje. Ik kan daar welkom lachen hoor. Ik zou zoiets ook doen." 3 n heeft een sportclub js inaam? Een korte uitleg herkomst van de namen erenigingen. Deze ogels, de badminton- iderdorp was in maart 1975 eeren, in Leiderdorp redacteur van het lokale huis-aan-huisblad. Zijn vrouw bedacht de naam en Veeren weet het nog goed:„Er was al een paar keer gepro beerd om in Leiderdorp een badmintonclub op te richten. Dat was steeds niet gelukt. Ini tiatieven kwamen niet verder dan wat gerommel in gymnas- tiekzaaltjes. Wij pakten het meteen goed aan. We schreven ons in bij de bond, speelden oefenwedstrijden, we werden meteen een echte club. We spotten eigenlijk met het gege ven dat oprichting van een bad mintonvereniging in Leider dorp niet zou lukken." Coach Michel van der Zeeuw vertrekt na dit sei zoen bij de waterpoloërs van LZ 1886. Hij heeft dan drie jaar aan het roer ge staan bij de Leidse ploeg, die puntloos onderaan staat in de hoofdklasse. Is je houdbaarheidsdatum bereikt? „Co Adriaanse heeft die term voor een coach in het leven geroepen en ik voel dat ook wel zo. Bij alle ver enigingen waar ik gewerkt heb, heb ik aangegeven dat ik na drie jaar zou zeggen of ik verder wilde of dat het tijd werd voor iemand an ders. Ik heb niet het idee dat ik hier nog veel kan ver anderen, zowel positief als negatief." Hebben de tot nu toe ver gaarde nul punten er iets mee te maken? „Het loopt dit seizoen niet zoals we hadden gehoopt, dat telt wel een beetje mee. We hebben de kwaliteit op dit moment niet om toon aangevend polo te spelen." Wordt het tijd dat ook de mannen samen met De ZijVLGB-Vivax een 'ZVL- ploeg' gaan vormen, net als de vrouwen? „Dat is aan de club. Ze kunnen nu met de andere verenigingen om de tafel gaan zitten, maar LZ kan ook zeggen: we blijven het alleen doen en moeten ons dan maar met minder te vreden stellen." Co Adriaanse droeg zelfde naam aan voor zijn ideale opvolger. Heb jij het bestu ur ook al een tip gegeven? „Ja, maar geen naam. Ik heb gezegd: zoek iemand die aanvoelt wat de groep kan. Iemand die ziet dat de mogelijkheden beperkt zijn en daar het beste uit wil ha len, niet iemand die de ploeg onmogelijke dingen wil laten doen. Dan heeft een ambitieuze coach de kans om hier op termijn weer wat van te maken." Er verdwijnt wel een derby. Ach, die was de laatste tijd toch al wat minder enerve rend. Elke club heeft te ma ken met golfbewegingen. Een paar jaar geleden was de derby ook niet leuk, toen speelden wij De Zijl/LGB volledig uit het water." Wat ga je nu doen? „Geen idee. Ik heb nog geen andere club. Ik kan het mijn vrouw niet aan doen om na achttien jaar coachen plotseling thuis te gaan zitten, dus ik word ze ker ergens actief in de sport. Maar eerst willen we nog punten pakken met LZ 1886. Er staan al wat exter ne motivatoren klaar voor het geval dat nog vóór de playoffs lukt. Eh, noem het maar spiritualiën." Qitcn.itv. Qh. Welkom bij DON AR! Zondag 13 februari INDOOR BEACHtoerm Kantin» Bk--> pleei ocdeigjat 0« «dslnjdpfcgraminif fijn bekend de imfc lecntsboewi z ji-idig X leplembei i> d» «Ut ihuiipeeMag Kantine Bioekpteei bl^kt miboiMti nu mei tar Nieuwe mtnukian Breekcéew !-i 1/,'ien -r BekHMina r««» leaumrxlei .c« Dynet m opneNmg Op de moment wo-di gezocht naar dl aan de mpajung op de 'huisspaeldagen geneitt A bezochte altcheidiboiiel hee» tamou» M»li nj 30 ja» ahcheid e bar ean Broek plein Namen» OOHftfl a een dmwbon aangaboden d< ui co i 'Balletje met' testte gehaktbal len in sportkantines en beoor deelde voetbalterreinen in de regio. De komende maanden is het de beurt aan websites van sportclubs. Zijn ze infor matief, zijn ze goed vormgege ven, zijn ze actueel? Dit keer is het de beurt aan volleybalclub Donar uit Leiden (www.donar.org) Routebeschrijving: De bedoe ling is goed, er is een link. Maar hij werkt niet! Uitslagen: Na goed zoeken kunnen we door naar de site van de volleybalbond. Die is meestal actueel. Actualiteit: Veel nieuws is er niet. De nieuwjaarsborrel was geslaagd, goed om te weten. Vormgeving: De vormgever houdt van een kleurrijk geheel. Sponsors: Niet van toepassing. Overige informatie: De site heeft een historisch deel, al vergt het wel zelfwerkzaam heid. Bezoekers kunnen ver schillende archiefstukken op halen. De algemene informatie over de club is beknopt, maar kenschetst de club goed. Bij Donar moeten de teams elk seizoen zelf zorgen dat ze vol doende spelers hebben! Eindoordeel: Net voldoende en een halfje voor het histo risch archief Klassement 1. Fluks 7,5 2. RCL 7.0 Foreholte 7,0 Stompwijk '92 7,0 5. Donar 6,5 6. Gemini/Kangeroes 6,0 RDC 6.0 8. Alphense Boys 5.5 9. BS Leiden 5,0 LSG 5,0 Meerburg 5,0 12. Docos 3,5

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 23