Wessels stelt zichzelf geen doelen meer SPORT Haantjes bekvechten op Corus-toernooi Schalken raakt nog niet in paniek Leontien Zijlaard blij met rol als coach bij Team Ton van Bemmelen Tennisser leeft van dag tot dag AZC heeft moeite met Brandenburg Nooit kampioen worden (2) ewiel naar Feyenoord - Quick Boys-trainer ndewiel vervolgt zijn het kader van de cursus Betaald Voetbal bij Jong ord. Aandewiel, opvol- Roy Wesseling bij HFC n, liep stage bij Storm- 'elstar, maar werd daar tuurd nadat hij had ge- bij Haarlem. Een vol- itage is van belang om lorna te halen dat trai- Egang geeft tot het be- oetbal. anne Vlasveld langlauftitel -Marianne Vlasveld is Nederlands kampioen fen op het onderdeel geworden. Vlasveld, ;htig in het Friese Rohel, ;omstig uit Oud Ade, tien kilometer af in de mannen won Her uit Rotterdam. ta huurt Haaren - Ramon van Haar- t vrijwel zeker het sei- bij Sparta. De linksback i huurbasis over van >rd. Alleen de KNVB kan ;ang nog ongedaan ma- koploper in de eerste taat wegens de financi- lemen onder curatele voor deze overeen- ledkeuring krijgen van albond. Die neemt een besluit. «horst »uge - De nieuwe trainer Cees Lok, heeft Frank evoor twee weken uit :tie gezet. De 22-jarige is disciplinair ge- regens onprofessioneel jdens het trainings- rige week op Gran Ca- gen de regels van ik in zou de geblesseer- luge een avondje zijn a >pen met enkele fitte s loten. ihaage rijdt 115 kilometer Jochem Uytdehaage e ag alleen de vijf kilo- 1 de skate-off in Hee- 3 De 28-jarige Utrechter 00 meter schieten. Op :I Dmeter kan Uytde- 1 h plaatsen voor de we- wedstrijd in Baselga di deze maand. Lukt e ilijft hij in de race voor ilek op het WK-afstan- maart in Inzeil. Jkeeper vermoord - Samiou Yessoufou, ;e keeper van het na- igdteam van het Benin, is door en vermoord. Hij et strand in de Benin- ■jj ad Cotonou in elkaar "padat zijn team een een wedstrijd tegen tfet 3-0 had verloren, wil niet bevestigen verband bestaat tus- e loren wedstrijd en de de keeper. dinsdag 18 januari 2005 nieuwegein/gpd - „Leontien fietst niet meer, leve Leontien", Vrij vertaald was dat de te neur bij de presentatie van de wielerploeg Team Ton van Bemmelen - AA Sportsdrink. Daar wordt Nederlands beste wielrenster ooit, Leontien Zijlaard van Moorsel, coach. De naam van de hoofdsponsor is veranderd, geen Farm Frites meer, al blijft die firma wel aan de ploeg verbonden. De kopvrouw is ver vangen, Van Moorsel wordt immers opge volgd door de Australische Sara Carrigan, die vorig seizoen maar één koers won, maar dat was toevallig wel in Athene waar zij olym pisch kampioen werd. Ook de nunjmer twee in de ploeg is een ander, De Duitse Angela Brodtka vervangt Mirjam Melchers, die voor zichzelf is begonnen, terwijl Brodtka vooral in de bergen steun krijgt van haar landgenote Theresa Senff. Toch zullen we haar hier niet veel zien, omdat zij Nederland te vlak en te winderig vindt. Voor de rest is er weinig veranderd in de ploeg. De grootste uitdaging van Van Moorsel is dat ze de jonge talenten tot grote hoogten wil opstuwen. „Ze zijn nu al professioneel be zig, houden zich nu al intensief bezig met voeding, training en verzorging. Goed ook, want van ons krijgen ze alle steun, mooie fiet sen, prachtige kleding, trainingskampen een goed programma, maar daar moet wel wat voor worden gedaan. Rijden in een topploeg betekent wel, dat je jezelf daar voor moet in zetten. Niemand eist prestaties, maar het minste wat wel verwacht kan worden is de maximale inzet van iedereen. Zo niet, dan kunnen ze beter voor hun club gaan rijden." Zelf schijnt Leontien Zijlaard al helemaal ge wend te zijn aan haar nieuwe rol.Skiles gaat met veel minder stress", zegt ze over haar nieuwe functie. „Ik heb nog wel een overvolle agenda, maar de druk van presteren is er af. Ik slaap weer goed, eet weer goed, kortom ik zit lekker in mijn vel." De samenstelling van het Team Ton van Bemmelen-AA sport drinks is: Teammanager Michael Zijlaard, ploegleiders Ingrid Harringa en Leen Merison, coach Leontien Zijlaard van Moorsel, rensters: Sara Carrigan, Natalie en Katherine Bates (alle Australië), Angela Brodt ka, Sandra Missbach en Theresa Senff (Duits land) en de Nederlandse rensters Adrie Vis ser, Josephine en Komelia Groenveld, Marlijn Binnendijk, Sissy van Alebeek, Suzanne de Goede, Daphny van den Brand en Maxime Groenewegen. door Mare Molenaars Melbourne - Herinneringen aan een vroeger tennisleven flitsten in een razend tempo door zijn hoofd. Peter Wessels vierde zijn zege in de eerste ronde van de Australian Open met een senti mentele reis langs armetierige achterafbaantjes en morsige ho telkamers: „Ik heb donkere mo menten gekend maar nu kan ik weer genieten." Op de simpele overwinning op Yen Hsun Lu (6-3 6-4 6-4) viel niets af te dingen. De wederge boorte van de toplennisser Wessels had aanzienlijk meer voeten in aarde. Twee jaar lang vocht de 26-jarige Elburger, die in de tweede ronde stuit op de Zweed Joachim Johansson, in onbetekenende tennisoorden tegen een vroegtijdig einde van een veelbelovende carrière. „Ik heb serieus overwogen om te stoppen. Zo veel tegenslag, zo veel pech ook. Als ik de verha len in mijn omgeving en in de media moest geloven, had het geen zin meer om nog langer te lijden. De enige die nog in me geloofde, was ik zelf." Peter Wessels was voorbestemd om een hele grote te worden. Meer dan eens werd hij be stempeld als 'de nieuwe Kraji- cek'. Ondanks het juk van hooggespannen verwachtingen, leek hij in elk geval een stukje van die belofte daadwerkelijk in te lossen. In 2000 kondigde de grote doorbraak zich aan: Wes sels won het toernooi van New port en bracht in de eerste ron de van de US Open zelfs Roger Federer aan het wankelen. „Dat was niet dezelfde Federer van nu natuurlijk, maar toch. Ik had zelfs een matchpoint in de der de set, maar wist dat niet te ver zilveren. In de vijfde set klapte ik door mijn enkel. Na drie uur spelen: dan kun je niet zeggen dat het lag aan een gebrekkige warming-up. Gewoon domme pech. Ik was in absolute top vorm en vraag me nog altijd af hoe mijn carrière was gelopen als ik toen de lijn had kunnen doortrekken." Het zijn de bespiegelingen van een vertwijfelde geest. Want waar moest Peter Wessels, ooit zo vastberaden, zich aan vast klampen? Aan die ene toernooi zege in Newport? Aan zijn sen sationele debuut in New York, het jaar daarvoor, toen hij van uit het niets de derde ronde be reikte? „Ik droomde van een topklasse- ring op de wereldranglijst, maar vond mezelf ineens ergens rond de vijfhonderd terug. Dat is wel even slikken. Misschien lacht het leven me toe en komen er een paar mooie jaren aan. Maar ik stel mezelf liever geen doelen meer. Ik leef van dag tot dag. De schrik zit er nog altijd in. De laatste maanden van het vorige seizoen stond ik de ballen lek ker te raken, maar dan vraag ik me toch weer af: hoe lang gaat dit goed?" De liefde voor het spel hield Wessels („Ik kan ook niets an ders; dat vergemakkelijkt de keuze") op de been. Vol overga ve stortte hij zich op de toer- nooitjes aan de zelfkant van het professionele toptennis. „Ik heb challengers gespeeld en zelfs nog lager. Een coach kon ik niet betalen, ik was volledig op mezelf aangewezen. Terwijl vrienden als Raemon Sluiter de grote toernooien speelden, zat ik ergens ver weg in een morsig hotelkamertje. Achteraf is het goed geweest dat ik het alle maal heb meegemaakt. Die er varing maakt dat ik nu dubbel kan genieten van wat ik hier be leef, dat ik het tennisleven nog meer kan waarderen. Maar hoe vaak heb ik niet lopen jamme ren: hoe lang is de weg naar de tophonderd in hemelsnaam?" In Melbourne hoopt herintre der Wessels het boek met spookverhalen dicht te slaan. De overwinning op de Taiwa nees Lu („Geen echte test, die Sjeng Schalken was kansloos tegen de Zweed Joachim Johansson. Hij verloor in drie sets. Foto: EPA/Dennis M. Sabangan melbourne/gpd - Sjeng Schalken wacht nog altijd op zijn eerste zege in het nieuwe tennisjaar. Ook de Australian Open was voor de Nederlander voorbij voordat het toernooi goed en wel begonnen was. Schalken had op de openingsdag geen schijn van kans tegen Joachim Johansson. De pas 22-jarige Zweed, in de tweede ron de tegenstander van Peter Wessels, troefde Schalken op alle fronten af: 5-7 2-6 3-6. De Limburger, op de weg terug na een sle pende virusinfectie, ziet geen reden tot paniek. „De tijd dat ik mijn partijtjes ga winnen, komt heus weer wel. Op een trage baan als deze heb ik echter geen verweer tegen jongens van dit kaliber. Johansson is een topper en die status ben ik voorlopig kwijt", relativeerde hij zijn teleurstellende seizoensstart. Schalken wist dat hij een zware dobber zou hebben aan Johansson, een van de re velaties van het vorige seizoen. „Hij pakt eerst de titel in Memphis, staat meteen daarna in de halve finale van de US Open en wint vervolgens zo ongeveer elke wed strijd die hij speelt. Op een snelle onder grond kan ik het dit soort krachttennissers lastig maken, maar op een trage baan ben ik kansloos." Schalken kon alleen in de eerste set in het spoor blijven van de sterk serverende Zweed. „Maar als je ziet hoe hard ik moet slaan om er alleen nog maar een tiebreak uit te halen... Johansson komt met die zware bommen van hem vlot door zijn ei gen servicegames. Ik heb dat wapen niet. In mijn opslagbeurten komt het dus op tennissen aan en dan blijkt hij op deze on dergrond ook van achteruit de betere." De Limburger, die vorig jaar in Melbourne nog de vierde ronde haalde, maakt als ge volg van een maandenlange afwezigheid en verliesbeurten tegen Kiefer, Coria en nu dus ook Johansson een vrije val op de wereldranglijst. Hij vermoedt dat hij straks de draad moet oprapen 'ergens rond plaats 150'. „Sport is hard, maar ik zal daar toch aan moeten wennen. Het is nu een kwestie van overleven, en dan helpt het natuurlijk niet als je steeds van dit soort hotshots treft. Maar het vreet niet aan me, ik weet wat ik in me heb. Er moet heel wat gebeuren, wil ik in paniek raken." De eerste opdracht die Schalken zichzelf geeft, is het op orde brengen van zijn ei gen spel. „Volgend jaar wil ik op de Grand Slams weer bij de geplaatste spelers ho ren. Hoe ik dat precies ga aanpakken, weet ik nog niet. Ik heb er al wel over gesproken met jongens als Haas, Enqvist en Gambill, spelers die ook zijn teruggekomen van een langdurige blessure. Wat is slim? Moet ik kwalificaties gaan spelen van grotere toer nooien of juist niet? Ik ben daar nog niet uit. Ik ben ook lang niet meer in die posi tie geweest." gozer speelde niet best") geldt als opmaat voor een nieuw ten nisleven. Wessels, die sinds kort kan rekenen op de steun van coach Hugo Ekker, wist de ver loren jaren van zijn harde schijf en begint opnieuw. „Ik hield me altijd voor dat ik tot mijn dertigste topsport zou bedrijven. Om de verloren tijd in te halen, plak ik er twee jaar aan vast. Zoals ik me nu voel, mag dat geen probleem zijn. Het klinkt egoïstisch, maai- ik denk alleen nog aan mezelf. Toen ik tijdens de Hopman Cup een borstspier verrekte, heb ik de partij meteen opgege ven. Uit voorzorg. Twee jaar ge leden was ik vast en zeker door gegaan. Maar als ik de afgelo pen jaren één ding heb geleerd, dan is het wel dat ik moet luis teren naar mijn eigen lichaam." leiden - De waterpoloërs van AZC wonnen afgelopen zater dag in de eerste wedstrijd na de winterstop met 13-7 van Bran denburg. De Bilthovenaren lie ten zich in het zwembad de Thermen in Alphen niet zonder meer naar de slachtbank leiden. In de derde periode was het verschil nog maar twee doel punten (8-6). Een tempover snelling van de Alphense hoofdklasser was voldoende (11-6) om Brandenburg op af stand te houden. In het keur korps van trainer Andre de Jeu maakten de jeugdspelers Rogier Oltvoort en Sander Bouthan voor de eerste maal hun op wachting. Opmerkelijk was het optreden van doelman Ronald Sol. Na een verblijf in het bui tenland lag hij zaterdag in de laatste periode weer onder de lat. Voor AZC scoorden Kimmo Thomas 5x, Niels Zuidweg 3x, Michiel Vork 2x en Kjell Boom, Bjom Boom en Chris Boot lx. LZ 1886 slaagde er tegen De Ham niet in de eerste overwin ning van het seizoen bij te schrijven: 13-6. LZ 1886 kwam vooral in de derde periode zwak voor de dag. De 5-4 voorsprong van De Ham bood nog enkele hoop maar door een haperende zoneverdediging incasseerde de ploeg van trainer Michel van der Zeeuw zes doelpunten vlot achter elkaar (11-5). De doel punten kwam van Joeri Klein (2), Mathieu Spros (2) en Timo Bongers en Arnold Spros. In de derde klasse zette Koude kerk Noordkop met 6-4 opzij. De eerste treffers van de thuis ploeg vielen pas in de derde pe riode (4-2). Rob Westgeest (2), Niels Martha (2), Rik Spil en Lars Bergsma scoorden. Alkemade won in dezelfde klasse met 13-4 van Aqua- waard. Ronald van der Tang was in het zwembad in De Horst in Heerhugowaard goed op dreef; hij doelpuntte zes maal. Martijn Oosterveen kwam tot zes treffers. Voor de vrouwen van Alkema de ziet de toekomst in de twee de klasse er somber uit. Na de 8-3 nederlaag tegen de reserves van Nereus staat Alkemade nog vaster op de laatste plaats. Het gat met de nummer elf is zeven punten. De vrouwen uit Roelof- arendsveen kwamen in de aan val stootkracht tekort. Linda van der Meer, Tilia van Ruiten en Sylvia van der Meer verzorg den de productie. Schaker Loek van Wely houdt koploper Veselin Topalov in bedwang hKok iee - Schaken is je et mooiste is om je n|der zo hard mogelijk. stampen", zei Wely al eens. Hoe de Nederlands kam- ermiddag tijdens de njfle van het Corus- ;rs ehakt gemaakt van jj J koploper Veselin e Want voor het toer de me al te pesten. Ve- (jlerde dat ik in een ouwing op de websi- ^ry Kasparov was ge- ap tste te worden. Wat ,o1" Vi >arov lijdt aan groot - n zin, Anatoli Karpov wolf, Viswanathan slappe lui, Alexan- evitsj een knoeier en Sjirov is er ooit een ezelfde vrouw ge- |pp van de tongriem gesneden Loek van Wely heeft door de jaren heen weinig vrienden gemaakt onder zijn professionele collega's. Veselin Topalov, met wie hij gistermid dag na 19 zetten remiseerde, is eigenlijk een uitzondering. Een witte raaf, met wie de 32-jarige Brabander wél een uitstekende verstandhouding heeft. De 29-jarige Bulgaar, met twee ënhalf punt uit drie partijen medekoploper van de 67ste Co- rus-editie, heeft geregeld sa mengewerkt met Van Wely. En kele jaren terug secondeerden de twee toenmalig wereldkam pioen Ruslan Ponomariov. Bo vendien was de Nederlander in 2002 de coach van Topalov toen deze het uitdagerschap om de klassieke wereldtitel van Vladimir Kr am nik op een haar na verloor. „Veselin en ik vullen elkaar op schaakgebied goed aan", ver klaart Van Wely de relatie. Veselin Topalov (links) had een klein positioneel voordeel tegen Loek van Wely, maar de Brabander kon alle gevaar neutraliseren. Foto: ANP/Olaf Kraak „Topalov is een echte aanvaller, die graag materiaal offert voor actief spel. Ik ben meer tech nisch onderlegd. Onze ideeën zijn complementair." Vrienden of niet, schakers heb ben doorgaans zulke grote ego's dat er op het bord met de 64 velden altijd bloed aan de paal is. Om de psychologische oorlogsvoering te voeden, wordt er voorafgaand aan on derlinge krachtmetingen al ver baal getwist. „Puur haantjesge drag", geniet Van Wely van het mentale spel. „Veselin en zijn coach Danailov (ooit manager van Van Wely, red.) hebben een enorm grote mond. Je snapt dat ik hier in Wijk aan Zee erg heb uitgekeken naar onze 'show down'." De met zwart schakende Van Wely wilde Topalov in de Svesj- nikov-variant van het Siciliaans lokken, maar de klassements leider koos gistermiddag voor de 'Rossolimo', een benade ringswijze die een halve eeuw geleden door de gelijknamige schakende taxichauffeur is be dacht. Hoewel Topalov, die met de perfecte score van twee uit twee de dag begon, over een klein positioneel voordeeltje beschikte, wist Van Wely alle gevaar te neutraliseren. Waar door na twee uur spelen tot een puntendeling kon worden be sloten. „Vroeger verloor ik vaak van Veselin. Maai* twee jaar ge leden versloeg ik hem op Corus en nu een simpele remise. Ik heb 'm in de pocket! Het leven is niet zo eenvoudig meer voor hem." Met drie remises is Van Wely zijn vijftiende optreden in Wijk aan Zee gedegen begonnen. Al baalt hij nog wel een beetje na van het niet verzilveren van een voordeeltje tegen Morozevitsj in de openingsronde. „En ook tegen Bruzon ging er veel langs me heen. Maar dit toernooi prikkelt me zeker. Het is een grote uitdaging om me dage lijks met de absolute toppers te mogen meten. Als je, zoals ik, zelf plannen hebt om tot de we reldtop te behoren, moet je hier in Wijk aan Zee wezen." ijsvragen 17 januari. 26, 27. 28. 29. 35. 42. 44. 62.63.67, 77,80 lyoud van typefouten) 'CHAKEN UITSLAGEN "ustoernooi. n< «p a, de de ronde: Topalov 1|J(Ned) 1/2-1/2, Sokolov (Ned) ek) 0-1. Short (Eng) - Anand T. Morozevitsj (Rus) Grisjoek I on (Cub) - Adams (Eng) 1/2- - Kramnik (Rus) 1/2-1/2, Le- ^f(Rus) 1-0 Topalov 2,5, 3. Adams, laiiov 2. 6. Van Wely, Polgar, 5, 10. Sokolov, Anand, Kram- ovitsj, Svidler 0,5 Grootmeestergroep B, derde ronde: Smeets (Ned) - Stellwagen (Ned) 1/2-1/2, Ni|boer (Ned) - Nikolic (Bos) 0-1, Ernst (Ned) - Stefa- nova (Bul) 0-1, Ramirez (Cri) - Cheparinov (Bul) 1/2-1/2, Kostenioek (Rus) - Mamedjarov (Aze) 0-1, Nielsen (Den) - Carlsen (Noo) 1/2- 1/2. Karjakin (Oek) - Onisioek (VSt) 1/2-1/2. Stand: 1 Mamedjarov 3, 2. Stellwagen 2.5, 3. Carlsen, Cheparinov, Karjakin, Stefanova 2. 7. Smeets, Nielsen, Nikolic 1.5, 10 Kostenjoek, Onisjoek, Ramirez 1, 13. Nijboer, Ernst 0. Grootmeestergroep C, derde ronde: Wempe (Ned) - Pliester (Ned) 1-0, Jonkman (Ned) - Spoelman (Ned) 0-1, Lanchava (Ned) - Bos boom (Ned) 1-0, L'Ami (Ned) - Negi (Ina) 1-0, Aleksejev (Rus) - Muhren (Ned) 1-0, Zjoekova (Oek) - Korotilev (R,us) 0-1, Georgiev (Mac) - Mamedjarova (Aze) 1-0. Stand: 1 Spoelman. L'Ami, Aleksejev, Geor giev, Korotilev 2,5, 6. Zjoekova 2, 7. Lancha va. Jonkman, Wempe, Pliester, Negi 1, 12. Bosboom, Muhren. Mamedjarova 0,5. TENNIS Melbourne. Australian Open, eerste dag. Vrouwen, eerste ronde: Mauresmo (Fra/2) - Stosur (Aus) 6-2 6-3, Sjarapova (Rus/4) - Ka- ratantsjeva (Bul) 6-3 6-1, Koetsnetsova (Rus/5) - Kirkland (VSt) 6-1 6-1, Serena Wil liams (VSt/7) - Pin (Fra) 6-1 6-1, Zvonareva (Rus/9) - Liu (Chn) 6-4 6-2, Petrova (Rus/11) - Razzano (Ita) 6-1 6-2, Sucha (Slw) - Sugiyama (Jap/16) 7-5 6-4, Zuluaga (Col/17) - Star (Tun) 6-3 7-5, Frazier (VSt/21) - Irvin (VSt) 7-5 6-1, Malejeva (Bul/22) - Serna (Spa) 6-1 6-1. Co- hen-Aloro (Fra) - Pierce (Fra/24) 6-2 6-2, Asa- goe (Jap/28) - Barna (Dui) 6-4 6-2, Dulko (Arg/29) - Brandi (PRi) 6-3 3-6 6-3, Mandula (Hon) - Pennetta (lta/30) 3-6 6-1 6-3, Ivanovic (SMo) - Benesova (Tsj/32) 3-6 7-6 (4) 6-1, Chladkova (Tsj) - Talaia (Kro) 7-6 (3) 6-3, Fer guson (Aus) - Llagostera Vives (Spa) 2-6 7-6 6- 4, Randriantefy (Mad) - Ondraskova (Tsj) 6-1 6-1, Na Li (Chn) - Granville (VSt) 6-2 4-6 6-2. Groenefeld (Dui) - Beltrame (Fra) 6-1 6-3, Do- machowska (Pol) - Ting Li (Chn) 6-1 3-6 6-0, Linetsjkaja (Rus) - Kurhajcova (Slw) 6-4 6-1, Mirza (India) - Watson (Aus) 3-6 6-3 6-0, Jidkova (Rus) - Ruano Pacual (Spa) 4-6 6-1 6- 4, Baltacha (GBr) - Srebotnik (Slv) 5-7 6-4 6- 4. Bartoli (Fra) - Schaul (Lux) 6-1 6-3, Farina Elia (Ita) - Schruff (Dui) 6-3 6-4, Diaz-Oliva (Arg) - Obata (Jap) 6-3 6-4, Safina (Rus) - Zheng (Chn) 5-7 6-3 6-4. Lee-Waters (VSt) - Gubasci (Hon) 6-3 7-5. Kirilenko (Rus) - Ka- pros (Hon) 5-7 6-2 6-4, Douchevina (Rus) - Craybas (VSt) 3-6 7-6 (2) 6-4 Mannen, eerste ronde: Joachim Johansson (Zwe/11) - Schalken (Ned) 7-6 (6) 6-2 6-3, Wessels (Ned) - Lu (Tai) 6-3 6-4 6-4, Federer (Zwi/1) - Santoro (Fra) 6-1 6-16-2, Safin (Rus/4) - Djokovic (SMo) 6-0 6-2 6-1, Garcia- Lopez (Spa) - Moya (Spa/5) 7-5 6-3 3-6 6-3, Agassi (VSt/8) - Kindlmann (Dui) 6-4 6-3 6-0. Gaudio (Arg/10) - Gimelstob (VSt) 7-6 6-4 6-3. Robredo (Spa/13) - Draper (Aus) 5-7 6-2 6-4 6-2, Haas (Dui/16) - Malisse (Bel) 6-3 6-2 6- 3, Hrbaty (Slw/20) - Soderling (Zwe) 6-4 6-2 1-0 opgave Soderling, Olivier Rochus (Bel) - Kiefer (Dui/21) 7-5 2-6 3-6 6-2 6-3, Lopez (Spa/24) - Baccanello (Aus) 7-5 7-5 6-2, Sn- chaphan (Tha/27) - Starace (Ita) 1-6 6-2 7-5 6-4, Ancic (Kro/28) - Hernandez (Spa) 6-3 6-2 6-1, Dent (VSt/29) - Serra (Fra) 7-5 6-2 6-4, Thomas Johansson (Zwe/30) - Luczak (Aus) 7- 6 4-6 6-3 4-6 6-0, Ljubicic (Kro) - Horna (Pe ru) 6-4 6-3 6-3, Zib (Tsj) - Wang (Tai) 7-6 6-2 6-4, Phau (Dui) - Costa (Spa) 6-3 7-6 6-3, Cal- leri (Arg) - Mirnyi (WRu) 6-4 5-7 6-4 4-6 6-4, Baghdatis (Cyp) - Luzzi (Ita) 6-1 3-6 6-1 3-6 6-3, Suzuki (Jap) - Gambill (VSt) 6-4 6-3 6-3, Monfils (Fra) - Ginepri (VSt) 1-6 6-3 6-4 7-6, Ulihrach (Tsj) - Karlovic (Kro) 6-3 6-7 7-5 6-2, Tipsarevic (SMo) - Bracciali (Ita) 7-6 7-6 3-6 6-1. Tabara (Tsj) - Enqvist (Zwe) 3-6 6-2 6-3 6-3. Kim (VSt) - Lee (ZKo) 3-6 6-4 6-3 3-6 6 1, Nieminen (Fin) - Sa'nguinetti (Ita) 3-6 6-4 6-3 6-2, Fish (VSt) - Monaco (Fra) 2-6 6-0 6-4 4-6 9-7, Sargsian (Arm) - Sanchez (Spa) 7-6 (5) 4-6 1-6 6-4 6-2, Schüttler (Dui) - Patience (Fra) 7-6 (3) 6-3 6-2. Beek (Slw) - Reid (Aus) 6-2 6-2 6-1 VOETBAL Oefenwedstrijd Doetinchem. De Graafschap - Borussia Dort mund (Dui) 1-1 (1-1). Koller 0-1. Magno 1-1 Bijzonderheid: Opbrengst duel voor Giro 555. VfL Wolfsburg - FC Groningen 2-0(1-0). ACHTERLIJN stelde teams samen die juist vooreen groot gedeelte uit 'toppers'bestaan. In de afgelo pen negen jaar is er geen ama teurspeler geweest die aan de hand van de trainer uit Leiden een topspeler is geworden. Nooit speelde Ter Leede als vv Katwijk, voetbal waarde von ken vanaf vlogen. Opvallender was het commen taar van de trainer afgelopen zaterdag na de 1-0 nederlaag tegen Noord wijk: „Het oogde aan onze kant weinig geïnspi reerd, het is heel simpel: als het voetballend niet lekker loopt, moet je hard werkm. Dat heb ben we vandaag niet gedaan." Het zijn woorden die de oud UVS-speler in zijn Kativijk-tijd nooit hoefde te bezigen. Op merkelijk dat Lagendijk zijn spelers niet aan het strijden krijgt. De trainer treedt aan het einde van het jaar terug. Zijn loop baan zou een bekroning met nog een titel verdienen. Maar aan de andere kant is hij met Ter Leede nooit in de buurt van het kampioenschap ge weest. De Sassenheimse club heeft besloten de lijn Lagendijk wel te blijven volgen. De trai ner wordt technisch directeur, zijn assistent Frank Bloemheu- vel hoofdtrainer. Negen jaar zonder resultaat, daar kunnen nog wel een paar jaar bij, re deneren ze in Sassenheim. Wil Ter Leede nooit kampioen worden? A Itijd gedacht dat voetbal- /l club Ter Leede uit Sassen heim nog wel een keer kampi oen in de hoofdklasse van het zaterdagvoetbal zou worden. Genoeg geld, genoeg goede spe lers, goede trainer, dat kon niet missen. Maar Ter Leede wordt nooit kampioen. De achterstand op de beide kopploegen, ASWH en Kozakken Boys, is flink. Het is onwaarschijnlijk dat de Sas- senheimers de kloof in de tien wedstrijden die nog resten, dichten. Dat Ter Leede dit seizoen weer niet voor de titel strijdt, vind ik op zich niet zo bijzonder. Om eerste te worden moet alles meezitten, moet je een beetje geluk vinden.Jullie denken dat het zo eenvoudig is om kampioen te worden", zegt trainer Arie Lagendijk nogal eens tegen journalisten. Lagendijk was ooit trainer van de (in mijn ogen) beste ama- teurploeg ooit. WKativijk leg de in het begin van de jaren negentig gedurende drie jaar een ontzagwekkende overheer sing aan de dag: oogstrelend voetbal gekoppeld aan een nooit aflatende beleving. Bij zonder was ook de samenstel ling van het elftal. Het bestond voor het grootste deel uit spe lers afkomstig uit lagere regio nen van het amateurvoetbal. Het was magie wat Lagendijk met het door hem gesmede elf tal presteerde. Bij Ter Leede veranderde de werkwijze van Lagendijk. Hij Willem Spierdijk

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 19