Applaus voor Van Gaal SPORT Feyenoord negeert bod van tien miljoen op Dirk Kuijt liman stopt Davis Cup ledkoop iefinitief beeld 'Ik denk dat ik het zeer goed kan' Maradona in Athene Sanou op doping betrapt Spelers klappen voor nieuwe trainer AZ Nieuwe spits Heerenveen Handballers moeten winnen Shorttrackploeg in mineur Krajicek en Tamaela dicht bij plek in Australian Open manager ]ide maand i aao - Martin Jol is geko ot manager van de maand Engelse Premiership. De dankt zijn uitverkiezing e opmars die Tottenham jur onder zijn leiding gemaakt. De Spurs be en in de maand december •n punten uit vijf duels. Ze onder Jol, de opvolger Fransman Jacques San- laar de zevende plaats op iglijst. Dat gebeurde met j doelpunten en spectaculair aac - Tim Henman komt 3'< teer voor het Davis-Cup- (van Engeland uit. De 30- Brit zegt de interlands nger te kunnen verenigen jn ambities in de ATP- i de gand slams. Na Hen 's de nummer zeven van de ranglijst, staat pas op 45 ste Engelsman Greg ski. Pas op 181 (Arvind ir) en 191 (Alex Bogdano- n de volgende Engelsen en. De Britten moeten in tegen Israël tennissen. ac 15 januari 2005 Vlfg umacher ude auto nna Dl CAMPIGLIO - Mi- ichumacher begint het de-1-seizoen in zijn oude :errari presenteert de e wagen, de F2005, eind ri, maar pas op 8 mei bij van Spanje komt de veel- wereldkampioen in het model de baan op. Fer- met het oog op het seizoen, met negentien prixwedstrijden, de nieu- eerst voldoende testen. orelli test Ainardi De Nederlandse auto- r Nicky Pastorelli legt le week een test af bij mule-1 - team van Min ar de Israëliër Chanock jr zal testen. Het duo ver volgende week samen an ristijan Albers, die al een ;t heeft bij Minardi, op odromo Santamonica in aanse plaats Misano. De vinden van 18 tot en januari plaats. Pastorelli rig jaar het Euro 3000- enschap. ie ritzege ird de Rooy counda - Vrachtwagen- !ur Gerard de Rooy be lch in deze editie van de fcally een fraai afscheid. F-chauffeur die in het Dent geen rol meer Won gisteren zijn derde op rij. Bij de motoren i Braziliaan Jean de Aze- jij de auto's de Fin Ari De veertiende rit was »te echt zware proef dit p ging van Kayes (Mali) nnacounda in Senegal, f verplaatsingen moes- oureurs 630 kilometer t> dam/cpd - Bert Goed- i definitief geen kandi- :er voor de functie van mOach van de volleybal - 1 Nederlandse volleybal de V0B0), sinds deze verantwoordelijk selecties, nieuwe start Oranje-mannen in te itgbet een nieuwe trainer. >p was de voorbije we- wel in beeld voor de bondscoach, maar ;ker niet bovenaan het diYan de NeVoBo. Voor gW>nd de breuk dan ook rast. „Ik heb zelf in no- jal mijn twijfels geuit of F moest gaan", aldus de lammer, die na de ihelche Spelen van 2000 de bifhap kreeg over het Ne- i team. „Ik had andere de NeVoBo ook. Op ent heb je al geen tent meer." faillissement van de Pro-Volley, tot voor landen beheerder van male ploegen, kwam irojPp officieel zonder werk ..Bijna vier jaar ben ik ich geweest van de In die periode zijn er isementen geweest", op de teloorgang van ybal Nederland en la- 'olley. „Het was lang 1 leuk om als bonds- moeten werken." 14#P weet niet wat hij nu tbJ611" Momenteel assis- öf en toe bij een natio- fctie. „Vorige week heb let het talententeam in [gestaan, omdat hun fer niet waren. Ik heb er teite mee om ergens te Invallen." Eetjweer verantv Bele nationale isloten de niei el] Oranje-mann Voorzitter Jorien van den Herik hekelt het 'systeem' door Hans Leber Rotterdam - Feyenoord is niet inge gaan op een bod van tien miljoen eu ro op aanvaller Dirk Kuijt. Volgens voorzitter Jorien van den Herik was een dergelijk bod rond de kerstdagen aan de orde. „Maar we verkopen een van onze beste spelers niet. En als we dat al doen, dan doen we dat voor de hoofdprijs. Als Kuijt zo doorgaat, wordt hij alleen nog maar meer waard." Van den Herik wilde niet zeggen om welke club het ging. Dirk Kuijt zelf zei helemaal niet met de zaak bezig te zijn geweest. „Ik ben zelf ook niet be naderd, het was een zaak van Feyen oord." Helemaal wars van een trans fer is hij niet: „Waarom zou ik niet geïnteresseerd zijn, maar het speelt niet. Het hangt van Feyenoord af." Dat zich ook rond de andere helft van de 'K2', Salomon Kalou, veel afspeelt, ontkende Van den Herik. „Rond Salo mon speelt helemaal niets." In Van den Heriks nieuwjaarstoe spraak moesten gisteren zowel de overheid als de KNVB het weer zwaar ontgelden. De al zeven jaar slepende rechtszaak (het OM is in hoger be roep gegaan tegen de vrijspraak) die Feyenoord en Van den Herik als ver dachten van belastingontduiking be zighoudt, is hem een gruwel. „De ad vocaten kostten mij persoonlijk en Feyenoord al vele tonnen. Miljoenen overheidsgeld zitten in deze prestige- zaak die er alleen maar om gaat in welk land belasting moet worden be taald. Het kan allemaal maar in dit land." De Feyenoord-voorzitter vindt dat zowel de regering als het bestuur van de KNVB niet regeert, maar dat het systeem regeert: „We hebben al der tig jaar voetbalvandalisme, maar een politiebureau openen om mensen zich daar te laten melden, wil maar niet lukken. Wat wel lukt: Feyenoord en een voorzitter al zeven jaar achter na zitten met rechtszaken." Huiveringwekkend, noemt Van den Herik het. „Er zijn te veel regels waar door niets wordt geregeld. De KNVB die gaat voorschrijven welke spreek koren wel mogen en welke niet... hoe krijg je zulke onzin verzonnen? De slechten oppakken, wegwezen en het stadion niet meer in. Maar dat krijgen we niet voor mekaar. De politiek wil geld van de clubs voor politie-inzet terwijl ze het zelf op dit onderwerp al heel lang volledig laat afweten." De recente televisiecontracten voor de samenvattingen en live-wedstrij den van de eredivisie zijn een goede ontwikkeling, vindt Van den Herik. Volgens hem moeten ook de beker wedstrijden en de interlands met een soortgelijke bieding worden onderge bracht. „Voetbal is big business voor de journalistiek", aldus de voorzitter die denkt dat ook andere program ma's over voetbal („de NOS zal niet stil gaan zitten") daarvoor zouden moeten betalen. Van den Herik toonde zich gisteren teleurgesteld over de sportieve resul taten van Feyenoord. „Ik ben, zoals iedere Feyenoorder, danig teleurge steld. Maar we zijn rustig gebleven en hebben de situatie geanalyseerd. We hebben gezien wat we binnen onze mogelijkheden moeten doen." Hij kondigde aan dat de financiële mogelijkheden van Feyenoord gering zijn als het om aankopen gaat („we hebben geen liggende gelden"), maar dat voor de korte termijn privé-inves- teerders een rol zullen spelen bij aan kopen. Voor de langere termijn werkt de club aan een internationaal fonds om het kapitaal van de spelers in on der te brengen. barcelona/anp/gpd - Louis Van Gaal liet zich gisteren in zijn appartement in Sitges, vlak bij Barcelona, uitgebreid felicite ren met zijn aanstelling als trai ner-coach van AZ. Hij zei ondermeer dat hij onder de indruk was van de snelle en professionele handelwijze van het bestuur van de Alkmaarse club. „De manier waarop ik door AZ ben benaderd, sprak me zeer aan", liet hij telefonisch weten in het KRO-radioprogramma Tijd voor Twee. „Een paar da gen nadat Co Adriaanse zijn af scheid had aangekondigd, stond het bestuur al bij mij hier in Spanje op de stoep. In de be leidsplannen zag ik meteen veel toekomstperspectief. Van Gaal gaf toe dat hem een nieuwe werkrelatie in Alkmaar wacht. „Ik val als trainer-coach onder de verantwoordelijkheid van technisch directeur Martin van Geel. Dat heb ik nog niet eerder meegemaakt in mijn loopbaan. Bij mijn vorige werk gevers was ik als hoofdcoach verantwoordelijk voor alle voet balzaken." Van Gaal: „De toekomst zal le ren of het goed gaat bij AZ. Maar ik denk dat ik het zeer goed kan. Na de gesprekken bij mij thuis in Sitges heb ik een goed gevoel bij Van Geel. Het is toch een kwestie van de wissel werking tussen personen in een organisatie." Van Gaal haalde in het KRO- programma zijn bijzondere re latie met collega Co Adriaanse aan, die hij komende zomer bij AZ opvolgt. „Voordat ik mijn contract bij AZ tekende, heb ik Co gevraagd wat hij ervan vindt. Hij vond het prachtig. Ook tegen mij zei hij dat ik zijn ideale opvolger zou zijn. Of dat zo is, moet nog blijken. Het gaat momenteel ongelooflijk goed bij AZ." AZ-voorzitter Dirk Scheringa: „We blijven nuchter, maar we zijn natuurlijk wel heel blij met deze trainer. Zijn erelijst zegt genoeg. Voor AZ betekent dit dat het aantrekkelijke voetbal dat we nu spelen, gewaarborgd is. Daarnaast stralen we hier mee uit dat we ambitie hebben. Naar de spelers toe is dat ook belangrijk." Scheringa kan het goed vinden met Van Gaal: „We hebben hem de laatste drie jaar geregeld bij AZ ontvangen en dat was altijd heel hartelijk. We lagen elkaar goed." door Ruud Ramler chiclana de la frontera - Man chester City polste hem als mo gelijke opvolger van Kevin Kee- gan en ook in Duitsland lagen verscheidene aanbiedingen klaar. Maar het eigenzinnige ge voel van Louis van Gaal leidde hem gisteren naar AZ, de koplo per in de Nederlandse eredivisie. Van Gaal is een contract voor driejaar overeengekomen in Alkmaar, waar hij in juli aan de slag gaat. De reacties in het AZ-trainings kamp in Zuid-Spanje waren eensluidend: ongelooflijk, maar uitstekend voor de club dat een Europese toptrainer voor AZ kiest. Aan de lunchtafel was zelfs voorzichtig geklapt voor de logische maar niettemin op vallende opvolger van Co Adri aanse, die aan het einde van het seizoen vertrekt. Een week lang hing de naam van Van Gaal als een ongrijp baar spook boven Chiclana de la Frontera. Niemand durfde te geloven dat de man die ooit als assistent-trainer bij AZ werd ontslagen, zou toehappen. „Ik wil niet zeggen dat wij verbaasd waren dat Van Gaal met ons in zee wilde", zei directeur voet balzaken Martin van Geel. „Maar dat hij niet zomaar in zou gaan op onze aanbieding was voor ons ook wel duide lijk." Toch kon de nieuwe trainer ta melijk snel worden vastgelegd. Vorige week dinsdag liet Adri aanse weten zijn contract niet te verlengen. Twee dagen later al kreeg Van Gaal een aanbie ding voorgelegd van AZ-voor- zitter Dirk Scheringa, die afge lopen zaterdag met de directeu ren Gerbrands en Van Geel in het vliegtuig stapte naar Barce lona voor een gesprek met de belangrijkste kandidaat. Van Gaal vroeg bedenktijd om voor zichzelf de vraag te beant woorden of hij in een afgeba kende organisatie als die van AZ zou kunnen werken, waar hij alleen de verantwoordelijk heden van hoofdcoach zou dra gen en de rest van de techni sche zaken aan Van Geel moest laten. Hij belde daarom met Co Adriaanse, die hem een positief advies gaf. Gisteren werd Adri aanse opnieuw gebeld door de coach die hij hoger acht dan zichzelf. De mededeling dat de overgang rond was, vervulde hem met trots. „Ik kan de deur straks met een goed gevoel dichttrek ken. Onder Van Gaal kan het al leen maar beter worden", zei Adriaanse gisteren. Van Geel zegt uit te zien naar de samenwerking met Van Gaal. Eerdere ontmoetingen stammen nog van het midden veld, toen Van Geel bij Roda JC speelde en Van Gaal bij Sparta. Later maakten ze soms een praatje in de bestuurskamers van Ajax of AZ. „Toen al kreeg ik een bepaald beeld dat tijdens UITSLAGEN het urenlange onderhoud in Barcelona werd bevestigd: in al les voldoet hij aan onze filosofie van iemand met overwicht en discipline, met een schat aan ervaring en een onafhankelijke manier van denken. Een trainer die aanvallend voetbal voor staat en de huidige lijn kan doortrekken." De directeur voetbalzaken is niet bang voor een verstrenge ling van belangen die mogelijk tot botsingen leidt. „Ik ben er van overtuigd dat hij zich net als wij zal houden aan de ge maakte afspraken over de in vulling van de functie. Die zijn heel duidelijk. Van Gaal weet dat AZ de invul ling van de organisatie bepaalt. Als hoofdcoach, doorgaans een passant toch, zal hij met zwaar wegende argumenten moeten komen om daarin verandering te brengen. Net als nu onder Adriaanse zijn Martin Haar en Edward Metgod volgend sei zoen de assistent-trainers. AUTOSPORT Tamnacounda (Sen). Dakar Rally, 14e etappe Kayes - Tamnacounda, 630 kilometer. Motoren: 1. De Azevedo (Por) KTM 5.10.56, 2 Frétigné (Fra) Yamaha 0.10. 3 Biais (VSt) KTM 0.23. 4. Cox (ZAf) KTM 0 34. 5. Coma (Spa) KTM 3 10. 6. Esteve Pujol (Spa) KTM 6.11. 26 Verhoeven/Yamaha 1.02.12, 30 Karsmakers/KTM 1.05.01, 34 Verhoef/KTM 1.07.49,45. Brouwer/Yamaha 1 38.13 Algemeen klassement: 1 Despres (Fra) KTM 44.30 59. 2. Coma 12 16. 3 Cox 14 13. 4 Esteve Pujol 20.17. 5 Frétigné 27.15, 6. Caldecott (Aus) KTM 54 27, 16 Verhoeven 6.42.43, 23. Verhoef 9.50.05, 29 Brouwer 12.32.01. 46. Karsmakers 24.37.01 Auto's: 1 Vatanen (Fin) Nissan 4.50.08, 2. Saby (Fra) Volkswagen 9 16. 3. De Villiers (ZAf) Nissan 11 45, 4. Roma (Spa) Mitsubishi 14.47, 5 Magnaldi (Fra) Honda 15.52, 6. Kolberg (Bra) Mitsubishi 17.59. 36 Van Vliet- /Landrover 2.06.43 Stand: 1 Peterhansel (Fra) Mitsubishi 49.46 23. 2. Alphand (Fra) Mitsubishi 26.41, 3. Kleinschmidt (Dui) Volkswagen 3.16.17, 4. De Villiers 4.06.22, 5. Saby 8.48.18, 6. Roma 9.09 03, 22. Van Vliet 28 21.46. Vrachtwagens: 1. Gerard de Rooy (Ned) DAF 6.32.14, 2. Sugawara (Jap) Hino 24.38, 3. Kabirov (Rus) Kamaz 31.09, 4. Daraszi (Hon) MAN 40.57, 5. Jan de Rooy (Ned) DAF 41.33, 6. Alen (Fin) Iveco 44 09,8. Bekx/DAF 46.10. Stand: 1. Kabirov 67.35.58, 2. Bekx 2.55.21, 3. Sugawara 5.56.12, 4. Vismara (Ita) Merce des 6.43.51, 5. Jan de Rooy 7 42.56, 6. Ge rard de Rooy 9.40.06. Ceske Budejovice (Tsj) - Benfica (Por) 15-21 Eindstand: 1. Fortuna 3-6, 2. Benfica 3-4, 3. Budejovice 3-2, 4. Oryol 3-0 Poule A: AKC (Bel) - Boedapest (Hon) 33-9, Mitcham (Eng) - Pierrelatte (Fra) 23-13, AKC - Mitcham 28-12, Pierrelatte - Boedapest 13- 24 Eindstand 1 AKC 3-6, 2. Mitcham 3-4, 3. Boedapest 3-2, 4 Pierrelatte 3-0. PRIJSVRAGEN Lucky Day 3605, 14 januari. 4 5. 7. 18. 24. 25. 28, 30. 31, 32. 43. 46. 52. 58. 60. 64.65, 74,78, 80 (Onder voorbehoud van typefouten) SCHAKEN TENNIS BASKETBAL athene - Maradona is op weg naar een persconferentie in Athene. De voormalige voetbalster brengt een tweedaags bezoek aan Grieken land. Foto: Reuters/Yannis Behrakis New York. NBA Houston Rockets - New Jersey Nets 94-85, Sa cramento Kings - Utah Jazz 107-93, Los Ange les Lakers - Cleveland Cavaliers 98-94. Radom (Pol). EK-kwalificatie. Nederland - Polen 25-32 (11-17), Slowakije - Azerbeidzjan 27-15. St. Etienne (Fra). Europacup. Poule B: Fortuna (Ned) - Oryol (Rus) 26-18, Wijk aan Zee. Loting 67ste Corus schaaktoer nooi. Grootmeestergroep A, eerste ronde: Moroze- vitsj/rus - Van Wely (Ned), Short (Eng) - Adams (Eng), Grisjoek (Rus) - Anand (Ina), Sokolov (Ned) - Leko (Hon), Bruzon (Cub) - Krammk (Rus), Topalov (Bul) - Ponomariov (Oek), Pol- gar(Hon)-SvidlertRus) Grootmeestergroep B, eerste ronde: Nikolic (Bos) - Stellwagen (Ned), Smeets (Ned) - Cheparinov (Bul), Nijboer (Ned) - Mamedjarov (Aze), Ramirez (CRi) - Carlsen (Noo), Kosten- joek (Rus) - Onisjoek (VSt), Nielsen (Den) - Stefanova (Bul), Karjakin (Oek) - Ernst (Ned). SKI Wengen. WB combinatie, mannen. 1. Raich (Oos) 2.28,37, 2. Kjus (Noo) 2.28.69, 3 Defago (Zw.) 2.29.77. 4 Albrecht (Zwe) 2.30.17, 5 Aamodt (Noo) 2.30.19. 6. Bourgeat (Fra) 2.30.25. Stand WB combinatie: 1. Raich 100. 2. Kjus 80.3. Defago 60 Stand WB algemeen: 1 Miller (VSt) 988, 2 Raich 790. 3 Maier (Oos) 580 Cortina d'Ampezzo. WB super G, 1 Götschl (Oos) 1.13.98. 2 Kildow (VSt) 1.14.06. 3 Berger (Oos) 1,14.71. 4 Montil- let-Carles (Fra) 1.14,77, 5 Jacquemod (Fra) 1 14.79, 6. Meissnitzer (Oos) 1 14,84 Stand WB super G: 1 Götschl 209 punten, 2. Kildow 290, 3. Dorfmeister (Oos) 233. Stand WB algemeen: 1 Poutiainen (Fin) 706 punten. 2. Parson (Zwe) 659, 3. Kostelic (Kro) 659 Melbourne. Kooyong invitatietoemooi. Federer (Zwe) - Henman (GBr) 6-4 6-2, Nabal- dian (Arg) - Massu (Chl) 6-4 2-1 opgave Mas- su, Ljubicic (Kro) - Gaudio (Arg) 6-4 6-4. Auckland. Mannen. Halve finales: Gonzalez (Chl/5) - Chela (Ar#5) 6-4 6-2, Olivier Rochus (Bel) - Hernych (Tsj) 6-3 6-1 Sydney. Mannen. Halve finales: Hewitt (Aus/1) - Mirnyi (WRu) 6- 7 (4) 6-3 6-2, Minar (Tsj) - Stepanek (Tsj) 6-1 Sydney. Vrouwen. Halve finales: Stosur (Aus) - Dementieva (Rus/3) w.o. Molik (Aus) - Shuai (Chn) 6-4 6- Canberra. Vrouwen. Halve finales: Czink (Hon) - Lee-Waters (VSt) 6-6 91) 7-6 (4), Ivanovic (SMo) - Fedak (Oek) 6-1 6-2. Melbourne. Australian Open, kwalificaties. Vrouwen, tweede ronde: Krajicek (Ned) - Oster- loh (VSt/3) 6-4 6-2, Tamaëla (Ned) - Grandin (ZAf) 7-5 6-1, Mannen, tweede ronde: Van Gemerden (Ned) - Prpic (Zwe) 5-7 6-3 6-1 Hobart. Vrouwen. Finale: Zheng Jie (Chn) - Dulko (Arg/2) 6-2 6- VOETBAL Oefenduels. Abu Dhabi (VAE). PSV (Ned) - FC Krilia Sove- tov Samara (Rus) 1-1 (1-1). Doelpunt PSV: ei gen doelpunt Bijzonderheid: bij PSV maakten John de Jong en Jan Vennegoor of Hesselink hun rentree na langdurig blessureleed. Cadiz (Spa). AZ (Ned) - LR Ahlen (Dui) 0-0 Aksu (Tur). ADO Den Haag - Sparta 1-1 (0-0) Rqaard 1-0. Koevermans 1-1 Belek (Tur): Terek (Tur) - RBC Roosendaal (Ned) 1-1 (0-1). Doelpunt RBC: Luijten Saint Paul's Bay (Mal): Birkirkara (Mal) - Wil lem II (Ned) 1-3 (0-2) Doelpunten Willem II Denissen, Van Mosselveld. Redan den haag/gpd - Kozakken Boys-voetballer Ousmane Sa nou is betrapt op het gebruik van doping. Hij is hangende het onderzoek van de KNVB voor een maand geschorst. De oud-prof van Willem II rea geerde positief op een doping controle na de thuiswedstrijd tegen DOVO op 30 oktober vo rig jaar. „Hij is kort daarvoor ziek geweest, misschien heeft hij een middel tegen hoesten of griep gebruikt dat verboden middelen bevat", aldus Kozak ken Boys-voorzitter Sander Paans. Om welke verboden substantie het gaat, is onbe kend. Sanou, bezig aan zijn eerste sei zoen bij de nummer twee in de hoofdklasse A van het zaterdag voetbal, heeft per 11 januari een schorsing van een maand opgelegd gekregen door de voetbalbond. Als het onderzoek is afgerond, bepaalt de KNVB de strafmaat. Volgens voorzitter Paans heeft Sanou geen gebruikgemaakt van de mogelijkheid tot een contra-expertise. Voor sancties van de club tegen de speler is het nog te vroeg. „Wij zijn hier niet blij mee, maar het is een zaak tussen de KNVB en Sanou. Voor hem is het heel triest." Sanou is de tweede speler in het Nederlandse amateurvoet bal van wie bekend is geworden dat hij op doping is betrapt. To- negido-speler Mario Mansveld had vorig seizoen de primeur. Sinds het seizoen 2003/2004 vinden in de hoofdklassen do pingcontroles plaats. Louis van Gaal tekende een driejarig contract in Alkmaar. Archieffoto: GPD/Harmen de Jong keren naar zijn geboortegrond en onderhandelde de afgelopen week met de club die uitkomt in de tweede divisie. De Noord- Iers international speelde 62 wedstrijden voor Willem II waarin hij vijftien keer scoorde. heerenveen/anp - Heerenveen heeft de Zweedse aanvaller Lars Nilsson voor 3,5 jaar aangetrok ken. De 23-jarige spits komt van Elfsborg IF. De rechtsbeni- ge jeugdinternational wordt maandag medisch gekeurd in Friesland. De Deense international Tho mas Gravesen heeft een con tract voor 3,5 jaar getekend bij Real Madrid. De Spaanse club heeft met het Engelse Everton overeenstemming bereikt over de overgang van de 28-jarige middenvelder. Met de overgang zou 3,5 miljoen euro gemoeid zijn. James Quinn stapt met on middellijke ingang over van Willem II naar Sheffield Wed nesday. De Britse voetballer wilde om privé-redenen terug- Trainer Leon Vlemmings ver trekt aan het einde van dit sei zoen bij FC Eindhoven. Vlem mings (34) is bezig aan zijn vijf de seizoen bij de eerstedivisio- nist en is daarmee de langst zit tende hoofdtrainer in het Ne derlandse betaalde voetbal. De Braziliaanse bondscoach van Japan, Zico, heeft zijn con tract met elf maanden verlengd. De oud-intemational wil Japan naar het WK van 2006 in Duits land loodsen. Zico won met Ja pan in augustus in China het Aziatisch kampioenschap. radom/gpd - Loodzwaar, maar niet onmogelijk. Zo kwalificeert bondscoach Henk Groener het duel van vanmiddag met Slo wakije. Die moet door de Ne derlandse handballers worden gewonnen als de ploeg nog mi nimaal tweede wil worden tij dens het pre-kwalificatietoer- nooi voor het EK in het Poolse Radom. In de strijd om die plek, en daarmee een ticket voor twee playoffwedstrijden in juni van dit jaar, kan Oranje zich tegen Slowakije helemaal niets per mitteren. Simpelweg omdat de ploeg van Groener gisteravond van Polen verloor: 32-25. Een ingecalculeerd verlies, dat wel. „We wisten dat de wedstrijd te gen Slowakije vermoedelijk cru ciaal zou zijn en dat is dus uit gekomen", aldus de bonds coach. De tegenstander van vandaag rekende gisteren genadeloos af met de vierde deelnemer Azer beidzjan (27-15), maar die rian te overwinning boezemt Groe ner en zijn ploeg geen angst in. .Azerbeidzjan speelde met een heel offensieve dekking, deed dat tot de rust ook aardig (10-8) maar stortte toen volledig in elkaar vanwege conditiegebrek. Dat zal ons dus niet gebeuren. Wij zijn op en top fit." bondscoaches Jan-Herman Mogendorff en Wilf O'Reilly in koor in" de Palavela-ijshal waar volgend jaar het shorttrack en kunstrijden van de Olympische Winterspelen plaats hebben. De grootste malheur overkwam Robbert-Kees Boer. Toen hij in de finale van zijn serie wilde aanzetten, begaf zijn rechter- schaats het. De ijzers moesten even later onder de boarding turijn/anp - De Nederlandse ploeg bij de Europese kampi oenschappen shorttrack in Tu rijn was gisteren zwaar in mi neurstemming. Voor vier van de vijf deelne mers was de eerste afstand, de 1500 meter, al na luttele minu ten voorbij. Robbert-Kees Boer, Cees Juffermans, Niels Kerst- holt en Melanie de Lange kwa men de series niet door. Alleen Liesbeth Mau-Asam bereikte de halve finales, maar sneuvelde daarin roemloos. „We hebben onszelf een betere start kunnen wensen", zeiden de interim- worden gezoc|0k de schoen raakte eveneens zwaar bescha digd. „En ik heb geen reserve schoen bij me", treurde de 23- jarige rijder uit Woubrugge. voor een plaats in het hoofd toernooi opnemen tegen als veertiende gerangschikte Russi sche Galina Voskoboeva. Ta maela treft de als zesde gerang schikte Amerikaanse Angela Haynes. Bij de mannen kan Melle van Gemerden het aantal Neder landse deelnemers uitbreiden tot vier. Hij won in de tweede ronde van de kwalificaties van de Zweed Filip Prpic, 5-7 6-3 6- 1. Van Gemerden speelt in de derde schifting tegen de Cana dees Frank Dancevic. Melbourne/anp Michaella Krajicek en Elise Tamaela zijn nog een overwinning verwij derd van een optreden in de Australian Open. Beide tennis sters wonnen gisteren hun tweede partij in de kwalificaties voor het eerste grandslamtoer- nooi van dit jaar. De net 16-jarige Krajicek ver sloeg de als derde geplaatste Amerikaanse Lilia Osterloh met 6-4 6-2. Tamaela ontdeed zich met 7-5 6-1 van de Zuid-Afri kaanse Natalie Grandin. Kraji cek moet het in de laatste partij

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 25