Veertien doden door noodweer Telstar stuurt stagiair Gert Aandewiel voortijdig weg atrix feliciteert 'Barney5 ootschalig onderzoek gedrag Nederlander Noord-Europa hard getroffen Schade in Nederland valt mee Abbas eist overwinning verkiezing op Leidsch OPGERICHT 1 MAART 1860 Dagblad Malheur in het korfbal na de winterstop 'Fox Kids' wijzen Cartoon Cup toe aan Totally Spies! CDA bezorgd over verkeerssituatie op Stationsweg Ali B wilde aanvankelijk bakker worden maandag io januari 2005 (g0 SPEURDERS Plaats nu uw speurder via www.speurders.nl of mail naar speurders@hdc.nl Tel.: 072 5196868 Fax: 072 5196869 "Enkele buien pio/iï 10/11' iczXCl zw ls-7 nd van Barneveld viert zijn vierde winst van het toernooi in j Green. Foto: EPA getuigt van Uw geweldige klas se in deze tak van sport. Bea trix.' „Fantastisch", reageerde Van Barneveld. ,»Als dit geen er kenning is van de dartssport, weet ik het ook niet meer." Het toernooi in Frimley Green geldt als het meest aansprekende dartstoemooi ter wereld. Van Barneveld won er eerder in 1998, 1999 en 2003. Een legen de wordt hij definitief als hij het record van Eric Bristow gaat verbeteren. De Engelsman won de Lakesi de, voorheen The Embassy, vijf keer. Het lijkt een kwestie van tijd eer 'Barney' die prestatie overtreft. |f green/gpd-anp - Ko- Beatrix heeft Raymond neveld gefeliciteerd met lalen van zijn vierde offi- wereldtitel darts. In een ze gisteravond naar Green stuurde, is Bea- lof over de prestaties 37-jarige Hagenaar, versloeg in de finale de nan Martin Adams met ets. rde de Nederlander een emie van 72.000 euro refereert ze aan zijn vo- ampioenschappen. Ze 'Van harte wens ik U trinet het behalen van al- Iw vierde Embassy-we- darts te Frimley Green, 'd Koninkrijk, eks overwinningen die Pagina Sport: Van Barneveld doet het weer Oam/gpd - Merkfabrikant ïr (onder meer Knorr, Bertolli en Becel) gaat halig onderzoek doen et eetgedrag van de Ne- ers. Unilever wil zich informatie sterker on- liden van concurrenten, der de oprukkende rken. In samenwerking marktonderzoeksbureau Response doet Unilever, de vlag van het merk komende woensdag huishoudens aan. De n zijn evenwichtig ver- iver alle inkomensgroe- alle provincies en stad eland. De onderzoekers, in een groene Knorr- ;even een vragenlijst af post of op internet be rd kan worden, it onderzoek willen we ien dat we als A-merk een toegevoegde waarde heb ben", zegt Unilever-topman Harry Brouwer. Hij staat aan het hoofd van dochter Unilever Bestfoods Nederland. „Het huismerk concurreert alleen op prijs, wij willen laten zien dat onze merken veel meer in huis hebben. We doen constant on derzoek naar consumenten wensen en productverbeterin gen. Met dit onderzoek pakken we het grootser aan dan ooit tevo ren. Bovendien gaan we de re sultaten voor het eerst delen met de consument, inclusief de regionale verschillen." De uitkomsten van het zoge naamde Nationaal Receptidee Onderzoek van Knorr worden eind januari gepresenteerd. Pagina Economie: Unilever strijdt tegen huismerk COMMENTAAR DEMOCRATIE IN IRAK is zijn verkiezingen een democratie en stabili- Irak staat de komende igang in het teken van jeroorlog. Met nog drie ;rte gaan voor de verkie- tevent het door de Ame- van dictator Saddam land af op een scheu- n de belangrijkste be oepen en bijbehorend ieten. Zorgelijk is dat :anen zich bij de in- van hun democratie ider gelegen laten lig- de elemen- ;els van de aat. n bezig zich te verslikken I voorkomen sen complete S burgeroorlog. Op de ba- antanamo Bay op Cuba ronder vorm van proces aar honderd 'vijandige S' uit Irak en Afghanistan Sn situatie die volstrekt in 8 met alle internationale egels. En volgens een on- gd bericht in het toon- ende blad Newsweek egt het Pentagon de inzet odseskaders om opstan- n in Irak uit te schake- de jaren tachtig leidde listerie van Defensie in El Sr ook al paramilitairen rebellen om zeep te hel- Vu zouden Koerdische 18 het vuile werk moeten »pen. ïicht klinkt extreem en bizar, maar is juist zo geloof waardig omdat het onderstreept hoe de Amerikanen met de han den in het haar zitten. Naar de buitenwereld toe blijft de lezing dat slechts een kleine groep wanhopige Hussein-adepten en al Qaeda-terroristen de komst van de democratie dwarsboomt. Maar volgens schattingen van de Iraakse inlichtingendiensten zelf zijn er maar liefst 40.000 fa natieke rebellen actief. De burgeroorlog woedt vooral in het centrum van het land, dat door de soennieten wordt beheerst. Deze minderheid maakte onder Hussein de dienst uit, en vreest nu door de Koerden en sji'ieten te worden overvleugeld. Aangezien Koer den en sji'ieten waarschijnlijk wel redelijk massaal naar de stembus gaan, is die vrees niet onlogisch. Vader Bush stootte in 1991 na de eerste Golfoorlog Hussein niet van zijn troon, mede uit angst het land in een verscheu rende burgeroorlog te storten. Zoon Bush heeft dat probleem onderschat en tracht het te be teugelen met dubieuze strijdme- thodes. Waar uitstel van de ver kiezingen zwichten voor geweld betekent, brengt het door laten gaan van de stembusgang nog geen zicht op rust Peter de Vries Vier gewonden bij steekpartijen alkmaar - Onbekenden heb ben dit weekeinde in Alkmaar op verschillende plaatsen vier mensen neergestoken. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd een 23-jarige man uit Eg- mond in de buik gestoken. In de nacht van zaterdag op zon dag werd kort na middernacht een 15-jarige jongen uit Alk maar met een scherp voorwerp in zijn rug gestoken. Een uur la ter werd een 44-jarige man bij een fietstunneltje in zijn rug ge stoken. Een half uur later werd een 22-jarige vrouw in een parkje bij Alkmaar in haar rug gestoken. De vier zijn opgeno men in het ziekenhuis, maar verkeren niet in levensgevaar. Voor vijfde keer oranje EK-podium heerenveen - De toeschouwers in schaatstempel Thialf hebben gisteren voor de vijfde keer in de geschiedenis een volledig Nederlands EK-podium be groet. Europees kampioen Jo- chem Uytdehaage werd in Hee renveen geflankeerd door Sven Kramer (tweede) en Carl Ver- heijen (derde). Voor het tweede jaar op rij verdeelden de Neder landse deelnemers de eerste vier plaatsen onder elkaar. Mark Tuitert moest dit jaar ge noegen nemen met de vierde plek. Pagina Sport Achtste dode na zeebeving den haag - Het aantal dodelij ke, Nederlandse slachtoffers door de zeebeving in Azië is ge stegen naar acht. De achtste dode is gevallen in Thailand, meldde het ministerie van bui tenlandse zaken gisteren. In Thailand zijn zeven Nederlan ders omgekomen, in Sri Lanka één. Er worden nog altijd ruim dertig Nederlanders vermist. Ruim veertig Nederlanders,zijn nog 'niet traceerbaar'-. Dat laat ste aantal ligt opnieuw lager dan de vorige melding. Vrijdag waren zestig mensen nog 'niet traceerbaar'. Pagina Buitenland tel aviv/gpd - Machmoud Abbas heeft gister avond de overwinning in de Palestijnse presi dentsverkiezingen opgeëist. „We dragen deze overwinning op aan de ziel van onze broeder martelaar Yasser Arafat en alle Palestijnen", zei Abbas in zijn overwinningsrede. Het werd, zoals verwacht, een monsterzege: volgens drie scha duwverkiezingen mag de PLO-leider rekenen op 66 tot 70 procent van de stemmen. Het stemmen op de Westelijke Jordaanoever en in de Gazastrook is vrijwel zonder incidenten verlopen. Maar in Oost-jeruzalem zorgde ver warring onder de kiezers voor problemen. Niet iedereen wist waar hij moest stemmen, doordat kiesregisters niet op orde waren. De opkomst in het bezette deel van Jeruzalem was toch al laag, omdat verreweg de meeste Pa lestijnen daar buiten de stad moesten stemmen. Na interventie van de Amerikaanse ex-president Carter werd besloten de stembussen in de Pales tijnse gebieden langer open te houden. Carter leidde een internationale delegatie van waarne mers. Er waren ook afvaardigingen van de Euro pese Unie. De Amerikaanse president Bush zei in een eerste reactie dat de verkiezing van Abbas 'een essentiële stap is op weg naar een Palestijn se staat'. Hij beloofde de nieuwe Palestijnse pre sident te zullen helpen met Israël vrede te sluiten en riep tegelijk Israël op de humanitaire en eco nomische situatie in de Gazastrook en de West oever te verbeteren. EU-buitenlandcoördinator Solana sprak van een historisch moment: „Dit is een heel goede dag. Pagina Buitenland: Machmoud Abbas, compromisgericht Nog te vroeg voor minister veiligheid Postcode Plaats Telefoonnr. Geboortedatum: e- mailadres: Stuur de bon m een ongefr&nkeerde envelop naar Leidsch Dagblad. Antw nr 127. 1800 VB Alkmaar, of bel 0800 - 1711 (gratis) Of kijk op www.leidschdagblad nl. Wij gaan zorgvuldig om met persoonsgegevens in de colofon van de krant vindt u nadere informatie Een proefabonnement is alleen mogelijk als u de afgelopen drie maanden geen (proefiabonnement heeft gehad op het Leidsch Dagblad Mijn wereld, mijn krant. Leidsch Dagblad (advertentie) rijswijk/anp-afp - Zware storm, hevige regenval en overstroomde rivieren heb ben afgelopen weekeinde in Noord-Euro pa aan zeker veertien mensen het leven gekost. In Groot-Brittannië en Duitsland werden gisteren nog vier mensen ver mist. Denemarken, Zweden, Groot-Brittannië en Letland werden het hardst getroffen. In de Engelse stad Carlisle, met circa 100.000 inwoners, kwamen ruim dui zend huizen onder water te staan. In de stad vielen zeker drie doden. Zeker ze ven Zweden en vier Denen kwamen om het leven, vooral door ongevallen in het verkeer. Het Nederlandse vrachtschip De Schieborg raakte op de Noordzee in de problemen. Op ongeveer 100 kilome ter van de westkust van Denemarken ontstond brand in de lading. Deense he likopters zijn ingezet om de bemanning van boord te halen, aldus het Kust wachtcentrum in IJmuiden. Een sleep boot van SvitzerWijsmuller, waar het IJmuidense Wijsmuller Salvage deel van uitmaakt, heeft in de nacht van zaterdag op zondag op een kolkende Noordzee de complete bemanning van het Neder landse vrachtschip De Schieborg gered. De zeelieden zaten ongeveer vier uur in een gesloten reddingsboot voor de sleepboot Esvagt Omega van Wijsmuller arriveerde. In Nederland zorgde de storm voor en kele gewonden en schade. De storm heeft in deze regio weinig schade aange richt. Een 32-jarige Lisserbroeker auto mobilist liep zaterdagmiddag in Ab- benes een hoofdwond op toen zijn wa gen in de berm terechtkwam. De aan hangwagen achter zijn auto raakte ver moedelijk door de harde wind op de Lis- serweg een lichtmast. Hierdoor verloor hij de controle en kwam tot stilstand te gen een boom. Op het Erkemederstrand in Zeewolde raakte een 17-jarige Duitser gewond na dat de harde wind hem en zijn hanggli- der de lucht in had getrokken. De jon gen viel van acht meter hoogte op het strand. In Leeuwarden werd een vrouw van de fiets geblazen. Ze verloor het be wustzijn en is voor onderzoek naar het ziekenhuis gebracht. Het lucht- en scheepvaartverkeer had last van de zwa re windstoten. Schiphol had door de harde wind tijdelijk maar één start- en landingsbaan beschikbaar. Het binnen komende en uitgaande verkeer liep flin ke vertragingen op en enkele vluchten gingen niet door. De veren tussen Har- lingen en Terschelling en Vlieland en tussen Den Helder en Texel voeren min der. De vroege afvaart van de snelle veerboot Discovery tussen Hoek van Holland en Harwich werd wegens het slechte weer geannuleerd. hoofdklasser Quick Boys al een half seizoen rond in alle gele dingen van de toekomstige concurrent. Toen Aandewiel, die een con tract als trainer bij Telstar naast zich neerlegde, voor de rivaal koos was de maat vol bij direc teur Voetbalzaken Toon Beijer: „Ik heb tegen hem gezegd dat de stage niet meer verder kon gaan, want we kunnen hele maal niets meer zeggen als hij erbij zit. Ik heb nota bene al met hem zitten filosoferen over een mogelijk elftal in het nieu we seizoen. En dat doe je liever niet met een rivaliserende trai ner." Aandewiel, die gisteren nog op trainingskamp in Spanje was met Quick Boys, begrijpt de houding van Telstar volko men. „Dat ze willen stoppen kan ik me goed voorstellen. Het is logisch en ik had niet anders verwacht toen ik besloot bij Haarlem te tekenen. Een con current heeft liever niet dat de trainer van een andere club bij de trainingen is en alle overleg gen bijwoont. Dat heeft niet al leen met de rivaliteit tussen Haarlem en Telstar te maken. Ik denk dat elke club in de eerste divisie er zo over denkt. De nieuwe coach van Haarlem buigt zich deze week over de plek waar hij zijn stage vervolgt. Eerst raadpleegt hij de KNVB over de mogelijkheden en daar na gaat hij op zoek naar een club, want de stage is verplicht voor het behalen van het diplo ma Coach Betaald Voetbal. HFC Haarlem is vreemd genoeg niet bij hem opgekomen als stageplek. „Ik weet niet of dat zo voor de hand ligt. Ik heb daar eerlijk gezegd niet eens over nagedacht." Het zoeken naar een andere club kan overigens snel worden afgerond. Met technisch direc teur Mark Wotte van Feyenoord A t l /ja ik ontvang graag 4 weken lang iedere ochtend Leidsch Dagblad voor maar 9,75. Dat is nog geen 0,41 per dag! den haag Minister De Graaf (bestuurlijke vernieuwing) vindt het nog te vroeg voor een debat over een minister van veiligheid. In de Volkskrant waarschuwde hij zaterdag voor „simpele oplossingen voor complexe problemen". Premier Balkenende zei onlangs dat hij in een volgende kabinetsperio de mogelijk een ministerie van veiligheid invoert. Het kabinet zal er in de tweede helft van 2005 over praten. Zo'n minister zou zowel politie als justitie en de veiligheidsdienst AIVD on der zich krijgen. Nu zijn die ver antwoordelijkheden verdeeld over de ministers van binnen landse zaken en justitie. De Graaf leidt een onderzoek naar de vraag of de rijksoverheid moet worden gereorganiseerd. Ook de scheepvaart ondervond zaterdag grote hinder van de zuidwesterstorm die over Nederland raasde. Foto: ANP/Jaap Wolterbeek Nieuwe coach Haarlem moet op zoek naar andere stageplek door Dimitri Walbeek haarlem - Stormvogels Telstar heeft Gert Aandewiel de deur gewezen sinds bekend is dat de stagiair volgend seizoen trainer van HFG Haarlem wordt. In het kader van de cursus Coach Be taald Voetbal keek de huidige oefenmeester van zaterdag- bestonden al contacten over een stage bij de jeugd of het tweede elftal van de Rotterdam mers. Een telefoontje naar de KNVB moet uitwijzen of zo'n plek voldoet aan de eisen van de cursus.

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 1