Van zelfcorrigerende terrastafel tot verlicht water uit kraan Ruiken en proeven kenmerkt de Horecava. Daarnaast zijn ook dit jaar weer vele noviteiten te zien op de vakbeurs voor de horeca.Foto's: GPD/PR Horeca blijft vernieuwen naams. Veel vaker vormt de kookstijl van een continent of regio het vertrekpunt voor de keuken." Ook koks in eetcafés, algemene res taurants en cateringbedrijven laten zich graag inspireren door exotische ingrediënten en internationale berei dingswijzen. Gezond, vers en show zijn de steekwoorden. Er zijn, volgens de organisatie, liefst zeven trends in de wereldkeuken, te weten Curry tandoori, Zuidoost- Azië, Tropisch Zuid-Amerika, De Achtertuin, De nieuwe EU-landen, De nieuwe Chinese keuken en De Noord-Afrikaanse keuken. Wat de laatste betreft: de nieuwe tapas heten mezzes en komen uit Egypte, Tur kije, Marokko en Algerije. Maar ook stoofpotten en andere gerechten doen langzaam him entree in de Ne derlandse horeca. Dit wordt het jaar van de pitabroodjes, burghur, cous cous, koriander en feta. Ook de Chinees moet vernieuwen. 'De Chinees' is te lang stil blijven staan, signaleert de Koninklijke Ho reca Nederland. „Chinese restau rants hebben de klant een verkeerd idee gegeven over hoe echt Chinees eten moet smaken. Ze zijn steeds verder af komen staan van de origi nele Chinese keuken door aanpas- Champagnepalet is stabiel, met één hand te dragen, en - ook niet onbe langrijk - vaatwasmachinebestendig. Een snack-variant op het Hollandse kaasplankje, komt van de firma Bui tenhuis. Een mix van minihapjes, gevuld met vier soorten kaas: Goud se, Cheddar, Emmentaler en Came mbert. Voor eettrends heeft de RAI een apart paviljoen ingeruimd: World Food Trends, want zo weet Anita Kanters: „De belangstelling voor de wereldkeuken groeit. Dat komt niet alleen tot uiting in restaurants die een bepaald landenthema omar men, zoals Indiaas, Turks of Suri- ZATERDAC 8 JANUARI 2005 Licht uit de kraan, porseleinen frietzakjes. De Horecava verblijdt ons met een keur aan nieuwtjes. De vakbeurs, die maandag in Amsterdam begint, is natuurlijk eerst en vooral bedoeld voor de horeca maar raakt indirect ook de consument. door Maarten van de Rakt sing aan de Nederlandse smaak." Hoog tijd voor het project dat Nieu we Chinese Menukaart is gedoopt. Daarvoor hebben vier topkoks 28 ge rechten ontwikkeld. Tijdens de Hore cava kunnen bezoekers daarvan smullen. Doel van het project is dat in de loop van dit jaar 'de Chinees' zijn kaart vernieuwt. Bij de opening van de vakbeurs is GaultMillau prominent van de partij. In Frankrijk heeft deze restaurant gids dankzij pittige kritieken sinds 1973 een 'aardige' reputatie opge bouwd. Waar Michelin met sterren strooit, drukt GaultMillau de score uit in koksmutsen met een maxi mum van twintig. Een jaar geleden kwam het eerste Benelux-exemplaar uit. Nu wordt de eerste volledig Ne derlandse editie gelanceerd. Later die dag gaan de hoofdredacteuren van GaultMillau, Michelin, Lekker en IENS met elkaar in de clinch over nut en betrouwbaarheid van restaurant gidsen. I nnovatie is de rode draad door Horecava 2005", meldt I Anita Kanters namens de RAI. „Je kunt er vernieuwende idee- en opdoen bij de 450 exposanten of smaaktrends ontdekken." Van bestekdetectoren tot afterparty energy drinks, de inventiviteit in de horeca kent geen grenzen. Zo toont ISPC op de Horecava een porselei nen frietzak, met twee houders. Be doeld voor een leuke presentatie van gerechten, bijvoorbeeld soepsten gels omwikkeld met Serranoham of vers fruit. Ook kan de frietzak mooi dienst doen als ijscoupe. Eigentijds en trendy is de tapzuil van Interbrew, die inhaakt op de po pulariteit van witbier. Door aanvrie- zing van binnenuit vormt zich aan de buitenkant een laag ijs op de zuil. Dit zorgt voor de juiste taptempera- tuur van het witbier. En ook is zo'n zuil leuk voor de 'zichtbaarheid' van Hoegaarden. vm«PP* >SsMr Zelfs over de handdoekautomaat is nagedacht. Non-touch, dus zonder hem aan te raken. Deze automaat is een combinatie. Hij blaast droge lucht als een sensor handen ont waart en verstrekt bovendien een papiertje. „Deze non-touch werking voorkomt kruisbesmetting", meldt de producent. Een Nijmeegse horeca-ondernemer bracht heel lumineus Lumineau in zijn café Pentagon. Met een halo- geenlampje en een kleurenfilter stroomt er verlicht water uit de kraan. De slimmerik ziet in Lumi neau een mooie markt voor trendy cafés, loungeclubs of zakenhotels. „Eindelijk geen bierviltjes meer on der een tafelpoot." Doggy, de zelf corrigerende terrastafel, kan niet wiebelen. Zijn pootjes hebben wat speling om oneffenheden op te van gen. Het blad is met een soort rem opgetuigd om gewicht te kunnen dragen. Doggy is leverbaar met een rond en vierkant blad, uiteraard in verschillende kleuren. Een dienblad vol champagneglazen is viagen om ongelukken, en dus een hele hoop scherven. Een Eind- hovense restauranthouder stoorde zich er dermate aan, dat hij iets bedacht: een palet met uitsparingen voor tien gla zen. Het

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 3