REGIO Critiek op buurtoverleg Zijlkwartier 'De band is gesmeed' Ik heb er gemak van, wat kan mij die paar cent dan schelen Iedereen kan weer bezwaar maken tegen vakantiehuizen bij Wijde Aa Jende van >izzarovers ipgerold HDC973 woensdag 5 januari 2005 Rï) ACTIES VOOR AZIE f Loman Leef mans ierdorp - Er bestaat hele- al geen buurtoverleg kwartier. En dus mag nie- nd zich namens die instan- uitspreken voor de verkeers- atregelen in de betreffende jerdorpse wijk. Dat betoogt bewoner van de Pinkster- em die zich heeft geërgerd 1 uitlatingen van buurtge- jt Erkelens in de gemeente- el en in deze krant. Erkelens itte voor handhaving van de bwerende objecten in het kwartier. gens Erkelens moet de afzet- f aan het begin van de Splin- aan blijven, evenals de eiding tussen Spanjaard slaan en Zijldijk. Hij gaf zijn mening daarover onlangs tij dens een gemeenteraadsverga dering als antwoord op de win keliers die eerder pleitten om de versperringen weg te halen. Erkelens deed zijn uitspraken niet alleen op persoonlijke titel, maar hij sprak ook namens het buurtoverleg Zijlkwartier. Dat staat een bewoner van de Pink sterbloem niet aan. Hij wil niet met zijn naam in de krant: „want ik wil geen ruzie in de buurt. Maar als ik met mensen uit mijn omgeving praat, weet niemand iets van een buurt overleg. Aan ons is in ieder ge val nooit wat gevraagd." Het gebruik van de naam Buurtoverleg Zijlkwartier wekt de indruk dat er namens de buurt, of in ieder geval namens een groot aantal buurtbewo ners wordt gesproken. „En ook dat lijkt me sterk want de per sonen die ik aanspreek zijn over het algemeen wél voor het af breken van de verkeersrem- mende maatregelen. Het is niet normaal om door een indu strieterrein met veel vrachtver keer te worden geleid om naar huis te komen. En die wegver smalling bij de Vronkenlaan is helemaal te gek voor woorden. Het lijkt me duidelijk dat me neer Erkelens zelf geen auto heeft." Erkelens pareert de kritiek. „Het is een beetje flauw om te zeggen dat het buurtoverleg niet bestaat. Drie tot vier keer per jaar verschijnt een boekje dat in de wijk wordt verspreid en waarin onze verrichtingen statui. Toevallig - de gemeente heeft nog geen nieuwe buurtco ördinator ingesteld - is er het laatste halfjaar niets gebeurd, maar dat is geen excuus. Het is net als bij de wijkavond, eens per jaar. Je stopt flyers in de bus van 1000 woningen en er ko men 45 man, voornamelijk aan hang van de tien mensen uit het buurtoverleg zelf." Dat er wijkbewoners zijn die de verkeersmaatregelen willen op heffen, spreekt Erkelens niet te gen. „Dat zijn dan mensen die niet aan een van de mogelijke sluiproutes wonen. Die vinden het inderdaad lastig steeds te moeten omrijden. Geloof me; zolang er stoplichten staan op de Engelendaal en er verder in de regio geen goede oost-west verbinding is, kun je de Splin terlaan, Spanjaardslaan of Zij- loordkade niet openstellen. Het is meer dan een Leiderdorpse kwestie want zelfs automobilis ten uit Alphen die naar het strand willen, komen dan door de Splinterlaan. Het tragische ongeval vorige week bij de Spanjaardsbrug had weliswaar niets met de afsluiting te ma ken, maar de kans op herhaling wordt zeker niet kleiner als er weer een doorgaande weg van de Splinterlaan wordt ge maakt." regio - De medewerkers van Ons Doel in Leiden leveren een bruto uurloon in. De directie verdubbelt het eindbedrag en stort dat op girorekening 555. „Onder het motto: alle kleine beetjes helpen", zegt directeur Martine Glaser. SCw Leiderdorp voert even eens actie. Vrijdag 7 juni van 14.00 tot 16.00 uur zijn kinde ren uitgenodigd om in het ge bouw Dwars&zo kaarten te ko men maken. Die kunnen dan weer verkocht worden aan ou ders en buren. Het geld dat zo bij elkaar wordt gebracht, gaat naar giro 555. Net als het en treegeld (2,50 euro per kind). Opgeven via 071-5421662. SJZ uit Zoeterwoude liet tij dens de nieuwjaarsinstuif een oude voetbal als spaarpot rond gaan. Aan het einde van de bij eenkomst zat er 600 euro in voor giro 555. Voorzitter Leo van der Geest: ,Als SJZ kunnen en moeten wij een bijdrage le veren om het leed van de men sen in Azië enigszins te ver zachten." Indonesisch restaurant Sura- karta in Leiden spaart deze week alle fooien. „Wij zijn een Indonesisch restaurant, we moeten iets doen voor dat ge bied", aldus een personeelslid. Eigenaar Stephan von Brunner verdubbelt het uiteindelijke be drag en maakt het over naar gi ro 555. Tijdens de voetbalwedstrijd bij Docos aanstaande zondag die in het teken staat van oud en nieuw staat ook een collec tebus. Petra Lagerberg verza melt hier geld voor haar 'Sri Lanka project', haar man zit in die getroffen streek in een ver woest dorp. De gemeente Jacobswoude zamelde gisteravond tijdens de nieuwjaarsreceptie geld in voor het hulpfonds 555. De onzeker heid over de begroting 2005 is voor het college van burge meester en wethouders reden om niet het voorbeeld van an dere gemeentes te volgen door bijvoorbeeld 1 euro per inwo ner te doneren. De Zoeterwoudse burgemees ter Bloemen riep tijdens de drukbezochte nieuwjaarsrecep tie Zoeterwoudenaren op een bijdrage te leveren voor de slachtoffers van de zeebeving in Azië te geven. Hiervoor staat tot vrijdag 14 januari op het ge meentehuis een collectebus. De daarin gestorte bijdrage wordt door de gemeente verdubbeld. ,phen aan den rijn - De llitie heeft zeven jongeren de leeftijd van 16 tot 18 ar oud aangehouden in jrband met de brute bero- ngen op twee pizzakoeriers nd oktober. Dat heeft het penbaar ministerie gisteren •kendgemaakt. Het gaat In drie Alphenaars, drie pudekerkers en een meisje t Hazerswoude-Rijndijk. p jongeren zijn bekenden in elkaar. Twee Alphenaars ïbben bekend en zitten jg vast, de rest is weer op ije voeten. e politie verdenkt de zeven ngeren van twee berovin- »n, een in Hazerswoude- jndijk en een in Alphen. In azerswoude hadden twee in de verdachten, een Al- ïenaar van 18 jaar en zijn f-jarige plaatsgenoot, op Iterdag 24 oktober een piz- 1 besteld. Vervolgens achtten zij de koerier op. Den die aankwam, bedreig en zij hem met een mes. De fervallers beroofden de be- irger van zijn portemonnee 1 een pizza. De volgende ig herhaalden de twee hun Uc in Alphen. eide daders zijn op 1 de- .•mber aangehouden en ebben bekend. Daarmee as de kous niet af. Een paar igen later arresteerde de olitie een andere 16-jarige Iphenaar. Die bekende tij- ens de overvallen op de uit- jk te hebben gestaan. Drie pudekerkers, twee 18-jari- ïn en een 17-jarige, zijn op Insdag 7 december ingere- tnd. De politie verdenkt fen van medeplichtigheid, fen 14-jarig meisje uit Ha- irswoude zou ook bij de lërvallen betrokken zijn ge leest. De politie zet het on- Brzoek voort. Rijdende winkelwagen meteen al in trek bij de Hoogmadenaren 10.00 en 14.00 uur aan de Van Alcmaerlaan voor het kooplus tige publiek te openen. Het liefst heeft Grovenstein er nog een paar bij, zodat hij in geval van nood op extra men sen terug kan vallen. Maar hier over zit hij niet echt in. „Ik kreeg net nog een spontane aanmelding van mevrouw De Graaf." Ook vond hij een on derkomen voor de winkelwa gen. Lex Keller rijdt die elke ochtend en elke avond van en naar de stalling van Marcel Koot aan de Groenwegh. Margriet Sloendregt komt aan wandelen met haar hondje. Ze is sinds kort vanuit Den Haag in Hoogmade komen wonen. Het contrast is groot. In plaats van lopen naar de winkel om de hoek was ze twee uur kwijt voor een boodschap in Leiden of een uur om inkopen te doen in Woubrugge. „Ik ben dan ook blij dat ik nu toch in deze win kelwagen terechtkan Even kijkt ze bedenkelijk. Haar hondje kan niet mee de wagen in. De groep jongens, die rond om de wagen een ontmoetings plaats hebben gecreëerd, biedt een oplossing. Ze passen op het dier, terwijl Sloendregt inkopen doet. Blij komt ze de wagen weer uit. „Duur? Dat kan ik nog niet zeggen. Het zal een paar centen meer zijn. Maar ik heb er gemak van. Wat kan mij die paar cent dan schelen." Het is 14.00 uur. De deur gaat dicht. De teller staat op 106 klanten. De kassa heeft maar twee keer op ruststand gestaan en alle verse groenten, vleeswa ren en brood zijn zo goed als op. Rick van der Poel, de zoon van de Veense ondernemer die de vrijwilligers deze week in werkt, is tevreden. Keiler en Grovenstein zijn dat eveneens. „Ik hoop dat het zo blijft", zegt Grovenstein. „We kijken het aan voor vier weken. Valt de omzet alsnog tegen, dan stop pen we ermee." door Marieta Kroft hoogmade - Met een halfje brood, verse vleeswaren en een pakje sigaretten loopt Leny van Goozen uit Hoogmade op straat. Ze heeft zojuist boodschappen gedaan in de rijdende winkelwa gen, in haar eigen dorp. „Ik ben heel blij. Anders ging ik naar Roelofarendsveen of Leiderdorp. Het is hier misschien iets duur der, maar mijn auto rijdt ook niet op water." Sinds gisteren kunnen de Hoogmadenaren na ruim een halfjaar weer voor hun eerste levensbehoeften in hun eigen dorp terecht. Het liep met een al storm. Lex Keller, die de klanten be dient, heeft aan het begin van de middag nog geen tijd gehad om een kop koffie of een boter ham te eten. Sinds de winkel wagen aan de Van Alcmaerlaan om 10.00 uur openging, is het een komen en gaan van men sen. „We hebben al 80 klanten gehad", zegt Keiler een uur voor sluitingstijd voldaan. „Ge lijk om 10.00 uur waren ze er. Een kwartier later stonden de mensen buiten op de stoep te wachten." „Sodemieter joh", roept Job Grovenstein opgetogen als hij dit hoort. De bedenker van het plan steekt net zijn hoofd om de hoek van de wagen. „Dit had ik nooit verwacht." Groven stein, tevens CDA-raadslid, had te doen met vooral de oudere inwoners die niet meer in het eigen dorp boodschappen kon den doen. Hij nam contact op met de Veense ondernemer Van der Poel die in de regio di verse winkelwagens heeft rij den. Van der Poel zag het niet zitten om ook Hoogmade aan te doen, omdat het slechts voor een half jaar zou zijn. Deze zo mer komt er immers weer een Job Grovenstein en Lex Keller zien tot hun blijdschap dat de kisten met groenten en fruit steeds leger worden. Foto: Dick Hogewoning Coop-supermarkt. Een dure ar beidskracht op de wagen voor een half jaar is niet rendabel, zo redeneerde hij. Toch kwamen beiden tot een oplossing: Van der Poel zou een winkelwagen beschikbaar stellen, maar dan zou Grovenstein voor vrijwilli gers moeten zorgen die de klanten zouden helpen. Zo gezegd, zo gedaan. Het raadslid boorde al zijn contac ten aan en had er uiteindelijk zes: Lex Keller, Lida van Schie, Antoinette Bank, Gerda Eist- geest, de Woubrugse Renate de Groot en Job en Paula Groven stein. „Mijn vrouw en ik tellen dan voor een." Zo lukt het om de winkelwagen elke dag tussen UITVERKOOP SHOWROOMKEUKENS! Ook dét doet ALN0 anders. De ALNO showroomkeukens moeten weg, vóór 5 februari. Wij willen ruimte maken voor de nieuwe ALN0 keukencollectie. Echt interessante prijzen...en toch 5 jaar garantie! Uw ALN0 Select Dealers Vraag bq de ALM) dealer naar de actevoorwaarden HAARLEM Rob Woud Keukens Delftstraat 48 tel.: 023-5511689/90 HAZERSWOUDEDORP Keukencentrum Waddinxveen Frankrijklaan 4 tel.: 0172-236323 IJMUIDEN Möbel Kaiser Marktplein 2 tel.: 0255-546380 SASSENHEIM Sassenheims Vloerenhuis Keuken 3000 Koetsiersweg 7 tel.: 0252-230481 VOORSCHOTEN Keukenstudio fl| Ril Kon. Julianalaan 46 tel.: 071-5615927 HUIU eterwoude - Het klikte giste- I meteen bij de eerste ken- making van de nieuwe bur ineester van Zoeterwoude _jt haar adoptiekoe Dora. De Ewas niet weg te slaan bij gtsbeth Bloemen, die ander if kilo appels had meegeno- sn om het ijs te breken. De pels gingen achter elkaar ar binnen. „De band is ge leed", constateerde Dora's lenaar, boer Jan Versteegen, •reden. Dat de koe haar jas truilde, deerde de burge- jester niet. „Welnee, daar d ik rekening mee gehou- n." Bloemen had een spijker- lek aangetrokken en haar tte jas thuis gelaten, isbeth Bloemen 'kreeg' adop- koe Dora bij haar installatie 16 december als welkomst- Jchenk van de fractie van i)gressief Zoeterwoude (PZ). fractie hoopt dat de burge- fester een band krijgt met (arisch Zoeterwoude door >ra regelmatig te bezoeken. Stermiddag maakte de burge- ïester kennis met haar koe in ar stal op boerderij Rustdam (1 de Zuidbuurtseweg. Bloe- in maakte van de gelegen- id gebruik om tevens uitge- Bid kennis te maken met het erenbedrijf van Versteegen. 1-Fractievoorzitter Wil Ooij- dijk had aanvankelijk het ïe om de burgemeester een joptiekip te geven, maar na erleg met boer Jan Ver legen werd het een koe. „Een S» is niet typisch voor Zoeter- >ude, een koe wel", aldus jrsteegen. Wie tegen een be laid bedrag een ldp of een koe (opteert, steunt de boeren en Drdt op de hoogte gehouden h het wel en wee van het dier. _Jt is de eerste keer dat Ver- iftjl ALNO is anders... m ...daarom kies ik voor een ALNO Burgemeester Zoeterwoude maakt kennis met adoptiekoe Koe Dora laat zich vertroetelen door PZ-fractievoorzitter Wil Ooijendijk, burgemeester Bloemen en boer Jan Versteegen. Foto: Henk Bouwman steegen een koe ter adoptie aanbiedt en vermoedelijk ook de laatste keer. Versteegen heeft er moeite mee om geld te vra gen voor een adoptie, hoe goed bedoeld de actie ook is. Aan een adoptiekoe voor de nieuwe burgemeester wilde Versteegen desondanks graag meewerken. „Het is een goede reclame voor Zoeterwoude en het hele Land van Wijk en Wouden, het Mek ka van de boerenkaas. Alle pu bliciteit is meegenomen", aldus Versteegen. In het Land van Wijk en Wou den, waaronder Zoeterwoude, Rijnwoude en Stompwijk val len, hebben veel melkveehou ders moeite om het hoofd bo ven water te houden. De boe ren zijn hard bezig om de streekeigen producten meer onder de aandacht te brengen. Gedacht wordt aan een eigen zuivelmerk en een logo. Ver steegen zit in een studieclub die zich over deze plannen buigt. Zelf kan Versteegen zich naar eigen zeggen aardig redden. „Met de camping en de winkel erbij kunnen we ons goed be druipen. Een rijke boer zal ik nooit worden. Maar een geluk kige boer ben ik wel en dat is belangrijker." door Ruud Sep roelofarendsveen - Anderhalf jaar na de voltooiing van de 74 vakantiewoningen aan de Wijde Aa bij Roelofarendsveen, kan iedereen nu bezwaar maken te gen de bouwvergunning voor de huizen. De gemeente Al kemade publiceerde net voor de jaarwisseling de nieuwe ver gunning voor het omstreden bouwproject. De nieuwe ver gunning is nodig omdat de Raad van State begin vorig jaar bepaalde dat de vakantiehuizen illegaal zijn gebouwd. Direct na de uitspraak van de Raad van State lieten B en W van Alkemade weten dat ze de bouwvergunning van het va kantiepark wilden 'repareren'. De plaatselijke politiek stemde daar eind maart na lange dis cussies mee in. Alleen de PvdA - de kleinste collegepartij - stel de zich tot het eind op het standpunt dat de illegaal ge bouwde vakantiehuizen moes ten worden gesloopt. Architect Van Rijn kreeg inder tijd via de rechter toestemming om te gaan bouwen nadat de gemeente verzuimd had om binnen de wettelijke termijn zijn bouwaanvraag af te wijzen. De bouwvergunning werd ver volgens aangevochten door met name de Vereniging Veender- polder en Wijde Aa en door de inspectie van het ministerie van vrom. Toen de Raad van State de be zwaarmakers vorig jaar in het gelijk stelde, waaide er inmid dels een andere wind door de landelijke politiek. Waar Pronk nog een voorbeeld wilde stellen en de vakantiewoningen wilde laten slopen, paste het illegale vakantiepark ineens heel goed in het beleid van zijn opvolger Dekker. De minister antwoord de deze zomer zelfs op kamer vragen over de zaak dat de wo ningen de kernkwaliteiten van het Groene Hart kunnen ver sterken als het vakantiepark be ter wordt ingepast. Dat was ook de reactie van de Vrom-inspectie op een eerdere stap naar de verstrekking van de bouwvergunning. De ge meente moet van Vrom zorgen voor voldoende natuurcom pensatie. Burgemeester Meer burg gaat er dan ook van uit dat de Vrom-inspectie dit keer geen bezwaar zal maken tegen de bouwvergunning. Of andere partijen wel bezwaar zullen maken tegen de bouw vergunning, is nog niet duide lijk. De voorzitter van de Ver eniging Veenderpolder en Wij de Aa laat weten dat deze club zich volgende week beraadt op eventuele stappen. Ook de Ver eniging Milieudefensie heeft nog geen besluit genomen over al dan niet bezwaar maken te gen de bouwvergunning. De te genstanders hebben nog een kleine zes weken om zich tegen de bouwvergunning te keren. Maakt niemand bezwaar, dan is de bouwvergunning na die tijd definitief en zijn de vakantie woningen definitief gelegali seerd. (advertentie)

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 13