na dodelijk ongeval REGIO 'Strijd van ons zoontje mag niet voor niets zijn geweest' SP bezorgd over verdubbeling N207 R3 Vrijwilligersprijzen voor Wereldwinkel en jongeren Wouce Actie BBL Hotels staan achter voorstel burgemeester dinsdag 4 januari 2005 Bus staat in egstgeest cstgeest - De redactie van de ^nt in de Bus rijdt woensdag ar Oegstgeest. De bus van het idsch Dagblad staat opge- ild bij winkelcentrum Lange ort. Wie vragen, suggesties of merkingen heeft, meldt zich paf 10.00 uur. portprijs voor luwtrekster iRMOND - Touwtrekster Jo- ida Vergeer heeft de War- Jindse sportprijs 2004 gewon- n. Zij kreeg de prijs gisteren- bnd op het gemeentehuis uit jiden van de Warmondse nstenaar Fons Versluijs. Ver- er won in februari vorig jaar »t het Nederlandse touwtrek- rs equipe goud tijdens de in- or-wereldkampioenschap- n in Schotland. eel Voorhof under water derdorp - Een fors deel van Leiderdorpse wijk Voorhof eft op nieuwjaarsdag zonder Iter gezeten. Door een ver- kte leiding kwam er bij onge- er honderd huishoudens ën water uit de kraan. De be- iners konden tijdens de sto- ig op vijf punten in de buurt iter halen. Op het gemeente lis werd een bescheiden team hiengesteld (burgemeester, andweer en politie) om de ikbewoners op de hoogte te juden. Nadat de storing was tholpen, kregen de inwoners p Voorhof van waterleiding- drijf Hydron en van de ge- :ente het advies om het lei- ïgwater nog een tijdje te ko- h. Dat gebeurt om de ontwik- ling van bacteriën tegen te an. zoeterwoude/warmond - De twintig medewerkers van de Wereldwinkel in de Dorpsstraat zijn gisteravond in Zoeterwou- de uitgeroepen tot vrijwilligers van het jaar 2004. In Warmond ging de Vrijwilligersprijs 2004 naar acht jongeren die zich in zetten voor jongerencentrum Wouce. Zij organiseren in hun vrije tijd activiteiten voor de Warmondse jeugd tussen de 8 en 21 jaar. Tijdens de nieuwjaarsreceptie van de gemeente Zoeterwoude overhandigde wethouder Ates de oudste medewerker van de plaatselijke Wereldwinkel, Chris Mac Gillavry (84), en de jongste, Marjolein van Roosmalen (29), een oorkonde, bloemen en een cadeaubon. „We zijn heel ge wone mensen die met beide benen op de grond staan, maar als het over de Wereldwinkel gaat, worden we bevlogen men sen", aldus Chris Mac Gillavry in zijn dankwoord. De bijna 85-jarige Mac Gillavry greep de gelegenheid aan om de bedrijven en inwoners van Zoeterwoude te bedanken voor het feit dat zij in 1991 45.000 gulden bijeenbrachten om een winkeltje in eerlijke handel te kunnen openen. De verkoop van producten als kaarsen en koffie gebeurde tot die tijd res pectievelijk achter in de kerk en vanuit een woonhuis. De omzet groeide zo hard, dat een winkel nodig was. Volgens de jongste vrijwilliger, Marjo lein van Roosmalen, zit de zaak nog altijd in de lift. Vooral de verkoop van kerstpakketten loopt als een trein. De Wereld winkel houdt er veel vaste klan ten aan over. „Je ziet dat men sen de spullen komen halen die ze in het pakket zo lekker von den." Ook is het zaakje zich meer op een jong publiek gaan richten. „Ieder meisje in Zoeterwoude heeft wel een dromenvanger van de Wereldwinkel." Van Roosmalen rolde in het Wereld- winkel-werk doordat haar vader hiervan de oprichter was. Als meisje verkocht ze al kaarsen in leiderdorp - Burger Belangen Leiderdorp (BBL) wil weten hoe snel het onderzoek naar de ver- keersonveilige situatie bij de Spanjaardsbrug plaatsheeft. Ook wil de partij van fractievoorzitter Staal weten welke consequen ties het Leiderdorps college aan dit onderzoek verbindt. BBL vraagt dit naar aanleiding van het dodelijke verkeersonge val vorige week op de kruising Van de Valk Boumanweg en Zijldijk. Zij heeft zo haar beden kingen bij de uitlating van wet houder MacGillavry. De Leider- dorpse wethouder liet vrijdag in deze krant weten dat hij erkent dat het hier om een onover zichtelijk kruispunt gaat, maar dat een reconstructie nog wel even op zich laat wachten. Het gemeentebestuur begint eerst een onderzoek of aanpassingen wel noodzakelijk zijn. „Deze communicatie van het bestuur biedt niet echt een ga rantie voor snelheid en juist heid van handelen. Al lange tijd zijn er signalen over de ver- keersonveüige situatie over dit kruispunt die met name bij fiet sers en bromfietsers voor doen", aldus BBL. De partij wil bovendien weten of de omwo nenden - 'zo langzamerhand ervaringsdeskundigen' - daad werkelijk in het onderzoek wor den betrokken. „De direct om wonenden kunnen inmiddels een helder beeld geven van het aantal bijna-ongevallen of de lichte ongevallen, waarbij geen politie of hulpdiensten zijn ge alarmeerd." BBL dringt er verder op aan in het onderzoek ook de hinderlij ke en mogelijk gevaarlijke situa tie bij de bushalte aan de Zijl- dijk in de nabije omgeving van de kruising mee te nemen. Vijf van de acht leden van de prijswinnende Warmondse groep jon geren die zich inzet voor Wouce. Foto: Henk Bouwman De jongste en de oudste vrijwillige medewerker van de Wereldwin kel in Zoeterwoude namen de Vrijwilligersprijs in ontvangst. Foto: Henk Bouwman de kerk. Toen de juriste na haar studie weer in Zoeterwoude kwam wonen, meldde ze zich meteen weer bij de Wereldwin kel aan als vrijwilligster. De inwoners van Warmond wensten elkaar gisteravond een gelukkig nieuwjaar in cultureel centrum Het Trefpunt. De ge meente organiseerde haar nieuwjaarsreceptie samen met diverse verenigingen uit het dorp. Loco-burgemeester De Vroomen reikte de Vrijwilligers prijs 2004 in de vorm van bos sen bloemen, paraplu's en een bedrag van 500 euro uit aan een groep van acht jongeren die zich inzet voor jongerencen trum Wouce. Onlangs voorza gen ze het onderkomen nog in twee dagen tijd van een nieuw verfje. In 2004 organiseerden ze bovendien een sponsorloop en een rommelmarkt om geld te verdienen voor de inrichting van hun eigen centrum. Hun goede voornemen voor 2005 is om steeds meer activi teiten in hun eigen ruimte, in Het Trefpunt, te organiseren. De nieuwe jongerenwerkster Saskia de Mooij helpt ze daar bij. „Verder willen we het jon gerencentrum zo vaak mogelijk open houden, ook doorde weeks", zegt Anouk Schaken- bos. „Alle jongeren uit het dorp moeten hier in het centrum te rechtkunnen." De groep weet nog niet precies wat te doen met de 500 euro. „Maar we gaan het goed beste den." ACTIES VOOR AZIE cio - Eigenaars Reanne Versluis en irick Bakker van restaurant Scarlatti n de Stille Mare in Leiden doneren inderdag 6 januari de totale dagom- omsit aan giro 555. De medewerkers die on-deze dag ingeroosterd staan, wer- uitn belangeloos mee en doneren hun zitfartoonist Maarten Wolterink heeft in tekening ontworpen voor dona- tenurs van giro 555. Bedrijven kunnen betaling van dertig euro, of sen eer, de illustratie op hun homepage De tekst op de tekening van valtblterink luidt 'Wij gaven voor Azië' pt daaronder 'Giro 555', SHO Den 1 fag. oe- De bekende Warmonder Jozef van der Vooren roept, samen met zijn vrouw, op alle nieuwjaarsrecepties af te gelasten. Hij vindt dat het geld dat hiervoor uitgetrokken is, beter kan worden gestort op giro 555. Het bestuur van de Leidse studen tenvereniging Augustinus doneert 555 euro op giro 555 ten name van de sa menwerkende hulporganisaties. Eer der maakte het bestuur al bekend dat het de fooien overmaakt die in de eer ste drie weken van januari in het res taurant en aan de bar worden opge haald. Sapphire Technologies uit Alphen aan den Rijn biedt voor de hoogste bieders kalenders te koop aan. De ka lenders zijn gevuld met portretten van Sapphire's medewerkers, geschoten door topfotograaf Ton van Zeijl. Ieder een kan een bod uitbrengen via email: info@sapphirenl.com. Sapphire Tech nologies verdubbelt de opbrengst en maakt het totale bedrag over op giro 555. De Voorschotense Duikschool Tibia verzorgt zaterdag 15 januari proefdui- ken in zwembad Het Wedde. Voor 8 euro mag iedereen onder begeleiding een duikje maken, na een korte theo retische uitleg. Kinderen van acht tot twaalf jaar betalen vijf euro. Aanvang: 13.30 uur. Tibia stelt de opbrengst be schikbaar aan giro 555, bar-bistro Het Wedde doneert de opbrengst van alle kopjes koffie die tijdens de actie wor den verkocht. De ledén 'van Meerburg hebben zon dagavond tijdens de nieuwjaarsrecep tie van de Zoeterwoudse voetbalver eniging 1000 euro bij elkaar gebracht. Het was een initiatief van Bets Korbee, die zelf een aantal dagen voor de ramp op Sri Lanka met vakantie was. Het geld wordt gebruikt om op Sri Lanka een vissersboot te laten bouwen. De vissersvloot is er grotendeels verwoest en op deze manier hoopt Meerburg iets bij te dragen aan de wederop bouw. Het personeel van het Leidse café De Uyl van Hoogland heeft oudejaars nacht alle fooien gedoneerd aan giro 555. Het barpersoneel heeft bijna 650 euro opgehaald voor het goede doel. Ook de medewerkers van café De Bon te Koe hebben hun fooien gedoneerd tijdens oudejaarsnacht. Bij dit bedrag van 350 euro legt de eigenaar nog wat bij. In restaurant De Branderij heeft het personeel donderdag 30 december 660 euro opgehaald voor giro 555. Op de kantoren van het Hoogheem raadschap van Rijnland staan collecte bussen waarin medewerkers geld kun nen doen. Het hoogheemraadschap verdubbelt de opbrengst. Bovendien wil Rijnland gaan helpen bij een pro ject in het rampgebied dat met water beheer te maken heeft. Een concreet voorstel wordt binnenkort bekendge maakt. door Marieta Kroft alphen aan den rijn/leimuiden - Nu er steeds meer stemmen opgaan om de N207 tussen Al phen aan den Rijn en Leimui- den te verdubbelen, maakt de SP-statenfractie van Zuid-Hol land Zich zorgen. De SP vindt dat niet de verdubbeling van de weg, maar goede voorzieningen voor het openbaar vervoer de oplossing zijn voor de verkeers problemen. Omdat de fractie er niet zeker van is dat het provin ciebestuur deze mening deelt, heeft voorzitter Harmes schrif telijke vragen ingediend. De aanleiding voor de SP om nu Gedeputeerde Staten aan de tand te voelen, is dat de discus sie over een snellere verbinding sinds een maand is verhevigd. Zo hebben veertien verkeers wethouders in de Rijnstreek en Midden-Holland de verdubbe ling van de N207 boven aan de lijst gezet van projecten die moeten worden aangepakt. De SP wijst ook op de Belangen groep N207 die vorige maand met een actie begon om door verdubbeling van de weg, de lleeF^ en }aa^ e lijk ral Ouders richten Villa Joep op tegen zeldzame vorm van kinderkanker t lor Judy Nihof Dan - Leontine en Ro- ald Steijn uit Voorschoten [erkwam nu ruim een jaar ge- ok den het ergste wat je als ouder we int meemaken. Ze verloren zoontje Joep, die aan een vorm van kanker ed. Hij werd vierenhalf jaar datad. In Joep's nagedachtenis 2wejchten zijn ouders door tegen i wi ziekte. Ze richtten een stich- k ng op onder de naam Villa ap lep om geld bijeen te krijgen ior onderzoek naar Neuro- (astoom kinderkanker. „Joep ïft geleden en gestreden. We len zijn strijd voortzetten. is het niet voor niets ge- iest." :er onderzoek naar Neuro- itoom kinderkanker is vol- is de ouders van Joep hard -pdig. „De genezingskans van £t meest agressieve type van eze ziekte is al twintig jaar on- ïranderd laag. Artsen hebben jel onderzoeksplannen klaar £gen, maar het geld ontbreekt in ze uit te voeren. Dat is onze tote frustratie. Je zou denken het rijk er geld voor uittrekt, jaar dat is niet zo. De specia- iten op het gebied van Neuro- lastoom kinderkanker zijn vol- lig afhankelijk van donaties, laar wat je ziet, is dat grote Indsen hun geld eerder stop- u ën in onderzoek naar veel- öorkomende vormen van kan- pr, zoals leukemie. Er zijn ,s_ laar heel weinig kindjes die leuroblastoom kinderkanker tijgen." us")ep is drieënhalf als hij ziek fordt. Hij klaagt over buikpijn, lok blijft hij maar koorts hou- en. Als een antibioticakuur jeen enkel effect heeft, komt let ziekenhuis eraan te pas. jitsen constateren dat Joep een Rowald en Leontine Steijn poseren met dubbele gevoelens voor de foto. „Het gaat niet om ons. Het gaat om Villa Joep." Foto: Henk Bouwman groot gezwel heeft in zijn buik. Het blijkt Neuroblastoom kin derkanker te zijn, een zeer agressieve vorm van kinderkan ker. In Nederland krijgen jaar lijks circa 40 jonge kinderen de ze ziekte. De vooruitzichten zijn uiterst somber: tachtig procent van de patiëntjes overlijdt. Wat de onheilstijding teweeg brengt in het gezin Steijn, is mét geen pen te beschrijven. „De grond wordt onder je voe ten weggeslagen. Je denJa altijd: dat overkomt ons niet. Maar het overkwam ons dus wel." Na de diagnose staat alles in het te ken van Joeps genezing. Nor maal functioneren als gezin is er dan niet meer bij. Van diver se kanten krijgen Leontine en Rowald hulp bij de opvang van hun andere twee kinderen. Een operatie, chemokuren, een beenmergtransplantatie, be stralingen: moedig doorstaat Joep een lange reeks zware me dische behandelingen. Kort voor zijn verjaardag komt Joep thuis. „Je kunt niet zeggen dat Joep weer de oude was, maar het ging vrij goed met hem. We hebben nog een heerlijke va kantie met elkaar gehad. Maar aan het eind van de zomer was het weer mis. Toen is het heel snel bergafwaarts gegaan." Op 21 oktober 2003 overlijdt Joep. Het idee om een stichting op te richten voor onderzoek naar Neuroblastoom kinderkanker speelde al tijdens Joeps ziek bed. Na zijn overlijden maakt Rowald een plan waarmee hij naar het Sophia Kinderzieken huis in Rotterdam stapt. In dat ziekenhuis werd Joep behan deld. Het idee wordt door de oncologen enthousiast ontvan gen. Ze verlenen al hun mede werking aan Villa Joep. Leontine en Rowald gaan op professionele wijze aan de slag. Ze maken een website, ontwer pen folders en stellen brieven op. Omdat Villa Joep ook een monument is voor hun zoon, is het echtpaar enorm gedreven om hun initiatief tot een succes te maken. Tegelijkertijd is het een heel pijnlijk en confronte rend proces. „Het is heel dub bel om met een soort bedrijfje bezig te zijn, terwijl het over je kind gaat. Maar het kan niet an ders als je ambitieus bent. We willen gewoon zoveel mogelijk geld inzamelen." Ook het feit dat Villa Joep de aandacht trekt van de media, zorgt voor gemengde gevoe lens. Aan de ene kant is alle pu bliciteit welkom. Aan de andere kant maakt het praten over Joep weer van alles los. Vooral Rowald zou het liefst alleen achter de schermen bezig zijn met de stichting. „Ik ben niet zo'n type om in de spotlights te staan. Het gaat niet om ons, maar om Villa Joep." Wat Villa Joep volgens het echt paar Steijn zo uniek maakt, is dat al het geld rechtstreeks naar onderzoek gaat. „Bij grote kan kerstichtingen gaat veertig pro cent van het geld naar salaris sen van medewerkers en ande re kosten. Dat kan niet anders als je zo groot bent, dat besef ik ook wel. Aan Villa Joep hebben we nog geen dubbeltje kosten gehad. De website hebben we zelf gebouwd, bevriende bedrij ven maakten de folder moge lijk, een ander bedrijf zorgt voor T-shirts: iedereen verleent gra tis medewerking." Sinds de oprichting van Villa Joep is al 110.000 euro bijeen gebracht. Met dit geld kunnen specialisten in het Sophia Kin derziekenhuis in Rotterdam binnenkort een begin maken met een eerste onderzoek. Meer dan een ton lijkt heel veel geld, maar om dit onderzoek af te ronden is nog eens 210.000 euro nodig. Familie, vrienden, kennissen en bevriende bedrijven organiseer den de afgelopen tijd tal van ac tiviteiten ten bate van Villa Joep. Vooral in Voorschoten is Villa Joep een begrip aan het worden. Het kinderdagverblijf waar Joep zat, de Ladies Circle, de Ronde Tafel, tal van instel lingen, organisaties en bedrij ven zetten zich in door fancy- fairs, sponsorlopen of andere activiteiten van de grond te til len. Het ultieme doel van Villa Joep is ieder kind met Neuro blastoom kinderkanker te gene zen. Voor Rowald en Leontine is Villa Joep tevens een manier om de gedachte aan Joep le vend te houden. Ook wordt de pijn enigszins verzacht door met de stichting bezig te zijn. „Het geeft een goed gevoel. De dood van ons kind heeft veel verdriet en boosheid veroor zaakt. Villa Joep is een manier om negatieve gevoelens om te zetten in iets positiefs." Informatie over Villa Joep is te vinden op www.villajoep.nl. Schrijven kan ook: Antwoord nummer 10920, 2501 WB Den Haag. dagelijkse files zo snel mogelijk te bestrijden. Via http: //N207.com roept initiatiefne mer en inwoners van Alphen, Martijn Jongen, raads- en sta tenfracties op te reageren op de overvolle provinciale weg. De fracties in Alphen lijken zich al lemaal achter Jongen te scha ren, maar zeggen nauwelijks mogelijkheden te hebben iets aan het probleem te doen. De statenfracties hebben nauwe lijks nog gereageerd. De SP en Groenlinks van Zuid-Holland geven aan voor meer bussen en minder auto's te zijn. Jongen heeft woensdag een gesprek met de Alphense verkeerswet houder Groen in 't Wout. Volgens Gerard Harmes van de SP is de oorzaak van alle fi leleed op de N207 het feit dat er geen goede openbaar vervoer- voorzieningen zijn. „De com missie Luteijn heeft vorig jaar aanbevolen dat openbaar ver voer veel serieuzer genomen wordt. Blijkbaar nemen GS ook al niet een gedegen onderzoek serieus." GS moeten de vragen nog be antwoorden. vervolg van voorpagina noordwijk - De directeuren van de twee grootste hotels in Noordwijk zijn het eens met het voorstel van burgemeester Groen om tien procent van de toeristenbelasting te steken in de wederopbouw van hotels in Sri Lanka en Thailand. Vo rig jaar liepen zij nog te hoop tegen de 'forse' verhoging van deze belasting, die vooral hun 5-sterrenhotels trof. S. Stokkermans van hotel Huis ter Duin noemde het gebaar van Groen gisteren echter no bel: ,„We zijn het nog altijd niet eens met die verhoging, maar nu die verhoging er doorheen is gekomen, kan het geld maar beter ten goede ko men aan mensen die het echt nodig hebben. Onze klachten zijn relatief in vergelijking met de klachten van de zwaar ge troffenen daar." Ook J. Liethof, commercieel directeur van de hotels van Oranje, hoopt dat de gemeen teraad het voorstel van Groen overneemt: „Het is excessief veel geld, maar iedereen zal het er toch mee eens zijn dat we dit geven. Het spreekt mij wel aan dat Groen het over twee projecten had. Je kunt op deze manier de besteding van het geld goed controleren, al moet je natuurlijk wel oppas sen dat je geen scheve ogen krijgt." Daarop wees met name ook CDA-fractievoorzitter De Rid der: „Ik ben er voor om veel geld te geven, maar het lijkt me erg voorbarig om nu al eenzijdig twee families te be voordelen in gebieden waar zoveel mensen in grote pro blemen zijn gekomen. Over die besteding heeft Groen zich te gemakkelijk uitgelaten." echten fG,oyas,oon1 SMaker

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 13