'Ik ben maar een iel meisje' i SPORT 'Zeer slechte journalistiek!' 7 Leidenaar kampioen van Aruba ut ;esvol 10 weg bij jerburg R8 Waterpolokeepster Yvette Roozen (ZVL) weet niet waar haar grenzen liggen Kerstcross bij RKVY Meerburg BALLETJE MET iood-old' bij de tijd Regioclubs opgelet! eter van der Hulst de - Meerburg is als :r van de derde klasse de winterstop ingegaan, eden om veranderingen technische staf aan te i. Toch verlaten hoofd - Paul van der Zwaan en iistent Henny Beerenfen- drie seizoenen de Zoe- ie voetbalclub. „Het is dan eens verderop te meent Van der Zwaan, ring van spijs doet dus ir heeft het vertrek van Zwaan ook te maken tilijke financiële situatie [eerburg? „Ik kan mij llen dat de club zijn am- bij moet stellen. Dat ik m veel zou verdienen is al een gerucht. Het is een ren gaan leiden, terwijl ïaal niet klopt", zegt die nog geen contac- een nieuwe vereniging „Dat zal nog een hele irden. Het niveau waar club speelt maakt mij veel uit, het gaat om de s. Met het vorige be- van Meerburg heb ik gewerkt. Zij hadden am- bij mij pasten." Zwaan en zijn spelers hebben zich niet laten len door alle berichten leerburg in financieel [weer terecht is gekomen, «stuur van de vereniging jn consequenties, waarna ;s een nieuwe leiding [ekozen. Van der Zwaan: b het fantastisch naar gehad en ondanks de berichtgeving zijn wij spelers gewoon ons werk doen. Wij hebben altijd dat het ons 'pakkie an' Wij voetballen gewoon n dat redelijk." Een un- ement want Meerburg ;oede kansen op de titel. :id nemen met een titel ïurlijk wel mooi, want :aait het toch om." De iromoveerde eerder on der Zwaan en Beeren- jal naar de derde klasse. Valken '68 vertrekt de aan het einde van het Piet van Duyn heeft er jaar bij de club uit Val- opzitten. Onder zijn iromoveerde het eerste de tweede klasse za- Foreholte heeft inmid- opvolger gevonden ■ertrekkende coach Re- Stefan Spruyt neemt n het stokje over. die jarenlang met Ras dklasser FC Lisse speel- inde de afgelopen jaren oven. UDO-trainer Wil ins is de opvolger van ancel bij Roodenburg. van der Burg blijft bij de club. Hij is trainer van ede elftal. donderdag 23 DECEMBER 2004 SPORT EN SPEL biuarten door Gertjan van Geen leiden - Er was niemand meer verbaasd dan zijzelf. Waterpo lokeepster Yvette Roozen van de Leidse hoofdklasser ZVL kreeg een uitnodiging in de bus om met het Nederlands team mee te gaan op een oefenstage naar Sicilië. Vier maanden geleden vroeg ze zichzelf nog af of de hoofdklasse zelfs niet te hoog gegrepen was. „Ik dacht: dat kan ik nooit", zegt Roozen. „Maar nu gaat het zo hard met me, dat ik niet eens weet wat mijn plafond Yvette Roozen speelt pas sinds haar 17de en het was nog bij toeval ook dat ze het water in dook om zich bij het derde team van DWT uit Haarlem te voegen. De 24-jarige Leidse zwom normaal gesproken bij de vereniging. Haar team viel uit elkaar, ook haar zus stopte, en Roozen stond in dubio. Om dat DWT een keepersprobleem had, schoot ze - zonder ooit een training te hebben gevolgd - te hulp. Bij haar eerste actie bleek hoe groen ze als polo speelster was. „Ik kreeg een bal, er kwam een tegenstander aan, ik pakte de bal met twee han den beet en hield hem onder water op een manier van: nie mand komt aan mijn bal." De scheidsrechter dacht er anders over en gaf de tegenstander een strafworp. De bal onder water houden is immers verboden. Ze bleek een talent. Door haar niet geringe lengte, 1.92 meter, en als gevolg daarvan haar be hoorlijke spanwijdte ligt ze goed in de weg. Hoewel twee deklasser DWT als snel te klein bleek voor haar, duurde het even voor ze naar een hoger ni veau klom. „De trainer van DWT zag mij al hoger spelen, maar ik wilde niet bij mijn team weg. Ik had geen echte ambitie en ik wilde niet ver reizen." Pas de laatste twee jaar ging ze verder kijken. Ze woonde in Leiden, zwom bij studentenver eniging Aquamania - is rege rend Nederlands studenten kampioen op de 200 meter schoolslag - en vervulde er be stuursfuncties. Als wij zaten te vergaderen, trainde De Zijl- LGB /Vivax in het Vijf Meibad. Er lag nooit een keeper in het water. Toen ik er een keer was en een uurtje moest wachten, heb ik brutaalweg gevraagd of ik mee mocht doen. Rob van Berkel, die ook keeperstrainer bij de bond is, zei: duik er maar in. Vanaf dat moment ben ik el ke week gaan meetrainen. Ik vond het wel interessant en Van Berkel was supermotiverend." Ze is afgestudeerd fysiothera peut en doet een vervolgstudie bewegingstechnologie aan de Haagse Hogeschool. Na een tijdlang op verschillende adres sen in onderhuur te hebben ge zeten, heeft Roozen een vaste kamer in het studentencomplex aan de Kaiserstraat. Met vaste grond onder haar voeten was de tijd rijp om vorig seizoen de overstap naar De Zijl te maken. Zeker toen ze hoorde dat oud clubgenoot André Zandvliet er trainer/coach werd. Ze vierde de promotie naar de hoofdklas se mee, voordat de vrouwentak van de club met LZ 1886 opging in startgemeenschap ZVL. Roozen: „Dat was weer een stap hoger. Ik wist niet of het realistisch was voor mij, maar ik wilde wel eens kijken hoe goed ik kon worden." Het blijkt dat ze het aankan. Sterker nog, er zit nog veel meer in het vat getuige de keu ze van bondscoach Paul Metz om haar te vragen mee op oe fenstage te gaan. Ze werd opge roepen omdat eerste keepster Meike de Nooy op Hawaii speelt en studeert. De Nooy gaat wel mee naar het WK-kwa- lificatietoemooi in Madrid, waardoor Roozen zeer waar schijnlijk weer afvalt. Niettemenin staat polo in haar leven ineens op de eerste plaats. „Het is weird, bizar ge woon. Mijn vrienden van vroe ger en van de studentenvereni ging zie ik bijna niet meer. Ik zit ineens formulieren in te vullen over welke medicijnen ik ge bruik. Als ik naar de dokter ga, moet die eerst met de bonds- arts overleggen wat hij mag voorschrijven in verband met de dopingreglementen. Ik mag niet meer skiën en ik geef per week 15 euro extra aan eten uit. Ik had laatst mijn moeder aan de lijn. 'Mam, ik eet gewoon een brood per week meer', zei ik. Van de zomer heb ik heel hard gewerkt, zodat ik tot de cember geen bijbaantje zou hoeven. Ik ging stage lopen, vandaar. Maar nu moeten mijn ouders toch bijspringen." Ze laat het allemaal maar over zich heenkomen en moet af en toe lachen om wat er allemaal in korte tijd met haar is ge- Sportrust/Van Diemen heeft de eerste helft van de landelijke kadercompetitie afgesloten met een gedeelde koppositie. In de dertiende ronde won het bil jarttrio uit Sassenheim met 6-0 van hekkensluiter Aalsmeer. De Plas uit Ter Aar kwam mede aan de leiding door een 4-2 winst op WBD. Verdel uit Lan- geraar zakte door een 2-4 ne derlaag naar een plek in de middenmoot. De Engel/Van der Aart bleef uit de buurt van de rode lantaarn dankzij een eclatante 6-0 zege op Visprox. Het Lissese kadertrio Cas Juffer mans (15), André van der Aart (17) en captain Louis Opstal met een winst in acht beurten, speelden een sterke wedstrijd. Jumbo Warmond boekte een overtuigende 6-2 zege op Ma- rans in de nationale eerste klas se driebanden. Rob Lamboo en Carel Wagenaar waren goed op dreef met moyennes boven de één en series van negen. Peter Vlaar won eveneens zijn partij. Jumbo deelt de vijfde positie op de ranglijst. Het Leidse bridgeteam van De Sleutels zakte na een 22-8 ne derlaag en een 15-15 gelijkspel van de tweede naar de vijfde plaats in de nationale tweede divisie. De Sleutels werd gepasseerd door drie teams van het Leidse Crash dat goede zaken deed in de ronden acht en negen. Crash 5 kwam door een 25-3 en 16-14 zege op de tweede plaats. Num mer drie Crash 6 speelde met 15-15 gelijk en won met 21-9. Met vier ploegen in de topvijf is 'Leiden' goed vertegenwoor digd. Crash 7 is met een op mars bezig en staat weliswaar nog onder de rode streep, maar heeft slechts zes vips nodig om in de 'veilige toptien' te komen. dammen De Dambond Midden-Holland (DMH) won afgelopen zaterdag in het Leidse denksportcen trum de jubileumwedstrijd tus sen de drie bonden van Zuid- Holland. Het is twintig jaar ge leden dat de provincie Zuid- Holland werd opgedeeld in drie 'provincies'. De 'Leidse' ploeg won het evenement over twee ronden met 28 punten voor West-Holland met 24,5 en Zuid-Holland Zuid met 19,5 punt. Nationale toppers als Rob Clerc en Ron Heusdens gaven acte de présence. Voor de DMH speelden onder anderen groot meester Emo Prosman, Cor van Dusseldorp, Bas Messemaker, Michiel Kloosterziel en Evert Bronstring. Van Dusseldorp was één van de drie spelers die beide partijen won. Ook Katwij- ker Messemaker won een partij en kwam in de tweede ronde remise overeen met Clerc. darts Leidenaar Henny van der Ster bereikte de laatste acht van het Open toernooi te Emmen. In de kwartfinale verloor Van der Ster met 3-1 van Jack Proosten. Aan het sterkbezette toernooi deden ook Rick Hofstra, Co Stompé en Vincent van der Voort (Ray mond van Bameveld had we gens ziekte afgezegd) mee, maar alle toppers werden voor de kwartfinale uit het toernooi geworpen. Jelle Klaasen won. Francis Hoenselaar was beste vrouw. poolbiljart Dijkjes F&M Tornado's is na vier ronden op kop gekomen van de nationale Pro Team Lea gue. Het Leidse poolteam met Mi-Len Pan, Jesse Thehu, Wim Braam en Mario Lannoye won in Sittard twee competitieduels. De poolteams van Shooters en Purple Pool werden beiden met 4-1 aan de zegekar gebonden. Stand aan kop: 1. Dijkjes F&M Torna do's 4-6; 2. Club 8 4-6; 3. Kapitaalvisie 4-6; 4. SPV4-4; 5. Purple Pool 4-4. Henk Versteeg heeft de leiding genomen in het algemeen klas sement van het Open kampi oenschap van Warmond. Ver steeg reikte in de elfde ronde tot de halve finale en werd toen teruggewezen door de nummer drie van de ranglijst Nico Seis- veld. Seisveld op zijn beurt ver loor in de finale met 2-0 van de Amsterdammer Lennon Star- key. De finale van de verliezer ronde ging naar Kees Jan Visser. Tussenstand aan kop: 1. Versteeg 131; 2. Ronald Blok 128; 3. Seisveld 115; 4. Florian Moederscheim 92. Yvette Roozen: „Het is weird, bizar gewoon. Ik zit ineens formulieren in te vullen over welke medicijnen ik gebruik. Als ik naar de dokter ga, moet die eerst met de bondsarts overleggen wat hij mag voorschrij ven in verband met de dopingreglementen." Foto: Henk Bouwman beurd. „Ik kijk niet graag te ver vooruit. Ik let ook niet op ande ren, ga gewoon mijn best doen. De bondscoach heeft gezegd dat ik gewoon moet kijken wat ik kan op internationaal niveau. Ik barst niet van het zelfver trouwen. Ik ben een iel meisje. Vier maanden geleden vond ik hoofdklasse al hoog. Nu moet ik maar eens kijken waar mijn grenzen liggen." zoeterwoude - Voetbalclub Meerburg houdt komende zondag de Huisman Esso Kerstcross. Het startschot heeft om 13.00 uur plaats op het sportcomplex van Meerburg in Zoeterwoude-Rijndijk. Er kunnen drie afstanden op het crossparcours gelopen worden: 2,5, 5 en 10 km.Inschrijven kan vanaf 12.00 uur in de kantine van Meerburg, Hans Ecklplein 1, Zoeterwoude Rijndijk. Het inschrijf geld bedraagt 2 euro (t/m 17 jaar) en 3,50 euro (18 jaar en ouder). (bij)zaken in de sport en horloge van Man- hester United is r ongeveer 25 euro iet internet te koop. iiurlijk is een horlo- an de Ajax Sport - Combinatie (ASC) )egstgeest een stuk rder. Voor 32,50 eu- ent u eigenaar van ASC-horloge. „En is een goed ding geen weggooi- oge", weet secreta- 'ans Verhoog van de \-old zeker. „Er zit nslange garantie Er komt ook een dhorloge. „Want dit lor jongeren iets te ig", denkt Verhoog. die 32,50 houdt ASC 10 euro over. Er al tien horloges ver- ït, dus ASC heeft er 100 euro bij. Da's )i! En het is nog niet einde. Verhoog: „Er lt een vitrine in de ine opgesteld, met naai spullen met het ■logo." Wij vinden dit een staaltje zeer slechte jour nalistiek en vinden een rectificatie op zijn plaats'! Oef, vanwaar deze hoge toon? Wat hebben we gedaan, hebben we iemand beschul digd van diefstal en kunnen we dat niet waarmaken? Hebben we geen wederhoor toegepast in een precaire kwestie? Nee hoor, de voorzitter van Meerburg is boos omdat we het websitetje van de voet balclub een onvoldoende hebben gegeven. En deze website was nog maar zo kort in de lucht. De club die net de hand heeft moeten op houden bij de belastingbetaler omdat-ie zo diep in het rood staat, zou enige be scheidenheid sieren. Maar niks hoor, voor zitter Hajo Laman meent wild om zich heen te moeten slaan. Omdat die beste makers van de website ook niks aan het humeur van hun voorzit ter kunnen doen, zijn we best bereid de si te op een later tijdstip nog eens te beoorde len. We hadden dat alleen liever na een 'nor maal' briefje gedaan. WWW.BALLETJE.NET |SC-horloge in vol or- '.euk om te hebben lurder dan eentje van 'lester United. Website ASC 'Balletje met' testte gehaktballen in sportkantines en beoordeelde voetbaiterreinen in de regio. De komende maanden is het de beurt aan websites van sportclubs. Zijn ze informatief, zijn ze goed vormgegeven, zijn ze actueel? Dit keer is het de beurt aan Stompwijk '92, een dub die voetbal, handbal en 'binnensport' bedrijft. Routebeschrijving: prima in orde, zelfs met foto- tjes van de verschillende accommodaties waar wordt gespeeld. Uitslagen: doorklikken naar de KNVB dus. Is het zo moeilijk om die paar uitslagen zelf te verza melen? Actualiteit: de 'Meerhorst'- loop van zondag 2 ja nuari is keurig aangekondigd. Veel actueel nieuws is er blijkbaar niet. Vormgeving: het is niet heel spectaculair, maar er is veel tijd en moeite in geïnvesteerd. Sponsors: sponsors zijn keurig gemeld. Maar zouden die tevreden zijn met dit plaatsje op de site. Verder: informatie over de sponsorvoor- waarden is niet interessant, we kunnen ons ook niet voorstellen dat het iets oplevert. Overige informatie: keurige, beknopte bijdrage over de historie van de club, ook is goed aange geven welke sporten er bij Stompwijk'92 beoe fend kunnen worden. Eindoordeel: goed vrijwilligerswerk Het Noordhollands Dag blad publiceerde vori ge week de marktwaarde van de spelers van AZ. Die werden vastgesteld door spelersmakelaar Humphry Nijman, begeleider van on der anderen Jerrel Hassel- baink. Hoe zit het met de waarde van onze regionale inbreng bij AZ, Tim de Cler (ex-Lug- dunum, woont in Sassen heim) en Barry Opdam (ex- FC Lisse). En: zijn ze nog haalbaar voor clubs uit de regio? Over Tim schrijft de Noord- Hollandse krant: „Draait een uitstekend sei zoen, waardoor zijn markt waarde is gestegen. Maar de clubs die hem op dit mo ment volgen, zijn volgens mij niet bereid gigantisch te betalen. Waarde: ruim 3 miljoen. Wordt hij interna tional, dan ruim 4 mil joen. Hopen dus dat hij geen in ternational wordt anders is-ie onhaalbaar voor Lug- dunum. Over Barry: „Tsja, Opdam. Van Gaal overwoog nog hem bij Oranje te halen. Opdam is op zijn plaats bij AZ. Waar de: 1 tot2 miljoen." Lijkt ons veel geld voor FC Lisse. Ter Leede misschien? Het eiland werd getroffen door een zware storm, de computer crashte een paar maal en het zeer aangename Caribische zeeklimaat is sowie so fnuikend voor de Hollandse arbeidsethos. Daarom duurde het tot deze week voordat de redactie van Balletje Met de hand wist te leggen op een foto van wielrenner Eric van der Geest, gehuld in de kampioens trui van Aruba. De Leidenaar won in februari van dit jaar de nationale titel in de categorie sub-masters; mannen tussen de 35 en 45 jaar. Van der Geest (41) is een ver woed fietser die regelmatig met een groep Leidse en Noordwijk- se vrienden tochten maakt in de bergstreken van Zuid Euro pa. Zijn stationering in Aruba als belastingambtenaar weer hield hem er niet van zijn hob by te blijven uitoefenen. Hij schreef zich als grap in voor het plaatselijk kampioenschap dat hij ook nog eens won. Van der Geest doet luchtig over zijn prestatie. Wielrennen en mountainbiken zijn nu niet be paald sporten die je associeert met het Caribisch gebied en zijn concurrentie bestond dan ook uit slechts vijf tegenstre vers. Toch hield hij er een spe ciale kampioenstrui aan over, die hem werd uitgereikt door de Arubaanse minister van sport Ramon Lee in aanwezig heid van de Nederlandse staats secretaris Clémence Ross-Van Dorp die toevallig op dienstreis was. Of de jury van de Leidse sport- prijzen 2004 deze late nomina tie voor Sportman van het Jaar in behandeling neemt, i: niet bekend. Foto: Eric van der Geest

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 23