Ajax gaat in zee met Charisteas SPORT Christijan Albers heeft eindelijk zijn stoeltje Fortes Rodriguez: 'Dit is echt niet leuk' Hockeybond betreurt middelvinger Vogels Griekse spits kost vijf miljoen Herinnering tidder verlengt tract bij Ajax idam - Ajax heeft het ct met Daniël de Ridder ebroken en verlengd tot )e vorige overeenkomst :20-jarige aanvaller liep zomer van 2006. Juist de pen weken werd steeds keiijker gespeculeerd en andere club voor De In dat verband werden iham Hotspur en Willem Demd. donderdag 23 december 2oo4 Iker voorzitter lersvakbond idam - Erik Dekker is de voorzitter van de wiel- svakbond WBW. De van de Raboploeg krijgt nner John van den Akker ich als secretaris. De nieuwe bestuursleden renners Servais Knaven, erhouten, Max van Hees- Thomas Dekker. icoach gaat in «p tegen straf ar - De 40-jarige Alk- turncoach gaat in hoger tegen de onvoorwaar- gevangenisstraf van vier ehem vorige week door itbank in Alkmaar is op- Hij werd veroordeeld andstichting, een reeks fstallen en heling. De irder heeft ontkend de feiten te hebben ge- fADO idhaafd tuchtcommissie van heeft ADO Den Haag naar aanleiding van de iren bij het gestaakte PSV veroordeeld tot van twee wedstrij- ter publiek, waarvan aardelijk. Daarmee de eis die de aanklager nzijn schikkingsvoor- 10 Den Haag heeft tot en december de tijd beroep ekenen tegen de straf. ■isfederatie rst Koubek De Internationale ten- ratie ITF heeft de Oos- tennisser Stefan Kou- irdrie maanden ge- wegens het gebmik van boden middel. De 27-ja- ubek werd in juni posi- onden tijdens een con- Parijs, tijdens het toer- Roland Garros. Vol- Oostenrijker zat de ver- tof in een ontstekings- die een arts hem had chreven om een pols te genezen. Hij verwijt «zorgvuldigheid en leroep tegen de schor- voorstel noord aanklager betaald van de KNVB heeft Fey- ;n strafvoorstel ge- een wedstrijd van het ïlftal zonder publiek ardelijk) en een boete euro. De aanklager actie naar aanleiding wetsende spreekkoren eyenoord-fans in de van RKC-doelman Si- het duel tussen de ilftallen, op 10 novem- liniers terug emenië Routiniers Dorinel (Steaua Boekarest) Ghioane (Shakhtar izijn teruggekomen op 't te stoppen als Roe- :mational. Beide elders hebben de londscoach Victor Pi eren laten weten dat leschikbaar zijn als hij g heeft. Roemenië ont- derland in groep 1 op rincident bij ia hester City De Engelse voetbal- ichester City onder- i incident waarbij mid- r Joey Barton jeugd - nes Tandy een bran- ;aar in een oog zou edrukt. In de kranten en Barton Tandy te lijf at de 18-jarige speler ibeerd Bartons shirt igaret in brand te ste un pikte dat niet en an sigaar op het oog van ire collega, die er lich- fg3 ronden aan overhield. a niet verder n° rainer Snoei - Sparta neemt aan het seizoen af- h trainer Mike Snoei, tdamse club had een [erlenging van het fe contract, maar heeft jesloten die niet te Ie verhouding met de g en de communica- :e wensen over. Autocoureur rijdt volgend jaar voor Minardi in de Formule 1 door Ivo Op den Camp den haag - Ten minste één Ne derlander is in 2005 actief als Grand-Prixcoureur in de For mule 1. Minardi maakt vandaag tijdens een persconferentie in Amsterdam bekend dat Chris tijan Albers volgend jaar een van de twee rijders is van het Italiaans/Engelse team. Daar mee gaat voor de 25-jarige au tocoureur uit Laren een al jaren gekoesterde wens in vervulling. De kans is vrij groot dat Albers komend seizoen niet de enige Nederlander in de Formule 1 is. Ook Robert Doornbos heeft goede papieren om in 2005 een stoeltje te bemachtigen in de hoogste klasse van de auto sport. De Rotterdammer is in onderhandeling met Jordan. Bij dat team maakte de Formule 3000-revelatie van het afgelo pen jaar als testrijder de laatste maanden veel indruk. Teambaas Eddie Jordan liet we ten dat Doornbos voor zeven miljoen euro een plekje in het Grand Prix-team van 2005 kan hebben. Dat geld heeft de 23- jarige coureur voor een groot deel bijeen. Doornbos hoopt dat hij binnen twee tot drie we ken de deal met Jordan kan af ronden. De kans dat Jos Verstappen te rugkeert in de Formule 1 is na genoeg nihil. De Limburger is weliswaar de meest ervaren en getalenteerde Nederlandse cou reur, maar de leeftijd (Verstap pen wordt in maart 33) is in het nadeel van de Limburger. Ver stappen heeft zijn pijlen daar om vooral gericht op het ChampCar-kampioenschap in de Verenigde Staten, de Ameri kaanse tegenhanger van de For mule 1. Albers lonkt al sinds begin 2001 naar de Formule 1, maar tot een contract als Grand-Prixrij- der kwam het tot dusverre nooit. Hij mocht een paar keer testen - ook telkens bij Minardi - en begin 2003 leek het slechts een kwestie van een handteke ning zetten om tot de eredivisie van de autosport toe te treden. Albers had al een voorcontract bij Minardi getekend, maar kon op het laatste moment niet aan zijn financiële verplichtingen voldoen. Het Minardi-stoeltje ging toen naar Jos Verstappen, die wel over voldoende spon sorgeld beschikte. Dit keer hebben Albers en zijn management de zaken beter op orde. Naar verluidt is een be drag van tussen de vier en vijf miljoen euro gemoeid met de overeenkomst. Minardi-team- baas Paul Stoddart maakt er al geruime tijd geen geheim van dat hij Albers hoog heeft zitten. Zeker na de geslaagde testrit op het circuit van Misano in Italië en de daaropvolgende proefrit in een Jordan-bolide in Jerez de la Frontera was Stoddart over tuigd van de kwaliteiten van Al bers. Onverlet bleef echter dat Sto ddart geld wilde zien. Minardi is het armlastigste team in de Formule 1 en kan niet overle ven zonder een flinke hap sponsorgeld van de beide cou reurs. Er werd - opnieuw - een voorcontract met een optie ge tekend, waarvan de termijn gis teren afliep. Omdat de financi en nu wel in orde zijn, kon Al bers gisteravond het Minardi- contract ondertekenen. Van daag zal de in Eindhoven gebo ren coureur in Amsterdam aan de pers worden voorgesteld. Over de kansen van Albers om met Minardi hoge ogen te gooi en, bestaat weinig discussie: die zijn er niet. Minardi is de laatste twee jaar afgegleden tot de ab solute hekkensluiter van het Formule 1-veld en veel kans dat daar komend seizoen verande ring in komt is er niet. Albers klampt zich dan ook vooral vast aan het imago dat Minardi heeft, of tenminste had: dat van een goed opleidingsteam voor jonge coureurs, die vervolgens door kunnen groeien naar een betere renstal. Mark Webber, Fernando Alon- so, Jamo Trulli en Giancarlo Fi- sichella zijn voorbeelden van coureurs die hun loopbaan be gonnen bij Minardi en momen teel allemaal onder de pannen zijn bij (sub)topteams. Het zijn echter wel allemaal voorbeel den uit een periode dat Minardi nog een enigszins competitieve auto had, waarmee af en toe te stunten viel. Daarvan is de laat ste twee jaar geen sprake meer, door André Hoogeboom Amsterdam - Ajax heeft een ak koord bereikt met Werder Bre men over de transfer van Ange los Charisteas. De 24-jarige Griekse spits is na de kerstva kantie beschikbaar en zal met de ploeg meereizen naar Zuid-Afri- ka, waar Ajax een trainingskamp heeft belegd. Met de transfer is een bedrag gemoeid van bijna vijf miljoen euro. Al sinds het vertrek van Ibra- himovic en het mislukken van de transfer van Arouna Koné heeft Ajax z'n zinnen gezet op de Griek die momenteel bij Werder Bremen nauwelijks speelt. Intussen heeft Ryan Ba- bel bij Ajax zich gemanifesteerd als een volwaardig eerste elftal- speler, die in de nationale com petitie vier keer heeft gescoord en in de basis stond tegen Bay- ern München in de Arena en te gen Juventus in Turijn. Deson danks durft Koeman het niet aan om met de net achttien jaar geworden aanvaller het seizoen af te maken. De roep om een geroutineerde spits klonk al heel lang in de Arena. Yannis Anastasiou bleek niet te voldoen als basisspeler, hooguit als invaller. Met Wesley Sonck ontstond een diepe ver trouwensbreuk. De Belg achtte zich goed genoeg voor Ajax, maar scoorde te weinig. Inmid dels is hij in de hiërarchie ge zakt naar een vierde plaats, achter Charisteas, Babel en Anastasiou. Uit arren moede heeft ook Van der Vaart in de spits gespeeld. Dat was echter vóór Babel. De jongeling speel de afgelopen zondag tegen Gro ningen een uitstekende wed strijd, waarbij hij twee keer scoorde en één assist gaf. De onderhandelingen met Cha risteas kregen desondanks een vervolg en werden gisteren als nog afgerond. De Griek was zijn eerste seizoen bij Werder Bre men in topvorm en scoorde liefst 31 goals. Dat was in de jaargang 2002/2003. Een jaar la ter was hij weer productief ge noeg met 24 goals. In deze competitie staat de teller op slechts elf doelpunten en staat hij niet altijd meer in de basis. Thomas Schaaf, de trainer van Werder Bremen, verkiest een systeem met twee spitsen, Mi- roslav Klose en Nelson Valdez. Dat beviel de trotse Charisteas niet, die immers met Grieken land Europees kampioen is ge worden dank zij zijn treffer in de finale tegen Portugal. Hij Angelos Charisteas (rechts) kon bij Werder Bremen niet meer rekenen op een basisplaats. Foto: EPA/Kai Foersterling scoorde in totaal drie doelpun ten in dat toernooi. Charisteas is momenteel in Griekenland, waar het nationa le voetbalteam is uitgeroepen tot sportploeg van het jaar. Hij zal zich na een korte vakantie in Amsterdam melden. In een kor- door Ruud Ramler alkmaar - Het vertrek vaji José Fortes Rodriguez bij AZ doet de verdediger pijn. „Ik heb me ver gist in de trainer", zegt de spe ler. Na twaalf seizoenen ver trekt de 32-jarige verdediger ge dwongen door een conflict. Hij vertrouwde zijn trainer niet meer, vertelde hem dat, en wei gerde daarover excuses te ma ken. Fortes Rodriguez mag uit waardering voor zijn dienstver band transfervrij weg. RKC, De Graafschap en RBC toonden al belangstelling om hem tijdens de winterstop in te lijven. AZ-trainer Co Adriaanse zette Fortes Rodriguez onlangs tijde lijk uit de selectie. De verdedi ger, vorig jaar nog aanvoerder van AZ en toen ook algemeen erkend als belangrijkste speler, speelde deze competitie nog geen minuut. In de voorlaatste competitie wedstrijd voor de winterstop te gen Twente was er zelfs geen plek voor hem op de bank maar werd hij naar de tribune ge stuurd. Daar heeft hij nooit ge zeten, want de teleurgestelde Fortes Rodriguez vertrok direct naar huis. Er volgde een ge sprek met Adriaanse waarin de trotse verdediger zijn trainer toevoegde geen vertrouwen meer in hem te hebben. Slechts als Fortes Rodriguez zijn excuses zou aanbieden aan Adriaanse en zijn vertrouwen in de trainer weer uitsprak kon hij terugkeren in de selectie. „Ik heb geweigerd mijn excuses te melken", sprak de voetballer gisteren. „Omdat ik voor mezelf weet dat ik vorige week de waarheid heb gezegd. Daarmee verviel de basis voor een ge- José Fortes Rodriguez: „Ik heb me vergist in de trainer. En dat doet pijn." Foto: GPD/Joop Boek sprek." Fortes Rodriguez hoorde dat AZ zijn contract dat komende zo mer afloopt zou respecteren, maar dat hij de tweede helft van het seizoen moest uitdie nen in het tweede elftal. „Daar paste ik voor. Ik wil op het hoogste niveau blijven uitko men. Er is wat belangstelling en ik heb van AZ toestemming ge kregen om met geïnteresseerde clubs te gaan praten.'' Fortes Rodriguez zegt dat hij geen moment aan zijn vastbe raden houding heeft getwijfeld. Als ik mijn excuses zou maken kan ik mezelf niet meer aankij ken in de spiegel. Ik sta voor mijn uitspraken. Ik heb me ver gist in de trainer. En dat doet pijn." Er liggen meer persoonlijke dan sportieve redenen ten grond slag aan de breuk, zegt hij. Zon der er nader op in te willen gaan. Of de wens van de coach om met 'u' in plaats van 'jij' te worden aangesproken een rol heeft gespeeld, weet de Spaan se Alkmaarder niet. „Dat heeft de trainer gezegd op televisie dus zal het wel zo zijn." Mogelijke voorkeur van Adri aanse voor de aankopen van Willem II heeft er zeker niets mee te maken, zegt de voetbal ler. Fortes Rodriguez debuteer de in het seizoen 1994/1995 on der de toenmalige trainer Piet Schrijvers in het betaalde voet bal en speelde 164 wedstrijden voor AZ. De verdediger was ra zend populair bij de aanhang en werd zeer gerespecteerd door zijn collega's. Zijn gedre ven opstelling, zowel in als bui ten het veld, maakte hem tot een baas in de kleedkamer. Uitgerekend zijn Europese de buut, eind september tegen PA- OK, waren de laatste minuten van Fortes Rodriguez in het AZ- shirt. „Het is geen afscheid zo als ik me dat had voorgesteld, van de enige werkgever die ik als profvoetballer heb gediend. Ik vertrek met pijn in het hart. Dit is echt niet leuk. En ook al vind ik snel een andere club, dit verhaal kent alleen maar verlie zers." te reactie zei de Griekse spits dat hij Ajax een topclub vindt en graag in Amsterdam wil gaan voetballen. UITSLAGEN BASKETBAL New York. NBA. Charlotte Hornets - New Jersey Nets 91-94. Cleveland Cavaliers - Minnesota Timberwolves 107-97. New York Knicks - Dallas Mavericks 94-123, Miami Heat - Boston Celtics 108- 100, Sacramento Kings - Washington Wizards 104-93, LA Clippers - New Orleans Hornets 100-91 (n.v.) PRIJSVRAGEN Lucky Day 3586, 21 december. 3, 4. 7. 9. 21. 23. 26. 27. 28. 31. 42. 46. 48. 55. 60. 66,68,71.72.80. Lucky Day 3587, 22 december. 3. 4. 8. 10. 15. 16. 25. 31. 32. 36. 38. 43, 51.61.65. 69. 70. 73.77.80 Toto 13, week 52A. 2.3. 1.2.3.2.1.2. 1, 1. 1. 1. 1. (Onder voorbehoud van typefouten) SKI St Moritz. WB reuzenslalom, vrouwen. 1 Maze (Slv) 2.26.99, 2 Paerson (Zwe) 2.27.11, 3. Rienda (Spa) 2.27.73. 4. Putzer (Ita) 2.27.92. 5. Poutiainen (Fin) 2.28.46, 6. Mancuso(VSt) 2.28,52. Stand WB reuzenslalom: Paerson 260 pun- ten. 2. Poutiainen 225. 3. Maze 120 Stand WB algemeen: 1 Paerson 493. 2. Pou tiainen 486.3. Kostelic (Kro) 398 Flachau. WB slalom, mannen. 1. Rocca (Ita) 1.34,86, 2. Schönfelder (Oos) 1.35.10, 3. Vogl (Dui) 1.35.17. 4. Dragsic (Slv) 1.35.36. 5. Matt (Oos) 1.35.39. 6. Raich (Oos) 1.36.05 Stand WB slalom: 1 Raich 190. 2. Rocca 180, 3. Schönfelder 169. Stand WB algemeen: 1. Miller (VSt) 858. 2 Raich 546. 3. Maier (Oos) 482. VOETBAL Spanje. Primera Division. Albacete - Villarreal 2-2, Malaga - Real Socie- dad 1-5. Getafe - Racing Santander 2-0. De- portivo la Corufia - Zaragoza 2-3, Athetlic Bil bao - Mallorca 4-0, Osasuna - Numancia 2-0, Valencia - Espanyol 3-0. Real Madrid - Sevilla 0-1. Stand: FC Barcelona Valencia Sevilla Espanyol Real Madrid Real Betis Osasuna Atl. Madrid Atl. Bilbao Real Sociedad 17-42 Villareal 17-22 17-32 Zaragoza 17-22 17-31 Deportivo 17-22 17-30 Levante 17-21 16-29 Getafe 17-18 17-27 Albacete 17-16 17-27 Santander 17-16 17-25 Mélaga 17-15 17-24 Mallorca 17-13 16-22 Numancia 17-12 Christijan Albers betaalt vier tot vijf miljoen euro voor zijn plek in de ploeg van Minardi. Archieffoto: AP/Greg Baker zoals onder anderen ook Jos Verstappen in 2003 ondervond. Albers wordt de twaalfde Ne derlandse Formule 1 -coureur uit de geschiedenis en de op volger van Jos Verstappen, die een decennium lang de Neder landse alleenheerschappij in de Formule 1 had. Albers maakte de laatste twee jaar vooral furo re in het Duits toerwagenkam- pioenschap DTM. In 2003 werd hij op een haar na kampioen met Mercedes. Afgelopen sei zoen ging Albers als grote titel- favoriet van start, maar na een goed begin bleven de prestaties uit en moest hij genoegen ne men met een derde plaats in de eindrangschikking. Foto zorgt voor consternatie den haag/gpd - De KNHB is in verlegenheid gebracht door de voorpagina van het laatste Hoc key Magazine, een officiële uit gave van de hockeybond. Op de voorpagina staat een grote foto van Oranje-doelman Guus Vo gels, die zijn middelvinger op steekt naar de fotograaf. De KNHB heeft diverse reacties van leden gehad die zich ge stoord hebben aan de foto, met als onderschrift 'Net één vin gerlengte tekort'. Die titel verwijst naar de dra matische finale van de Cham pions Trophy, eerder deze maand in PaJdstan. Het Neder lands team verloor de finale met 4-2 van Spanje, waarna Vo gels door middel van het welbe kende vingergebaar uiting gaf aan zijn frustraties. De Oranje doelman speelde een uitste kend toernooi, maar werd wel zeventien keer gepasseerd in vijf wedstrijden. Ironisch ge noeg werd hij even later ook nog uitgeroepen tot keeper van het toernooi. Bij vele leden van de hockey bond is de foto slecht gevallen. Telefonisch en per e-mail lieten zij hun ongenoegen blijken, waarbij de klagers stuk voor stuk in het gelijk werden ge steld. „Het is terecht als men sen zich storen aan zo'n foto", bekent KNHB-directeur Johan Wakkie. „Zoiets past niet, zeker als je als bond zelf met een groot project bezig bent dat Sportiviteit en Respect heet." Hockey Magazine is een uitgave van de KNHB, maar wordt on afhankelijk uitgebracht. Wel is er de afspraak dat er bij twijfel overlegd wordt met de bond. Als er bijzondere columns, ar tikelen of foto's zijn moet het wel even kortgesloten worden of het wel verstandig is om tot plaatsing over te gaan", weet Wakkie. „Dit past gewoon niet, het is niet conform het beleid van de hockeybond." TJergisteren zat ik in New Lj York. Vanaf een vroeg och tenduur probeerde ik mijn woensdagtekst naar de krant te sturen, maar technisch lukte dat niet. Ik had een bijna lief ver haaltje geschreven, retrospectief, over de NOS (mijn club) en voetbalrechten. Ik was een beet je in overtreding, want niemand van de NOS mocht iets zeggen, maar ik had eigenlijk alleen een klepje van mijn hart opengezet en meer niet. Zelfs de hulp van hooggeschoolde Amerikanen bracht mijn laptopje niet aan de praat; het was of een hogere macht mij ver bood Neder land te berei ken. Dan wordt het woensdagmid dag. De jetlag- slaap in Ne derland zit er op en een sper vuur aan tele foontjes en sms-sen komt op me af. Van knetterend boos (collega's van kranten), tot realistisch- gelaten (mijn baas) tot oer dom (mede werksters van radio- en televisieprogramma's die onbenulligheid tot kunst verheven schijnen te hebben) zijn al die reacties en ik? Ik zit, draai wat midden-mid- dagmuziek en probeer mijn ge voelens te rangschikken. Ik herinner me een kop op HP- /De Tijd uit 1997. Die luidde: 'Nooit meer Studio Sport' en de schrijver van het verhaal (ik meen Auke Kok) zat er toen zo verschrikkelijk naast en toonde zo veel onbegrip dat ik alsnog in de lach schiet. Toen, in die gekke maanden met Sport 7, kwam de NOS sterk terug in de rebound, geholpen overigens door slecht manage- mentiverk bij de tegenpartij. Tijden veranderen, bedenk ik. Weer gaat de telefoon, weer pie pen berichten binnen, e-mails lopen in recordtempo binnen. Inderdaad, tijden veranderen. De televisiewereld helemaal en de teerling moge dan geworpen zijn, de wereld houdt toch niet op te bestaan. Ik proef bij velen die ik spreek iets van spijt, van het verliezen van een liefde van jaren, van in eens een hang naar het ver trouwde en dat botst dus met die veranderende tijden. ,,Heb je het gehoord van Versa- tel?", vraagt iemand me. Neen. Ik zit thuis, de middag donkert, Albert Collins schalt door het huis en achter elkaar bellen ANP, NCRV en SBS. Of ik ook ga? Ook? Ga? Is de wereld van slag of blijf ik nou zo rustig? Hoe ging dat zeven jaar geleden ook al weer? We kwamen samen en hebben de ruggen ge recht en we zijn hard gaan werken (met eer\ uit zending om tien uur op de zondag, weet ik nog) en hadden ple zier in wat we deden en maakten er iets moois van. Voetbaluit zendingen mogen heel belangrijk zijn, ze zijn niet za ligmakend in het leven van een mens zoals ik. Ik weet dat ik overeen uur naarArrmerdam reis om er te repeteren voor het Gala van vanavond. Ik weet dat ik volgende week aan een heer lijke Lance Armstrong docu ga monteren, ik weet dat ik op 3 ja nuari een nieuw (avond) pro gramma start en vier dagen la ter doe ik het schaatsen vanuit Heerenveen. Ben ik te veel realist? Leef ik me niet in bij het gevoel dat onze voetbalmensen nu overvalt? Ja hoor. Geen mens vindt verlies prettig maar ik voel ergens dat hier niet te winnen was. Als geld de bo venhand gaat voeren, zo sprak mijn wijze opa, dan verliest ge voel het eerst. Nu is het de vraag of ik deze tekst door weet te sturen en daarbij komt ook dat ik weg moet. Het werk gaat immers door. Altijd. Mart Smeets

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 21