cvz cvz Lever je oude mobieltje in en geef een hersenpatiënt een betere toekomst. CVZ, 0 www.angel-escort.nl Tel. 020-6322452. Dames gevraagd v.a. 18 jaar. "WWW.CALL4GIRLS.NL" 5 uur halen 4 betalen. *06 - 47914588* www.sponsoreenkind.nl omdat het Anders kan,!.. DorcasHulp In 2005 geldt voor alle ziekenfondsverzekerden vanaf 18 jaar de No-claim regeling. De regeling geldt alleen voor de ziekenfondsverzekering (niet voor eventueel aanvullende verzekeringen) en werkt als volgt. Om de No-claim regeling mogelijk te maken wordt de nomi nale premie met €68 per jaar verhoogd. Dat is ongeveer 5,70 per maand. De nominale premie is het vaste bedrag dat u maandelijks rechtstreeks aan uw zorgverzekeraar betaalt. Uw zorgverzekeraar zal u informeren over uw nieuwe maandpremie per 1 januari 2005. Als u in 2005 geen kosten voor uw gezondheidszorg maakt, ontvangt u een bedrag van 255 van uw zorgver zekeraar terug. Als u wel kosten voor uw gezondheidszorg maakt, wordt dit verrekend: Maakt u voor 255 of meer kosten, dan ontvangt u geen bedrag terug. Bij kosten tussen de €0 en 255 wordt de teruggaaf verminderd met de door u gemaakte kosten. Ontvangt u bijvoorbeeld voor 140 zorg, dan is de teruggaaf 115. De No-claim regeling geldt per persoon en niet per polis. Daarom kunnen zowel de hoofdverzekerde, de meeverze kerde partner als eventueel meeverzekerde huisgenoten van 18 jaar of ouder een teruggaaf ontvangen. Hierop zijn enkele uitzonderingen. Huisartsbezoek, kraam zorg en verloskundige zorg tellen niet mee voor de regeling. Ook de gratis bevolkingsonderzoeken (bijv. op borstkanker en baarmoederhalskanker) en de griepprik voor risicogroepen hebben hierop geen invloed. Alle overige kosten die voor rekening komen van uw ziekenfondsverzekering, verlagen wel het bedrag dat u eventueel terugkrijgt. Denk daarbij aan geneesmiddelen of laboratoriumonderzoek op voorschrift van uw huisarts, hulpmiddelen of specialistische zorg. Vanzelf sprekend tellen de kosten niet mee die voor rekening komen van uw aanvullende verzekeringen (bijv. voor fysiotherapie of tandarts). Uw zorgverzekeraar stuurt u uiterlijk 1 april 2006 een overzicht van de door u gemaakte kosten in 2005 en de hoogte van uw eventuele No-claim teruggaaf. Rekenvoorbeeld: Stel: U betaalt per 1 januari 2005 een nomi nale premie van 390 per jaar. O Maakt u in 2005 geen kosten ten laste van uw zieken fondsverzekering dan ontvangt u €255 van uw zorgver zekeraar terug. Feitelijk betaalt u dan voor 2005 een premie van 135 390 - 255). O Als u voor €150 kosten maakt, dan bedraagt uw No-claim teruggaaf 105 (€255 - €150). Feitelijk betaalt u dan voor 2005 een premie van 285 390 - 105). Maakt u voor 255 of meer aan kosten, dan ontvangt u geen No-claim teruggaaf en betaalt u in 2005 feitelijk 390. Meer informatie vindt u op www.cvz.nl Heeft u vragen over uw per soonlijke situatie? Neem dan contact op met uw zorgverzekeraar. College voor zorgverzekeringen Vanaf 1 januari werken ziekenhuizen met een nieuw systeem voor het berekenen van de kosten van medi sche behandelingen: DBC's. DBC betekent Diagnose Behandeling Combinatie. Zo staat elke DBC voor een bepaalde diagnose en alle kosten die samenhangen met de behandeling die daarop volgt. De invoering van DBC's is van belang voor de administraties van ziekenhuizen en zorgverzekeraars. U merkt daar als zie kenfondsverzekerde weinig van. Echter, per 1 februari zijn zorgverzekeraars voortaan vrij om voor een beperkt aantal behandelingen te onderhandelen met ziekenhui zen en medisch specialisten over de prijs, kwaliteit en wachttijden. Op www.cvz.nl leest u om welke behan delingen het gaat. Uw zorgverzekeraar is voor die behandelingen niet meer verplicht met alle ziekenhui zen en specialisten een contract te sluiten. Daarom zijn er enkele punten van belang als u na 1 februari 2005 voor behandeling naar een ziekenhuis moet: Het kan voorkomen dat het ziekenhuis of de specialist waar u normaal gesproken naar toe gaat of wilt gaan, geen contract meer heeft met uw zorgverzekeraar. Als u toch geholpen wil worden door een ziekenhuis of specialist waar uw zorgverzekeraar géén contract mee heeft, kan dat betekenen dat u een deel van uw behan deling zelf moet betalen. Wordt u na 1 februari 2005 verwezen naar een ziekenhuis of specialist? Neem dan eerst contact op met uw zorgver zekeraar! Die vertelt u waar u terecht kunt. Meer informatie vindt u op www.cvz.nl Heeft u vragen over uw per soonlijke situatie? Neem dan contact op met uw zorgverzekeraar. College voor zorgverzekeringen De Hersenstichting Nederland maakt zich sterk voor 3,5 miljoen mensen met een hersenaandoening. U kunt daarbij helpen: haal bij de DA drogist een zakje en stuur uw oude mobiele telefoon op! www.hersenstichting.nl 070-360 48 16 Giro 860 Per 1 januari 2005 worden de vergoedingen van het ziekenfondspakket aangepast. Het College voor zorgverzekeringen zet de belangrijkste wijzigingen voor u op een rij: NIET meer vergoed worden: Behandeling tegen snurken Besnijdenissen Borstimplantaat In geval van (gedeeltelijke) amputatie - bijvoorbeeld bij borstkanker - wordt het borstimplantaat wel vergoed. Bovenooglidcorrecties Uitzondering: aangeboren afwijking of chronische aan doening waardoor het gezichtsveld beperkt is. Buikwandcorrectie Correctie afwijkende oorstand (flaporen) Hersteloperatie na sterilisatie Deze behandelingen worden, ook als ze medisch nood zakelijk zijn, niet meer vergoed. Ook psychisch lijden geeft geen recht op vergoeding. WEER vergoed worden: Zelfzorggeneesmiddelen Zelfzorggeneesmiddelen zijn middelen die u ook zonder doktersrecept kunt kopen. Een aantal van deze geneesmiddelen wordt voortaan vergoed door uw ziekenfonds wanneer uw arts ze voor chronisch gebruik (langer dan 6 maanden) voorschrijft. Het betreft laxeermiddelen, kalktabletten, middelen bij allergie, anti-diarreemiddelen en middelen tegen maag- ledigingsstoornissen. Bij uw huisarts en apotheek ligt een folder met meer informatie over de vergoeding van zelfzorggeneesmiddelen. g WIJZIGING in de vergoeding: Dieetadviezen Dieetadvisering wordt niet meer onbeperkt vergoed via de AWBZ, maar voortaan via het ziekenfonds voor maxi maal 4 behandeluren per persoon per jaar. Deze 4 uren mogen ook in gedeelten gebruikt worden, bijvoorbeeld 8 behandelingen.van 30 minuten. Ook dieetadviezen zijn van invloed op uw No-claim teruggaaf. Meer informatie vindt u op www.cvz.nl Heeft u vragen e i over uw persoonlijke situatie? Neem dan contact op met al uw zorgverzekeraar. Heeft u hoge zorguitgaven en een laag inkomen, dan s bestaat de mogelijkheid via de Belastingdienst een'tt financiële tegemoetkoming te krijgen. Meer informatie1 Kijk op www.belastingdienst.nl of bel 0800 0543. December 2004. Dit zijn publicaties van het CVZ. Bij de totstandkf ming is uiterste zorgvuldigheid betracht. Er kunnen echter uitsluitem rechten worden ontleend aan de betreffende wetstekst. College voor zorgverzekeringen m

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 20