SPORT 3 Feyenoord in diepe crisis Ajax neemt geschenk Roda JC dankbaar aan PSV met een kater de winterstop in Wintertitel voor 'mooiste voetbal' erlanders Ireef Ingeland Ontluisterende nederlaag in Zuiderpark Leonardo II gaat naar MW ers meldt oor Buffel Um - Glasgow Rangers (ch bij Feyenoord ge i/tor Thomas Buffel. De f j »r heeft sinds Ruud Gul- tterdam trainer is, geen zicht op een basisplaats. de zaakwaarnemer van zef hebben de Schotten ;rv'officieel gemeld om er te nemen. Nistelrooij uit roulatie ie 1 ster - Ruud van Nistel- :en- ninstens vier en moge- n j« i zes weken uitgescha- le 0 >r een achillespeesbles- de ilgens trainer Alex Fer- 1an Manchester United zeU in Nistelrooij met mst tjk I, „Hij is er waarschijn- tot zes weken uit. Wat et_ rniet willen is dat hij :ei erd moet worden." Van P1 oij miste de afgelopen 1 vijf wedstrijden van 'er' ster United, eef mann lijdt j e nederlaag Jiirgen Klinsmann heeft ite nederlaag geleden Duitse voetbalelftal, "i irea, getraind door de nder Jo Bonffère, was in een vriendschappe- l1 met 3-1 te sterk. De d in Pusan was gelijk: hl' hael Ballack scoorde itsland. tetitie 2006 mei klaar iroi De voetbalcompetities >teèa dienen in 2006 op 14 eer rond te zijn. Dat heeft in 1 dvoetbalbond FIFA gis- Zürich tijdens een ver besloten. Die eindda- It de internationals van oofoi die deelnemen aan ijde toernooi om de wereld- be luitsland (van 9 juni tot ldoende tijd en gele- zich rustig op het WK maandag 20 DECEMBER 2004 ie lereiden. De FIFA heeft Di finale in de Champions ku 17 mei) en de eind de Engelse FA Cup tste uitzonderingen ge- 1 kli za ipi srst ANP - Een aantal Ne- rs dat actief is in de Premier League, heeft esvol weekeinde achter t va md ecti ort e zi Drh ch /erf ;tvi de adis door Hans Leber den haag - Feyenoord heeft de winterstop hard nodig. De ploeg kan de neerwaartse spiraal van de laatste weken zelf niet om buigen, nu biedt de agenda rust. Met een ten hemel schreiende wanprestatie namen de Rotter dammers gisteren in Den Haag afscheid van de eerste seizoens helft: 2-0. Die zware last zal de hele winterstop als een hinderlij ke bochel op de ruggen van spe lers en technische staf hangen. Alsof koploper PSV de avond ervoor niet had verloren waar door er iets te verdienen viel. Alsof er niet al weken slecht werd gevoetbald. En alsof het voetballen bij een grote club geen status-verplichtingen geeft: Feyenoord deed er niets aan tegen ADO Den Haag. Het was verdrietig om te zien hoe een elftal dat ruim een maand geleden nog bol stond van am bities en speelplezier, zich liet wegspelen. Feyenoord kwam er zelfs niet qua inzet aan te pas, wat het tranendal compleet maakte. Dan kan je een hele grote voet baller zijn geweest, heb je mis schien altijd je naam mee, maar zit je toch een beetje als een kleine jongen achter een tafel een voetbalwedstrijd te bespre ken: Ruud Gullit lacht niet meer, de vrolijkheid is uit zijn persconferenties verdwenen. Zijn ploeg speelde slecht, moest ook hij constateren. Zijn verkla ring was niet meer dan een po ging: „We waren niet bij mach te de blessures op te vangen." Goed dan, Patrick Paauwe speelde niet, terwijl zijn eigen lijke vervanger Glenn Loovens ook geblesseerd was. En Karim Saïdi liet zich na tien minuten wisselen, overigens niet nadat hij in de tweede minuut ADO- spits Geert den Ouden te veel ruimte had gegeven toen die door Gill Swerts werd aange speeld. Den Ouden ramde de bal vastbesloten binnen. Wat er precies aan de hand was met Saïdi, die last zou hebben van ademhalingsproblemen, wist ook Gullit niet. Shinji Ono werd in de rust ge wisseld nadat hij geheel in fijn met de laatste weken niets had gebracht. Gisteren had hij een excuus, hij werd de nacht er voor vader. De Japanner wordt in de winterstop waarschijnlijk geopereerd aan zijn enkel en zal minimaal zes weken zijn uitgeschakeld. Het is voor Fey enoord te hopen dat de man in goeden doen terugkeert. Hij is belangrijk voor het elftal, en an ders wel voor de bankrekening van de club die geld aan hem wil verdienen. Ono's contract loopt af in 2007. De ongeïnspi reerde indruk die hij doorgaans maakt geeft weinig reden te denken dat hij nog lang blijft. Tegenover Feyenoords malaise stond gisteren de vrolijkheid in het Zuiderpark. ADO Den Haag-trainer Frans Adelaar kreeg er nadien iets schalks van, zeker toen Ruud Gullit enigszins nors („Ik ga naar de bus") de persconferentietafel had verlaten. Omdat de Feyen- oord-trainer had gehamerd op de noodzakelijke versterkingen voor de club die in de winter stop moeten worden gehaald, daarbij wijzend op de beperkte financiële middelen, merkte Adelaar op dat het bij ADO ook niet al te breed zit: „Daarom blijf ik ook thuis met de kerst." De 17-jarige verdediger Gianni Zuiverloon hield zich gisteren als enige Feyenoorder staande in het Zuiderpark. Maar in de feuilleton over de liederlijke staat van de Feyenoord-defen- sie werd gisteren ook een twee de hoofdstukje bijgeschreven. In de 61ste minuut deelde zelfs de zo standvastige doelman Pa trick Lodewijks in de malaise. Hij bracht de bal verkeerd terug in het veld (te kort, in de dek king), waardoor paniek in zijn toch al zo kwetsbare achterhoe de ontstond. Linksback Patrick Mtiliga werd vervolgens aange speeld, maar die blunderde di rect, liet Den Ouden de bal op pakken de achterlijn halen en voorzetten: Sjaak Polak rondde eenvoudig af. In het 'tussenjaar' onder Bert van Marwijk had de ploeg afge lopen winterstop 28 punten uit 16 wedstrijden. Nu zijn dat er 31 uit 17. Dat is dus niets beter dan in wat algemeen als een rampjaar voor Feyenoord werd gezien. De Rotterdammers gaan deze winter voor de warmte naar Gran Canaria. Maar de gure wind rond de Kuip is er na hun terugkeer ook nog. ADO DEN HAAG: De Vries; Swerts, Grujic, Saeijs en El-Akchaoui; Smith, Van der Leegte, Bodde en Polak; Den Ouden en Van der Gun. FEYENOORD: Lodewijks; Song, Saïdi (9. Zuiverloon), Gyan (67. Buffel) en Mtiliga; Castelen, Ono (46. Magrao), Bosschaart en Goor; Kalou en Kuijt. EREDIVISIE Feyenoord-trainer Ruud Gullit heeft het moeilijk tijdens de wedstrijd tegen ADO Den Haag. Foto: ANP/Ed Oudenaarden im Hotspur lijkt aan de trainer Martin Jol elke vertrouwen te winnen nmiddels op de zeven- De 48-jarige Haagse ester nam het elftal het moment dat de een neerwaartse spi- eerde door zes verlies- ^op rij. De spectaculaire rlaagtegen Arsenal, als coach, bracht de 'f^fer. Na twee moeizame inningen won het elftal zaterdag overtuigend 'an Southampton. Chelsea bewees zich- jieuw een uitstekende j)or met 4-0 te winnen wich City. Arjen Rob- kte vlak voor rust het elpunt. ink en Reiziger waren voor Middlesbrough, ner vijf van de Engelse ie won thuis overtui- Aston Villa: 3-0. Pa- ivert opende de score wcastle United bij Li- De tegenstander van jen in de UEFA-beker 1 rel, met 3-1. var Na door Peter van Duyl Groningen - Gretig en dank baar nam Ajax gisteren in Gro ningen het presentje in ont vangst, dat Roda JC zaterdag avond al voor de Amsterdam mers onder de kerstboom klaarzette. De verrassende Lim burgse winst op PSV en de overtuigende zege van Ajax zelf op FC Groningen (0-4) gaven de landskampioen opeens weer uitzicht op de titel. Met een gelukzalig gevoel van hoop en optimisme beginnen de Amsterdammers deze week aan hun kerstvakantie. Tien da gen geleden was de kloof met PSV nog tien punten. Nu de winterstop aanbreekt, is het gat met de Eindhovenaren én AZ teruggebracht tot overzichtelij ke proporties: vijf punten. Hét breekpunt van de eerste seizoenshelft was natuurlijk de uitwedstrijd bij Willem II op 7 november. In de aanloop naar dat duel overwoog trainer Ro nald Koeman - zo erkende hij vorige week - de handdoek in de ring te gooien, maar in een laatste wanhopige poging het tij te keren, bracht hij in Tilburg zes nieuwe spelers en wijzigde hij zijn ploeg op acht plaatsen. Die rigoureuze operatie fun geerde als reddingsboei waar naar Ajax al weken op zoek was. Voor 'Willem II' raakte Ajax in elf wedstrijden twaalf punten kwijt. Sindsdien speelden de Amsterdammers nog zes duels, waarvan er vijf werden gewon nen en één gelijk werd ge speeld. De grootste winst werd achterin geboekt: in de eerste elf optredens kreeg Ajax gemid deld 1,3 goal per wedstrijd te gen, sinds begin november in casseerde het nog maar drie treffers (0,5 gemiddeld). Ajax gaat dan ook een interes sante winterstop tegemoet. De Amsterdammers zullen sowieso een nieuwe spits kopen (zeer waarschijnlijk de Griek Angelos Charisteas van Werder Bremen) en mogelijk nog een fysiek ster ke middenvelder. Maar Koe man zal ook moeten bepalen of potentiële Oranjeklanten als Maarten Stekelenburg en John Heitinga - met de kansloze Belg Wesley Sonck de grootste slachtoffers van het noodscena rio - hun plek terugkrijgen. De vooruitzichten voor het tweetal zijn niet rooskleurig. Koeman heeft al aangegeven dat hij 'niet gaat veranderen wat goed is'. Wellicht dat doel man Hans Vonk weer plaats moet maken, maar het centrale verdedigingsduo Escudé/Grygera (of de laatste weken Escudé/De Jong) krijgt na de winter ongetwijfeld weer het vertrouwen. Koeman liet Heitinga gisteren tegen FC Groningen invallen als verdedigende middenvelder en gaf aan daarin een mogelijkheid te zien voor de tweede helft van het seizoen. Heitinga als mid denvelder betekent weer extra concurrentie voor andere inter nationals: Wesley Sneijder en ex-aanvoerder Rafael van der Vaart. Ook Steven Pienaar (knieblessure), nóg een mid denvelder, zal zich na de win terstop weer bij de selectie aan sluiten. De regerend landskampioen mag nog altijd dromen van ti- telprolongatie en in die ambitie werd het gisteren in het Ooster park weinig in de weg gelegd door FC Groningen. Ajax had het welgeteld tien minuten moeilijk, de eerste fase na de pauze. Maar toen Wesley Sneij der precies op dat moment de score opende, prikten de Am sterdammers het naïeve spel van de Groningers genadeloos door. De snelle aanvallers van Ajax wisten wel raad met de enorme ruimte die de thuisploeg achter de eigen achterste linie weggaf. Nadat Nicolae Mitea voor 0-2 had gezorgd (assist Rosales), eiste Ryan Babel de hoofdrol voor zich op. Het talent, dat gisteren zijn achttiende verjaardag vierde, zorgde persoonlijk voor de twee resterende treffers: een intik- Ryan Babel van Ajax laat Groningen-speler Paul Mathijs zijn hielen zien. Babel scoorde gisteren twee keer. Foto: GPD/Kees van de Veen kertje (3-0) en een koele stift na een prachtige pass van Van der Vaart (4-0). Daarmee vijzelde Babel zijn seizoenstotaal op naar vier goals, de aanvaller scoort tot nog toe elke 59 minu ten die hij in het veld staat. Desondanks liet Koeman er geen twijfel over bestaan dat Ajax in de winterstop hoe dan ook een nieuwe spits aantrekt. FC GRONINGEN: Roorda; Elshot, Matthijs, Kruiswijk en Van der Linden (79. Fledderus); Krstev (62. Drent), Buijs, Van Gessel en Florén; Seedorf en Salmon (79. Tuyp). AJAX: Vonk; Trabelsi, De Jong, Escudé en Maxwell; Galasek, Sneijder (66. Heitinga) en Van der Vaart; Rosales (83. De Ridder), Babel en Mitea. RBC Roosendaal - AZ 0-2 (0-1). 24. Nelisse 0-1, 62. Landzaat 0-2. Scheidsrechter: Van der Hilst. Toe schouwers: 5000 Gele kaart: Oliseh, Hertog, Viedma (RBC Roosendaal). RKC Waalwijk - Willem II 1-0 (0-0). 77. Hoogendorp 1-0. Scheidsrechter: Jol. Toeschouwers: 5.800 Gele kaart: Krohn-Dehli (RKC Waalwijk), Van der Struijk, Quinn (Willem II). PSV - Roda JC 0-2 (0-1). 45. Bodnar 0- 1, 80. Sergio 0-2. Scheidsrechter: Van Sichem. Toeschouwers: 31.300. Rode kaart: 43. Alex (PSV). Gele kaart: Filipo- vic, Vicelich, Bodnar, Sergio (Roda JC). ADO Den Haag - Feyenoord 2-0 (1-0). 2. Den Ouden 1-0, 64. Polak 2-0. Scheidsrechter: Luinge. Toeschouwers: 8500. Gele kaart: Bodde (ADO Den Haag), Zuiverloon (Feyenoord). NEC - Heerenveen 3-2 (1-1). 3. Wiel- aert 1-0 (strafschop), 17. Hestad 1-1, 48. Denneboom 2-1, 75. Denneboom 3-1, 90. Vayrynen 3-2. Scheidsrechter: Sterk. Toeschouwers: 12.000. Gele kaart: Nalbantoglu (NEC), Radomski, Rzasa (Heerenveen). FC Groningen - Ajax 0-4 (0-0). 58. Sneijder 0-1, 64. Mitea 0-2, 75. Babel 0-3, 78. Babel 0-4. Scheidsrechter: Wiedemeijer. Toeschouwers: 12.500 Gele kaart: Elshot, Krstev (FC Gronin gen), Escudé, Sneijder, De Jong (Ajax). FC Utrecht - FC Den Bosch 1-0 (0-0). 56. Van de Haar 1-0. Scheidsrechter: Van Dongen Toeschouwers: 18.500. Gele kaart: Braafheid, Tiendalli (FC Utrecht), Uneken, Van de Laak (FC Den Bosch). 17 13 3 1 42 44-12 17 13 3 1 42 42-10 17 11 4 2 37 41-17 17 9 4 4 31 42-23 17 8 4 5 28 23-19 17 8 4 5 28 30-28 17 8 3 6 27 28-23 17 7 5 5 26 32-26 17 7 5 5 26 27-3-3 17 6 4 7 22 22-25 17 5 6 6 21 21-23 17 5 4 8 19 24-33 17 5 3 9 18 19-25 17 4 5 8 17 20-24 17 4 3 10 15 21-28 17 2 3 12 9 10-43 17 1 5 11 8 17-43 17 2 2 13 8 17-45 Topscorers. 1. Kuijt (Feyenoord) 13, 2. Kalou (Fey enoord) 11, 3. Perez (AZ), Huntelaar (SC Heerenveen) 10, 5. Boussaboun (NAC Breda) 9, 6. Landzaat (AZ) 8, 7. Venner goor of Hesselink (PSV), Cristiano (Roda JC), Sergio (Roda JC), Den Ouden (ADÖ Den Haag), Denneboom (NEC), Amoah (Vitesse), Van de Haar (FC Utrecht) 7, 14. Goor (Feyenoord), Hofs (Vitesse)", Reuser (Willem II), Janssen (Vitesse), Koné (Roda JC), Hoogendorp (RKC Waal wijk) 6, Programma. Vrijdag 21 januari: AZ - NEC; zaterdag 22 januari: De Graafschap - Roda JC, SC Heerenveen - FC Den Bosch, PSV - NAC Breda, Willem II - FC Twente; zondag 23 januari: FC Utrecht - Ajax, ADO Den Haag - FC Groningen, Feyenoord - Vites se, RBC Roosendaal - RKC Waalwijk. EERSTE DIVISIE Topscorers. 1. Van den Bergh (Sparta) 17, 2. Derk- sen (Fortuna Sittard) 13, 3. Hamming (Veendam), El Hamdaoui (Excelsior) 11. 5. Mustapha (Sparta) 10, 6. Hofstede (VW Venlo) 9, 7. Rigters (FC Dordrecht), Koevermans (Sparta) 8, 9. Kolk (Excelsi or), Van Loenhout (VW Venlo), Lopes Monteiro (AGOW Apeldoorn), Kantelberg (Stormvogels/Telstar), Cvetkov (Helmond Sport) 7. Programma. Vrijdag 28 januari: AGOW Apeldoorn - Fortuna Sittard, Cambuur Leeuwarden - FC Volendam, FC Eindhoven - Excelsior, MW - Haarlem, Sparta - Helmond Sport, Stormvogels/Telstar - Heracles Almelo, BV Veendam - Go Ahead Eagles, FC Zwolle - Emmen; zaterdag 29 januari: FC Dordrecht - TOP Oss. Maastricht/ANP - Eerstedivisio- nist MW heeft voor de tweede seizoenshelft Leonardo dos Santos Silva aangetrokken. De ex-Feyenoorder, beter bekend als Leo II, had het laatste half jaar geen club, nadat zijn con tract bij de Rotterdammers was afgelopen. ma raai ;loe, ig zto Brinkman afz ird Mt - Gezang in een kleedkamer in ;t et aal. Een seizoen dat begon met n k uit twee wedstrijden heeft AZ vier itge 1 later de herfsttitel opgeleverd. ben we wel even gevierd in de pronier", zei trainer Co Adriaanse. lippjeen echt kampioenschap, maar die' en. l'erwinning bij hekkensluiter RBC len het AZ van dit seizoen in feite niet fde 1 een reguliere zege. Een van de iende op rij inmiddels, en boven in dtje waai' de Alkmaarders zelf nog ek t p hadden aan te merken. 'Er had tein teer gescoord mogen worden', ;e eff en daar gebromd. De 0-2 (doel- voo in Nelisse en Landzaat) was im- lie{ magere afspiegeling van de op rhoudingen. gezjewone driepunter in het koude, We isendaal kreeg echter een extra di- 3 mtoor de nederlaag die PSV op het- nerument leed. De Eindhovenaren maieigen veld onderuit tegen Roda ierc en AZ daardoor langszij komen, laar ïocht de ploeg van Adriaanse zich loegipioen noemen. Op doelsaldo, dat 1 mi het stond er toch maar. „Tot en »r. V ïuari ziet iedereen AZ bovenaan der< iagina 667 van Teletekst. Wie had lie s ht?", zei Adriaanse. „Dat is toch ijk, dat een club uit Alkmaar na zeventien wedstrijden aan kop kan staan, en niet Ajax, PSV of Feyenoord." Het is een succes - al is de 'herfsttitel' geen prijs - dat alle verwachtingen in Alkmaar te boven gaat. Een succes dat twee vaders heeft: voorzitter Dirk Scheringa, die met zijn geld al jarenlang zorgt dat de club op niveau kan blijven, en trainer Co Adriaanse, die van het elftal een winnende doelpun- tenmachine maakte. Een succes bovendien dat ook in de rest van Nederland met open armen is ontvangen. Niet alleen omdat het altijd leuk is als een 'kleine' club zich in de topdrie nestelt, maar zeker ook om de ma nier waarop dat in Alkmaar is gebeurd. 'Het mooiste voetbal van Nederland' wordt dit seizoen immers gespeeld in De Hout, daar is iedereen het over eens. „Daarom is het verdiend dat we bovenaan staan", vond doelman Henk Timmer, die zaterdag maar weer eens de nul hield. „We spelen altijd om te winnen, we vallen altijd aan, en dat werpt zijn vruchten af. De kop positie is onze beloning." Iets minder vrolijke gezichten waren er slechts bij spelers die zaterdag tot hun ei gen verbazing op de bank moesten plaats nemen. Adriaanse zette liefst vijf basisspe lers op de bank. Geen strafmaatregel, zei hij, maar slechts een impuls voor het team. „We hebben zware weken achter de rug en woensdag bij Grazer AK voor het eerst sinds lange tijd weer eens verloren. Verlie zen kost meer kracht dan winnen, en voor sommige spelers zou het daarom moeilijk kunnen zijn zich op te laden voor RBC. Ze zijn geestelijk vermoeid. Mijn intuïtie zei dat dit het juiste moment was om er verse spelers in te gooien", lichtte Adriaanse zijn ingreep toe. Hij nam daarmee een risico, want bij een nederlaag zou hij de poppen aan het dan sen hebben, besefte hij. „Maar ik neem al tijd risico's. Komt ook door mijn naam. Ri- si-Co", zei Adriaanse. Niet alle gepasseerde spelers konden zich vinden in het verhaal van hun trainer. „Ik voel me helemaal niet moe. Ik baal als een stekker dat ik de eerste seizoenshelft niet heb kunnen afmaken", zei Jan Kromkamp. „Maar dat neemt niet weg dat ik fantastisch vind wat we deze maanden hebben be reikt", voegde hij eraan toe. Dat laatste kon Kenneth Perez niet opbrengen. De Deen, die in de slotfase nog mocht invallen, liet de feestelijkheden op het veld aan zich voorbijgaan en stond ook later bij de bus nog met een gezicht op onweer. Begrip voor de uitleg van Adriaanse? „Nee", zei hij kortaf. „Denk je nou echt dat we met het basiselftal niet van RBC hadden gewonnen? RBC ROOSENDAAL: Aerts; Lammens, Hesp, Viedma (80. Daelemans) en Farouk; De Graaf, Oliseh, Hertog en De Lange; Smolders en Guijt. AZ: Timmer; Jaliens, Mathijsen, Opdam en De Cler; Landzaat, Ramzi (80. Perez) en Lindenbergh; Sektio- ui (86. Huysegems), Nelisse en Elkhattabi. Eindhovenaren lijden eerste nederlaag van het seizoen door Arjen Vos eindhoven - Met een stevige ka ter is PSV zaterdagavond op kerstreces gegaan. Door de 0-2 nederlaag tegen Roda JC is niet PSV maar AZ winterkampioen geworden. Ajax heeft het gat verkleind tot vijf punten en doet na het winterreces dus ook weer volop mee. Die feiten de den pijn in het Philips Stadion. Op de overwinning viel niet zo heel veel af te dingen. PSV had 'het' simpelweg niet tegen Roda JC, dat ook vorig seizoen al de winst wegkaapte in Eindhoven. De wedstrijd nam op slag van rust een beslissende wending. Alex was in de 43ste minuut te laat toen hij de doorgebroken Koné wilde afstoppen en raakte de aanvaller. De jonge scheids rechter Tom van Sichem trok terecht de rode kaart. Een mi- nut later schoot Lazslo Bodnar de bal uit een vrije trap fraai achter Heurelho Gomes: 0-1. Na rust poogde PSV met man en macht de schade te herstel len. Gerald Sibon, die op de bank startte terwijl het talent Ibrahim Afellay in de basis de buteerde, werd ingebracht, maar de lange spits bracht er bitter weinig van terecht. Alleen maar doordat Roda verzuimde een van de vele counters tot een goed einde te brengen, bleef de thuisclub nog lang in de wedstrijd. Tien minuten voor tijd velde Sergio alsnog het vonnis over de Eindhovenaren: 0-2. Alle reden dus om na alle eufo rie tijdens de herfst nu ook even kritisch terug te kijken op de voorbije weken. De laatste drie wedstrijden leverden PSV slechts één puntje op. In Grie kenland werd het al gekwalifi ceerde PSV met Ijarde cijfers gevloerd door Panathinaikos (4-1), daama voelde de 3-3 bij Feyenoord als een nederlaag en de 0-2 van zaterdag was het dieptepunt in dit ondermaatse rijtje. Negen tegendoelpunten in drie duels, ook dat gegeven stemde Guus Hiddink niet vro lijk. „In Athene mag je een ne derlaagje lijden, maar die 4-1 was twee goals te veel. Tegen Feyenoord speelden we uitste kend maar kregen we drie goals binnen. Als je zelf drie keer scoort in een uitwedstrijd, dan moet dat voldoende zijn. En twee tegengoals vanavond, dat is natuurlijk ook te veel." Hiddink wees in zijn analyse nadrukkelijk op de eerste dertig minuten van het duel met Ro da. Toen speelde zijn ploeg, vond de coach, 'redelijk soepel' en had PSV moeten scoren. Over het eerste deel van zijn stelling was enige discussie, over het laatste niet. Jefferson Farfón miste twee riante kan sen. „We hadden die wedstrijd toen al moeten killen", oordeel de Hiddink. Zo is dus een wat wrang slot ge komen aan een verder uitste kende eerste competitiehelft. Slechts één nederlaag, drie ge lijke spelen en dertien zeges plus kwalificatie voor de tweede ronde van de Champions Lea gue; het is een mooi kerstrap port. „Maar er ligt nu wel een schaduw overheen", erkende Hiddink. Mark van Bommel hield het hoofd koel. „We moeten ons niets laten aanpraten", vond de aanvoerder. „We hadden de wedstrijd in handen en nor maal gesproken scoor je ge woon. Het voetbal is goed dus we raken nu echt niet in pa niek." De vele tegentreffers baarden Van Bommel evenmin heel veel zorgen. „Het is bij ons nu in eens echt geen geitenkaasDat lijkt alleen maar ZO omdat we zolang de nul gehouden heb ben. Maar duidelijk is dat we nu toch met een wat ander ge voel de winterstop ingaan dan we hadden gehoopt." AZ heeft nu evenveel punten en hetzelfde doelsaldo als PSV. Omdat de formatie van Co Adriaanse vaker scoorde, is ze PSV op de ranglijst gepasseerd. Op 12 februari speelt PSV in Alkmaar tegen de kersverse winterkampioen. „Dan zullen we eens kijken wie het sterkste is", klonk Van Bommel strijd lustig. PSV: Gomes; Ooijer, Alex, Bouma en Lee; Van Bommel, Cocu en Afellay (50. Sibon); Park, Farfan en Beasley (81. Vonlanthen). RODA JC: Kujovic; Bodnar, Senden, Bodor en Filipovic; Vicelich, Sergio, Van Dijk en Van Dessel (76. Colinet); Koné en Cristiano.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 19