REGIO Ondernemers willen praten over MEOB-grond Mensen moeten het gevoel krijgen van: Wauw!' Ymm Waay n rommelig kort geding over armondse populieren en lindes 'M'n broer is een tikje kinderlijk, maar niet onverantwoordelijk PVOO: 'De hoogste tijd dat de inrichting van het terrein op de agenda komt' rver kraakte derd auto's Ambulance en brandweer berusten in vertragingen Leidsch® Dagblad Exclusief wonen erdorper thuis =vduo beroofd iorp - Aan de Hoogma- ig in Leiderdorp is in de an donderdag op vrijdag vapende overval ge- Rond half een drongen ibekende mannen het n een 61-jarige bewoner Ze bedreigden de man wapen en namen geld y e overval duurde enkele »n. De politie probeert de te vinden door middel s fcrenonderzoek en hoopt 3n uigen zich melden. De wil niet zeggen hoeveel is meegenomen. zaterdag l8 december 2004 l n dag bij kerk Prinsenhof >rri br orp - De Nieuw-Aposto- rj lerk aan de Prinsenhof ssi erdorp houdt vandaag wa uis. Tussen een en vier rijt imiddag uur zijn geïnte- :ic den welkom een kijkje te in de kerk, die gevestigd onjn gebouw waar tot voor rei n dansschool zat. De di as eerst gevestigd aan de ijndijk in Leiden. erscheiding 'Mostert I iRC - Kees Mostert, tot rt voorzitter van veiling olland in Rijnsburg, is ld tot Officier in de Orde ïje-Nassau. Dat ge- tijdens de algemene le- ;adering van de bloe iing in Naaldwijk. Mos- ag de onderscheiding uit 11 van burgemeester Van van fusiegemeente id. Mostert was vanaf istuurslid en sinds 1999 'oorzitter van Flora- Ig/oegstgeest - Een 44- werver die vele tiental- tokraken en inbraken in zowel Leiden als lest, heeft voor de recht- ekend dat hij voor vele enden euro's of mis- wel een ton schade had cht. Er stonden 'maar' gevallen op de dagvaar- werkelijkheid moeten iden en Oegstgeest van jaar minstens honderd zijn gepleegd door de tie ernstig cocaïnever- Bneed hij handig ruiten Tnarkeerde bedrijfsbusjes w mbberen raamlijsten. |den maakte hij dan voor "len euro's aan gereed- buit. Ook stal de man ure) fietsen en gereed- lit schuurtjes. In wonin- 1.1 am hij niet. Zijn straf- co t reeds twintig pagina's, H1 volgens de rechter de ikh echtvaardigt of hij ooit da' het goede pad geraakt. dachte denkt zelf van ceiDoit eerder toonde hij an reid mee te werken aan ckprogramma, maar nu ïog lij daar anders over. Te- ïet advocaat had hij ge- ee Vat je ook doet, zorg dat Isi iet meer laten gaan." oct itbank heeft nu besloten ir[ nan eerst mag laten zien hem menens is. Op 3 ja- al hij naar een afkickkli- z= worden overgebracht, ie maanden wordt dan of het programma [J* rloopt. Als dat het geval de man de hele behan- 1*1 die minstens een jaar l -L helemaal afmaken. Pas bekijkt de rechtbank traf er moet worden op- door Nancy Ubert oegstgeest - Het Platform voor Onder nemers Oegstgeest (PVOO) moppert op de gemeente. De club, met 110 le den en fikse groeipotentie, eist meer inspraak. Bovendien, zegt voorzitter Rob Sturm, wordt het tijd dat de in richting van het MEOB-terrein op de agenda komt te staan. PVOO wil daar over structureel kunnen meepraten. Oegstgeest onderhandelt nog steeds met Domeinen over de aankoop van het voormalig terrein van het Marine Elektronisch en Optisch Bedrijf (MEOB). „Bij verkoop spelen nu een maal twee partijen een rol", verdedigt wethouder De Ruijter de trage voor uitgang. „De bedoeling was dat we eind dit jaar overeenstemming zou den bereiken. Dat redden we niet. Vind ik zelf ook heel erg jammer, trouwens. We hebben om gegevens gevraagd en die zijn nog niet allemaal binnen." PVOO heeft begrip voor de onder handelingsperikelen van De Ruijter, maar wil zelf ondertussen niet ach terover blijven zitten. Daarom wil het platform weten wat er allemaal in de agenda staat. „We maken ons ronduit zorgen over de projectplanning", al dus Sturm. „We hoeven maar naar Poelgeest te kijken om ons te herin neren dat het met de ontwikkeling van een gebied flink kan misgaan." Het platform is van mening dat MEOB snel herontwikkeld moet wor den, omdat het bijna braakliggende terrein unieke kansen biedt. Sturm: „Waar vind je in de regio nog zo'n ge bied?" „Allemaal leuk en aardig", reageert De Ruijter, „maar Oegstgeest heeft het niet alleen voor het zeggen. Het wordt immers een regionaal be drijventerrein." De Ruijter wil de grond onder meer gebruiken voor bedrijven die binnen Oegstgeest moeten verhuizen. Maar ook de herplaatsing van bedrijven el ders in de regio speelt een rol. Plan nen genoeg, maar geen idee is zo concreet dat het met de anderen be sproken kan worden. De Ruijter: „Natuurlijk vertel ik elke keer precies wat ik weet. Maar als dingen nog niet zeker zijn, ga ik niet lopen blèren. Zo lang niets is besloten, heb ik niets te vertellen." Het ondernemersplatform verwijt De Ruijter en het ambtenarenapparaat van Oegstgeest juist dat er te weinig wordt gecommuniceerd. Het plat form is eind 2003 opgericht. „De wet houder gaf toen zelf aan dat hij een vertegenwoordiging van onderne mers miste. Maar nu wordt het plat form te weinig ruimte gegeven om zich te kunnen profileren", klaagt Sturm. „De gemeente vroeg om een aanspreekpunt maar daarvan wordt nu zeer schaars gebruik gemaakt. Men zou veel opener moeten com municeren. Informeel worden ge noeg signalen afgegeven, maar echte toezeggingen blijven achterwege; die worden niet of te laat nagekomen." De Ruijter begrijpt niets van die kri tiek: „Nogmaals, zolang er geen nieuws is, kan ik moeilijk praten." De ondernemers hadden graag met de wethouder gesproken. Over hun plan om aan de grens, tegen woonge bied De Morsebel, woonwerkvilla's te bouwen, bijvoorbeeld. „Als mooie overgang naar bedrijventerrein Of over hun wens dat de gemeente zo'n 600 arbeidsplaatsen creëert, omdat er bij het vertrek van MEOB evenveel plaatsen sneuvelden. Oegstgeest zou die missie tot speerpunt van zijn eco nomische beleid moeten verheffen menen de ondernemers. Wethouder De Ruijter belooft dat het, platform niet wordt vergeten zodra er echt over de invulling van het MEOB- terrein wordt gepraat. Afsluiting A44 ontregelt doorstroming Het enthousiasme spatte er volgens Karin Pleij van af tijdens de generale repetitie voor de kerstshow. „Als je al die stralende gezichten ziet, dan weetje waarvoor je doet." Foto: Henk Bouwman Zoeterwoudse danslerares timmert aan de weg met KerstSterrenDansShow leiderdorp/regio - 'Als elke se- conde telt'. Deze slogan van de eerste hulpdiensten wordt dit weekeinde enig geweld aange daan. Woordvoeders van zowel de ambulancedienst als de Lei- derdorpse brandweer voorspel len dat door de te verwachten verkeerschaos vertragingen ontstaan. „Een uitrukkende brandweer wagen weet zich met behulp van geluid- en lichtsignalen nog wel een weg te banen", aldus commandant Aad Vons van het Leiderdorpse korps. „Maar voordat de vrijwilligers op de kazerne zijn, als er darm wordt geslagen, dat gaat langer duren. De opkomst loopt dus vertra ging op." Rijksweg A4 wordt net als drie weken geleden het hele week einde over een groot traject af gesloten. Dat leidde toen tot een enorme verkeerschaos op de doorgaande wegen van Lei derdorp, Leiden en Wassenaar, richting A44. Voor de komende drie dagen wordt eenzelfde ver keersbeeld verwacht. „Geluk bij een ongeluk is dat we een aparte ambulancepost hebben bij het ziekenhuis in Leiderdorp", aldus Hans Baardscheer van het regionale ambulancevervoer. „Dus in die gemeente verwacht ik geen problemen. Een ambulance weet zich met wat creativiteit - een stukje over het fietspad - wel door de chaos heen te wor stelen. Maar de eerlijkheid ge biedt me wel te zeggen dat als het druk is, de rijtijden van ons natuurlijk ook langer worden." In het bericht over de afsluiting, eerder deze week in deze krant, liet woordvoerder Chris van Eg-, mond weten dat de politie geen verkeersregelaars inzet of ande re maatregelen neemt om de chaos te verminderen of ver mijden. Dat wekte bij een aan tal lezers verbazing. Zij zien het regelen van het verkeer bij uit stek als een taak van de politie „Het heeft geen zin", bevestigt Van Egmond nog maar eens. „Er vólt niets te regelen; de drukte is een voldongen feit' door de afzetting. Wij kunnen alleen toezien, met name op de veiligheid." De politie krijgt bijval van de andere hulpdiensten Als er écht chaos ontstaat, komt de politie echt wel in actie", voor spelt brandweerman Vons, ge volgd door Baardscheer: ,,In feite is het niet anders dan op een zonnige dag, op de wegen naar de kust." Deze - luchtige - opvatting over het aanstaande euvel wordt ook! gedeeld door woordvoeder Herman Opmeer van vervoers maatschappij Conexxion. ,,Er is mij niets bekend over ernstige vertragingen bij de voorgaande afzetting. Daar is wel een ver klaring voor; op de meeste we gen waar het over gaat, zoals de A44, bestaan busstroken." AGENDA Wilt u iets melden? Bel 071-5356475, dagelijks tussen 9.00 en 12.00 uur. Faxen mag ook: 071-5356415. E-mail: regioredactie.ld@hdc.nl door Judy Nihof zoeterwoude - De gymzaalsfeer is mor genmiddag ver te zoeken in de Klaverhal in Zoeterwoude. De tl-lampen blijven uit. Aankleding, belichting, kostuums, muziek - alles staat in het teken van Kerstmis tijdens de KerstSterrenDans Show van Karin Pleij. Het is het grootste evenement dat 28-jarige Zoeterwoudse jazzdanslerares ooit heeft georganiseerd. Pleij en haar 99 leerlingen zijn al weken bezig met de repetities voor de verschil lende dansoptredens.Het moet een knallend feest worden", aldus Pleij. „Mensen moeten morgen echt het ge voel krijgen van: Wauw! Ik ben een per fectionist. Alles moet kloppen." De Zoeterwoudse heeft de show tot in de kleinste details bedacht. Een aantal ouders heeft haar geholpen met het ma ken van de kleding, maar verder komt ook de uitvoering op haar neer: van het knippen van lintjes voor in het haar van de kinderen tot het regelen van een groot aantal kerstbomen. Medio dit jaar begon Karin Pleij haar ei gen jazzdansschool K'dans. Ze liep al geruime tijd met het idee rond om in Zoeterwoude-Dorp voor zichzelf te be ginnen. „Er was in Zoeterwoude-Dorp nog niks op jazzdansgebied. Ik wist ge woon zeker dat er een doelgroep voor was. Toch heb ik er lang over nagedacht. Pas tijdens mijn wereldreis, van juli 2003 tot maart, is de knop om gegaan." Om de belangstelling te peilen, organi seerde Pleij eerst een aantal kennisma kingslessen tegen een geringe vergoe ding. „Het was heel erg spannend: zou er iemand op afkomen? Maar de belang stelling was enorm." Ook het aantal mensen dat na de kennismakingscursus lid werd, viel niet tegen. „Ik derd: dat tweederde is blijven hangen." Dansen is de grote passie van Pleij. „Ik zou echt niet zonder kunnen. Hoe ik dat deed toen ik op wereldreis was? Dan ging ik af en toe naar een discotheek om even lekker uit mijn dak te gaan." Pleij combineert haar werk als onderwij zeres al heel lang met het lesgeven in jazzdans. Ze begon met het laatste bij gym-, jazz- en turnvereniging Meerburg in Zoeterwoude-Rijndijk. „Dat heb ik al tijd met veel plezier gedaan. En nog steeds. Ik ben dan wel voor mezelf be gonnen, maar het voelde niet goed om helemaal weg te gaan bij Meerburg. Meerburg is óók een kindje van me. Ik geef er nog steeds een paar uur per week les. Tijdens de kerstshow verzorgt een van de groepen van Meerburg ook een gastoptreden." De 85 leden van K'dans zijn tussen de 4 en 47 jaar. Het aantal volwassenen is met acht sterk in de minderheid. „Ieder een reageerde laaiend enthousiast op het idee om een kerstshow te doen. Ook de volwassenen. Die zijn zelfs zo fana tiek dat ze nog een paar keer extra heb ben gerepeteerd." De show is bedoeld als een stimulans voor degenen die al lid zijn, maar Pleij hoopt ook dat zich nieuwe leden aan melden na het zien van de show. De KerstSterrenDansShow is tevens de offi ciële opening van K'dans. Daar was het nog niet eerder van gekomen. Pleij hoopt op een groot publiek. „Er kunnen meer dan driehonderd mensen in de zaal. Als er meer komen, dan moe ten ze staan. Maar de show duurt maar een uur. Dus dat hoeft geen probleem te zijn." De KerstSterrenDansShow is mor gen van 14.30 tot 15.30 uur in de Klaver hal aan de Hondsdrafweg in Zoeterwou de. De toegang is gratis. Bij drumfanfare de Rijntam boers wordt morgen een bingo gehouden. Aanvang 14.00 uur. Kunstwerken, waarvan de op brengst gaat naar een weeshuis in Oeganda, worden morgen geveild in basisschool De Waai er in Warmond. Verder komen diverse door de ouders aange boden diensten onder de ha mer. De veiling begint om 16.00 uur op het adres Leerpad 9. Op landgoed De Horsten tus sen Wassenaar en Voorschoten wordt morgen een zogeheten winterwandeling uitgezet. Aan vang 15.00 uur. Een kerstboom van scoub- idou-touwtjes waaraan je al je kerstkaarten kunt ophangen. Kinderen van 7 tot en met 12 jaar die dat willen maken, zijn welkom op dinsdag 21 decem ber van 15.45 tot 17.00 uur bij gebouw Dwars Zo in De Bloemerd in Leiderdorp. Opge ven via telefoonnummer 5421662. Deelname kost 2,50 euro. Alle soorten aquasport uit proberen kan woensdag 22 de cember in zwembad De Does in Leiderdorp. Van 20.00 tot 22.00 uur: 'sporten in kerst sfeer' voor 7,50 euro. Opgeven voor 20 december bij de recep tie van het zwembad aan de Hoogmadeseweg. Aanstaande en voedende moeders vormen de doelgroep van borstvoedingsorganisatie T.I.T.. Die houdt woensdag 22 december een informatie-och tend in Oegstgeest, vanaf 9.30 uur. Informatie: 5136296. (advertentie) rijn Roos ig/warmond - Ze staan er nog: de 28 bo de kop van de Dorpsstraat in Warmond, ig wordt duidelijk of de gemeente de kap- [ing voor de populieren, ceders en lindes 'leeft verleend. Dan beslist de rechter in geding dat woningbouwvereniging War- ïeeft aangespannen tegen protesterende nden. Het kort geding, dat uitermate Ig verliep, diende gisteren, ende kapvergunning zorgde voor hoofd- bij de bestuursrechter in het Haagse Pa- Justitie. Alle betrokken partijen hadden emaakt. Zo had advocaat Van der Horst Bgenstanders van de kap, pas na het ver- ran de termijn van het bezwaarschrift de /an zijn cliënten doorgegeven. Hierdoor rechter zich af of zij überhaupt wel op tnota kon ingaan. De gemeente op haar ld de vermeende waardeloosheid van de liet schriftelijk onderbouwd. Warmunda i. had in de ogen van de rechter een trust kunnen voorkomen door de inwo- 1 Warmond duidelijk te maken dat er na inde nieuwbouw aan de kop van de aat nieuwe bomen worden geplant, zekerheid sprak Van der Horst toch maar tnota uit. Hij zei daarin dat hij absoluut n de geplande bouw van een supermarkt ttemenféncomplex was en dat het hem n de'bomen ging. „Het is een nodeloze f Eng van het plaatselijk groen", aldus de m [t. Volgens hem hadden de gemeente en Mida al in de bouwplannen rekening moe ten houden met het groen. Daarvoor hadden de twee partijen deskundigen moeten inhuren. „Een bouwvergunning is niet gelijk aan een kap vergunning. Bovendien is het kappen niet nodig, want de meeste bomen staan niet op de plaats van de gebouwen." Volgens de gemeente is de kap echter essentieel voor de voortgang van de bouw. „De sloop en bouw lopen nu onnodige vertraging op." De ge meente vindt de bomen helemaal niet zo mooi als de tegenstanders. „Het is een rommelig ge heel. De bomen vertegenwoordigen geen enkele historische waarde. Het belang dat de tegenstan ders aan de bomen toekennen is subjectief." Omdat de gemeente zelf alleen maar met een ho venier over de waarde van de bomen heeft ge sproken, oordeelde de rechter dat ook de mening van de gemeente subjectief is. Ook de advocaat van de woningbouwvereniging legde de nadruk op het belang van een spoedige kapvergunning. „De sloophamer moet nu echt zijn werk gaan doen. De bouwvergunningen zijn onherroepelijk, dus Warmunda wil met de bouw beginnen." Volgens de woningbouwvereniging zijn de bo men van geen waarde. „Juist het andere groen in Warmond is bijzonder. Het gaat hier om een aantal populieren en ceders. En het rijtje van ne gen lindes verkeert niet in goede staat." Verder wees de advocaat nog op het feit dat de bomen sowieso doodgaan, omdat een damwand voor de ondergrondse parkeergarage de wortels door snijdt. De rechter denkt dit weekeinde na over de zaak en doet maandag uitspraak in dit kort geding. HHHLI Jph ffiP' modern klassiek 'ï/erie^ slapen 5000 m' showroom TKrww.vanwaayinterieurs.com gratis parkeren Verbreepark 27, Benthuizen (A12 atrit 8), telefoon (079) 33 11 200 Jaco van der Velden zet zoekactie op touw naar broer Arjan door Nancy Ubert vervolg van voorpagina zoeterwoude/alphen - JaCO van der Velden rust niet voor dat hij weet wat er met zijn broer aan de hand is. Vanuit zijn huis in Alphen aan den Rijn heeft hij een brede zoekactie op touw gezet naar Arjan. Buur man Jo Schriek (fractievoorzit ter van de plaatselijke SP) helpt hem daarbij. „Mijn broer is absoluut een ra re snuiter. Hij is de veertig ge passeerd maar gedraagt zich als een zeventienjarige. Wat het werk betreft kun je absoluut van hem op aan. Mijn broer is een tikje kinderlijk, maar beslist niet onverantwoordelijk", zegt Jaco van der Velden. Vandaar dat hij bijna zeker denkt te weten dat hem iets is overkomen. „Ik ben zo bang dat hij is beroofd en ergens ge wond en in coma in een zieken huis ligt." Arjan van der Velden heeft 'zijn eigenaardigheden en vaste ge woonten' vertelt zijn broer. „Hij doet alles op de fiets. Vandaar dat veel mensen hem kennen. Als je altijd door de polder en de dorpen fiets, word je wel ge zien. Hij fietst de hele streek door. Doordeweeks rijdt hij naar zijn werk en weer terug. Van Zoeterwoude-Dorp naar Alphen aan den Rijn en omge keerd. Die fiets is trouwens ook spoorloos." „Op zaterdag drinkt hij steevast een kop koffie bij Eus, in koffie huis Kanaalzicht aan het Lam- menschansplein. Daar zijn we al gaan informeren. Hij is er vo rige week zaterdag niet versche nen. Op zondagochtend is hij gewoonlijk in het AC Restau rant in Leiderdorp te vinden. Daar ga ik dus aanstaande zon dag even kijken. Vragen of zijn vaste clubje iets weet. En dan is er nog de hobby vliegtuig spot ten. Zijn chef heeft flyers ge maakt. Dit weekeinde worden die bij Schiphol uitgedeeld." De vermiste Zoeterwoudenaar had onlangs te kennen gegeven dat hij wel naar de kerstmarkt in Düsseldorf wilde. „Vandaag hebben we de politie gesmeekt een officiële oproep naar Duits land te sturen. We hopen dat dit iets oplevert." Of zijn broer naar de oosterburen is af ge reist, durft de AWienaar niet zeggen. „Ikkan nWgeloven dat hij zomaar aan de boemel gaat." Veel streekgenoten kennen Ar jan van der Velden overigens onder zijn bijnaam Gijs. „Heel vreemd misschien, want onze andere broer heet al zo. Maar die bijnaam is nu eenmaal ont staan." Manmoedig slaat broer laco zich door het interview heen. Af en toe wordt het hem toch te machtig. „Ik ben zo bang. Ik heb hier een heel slecht gevoel over. Mijn broer doet geen vlieg kwaad. Hij leeft zijn leventje, kan prima voor zichzelf zorgen al komt hij af en toe wat onbe nullig over." Met serieuze tips kan men te recht bij de regioredactie van het Leidsch Dagblad: telefoon 071-5356493, email: redac- tie.ld@hdc.nl.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 15