Hevige strijd om kerstkraker GESPREK VAN DE DAG Verliefde Prins en 'droom-blondine' veroveren Zuid-Afrika Superman grootste Gastgezin Frekie Trofee 2004 voor Johan Cruijff held aller tijden dinsdag 14 december 2( 1 DAGELIJKS LEVEN Actrice en musicalster CHANTAL JANZEN is de winnares geworden van de 'battle of the babes 2004'. Dat liet Stefan Feenstra van de orga niserende website Mokkels.nl giste ren weten. Janzen versloeg in de fi nale presentatrice Bridget Maasland en werd met 58 procent van de stemmen verkozen tot mooiste en populairste bekende vrouw van Ne derland. De winnares is trots:Ik vind het zeker niet erg om als babe te worden gezien. Ik ben blij met mijn carrière en als je daarnaast ook nog de NUMMER-1-BABE blijkt te zijn, hoor je mij niet klagen. Het is een leuk toetje." Presentatrice Elle- mieke Vermolen en actrice/presentatrice Katja Schuur man werden respectievelijk derde en vierde. Foto: ANP Het omstreden KERSTTAFEREEL bij wassenbeeldenmuseum Madame Tussauds in Londen is door een be zoeker beschadigd. De beelden, met onder meer David en Victoria Beek- ham als Jozef en Maria, hadden eer der al veel woede opgewekt, vooral bij kerkleiders. Volgens MADAME TUSSAUDS is de kerststal inmid dels verwijderd, meldde gisteren de BBC. Een jongeman zou herhaalde lijk op de beelden hebben ingesla gen, voordat hij het hazenpad koos. Het wassenbeeldenmuseum deelde daarna mee dat de figuren van de Beckhams zijn beschadigd. Anglica nen, presbyteranenen en katholie ken hadden de kerststal al een nieuw dieptepunt in de cultus van verheerlijking van beroemdheden genoemd. Ook andere sterren figu reerden in het tafereel, zoals Kylie Minogue als engel. Premier Blair, president Bush en prins Philip, de echtgenoot van de Britse koningin, beeldden de drie wijzen uit het Oos ten uit. Als herders dienden de Hol- lywoodsterren Samuel L. Jackson, Hugh Grant en de Ierse komiek Gra ham Norton. Goochelaar HANS KAZAN wordt ambassadeur van de Stichting KIND EN BRANDWOND. Kazón zet zich al een aantal jaar in voor de stichting. Zo trad hij op in het brandwonden centrum in Beverwijk en op gezins dagen van de organisatie. Bijna de helft van de personen die worden opgenomen in brandwondencentra, zijn kinderen. De Stichting Kind en Brandwond zet zich in voor een kindvriendelijke omgeving in deze centra. Zuid-Afrika heeft zijn eigen zomer hit en die luistert naar de naam Harry and Chelsey. De Britse prins, jongste zoon van Diana, heeft de 19-jarige Chelsey Davy tot zijn eerste echte liefde verklaard. De gelukkige is geen zwarte prin ses, maar een welgevormde blon dine met een Zimbabwaanse vader die op iets te goede voet leeft met het Mugabe-regime. Zuid-Afrika smult van alle verha len en vooral foto's. Het ingevlo gen leger Britse paparazzi doet erg hard zijn best en levert ook gulzig aan de lokale media. Het contact schijnt tot stand te zijn gekomen in april dit jaar in West-Engeland. Chelsy bezocht daar een efite- ONZIN, P/ll IK- PEN Küi.C^TX>r=^- MENSELIJK De Ierse ROCKBAND U2 krijgt een plaatsje in de fameuze rock-'n-roll HALL OF FAME. De band wordt hiermee geëerd voor een succesvolle muzikale carrière van 25 jaar. Het eerste album van U2 'Boy' kwam in 1980 uit. In 1987 werd de band wereldberoemd met het album 'Jos hua Tree'. De nieuwste plaat van de groep 'How to Dismantle an Atomic Bomb' is eveneens een groot suc ces. Naast U2 worden ook de zanger Percy Sledge, de groep The Preten ders, bluesgitarist Buddy Guy en de R&B-band O'Jays in de eregalerij opgenomen. De ceremonie vindt plaats in het Waldorf Astoria hotel in New York op 14 maart. De bioscoopfilms The Aviator, over het leven van Howard Hughes, en Million Dollar Baby, overeen vrou welijke bokser, zijn gisteren genomi neerd vooreen GOLDEN GLOBE. De prijzen van de Hollywood Foreign Press Association worden op 16 ja nuari uitgereikt. Voor beste film van 2004 dingen ook Finding Neverland (over de auteur van Peter Pan), de relatiefilm Closer, Hotel Rwanda (die de volkerenmoord behandelt) en Kinsey (over het leven van seks- onderzoeker Alfred Kinsey) mee. In de catogorie filmcomedy/musical zijn Sideways, Eternal Sunshine of the Spotless Mind, en de musicals Ray en Phantom of the Opera geno mineerd. MADONNA (46) speelt weer een rol in een film van haar man, Guy Ritchie. Volgens de Britse krant The Mirror van gisteren wist Madonna haar tien jaar jongere echtgenoot er van te overtuigen haar een rol te ge ven in de gangsterfilm Revolver. En kele scènes zouden al zijn opgeno men. Eerder werkte het stel samen in Swept Away, maar dat werd geen kaskraker. Het is niet bekend wan neer dé'fiJm uitkomt. Guy Ritchie regisseerde in 1998 Lock, Stock and Two Smoking Barrels. Twee jaar later volgde Snatch. Foto: EPA O. Goldsmith Ik houd van alles dat oud is: oude vrienden, oude tijden, oude gewoonten, oude boeken Superman is de grootste fictieve superheld al ler tijden. Dat hebben bezoekers van een Brit se bioscoopketen aangegeven. Op de tweede plaats belandde Spiderman, gevolgd door Batman en The Hulk, aldus de BBC. Een woordvoerster van de bioscoopketen UCI zei dat het karakter Superman zowel jong als oud aanspreekt. Boven dien heeft de ver tolking van de onlangs overle den Christop her Reeve het hart van velen gestolen, Het leed van onschuldigen is moeilijk aan te zien. Vooral als je zelfde dader blijkt te zijn. Ik zal u het hele verhaal straks vertellen, maar waar het op neerkomt: wij zoeken met spoed een betrouwbaar gastgezin voor onze cavia. Wij blijken dat zelf niet te zijn. Nee, hij verhongert nieten wordt niet geslagen. Heus niet. Wel wordt hij af en toe een beetje ge plaagd door onze huiskater Foppe, maar dat staat tegenover dat Foppe onze cavia afleiding bezorgt. Wij denken zelfs dat cavia zich dankzij de kat iets beter is gaan voelen. Vragen kan je een cavia niets, dat is waar, maar het roffelende geknaag aan de tralies van zijn kooi is het laatste halfjaar minder geworden, net als het hysterische gepiep als de ijs- kastdeur open gaat. Cavia lijkt rustiger te zijn. Kan ook veroorzaakt worden door een inmiddels onge neselijke depressie, maar als we het positief zien (en dat willen we) is cavia minder eenzaam en gelukki ger geworden dankzij de permanente aanwezigheid van een collega-dier. Maar, eerlijk is eerlijk, diezelf de rode kater is in de liefde voor cavia weer een ge duchte concurrent. Onze aai-behoefte kunnen we geheel aan Foppe kwijt, naar intense tevredenheid meisjesschool die niet ver was van de even elitaire school van de nu 20-jarige Harry. Zeker is dat ze met hem in Argentinië was, waar Harry werkte op een landgoed, maai' eer der weg moest vanwege ontvoe ringsgevaar. Nu wordt Harry geregeld gesigna leerd in het bij Durban gelegen badplaatsje Umhlanga Rocks, waar de familie van Chelsey een grote villa aan zee heeft. De lokale hore ca weet te vertellen dat het tweetal erg verliefd is en grote hoeveelhe den van de lokale cocktail 'sex on the beach' consumeert. Deze week zijn ze vertrokken naar een droomeilandje voor de kust van Mozambique, maar rond kerst wordt het stel terugverwacht om bij haar ouders in Zimbabwe op bezoek te gaan. En over dit laatste maken nogal wat mensen zich druk. De opposi tiepartij MDC vreest gratis reclame voor het dictatoriale Mugabe-regi- me als Harry zich in Zimbabwe vertoont. Een bezoek zou inder daad pikant zijn, omdat president Mugabe de Britten bijna dagelijks uitmaakt voor 'minne mietjes' die Zimbabwe opnieuw willen koloni seren. Schadelijker lijkt het feit dat de vader van Chelsey uitstekende banden onderhoudt met Mugabe, die tot paria werd verklaard toen hij bijna alle blanke boeren -de meesten van Britse origine- van hun land kegelde. Gisteren kon digde de Zimbabwaanse regering aan ook de laatste overgebleven 500 boeren te onteigenen. De vader van Chelsey runt 15 luxe kampen in vijf wildparken bij Vic toria Falls, waai- je tegen betaling van tienduizenden dollars olifan ten, leeuwen en buffels kunt schie ten. Hij zou zo de afgelopen jaren, terwijl miljoenen Zimbabwanen tot de bedelstaf werden veroor deeld, enorm veel geld te hebben verdiend. Een vooraanstaand lid van de Mugabe-regering zou bo vendien partner zijn in Davy's be drijf HHK Safaris. Eelco van der Linden Prins Harry is verliefd Wie staat er met kerst op nummer i in de hitlijsten? De strijd is hevig, want dit jaar probeert een flink aantal artiesten van Ne derlandse bodem de hoogste notering in de hitparades te veroveren. Tot nu toe staat Chipz met 1001 Arabian Nights stevig bovenaan. Nederland kent geen traditie als het gaat om zoetsappige kerstkrakers. „Vaak heeft de nummer 1 niets met kerst te maken", zegt diskjockey Daniël Dekker, presentator van de Mega Top-50. De competitie werd dit jaar al geopend in september, toen de deelnemers aan het talentenjachtprogramma Popstars-The Rivals de opdracht kregen om met kerst op nummer 1 te staan. De winnaar van het programma, de jongensgroep Men2B of de meidengroep Raffish, zal worden bepaald door de positie op de ranglijst eind december. Diskjockey Rob Stenders ging in de tegenaanval. Samen met radio- collega's Edwin Evers, Jeroen van Inkel, Ruud de Wild, Gerard Ekdom en Gordon nam Stenders onder de naam DJ's United het nummer If I lose myself op als tegen hanger voor de singles van de Popstars. Verder zijn er nog kerstsingles van het col lectief Gordon, Gerard Joling en René Froger (Live at the Arena), Do en Trijntje Oosterhuis, André Hazes (Eenzame Kerst) en de Tokkies. Een buitenlandse kansheb ber is Band Aid 20 met Do they know it's Christmas. Op initiatief van Bob Geldof hebben hedendaagse artiesten, 20 jaar na de originele uitgave, het liedje opnieuw ingezongen voor het goede doel, ditmaal de regio Darfur in Sudan. Het streven is de hoogste positie in de Top-40, waarin het aantal verkochte sin gles bepaalt wie er op 1 staat, of de Mega Top-50, waar naast het aantal verkochte singles ook het aantal keer dat het num mer op 3FM en op MTV voorbij komt meetelt voor de uiteindelijke plaats in de ranglijst. Johan van Slooten, hitdeskundige en au teur van onder meer een boek over 500 nummer 1 -hits in de Top-40, geefrde sin gles Plaything en Bigger than that van Popstars-The Rivals een kans op een hoge hitnotering: „Het is gevaarlijk om nu te zeggen dat die singles niets worden. Het programma loopt minder dan Idols. Maar dat zegt niets. Het programma Starmaker scoorde een paar jaar geleden lang niet zo goed als Idols. De groep die daaruit voort kwam, K-Otic, scoorde wel hits. De doel groep werd dus wel bereikt. Het kan dus d; De Frekie Trofee 2004 is toegekend aan Johan de Cruijff. De prijs is ingesteld door de Stichting Wel af zijn Gehandicapten Nederland (SWGN), die jaarli ag een persoon of organisatie huldigt die zich bijzon ol heeft ingezet voor mensen met een verstandelijk el en/of lichamelijke handicap. De trofee, die sinds it 1996 wordt uitgereikt, ontleent de naam aan het g tri lijknamige gedicht van Willem Wilmink. Cruijff is ge opvolger van Wendy van Dijk. De prijs bestaat jaa rra lijks uit een schilderij, gemaakt door een verstand st lijk gehandicapte kunstenaar. ag Cruijff krijgt de trofee maandag in Barcelona over ir handigd. Zo'n 14.000 gehandicapten en hun begel ders die vandaag het muziekfestival 'Maak de droi waar' bezoeken, hebben Cruijff tot winnaar in 20(1 gekozen. De oud-voetballer stichtte in het verlede de Johan Cruijff Foundation, die wereldwijd sport beweging voor kinderen met en zonder handicap -1 steunt en stimuleert, anp oi van beide partijen. Natuurlijk, ook een cavia is aai baar. In principe. Maar telkens als wij de cavia streelden reageerde hij ronduit panisch. Alsof hij een stroomstoot kreeg sprong hij weg van de liefkozing. Ten eerste voelt zoiets als een afwijzing. Nooit leuk. Ten tiveede konden en kunnen wij cavia-gedrag niet goed lezen. Telkens als cavia in paniek een hand af schudde, trokken wij die hand in een reflex terug. Klabam, knokkels tegen de metalen kooi, wat bo vendien een enorm lawaai geeft. We zitten gevangen in een uitzichtloze relatie. Na twee jaar een cavia in huis moeten wij concluderen dat er nog altijd geen wederzijds vertrouwen is. De kloof lijkt definitief. De liefde die had moeten ontstaan, iets waar wij bij aanschaf uiteraard oprech t naar streefden, is nooit gekomen. Tussen ons en cavia is sprake van een ern stig versleten huwelijk. Geen illusies meer. Er wordt verschoond en gevoerd, en dat is het dan. Allerminst ideaal, wel leefbaar. Althans, dat maakten wij ons- zelfwijs. Tot ik vorige week onder cavia's voorpoot een abces ter grootte van een knikker zag zitten. Op dieren-gebied heb ik mij nooit erger geschaamd. Van alle poezen met wie ik ooit het bed deelde weet a zei ze. „Christopher Reeve, die zelf een held werd door zijn moed en doorzet tingsvermogen, herinnert ons aan het plezier dat we beleefden aan zijn filmrollen." Reeve raakte verlamd na een val en zat tot aan zijn dood in een rolstoel. Hij zette zich in voor me- disch-weten- schappelijk onderzoek en de rechten an gehan dicapten. ik nog naam, karakter en kleur. Als ik ze later in de hemel tegenkom, ik herken ze direct. Maar het mon sterlijkeabces van cavia had ik niet gezien. Slecht! Ja, er zijn excuses. Cavia houdt niet van schoot-zit- ten en blijft altijd in zijn hok, waarvan het deurtje overigens anderhalfjaar tevergeefs open heeft ge staan. Maar cavia durft niet naar buiten, hij wil als een opgepropt bolletje stil in een hoekje zit ten. Zijn pootjes zie je dus maar zelden. Eens per week tillen wij hem op, bij het verschonen. Maar cavia is dan zo heftig in de lucht aan het roeien, dat het pootjes-abces (blijkbaar) nooit scherp genoeg in beeld kwam. Desalniettemin ben je een rotzak als je een cavia, waar je niet goed genoeg op let, eenzaam pijn laat lijden in een hok. Kaafsma is lief, een tikje bang, maar heeft nog nooit ie mand gebeten of kwaad gedaan. Het is echt beter als wij apart gaan wonen. De heer C. Kaafsma wordt op verzoek aan huis geleverd inclusief hok, genezen pootje en forse voorraad eten. U weet mij te vinden. Chipz maakt een goede kans om met kerst op nummer i in de hitlijsten te staan. Foto: Ton Kastermans maar zo dat de singles van de Popstars- groepen op 1 binnenkomen. Je moet een paar duizend singles verkopen om op de hoogste positie te komen". Van Slooten sluit een nieuwe nummer 1 met kerst niet uit, maar hij geeft de huidige koploper, 1001 Arabian Nights van Chipz, de groot ste kans die positie tot en met kerst te handhaven. Diskjockey Giel Beelen geeft de meiden groep van Popstars-The Rivals een goede kans: „Je moet Popstars niet onderschat ten. De doelgroep die daar naar kijkt, is toch single kopend publiek. Het zou me niets verbazen als de single van de mei den hoog binnen zou komen". In tegenstelling tot Van Slooten en Beelen, die Popstars-The Rivals wel een hitsucces toedichten, ziet Dekker daar niets van te rechtkomen: „Het is misschien een beetje lullig voor die mensen, maar ik denk dat de makers van het programma zich een beetje overschatten." Dekker is het wel eens met de voorspelling van Van Slooten over de nummer 1 positie met kerst. Ook hij verwacht dat 1001' Arabian Nights het wel volhoudt tot die tijd. Van Slooten ziet Band Aid 20 niet op nummer 1 komen: „In Engeland speelt het veel meer dan in Nederland. Daar be steden de media veel meer aandacht aan de single dan hier. Als je nu niet meteen op nummer 1 binnenkomt, dan kun je de hoogste notering met kerst wel vergeten". Om nog even het geheugen op te fnssen: vorig jaar stond Frans Bauer in de Mega Top-50 op nummer 1 met Heb je even voor mij. In de Top-40 prijkte Afscheid nemen bestaat niet van Marco Borsato bovenaan. Arthur van Colmjon Popstars lanceren kersthits d' De meidengroep Raffish doet een gooi de nummer 1 positie in de hitlijsten nu )l 'up-tempo popnummer' Plaything, de gensgroep Men2B probeert het met hei 'groovy' liedje Bigger than that. De sing van de twee groepen die de afgelopen i ken werden samengesteld in het pro gr" ma Popstars-The Rivals werden zaterd avond voor het eerst ten gehore gebrat de uitzending op RTL 4. De groep die r kerst op nummer 1 staat, wint de tv-tal tenjacht. Popstars-The Rivals blijft qua cijfers tot nu toe ver achter bij de succe1 le voorganger Idols. Afgelopen zaterdag 1 ken 750.000 mensen, op Idols stemden U: steevast meer dan twee miljoen kijkers Jj

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 2