Tv verzwijgt spelfout in Groot Dictee Woord resuscitatie moest er in MEDIA Snel een witte Hollywood-smile Moord op Van Gogh was hét tv-moment Investeringen De Mol zijn vooral strategisch Gekrakeel Normen en waarden joen stemmen Top 2000 ijgjuM - Bijna een miljoen imen zijn de afgelopen we- litgebracht voor de Top van Radio 2. Dat zijn er 250.000 meer dan vorig Uet Radio 2 gisteren weten, ifgelopen vrijdag konden sen stemmen op hun favo- tien platen aller tijden, mvers als Bohemian psody van Queen en Child me van Deep Purple voe- taditioneel de lijst aan. inglijst telt de dagen voor arwisseling af van nummer naar nummer één. De hele inding duurt 144 uur. Op ecember wordt de comple- 5t in kranten en op internet ibliceerd. Het is voor de ekeer dat de radiozender jp 2000 uitzendt. rsgroep ontkent itact met RD dl - De Belgische Pers- j, die eerder Het Parool ondergang redde, heeft n contacten gehad en ook onderhandelingen ge- dmet het Rotterdams Dag- over een mogelijke deel ing in de krant. Dat heeft ian Van Thillo van de Pers- laten weten in een reactie (spraken van hoofdredac- 'ronk van het Rotterdams jlad. Die stelde zaterdag contact was gelegd met ersgroep. De redactie van totterdams Dagblad is fel nt tegen de plannen van ei- PCM om de krant op te igaan in een grote fusie tiet Algemeen Dagblad en aantal regionale kranten. euwe show van pspijkersduo eisum - In navolging van Groot en Owen Schuma- die bij de AVRO 'Koef- gen maken, krijgen twee cabaretiers uit het a-programma Kopspijkers eigen show. Mike Boddé en nas van Luyn gaan bij de A de 'Mike Thomas i presenteren. Het pro- ïma, een 'muzikale gla- rcomedyquiz', is vanaf 3 lari negen weken lang te op maandagavonden 5 uur, Ned. 3). Twee teams terecht beroemde mensen' en het tegen elkaar op on- de bezielende leiding van vee quizmasters. De pre- atoren vormden in de jaren iet cabaretduo Ajuinen en een culthit in die tijd. voord Bonnie Claire op tv noida - De 55-jarige zange- lonnie St. Claire is gister- ad in een rechtstreekse uit- ling van Shownieuws op getrouwd met de 36-jarige ï-Jan. Dat gebeurde in de tvkapel van Imca Marina in Ironingse Midwolda. Het is het eerst dat het showbizz- ramma een trouwerij van lekende Nederlander op manier live in beeld ht. St. Claire zong eind ja- 'w in de band Unit Glo- 'nhad in de jaren zeventig ele grote solohits, waaron- lokter Bernard en Bonnie je buiten spelen. Vorig jaar ze op tv te zien in Bobo's in lush, waar ze wegens uit ing vroegtijdig mee moest ouden. dinsdag 14 december 2004 De tekst van het kinderdictee Via MSN chat je met bekenden in onleesbaar Nederlands; zorg zame ouders trachten jou tever geefs achter het beeldscherm vandaan te halen, omdat zij be vreesd zijn dat je het correct schrijven verleert. Vind je sentimentele series op de televisie aantrekkelijker dan gave verhalen met sensatie, die door de fantasieën sommigen slapeloze nachten bezorgen? De tweeëntwintig cartoonpro- gramm^s waarover jouw klas genootjes enthousiast zijn, wor den niet gewaardeerd door ou ders en senioren. Fotootjes maak je met je digita le camera en je vriendinnetje archiveert ze in haar computer; volwassenen kijken ondertus sen liever naar detectives, do cumentaires en parlementaire discussies die vaak uitmonden in oorverdovend gekrakeel tus sen deskundigen, maar dat vin den wij allemaal niet zo ple zant. De letterlijke tekst van Groot Dictee Ondanks zijn chronische ingewands ziekte begon de comicus zijn dagelijkse cadans met een eigenzinnige gedachte exercitie over normen en waarden, ofte wel gedragingen die hij graag geïmplan teerd zag bij vreemde vogels in zijn niet- geseculariseerde santenkraam. Een desperate zwaluw zwenkte zonder egards rakelings langs zijn rechterooglid; wat behelsde deze even precieze als stei le duikvlucht van dit creatuur, gracieus als een libellenkind? De gecraqueleerde deur van zijn werk kamer ging open; het was drs. Malle- brootje, Tweede-Kamerlid uit Eist, te vens uitvinder van de geluiddemper te gen gerommel in de maag, die een ex ceptioneel goed humeur op 's mans ge laat fourneerde. Het was ijzingwekkend kil in het in Oud hollandse stijl gedecoreerde vertrek; het jonge ding uit de achterban gooide nog wat antraciet in de kachel, vooraleer zij de hooggeplaatste confrères met hun modieuze molières meetroonde naar de catacomben waar gebruuskeerde arm lastigen bijkans voor pampus lagen. In deze macabere ambiance klonk in een sinistere hoek opeens ridicuul gerij mel; een kwetterende kwibus sms'te met een vinkenslag een geïmproviseerde rap naar het mobiele nummer van de pri mus inter pares onder de pleitbezorgers voor onze normen en waarden. Verifieer en royeer, linieer en prioriteer, maar ik interrumpeer; ik stuur jou naar het hellevuur, jij komische karikatuur met je quasi-boeddhistisch surrogaat in je correlerend cosmetisch internaat. De heren keken beiden uit hun ogen als paleozoën die op het internet waren te rechtgekomen, ze deden schielijk een schietprevelementje en deleteten onver wijld pats-boem het vileine sms'je uit het elektronisch bestand. Het jonge ding droeg ook een steentje bij aan de resuscitatie van de sfeer en friemelde wat aan haar kousenband, zo dat vanonder haar plissérok een glimp van haar verleidelijk getatoeëerde dijtje tevoorschijn kwam; Mallebrootje verijs de, de comicus hield op met prakkiseren en de wereld was weer een heerlijke lik kepot] den haag/gpd - Het Groot Dic tee der Nederlandse Taal 2004, zoals dat gisteren door Philip Freriks is voorgelezen, blijkt bij nader inzien één fout te bevat ten. De winnaar blijft Frans Wollrabe uit Utrecht (46). Alleen niet met nul fouten, zoals op tv te zien was, maar met één fout. De kneep zit hem in het woord 'Pampus' in het gezegde "Voor Pampus liggen'. Tijdens de uit zending werd de hoofdletter 'P' goedgekeurd. Dit blijkt niet te kloppen, de juiste schrijfwijze is 'voor pampus liggen'. De fout in het dictee werd za terdag kort na de opnamen ontdekt en bleef gisteravond op tv onvermeld. Wel staat op de internetsite van het dictee de tekst nu met die ene wijziging. Zaterdag prees juryvoorzitter Henk Vonhoff voor het oog van de camera Wollrabe, die op een bank werkt nadat hij als afge studeerd neerlandicus niet aan de bak kwam, nog uitgebreid om zijn foutloze prestatie. Na de opnamen meldde een achterdochtige deelnemer zich bij de jury. Hij kon aantonen dat het woord 'pampus' toch echt met een kleine letter ge schreven moet worden, omdat het binnen een gezegde wordt gebruikt. Zowel in Het Groene Boekje als in de Dikke van Dale staat dat ook. Marijke Buiten huis, uitvoerend producent van het programma, heeft geen ver klaring voor de fout. „Remco Campert en Jan Mul der hebben de tekst gemaakt. Daarna hebben een medewer ker en een oud-medewerker van de Volkskrant en een aantal juryleden correcties aange bracht. Daarbij is dit over het hoofd gezien", aldus Buiten huis. Aangezien de opnamen achter de rug waren, is er voor gekozen in de tv-versie geen melding te maken van de fout. Voor de uitslag kan de fout geen gevolgen hebben, want nummer 2 - Reinier Jacquet uit Oosterhout - had drie fouten. Beste Vlaming werd Johan San- ty, hij eindigde op een gedeelde derde/vierde plaats. Bij de eer ste vijf eindigde dit jaar maar één Vlaming. Bij de prominen ten was Annelies van Herck, presentatrice van het Belgische VRT-Journaal, de beste speller met 12 fouten. Jaap Jongbloed, onder meer presentator van het TROS-programma Vermist, werd tweede met 14 fouten. Bij het eerste Groot Kinderdictee der Nederlandse Taal won An- neleen Denoo uit België. door Jan van Stipriaan Luïscius Hilversum - De moord op Theo van Gogh heeft veruit de mees te impact gehad op de Neder landse tv-ldjker. Maar liefst 46 procent antwoordt dat de moord op 2 november hét tv- moment van 2004 is. De begra fenis van André Hazes, eind september, wordt door tien procent als hét tv-moment ge zien. Negen procent van de kij kers - vooral veel vrouwen - geeft aan dat het overlijden van Guusje Nederhorst op 29 janu ari de grootste impact had. Dit blijkt uit een onderzoek door Trendbox in opdracht van Veronica Magazine. De resulta ten staan in het magazine, dat vanaf vanmiddag te koop is. Daarbij is gebruikgemaakt van het Nationale Panel, een repre sentatieve intemetsteekproef onder Nederlanders van 16 jaar en ouder. De vraag was welk tv- moment de meeste impact heeft gehad. De bijzetting van prinses Juli ana op 30 maart in de Nieuwe Kerk in Delft was voor zeven procent van de ondervraagden het indrukwekkendste moment van 2004. Vooral voor respon denten van 50 jaar en ouder was dit het tv-moment van 2004. door Gerard Veerkamp den haag - „Dramatisch en tra gisch." Bart Chabot, nooit om een praatje verlegen, houdt nu even zijn kaken stijf op elkaar, wenst het aantal fouten zelfs niet fluisterend aan omstanders kenbaar te maken. Laat met af gewend hoofd zijn nagekeken dictee zien. Het cijfer spreekt voor zich; 38. Chabot, Haags dichter en schrijver, die aan alle vijftien af leveringen van het Groot Dictee der NederlandseTaal heeft meegedaan, ging ervan uit, dat hij ónder het gemiddelde aantal fouten zou zitten. En dat aantal was bij deze derde lustrumedi tie van het televisiedictee nog wel een evenaring van het laag terecord van 25 fouten. De man die drie jaar geleden trots in het gebouw van de Eerste Kamer rondliep als de beste Neder landse prominente deelnemer, had geen excuses. „Waar blijft mijn reputatie, dat ik bijna al tijd rond het gemiddelde scoor? Elke illusie, dat ik het een vol gende keer beter doe, is nu de finitief vervlogen" Eerder op de avond had hij de mond nog vol over het dictee, dat Remco Campert en Jan Mulder - het columnistenduo CAMU van de Volkskrant - de 59 deelnemers (onder wie 29 prominenten) hadden voorge schoteld. Campert en Mulder hadden vooraf laten weten 'een verbaal kunstwerk te maken, waar menig taalliefhebber graag zijn tanden in zal zetten'. Volgens taalliefhebber Chabot was het een kunstwerk. „Abso luut. En ik mag er na veertien jaar als ervaringsdeskundige - zónder streepje - over oorde len. We hebben veertien keer een doorwrocht consciëntieus werkje gehad. Maar dit had de adem van artisticiteit, plus hu mor, plus een zweempje ero tiek. Dat jonge ding met ontblo tend dijtje! En een bonus voor de titel: Normen en Waarden, uit de mond van Jan en Remco. We moeten zo doorgaan. Met schrijvers: een Wolkers, een Giphart, Harry Muesli, pijpro kend in een zwaar fout driede lig pak, Grunberg, voorlezend uit een telefoonboek. Of met goede cabaretiers: Hans Teeu- wen, Theo Maassen, Freek de Jonge." Schrijver Kees van Beijnum, die zijn dictee met slechts zeven tien fouten terugkreeg („Ik had op minder fouten gehoopt, maar het had erger gekund") was minder enthousiast over het 'verbale kunstwerk'. „Ik ben geen dicteeliefhebber. Dit dic tee is wel ironisch en gevat, maar ook onevenwichtig. In el- eisum - Witte tanden zijn maal in. Verslaggevers van eigenzinnige programma ringsdienst van waarde - V) zetten in de aflevering vanavond hun tanden in Ijipasta en taridbleekmidde- reen poetst zijn tanden met J ista. Maar sinds kort kan lument ook een ander ;1 kopen om een mooi ;d gebit te krijgen. Het om zogenaamde tand- bniddelen, 'whiteners'. Ze ite koop bij de drogist of via 'isievvinkels als Tellsell. De lucenten beloven een ha- rit gebit, keuringsdienst van waarde op bezoek bij Cor van Lo- n, die werkzaam is als do- tandheelkunde aan de versiteit van Amsterdam. Loveren geeft aan dat de lenstelling van de verschil- Ie soorten tandpasta vrijwel itiek is. Voor alle tandpas- ishet noodzakelijk dat ze lekkere smaak hebben en smeerbaar zijn. Volgens docent is het eigenlijk beter na het poetsen niet te spoe- Door het spoelen verdwij- de werkzame stoffen voor in de gootsteen. Loveren vertelt ook nog dat ïnschappers op dit moment '8 zijn met uitgebreid on- loek naar de manier van fenpoetsen. Zodra hier t over bekend is, zal de •ingsdienst van waarde dat ttwijfeld melden, de kijker net te weten is ge nen dat het niets uitmaakt of 'anden worden verzorgd Witte tanden zijn het onderwerp van de Keuringsdienst van Waarde. Foto: GPD/PR met pasta a of pasta b, ziet hij een promotieauto van Prodent door het beeld rijden. Arctic Whitener belooft 'witte tanden en een extreem frisse adem'. Het speciaal voor deze tandpas ta opgerichte promotieteam komt bij de KVW langs om uit te leggen wat deze pasta precies doet. De dames zijn de tubes vergeten mee te nemen, maar gelukkig komt de 'brandmana- ger' van Prodent langs om ze alsnog te tonen. De kijker komt helaas niets inhoudelijks over de nieuwste pasta van Prodent te weten. De in het fris wit ge stoken dames weten niets over de werking de tandpasta. Ze promoten het product, verder niet. De brandmanager mag helaas niets zeggen omdat hij nog geen mediatraining heeft gehad. Programmamaker Teun van de Keuken wil ook witte tanden. Hij bestelt via Tellsell een whitener. De potentiële koper wordt in de commercial op de volgende wijze tot aankoop overgehaald: „Heeft u ook gele tanden met lelijke vlekken. Wilt u een oogverblindende stralen de Hollywood-lach in drie da gen?" Na drie dagen gebruik ziet Teun geen verschil in de kleur wit van zijn tanden. Gek. Bovendien, doktor Savini had toch een test onder veertig van zijn patiënten met het product Rapid White gedaan met 'ver bluffende resultaten'? Van de Bekende en onbekende Nederlanders en Vlamingen namen deel aan het Groot Dictee der Nederlandse Taal 2004. Foto: ANP ke zin zie je de krampachtig heid. Het was noch een echte Mulder, noch een echte Cam pert. In het begin, het midden en het einde zag je de 'groene aanzet'. Het leed onder het sta linistisch regime van het Groe ne Boekje. Het woord resuscita tie vind ik wel een vondst, dé vondst in die vijftien jaar van het dictee. Ik denk dat Mulder en Campert een avondje bij el kaar zijn gaan zitten en tegen elkaar gezegd hebben: 'dat moet erin, maar dan moet er nog een zin omheen'." Resuscitatie Zo is het niet helemaal gegaan bij het componeren van 'Nor men en Waarden'. Twee maan den geleden vroeg dicteerder Philip Freriks namens de orga nisatie - de Volkskrant, De Standaard in België NPS en productiemaatschappij Men at Work - aan Mulder, of hij sa men met zijn columnistenwe derhelft Campert dit keer het Groot Dictee der Nederlandse Taal wilde schrijven. Mulder: „Ik heb het bedacht en Remco heeft het een en ander inge voegd. Het is wel zo dat ik zo'n woord als resuscitatie ergens zag staan en meteen dacht: waar kan ik dat in de tekst neer zetten. Voluit tevreden is Mulder niet over de tekst van het dictee: „Daarvoor is het te kort. Korter ook dan onze columns. Als je goed en wel van start bent ge gaan, ben je al aan het eind." Ook hij vindt het een goed idee door te gaan met anderen, die het Groot Dictee voorlezen. Meer afwisseling ook, vanuit te levisieoogpunt bekeken. Hij denkt aan Harry Mulisch of Ju les Deelder. Of aan cabaretière Sanne Wallis de Vries. Philip Freriks, die vijftien jaar geleden naar Frans voorbeeld het televi siedictee hierheen haalde, zou daar eveneens een voorstander van zijn. Dan zijn de volgende keer wel de Belgen aan de beurt. Freriks: „Wie weet wordt dat wel een nieuwe traditie. Volgend jaar Hugo Claus? Tom Lanoye?" De meeste prominenten zitten er niet mee, dat ze qua spelling geen uitblinker zijn. Zeker CNV-vakbondsvoorzitter Doekle Terpstra (36 fouten, net onder het Nederlands promi- nentengemiddelde van 38) niet. „Ook al zou ik de poedelprijs halen, dan nog vind ik het leuk hieraan meegedaan te hebben. Ik heb met het schrijven niet mijn verstand laten werken. Laat die pen maar gaan. Geen verbeteringen en God zegene de greep. Het woord achterban heb ik in elk geval zeker goed geschreven. Ik ben een spreker en realiseer me dat ik geen taai- wonder ben." Dat weten ook de broers Den nis en Elco van der Geest. De beide judoka's hadden zich to taal geen illusie gemaakt over het resultaat. Dennis: „Mijn doel is mensen werpen. Ik ga er gewoon blind in. En ik hoop stevig in de middenmoot te ein digen." Wat hem met 38 fouten prima lukte. Elco: „Wij zijn van de opzoekgeneratie. Vroeger bij tentamens was ik de 'King of meerkeuzevragen Die moge lijkheid had hij bij het dictee niet. Zijn voorspelling dat ie laag onderin zou eindigen, kwam uit: 54 fouten. „Helaas pindakaas. Maar dat kwam vooral ook door de snelheid waarmee je moest schrijven." Daar klaagden trouwens veel deelnemers over. Tv-persoonlijkheid Henny Huisman had op 35 missers ge hoopt, maar kreeg een klap toen hij 60 keer in de fout bleek te zijn gegaan. „Mijn twee vol wassen dochters lachen me uit, dat weet ik zeker. Ach, vroeger kwam ik ook met slechte rap porten thuis, de oude tijden herleven. Maar ik ben toch nog goed terechtgekomen? Ik denk dat ik dit dictee morgen maar eens ritueel ga verbranden." Cabaretière Sanne Wallis de Vries zal dat niet doen. Ze scoorde heel goed met 19 fou ten, evenveel als schrijfster Sas- kia Noort. „Ik ga blij naar huis. Eigenlijk had ik samen met Sas- kia Noort genoemd moeten worden als de beste vrouwelijke Nederlandse prominente deel nemer." Uitslag Kinderen: 1Anneleen Denoo uit Rud- dervoorde (B) Gedeeld 2de: Bram de Bock uit St. Niklaas (B) en Wander Nauta uit Baard Gedeeld 3de: Pieter Devuyst uit Zingem (B) en Lieke Wei- ma uit Houten Volwassenen: 1Frans Wollrabe uit Utrecht 2. Reinier Jaquet uit Ooster hout 3/4 plaats: Rutger Kiezebrink uit Tilburg en Johan Santy uit Kortrijk (B) 5. Jody Hagenbeek uit Warnsveld Keuken had eigenlijk beter moeten weten: Savini, die in de reclame zegt: „Rapid White's two step is a safe and efficient method of bleaching teeth", heeft zelf behoorlijk gele tan den. Van de Keuken gaat telefo nisch verhaal halen bij de tand arts uit Amerika. „Was ik in die commercial?" Over het niet werken van het product zegt Savini: „In Amerika gebruiken we peroxide, maar in Europa mag dat niet. Maar de werking van het product is bijna even goed." De werkzame stof blijft onbekend. Na het zien van de uitzending kom je tot de conclusie dat het eigenlijk niet uitmaakt met wel ke tandpasta je je tanden poetst. In de meeste zit de werkzame stof fluor. Van tand pasta worden je tanden niet witter. Ook niet van pasta's met een whitener. Deskundigen ge ven aan dat de tandbleekmid- delen niets kunnen doen aan de kleur wit van tanden. De ba- siskleur van het gebit, bij ieder een verschillend, wordt niet witter na gebruik van die mid delen. Dit komt omdat je tan den nooit witter kunnen wor den dan de oorspronkelijke ba- siskleur. De tandarts doet Van Keulen nog wel een tip aan de hand: „Je kunt een zonnebank pakken. Mensen die er bruiner uitzien, hebben wittere tan den." door Arthur van Colmjon Keuringsdienst van waarde, vanavond, Nederland 3, 21.30 Top 10 meest bekeken programma's 1. Studio Sport (zo 19u) NOS 3.616 2. Prins Bernhard rouwstoet NOS 3.606 3. Journaal (zo, 20u) NOS 2.820 4. Ajax-Bayem München NOS 2.607 5. Kopspijkers VARA 2.389 6. Postcodeloterij miljoenen TROS 2.218 jacht 7. Baantjer RTL 4 2.116 8. Goede tijden slechte tijden RTL4 2.085 9. Panathinaikos-PSV NOS 1.924 10. Memories KRO 1.901 Top 10 meest bekeken kinderprogramma's 1. Jeugdjournaal NOS 262 2. Ems, Bobbie en de rest Fox Kids 221 3. My dad the rockstar Nickelodeon 211 4. Totally spies! Fox Kids 205 5. Rocket Power Nickelodeon 205 6. Spongebob squarepants Nickelodeon 197 7. Klokhuis NPS 174 8. H euvellandziekenhuis VPRO 169 9. Avonturen van Kuifje Nickelodeon 169 10. Lucky Luke Nickelodeon 169 Marktaandelen inc Nederland 1 11,9 (12.3) Nederland 2 18,6 (15,8) Nederland 3 7,6 (10) - RTL 4 17.1 (18,2) - RTL 5 4,4 (4.2) Yorin 6.1 (5,4) SBS 6 9.9 (10,3) NET 5 6.2 (6.0) Veronica 3,7 (3,3) De weekcijfers zijn afkomstig van de afdeling Kijk- en Luister onderzoek van de Publieke Omroep. Het aantal kijkers x 1000. De lijst met meest bekeken kinderprogramma's bestaat uit kij kers van 3 tot en met 12 jaar. Tussen haakjes staan de markt aandelen van vorige week. hilversum/gpd - Wat zijn de plannen van John de Mol met Versatel? Afgelopen weekeinde werd bekend dat de mediamag naat zijn belang in de kabelaar - opnieuw - heeft uitgebreid. Dat doet hij via zijn investerings maatschappij Talpa. Nu heeft Talpa 41,7 procent van de aan delen in handen. De koers van Versatel op de beurs spoot gis teren omhoog. Met een winst van 4,35 procent was Versatel winnaar van de dag. Beleggers weten zich geen raad met de acties van De Mol. Cru ciale vraag daarbij is of Talpa zich voorbereidt op een overna me van Versatel. Het bedrijf laat zich daar zelf - begrijpelijker wijs - niet over uit. Er zijn echter signalen die op een overname kunnen wijzen. Naast De Mol heeft ook Versa tel geboden op een deel van de voetbalrechten. De Mol zou via Versatel de beschikking kunnen krijgen over een breedbandnet werk om voetbal uit te zenden. De Mol gelooft heilig in een kruisbestuiving tussen plat forms, zoals radio, tv, internet en telefonie. Hij wil eind vol gend jaar van start gaan met zijn eigen familiezender-, en bouwt intussen belangen op die van strategisch belang zijn voor deze zender en eventuele afgeleide producten. De Mol heeft de afgelopen we ken niet alleen in Versatel geïn vesteerd, maar ook in relatief onbekende bedrijven als The Sanctuary Group, HIT Enter tainment en The Television Corporation. Daarnaast heeft hij belangen in Jetix (voorheen Fox Kids Europe) en de Franse computerspellenmaker Ubisoft. In Hilversum circuleert ook het gerucht dat De Mol per 1 janua ri het productiebedrijf van Kees Jansma, WK Producties, over neemt als hij erin slaagt de voetbalrechten te verwerven. WK Producties maakt onder meer voetbalprogramma's voor Canal+ en SBS6. Aan de andere kant is de be langstelling van Talpa in Versa tel wel erg opzichtig. Als De Mol werkelijk zeggenschap zou willen krijgen oveaflfersatel, zou hij dat een half jaar geleden te gen een aanzienlijk gunstigere koers hebben kunnen doen. Bovendien neemt Talpa wel va ker om puur financiële redenen een bedrijfsbelang. Mogelijk speculeert De Mol op een over name van Versatel door een derde. Volgens geruchten op de beursvloer ligt Tele2, dat een breedbandnetwerk wil opbou wen, op de loer. Gisteren sloot het aandeel Ver satel op 2,40 euro. Misschien hebben de analisten die een paar maanden terug nog advi seerden niet te kopen het mas saal verkeerd gezien. Op de beurs zijn de laatste jaren wel vaker gekke dingen gebeurd. Net zo vaak kwamen beleggers weer van een koude kermis thuis. Of zou dan toch alles wat John de Mol aanraakt, in goud veranderen?

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 19