SPORT Slordige race kost Veldhuis gouden plak 'Het is wrang dat ik word afgerekend op mijn eerlijkheid' Terry Walsh is bijna klaar voor de terugreis Meer aandacht voor hart bij sportkeuring Voor Feyenoord is het alles of niets tegen PSV hi ins acht 1 Eindhoven elliet PSV 'Ik kon echt niet harder' McGrady: 13 punten in 35 seconden ■Imeense spits proef bij Ajax ^«DAM-De 17-jarige Ar- ^nse spits Edgar Manucha- loopt stage bij Ajax. De rvverd ontdekt door Ruud jjdens een duel tussen Armenië en Jong Roeme- )e assistent van Ronald ian was direct onder de ]c. Manucharyan heeft al keer mee getraind met ;n blijkt verrassend goed kunnen. Manucharyan jok mee naar Spanje. Ajax dinsdag een oefenduel FC Barcelona in Elche. erenveen wint prdelijke derby fiVEEN - SC Heerenveen gisteren de noordelijke tegen FC Groningen met iaal verschil gewonnen. |e ijzige kou van het Abe rastadion was de thuis - met 1-0 te sterk voor de fingers. Het enige doelpunt i op naam van Vayrynen, in dieptepass van uitblin- lirim een doeltreffend f: 1-0. [inson in sle WK lumpur - Squashter Va- Atkinson heeft gisteren in Lumpur de finale bereikt tet Women's World Open, icieuze wereldkampioen- i. De als derde geplaatste iter uit Den Haag veegde lve eindstrijd de vloer it de nummer één van de l, Rachael Grinham uit ralië: 9-0 9-2 9-2. In de strijd staat Atkinson van- opnieuw tegenover Grin- maar dan Rachaels zus [j lie Grinham. „Ik ken haar d goed, ze is de vriendin van n my Berden, de nummer ien tan Nederland bij de man- rat woont in Almere en we ijt en al vaak tegen elkaar ge vild." ofitiette wint in Alkmaar - KC Boutiette heeft zijn gelijke niet gevon- het peloton marathon- sers. De 34-jarige Ameri- is de heersende rijder die ipositie geen mogelijkheid 4 tot opstand. Na Breda en Tgreep hij gisteren in Alk zijn derde zege in de Gre- zesdaagse. Boutiette won i irde etappe door de ande- te ille concurrenten te ver- in de massasprint. Arjan tinga en Martijn Krom- werden tweede en derde, e #t klassement heroverde we iette de koppositie van zijn wa genoot Miel Rozendaal. zaterdag 11 december 2004 rdei 006 t slaat Sluiter Tennis Masters rdam - Raemon Sluiter is jejschakeld op de Tennis ga ers in Rotterdam. De ten- -en of verloor gisteren zijn «de groepsduel tegen Jasper met 3-6 en 4-6. Daardoor :onJste Smit zich voor de halve itrijd. Daarin komt hij za- gmiddag uit tegen titelver- ja; [er Paul Logtens. De ande- ve finale gaat tussen Den- n Scheppingen en Jesse Galung. w *jr geschorst - Voormalig sprintkampi- Michelle Collins is giste- le door acht jaar uitgesloten redstrijden wegens ge- van epo en de designdrug De 33-jarige Collins, pge nalig wereldkampioene op ste 0 meter indoor, werd gis- hel door een commissie van ïerikaanse Arbitrage Asso- schuldig bevonden. In de van de commissieleden et Amerikaanse antido- inm tureau USADA erin ge- tell d aan te tonen dat Collins ;hai nTHG had gebruikt. „I'r ioven/gpd - De voetbal- PSV en FC Eindhoven zijn en tot een principe-ak- 1 gekomen over vergaande iwerking op het gebied mgdopleiding. PSV gaat i volgend seizoen naar alle ijnlijkheid zijn grootste in uitlenen aan de eerste lub. Voorwaarde is nog it Eindhoven de salaris- opbrengt die daarmee id zijn. Die club zegt di- sponsors bereid te heb- ihden om zich garant len voor een bedrag van '00.000 euro per seizoen, [eldschieters werken ook ïuld van 277.000 euro pok wil PSV nog bekrach- 'ien dat het volledige zeg- 'tap over het technische bij Eindhoven krijgt, ich directeur Guus Hid- ioet bij Eindhoven in de ist een bepalende stem bij de aanstelling van de en het te voeren spelers- Rafael van der Vaart pijnlijk verrast door kwijtraken aanvoerdersband Ajax aan Tomas Galasek door André Hoogeboom Amsterdam - Het was pertinent géén werkweigering waardoor Rafael van der Vaart in ongenade is gevallen bij Ronald Koeman. De speler en de trai ner waren hierover gisteren opval lend eensluidend. Donderdag moest de 21-jarige Van der Vaart zijn aan voerdersband inleveren, nadat hij woensdagmorgen had aangegeven dat hij liever niet als hangende links buiten wilde spelen tegen Bayern München. Van der Vaart was geschokt „Het sloeg in als een bom. Ik had lekker geslapen, we hadden ons geplaatst voor de UEFA-Cup, en ik dacht dat de lucht wel opgeklaard was. Tot de trainer mij vertelde dat ik geen aan voerder meer was. Dat had ik nooit verwacht en ik ben dan ook zeer te leurgesteld." Een beetje timide, enigszins aange slagen stond de voetballer gisteren de verzamelde pers te woord. „Ik vond het verstandig om niet meteen op donderdag te reageren. Daar was ik te emotioneel voor." Een dag later doet het nog steeds pijn. „Ik was er trots op aanvoerder van Ajax te zijn." Die aanvoerdersrol zal de 21-jarige Heemskerker dit seizoen niet meer spelen. Ronald Koeman vond de houding van zijn speler in de aanloop naar het duel tegen Bayern München 'een aanvoerder onwaardig' en schonk donderdagmorgen de band aan Tomós Galések. Doelman Hans Vonk werd benoemd tot tweede aan voerder. Waarom werd de beslissing pas donderdagmorgen genomen? Koeman: „Ik dacht dat ik woensdag avond duidelijk genoeg was geweest. Het zinde me niet, maar we waren nog teveel met de wedstrijd bezig. La ter ging ik erover nadenken en ik vond zijn houding een aanvoerder onwaardig. Hij had moeten spelen! Je moet alles doen voor een elftal. Bij Barcelona heb ik ook acht keer als rechtshalf gespeeld. Ik wilde met Ra fael starten in de basis, niet met Mi- tea. Dat heb ik hem ook voorgesteld, maar hij zei dat hij er geen goed ge voel bij had. Hij vond het niet zijn po sitie. Ik heb het hem vervolgens niet verplicht om daar te spelen." Van der Vaart staat nog altijd achter zijn keuze.Als de trainer mij had verplicht daar te spelen, had ik het gedaan. Ik ben alleen eerlijk geweest en heb dinsdagavond gezegd wat ik daarbij voelde. Woensdagmorgen vond ik dat nog precies zo. En nog steeds voel ik dat ik de juiste beslis sing heb genomen. Ik zou het nu weer zo doen. Het is alleen wrang dat ik word afgerekend op mijn eerlijk heid." Het verhaal van Rafael van der Vaart bij Ajax is er een van hoogtepunten, maar steeds meer dieptepunten. Hij speelt nu al vier seizoenen in de ba sis, maar is nog pas 21 jaar. Koeman: „Ik heb hem destijds aanvoerder ge maakt met het idee dat hij die verant woordelijkheid aan kon en misschien zou groeien in zijn rol, zoals dat met Chivu is gebeurd. Maar ieder mens is anders. Al gauw bleek dat Rafael er moeite mee had. Ik verlang van een aanvoerder dat hij zich ook in de kleedkamer roert en op een natuurlij ke wijze de leiding neemt. Dat zat er niet in. In het veld ging het wel steeds beter, maar het was nog niet vol doende. Ook buiten het veld ging het af en toe niet zoals het hoort." Van der Vaart kon het daar niet mee eens zijn. Hij overleefde de sanering van de ploeg en stelde zich voorbeel dig op in de restauratiewerkzaamhe den die Koeman verrichtte. Hij miste weliswaar de brille van voorheen, maar op zijn wedstrijdmentaliteit viel weinig aan te merken. .Alleen de laatste twee wedstrijden ging het voetballend ook wat minder", gaf de speler toe. „Daarvóór heb ik me altijd geschikt in mijn rol en ben ik, dacht ik, toch ook voorgegaan in de strijd. Waar ik ook stond." Hij werd op drie plaatsen ingezet, linksmidden, achter de spits en ook als centrale spits. „Daarom kwam het als een koude douche dat ik geen aanvoerder mee ben." Morgen speelt Van der Vaart wel, om dat Grygera is geblesseerd en Nigel de Jong een linie zakt. Lachend: „Oh, dat is al bekend? Nou, dat valt dan wéér mee. Maar ik ben ook helemaal niet uit op een conflict. Er zijn dingen gebeurd in het verleden, tussen Koe man en mij. Dingen die ik niet zo snel vergeet. Ook dit niet. Maar ik moet verder en het liefst bij Ajax, want ik wil niet vertrekken met een bak ruzie. Dus ga ik me weer op het voetballen toeleggen en misschien denk ik over een maandje wel dat het zo beter is." En Koeman: Zo scherp was het con flict niet. En wie weet, misschien is over een paar maanden wel alles ten goede gekeerd." door Harry Arts wenen - Ze hoefde zich niet te vervelen. Als een druk baasje rende Marleen Veldhuis gister middag bij de Europese kampi oenschappen korte baan in We nen van de ene race naar de an dere huldiging. Het weerhield de zwemster uit Borne er niet van haar toch al fraaie erelijst met goud en zilver aan te vullen. Dat ze samen met Inge Dekker, Hinkelien Schreuder en Chan- tal Groot de titel op de 4 x 50 meter vrij pakte, maakte voor Veldhuis veel goed. Zelfs het verlies op de 100 meter vrije slag. Net als vorig jaar in Dublin moest ze het goud laten aan de Fran^aise Malia Metella, die haar ruim een kwart seconde voorbleef. Over een tegenvaller wenste Veldhuis desondanks niet te spreken. „Ik heb op de 100 meter vrij alles gegeven wat er in zat. Na zestig meter begon ik te verzuren. Ik kon echt niet harder." Haar trainer Fedor Hes plaatste niettemin kritische kantteke ningen bij haar optreden op het koninginnenummer. „Het was een matige race. Ze heeft zich een beetje gek laten maken door Metella die altijd een ijzer- sterk laatste stuk zwemt. Het gaat erom dat je ook onder hoogspanning de details goed blijft uitvoeren. Dat deed Mar leen niet goed in de finale. De keerpunten waren slordig, ze bleef niet lang genoeg onder water. Dat zijn dingen die voor verbetering vatbaar blijven. Ze mist nog ervaring. Je moet ook niet vergeten dat Marleen pas laat met topzwemmen begon nen is." Veldhuis kon zich wel vinden in de kritiek van haar coach. „Na tuurlijk was het geen ideale ra ce. Maai- zelfs als ik die foutjes niet had gemaakt, was ik vol gens mij geen eerste geworden. Echt, ik ben heel tevreden met die zilveren plak." Voor Marleen Veldhuis begon de wel gevulde dag gisteren al vroeg in de ochtend. Om even over half tien dook ze voor het eerst het Weense water in voor de serie van de 50 meter vlin der. Tijdens de ochtendsessie moest ze ook nog de halve fina le van de vrije slagestafette af werken. Maar pas 's middags kreeg ze het echt druk. Het be gon met een halve finale op de De gouden estafetteploeg: Inge Dekker, Hinkelien Schreuder, Chantal Groot en Marleen Veldhuis. Foto: ANP/Jakup Sukop vlinderslag. Daarna volgde de finale van de 100 meter vrij. Nadat ze haar zilveren plak had opgehaald, moest ze zich haas ten om op tijd aan de start van de vlinderslagfinale te verschij nen. Terwijl de overige finalis ten al klaarstonden om op het startblok te klimmen, moest Veldhuis zich nog ontdoen van haar trainingspak en haar bad muts over haar hoofd trekken. Grinnikend: „Ik vond het zo Nog een duel met Oranje grappig. Iedereen liep aan me te trekken en zei dat ik rustig moest blijven. Terwijl ik juist ijzig kalm was. Ik ben meestal op mijn best als het om me heen zo hectisch is. Ik werd vijf de, dus ik kan ook niet zeggen dat mijn prestatie er onder leed." Dat ze het overladen program ma inderdaad aankon, bewees Veldhuis toen ze om even voor half zeven haar vijfde nummer UITSLAGEN binnen twee uur zwom. De 4 x 50 meter zou de Nederlandse EK-delegatie in Wenen de eer ste gouden medaille opleveren. Nadat startzwemster Inge Dek ker een matig eerste stuk had afgelegd, slaagden Hinkelien Schreuder en Chantal Groot er in de achterstand de achter stand goeddeels weg te werken. Een krachtsexplosie van Veld huis volstond vervolgens om de titel binnen te slepen. Marleen Veldhuis peinst er dan ook niet over om bij volgende gelegenheden haar wedstrijd- programma in te gaan krimpen. „Nee hoor, ik vind het juist veel te leuk om al die afstanden te zwemmen." Morgen verwacht ze haar tweede gouden plak binnen te kunnen halen. Als ti- telhoudster en regerend we reldkampioene op de 50 meter vrij geldt ze als uitgesproken fa voriete. „Ik heb er echt zin in." den haag/houston/gpd - Tracy McGrady bezorgde gisteren de Houston Rockets-fans die nog wel wa ren blijven zitten, een bij zondere belevenis. In het duel met de San Antonio Spurs maakte de spelverde ler liefst 13 punten in de laatste 35 seconden. De Rockets bogen zo een ruime achterstand om in een mini male voorsprong: 81-80. McGrady schoot de winnen de driepunter op 1,7 secon den van het einde. „Het was een mirakel", zei coach Jeff Van Gundy. McGrady zelf was minder onder de indruk van zijfi eigen prestatie. „Ik weet niet hoe we wormen en ik weet niet hoe ik het deed. Ik schoot gewoon elke bal die ik had." Toen Tim Duncan namens de Spurs op iets meer dan een minuut voor het einde voor 64-74 tekende, stroom den de tribunes van het Toy ota Center in Houston leeg. De Houston-fans hadden het wel gezien, de strijd was ge streden. Maar het publiek re kende buiten hun nieuwe lieveling, McGrady. Die schoot nog 13 punten raak: vier driepunters en een bo- nusvrijeworp. McGrady, tegen de Spurs goed voor 33 punten, was vorig jaar topscorer in de Amerikaanse basketbalcom petitie NBA, met gemiddeld meer dan 30 punten per duel. De 25-jarige T-Mac deed dat in dienst van Orlan do Magic. BOBSLEE TENNIS lahore/anp - Nog één wedstrijd en het zit erop voor Terry Walsh. De Australische bonds coach van de Nederlandse hoc- keymannen staat morgen in Lahore in Pakistan in de finale van de Champions Trophy. Te genstander is Spanje en niet het gastland. De enige tegenvaller. „Pakistan was geweldig ge weest, met een vól stadion." Walsh zag gisteren zijn hockey ers in de laatste voorrondewed strijd -een duel om niets- ver liezen van Duitsland (4-3). „Kwalitatief slecht", oordeelde Walsh over het duel. Hij hoefde er verder weinig woorden aan vuil te maken. „De Champions Trophy is een zwaar evene ment, dat veel van de spelers vergt. Ik hoop dat ze de accu een beetje hebben opgeladen voor zondag." Walsh, die ruim een jaar bonds coach is geweest, keert onge acht de uitslag morgenavond terug naar Australië. Daar wordt hij herenigd met zijn vrouw en twee zonen, voor wie hij niet opnieuw een altijd af wezige vader wil zijn. „Ik weet nog niet wat ik ga doen, maar ik heb niet meer de ambitie om een bondscoach te zijn die steeds de hele wereld afreist. Dat wil ik mijn gezin niet aan doen." Walsh verwacht dat Spanje, ge traind door Nederlands voor malige bondscoach Maurits Hendriks, morgen weinig an ders voor de dag komt dan woensdag, toen Oranje het on derlinge duel met 4-1 won. „Spanje is een waardige oppo nent", aldus Walsh, die volgend jaar wordt opgevolgd door Roe- lant Oltmans. „Het zal waar schijnlijk weer een tactisch spel worden. Beide landen hebben technisch begaafde hockeyers, die in hoog tempo aanvallen. Als Spanje in goeden doen is, kan het ons voor veel proble men stellen." den haag/gpd - Bij keuringen van sporters moet veel meer aandacht worden geschonken aan hun hartconditie. Bij de keuring moeten artsen aan sporters vragen stellen over eventuele hartproblemen in de familie. Verder moet een elec trocardiogram worden ge maakt, waarmee onder meer het hartritme wordt gemeten. De internationale sportwereld heeft dat gisteren besloten tij dens een deskundigenbijèen- komst onder de paraplu van het Internationaal Olympisch Co mité in het Zwisterse Lausanne. Ook de wereldvoetbalbond FIFA en de internationale wie lerorganisatie UCI waren verte genwoordigd. Aanleiding vormt een studie van de in Lausanne werkzame Nederlandse cardioloog Erik Meijboom. Daaruit blijkt dat 90 procent van alle plotselinge sterfgevallen in de sport te wij ten is aan hartstilstand. Boven dien doen zich onder sporters drie maal zoveel fatale hartstil standen voor als onder de niet- sporters. Per honderdduizend sporters sterven er jaarlijks twee een plotselinge hartdood. Doping speelt bij deze sterfge vallen zelden een rol. Igls. Wereldbeker, 1. Prokoff/Wiacker (Oui) 1.47,69 (53.82- 53,87), 2. Martini/Tischer (Dui) 1.47,93, 3. Rohbock/Flemmg (VSt) 1.48,00, 4. Ra- cine/Flowers (VSt) 1.48,10. 5. Minlchiello/Da- vies (GBr) 1.48,13, 6. Broeders/Pennings (54,07-54,27), Schramm/Sczurek (Dui) 1.48,34, 12. Jurg/Rozenstruik (Ned) 1.48,84 (54,34-54,50). Stand WB na drie races: 1 Prokoff 290, 2. Martini 270, 3. Rohbock 220, 5. Broeders 170, 8. Jurg 154. GOLF Malelane. Dunhill Championship, Europese Tour 2005 Stand na 2e ronde: 1 Gustafsson (Zwe) 137 slagen (-7), 2 Abery (ZAf), Terblance (ZAf), Cheetham (Eng), Whiteley (Eng) 139, 6. Little (Sch), Frost (ZAf), Schwartzel (ZAf). Wester- berg (Zwe) 140. HOCKEY Lahore. Champions Trophy, mannen. Vijfde speelronde: Nederland - Duitsland 3-4 (2-1). 9. Meijer 1-0, 18. Montag 1-1 (sc), 35 Weusthof 2-1, 36. Oliver Hentschel 2-2, 41. Taekema 3-2 (sc), 59. Purps 3-3, 67 Wein 3- 4. Nederland: Veering; Van der Horst. Delmee, Taekema en Geert-Jan Oerikx; Evers, Rob De- rikx en De Nooijer, Klaver. Meijer en Matthi|s Brouwer Wissels Hoyng. Weusthof, Mahieu, Van der Weide en Reekers. Spanje - Pakistan 3-0 (O-O), Nieuw-Zeeland - India 1-1 (0-0). Eindstand: 1 Spanje 5-12 (17-6), 2. Neder land 5-12 (20-13), 3. Pakistan 5-9 (9-10), 4. India 5-4 (9-13), 5. Duitsland 5-4 (9-15), 6. Nieuw-Zeeland 5-2 (6-13). Zondag: Finale: Nederland - Spanje. Om 3e plaats: Pakistan - India. Om 5e plaats: Duits land - Nieuw-Zeeland PAARDENSPORT Maastricht. Jumping Indoor Maastricht. Dressuur, Grand Prix, kwalificatie FEI Wereld beker: 1. Schmidt (Dui) Wansuela Suerte 72,20 procent, 2. Kemmer (Dui) Bonaparte 71,91, 3. Vilhelmson (Zwe) Just Mickey 70,583, 5 Vrees/Punto Blanco's Madorijke 70,00, 7. Rothenberger/Barcley 69,083, 9. Gal/Gribaldi 68,87, 13 Van Silfhout/Nimbly 66,87, 15. Callaghan/Joy 66,54. PRIJSVRAGEN Lucky Day 3577, 10 december. 1, 7. 12. 14. 15. 19. 20. 26, 27. 28. 34, 38. 42, 44. 45. 47. 55. 66, 70. 78. (Onder voorbehoud van typefouten) Rotterdam. Nationale Masters. Mannen. Groep A: Smit - Sluiter 6-3 6-4. Eindstand: 1 Smit 2-4, 2 Sluiter 2-2, 3. Van der Meer 2-0 Groep B: Logtens - Reuijl 6-3 6-4 Eindstand: 1. Logtens 2-4, 2. Reuijl 2-2, 3 Middelkoop 2-0. Groep D: Van Scheppingen - Korteling 6-4 2-6 6-2 Eindstand: 1 Van Scheppingen 2-4, 2. Korteling 2-2, 3. Marzolla 2-0. Vrouwen. Groep A: Sentis - Trik 3-6 6-3 6-4. Eindstand: 1Sentis 2-4, 2. Trik 2-2,3. Mekel 2-0 Halve finales, start zaterdag 14.30 uur: Mannen: Smit - Logtens, Huta Galung - Van Scheppingen. Vrouwen: Sentis - Noorlander, Krajicek - Kete laars Van der Roest. Toeschouwers: 2800. Gele kaart: Van Barneveld (Fortuna Sittard). Schoenmakers, Buurmeijer, De Vries (BV Veendam). VOETBAL SCHAATSEN Alkmaar. Marathon vrouwen, Greenery-drie- daagse. Eerste etappe, 60 ronden: 1 Bekkering, 2 Langeland, 3. Kleibeuker, 4. Coolen, 5. Grim bergen SQUASH Kuala Lumpur. World Open. Halve finales: Atkinson (Ned/3) - Rachael Grin ham (Aus) 9-0 9-2 9-2, Natalie Grinham (Aus/4) - David (Mal/6) 9-3 9-7 2-9 9-10 9-7. Eredivisie. SC Heerenveen - FC Groningen 1-0 (0-0). 66. Vayrynen 1-0. Scheidsrechter: Wegereel Toe schouwers: 17.800. Gele kaart: Buijs (FC Gro ningen). Eerste divisie. Excelsior - MW 2-0 (0-0). 48. Holman 1-0, 63. Kolk 2-0. Scheidsrechter: Liesveld Toe schouwers: 1236. Gele kaart: Ouichou, Ael- brecht (MW). Emmen - Cambuur Leeuwarden 1-0 (1-0). 30 Leferink 1-0. Scheidsrechter: Van der Hilst. Toeschouwers: 3900 Gele kaart: Tevreden (Emmen), Venema, Pique (Cambuur Leeuwar den). Heracles Almelo - Sparta 0-4 (0-3). 6. Van den Bergh 0-1, 11. Van den Bergh 0-2, 18. Schen kel 0-3, 49 Van den Bergh 0-4 Scheidsrech ter: Van Egmond. Toeschouwers: 6312. Rode kaart: 71. Hellings (Heracles Almelo/2x geel). Gele kaart: Tamerus (Heracles Almelo). Bijzon derheid: Bosz (coach Heracles) naar tribune gestuurd (rood) '71 Helmond Sport - FC Eindhoven 1-0 (0-0). 56. Cvetkov 1-0. Scheidsrechter: Vink. Toeschou wers: 3691. Gele kaart: Voigt (Helmond Sport) Van Gils, Ayaz (FC Eindhoven). Haarlem - TOP Oss 1-1 (0-1). 11. Dijkhuizen 0-1, 90. Hooyboer 1-1. Scheidsrechter: Smit. Toeschouwers: 1775. Gele kaart: Mesaoudi, Ros (Haarlem), Van den Berg (TOP Oss). Go Ahead Eagles - VW Venlo 1-1 (1-0). 11. Marbus 1-0, 70. Jans 1-1 Scheidsrechter: Nijhuis Toeschouwers: 2850. Gele kaart: Zijm, De Zeeuw (Go Ahead Eagles), Ammi (VW Venlo) Bijzonderheid: Demy De Zeeuw (Go Ahead) mist strafschop '47. AGOW - Stormvogels/Telstar 0-1 (0-0). 67. Slory 0-1. Scheidsrechter: Janssen. Toeschou wers: 1685. Gele kaart: Correia, Van Heulen (Stormvogels/Telstar). FC Volendam - FC Dordrecht 2-0 (0-0). 46 Woudenberg 1-0, 59. Bridji 2-0. Scheidsrech ter: Koopman Toeschouwers: 2593. Gele kaart: Breinburg, Van Muyen, Van der Pennen (FC Dordrecht) Bijzonderheid: Buys (Volen dam) mist strafschop '10. Fortuna Sittard - BV Veendam 2-4 (1-3). 11. Hamming 0-1, 16. Zafarin 1-1, 18 Meszaros 1-2 (eigen doel), 34. Hamming 1-3. 70 Mes zaros 2-3, 90. Hamming 2-4 Scheidsrechter: Stand: Sparta Volendam Heracles WV Helmond Sp FC Zwolle Dordrecht Haarlem Veendam AGOW GA Eagles Telstar TOP Excelsior Fortuna S. Cambuur L. MW Emmen Eindhoven 17 10 17 10 17 10 2 35 4 33 4 33 3 32 4 5 28 4 5 28 4 5 28 3 6 27 3 7 24 1 9 22 4 7 22 6 6 21 3 8 21 2 9 20 5 7 20 5 8 17 4 10 13 4 10 13 6 10 12 44-21 28-16 28-18 30-17 29-23 27-21 24-23 30-25 32-30 27-26 21-26 20-20 28-36 26-26 29-35 14-26 16-27 19-34 20-42 Ploeg vecht voor laatste kans WATERPOLO Mannen hoofdklasse. PolarBears - De Zijl/LGB 7-4. Dunaujvaros. Oefentoernooi vrouwen, tweede dag. Nederland - Duitsland 8-5 (2-3 4-0 1-0 1-2). Doelpuntenmaaksters: Van der Sloot 3, Cabout 2, Van den Ham. Smit en Slaghuis allen 1. Nederland - Dunaujvaros (Hon) 9-9 (2-4 1-2 4-2 2-1). Doelpuntenmaaksters: Klein 4, Guichelaar 2, Cabout 2, Van der Sloot 1 Nederland zaterdag om derde en vierde plaats. ZWEMMEN Wenen. EK kortebaan. Mannen, 100 m school: 1. Sloednov (Rus) 58,73, 2. Lisogor (Oek) 58,81, 3. Borysik (Óek) 59,70. Uitgeschakeld voor finale: 12. Van Valkengoed 1.00,42. 50 m rug: 1. Rupprath (Dui) 23,27 (WR) 2. Tsjirtsjov (Oek) 24,50, 3. Meeuw (Dui) 24,52. 100 m vlinder: 1. Rupprath (Dui) 50,67, 2. Skwortsov (Rus) 50,92, 3. Gherghel (Roe) 52,26, 5. Keizer (Ned) 52,77. 400 m wissel: 1. Cseh (Hon) 4.03,96 (ER). 2. Marin (Ita) 4.05,93, 3. Bere- soetski (Rus) 4.08,91. Vrouwen, 100 m vrij: 1. Metella (Fra) 53,37, 2. Veldhuis (Ned) 53,63, 3. Lill- hage (Zwe) 53,54, 7. Groot (Ned) 54,86. 800 m vrij: 1. Rigamonti (Zwi) 8.17,39, 2. Friis (Den) 8.22,38, 3. Villaecija (Spa) 8.26,38. 200 m school: 1 Poleska (Dui) 2.21,79, 2. Jukic (Oos) 2.22,79, 3. Poewe (Dui) 2.24,33. 100 m rug: 1. Soebkova (Oek) 58,58, 2. Buschschulte (Dui) 58,70, 3. Ernstedt (Den) 58,76. 50 m vlinder: 1. Kammerling (Zwe) 25,73, 2. Moravcova (Slw) 26,14, 3. Na- darajah (Oos) 26,27, 5. Veldhuis (Ned) 26,49, 6. Dekker (Ned) 26,65. In series afgevallen als langzaamste Nederland sen: 7. Schreuder 26.75, 13. Groot 27,16. 4x50 m vrij: 1. Nederland (Dek- ker/Schreuder/Groot/Veldhuis) 1.37,97, 2 Duitsland 1.38,52, 3 Zweden 1.38,76. eindhoven/rotterdam/anp - Bijna op de helft van de compe titie strijdt Feyenoord morgen voor eigen publiek tegen PSV voor misschien wel de laatste kansen op de sinds 1999 ver geefs begeerde landstitel. Bij een nederlaag tegen de koplo per beschouwt ook trainer Gul- lit van de Rotterdammers zijn ploeg zo goed als kansloos voor het kampioenschap. Feyenoord begint aan de wed strijd in de wetenschap dat het elf verliespunten meer heeft dan de tegenstander. Het ver schil met nummer twee AZ en nummer drie Ajax bedraagt res pectievelijk vijf en één punt in het nadeel van de Rotterdam mers. Feyenoord tegen PSV wordt een duel tussen de bewierookte Rotterdamse aanval en de veel geprezen laatste linie van de Eindhovense club. Beide clubs hebben in de competitie welis waar 39 doelpunten gemaakt. Het vermaarde spitsenduo, de aanvallers Kuijt en Kalou, van Feyenoord tekende voor een groot deel (23) van de treffers. PSV is al 1110 minuten compe titievoetbal zonder tegentreffer. De hechte defensie van de Eindhovense club heeft in vijf tien duels slechts vijf doelpun ten geïncasseerd. Al geplaatst voor de volgende ronde van de Champions League ging PSV woensdag wel hard bij Panathi- naikos onderuit: 4-1. „Geplaatst of niet, zo'n neder laag is nooit lekker", stelde trai ner Gullit. „Dat neem je toch mee." Zijn collega Hiddink heeft niet het idee dat het zelf vertrouwen van zijn ploeg is aangetast. „We hebben alles doorgepraat en weten waarom het fout is gegaan. Tegen Fey enoord staan we er weer. Daar vertrouw ik op. Daarbij is het een raar gevoel dat we met een voorsprong van maar liefst elf punten naar Rotterdam gaan." In de aanloop van het duel met PSV oefende trainer Gullit don derdag achter gesloten deuren. Tijdens de geheime trainings sessie besteedde de oefenmees- ter van Feyenoord veel aan dacht aan hoekschoppen en vrije trappen. „We hebben veel te veel doelpunten uit stan daardsituaties tegen gekregen", stelde Gullit. „En PSV haalt juist veel voordeel uit vrije trappen en hoekschoppen." Bij PSV keert Bogelund terug in de selectie. Hij vervangt de aan zijn elleboog geblesseerde Fe- her. Vergeleken met de wed strijd tegen Panathinaikos keert Ooijer terug in de ploeg. Farfan krijgt waarschijnlijk weer de voorkeur boven Sibon als cen trumspits. Gullit wilde weinig tot niets over zijn plannen prijsgeven. De in Rotterdam veel bekriti seerde Paauwe ontliep de me dia na de vrijdagtraining. „Nee, ik heb niet extra met hem ge sproken of zo", stelde Gullit. „Dat vond ik niet dbdig." De oefenmeester erkende dat hijna een nederlaag weinig meer voor de titelkansen van zijn ploeg geeft. „Een verschil van veertien punten is normaal te veel", aldus Gullit, die bena drukte dat hij niet helemaal on tevreden is over de eerste sei zoenhelft. „We hebben veel te veel doelpunten na vrije trap pen en hoekschoppen tegen ge kregen. Maar we scoren ook veel en spelen vaak leuk en aanvallend voetbal." „We wisten vanaf het begin dat het een leerjaar zou worden. Een seizoen van vallen en op staan. We hoeven zondag hele maal niet onder te doen voor PSV. Ze hebben net als Ajax en AZ wel een bredere selectie dan wij. Dat is nu eenmaal zo. Toch heb ik alle vertrouwen in een goed resultaat tegen PSV."

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 25