Ajax haalt troostprijs binnen SPORT Maurits Hendriks blijft stug volhouden met Spanje Afscheid van het grote podium i Baard blijft staan Rozendaal wint tweede etappe akkoord schorsing - Michael Mols, spits Utrecht, heeft het schik- lorstel van de aanklager voetbal voor een schor- iccepteerd. Dit betekent met onmiddellijke in- f beker-en/of competi- l trijden aan de kant ra ijven. De aanklager m jt strafvoorstel voor de 311 ding die de spits ander- vai eek geleden beging in ie® wedstrijd tegen De ee! hap. Mols sloeg tegen- 1 Berck Beelenkamp in icht. lokidze terug aièCTwente - Giorgi Gakhokidze rug bij FC Twente. De j lits kwam gisteren een rj t overeen dat hem voor 0 f seizoen aan de Ensche- ee{ ib bindt. Gakhokidze 5 voor 't laatst bij Metal- ,1 iets in de Oekraïne, a j leverde zijn contract in 1 p ïij niet aan spelen toe- S ter dood nock-out nd f oir:1 e ijspiste ■jhi donderdag 9 DECEMBER 2004 door Martijn Krullaars lahore - Weer die Hollanders. De Spaanse hockeyers spelen vaak sterke wedstrijden tegen Oranje, maar slechts zelden le vert dat ook iets tastbaars op. Gisteren was het niet anders in Lahore. Spanje zette Nederland onder druk, maar de bloemen waren voor de regerend kampi oen (4-2), die zondag de derde Champions-Trophyfinale op rij speelt. En als het aan Maurits Hendriks ligt, is Spanje dan weer de tegenstander. Hendriks is de bondscoach van Spanje: misschien wel het sterkste hockeyland ter wereld zonder grote titel. De Spanjaar den speelden twee olympische en twee WK-finales, maar die gingen alle verloren. En Hen driks wil niets liever dan ergens in de komende vier jaar afreke nen met dat trauma. De kwali teiten zijn er, de wil is er, dus niets staat een mooi Spaans succes in de weg. Hendriks is bereid ver te gaan om zijn doelen te verwezenlij ken. Zoals vorige week, toen het Spaanse team na een oefensta- ge in India naar Pakistan moest afreizen. Normaal gesproken gebeurt dat met het vliegtuig, maar Hendriks nam een gokje. Hij zette zijn spelers in een bus en ondernam een risicovolle trip via de Wagah-pas, één van de drie grensovergangen tussen de gezworen vijanden Pakistan en India. Hendriks had met beide landen goede afspraken en wist zich verzekerd van indrukwekkende politie-escortes, maar toen het Spaanse team te laat in het kilo meter-brede niemandsland ar riveerde, zat het metershoge hek al in het slot. ,,En als-ie dicht zit, blijft-ie dicht", zei de Spaanse coach, die vervolgens vijf uur lang hemel en aarde moest bewegen om het hek toch open te krijgen. En onder tussen zaten zijn spelers op hun koffers de tijd te verdrijven. „Het is een zeldzaamheid dat het hek toch weer is openge gaan", weet Hendriks. „Het was even spannend, maar wel ver antwoord. Ik heb er altijd ver- trouweh in gehad dat het goed zou komén. Weet je, als je wei nig tijd hkbt voor een voorbe reiding, moet je andere dingen verzinnen die bijdragen aan de eenheid en de goede sfeer. Sa men dingen meemaken, dat is heel belangrijk. Daarom stond deze trip ook al heel lang bo venaan mijn verlanglijstje. Voor die jonge knapen van mij is dit een geweldige ervaring." De nederlaag tegen Nederland was een kleine tegenslag, maar Hendriks blijft strijdvaardig. „We hebben het tot nu toe heel goed gedaan, met een groten deels nieuwe selectie. Ik ben echt zeer aangenaam verrast. We hebben veel werk moeten verzetten en dat betaalt zich nu uit. Onze doelstelling was handhaven in de Champions Trophy, maar nu we zo dichtbij zijn wülen we natuurlijk graag de finale spelen." Dat moet dan gebeuren tegen Nederland, het team waar hij olympisch kampioen mee werd. Iets wat hij dolgraag nog een keer zou willen worden, maar dan met Spanje. „Wij stad - Vier dagen na erlaag op knock-out te- 'anamees Ricardo de Colombiaanse )St, ser Carlos Meza (26) ,pS en. Artsen hadden de [s hter dinsdag al klinisch tenfrklaard. ajenschudding se ha Smit k o - Schaatsster Gretha deleft tijdens een trainings- Colialbo een hersen- ng opgelopen. De Rou- uit het Team Telfort linsdag ten val op de Ita- baan. „Gezien de om- heden maakt Gretha het verklaarde trainster In- et irn inapp naar dj Hampton k f1 mpton - Twee weken na 'en trek bij Portsmouth is de ge oud-international Har- napp benoemd tot ma an Southampton. Hij is 1 l^rde manager dit jaar bij die zware strijd levert jgradatie uit de Premier Gordon Strachan, Paul k en Steve Wigley gin- ^Hlknapp dit jaar voor. Ifeback Prost ie m Voormalig Formule-1- '^kampioen Alain Prost lietomend jaar een come- ,v?s autocoureur. De Ban gaat voor Toyota ^eTnen aan ijsraces. Alain ®k»rdt in februari 50. 'De snbr' zegevierde in 51 13a|Prix en behaalde vier D jltels in de Formule 1. Be« mal defca nieuwe Roemenië est - Victor Piturca keert s bondscoach van Roe- En weer volgt hij Angel sscu op. In 1999 werd Pi- ntslagen door de Roe voetbalbond, ondanks walificatie voor Euro d bewerkstelligd. Iorda- eruggekeerd in 2002, inlangs op nadat Roe- in de WK-kwalificatie- ïlijk had gespeeld tegen Roemenië zit bij Ne- in groep 1. thard test ed Buil )avid Coulthard rijdt iek testritten voor het e-l-team Red Buil. De e Schot is het afgelopen ontslagen door McLa- rcedes na de overkomst Colombiaan Juan-Pablo 'a. Red Bull is de voor renstal Jaguar. beproeft kse spits ic - ADO Den Haag test cse centrumspits iros Tatsis. De 25-jarige r kwam eerder uit voor akos Piraeus. Tatsis pro- de in 2002 met Proodef- de hoogste Griekse di- die club scoorde hij in zoenen zestien maal. ens ging Tatsis naar akos, nu is hij werkloos. oor daagt voor rechter Schaatsenrijdster Bar- U)or eist dinsdag in een [ling tegen de Koninklij- erlandse Schaatsenrij- nd (KNSB) meer ruimte 1 clameuitingen van haar alijke sponsoren op haar dpak. De Loor wil dat er de KNSB dwingt t zoveel ruimte te geven chaatsers van de zoge- emerkenteams. moeten standaard tot de top- zes van de wereld behoren, continu de grote toernooien spelen. Ik heb net mijn contract met vier jaar verlengd en voel me zeer op mijn plaats. Mijn werk is absoluut nog niet af, want ik ben naar Spanje geko men om iets te winnen. En ik weet als geen ander wat daar voor nocüg is." Spanje moet morgen nog afre kenen met gastland Pakistan. Een gelijkspel is voldoende, maar dat zal lastig genoeg wor den tegen de ambitieuze Pakis- tanen, die gisteren met 2-1 van India wonnen. Nederland kan het kalm aan doen tegen Duits land. Dat was gisteren vooral te danken aan de opnieuw uit blinkende doelman Guus Vo gels, de multifunctionele aan voerder Jeroen Delmee en spits Karei Klaver. Hij scoorde drie keer en is nu met zes velddoel- punten topscorer van het toer nooi. Maar ondanks de vierde zege op rij was er van euforie geen sprake in het Oranje- kamp. In tegendeel: „We zijn natuurlijk blij dat we zeker zijn van de finale, maar het was weer niet echt goed", zei bondscoach Terry Walsh. „We zijn niet constant genoeg, daar moeten we hard aan werken." door André Hoogeboom Amsterdam - Met man en macht heeft Ajax het Europese seizoen gisteravond veilig gesteld. De 2-2 tegen Bayern München was vol doende om na de winterstop mee te mogen doen in het toer nooi om de UEFA-Cup. Dat ge beurde na een wedstrijd die niet groots was, maar bij vlagen wel meeslepend, vooral in de tweede helft. De doelstelling, die na de af straffing in München naar be neden werd bijgesteld, is daar mee gehaald, waarmee Ajax in de tweede seizoenshelft nog mee doet op twee fronten. Niet op het hoogste niveau, maar dat is ook te veel gevraagd voor de kwakkelende Amsterdamse ploeg. Koeman begon al met een op merkelijke opstelling. Zonder Rafael van der Vaart. De trainer had een indringend gesprek met de aanvoerder gehad en hem de keuze gegeven. Of han gend linksbuiten, of op de bank. Van der Vaart koos voor de bank, omdat, zo verklaarde Koeman vooraf, de speler zich niet lekker voelde op de voor hem bedachte positie. Met het passeren van zijn aanvoerder zette de trainer het elftal met een al op scherp. Een midden veld met twee vooruitdenkende voetballers tegen een dodelijke ploeg als Bayern was geen optie voor het Ajax dat zich zo moei zaam door Europa beweegt. In plaats van een open linker kant, met Maxwell als opko mende verdediger en Van der Vaart als tussenstation, speelde Ajax in een traditionele 4-3-3, met een verdedigend accent. Mitea mocht als echte linker spits spelen, daar waar Van der Vaart geen trek in had. Nigel de Jong, sneller en meer defensief ingesteld dan de gevallen aan voerder werd geposteerd als be waker van de Bayern-motor, Michael Ballack. Daarmee had Koeman weer zijn team aangepast, wat hij in de Champions League vrijwel bij elke wedstrijd doet. De ge wenning van een nieuwe for matie kostte zoveel tijd dat de eerste treffer al weer na acht minuten achter Vonk lag. Weer was het Makaay, die in Mün chen Ajax ook al op de pijnbank legde met drie treffers en een assist. Die glansrol van de Ne derlander in Duitsland kostte uiteindelijk John Heitinga zijn plaats in de basis. .Maar ook Grygera, die weer met Escudé het centrum van de defensie vormde, moest ervaren hoe do delijk Makaay kan zijn. Hij kop te de voorzet van Kuffour ach- Nicolae Mitea juicht terwijl hij wordt vastgegrepen door Nigel de Jong. Mitea zette Ajax in de tweede helft op een 2-1 voorsprong. Foto: Hans van Weel Van der Vaart kiest voor zichzelf teruit, precies voor de voeten van 'Das Phantom', die zakelijk afdrukte. De gevoelige tik leidde in de eerste helft tot een virtuele uit schakeling in Europa, omdat Maccabi bezig was te stunten tegen Juventus. Toch kreeg Ajax langzaam meer greep op de ge beurtenissen in de Arena. Hoe wel de jonge Ryan Babel, net als in Turijn aanvalsleider, op zijn gouden schoenen voorzichtig aan het hoge niveau probeerde te wennen, moest Bayem doel man Oliver Kahn steeds vaker optreden. Escudé, kopbal, Sneijder, vrije trap en Maxwell, na een één-twee met Sneijder wisten de juiste richting te vin den, maar pas een door Demi- chelis van richting veranderd schot van Galasek bracht ver andering in de stand. Ajax opereerde ondertussen omzichtig, om kostbaar balver lies te voorkomen. Dat was een les die in München wel geleerd was. Dadr profiteerde Bayem maximaal van de naïeve Am sterdammers. Die fout werd gisteravond niet gemaakt; het verweer werd zorgvuldig opge bouwd. Aanvankelijk vanuit tactische zekerheid, en gaande weg met steeds meer zelfver trouwen en daarmee voetbal lend vermogen. Het midden veld voelde zich lekker in zijn rol, met Sneijder als aanjager, Galasek als controleur en De Jong als betrouwbare en vurig voetballende bewaker van Bal lack. Ajax kreeg het flegmatieke Bay em toch met de mg tegen muur, zag een treffer van De Jong afgekeurd, en bracht pas sie in het gevecht om een nieu we internationale afgang te voorkomen. Daarin speelde het elftal zichzelf naar een aan vaardbaar niveau en naar een verdiende voorsprong, toen Kuffour de bal verspeelde aan Mitea. Zijn veroverde balbezit ging naar Sneijder, waarna de Roemeen het zelf mocht afma ken. De 2-1 voorsprong bracht Ajax Rafael van der Vaart gaf na de wedstrijd tegen Bayern Mün chen aan dat hij deze week voor zichzelf had gekozen. „Ik wil voortaan op mijn eigen positie spelen. Maar dat wilde de trainer nieL Dat is zijn keu ze. Daarom speelde ik niet in de basis." Van der Vaart bena drukte dat hij ach een mid denvelder voelt. „Een linkshalf of centraal achter de spitsen. bracht Ajax in de UEFA-Cup, maar in de slotfase leek het nog benauwd te worden. Bayern kwam nog langszij door een kopbal van Ballack. De Duitsers hadden de eer gered en vonden het daarmee wel goed en Ajax uiteindelijk ook, omdat de stand in Israël nog gelijk was. Dat bracht Koeman zijn man schappen langs de zijlijn ook onder de aandacht. Waarmee Hangend op links als aanval ler voel ik mij niet prettig. Dat heb ik de trainer in een goed gesprek laten weten." Koeman bevestigde dat Van der Vaart als linkshalf of als schaduwspits een belangrijke kandidaat blijft voor zijn ba sisteam. „Maar niet meer als hangende linksbuiten. Hij heeft duidelijk aangegeven dat hij dat niet meer wil." de rust in het veld terugkeerde en daarbuiten ook. Tenminste tot eind januari. AJAX: Vonk; Trabelsi, Grygera (75. Obodai), Escudé en Maxwell: De Jong, Galasek en Sneijder (75. Van der Vaart) Rosales, Babel en Mitea (72. Boukha- ri). BAYERN MÜNCHEN: Kahn; Kuffour, Demichelis, Kovac en Rau; Deisier, Ballack, Frings (46. Zé Roberto) en Hargreaves (74. Schweinsteiger); Makaay en Pizairo (46. Guerrero). amsterdam/gpd - VOOr de tweede achtereenvolgende keer is Ajax er niet in geslaagd de groepswedstrijden van de Champions League te overle ven. Vorig jaar gingen AC Milan en Celta de Vigo door, dit sei zoen waren Juventus en Bayem München beter dan de Amster dammers. In ieder geval res teert nu wel de troostronde in de UEFA-Cup, waarmee een beschamende Europese afgang is voorkomen en een schamele troostprijs resteert. De uitschakeling in de prestigi euze Champions League komt niet als een verrassing. Al na het demasqué in München (4-0) en de afgang in Tel Aviv (2-1 ver lies van Maccabi) was duidelijk dat dit Ajax niets te zoeken heeft op het kampioenenbal. Dat is een pijnlijke constate ring, een constatering die voor malig technisch directeur Louis van Gaal al eerder trok en daar om ontslag nam. Ronald Koeman is pragmati scher. Hij weet precies hoe lang zijn polsstok is en wenst niet verder te springen. De trainer vaart op een overlevingskoers tussen de klippen door en heeft nu al drie seizoenen achtereen het roer in handen. Dat is lan ger dan al zijn voorgangers in de Arena. Van Gaal verdween al na één seizoen (na vijf in De Meer), daarna kwam Olsen (één seizoen), vervolgens Wouters (anderhalf) en daarna Adriaan- se (anderhalf). Koeman heeft krediet in de Amsterdamse voetbaltempel en dankt dat kre diet vooral aan zijn cijfers, twee kampioenschappen, één beker en één keer de kwartfinale van de Champions League. Maar het krediet houdt een keer op. Twee keer struikelen in de eerste ronde van de Cham pions League, terwijl PSV wél op het hoogste niveau door gaat, komt hard aan in het trot se Amsterdam. Bovendien is de staat van de ploeg achteruit ge gaan, in plaats van vooruit. Het is al vaak gezegd en geschreven; de grootste Nederlandse voet baltalenten lopen in Amster dam, maar hun ontwikkeling is gestagneerd. Rafael van der Vaart scoort geen belangrijke doelpunten meer, Wesley Sneijder ontbeert fysieke kracht om de Europese top te halen. John Heitinga moest een stap terug doen, Maarten Stekelenburg is nu re serve. De enige die zich nog handhaaft is Nigel de Jong. Voeg daarbij de reeks misko pen. Van Soetaers tot Sikora, van Sonck tot Boukhari. Escudé en Grygera, het huidige defen- Koeman opgelucht Ronald Koeman is opgelucht dat Ajax in ieder geval voor de UEFA-Cup is geplaatst. „Ik had er niet aan moeten denken als we voor het twee de achtereenvolgende jaar waren uitgeschakeld. Dat zou een blamage zijn ge weest. In de rust kenden we de ruststand in Tel Aviv en we wisten wat we moesten doen. Die goal van De Jong is onterecht afgekeurd. Je mag nog blij zijn dat er in Maccabi gelijk wordt ge speeld. Als je dan ziet dat in Israël een penalty wordt ge geven en ons onterecht een goal wordt onthouden, is het niet meer dan rechtvaardig dat we doorgaan. sieblok, heeft zich enigszins hersteld, maar niemand zou deze twee verdedigers Europese top durven noemen. Ajax is middelmaat in het grote internationale voetbal en hoort daarom thuis in het toernooi om de UEFA-Cup. Dat is schoorvoetend door de techni sche staf erkend en inmiddels door de cijfers bevestigd. Het is opmerkelijk dat de technische staf nog wegkomt met deze cij ferlijst, eens te meer het bewijs dat het krediet van Koeman to renhoog is. De volgende uitdaging ligt al weer te wachten. Het UEFA- Cuptoemooi - tenslotte slechts een troostprijs - is echter on dergeschikt aan de race naar een nieuwe deelname aan de Champions League. Eerste of tweede worden in de eredivisie zal nog lastig genoeg worden, nu het AZ van Co Adriaanse geen enkel teken van zwakte vertoont en stevig op de tweede plaats staat. Bovendien wekt het perspectief van Ajax toch enige zorg. Het elftal ontwikkelt zich niet zoals gehoopt en houdt alleen vol op het overlevingsinstinct van zijn trainer. Of dat op de lange ter mijn sterk genoeg is, moet na de winterstop blijken. Als de grasmat - volgens Co Adriaanse - tegen AZ gaat werken en PSV misschien tol moet betalen voor de inspanningen op het hoogste niveau. Ajax nam daarom gisteravond met pijn het hart afscheid van het grote podium, waarop drie jaar achtereen werd geacteerd. Want het is ongewis wanneer de Amsterdamse ploeg terug keert bij de Europese elite. londen - Boksen met een baard, mag dat? De Britse zwaarge wicht Danny Williams (foto) vindt van wel. Sterker nog, als de Nevada State Athletic Com mission hem verbiedt aanstaan de zaterdag in Las Vegas met zijn behaarde kin in de ring te stappen voor het wereldtitelge vecht (WBC) met de Oekraïner V'itali Klitsjko, dan bokst Wil liams helemaal niet. De Brit, een toegewijd moslim, moet verschijnen voor de com missie om zijn baard te laten keuren. Als de wijze heren de baard storend of hinderlijk vin den, vragen ze volgens hoofd Mare Ratner de bokser hem in te korten. „Geen denken aan", al dus Williams tegenover Britse journalisten. „Als ze dat vragen, komt er geen gevecht." In het kamp van Klitsjko doen ze niet moeilijk over een bebaarde Williams. Ze zien niet in welk voordeel de Brit bij zijn extra haar zou hebben. „Zolang hij er geen hoefijzer in verbergt, ma len wij er niet om", aldus een woordvoerder van Klitsjko. Fgto: EPA/Nick Potts UITSLAGEN HOCKEY VOETBAL Lahore. Champions Trophy, mannen. Vierde speelronde: Nederland - Spanie 4-2 (2 1) 15 Klaver 1-0, 18. Geert-Jan Derikx 2-0 (sb), 35 Freixa 2-1, 45. Klaver 3-1, 57 Quemada 3-2 (sc). 69 Klaver 4-2 Duitsland - Nieuw-Zeeland 1-1 (0-1), Pakistan -India 2-1(1-0) Stand: 1 Nederland 4-12 (18-9), 2. Spanje 4 9 (14-7), 3. Pakistan 4-9 (9-7), 4 India 4-3 (8-12), 5 Duitsland 4-1 (5-12), Nieuw-Zee land 4-1 (5-12). Bijzonderheid: Nederland geplaatst voor finale (zondag) tegen Spanje of Pakistan. PRIJSVRAGEN Lucky Day 3575,12 december. 2. 4, 5. 7. 9'. 17. 22. 23, 25, 26. 27. 39. 45. 48. 49. 59. 64. 65. 68. 73. (Onder voorbehoud, van typefouten) SCHAATSEN Marathon. Eindhoven. Greenery-zesdaagse. Tweede etappe: 1. Rozendaal, 2 Van Hest, 3 Michaud, 4 Stroetinga, 5. Jeroen de Vries. 6. Angenent. 7 Lankhaar. 8. Ruitenberg, 9 Kui pers, 10. Bob de Vries. Stand: 1 Rozendaal 53,1 punten. 2. Van Hest 46. 3. Michaud 45. TENNIS Rotterdam. LSI Masters. Vrouwen Groep D: Tamaela - Reinhard 7-6 6-2. Groep B: Noorlander - Gomperts 7-5 6-4 Mannen Groep A: Smit - Van der Meer 6-2 6-3 Groep D: Van Scheppingen - Marzolla 7-6 6-1 Groep C: Huta Galung - Beks 7-6 6-4. Huta Galung naar halve finales. St. Anton (Oos). Demonstratietoemooi. Groepsronde: Schalken (Ned) - Melzer (Oos) 6- 2 7-6. Champions League. Groep A. Liverpool (Eng) - Olympiakos Pireaus (Gri) 3-1 (0-1). 27. Rivaldo 0-1, 47 Pongolle 1-1, 80 Mellor 2-1,86. Gerrard 3-1. Deportivo la Coruna (Spa) - AS Monaco (Fra) 0- 5 (0-3). 22 Chevantón 0-1. 37. Givet 0-2, 39 Saviola 0-3, 55. Maicon 0-4, 76. Adebayor 0- Monaco 6 4 0 2 12 10- 4 Liverpool 6 3 1 210 6-3 Olympiakos 6 3 1 2 10 5-5 Deportivo 6 0 2 4 2 0-9 Groep B. AS Roma (Ita) - Real Madrid (Spa) 0-3 (0-1). 9. Ronaldo 0-1. 60. Figo 0-2 (strafschop), 82. Figo 0-3. Bayer Leverkusen (Dui) - Dinamo Kiev (Oek) 3-0 (0-0). 51 Juan 1-0, 77. Voronin 2-0, 86. Babic 3-0. Leverkusen 6 3 2 1 11 13-7 R Madrid 6 3 2 1 11 11-8 Dyn Kiev 6 3 1 2 10 11- 8 Roma 6 0 15 1 4-16 Groep C. Ajax (Ned) - Bayem München (Dui) 2-2 (1-1). 9. Makaay 0-1. 39 Galasek 1-1, 64 Mitea 2-1, 78 Ballack 2-2. Scheids rechter: Cardoso (Por). Toeschouwers: 51.000 Gele kaart: Babel. De Jong (Ajax). Kovac, Deisier, Demichelis (Bay ern München). Maccabi Tel Aviv (Isr) - Juventus (Ita) 1- 1 (1-0). 29. Dego 1-0 (strafschop), 71. Del Piero 1-1 Scheidsrechter: Sars (Fra) Gele kaart: Mishaelof, Nir (Maccabi Tel Aviv), Blasi. Cannavaro (Juventus). Juventus 6 5 1 0 16 6- 1 Bayern M 6 3 1 2 10 12- 5 Ajax 6 1 1 4 4 6-10 M.Tell Avi 6 1 1 4 4 4-12 Groep D. Olympique Lyon (Fra) - Sparta Praag (Tsj) 5-0 (2-0). 7 Essien 1-0, 19. Nil- mar 2-0, 51. Nilmar 3-0, 83. Idangar 4- 0, 90. Bergougnoux 5-0 Fenerbatxje (Tur) - Manchester United (Eng) 3-0 (0-0). 47. Tuncay Sanli 1-0, 62. Tuncay Sanli 2-0, 90. Tuncay Sanli 3-0. Lyon 6 4 1 1 13 17- 8 Man United 6 3 2 1 11 14- 9 Fenerbahce 6 3 0 3 9 10-13 Sp. Praag 6 0 15 1 2-13 VOLLEYBAL Castelo da Maia. Top Teams Cup, man nen. Groep B, vijfde wedstrijd: Castelo da Maia (Por) - Omniworld (Ned) 1-3 (23- 25 25-20 16-25 21-25). Lichtenvoorde. Top Teams Cup. vrou wen. Groep B, vijfde wedstrijd: Longa'59 (Ned) - CS Madeira (Por) 3-0 (25-18 25- 20 25-18). WIELRENNEN Milaan. WB veldrijden, 6e wedstrijd: 1 Nijs (Bel) 58.04, 2. Berden (Bel) op 0 26, 3 Mlynar (Tsj), 4. Vervecken (Bel) 5. Dlask (Tsj), 6. Vannoppen (Bel). 7 Gadret (Fra) 0.30, 8. Vanthourenhout (Bel) 0.32, 9. Franzoi (Ita), 10. Wellens (Bel) 0.36, 11. Nijland (Ned), 14 Van Gils (Ned) 1.08, 18. Groenendaal (Ned) 1.23, 19. Van den Bergh (Ned) 1.31. Vrouwen: 1 Van den Brand (Ned), 2 Salvetat (Fra), 3. Vos (Ned). 7. Melchers (Ned), 10. Dorland (Ned). eindhoven/ANP - Miel Rozen- daal heeft gisteren met succes een beroep op zijn vlammend eindschot gedaan. Tijdens de tweede wedstrijd van de Gre enery zesdaagse in Eindhoven toonde de schaatser uit War- menhuizen zich de snelste in de massasprint, vodi Roel van Hest en Cedric Michaud. Ro zendaal nam in het klassement de leiding over van zijn teamge noot KC Boutiette, die dinsdag de openingsmarathon won. Boutiette kwam in Eindhoven vlak voor de eindstreep ten val en finishte als dertiende. In voorgaande jaren konden de wedstrijden tijdens de zesdaag se meestal worden gekarakteri seerd als een sprint met hon derd ronden, die steevast ging tussen Jan Maarten Heideman, Cedric Michaud, Miel Rozen- daal en KC Boutiette. De be leidsmakers van de sectie mara thon van de KNSB wüden af van het fenomeen massa-aan komst en pasten het reglement aan. Niet het aantal punten geeft tegenwoordig de doorslag, maar diegene die de meeste ronden voorsprong neemt wordt winnaar van het klasse ment.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 19