Arbiter achter de hand bij blessure SPORT Zoektocht naar goals in dienst van Oranje 6 m Huta Galung bij laatste vft www B Alletje.net Geel van de kale knetter Ui ami Blauwwit en Oranje slapen op één kussen Rosdorff stopt bij Lugdunum leiden - Trainer Ronald Ros dorff stopt aan het einde van het seizoen bij Lugdunum. Ros dorff is bezig aan zijn derde sei zoen bij de zondagafdeling van de Leidse club. Onder zijn lei ding werd Lugdunum in 2003 kampioen in de vierde klasse. In het jaar daarop degradeerde het elftal echter weer. Rijnsburgse Boys om 14.00 uur rijnsburg - Rijnsburgse Boys speelt zaterdag om 14.00 uur thuis tegen Voorschoten'97. Het sportpark Middelmors in Rijnsburg heeft geen lichtinstal latie. Mogelijk speelt Rijnsburg een week later ook om 14.00 uur tegen Quick Boys. Voor schoten'97 speelt dan uit bij Ex celsior Maassluis. Ook dat duel begint om 14.00 uur. donderdag 9 DECEMBER 20 door Robbert Minkhorst leiden - De KNVB heeft een lijst met scheidsrechters achter de hand als een ar biter tijdens een voetbalwedstrijd gebles seerd raakt. Clubs kunnen beroep doen op de bond die vervolgens kijkt of een ver vanger beschikbaar is. De meeste clubs zijn vermoedelijk niet op de hoogte van het bestaan van zo'n voorziening. Bij onlangs gestaakte wed strijden in deze regio is er geen beroep op gedaan. Afgelopen zaterdag eindigde de derby Oegstgeest - Valken'68 voortij dig, nadat de scheidsrechter geblesseerd was afgehaakt. Omdat de thuisspelende club geen vervanger kon vinden, werd het duel gestaakt. Dat was niet voor het eerst dit seizoen dat in deze regio een wedstrijd moest worden afgebroken; eerder gebeurde dat onder andere ook bij WSB - Nieuwenhoorn. Het bestuur van WSB kondigde toen aan dat het actie richting de KNVB zou ondernemen. De club uit Noordwijker- hout wil niet accepteren dat wedstrijden altijd worden gestaakt zodra de scheids rechter een blessure oploopt. Het was de tweede keer in drie seizoenen dat een wedstrijd van WSB het einde niet haal de door een blessure. De reglementen schrijven voor dat de thuisspelende club op zoek moet naar een vervanger als de arbiter afhaakt. Daarvoor heeft de vereniging in principe een halfuur de tijd. Lukt het om iemand te vinden die de vereiste papieren heeft, dan kan de wedstrijd gewoon worden uitgespeeld. Heeft een stand-in die niet, dan moet de bezoekende club instem men met diens aanwijzing. Scheidsrech ters mogen niet zomaar op elk niveau fluiten; hoe hoger het niveau, hoe hoger een arbiter moet zijn 'opgeleid'. Op die manier is voor een club als WSB de spoeling dun. Er zijn meer scheids rechters ,die alleen maar derde of vierde klasse KNJ/B fluiten dan arbiters die ook een duel jn de eerste klasse of hoofd klasse mogen leiden. WSB speelt in de eerste klasse; Oegstgeest en Valken'68 komen uit in de tweede klasse. WSB wilde bij de voetbalbond een ver zoek indienen om een reservelijst met scheidsrechters op te stellen die op af roep beschikbaar zijn. In zekere zin blijkt die mogelijkheid al te bestaan. Toen de KNVB vernam van de wens van de club, werd contact opgenomen met het bestuur. De bond liet weten dat ver enigingen bij calamiteiten bij een speci aal meidcentrum terecht kunnen. ,,Het is een telefoonnummer waar je naar kan bellen en daar weten ze dan wie er vrij zijn", legt voorzitter Gerard Heemskerk van WSB uit. Er is alleen één belangrijk verschil: scheidsrechters die geen wedstrijd toe gewezen hebben gekregen, hoeven niet thuis bij de telefoon gaan zitten wach ten. „Het is niet zo dat ze beschikbaar móeten zijn", aldus Heemskerk. „Het is geen piketdienst." De bestuurder vraagt zich daarom nog wel af in hoeverre een vereniging als WSB baat heeft bij het meidcentrum. „In de praktijk zal het moeilijk blijven om iemand te vinden. En als het al lukt: voor een wedstrijd in de vierde klasse is het makkelijker dan voor een in de eer ste klasse. En als hij dan voor onze wed strijd uit Rotterdam moet komen, redt hij dat niet binnen een halfuur." door Peter van der Hulst Zeist - „Hij zal 'm wel niet ma ken. Dat deed hij zaterdag ook niet." Ed Bos is er niet gerust op als hij Joost Kuhlmann al leen op de keeper ziet afsteve nen. De spits van Rijnsburgse Boys bevestigt de bange voor gevoelens van het bestuurslid. Spelend in het tenue van het Nederlands elftal komen er geen speciale krachten los. Kuhlmann die een doelpuntje al tijden goed kan gebruiken om het geschonden zelfver trouwen wat op te vijzelen, mist ook in de kwalificatiewedstrijd voor het nationaal amateur team. Bondscoach Paul Stijnen bracht gisteravond 45 hoofd klassevoetballers in de Zeister bossen bijeen om ze aan een laatste test te onderwerpen al vorens hij zijn definitieve ama teurselectie bekend maakt. De ploeg speelt half februari een interland in en tegen Engeland. Naast Kuhlmann had Stijnen ook Katwijk-speler Marcel Von deling, Jeffrey Winter, Kwong- Wah Steinraht (beiden FC Lis- se) en het Voorschoten-duo Matthijs Keemink en Edwin Pe- jcinovic opgeroepen. Bram Meurs ontving eveneens een uitnodiging, maar de Noord- wijk-speler keek vanaf de kant geblesseerd toe hoe drie teams van vijftien voetballers elk twee wedstrijden van 35 mintuen speelden. Kuhlmann, in de aanval ge steund-door Winter, mag het in het eerste duel opnemen tegen Pejcinovic, die begint als rechtsback. Keemink en Vonde ling blijven op de bank. Waar Kuhlmann niet slaagt, lukt het Winter,wel. Met een zacht tikje onder'de opspringende keeper door maakt hij 1-1. De voor- hoede:speler van FC Lisse is het dan oojc al gewend om voor Oranje liit te komen. „Ik had geen last van spanning. Je moet gewoon lekker voetballen. Het enige wat je kan doen, is laten zien wat je kunt. Voor de rest merk ik het allemaal wel." Win ter speelde vorig seizoen met Oranje de thuiswedstrijd tegen Ierland. De return liet hij des tijds aan zijn neus voorbij gaan, omdat FC Lisse nog om de titel van de hoofdklasse streed met Quick Boys. Opmerkelijk genoeg is van die laatste club, evenals de sterke zondaghoofdklasser Argon, geen enkele speler vertegen woordigd. En dat terwijl de leef tijdsgrens voor het amateur team toch is opgetrokken van 21 naar 23 jaar. De verruiming van de leeftijdsgrens was nodig, meent de bondscoach. „Enge land en Ierland kennen geen leeftijdsrestrictie en spelen ook met semi-profs. Wij waren daardoor meer bezig met ver dedigen. Door de grens op te trekken, hebben we een groter aanbod aan spelers, die boven dien meer ervaring hebben. Stijnen gebuikt de oefenpartij tjes als laatste test. „Hier spelen ze namelijk in een veel hoger tempo dan bij hun club en is er veel druk op de bal, waardoor een hoge handelingssnelheid is vereist." Steinraht, die in het tweede duel uitkomt tegen Winter en Vondeling - Kuhl mann blijft op de bank - be grijpt dat. Het korte spel laat de ruimte achter de defensie kwijt. Twee keer knijpt hij er tussen uit, maar succes blijft uit. Het is een beetje het verhaal van Kuhlmann, ook Steinraht heeft de laatste tijd moeite om het net te vinden. „Het moet geen gewoonte worden", zegt de de butant die toch wel verrast was door de uitnodiging. „In Neder land zijn toch heel wat talenten. Aan de andere kant ben ik de topscorer van de hoofdklasse A. Ik ben nu uit vorm, maar dat komt wel weer. Toch hoop ik dat ik geselecteerd word, want voetballen in Engeland is altijd mijn droom geweest." Vlak nadat hij die woorden heeft uitgesproken, mag hij na tien minuten opdraven in het derde duel. Pejinovic, dit keer centraal achterin, is vaak in zijn buurt en Keemink verdedigt het doel. Toch kan het duo van Voorschoten '97 niet voorko men dat Steinraht de bal van dichtbij onder het lichaam van Keemink in het doel schuift en de assist voor 3-0 geeft. Aan geen van de drie doelpunten kan Keemink iets doen. Hij heeft er dan ook nog wel enige hoop op dat Stijnen hem niet vergeet. Toch is het al opmer kelijk dat de doelman in Zeist is. Voor aanvang van de com petitie was hij nog de derde keeper van de Voorschoten. „Het gaat zeker hard. Voordat de competitie begon, kon ik niet verwachten dat het hierop zou uitdraaien. En als ik nu de andere keepers zie, schat ik wel in dat ik een kansje op selectie voor Oranje heb." De bestuurs leden van de club genieten in ieder geval intens van het feit dat twee spelers van de promo vendus zijn opgeroepen voor de oefensessie. Zowel Pejcino vic als Keemink gaan in het shirt van het Nederlands elftal op de foto. Kuhlmann heeft ook wat sup port. Naast bestuurslid Bos is ook trainer Ted Verdonkschot naar het KNVB Sportcentrum afgereisd. Voor de spits is het een hernieuwde kennismaking met Zeist. Hij speelde al eens in de jeugd voor Oranje. „Ik heb het toen niet gered." Of het dit keer wel is gelukt, hoort hij bin nen een week. Dat Bos ver wachtte dat hij niet zou scoren, roept bij hem een lach op. „Af gelopen zaterdag stond ik ook helemaal vrij. Ik wilde de bal het hoekje intikken, maar op eens kwam er een dwaas van de rechterkant aanglijden. Vroeger was scoren een koud kunstje, maar nu wil de bal er even niet in. Elke spits heeft wel zo'n pe riode. Jammer is daarom dat vanavond een doelpunt van mij onterecht werd afgekeurd. Mijn tegenstander beaamde dat er niets aan de hand was." SPORT E SM SPEL BILJARTEN Koploper Sportrust/Van Die- men liep in de twaalfde ronde van de nationale kadercompeti tie averij op. De Sassenheimers verloren onverwacht met 4-2 van het laaggeplaatste Visprox. Na het verlies van Ben Duiven voorde, zette Ronald Filippo - met een afsluitende serie van 68 - na zeven beurten de ploe gen nog op gelijke hoogte. Peter Walgreen kon z'n ploeg niet aan de zege helpen en verloor uiteindelijk in 18 beurten. De Engel/Van der Aart doorbrak eindelijk de verliezende reeks en won met 4-2 van Concordia. De Lissese ploeg verliet hier door de laatste plaats. BOWLING Richard van Essen haalde de 'Hall of Fame' van de bowling- bond (NBF) door het gooien van een 290 game (een spare en elf strikes) in bowlinghuis Al phen aan den Rijn. Alphenaar Van Essen speelde zich op nieuw in de kijker van de NBF door het gooien van een heuse 7-10 split. De 10-pin kaatste via de rechterkant, schoof over het pindek en stootte vervolgens de 7-pin om en de 'amazing-spare' was een feit. BRIDGE Leidse bridgeteams draaien bo venin mee in de landelijke tweede divisie. Het team van De Sleutels en drie teams van Crash staan op de plaatsen twee tot en met vijf. In de speel ronden zes en zeven behield De Sleutels dankzij een 16-14 winst op het laaggeplaatste Crash 7 en een 17-13 nederlaag tegen Crash 4, de tweede plaats. Door een 15-15 gelijkspel en een 24-6 zege nestelde Crash 5 zich op plek drie. De Langedijker BC gaat aan de leiding. DARTS De darters van het Leidse Elbee hebben hun koppositie in de regionale eredivisie dankzij een 9-1 zege op middenmoter Downstairs weten te verstevi gen. Het Nieuw-Vennepse Bolle Olifant won weliswaar van nummer vier Ramses Sjaffies maar dit gebeurde 'slechts' met 7-3. Hierdoor verruimde Elbee z'n leiderspositie met punten. Op een stevige d plaats staat het Leidse Bra wijn United en dit team door een 8-2 zege op Jan sies goed volgen. Peter vai borg wierp in deze competitieronde drie keer en Maarten Dubbelaar had 141 de hoogste finish. POOLBILJART The Pocket heeft na de i speelweek in de regionale ste klasse de koppositie ing men. Het Katwijkse pool deed goede zaken door me van runner-up Franse Bu te winnen. Het Leidse D Stickman meldt zich oj tweede plaats dankzij eei zege op de Hague Five S chers. Hoge Rijndijk pool Dijkjes Predators verloor ra 1 en Dijkjes Sins speelde ra 4 gelijk. Beide ploegen onderin de eerste klasse, i op een paar punten vai middenmoot. Deze week zesde speelronde. SCHAKEN De Leidse grootmeester van den Doel is in de land competitie van onze oostf ren op dit moment topsi met vier gewonnen duels, lopen weekeinde won Van Doel opnieuw twee duels i Bundesliga en gaat daai aan de leiding in het tu klassement. Zijn ploeg SG (Keulen) - waarvoor ook I schotenaar John van der en de LSG'ers Tom Midde en Leon Konings uitkom gaat na vijf speelronden kop in Duitsland. SNOOKER Katwijker Daan Hoekstra de negende ronde in het kampioenschap van Warm Verliezend finalist was teamgenoot in de comp Florian Moederscheim. halve finales was het di sterk voor respectievelijk N El-Khoury en Henk Vers De verliezerronde werd ge nen door Leslie Liu. De tussenstand na negen den: 1. Ronald Blok 11 Henk Versteeg 98; 3. Nico veld 93; 4. Moederscheim I Herman Jungen 81. Kwong-Wah Steinraht scoorde en gaf een assist. Archieffoto: Cees van Hoogdalem Rotterdam - Jesse Huta Galung heeft zich geplaatst voor de hal ve finales van de nationale Ten nis Masters in Rotterdam. De jeugdige Hillegommer versloeg in zijn tweede poulepartij Eind- hovenaar Bart Beks in twee sets, 7-6 6-4. Eerder had Huta Galung al verrassend afgere kend met Martijn Bok. Om zich van een vervolgoptre- den bij de prestigieuze Masters te verzekeren had Huta Galung slechts een gewonnen set no dig. Dat leverde de nodige hoofdbrekens op. Een tiebreak moest de beslissing brengen, een tiebreak die voor de ters historisch zou wo Beks verwierf liefst zeven points, maar kon deze niel zilveren. Bij een stand vai 13 sloeg Huta Galung defi toe. In de tweede set krei Hillegommer als eerste break voorsprong, versp die heel erg knullig, maa een tweede break velde hij nitief het vonnis over Bel de halve finale komt Huta ung zaterdag uit tegen de naar van het duel Dennis Scheppingen - Steven Ung. ui CQ 'Balletje met' testte gehaktbal len in sportkantines en beoor deelde voetbalterreinen in de re gio. De komende maanden is het de beurt aan de websites van sportclubs. Zijn ze informatief, zijn ze goed vormgegeven, zijn ze actueel? Dit keer is het de beurt aan de Rijnsburgse dam club RDC (www.damclub.rdc.nl). Routebeschrijving: We dam men in de kantine van de Ge- meentewerf in Rijnsburg, maar hoe kom ik daar? Uitslagen: Er is een matrix van het competitieverloop te vin den, erg overzichtelijk is het Actualiteit: We kunnen het ver slag van het derde lezen in de Rijnsburger. En er is een verwij zing naar een website van het NK Experidammen, een nieuwe vorm van dammen. Vormgeving: Het ziet er voor zo'n ldeine website heel aardig uit. De witte letters op zwarte ondergrond zijn goed leesbaar. Sponsors: Helaas, geen geld schieters. Overige informatie: RDC is een zeer kleine club met maar 60 le den. De informatie die de web site biedt is ook maar beperkt, maar voldoende voor buiten staanders die iets over de club willen weten. Eindoordeel: Dat zo'n kleine club de site in bescheiden mate actueel houdt, is een compli ment waard. Natuurlijk is er in houdelijk nog veel aan te verbe teren, begin eens met een rou tebeschrijving. Zeven gele kaarten kregen de vrouwen van TYBB uit Haarlem in de wedstrijd tegen SJC. De meeste voor 'mekke ren'. Vier daarvan - dus twèe keer rood - waren voor Leidse voetbalsters in Haarlemse dienst: Daniëlle Singerling en Jaclyn Leiwakabessy. .Allemaal de schuld van die lapzwans die aan het fluiten was", oordeelt aanvoerster Leiwakabessy. De frustratie klinkt nog in haar stem. De wedstrijd begon al om tien uur 's morgens, op verzoek van de scheidsrechter. Hij wide na melijk die middag naar Feyen- oord - NEC. „Het leek wel of hij probeerde om de wedstrijd te moeten staken, zodat hij nog iets eerder wegkon", zegt Lei wakabessy. Volgens haar floot de man beroerd. „Wij hebben drie vrije trappen meegekregen, alledrie voor buitenspel. Terwijl we de hele eerste helft op de speelhelft van SJC voetbalden. En de penalty die we tegen kre gen, was ook onterecht. Dat hoorden we zelfs van suppor ters van SJC." Uit de strafschop viel het enige doelpunt van de wedstrijd. Leiwakabessy: „Is het dan niet logisch dat je gefrus treerd raakt?" Zij kreeg haar eerste gele kaart trouwens niet voor aanmerkin gen op de leiding, maar voor een sliding. „Die kun je geven", beseft zij. „Maar toen Daniëlle zei: 'joh, sjongejonge', had zij er meteen ook een te pakken. Echt, erger was het niet." Sin gerling kreeg haar tweede geel voor te vroeg uit de muur lopen bij een vrije trap. „Zij mochten een muurtje op drie meter zet ten, wij stonden op dik negen meter en de bal was al aange tikt. Tsja." Na het duel ging Leiwakabessy, als aanvoerster, toch nog even naar de arbiter toe. „Ik heb hem netjes de hand geschud en hem veel plezier gewenst bij Feyenoord", zegt de Leidse. „Toen draaide ik me om en ik zei - misschien wel iets te hard - 'kale knetter'. Dat was hij ook." Pats, geel en dus rood en dus een schorsing. „Eigenlijk was het heel stom van me, maar het luchtte wel op. Alleen had het misschien wat meer opgelucht als ik 'm een beuk op zijn kale knetter had gegeven." NAAMKAARTJE Hoe komt een sportclub aan zijn naam? Een korte uitleg over de herkomst van de namen van sportverenigingen. The Bassets wilde eigenlijk rug byclub Sassenheim heten. Maar de oprichters ondervonden voor hun gevoel weinig mede werking van de gemeente. Toen het bestuur bij een van die be sprekingen op het gemeente huis te horen kreeg: 'Sorry, ik heb nu even geen tijd want de thee is net ingeschonken", was definitief duidelijk dat 'Sassen heim' niet in de clubnaam zou worden opgenomen. Bij een bespreking in een café wandelde plots de Basset-pup van de voorzitter over de bar. Volgens de oprichters had het hondje een 'eigenwijze, ver moeide en groeiende' uitstra ling. Bovendien was het een trend om rugbyclubs Engelse dierennamen te geven zoals Oysters, Rams, Bulls en Ducks. Foto: Nico Ouwehand Arie van der Plas (25) had het wel eens tegen Ja- coline Varkevisser gezegd. Hij zou haar op de middenstip ten HUWELIJK vragen. Dat doet-ie toch niet, had Jacoline steeds gedacht. Maar blijk baar kent ze haar aanstaande nog niet goed ge noeg. Daar stond Katwijk-supporter Van der Plas zater dag voor aanvang van de wedstrijd Katwijk - Quick Boys. Of Quick-Boysaanhanger Varkevisser maar even naar voren wilde komen. Jacoline, wil je met me TROUWEN", schalde het over sportpark De Krom. „Ja", hoorden 5000 bezoekers Jacoline antwoorden. Er komt dus een huwelijk aan tussen een suppor ter van Katwijk en eentje van Quick Boys, niet tus sen 'zomaar' aanhangers, nee twee echt FANATIE KE. Voor de supporter van Quick Boys is het mo menteel een wat leukere tijd. Jacoline: „We heb ben behoorlijk de vaart er in, dat Katwijk slecht draait vind ik wel SNEU voor Arie." Arie heeft een behoorlijke dosis antipathie tegen Quick Boys. „Ik zie ze liever verliezen." Erg veel PLAGEN doet Jacoline 'm niet met de re sultaten van Katwijk. „Na een nederlaag ben ik niet te genieten. Dan kan ze beter niet vervelend reageren, want dan loop ik boos de deur uit Ruzie over de vraag waar straks een eventuele na komeling gaat voetballen, komt er niet. „Laat 'm maar lekker naar Katwijk gaan, dan gaat Arie met hem mee en dan kan ik lekker naar Quick Boys." Iets anders is voor Jacoline nog belangrijker. „Als- ie maar voor FEYENOORD is". En is Arie voor Fey enoord? „Nee, die is eigenlijk voor AJAX, maar hij heeft dit jaar een seizoenkaart bij Feyenoord ge kocht." Dan zijn Arie en Jacoline binnenkort vast ook voor ÉÉN CLUB in Katwijk.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 18