REGIO Gemeente verwerft grond parallelweg 6 99 H9 'Geen enkele aanleiding voor opheffing van Voorschoten' Rijnlandse Molenstichting voelt niets voor verplaatsing Gele Wip Alleen pers staat in de rij voor boodschappenman n> hof wil af 4 sluipverkeer R3 Onteigenen lijkt voor Leiderdorp niet nodig Burgemeester vindt uitspraken ex-raadslid niet chic Voorzitter Dijkman: 'We zijn geen verhuisbedrijf derdorper tlkent ontucht it zoontje Apotheek schenkt vrouw Nog steeds geen klanten voor Hazerswoudenaar Nico Groen in 't Wout 9.98 H.H9 5.98 13.98 50% korting £98 Graag gedaan. Super deBoer tigegevens nternet ip - Huizenbezitters in rdorp kunnen tot 1 janua- le gemeentelijke website Jeiderdorp.nl) controle- de gegevens van hun loppen. Op basis van de- evens wordt de hoogte onroerendezaakbelas- izb) begin volgend jaar teld. Via het zogenoem- jZ-portaal (wet onroeren- en) op de site kunnen ;n die een huis op hun hebben staan met hun mmer controleren of de >ns als de inhoudsmaat bouwjaar kloppen. >25 dinsdag 7 DECEMBER 2004 (advertentie) met j>en gepakt jr iwijk/katwiik - De poli- n J ;ft bij de kruising Tjalma- jhe dolentuinweg in Katwijk eu an (32) en een vrouw (22) ou eldoom aangehouden die e jorgeladen vuurwapen in n uto hadden liggen. De rorden ervan verdacht gmiddag op het sportter- anjan de Randweg in Noord- ja en 24-jarige vrouw uit Ter r et de dood te hebben be- 11. De Ter Aarse belde de dJe. De betrokkenen waren «u den van elkaar. enaar jongelukt - De man die zondag- :rsi is verongelukt na een 10 ig met een bus van ml xion, is een 33-jarige Lei- ir. De man botste met zijn :ontaal op de bus en liet ij uiteindelijk het leven, izittende, een 29-jarige werd met zware ver- ngen overgebracht naar IMC. De chauffeur van de ie op weg was naar Den kwam met de schrik vrij, zijn passagiers. door Janneke Dijke leiderdorp - Leiderdorp heeft mondeling overeenstem ming met bijna alle eigenaren van grond die nodig is voor de aanleg van de parallelweg langs de A4. Onteige nen lijkt daarom niet nodig. Dat is opmerkelijk, omdat de eigenaars van volkstuinen langs de snelweg lange tijd dwars lagen. „Voor 98 of 99 procent zijn we eruit", zegt wethouder Molkenboer. De gemeente heeft van diverse grondei genaren een stuk land nodig om de weg te kunnen aanleggen. De weg komt te liggen tussen de achterkant van zwembad De Does en het Meubelplein en moet het verkeer weghouden van de Hoogmadeseweg. Met het medisch kinderdagverblijf Margriet en met hotel Ibis is officieel overeenstemming. De gemeente voert met het Rijnland Ziekenhuis nog onderhandelingen, maar die bevinden zich in de eindfase. Molkenboer verwacht daarbij geen hobbel meer op zijn pad. Ook de onderhandelingen met de leden van volkstuin vereniging De Buitenkant verlopen soepel, melden Molkenboer en gemeentelijk projectleider T. Massaro. „Met de meeste volkstuinders zijn we eruit", zegt Mas saro. De leden van De Buitenkant hebben hun tuinen in eigendom, waardoor de gemeente met iedere tuin der apart moet onderhandelen. „Er zijn een stuk of tien tuinen die vanwege de paral lelweg wegmoeten", aldus Massaro. Volgens de pro jectleider is er overeenstemming met drie tuineige- naars en met een eigenaar die zes tuinen heeft. Met de laatste persoon is nog geen overeenstemming. Een van de tuinders bevestigt dat praktisch alle tuinders langs de snelweg bereid zijn hun grond te verkopen voor de parallelweg. De overige tuinders, die hun moestuin moeten afstaan voor de uitbreiding van de begraaf plaats, zijn minder bereidwillig. Hun medewerking heeft ook minder haast. De volkstuinders meldden tot nu toe herhaaldelijk in raadsvergaderingen dat ze niet van plan waren hun moestuin van de hand te doen. „De tijd doet blijkbaar wonderen", concludeert Molkenboer. Behalve met de laatste tuinder onderhandelt Leiderdorp nog met tuin centrum Ranzijn, dat in de woorden van Massaro 'een heel klein stukje' moet afstaan. Onlangs heeft Leiderdorp een verzoek ingediend bij de minister van verkeer en waterstaat om de grond waar over nog geen officiële overeenstemming is, te mogen onteigenen. Dit is een voorzorgsmaatregel volgens Molkenboer en Massaro, die niet verwachten dat het nodig is om bij de rechter de koop van de grond af te dwingen. De voorbereidingsprocedure voor onteige nen duurt ruim een jaar. Als de gemeente de procedu re nu niet begint en het blijkt uiteindelijk toch nodig, dan loopt de aanleg van de weg vertraging op. Leider dorp wil de parallelweg in de loop van 2006 in gebruik nemen. i dorp - De bewonersver- ',n g Leyhof wil af van het ;e erkeer op de Buitenhof- de Torenwacht en de jgj, wacht. Veel automobilis- vrie op de Engelendaal rij- iroberen op die manier stoplichten af te snijden op weg zijn naar de pro- Ie weg N445 in de richting loelofarendsveen en Am- ienf®- y. emeente moet daar iets 0 Den, vindt het bestuur van "wonersvereniging. De ite nodigt uit tot flink en in de bebouwde en daar moet een einde omen. Als de Schildwacht ie versmald door grote ;ei inbakken, de route als ^-kilometerzone wordt wezen en er camera's ko- ^jJop de Schildwacht en de tg ihoflaan, dan helpt dit al r j. tuk, denkt de bewoners- 0 iging. Het is een greep uit nbevelingen die ze de ge- ye te hebben gedaan. r y eiderdorp van plan is om tondes in de provinciale an te passen, juicht de be svereniging toe. Door ex- banen langs de rotondes leggen, moeten opstop- n tot het verleden beho- denkt de gemeente. Het van de bewonersver- ïg Leyhof is het daarmee •p Dankzij de extra rijbanen i^fn inwoners van Leyhof wijk gemakkelijker verla- enkt het bestuur. door Loman Leefmans voorschoten - Burgemeester Wilma Verver van Voorschoten ziet geen aanleiding om de zelfstandigheid van haar ge meente op te geven. Zij rea geert daarmee op uitspraken in deze krant van het onlangs opgestapte PvdA-raadslid Marcus Driessen. Hij vindt dat Voorschoten beter met Wasse naar kan samengaan. Volgens hem maken bestuur lijke zwakte en ambtelijk on vermogen in zijn woonplaats dat noodzakelijk. Die redenen brachten Driessen ertoe om tussentijds uit de gemeente raad te stappen. „In de twee jaar dat Driessen in de raad zat", zegt Verver, „kan ik me niet herinneren iets over dit onderwerp van hem te hebben gehoord. En de raad is toch de plaats voor zo'n dis cussie met collega's te voeren. Ik vind het niet chic om op de ze manier, in de krant, met zulke uitspraken te komen" Driessen stelde zaterdag in een vraaggesprek dat het voor de toekomst van Voorschoten be ter is om met Wassenaar één gemeente te vormen 'voordat Leiden een Voorschoten gaat peuteren en Den Haag aan Wassenaar'. De 37-jarige eco noom geeft - behalve efficien cy in het algemeen - een hand vol redenen voor een fusie. In zijn gemeente ontbreekt regel matig een adequate financiële dekking bij diverse plannen. Verder hekelt hij het 'onhandi ge optreden' van burgemees ter en wethouders in hun con tacten met de inwoners. Ook de plaatselijke bureaucratie is hem een doom in het oog; 'te veel mensen, te veel papier en te veel mensen kijken naar hetzelfde papier', zo om schreef Driessen, zelf rijks ambtenaar, de situatie op het gemeentehuis. De burgemeester herkent in de omschrijvingen van het ex- raadslid haar gemeente niet. „In ben juist trots op de wijze waarop raad, college en amb telijke organisatie de moeilijke financiële situatie aanpakken", zegt ze. „Verder zie ik het standpunt van Driessen als een interne PvdA-aangelegen- heid." Ferry Rondagh is de Voorscho- tense fractie-voorzitter van de sociaal-democraten. Zijn oor deel over Driessen is een stuk milder dan dat van Verver. „Hij mag dat vinden. Ik ben geen voorstander van een fu sie, maar een aantal ambtelijke taken kunnen we best met an dere gemeenten combineren. Verder verwacht ik veel van de regionale samenwerking die onder de naam Holland-Rijn land net is begonnen. Samen gaan met Wassenaar is daar door bezijden de huidige poli tieke realiteit. Daarnaast doet Driessen het raadswerk ten onrechte af als 'praten over losse stoeptegels'. Wat mij be treft nemen we het standpunt over het opgaan in één ge meente met Wassenaar ook niet op in ons verkiezingspro gramma." In Wassenaar reageert burge meester Herman van den Muijsenberg weinig verrast. „Het samengaan van de twee gemeenten is een briljante ge dachte, maar niet origineel. Het onderwerp is al vaker aan de orde geweest en we hebben ook een aantal gemeenschap pelijke banden met Voorscho ten", aldus de eerste burger van Wassenaar. Hij noemt het groene buffer pact van Duivenvoorde en een gezamenlijke basisbibliotheek als voorbeelden „Er is nu geen directe aanleiding toe en dus hoeven we niet geforceerd naar een fusie te streven, maar de gedachte van het Voorscho- tense raadslid is héél voorstel baar." haag/leiderdorp - Voor ve :ht met zijn zoontje is gis- tegen een 39-jarige Lei- irper een. werkstraf van jut en een half jaar voor- delijke celstraf geëist. De chte ontkende voor de er in Den Haag. De Leider- ir vermoedt dat zijn ex- enote hem een loer wil ix omdat hij niet altijd op imentatie betaalde. gedrag van zijn inmid- vierjarige zoontje op het (vi irdagverblijf en een wond- gl#> de plasser van zijn zoon- leiten in het nadeel van de chte. Dat wondje was iet zijn vader gekomen, zei en ind. Maar later trok het n< i zijn beschuldiging weer lei [enover een orthopedago- ie deskundige kwam tot de Tij tisie dat - wat er ook ge- is - het jongetje daar nog nadelige gevolgen van lijkt )ben overgehouden, ivi yader en moeder zijn in ju- z 02 gescheiden. Het jonge- pe roonde bij zijn moeder, kwam om het weekend n vader. „Het vreemde ge- van het jongetje werd er- ils hij van zijn vader af- n en werd na verloop van se Hinder, tot hij weer bij zijn et r was geweest", zo wist jti daagster Y. de Groot. Zij dat hij ook een therapie volgen als de reclassering nodig vindt. Naar aanlei- ari de beschuldiging is de chte geschorst door zijn ui^ever. De rechtbank doet december uitspraak. leiderdorp - Jonge vrouw in blij de verwachting. Een standbeeld van de hand van kunstenares Berry Holslag wordt komend voorjaar onthuld op het plant soentje aan het einde van het Staringpad. Dat ligt aan de rand van de Leiderdorpse wijk Bin nenhof langs de Heinsiuslaan, recht tegenover de ingang van Winkelhof. Het beeld, donke roranje en op een betegelde sok kel, is een geschenk van de plaatselijke apotheker Cuusta Huizer-Boehmer aan de gemeen te. Haar apotheek bestaat 25 jaar en het openbaar kunstbezit wordt op internationale vrou wendag, 8 maart, officieel ont huld. Foto: Hielco Kuipers door Marieta Kroft hazerswou de-rijn dijk - De Rijnlandse Molenstichting voelt er niets voor om de Groenen- dijkse Molen ofwel Gele Wip in Hazerswoude-Rijndijk te ver plaatsen. „We zijn geen ver huisbedrijf', zegt voorzitter Loek Dijkman in een reactie op uitlatingen van de Rijnwoudse wethouder Uljee. Tijdens een informatiebijeen komst in Pleyn '68 in Hazers woude-Rijndijk merkte Uljee op dat hij wil praten met de Rijn landse Molenstichting over ver plaatsing van het monument. De van 1627 daterende wipmo len staat nog langs het spoor ter hoogte van de buurtschap Groenendijk. Rijnwoude heeft flinke bouwplannen voor de omgeving van de molen, de 'verrommelde strook' tussen het spoor en de Rijndijk in het westelijke deel van Hazerswou de-Rijndijk. De gemeente is echter gebonden aan de zoge heten molenbiotoop. Dat wil zeggen dat in een straal van 300 meter om een molen niet mag worden gebouwd. „Ik begrijp die wethouder wel", vervolgt Dijkman. „Hij maakt rekensommetjes. Zonder molen heeft hij zo een hectare meer om vol te bouwen. Maar om dan maar te zeggen dat de mo len verplaatst moet worden, is te kort door de bocht. De taak van de Rijnlandse Molenstich- ting is het in stand houden van onze 44 molens. En dat houdt in dat ze moeten blijven staan waar ze staan." Hij merkt op dat vorig jaar nog voor circa 100.000 euro een duiker onder de Rijndijk door is gekomen, zodat de bemalingsfunctie van de Gele Wip in stand kon blij ven. „Dat zou bij verplaatsing weggegooid geld zijn." Dijkman heeft de afgelopen ja ren al noodgedwongen meege werkt aan de verplaatsing van de Bosmolen van Leiderdorp naar Koudekerk en van Hoop doet Leven van Rijnsburg naar Voorhout. Nu is hij al twee jaar op zoek naar een nieuwe plek voor de Meerburgermolen in Zoeterwoude. „Behalve dat er geen mooiere plek voor een molen is dan de oorspronkelij ke plek, is het ook moeilijk om een andere plek te vinden. Boe ren willen geen molen op hun land omdat er dan in een grote kring eromheen nooit meer mag worden gebouwd." Voor Dijkman staat vast dat de Groenendijkse Molen op zijn plek blijft staan en dat de be bouwing er ver vandaan blijft. „De Rhijnenburchermolen bij voorbeeld, een molen van de gemeente Rijnwoude, wordt helemaal ingebouwd. Ik zal hiertegen bij onze molens vechten, tot de laatste snik." door Marieta Kroft hazerswoude-rijndijk - Zo'n 180 visitekaartjes heeft hij sinds begin november verspreid. Pam fletten over zijn gratis bood schappendienst hing hij her en der op in het dorp en een recla mebord hangt aan zijn scootmo- biel. Ook aan aandacht van jour nalisten heeft de Hazerswoude naar Nico Groen in 't Wout geen enkel gebrek. Wel aan klanten. De landelijke pers staat voor hem in de rij. Binnenkort komt hij zelfs op televisie. Het NCRV- programma Man bijt Hond heeft hem benaderd voor opna men. Groen in 't Wout geniet van alle aandacht, maar het helpt alle maal niets. Nog altijd heeft de eerste klant zich niet bij de 'boodschappenman' gemeld. Eigenlijk is het nog erger. Man bijt Hond heeft hem opgedra gen dan maar iemand te vinden die voor de opnamen wil doen alsof hij klant van Groen in 't Wout is. „Maar wie ik ook be nader, allemaal zeggen ze nee. Ze willen niet op televisie." De Hazerswoudenaar verloor vijf jaar geleden door diabetes zijn linkeronderbeen. Sindsdien zit hij thuis en leeft van zijn WAO. „Dan kun je twee dingen doen. Je kunt achter de gerani ums gaan zitten of proberen om nog enigszins nuttig bezig te zijn." Groen in 't Wout koos voor het laatste. Hij is bezig met het op zetten van een boodschappen dienst. „Ik wil gratis bood schappen doen voor oudere mensen." Maar het loopt nog geen storm, zegt hij teleurgesteld. In zijn huisje aan de Schutterstraat geeft hij zijn hond, een zwarte New Foundlander, een liefko zende aai. Hij steekt een sigaret op en vervolgt: „Ik kan het ook wel begrijpen. Het heeft nogal wat voeten in de aarde. Mensen durven amper meer hun deur open te doen. Ik hoorde pas nog een verhaal van een man die voor het raam met een bos bloemen stond te zwaaien. De bewoner deed de deur open en toen stond die man opeens binnen. Het bleek een inbreker te zijn." Maar hij is wel te vertrouwen, benadrukt hij. „Ik heb een pasje gemaakt met daarop mijn naam en foto. Dat gooi ik door de bus, zodat de mensen weten dat ik het ben die voor de deur staat. En we zetten handteke ningen dat ik 50 euro mee heb gekregen. Het wisselgeld geef ik terug, met de bonnetjes, zodat het is te controleren. Groen in 't Wout denkt erover zijn werkgebied maar uit te breiden naar Koudekerk. „Mis schien willen de Koudekerkers wel. Waarom ook niet? Inwo ners van Groenendijk kan ik ook niet weigeren. Dat is toch ook een eindje tuffen. Maar verder ga ik niet hoor. Alphen bijvoorbeeld is mij te ver." Groen in 't Wout houdt er reke ning mee dat zijn boodschap pendienst niet van de grond komt. „Ik zei laatst tegen mijn broer: als het niet lukt, dan ben ik toch leuk bezig geweest." Magere runderriblappen per kilo bij 1 kiloverpakking 2e kiloverpakking gratis Kipkarbonade gekruid per kilo bij 1 kiloverpakking 2e kiloverpakking gratis Verse worst of saucijzen per kilo bij 1 kiloverpakking 2e kiloverpakking gratis 50% korting op alle rollades bijv. Fricandeaurollade Piri Piri per kilo 4 bijv. Magere varkensrollade per kilo Aanbiedingen geldig t/m 12 december 200H. Prijswijzigingen, drukfouten en/of uitverkocht voorbehouden.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 15