[een feestje voor jubilerende Eikenhout SPORT 9 Alecto haakt af ibbel verlies voor Foreholte Bronkhorst wint op de Bult Fouten breken DIOK op tegen Hilversum Pleeth vliegt over voor Ter Specke Loop escate en Alphen houden elkaar in evenwicht ion mist mensen om de bal te heien HOC 989 maandag 6 DECEMBER 2004 al^NHOCKEY - Een overwin- een passend geschenk ;t voor zijn honderd- coach. Alecto was staat jubilaris oe^Eikenhout een mooi ca- ssqgeven. De Leiderdorpse erfc verloor in de over- 'orfcsse met 2-1 bij Cartou- ;aat als degradatiekandi- >r «winterstop in. rri deflijk liepen we met een kn het veld af', klonk het fesfcht teleurgesteld - uit de van Eikenhout. „Het tegendoelpunt viel pas 'oiilye minuut voor het ariDaarvoor hebben we, nat met vier spitsen speel- lede kansen gehad om p strijd in ons voordeel te l kï. Maar Alecto was, ze- l vie afronding, niet scherp Ier, Over de gehele wed- pofczien was Cartouche de '«Qloeg. Zeker in de eerste '«4bben we ver onder ons en t niveau gespeeld." /«Irste doorgang speelden -/• joegen op de counter, toerde Alecto de eerste en trieuze kans op die werd door Daniëlle de Goede, e vigevaarlijke counter rea- )oi) Cartouche kort voor teg verdiende voorsprong, htginuten na de pauze fec| Frederique van Kauu- I: een strafcomer de - op 'i /pent - verdiende gelijk- «ejUecto miste echter kil- f«cnct om de wedstrijd te e dn. Na de winterstop zul- «/Leiderdorpers uit een '«ftatje moeten tappen om irladatiegevaar af te wen- fe zitten nu in de hoek I klappen vallen", som- eulkenhout. „Bepaald niet - nijn afscheidsjaar." evijse eersteklassers leden etjéen nederlaag. Room- Vê iP\ (advertentie) leri iy Camp Obdam specialist in key, golf, tennis. grootste sortering ay- en tennisartikelen in de regio. <empenaerstraat 1D Oegstgeest al 071 - 5155872 door Peter Klein mannenhockey - Met een ste vige positie in de middenmoot van de eerste klasse wilde Roomburg de winterstop in gaan. Met de 3-2 winst op Al liance werd die doelstelling overtuigend gerealiseerd. De overwinning van Room burg op de degelijke midden moter Alliance kwam niet zonder slag of stoot tot stand. Vlak na rust kwam de tegen stander uit Heemstede zelfs op een 2-1 voorsprong te staan. De Leidenaars behiel den echter de rust en bleven binnen het hechte collectief goed samenspelen. De belo ning voor het geloof in eigen kunnen kwam in het tweede deel van de tweede helft. Je roen Augustijn ging na een so lo goed door in het 23-meter- gebied en scoorde de 2-2. Tien minuten voor tijd zette Ewoud Spruijtenburg de eindstand op het scorebord. In de eerste helft had Tim Stolwijk uit een strafbal voor het openings doelpunt gezorgd. Drie minu ten voor tijd miste Daan Arens een tweede strafbal. In dezelfde afdeling kon Alec to de titelrace met DSHC niet volhouden. De Leiderdorpers verloren op eigen veld met 5-4 van Shinty. Alecto vergat te gen de fysiek spelende Drie bergenaren zijn eigen spel te spelen. „Bij vlagen leek het wel rugby", zei coach Han Kolleman na afloop. „Maar hun speelwijze en de vele lan ge ballen op ons doel had wel succes. We keken steeds tegen een achterstand aan." Hidde Kuijer scoorde in de eerste helft uit een comer. Jaïr Levi (2) en Koen Dickhoff zorgden met veldgoals steeds voor aansluiting, maar brachten Alecto nooit langszij. In afdeling B van de eerste klasse heeft LOHC na het 4-2 verlies bij Gouda inmiddels heel veel terrein op koploper Amersfoort verloren. Knullig balverlies in zowel de eerste als in het begin van de tweede helft brak de Oegstgeester for matie op. Eerst ging de 1-0 voorsprong (Derk van Viers- sen Trip) verloren. Na de rust stootte Gouda flink door. Maurits Zwart tekende voor de tweede LOHC-treffer. De keeper in vorm, Wouter Leeu wenburg, ontbrak bij de Lei denaars door een blessure. Forescate verraste in de twee de klasse met een 5-3 zege op Zoetermeer, dat derde staat. Sander Briedé had een heel belangrijk aandeel in deze surprise. Hij scoorde een hat trick. In de eerste helft was de comerspecialist succesvol met een veldgoal. De overige doel punten kwamen wel uit cor ners tot stand. Rogier Kok en Lennart Koopmans legden de 3-1 en de 4-2 vast. In de derde klasse bevestigde Alphen haar superioriteit als lijstaanvoerder door het be zoekende AMVJ met 6-1 kans loos te laten. „Onze start was stroef', meldde captain Geert Frommé, die in de eerste helft voor 1-0 zorgde. „We lieten ze te veel hockeyen, waardoor het bij rust toch nog gelijk werd." Na de thee, waarin Frommé zijn manschappen via een stevige preek moti veerde, liep Alphen snel uit. De captain gaf met een hat trick het goede voorbeeld. Sander van der Boon, Thierry Ras en Mark Duflhues vulden het halve dozijn aan. In dezelfde ajfdeling verloor Catwijck met 4-1 bij Castri- cum. Martijn Houwaart zette nog wel de 1-0 voorsprong neer, maar toen aanvoerder Wouter de Mol met een ern stige hamstringblessure het veld moest verlaten, verdween de rust en de controle in de Katwijkse verdediging. Alkemade is niet langer hek kensluiter in de vierde klasse. Met de 4-2 zege op Reeuwijk deden de Veners de laatste plaats over aan Forcial. Pim Slot opende met een veldgoal de score, maar Reeuwijk sloeg vervolgens tweemaal toe. Door Harry Seikens (een keer voor en een keer na rust) en andermaal Slot werd die ach terstand in de eindscore om gebogen. Hisalis deelde de punten met gastheer Bleis- wijk, 2-2. Iesbrand Wilden- borg opende met een back hand de score. Karst van de Borg raakte een hard schot van Dirk-Jan Remmerswaal nog eventjes aan en bepaalde daarmee de eindstand. Met de 3-0 overwinning op Voorhout nam Noordwijk duidelijk revanche voor de ne derlaag die in de streekderby in de eerste competitiehelft was geleden. „We hebben als collectief goed gespeeld en daarmee de wedstrijd gedomi neerd", vertelde Noordwijk- captain Arthur Pinkers. Voor- hout-aanvoerder Rolf de Blan ken dacht iets genuanceerder. „Een leuke wedstrijd, waarin we zeker niet de mindere wa ren." De Noordwijkse doel punten kwamen op naam van Martijn en Wïebe Disseldorp en Robert Urlus. Youri Kouwenhoven, de nummer twee in het belofteveld, ploegt over het veldparcours op de Leidse bult. Op de achtergrond elite-win naar Harm Bronkhorst. Foto: Henk Bouwman veldrijden - Harm Bronkhorst heeft in op de Bult in Leiden het kampioenschap veldrijden van Noord- en Zuid-Holland op zijn naam geschreven. De ren ner uit Nieuw-Vennep liet in het eliteveld Leon Brouwer (Rotterdam) en Dennis Smit (Zwanenburg) achter zich. Ha- zerswoudenaar Piet Smits kwam net niet op het podium. Bij de beloften eindigden thuis- renners Erik van Lakerveld en Siebe Breed respectievelijk als vijfde en zevende. De overwin ning ging naar Rikke Dijkxho- ven uit Rijswijk, voor Bleiswij- ker Youri Kouwenhoven. Bij de amateurs eindigde Wob- be van den Kieboom (Leiden) als tweede achter Ronald Baste- meijer (Portugaal). André van Reek uit Nieuw-Vennep kwam als zesde over de meet. Rob van der Niet uit Noordwijk eindigde als derde bij de nieuwelingen. De wedstrijd voor vrouwen kende een aansprekende win nares in toptalent Roxane Knetemann, dochter van de on langs overleden Gerrie Knete mann. door Pieter van der Vliet rugby - DIOK is er niet geslaagd om te winnen van Hilversum. In de thuiswedstrijd lieten de Leidenaars zien hersteld te zijn van het fikse pak slaag van vori ge week. Ondanks een goede eerste helft verloor de ploeg van coach Robert Broers door eigen fouten met 17-36. Coach Broers liep met zijn as sistent Frank Beers ontspannen over het veld tijdens de war- ming-up. Dat was de afgelopen week na de historische neder laag tegen Den Haag wel an- ders.Een overwinning zou het geschonden zelfvertrouwen he lemaal kunnen oppoetsen.Met die gedachte ging de thuisploeg er dan ook stevig tegenaan. Hil versum, de nummer vier van de ranglijst, speelt voor een plaats in de play-offs en heeft daar voor diep in de buidel getast. Nieuw-Zeelanders, Zuid-Afrika nen en Australiërs gaan tegen woordig voorop in de strijd. Al leen was daar van Leidse zijde geen respect voor. Binnen drie minuten liet Jordi Bonhof sa men met de voorwaartsen 7-0 liet noteren, inclusief zijn con versie. Zo'n opening had DIOK nodig. Alleen had scheidsrech ter Joop Zandvliet zijn dag niet. Kwistig strooide hij met kaarten en penalty's tegen de thuis ploeg. Verder onthield hij DIOK een penaltytry en weigerde Hil versum een rode kaart te geven Mede hierdoor vielen de pun ten aan de andere kant. Wat DIOK ook probeerde, Hilver sum hield de defensie goed ge sloten. Alleen de benutte penal ty van Bonhof gaf DIOK even lucht. Die hoop bleek ijdel, want even later verdween Ste fan Neher namens de Leide naars naar de strafbank. In de resterende tijd liep Hilversum uit naar 10-17. In de tweede ronde liet Hilver sum er geen gras over groeien. De ploeg wachtte slim op de kansen die DIOK voor ze open liet om vervolgens op volle snelheid toe te slaan. Hierdoor was de achterstand voor de thuisclub binnen 20 minuten al aanzienlijk: 10-36. Aan het slot was Piers Tolson de slimste van het veld door in het scorege- bied met uitgestoken arm op een vrije bal te duiken. Na de conversie van Bonhof werd het uiteindelijk 17-36. In Eindhoven beloonde The Bassets zichzelf met een forse overwinning. Tegen ERC/PSV werd het maar liefst 21-54. Van af het eerste fluitsignaal zetten de Sassenheimers de tegen stander onder druk. De Eindho- venaren speelden vanuit de voorwaartsen een goede wed strijd, alleen ontbrak het hen aan overtuiging om de schakel spelers te bereiken en de aanval goed op te zetten. The Bassets beperkten zich tot het eenvou dig uitspelen van de kansen. De teller stopte pas bij 21-54. Thijs Verheijen was namens de gas ten drie keer succesvol. door Lukas van der Storm atletiek - Richard Pleeth pro longeerde gisterochtend zijn ti tel bij de Ter Specke Loop in Lisse. De geboren Engelsman verliet afgelopen zomer woon plaats Voorschoten om in zijn moederland te gaan studeren. Voor de eerste wedstrijd van het Zorg Zekerheid-circuit vloog hij over en liet zien het lo pen nog niet te zijn verleerd. „Ik was verbaasd dat ik zo goed heb gelopen", zei Pleeth. „Ik heb in Engeland niet erg veel getraind. De methoden zijn heel anders daar. Veel lange duurlopen in hoog tempo, din gen die in Nederland onver standig worden gevonden. Maar in de wedstrijd voelde ik me goed." In het begin ontstond een kop groep met Pleeth, Roodakker, Molevelt en Maikel Stolwijk. Na zo'n drie kilometer bleven Roodakker (Hague Road Run ners) en Pleeth over. De ver snelling die de voormalige Voorschotenaar een kilometer voor het einde plaatste, bleek zijn Haagse tegenstrever echter te machtig. Aan de finish had hij tien seconden voorsprong op Roodakker (16.02 om 16.12). De terugkeer was van korte duur; Pleeth bevond zich 's avonds al weer in Engeland. „Volgende week ga ik voor twee weken naar mijn ouders, die op dit moment in Hongkong zit ten. Dan maak ik weer een tus senstop in Nederland en loop ik nog de Duinrell-cross. De kortste afstand bij de vrou wen was maar matig bezet. Ju- niore Nieneke van den Akker (Leiden Atletiek) was in een tijd van net onder de 21 minuten de beste van het veld. Op de tien kilometer strandde Erik Bakker (De Spartaan) op tien seconden van Hagenaar Mark Paqué. De atleet van de Lissese vereniging verbruikte 33.19 over de tien kilometer. De 32-jarige atleet lijkt weer een van de gegadigden om, net als vorig jaar. het Zorg Zeker heid-circuit op zijn naam te schrijven. Tussen verschillende Haagse atleten eindigde Vin cent Los (Leiden Atletiek) op de vierde plaats in 33.33. Bij de vrouwen leverde de tien kilo meter eveneens Haags succes op. Wendy van der Spijker on dervond geen tegenstand van de andere vrouwen en finishte in een scherpe 37.0$ Diana Nij- boer (De Spartaan) eindigde in 40.33 als vierde. Op de vijftien kilometer kwa men de regionale toppers er niet aan te pas. Katwijker André Korpelshoek eindigde in 54.39 op de zesde plaats. Helmie Ta- makers zorgde voor een derde Haagse overwinning bij de vrouwen. Zij bleef in 59.31 net onder het uur. Liesbeth van Leeuwen (LRRC) klokte een tijd van 1.02.19. Bij de stadionloop in Amster dam trok Martine Hendriksen haar goede vorm van de Zeven- heuvelenloop door. De atlete van Leiden Atletiek was na tien kilometer in 38.48 aan de meet. Jaap van Duijvenvoorde liep bij de Montferlandrun in 's Heer- enberg 50.05 over 15 kilometer. Jacqueline Kapel (links) en Anne Swier (midden in geblokt shirt) maken voor Alphen een aanval van Lisa van Kampen van Forescate onschadelijk. Foto: Henk Bouwman burg kwam met 5-0 verlies te kort tegen aanstaand kampioen MHC Amstelveen. LOHC was met 4-2 de mindere van het laag geklasseerde Almere. Eline van Nimwegen en Kiki Cheriex voorkwamen in de tweede helft bij een 4-0 achterstand een ver velende afstraffing. De streekderby in de tweede klasse tussen Forescate en het bezoekende Alphen eindigde in een bepaald niet bloedeloze 0- 0. „Een gelijkspel zonder doel punten kan ook spannend zijn", stelde de Alphense coach Erwin Maarhuis na afloop. „Dat was nu ook het geval. Jammer, dat de arbitrage helemaal niet aansloot op de wedstrijd. Voor mijn gevoel waren we duidelijk de betere ploeg. Ik heb mijn team dan ook als morele win naar gecomplimenteerd." Waar het de spanning betrof, bevestigde Forescate-aanvoer- ster Emilie de Neree de mening van Maarhuis. „In de eerste helft waren wij de betere ploeg. Alphen was in de tweede helft inderdaad sterker. Zij kregen in die periode ook een heel grote kans om de derby in hun voor deel te beslissen. Maar onze keepster, Britt van Douwe, werd de heldin van de dag." De Voorschotense doelvrouw hield op miraculeuze wijze haar doel schoon. In dezelfde klasse was Catwijck met 3-2 de mindere van koplo per Myra, dat nota bene aan het begin van de competitie in Kat wijk tegen haar enige nederlaag aanliep. De Katwijkse formatie van coach Mark Fakkel was niet in staat een tweede maal voor een stunt te zorgen, ook al kwam zijn team in de tweede helft van een 3-0 achterstand terug tot 3-2. Eerst zette Sandra Bos-Van Dijk uit een cornerva riant Muriel van Beek in sco- ringspositie. Daama herstelde Marjolein Ravensbergen, in de eerste helft maakte ze een eigen doelpunt, zich knap met een fraaie pass op Bos-Van Dijk. Bij Catwijck maakten pupillen An- nelies Boef (Al) en de pas 14-ja- rige Esther Imthom (BI) een verdienstelijk debuut. Een zeer matig spelend Noord wijk kwam in de derde klasse niet verder dan een 1-1 gelijk spel tegen het in de onderste regionen vertoevende Kraaien. Dionne Braat bepaalde uit een comer de eindstand. In dezelf de afdeling ging Leidse Studs met 5-1 ten onder bij Haarlem. Ondanks een nederlaag van Voorhout bij het Amsterdamse FIT (2-1) en een gelijkspel van Hisalis tegen Magnus (2-2) zijn de twee ploegen uit de Bollen streek gedeeld koploper in de vierde klasse. Naaste concur rent Waddinxveen hielp daarbij een handje door niet verder dan 1-1 te komen bij Zand- voort. Het Voorhoutse team zat in de hoofdstad helemaal niet lekker in zijn vel. Bibiche Rath redde bij een 2-0 achterstand de eer. Hisalis stond in Schagen bij rust eveneens op een 2-0 ach terstand. Charlotte Schouten verzorgde in de tweede helft de assists, waaruit achtereenvol gens jeugdspeler Susanne Geerts (backhand) en Annema- rie Westerbeek (rebound) scoorden. nki - „We missen sco- n 4mogen", concludeerde «jjHans Broere van Ley- mie Leiderdorpers verlo- 7 ^rdag met 3-1 van Protos icht. Vooral de eerste ts gingen met grote cij- ^1r de thuisploeg. „Daar- 'd ld Dennis Schorsbergen iejt Broere. „Hij kan de JU<en de grond kleunen. 1 «t hebben te weinig man er goed in kunnen hei de derde set deed Ley- Jeim het moest doen: de hieven, zodat Schorsber- 1 uithalen. „Dan hoeft thh niet eens briljant te ter spelen, gewoon de bal rustig passen." Ondanks de laatste plaats op de ranglijst heeft Broere moed geput uit het ver toonde spel. „We gaan zeker punten pakken. Onno Draijer ontbrak bij ons, dat is ook zo ie mand die punten af kan maken. Met hem erbij staan we er weer wat sterker voor." Ook de vrouwen van Gemini- /Kangeroes dolven zaterdag met 3-1 het onderspit. Bij VTC Woerden miste de ploeg twee belangrijke speelsters. Vera Ver sluis had last van haar enkel banden en aanvoerster Sandra van der Valk is nog niet hersteld van een gebroken pink. „We hadden gehoopt dat een van ons tweeën mee had kunnen doen", zegt Van der Valk. Ge- mini begon mat aan de wed strijd en verloor de eerste set dan ook ruim. In de tweede en derde set kregen de Voorscho- tensen zeker kansen, maar ook die twee gingen naar de thuis ploeg. In de eveneens spannen de derde set trok Gemini wel aan het langste eind. „Voor een jong team hebben we zeker niet slecht gespeeld", meent Van der Valk. „Maar we komen nog net tekort. Dat zal dan wel erva ring zijn." las van der Storm jey w\ - Foreholte heeft in eigen hal de eerste "kg van het seizoen opgelopen. De Voor vrouwen moesten met 18-23 hun meer- :nnen in tegenstander Hermes. Boven- loor de gewezen koploper Mariska van t een zware knieblessure, ieze diagnose van de kwetsuur is nog niet ,.iNa twaalf minuten spelen (stand 6-6) |et onderbeen van de as-speelster bij een "ie de verkeerde kant op. „Mariska moet weer naar het ziekenhuis", zei trainer le Klerk. „Dan wordt gekeken wat ze pre- :eert. Ze hebben inmiddels haar onder- jjspalkt. Vermoedelijk heeft ze banden in "e gescheurd." ervolg van de wedstrijd kwam de thuis- ort tegen de Haagse bezoekers. „Ik wil jeen excuses aanvoeren", vervolgt De De tegenstander was gewoon beter van- ij waren niet in goeden doen, jammer dat 11 een volle eigen hal een nederlaag oplo- >sitief was het spel van de 16-jarige Ana- yo, die zich als uitblinkster ontpopte, nen van Rijnstreek waren gisteren suc- r. De Alphenaren boekten een monster laagvlieger Walburg '75 (39-16). Tegen de ïnd zwakke verdediging van de ploeg uit ;cht kon de thuisploeg naar hartelust Met name via Mark Reijn en Remco laakte Rijnstreek een behoorlijk aantal leide spelers haalden de dubbele cijfers, week mag de ploeg van trainer Wim el wat meer tegenstand verwachten in de tegen Hellas 3. Bij winst kan Rijnstreek koploper komen. Ijk '92 kwam op alle fronten tekort tegen De tegenstanders uit Pijnacker blijven 11 overwinning gedeeld tweede met Rijn streek. De Stompwijkers kwamen bijzonder slecht uit de startblokken: Oliveo kwam al vlug op een 5-0 voorsprong. Stompwijk herstelde zich enigszins door de marge terug te brengen tot twee doelpunten, maar bij rust was de score al weer tot 14-8 opgelopen. In de tweede helft stond met name de boomlange keeper van Oli veo de bezoekers in de weg. De teller stopte bij 27-14. Na de mannenploeg mochten ook de vrouwen van Stompwijk '92 aantreden in de Pijnackerse sporthal. De vrouwen trokken de dagbalans van het tweeluik met een 25-12 zege precies gelijk. De Stompwijkse vrouwen leken even voor niets te zijn afgereisd. De aangestelde scheidsrechters kwamen niet opdagen, waarna het arbitrale duo van de vorige partij bereid werd gevonden om het duel te leiden. In de eerste helft speelde Stompwijk nog matig, na rust was de ploeg van trainer Tom van der Beek beter op dreef. Met de overwinning stijgt Stompwijk een plaatsje ten koste van Oase, dat de topper tegen Vires et Celeritas uit Gouda verloor. Na een gelijkop- gaand duel moest de ploeg uit Oud-Ade in de slotfase zijn meerdere erkennen in de koploper. „Op 12-12 misten we twee kansen, terwijl zij daarna twee strafworpen benutten", zei trainer Wim van Leeuwen. „Dat deed ons de das om. Het probleem ligt bij ons niet in de verdediging, maar we missen te veel kansen." De mannen van Saturnus maakten uit tegen Quintus in de eerste helft al het verschil. Voor rust liep de Leidse formatie al uit naar een ver schil van zes doelpunten. Na de pauze functio neerde de verdediging van Satumus minder dan in de eerste helft. De ploeg liep een aantal tijd- straffen op en kon het verschil niet veel verder uitbreiden. Met de 22-14 overwinning blijft de ploeg van trainer Rachid Abdellaoui meedoen om de bovenste plaatsen.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 21