LEIDE Nieuwbouw Gymnasium in Noord Harde kritiek op Condorhorst-commissie Buurt gelaten over opvang Leonarduskerk R1 REGIO 'Onverkwikkelijk rancuneuze kruistocht tegen Portaal' )nderscheiding voor Straver SP: Sloop in oude wijken lost niets op Uitgekeken gj op UW collega's Vestiging moet er over drie jaar zijn Calvé: KIDSWEEK, DE TIENERKRANT VOOR JONGE MENSEN VAN 10-15 JAAR! vrijdag 3 DECEMBER 2004 5 Hoe verder als cabaretier met een prijs? an evangelische isisschool Leiden )en - De Stichting Evange- :h Onderwijs Leiden (SEO) in september 2006 een ingelische basisschool ope- i in Leiden. De stichting rkt onder de vlag van het itform Evangelisch Onderwijs derland (PEON), die tot doel ift het evangelische onder in Nederland te bevorde- Op dit moment zijn er vijf ingelische basisscholen in ■nveel Nederlandse steden, orzitter M. Nij deken dient ar februari 2005 een aan- ag voor de nieuwe school in. gens haar heeft de SEO al ;1 handtekeningen van ou rs en belangstellenden uit den en omgeving ontvan- l Ze denkt dat de school met geveer tachtig leerlingen zal <innen en dat die uit de hele dse regio komen. Een locatie niet bekend. rucell gekozen >or Midkap ien - Het Leidse biotechno- iebedrijf Crucell is geselec- rd voor Amsterdam Midkap- (AMX). Het selectiebu- Euronext Indices dat een lopige selectie voor de en AEX heeft gemaakt, Crucell als kandidaat opname naar voren. De e wordt gemaakt op basis de omzet die de aandelen bedrijven maken. Euronext de definitieve keuze voor begin volgend jaar be- Crucell richt zich op het kkelen van vaccins en an- j offen voor het bestrijden van ictieziekten als ebola, in- het West-Nijlvirus en „Van de bokaal die we nu krijgen, leren we helemaal niets", aldus Lex de Boer, directeur van de 'slechtste verhuurder' van het land. Foto: Hielco Kuipers door Erna Straatsma leiden - De zwarte bokaal die de Woonbond gisteren aan Por taal uitreikte 'zegt meer over de bewonerscommissie Condor horst dan over de woningcor poratie'. Zowel Portaal-direc teur Lex de Boer, als de wet houders Ron Hillebrand (wijk ontwikkeling) en Hans Buijing (wonen/ wijkwethouder) en drie bewonerscommissies uit de Slaaghwijk uitten gisteren zware kritiek op de actieve huurders in de Condorhorst. Uit handen van Woonbond-di recteur Méria van Veen kreeg De Boer gisteren een grote zwarte beker uitgereikt, vanwe ge 'hardnekkige wantoestan den' in de Condorhorst. De wo ningcorporatie is voor de twee de keer uitgeroepen tot 'slecht ste verhuurder' van Nederland. Portaal kreeg de onderschei ding ook al in 2001. „De bokaal die we in 2001 kre gen, hebben we heel serieus ge nomen", aldus De Boer na de uitreiking. „Maar van de bokaal die we nu krijgen, leren we he lemaal niets. Hij hoort thuis op de vijfde verdieping van de Condorhorst. Ik overweeg seri eus om 'm daar in te metselen. De prijs zegt meer over de be wonerscommissie die daar ac tief is dan over ons. Als er één complex is waar Portaal de af gelopen jaren veel energie in heeft gestoken, is het de Con dorhorst. En als er één bewo nerscommissie is die slecht met Portaal overlegt dan is het die in de Condorhorst." Volgens De Boer zijn er de afge lopen jaren wel fouten gemaakt bij de renovatie van de Condor horst-flat. „Bij zo'n groot werk is het onvermijdelijk dat er iets misgaat, maar alles is weer her steld. Ik ben er juist trots op wat Portaal de afgelopen vijf jaar heeft gepresteerd. We waren de armste corporatie van Neder land en hebben in korte tijd al het achterstallig onderhoud weggewerkt." De Portaal-directeur betreurt het dat de Woonbond 'zich voor het karretje van de bewo nerscommissie Condorhorst heeft laten spannen'. „U ba seert deze prijs op één complex in het bezit van Portaal en zegt dan dat we de slechtste ver huurder van Nederland zijn." Vertegenwoordigers van drie bewonerscommissies uit de Slaagwhijk waren bij de uitrei king om Portaal te steunen. 'De verkiezing van de Woonbond is zo duister als de bokaal zwart is', luidde een van de protest- teksten op grote vellen papier. En, doelend op de bewoners commissie Condorhorst: '3 van de 9.000 zeuren en Portaal moet 't betreuren'. Eddy de Bock, voorzitter van de bewonerscommissie 'maisonet tes' (namens negen flatgebou wen in de Slaaghwijk) had geen goed woord over voor de Con dorhorst-commissie en de Woonbond. Wat betreft de commissie sprak hij over een 'onverkwikkelijk rancuneuze kruistocht tegen Portaal', ge voerd door 'ziekelijke geesten'. Dat de Woonbond geen na vraag heeft gedaan bij andere Portaalhuurders in de Slaagh wijk, noemde De Bock 'onver antwoordelijk en schadelijk'. De Bocks woorden waren olie op het vuur bij sommige Con dorhorst-bewoners, die hem ty peerden als 'collaborateur' en daaraan toevoegden 'dat ze hem nog wel zouden pakken'. Vertegenwoordigers van de be wonerscommissies Zijldonk en Merendonk deden ook een goed woordje voor Portaal. „Wij hebben als bewonerscommis sie Merendonk uitstekende er varingen met Portaal", zei Mark Baan.Als we een keer klachten hebben kunnen we altijd gelijk terecht bij Lex de Boer." Ook de wethouders Hillebrand en Buijing bekritiseerden zowel de Woonbond als de bewoners commissie Condorhorst. „Op het dossier herstructurering zou ik Portaal juist willen nomi neren als beste corporatie van Nederland", zei Hillebrand. „De woningcorporatie trekt voor dat doel vele miljoenen uit." Ook Buijing verdenkt de bewonerscommissie van wraakzucht. „Je merkt dat be woners er alles bij slepen om Portaal in een kwaad daglicht te stellen." Met de zwarte bokaal die Portaal in 2001 kreeg, had Hillebrand geen moeite. „Toen was de communicatie met de huurders niet optimaal. Ook niet tussen de gemeente en Portaal, trouwens." (advertentie) den - Hoofdcommissaris Ries taver (61) van de politieregio illands Midden is gistermid- in de Pieterskerk onder leiden met de naar hem ver- emde korpsonderscheiding, Ries Straver Penning. Korps- leerder en burgemeester van den Henri Lenferink reikte penning uit tijdens de af- ïeidsreceptie van Straver, die ruim 7 jaar bij Hollands dden met de vut gaat. aver ontvangt als eerste de ar hem vernoemde korpson- rscheiding vanwege zijn bij- ndere verdiensten voor het korps Hollands Midden. Onder zijn leiding kwam er meer blauw op straat, groeide de re sultaatgerichtheid van het korps en het realiseren van vier in plaats van acht districten le verde een forse efficiencywinst op voor het korps. Daarnaast heeft Straver een be langrijke bijdrage geleverd aan het rapport 'Politie in verande ring' waarmee een voor de poli tie essentiële ontwikkeling in gang is gezet. De visie uit dit rapport rondom het gebiedsge bonden werken heeft hij in ver schillende korpsen ingevoerd. den haag - Alleen als tweederde van de bewoners ermee instemt mag sloop van oude volksbuur ten doorgaan, vindt de SP. In een alternatief woningbouw programma pleit de partij voor renovatie van zogeheten her- structureringswijken. Grootschalige renovatie is een van de vijf maatregelen die de SP in haar plan voorstelt. Reno vatie moet regel worden en sloop uitzondering, schrijft de partij. Herstructurering Tost geen enkel probleem op'. De SP spreekt in dat verband over 'dure koopeilanden' in 'goed kope volkswijken.' 'Uit onder zoek blijkt dat de nieuwe bewo ners hun boodschappen veelal buiten de wijk doen en hun kinderen ook buiten de wijk naar school sturen.' Om de woningnood op te los sen wil de SP meer bouwen dan provincie en rijk voorstaan. De partij verwijst daarbij naar uit spraken van prof. Boelhouwer van de TU Delft, die pleit voor anderhalf keer zoveel wonin gen. 'Dat is geen onmogelijke opgave.' De SP wil nieuwe wo ningen vooral situeren rondom NS-stations. Verder meent de SP dat minstens de helft van al le nieuwbouwwoningen in de categorie 'huur' moet vallen. Gemeenten die bouwachter- standen oplopen moeten een straf krijgen. De SP denkt daar bij aan twee mogelijke sancties: het opleggen van een boete of het niet goedkeuren van een bestemmingsplan. Het alternatieve woningbouw programma is een reactie op de onlangs verschenen, provincia le Woonvisie 2004-2015. Daarin pleiten gedeputeerde staten van Zuid-Holland onder meer voor een forse verhoging van de woningproductie. De komende vier jaren zijn in totaal 111.700 woningen nodig om opgelopen achterstanden weg te werken en in nieuwe behoeften te voor- Morgen vindt u de baan die bij u past in leidschdagblad.nl De ochtendkrant die weet of jouw ziekenhuis wel gezond is. Lees nu Leidsch Dagblad in de ochtend en ontvang de eerste 2 weken gratis! ik neem een vast kwartaalabonnement en ontvang de eerste weken gratis! Bovendien spaar ik als vaste abonnee makkelijk (en nel) voor superkorting op een origineel Johnson Bros. ontbijtservies! k betaal: automatisch (€56.20) per acceptgiro 56.70) laam: M V Adres- postcode/Plaats: Telefoon: leboortedatum: ■mailadres: (I v m. bezorgcontrole) j Jank/girorekonlngnummer* Randtekening: Uitsluitend bij automatische incasso Stuur de bon in een ongefrankeerde envelop naar Leidsch Dagblad. Antwoordnummer 127, 1800 VB Alkmaar. Gratis tel 0800 -1711 ï-mail lezersservice@hdc.nl of surf naar www.leldschdagblad.nl Deze aanbieding is geldig tot 31 maart 2005. Wij gaan zorgvuldig om met persoonsgegevens, in de colofon van de krant vindt u nadere informatie Mijn wereld, mijn krant. Leidsch^ Dagblad door Paul de Tombe leiden - Bewoners van de Haag- weg reageren overwegend ge matigd op de mogelijke komst van opvangvoorzieningen in de Leonarduskerk. Een enkeling wil weliswaar meteen verhuizen als dat doorgaat, maar de mees te overburen nemen het bericht voor kennisgeving aan. De ge meente Leiden, die over de aankoop van de kerk in onder handeling is met het bisdom Rotterdam, overweegt er orga nisaties in te huisvesten die zich bezighouden met de op vang van daklozen en verslaaf den. Michiel Schillhom van Veen heeft er geen bezwaar tegen als het gebouw daarvoor wordt be stemd. „Ik heb hiervoor in de Groenesteeg gewoond, schuin tegenover de opvang en ik heb nooit overlast gehad. Voor mij is het prima", zegt hij. Buur vrouw Kluit zit er niet op te wachten, „maar die mensen moeten natuurlijk ergens opge vangen worden", beseft ze als bewoner van een van de wo ningen tussen het Parochiehuis en het studentenhuis 'In den braeckende teckel' op het stuk- De gemeente Leiden wil de Leonarduskerk aan de Haagweg van het bisdom Rotterdam kopen. Archieffoto: Hielco Kuipers door Marijn Kramp leiden - Het Stedelijk Gymnasi um gaat een tweede vestiging bouwen in Leiden-Noord. De de pendance voor ongeveer 650 leerlingen komt langs de Gooi meerlaan ten zuiden van de volkstuinen te liggen. Gymna siumdirecteur Annemarie Tho massen hoopt het nieuwe schoolgebouw over driejaar te kunnen openen. Het Stedelijk Gymnasium streeft al jaren naar een tweede vestiging. Sinds een paar jaar gebruikt de school het Boer- haave-gebouw aan het Noord einde als dependance. Maar dit is een tijdelijke oplossing waar het gymnasium bovendien al weer is uitgegroeid. Het Stedelijk Gymnasium is de afgelopen jaren sterk gegroeid. Het leerlingenaantal is sinds 2001 met 19 procent gestegen tot 1540 leerlingen dit jaar. Veel gymnasiasten komen tegen woordig uit omliggende ge meenten. Om de afstand tot school voor leerlingen uit Oegstgeest, Voorschoten, War mond en de Duin- en Bollen streek te verkleinen wilde Tho massen graag een tweede vesti ging in het westelijk deel van de stad, bij voorkeur op het Bio Science Park. Dat laatste bleek niet mogelijk te zijn. In plaats daarvan heeft het gymnasium nu uitbreiding gekregen in de zogenoemde Voorthuyzen-driehoek in Lei- den-Noord. Deze locatie, gele gen in een hoek van de Willem de Zwijgerlaan en Gooimeer laan, is vernoemd naar de oude Voorthuyzenschool en maakt deel uit van het wijkontwikke lingsplan Leiden-Noord. Behal ve nieuwbouw voor het gymna sium zijn in dat gebied ook een moskee, woningen en bedrijfs ruimten gepland. Bovendien wordt de Willem de Zwijgerlaan overdekt, waardoor de fietsrou te naar de nieuwe school rede lijk veilig is. Welke gymnasiasten er in de toekomst naar deze nieuwe vestiging gaan en welke er in het oude gebouw aan de Fruin- laan blijven is nog niet duide lijk. „Daar gaan we de komende periode over nadenken", meldt Thomassen. „Wel is duidelijk dat we er twee volwaardige ves tigingen van willen maken met op beide locaties alle klassen. Maar hoe zelfstandig of nauw samenwerkend deze twee vesti gingen worden, weten we nog niet." Het Stedelijk Gymnasium had aanstaande maandag samen met de verantwoordelijk wet houders de ouders willen in lichten over de nieuwbouw- plannen, maar omdat de wet houders verhinderd zijn is die bijeenkomst uitgesteld. Na de kerstvakantie worden de eisen die aan de nieuwbouw worden gesteld op een rijtje gezet. Als het eisenplan klaar is kan een architect aan de slag. (advertentie) je Haagweg tegenover de Leo narduskerk. Daar zijn ze wel wat gewend. „Er komen hier al geregeld ui mensen voorbij, die op weg zijn naar het sociaal pension verder op de Haagweg. Ze groeten al tijd vriendelijk en ik heb niks tegen ze", zegt J. Kluit. „Dus wat zou ik ervan moeten zeg gen als in de kerk een opvang voor ze zou komen? Dat ik het niet zo'n prettig idee vind, lijkt me duidelijk. We zullen er mis schien ook wel een beetje over last van gaan krijgen, Maar als het moet, dan moet het." „En overlast hebben we toch al. We zitten hier op een route naar de uitgaansgelegenheden, dus er wordt hier nog wel eens iets beschadigd", zegt buur vrouw Marjan.Aan de auto, aan het tuinhek of aan planten en bomen. En de fiets hoef je ook niet voor de deur te laten staan. En of we nou zoveel meer overlast krijgen als die voorzieningen in de kerk ko men, weet ik niet. Als er al mensen last van gaan krijgen, dan zijn dat denk ik de perso nen die er direct naast wonen." In het grote pand naast de Leo narduskerk huizen negen Fran ciscanen. Na onderling overleg willen zij zich nog niet uitspre ken. ,,Er zijn nog zoveel onze kerheden." Met Knorr sauzen zet u eenvoudig een feestelijk diner op tafel. Helemaal als u het serveert met een exclusief Wedgwood servies. Doe dus mee aan deze feestelijke actie van Knorr en maak kans op een 16-delig Wedgwood servies. Op de verpakkingen van Kaas, Room, Champignon, Peperroom, Stroganoff en Vis-dille saus zit een actiesticker met een unieke code. Met deze unieke code maakt u kans op 1 van de 25 Wedgwood-servlezen. Eet smakelijk! Kijk op www.receptidee.nl voor meer informatie over Knorr. De lekkerste sauzen in de beste fles! Calvé snacksauzen zitten vanal nu m een nieuwe fles met een unieke dop die alb|d schoon bli|fL Hieimee maakt Celvé korte metten met gekkeder een talel. Calvé snacksauzen zijn verkhigbaar in: p, Curry, Fritessaus, Mayosaus. I haeilijke gekruide fntessaus mat i «k ook op www caherJ In de weekkrant KidsWeek worden veel interessante en leuke onderwer pen behandeld. Het nieuws in mijn land, Mijn wereld, weetjes, moppen en puzzels, sport en film, boeken en muziek, tv tips en de beste tips en cheats voor games. Ook zijn er weke lijks leuke quizzen en prijsvragen met mooie prijzen. En KidsWeek heeft een echte nieuwssite www.kidsweek.nl Surf voor een voordelig abonnement naar www.kidsweek.nl Weekkrant voor jonge mensen ids eek

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 13