Kalou brengt rust terug bij Feyenoord SPORT Springpaard-affaire blijft met veel mist omgeven Ricksen: Van probleemkind tot cultheld Spits helpt club naar volgende ronde Van Dijk voelt zich benadeeld Nominaties sportlieden Vandenbroeck naar De Graafschap axw 1 irbet «II tekent rbeterd contract terdam - Maxwell, de 23-ja- Braziliaanse voetballer van krijgt een verbeterd con- De club en de speler zijn ange onderhandelingen tot reenstemming gekomen. De sachter heeft nog een con- t tot 2006, en in de nieuwe jintenis is tevens de trans- raarde van de speler ver- 55 igd. Maxwell zelf heeft al te Hjj nen gegeven in elk geval tot 54, de van het seizoen bij Ajax te en blijven. rote ronden tch in ProTour De drie grote wieleron- in Europa, Tour de France, e lta en Giro gaan toch deel maken van de ProTour 2005. Ri organisatoren van de drie kn des en nog een aantal be- vegrijke andere wedstrijden ben daarover overeenstem- l bereikt met de UCI, De nder voor de eredivisie van vielersport wordt daardoor ijk nend jaar uitgebreid met elf 1 nementen. In totaal prijken F lan 27 op de agenda. Negen teams zijn toegelaten tot de Tour, waaronder de Rabo- 7 ik als enige Nederlandse ver- •nwoordiger. J irderwijk krijgt j' ibsleestartbaan ijk depDERWiJK - De Nederlandse sleesport krijgt een jaar r de start van de Olympi- e Winterspelen in Turijn een uwe impuls. In de gemeente derwijk staat in maart 2005 kopie van de olympische tbaan in Turijn. Met de 'V ïw van de 80 meter lange- en meter brede startbaan w; rdt nog voor het eind van dit ?t begonnen. Een goede start vi oor zeventig procent de ba- v voor een goede tijd bij het v isleeën. Materiaal (twintig iei cent) en stuurmanskunst E n procent) zijn de twee an- e factoren. vart gezicht Igen racisme m drid - De spelers van de zi anse club Getafe, die uit- ;rk nt in de Primera Division, dejtballen hun eerstvolgende iswedstrijd mogelijk met irt geschilderde gezichten. ;el Torres, voorzitter van de eniging, heeft dat zijn voet- Iers voorgesteld in een reac- op discriminerende spreek- .en van Getafe-fans in de dstrijd tegen FC Barcelona. floki en Saiz n herenigd drid - Wielrenner Joseba Be- donderdag 2 DECEMBER 2004 door Hans Leber Rotterdam - Het kon niet sym- bolischer. Luttele seconden na dat het gerucht over het overlij den van prins Bernhard over de tribunes was gevloeid, incasseer de Feyenoord een tegentreffer in de UEFA-Cupwedstrijd tegen Schalke 04. De ploeg voorkwam echter een oplopende crisissfeer na de slechte resultaten in de Nederlandse competitie de laat ste weken: 2-i-winst. Feyenoord overwintert Europees. Zelfs als de Rotterdammers volgende week in Basel met een doelpunt verschil verliezen, zijn ze poule winnaar. De Rotterdammers traden de tweede helft aan met rouwban den, de Duitsers niet. Waren er te weinig? Nog los van de Ne derlandse roüw, betrof het geen voormalig landgenoot? Maar er werd dus gevoetbald. Staken is volgens clubwoord voerders geen moment overwo gen. Pal na Bernhards overlij den speelde Feyenoord zichzelf vervolgens in rustiger vaarwa ter. De druk in en om de club zal daardoor afnemen. Zeker in de tweede helft, toen de kleine Japanner Shinji Ono liet zien waarom hij zo'n goede voetbal ler wordt gevonden, liet Feyen oord ook zien dat de ploeg het wél kan. De ene pass na de an dere van Ono's voeten bereikte foutloos een medespeler. Het was echter het in ere her stelde koningskoppel dat in de eerste helft al Feyenoord de winst bezorgde. Niet voor niets worden ze zo genoemd, hoewel Dirk Kuijt en Salomon Kalou bij beide goals de hulp kregen van Romeo Castelen die op rechts het voorwerk deed. Met de te rugkeer van Kalou, die wegens een blessure afgelopen week einde tegen Heerenveen nog door Thomas Buffel werd ver vangen, kreeg Feyenoord voor in zijn briljante ideeënrijkheid erbij en de gepaard gaande dreiging die iedere tegenstan der problemen oplevert. En op nieuw toonde de Ivoriaan zich een koele afmaker, net als in Hongarije bij de 1-1 tegen Fe- rencvaros. In de 32ste minuut ontving hij een steekpassje van zijn vriend Kuijt en rondde slim af tegen de richting in waarin keeper Frank Rost zich bewoog. Instinct heet zoiets. In de 40ste minuut kopte hij vallend een pracht van een voorzet van Kuijt koppend binnen. De Duitsers begonnen met vier vervangers in hun elftal. De Brazilianen Lincoln en Bordon waren thuisgebleven, Asamoah en Sand begonnen op de bank. Schalke, tweede in de Bundesli- ga, was allerminst van plan al les in te zetten op de poule winst in de UEFA-Cup, gezien de belangrijke derby in het Ruhrgebied zaterdag tegen het Borussia Dortmund van Bert Salomon Kalou haalt uit en brengt Feyenoord naast Schalke 04. Christian Poulsen komt te laat. Foto: ANP/Robert Vos dubai/anp - Edith van Dijk twij felt of ze volgend jaar opnieuw deelneemt aan de wereldkam pioenschappen openwater. De lange afstandspecialiste voelde zich gisteren zwaar benadeeld in Dubai in de strijd om de titel op de 25 kilometer waarop ze haar titel kwijtraakte aan de Duitse Britta Kamrau. Volgens het kamp van Van Dijk had Kamrau gediskwalificeerd moeten worden omdat de Duit se zich onderweg had ontdaan van het polsbandje dat de zwemmers voor het eerst tij dens de WK moesten dragen om de tijd te registreren. „Ik heb wel 5,5 uur met dat bandje gezwommen. Maar je bent daardoor wel in het nadeel om dat je daarmee minder grip hebt in het water." De finish van het duel tussen Van Dijk en Kamrau was span nend. Met het blote oog viel niet waar te nemen wie de we reldtitel had binnengehaald. Een video-opname moest uit sluitsel brengen. Kamrau won met eentiende van een seconde verschil. van Marwijk. Een B-ploeg dus, die in de hete ambiance van de Kuip, met de 2700 luidruchtige eigen supporters op de tribune, een gevaarlijk ensemble bleek. De Feyenoord-defensie had de grootste moeite met de vele lange ballen op Hanke en de verder onzichtbare Bundesliga- topscorer van Werder Bremen, vorig jaar, de Braziliaan Ailton. Zonder boos te worden, zoals de Duitsers van hem gewend zijn, liet hij zich roemloos wis selen voor Ebbe Sand. Vooral invaller Mike Hanke was een lastige klant voor Christian Gyan, die in de zesde minuut bij de 0-1 een kopduel bij de eerste paal verloor na een cor- ner.Ook Bart Goor zat ernaast. Mike Hanke werd vervolgens in de kluts door Mtiliga tegen de arm geschoten en wist na dit aangeschoten hands de bal in de goal te frummelen. Wéér een stilstaand spelmoment waaruit Feyenoord een tegendoelpunt incasseerde, hoewel het giste ren de zaak daarna in eigen hand kon nemen. Halverwege de eerste helft al kwam Shinji Ono die amper had getraind, voor linksback Patrick Mtiliga omdat de twee Braziliaanse spitsen niet door vier Feyenoorders verdedigd hoefden te worden. Het mid denveld van Feyenoord werd direct sterker en de Rotterdam se druk die ontstond, leidde al rap tot de twee treffers. In de tweede helft kregen Castelen en Buffel nog reuzekansen op de 3-1 maar verzuimden te scoren. Na afloop van de wedstrijd had de politie de grootste moeite de controle over het Duitse vak in het stadion te houden. Neder landse hooligans zochten de confrontatie. De Duitsers club had uit voorzorg al de hen toe komende vip-kaarten terugge stuurd omdat wedstrijden tus sen Nederlandse en Duitse ploegen in het verleden hete supportersconfrontaties te zien gaven, zeker bij Feyenoord. Al leen al de auto's met Duitse kentekens lopen op zulke avon den gevaar, weten ze in Gelsen- kirchen. FEYENOORD: Lodewijks; Gyan, Paau- we, Saldi en Mtiliga (29. Ono); Caste len (90. Smolarek), Bosschaart, Ghaly en Goor; Kalou (71. Buffel) en Kuijt. SCHALKE 04: Rost; Altintop, Krstajic, Waldoch en Pander (46. Asamoah); Oude Kamphuis (64. Delura), Ver mant, Poulsen en Kobiashvili; Hanke en Ailton (64. Sand). i heeft een nieuwe werkge- 1 .De 31-jarige Spaanse cou- r heeft voor komend seizoen contract getekend bij het m Liberty Seguros. Beloki d afgelopen seizoen voor de nse formatie La Boulangère. ar kreeg hij ruzie met de ^egarts die hem weigerde tisonen voor te schrijven om u 1 astma te bestrijden. Beloki ^ipte op en droeg nog even het rt van Saunoier Duval. Bij Li- ty Seguros wordt Beloki her- 1 met ploegleider Manoio met wie hij bij ONCE sa- aiwerkte. adouir speelt dit lizoen niet meer burg - Willem Il-speler ouar Hadouir kan de rest van seizoen niet meer in actie men voor de Tilburgse club. rechterspits heeft in het npetitieduel met ADO Den ag een zware knieblessure gelopen. Onderzoek heeft gewezen dat zowel de kruis - nd als de laterale band in zijn :hterknie is afgescheurd. KK snooker onder Oranje dhoven - De Nederlandse >reng bij het wereldkampi- nschap snooker is al na de rste ronde in het hoofdtoer- oi teruggebracht tot nul. iind Duut, Stefan Mazrocis en lf de Jong slaagden er giste- n niet in zich bij de laatste stien te scharen. Duut verloor et 3-5 van de Noord-Ier Mark en. Nationaal kampioen azrocis was tegen Habib bah niet in vorm. De ookerspeler uit Bahrein won it 5-1. De Jong verloor met 5- ran de Maltees Alex Borg. asketballer erdacht van roof euwarden/groningen - Een sketballer van eredivisiekop- )er WoonlAris wordt ervan rdacht vorig jaar in Gronin- n een vrouw te hebben be- rfd. Het Openbaar Ministerie M) in Groningen heeft daar- >or een werkstraf van 240 uur drie maanden voorwaarde- ce celstraf geëist. De club uit ïeuwarden neemt geen maat- gelen tegen de 37-jarige Ame- kaanse speler omdat die ten r ijde van de beroving nog niet j de club speelde. alkmaar/gpd - Het contrast regeerde gisteren in de Alkmaarse rechtszaal. Tijdens de inhoudelijke behandeling van wat in de Nederlandse gymnas- tiekwereld inmiddels tot de 'spring paard-affaire' is omgedoopt, werd slechts duidelijk dat veel nog met mist is omgeven. Verklaringen die lijnrecht tegenover el kaar stonden. Een bekennende en een ontkennende verdachte. Een geslagen hond en een tot op het bot getergde turn- en trampolinetrainer in de be klaagdenbank. Dit waren de kruidige ingrediënten van een marathonsessie. Voor het openbaar ministerie (OM) staat onomstotelijk vast dat het de turncoach en zijn assistent tien inbra ken, heling en brandstichting op hun kerfstok hebben. Als rode draad door het strafdossier zou volgens officier van justitie C. de Jong 'een nijpend en voortdurend geldgebrek' aan het cri minele gedrag ten grondslag hebben gelegen. „De ambities om topsport te bedrijven, werden gefrustreerd door te weinig geld. Het plegen van strafbare feiten werd gezien als enige uitweg om de missie te kunnen vervolgen." De assistent gaf het door het OM ge schetste motief volmondig toe. „We hadden er alles voor over om de top te bereiken", verklaarde de 34-jarige En- schedeër, die onder meer op het sport en topturncentrum van de andere ver dachte werkte. Deze was coach van onder anderen trampolinecoryfeeën Alan Villafuerte en Andrea Lenders Volgens de assistent waren de op brengsten van de verhandelde gesto len waar bedoeld om de torenhoge schuldenlast van het bedrijf af te los sen. De brand in de Opmeerse turnhal De Meibloem in de vroege ochtend van 15 december 2002 was daarente gen gesticht om de Noord-Hollandse concurrent van hun eigen vereniging Victory Nederland, Kracht Vriend schap Opmeer, een gevoelige slag toe te brengen in de strijd om de steun- puntstatus van de Nederlandse gym- nastiekbond (KNGU). De coach ontkende alles. „Van de dief stallen heb ik nooit iets geweten", be nadrukte de 40-jarige Alkmaarse turn en trampolinetrainer. Dat zijn assis tent zich verder in een slachtofferrol drukte („Mijn baas was de initiator, ik deed slechts mee"), wekte zijn woede op. „Ik word afgeschilderd als een of •andere tiran, die zoveel macht heeft om iemand iets te laten doen. Dat is bezijden de waarheid." Tegen de 40-jarige coach werd vijf jaar geëist. Zijn assistent, die ook nog bezit van kinderporno ten laste is gelegd, hoorde vier jaar tegen zich eisen. Bei de verdachten zitten al sinds 15 maart in voorlopige hechtenis. Uitspraak is op 15 december. arnhem/anp - Wielrenster Le- ontien Zijlaard-Van Moorsel, amazone Anky van Grunsven en zwemster Inge de Bruijn zijn genomineerd voor de titel van 'Sportster van het jaar'. Alle drie wonnen ze op de Olympische Spelen in Athene een gouden medaille. Bij de mannen selecteerde de Nederlandse sportpers zwem mer Pieter van den Hoogen- band, baanwielrenner Theo Bos en schaatser Erben Wenne- mars. De laatste veroverde dit jaar de wereldtitel sprint en de wereldtitel op de 1000 meter. Van den Hoogeband pakte in Athene olympisch goud op het koningsnummer 100 meter vrije slag. Theo Bos veroverde olympisch zilver op de sprint en behaalde ook nog de wereld titel sprint. De strijd om de titel sportploeg van het jaar gaat tussen de roei ers van de Holland Acht (zilver in Athene), de hockeyvrouwen (olympisch zilver, winnaar Champions Trophy) en de esta fettezwemmers die in Athene zilver wonnen op de 4 x 100 meter vrije slag. De winnaars - gekozen door de sporters zelf - worden bekend gemaakt tijdens het sportgala in de RAI (Amsterdam) op 23 de cember. UITSLAGEN BASKETBAL door Roel Wiche alkmaar - Twee briljantjes in het oor, goud om de pols en een blonde gloed over de haar dos. Uiterlijk is Fernando Rick sen niks veranderd. Innerlijk des te meer. Het enfant terrible maakt tegenwoordig furore als modelprof van Glasgow Ran gers, vanavond tegenstander van zijn oude club AZ. Geen donkerpaarse kaarten en inge trapte deuren meer? „Ik ben al die verhalen echt zat." Veelzeggende scène, deze woensdag, ruim 24 uur voor de UEFA-Cupkraker tussen miljoe nenploeg Rangers en de vrijbui ters van AZ. Op Schiphol staat een kluitje Schotse fans in de aankomsthal, met een kegel van Amsterdam tot Glasgow. Als de helden verschijnen, stort de whiskeybende zich massaal op één man. Fernando Ricksen incasseert zatte zoenen en klef fe knuffels. De leider, ene Step hen, verklaart hem ter plekke de liefde. „De oude Nando zat dronken achter het stuur en speelde met vuurwerk in zijn achtertuin. En de nieuwe? Dat is een cultheld." Van zero to hero. Fernando Ricksen (28) wil er eigenlijk zo weinig mogelijk woorden aan vuil maken. Eerlijk is eerlijk: de onpeilbare en soms ongrijpbare Fernando Ricksen (met muts) van Glasgow Rangers traint op het veld van AZ. Het is bekend terrein voor de Limburger die van 1997 tot 2000 in Alkmaar speelde. Foto: ANP/Olaf Kraak speler uit Heerlen, die zo vaak van mobieltje wisselt dat zelfs zijn eigen familie het niet meer weet, neemt alle tijdvoor een interview. Als het maar over voetbal gaat. En niet over die eeuwige randzaken. „Ik wil niet meer achtervolgd worden door m'n verleden. Waarom begint iedereen daar altijd over? Al die verhalen zijn ontzettend opge blazen. Dat heb je als je bij een 'Het was gewoon een vervelende gozer' 'Een fantastische voetballer met een fout karak ter'. Onafhankelijk van elkaar komen José For tes Rodriguez, Barry Opdam en Barry van Galen tot dezelfde beschrijving van Fernando Ricksen. Vanaf medio 1997 drie seizoenen lang hun ploeggenoot bij AZ waar hij in 2000 met zijn vertrek naar Glasgow Rangers weinig vrienden heeft achtergelaten.Ach, een hand kan hij al tijd van me krijgen", zegt Van Galen. Fortes Rodriguez: „Als voetballer heb ik hem le ren kennen als een echte winnaar. Eén van de betere spelers met wie ik ooit heb samenge speeld. Als persoon staat hij ook bovenaan. Maar ddn hou ik de lijst op zijn kop. Buiten het veld was het gewoon een vervelende gozer." Opdam: „Maar als voetballer kan je hem er ge woon goed bij hebben. Hij gaat voorop in de strijd, zoekt de grenzen op van wat geoorloofd is en heeft er alles voor over om als winnaar van het veld te stappen. Hij had ook gauw door dat de fans hem door zijn inzet op handen gingen dragen." Van Galen, die net als Ricksen in de zomer van 1997 bij AZ kwam, karakteriseert de Limburger als 'een rare gozer'. „Wel een die kan voetbal len." Als mens zegt Van Galen, zelf ook niet al tijd van onbesproken gedrag, was Ricksen de weg wel eens kwijt. „Maar daar was ik nooit bij. Dus kan ik hem er niet op beoordelen. Wel als speler. Ik had soms het idee dat Ricksen leed aan ADHD. Hij was altijd hyperactief, had zó veel energie in zijn lijf. Die kon rustig negentig minuten lang blijven rennen. Al leek het af en toe net een blind paard." immense club als Rangers voet balt. Bij Fortuna, met alle res pect, had ik daar geen last van." Toch kan hij er niet om heen: er lijkt in korte tijd veel te zijn ge beurd met de voetballer én de mens Fernando Ricksen. Rode kaarten, dronken achter het stuur, ingetrapte hoteldeuren: niets meer van gehoord. Zelfs de aartsvijand, de Schotse ta bloids, loven tegenwoordig zijn voorbeeldig gedrag in en buiten het veld. Met dank aan vrouw Graziella en haar zoon Wim (14). Maar vooral met dank aan zichzelf. Zegt hij. „Man, ik heb vaak thuis in de rats gezeten. Was er weer iets raars gebeurd, kreeg ik alles over me heen. 'Ik moet nu de knop omdraaien' heb ik op een dag mezelf inge peperd. Anders heeft het geen zin meer. Het heeft allemaal met opgroeien te maken. Nu ben ik volwassen. Mijn gezin, de club heeft me daarbij gehol pen. Maar uiteindelijk heb ik zelf het meeste gedaan." Hij heeft dan ook het nodige te verliezen. Droomcarrière, van het kleine Fortuna via subtop per AZ naar grootmacht Ran gers. Geld, veel geld. Genoeg voor oogverblindende briljan tjes in de oren en een mooi, re laxt leven in een villadorp bij Glasgow. Bij een club die zijn legendes koestert. En anders om. Het komt regelmatig voor dat hij in Ibrox Stadium, de ma jestueuze burcht met Victori aanse gevels, recordintematio- nal John Greig (60+) zomaar het pluche ziet stofzuigen. En na de wedstrijd mag hij graag bijpra ten met '007' Sean Connery, die in het wild rondloopt op de Main Stand. En dan is Fernan do, genoemd naar de megahit van Abba, weer even een kleine jongen. „Zo'n filmster, live. Vreemd, blijf ik elke keer heel apart vinden. Misschien kijken die jochies op de tribune zo te gen mij op. Maar dat voel ik he lemaal niet zo. Ik wil normaal zijn, geen ster." Fernando nieuwe stijl, zonder gebruiksaanwijzing. Tenminste, zo bezweren de fans. Vanavond hoopt hij zijn progressie te to nen, op bekend terrein. De Alk- maarderhout. Drie jaar AZ (1997-2000) laten geen ruimte voor sentimenten. Zijn voorma lige ploegmakkers staan, zo ver klapten ze deze week, niet echt op hem te wachten. Al heeft hij zelf ontzag voor de wonderlijke opmars van Co en co. „Dit team had al veel eerder succes kunnen hebben. Nu hebben ze de juiste technische staf en de juiste balans. Knap. Maar bang zijn we niet. Rangers is aan zijn status verplicht hier te win nen." Misschien wel voor de ogen van de bondscoach. Ricksen werd uit Oranje gezet toen hij, na een interland tegen Wit-Rusland, een hoteldeur kraakte. Hij er kent nu, een paar jaar later, 'dat het zijn eigen schuld is'. Maar hij heeft er geen trauma aan overgehouden. „Ik richt me volledig op Rangers. Ik moet een nieuw contract verdienen. Of dat nu in Glasgow of elders is. Daar ben ik honderd procent mee bezig. Het Nederlands elf tal blijft een eer. Maar het is geen obsessie." New York. NBA. Atlanta Hawks - New York Knicks 109-110, Miami Heat - Toronto Raptors 92-94, New Jer sey Nets - Charlotte Bobcats 99-86, Milwau kee Bucks - LA Lakers 90-95, Memphis Grizz lies - Sacramento Kings 93-98, Dallas Mave ricks - San Antonio Spurs 89-107, Houston Rockets - Detroit Pistons 72-93, Utah Jazz - Phoenix Suns 102-115, Portland Trailblazers - Seatlle Supersonics 100-94. Vrouwen, eredivisie. Jolly Jumpers - Binnenland 65 - 89. Le Mans. Uleb Cup mannen, groep B: Le Mans Sarthes (Fra) - EiffelTowers (Ned) 83- 64 (51-33). Topscorers EiffelTowers: Mar- desich en Gunn 17. Stand: 1. Ventspils 4-8, 2. Köln 4-6, 3. Le Mans 4-4, 4. Hemofarm 4-4, 5. Luik 4-2, 6. EiffelTowers 4-0. HANDBAL PRIJSVRAGEN Lucky Day 3568, 30 november. 5, 7, 13, 16, 18. 20, 21, 26, 32, 39. 44, 50, 58,61,63,64,65,69,71,75. Lucky Day 3569, 1 december. 9, 10. 11, 13. 14. 15, 33, 36, 46, 47. 48. 56, 57. 59, 63. 65, 66, 69, 73, 76. (Onder voorbehoud van typefouten) Bilbao Boekarest Besiktas Standard L Parma 4 2 0 2 6 3 1114 3 1114 4- 3 4-3 5- 4 3- 4 2- 4 Laatste wedstrijden, 16 december: Stan dard - Athletic Bilbao, Parma (Ita) - Be siktas. Groep C. Austria Wien (Oos) - Club Brugge 1-1 CO OL 50. Gilewicz l-O, 90. Lange 1-1. Ro de kaart: 90. Oliveira (Brugge). Zaragoza (Spa) - Dnjepr Dnepropetrovsk 2-1 (1-1). 2. Jezerskij 0-1, 9. Savio 1-1, 73. Generelo 2-1. Rode kaart: 85. Mat- sjoechin (Dnjepr). Dnipro D. Zaragoza Brugge Aust.Wien FC Utrecht 4 3 0 1 9 7-5 3 2 0 1 6 4-2 3 0 0 3 0 Laatste wedstrijden, 16 december: Club - Zaragoza, FC Utrecht - Austria. Groep D. Sporting (Por) - Sochaux (Fra) O-l (O-l). 2. Lonfat 0-1. Panionios (Gri) - Dinamo Tbilisi (Geo) 5- 2 (O-l). 38. Kakaladze 0-1, 58. Mant- zios 1-1, 60. Achalaia 1-2, 67. Mantzios 2-2, 78. Mantzios 3-2, 90. 90. Breska 4-2, 90. Marcora 5-2. VOETBAL UEFA Cup. Groep A. Feyenoord (Ned) - Schalke 04 (Dui) 2-1 (0-1). 7. Hanke 0-1, 32. Kalou 1-1, 41. Kalou 2-1. Scheidsrechter: Messias (Eng). Toeschouwers: 37.500. Gele kaart: Goor, Ghaly, Bosschaart (Feyenoord), Krstajic (Schalke 04). Ferencvaros (Hon) - FC Basel (Zwi) 1-2 (1-0). 22. Denes Rosa 1-0, 59. Rossi 1-1, 79. Huggel 1-2. Bijzonderheid: 85. SzQcs (Feren- varos) mist strafschop. Feyenoord 3 2 1 0 7 6-2 Schalke 04 4 2 1 1 7 5-3 Basel 3 11 1 4 4-4 Hearts 3 1 0 2 3 2-5 Ferencvar. 3 0 12 1 2-5 Laatste wedstrijden, 16 december: Basel - Feyenoord, Hearts (Sch) - Ferencvaros. Groep B. Athletic Bilbao (Spa) - Steaua Boekarest (Roe) 1-0 (l-O). 45. Etxeberria l-O. Besiktas (Tur) - Standard (Bel) 1-1 (1-0). 30. Okan Buruk 1-0, 81. Bangoura 1-1. Newcastle Sporting Sochaux Panionios D.Tbilisi 3 3 0 0 9 7-0 3 2 0 1 6 8-2 3- 4 6- 7 2-13 3 10 2 3 4 0 0 4 0 Laatste wedstrijden, 16 december: So chaux - Panionios, Newcastle (Eng) - Sporting. VOLLEYBAL Bern. Top Teams Cup vrouwen, groep B-. Zeiler Köniz (Zwi) - Longa'59 (Ned) 3-1 (25-16 25-18 22-25 25-22), CS Madei ra (Por) - Eczaabasi Istanbul (Tur) 1-3 (15-25 25-17 23-25 22-25). Stand: 1. Longa 4-6 (10-6), 2. Istanbul 4-6 (9-6), 3. Köniz 4-4 (9-7), 4. Madeira 4-0 (3-12). IJSHOCKEY Coupe der Lage Lande. Heerenveen - Nijmegen 6-2. Dubai. WK openwater. Vrouwen, 25 km: 1. Kamrau (Dui) 5.43.09,6, 2. Van Dijk (Ned) 5.43.09,7, 3. Pankina (Rus) 5.43.14,5. kerkrade/gpd - Roda JC-mid- denvelder Sven Vandenbroeck vertrekt met onmiddellijke in gang naar De Graafschap. De 25-jarige Belg had nog een con tract voor een half jaar bij Roda. De club had Vandenbroeck echter al laten weten dat hij niet in aanmerking kwam voor een langer dienstverband. De Graafschap betaalt geen trans fersom. ORTIS

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 17